Kritiek op ETI-rapport, waardering voor liet pre-advies van B. en W. Raad Voorschoten kwam bijeen BEVOLKING OEGSTGEEST WACHT OP NIEUW BAD Raad Leiderdorp had 3 kwartier nodig voor agenda van 11 punten Vereniging opgericht om chr. kleuteronderwijs te bundelen ZATERDAG 29 APRIL 1961 De gemeenteraad van Voorschoten heeft zich gisteravond meer dan een uur bezig gehouden met het bespreken van het rapport van het Economisch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland over de sociale en economische structuur van deze gemeente. B. en W. hebben echter nog niet op de vele opmerkingen en vragen geantwoord, omdat de heer Vander Hulst de nestor van de raad, wegens het late uur vroeg in de volgende vergadering de behandeling voort te zetten. Het was al byma kwart voor tien toen Mr. dr J. P. I. v. d. Wilde (Prot. de bespreking van dit ETI-rapport, het vijfde agendapunt, begon. De eerste vier punten hadden n.l. ook nogal veel be sprekingen uitgelokt. De heer For tanier (KVP) was de eerste spreker, die deze „bezinning op onze plaatselijke gemeenschap'' besprak. Hij vond, dat er nogal wat vaagheden in dit rapport zitten. Toch kan het als handleiding voor de naaste roekomst dienen. Toch iets bereiken Kritiek had spr. op het punt, waarin gesteld werd, dat de industriële vesti ging aan Dobbeweg en Molenlaan af geremd dient te worden. De Kroon heeft overigens een raadsbesluit tot verdere ontwikkeling reeds vernietigd. De KVP is van mening, dat toch getracht moet worden iets te bereiken. Wat de woningbouw betreft, vroeg spr. aan B. en W. te onderzoeken of het mo gelijk is over te gaan tot gedrukte grondprijzen voor bouw van woningen in de goedkopere huurklasse. De heer Fortanier was van mening, dat B. en W. wel wat te licht heenliepen over de vraag of een willekeurige ver menging van uiteenlopende bevolkings categorieën sociaal ook aanbevelings waardig is. B. en W. zijn van mening, dat een zekere sociale homogeniteit als gewenst te beschouwen is, die zich ech ter niet tot gehele wijken behoeft uit te strekken. De heer de Groot (VVD) was ver heugd over het rapport, maar meer nog over het pre-advles van B. en W. Hij noemde het rapport een verzameling cij fers en gegevens, die niet zoveel nieuwe bevatten en die hier en daar aanleiding geven tot nogal aanvechtbare conclusies. Spr. vroeg zich af, of het niet beter is in de toekomst geval voor geval rap porten te laten maken door gemeente lijke diensten zelf. Speciaal de opmerkingen over de in tegratie van de nieuwe bevolking waren bepaald onjuist, mede doordat men uit gegaan was van de situatie in 1952. De opmerkingen van B. en W. in hun pre advies waren dan ook veel beter. Activering en stimulering van het ver enigingsleven moet op initiatief van de verenigingen zelf gaan. Aan een Jeugd leider heeft Voorschoten nog geen be hoefte. Bovendien zijn de ervaringen met een dergelijk insituut niet gunstig. Na nog diverse opmerkingen gemaakt te hebben over onderdelen van het rap port kwam spr. tot de slotconclusie dat hij niet wild enthousiast kon zUn over dit rapport, maar dat het toch iyn diensten wel zal kunnen bewijzen. Chr. Groep» zette in een uitvoerig gemeen overzicht uiteen, hoe hij dit rap port zag: een goede inventarisatie van feiten, maar met een ernstige misser op een centraal punt, n.l. de integratie, waarover opmerkingen worden gemaakt, die bezijden de waarheid liggen. Ook spr. had echter veel waardering voor het pre-advles van B. en W. Mogelijkheden STADSNIEUWS P.V. Lichtfabrieken viert derde lustrum Voor de jaarlijkse feestavond, welke gisteren in de Stadsgehoorzaal werd ge houden ,had het bestuur van de perso neelsvereniging van de Sted, Lichtfa brieken een duur programma samenge steld. De voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer J. N. Wittenaar, zei. dat deze feestavond niet alleen in het teken zou staan van de jubilarissen en de af- scheidnemenden, maar ook in dat van het derde lustrum. Hij stelde de aan wezigheid van wethouder S. M. Stolp en directeur Y. Ykema zeer op prijs. Aan deze vrolijke avond werkten tal van be kende artiesten mede. Een van de hoog tepunten was zeker wel het optreden van de kampioengoochelaar Fred Kaps. On gelooflijk wat deze man op zijn terrein presteert! Veel succes en sympathie had Jules de Corte, die voor deze gelegenheid een licht artistiek ofwel „flauw cultu reel" programmaatje van liedjes aan de vleugel afwerkte. Op zijn manier ver telde hy onder grote hilariteit het ver haal van Assepoes. Annie Palmen zong o m. „Wat een geluk" en „Waarom ben jij nooit op zondag vrij?'' en een Spaans danspaar zorgde voor zuidelijk tempera ment. De liefhebbers van acccordeon- muziek konden genieten van het op treden van „The Three Jacksons". De conferencier Tom van Maaren verscheen enkele malen met de Jonge cabaretière Tiny van Maaren voor het voetlicht. Noemen wij tot slot nog de naam van de Jazzviolist Sem Nfjveen. Afscheid werd deze avond genomen van de volgende gepensioneerden: C. Bleyie; A. Bon, H. Boon; C. Galjaard- Brocaar, W. Hartevelt, G. A. Kuiper. A. G. Ooosterhof; Th. W. Pet; J. van Rijn, W. Veerman, J. Vermond, G. de Vos, A. de Wagenaar, A. Wassenburg. De Jubilarissen van het afgelopen jaar waren: 50 Jaar: Th. W. Pet; 40 jaar: J- van den Berg, R. F. C. Romanesko, A. Rozier, A. J. van Velsen. C. M. J. Ver hagen, A. de Vogel; 25 jaar: A. Bon, A. de Bree, L. Engelenburg, G. J. M. Gos- linga, P. Loovens. academische examens aan de leidse universiteit Geslaagd voor het doet. ex. psycholo gie de heren P. J. B. A. de Natris (Delft) en H. e. Wassing (Den Haag); kand. ex. psyohologie mej. M. Zuide- veld (Voorburg); kand. ex. klassieke taal- en letterkunde mej. J. C. F. h. Sprey (Dordrecht) en mej. E. L. Hase- lager (Santpoort): kand. ex. Japanse taal- en letterkunde de heer A. Schou ten (Den Haag): doet. ex. gen. II Th. Planten (Den Haag) en de heren H. Hollander (Den Haag) en G. C. Kou- wenhoven (Voorburg): semi-arts ex. de heren W. L. Cosijn (Maarssen) en J. J. van Zanten (Voorschoten); artsex. de heren Ph. S. Heipern (USA), J. C. M. N. v. d. Meulen (Eindhoven). C. P. M. Neefjes (Noordwijk) en W. J. Tinber gen (Den Haag). B. en W. hebben het verbouwen en uitbreiden van de voormalige boerde rij aan de Korte Vliet tot jeugdcentrum opgedragen aan de heer J. Bekooy al hier. Het is niet zo, dat getracht moet wor den de nieuwe ingezetenen krampachtig te binden, maar men moet zien wat er In het plaatselijke leven te vinden is. De winkels, eventueel terrasjes, een restaurant, watersportmogelijkheden aan de Vliet zijn punten waar aandacht aan geschonken kan worden. De nieuwe groepen hebben geheel an dere behoeften. De moderne samenle ving heeft een geheel andere opzet dan de autochtone bevolking had. In tegenstelling tot andere raadsleden is de heer v. d. Wilde wel voor afrem ming van de industriële vestiging. Dr. P. S. Pels (PvdA) vond het rap port een achtergrond voor verdere ont wikkeling, waarvan de waarde echter niet overtrokken of te hoog aangesla gen moet worden. Spr. had ernstige bezwaren tegen de cijfers, die vergelijking met landelijke gegevens trokken, tegen een onvoldoend ingesteld onderzoek naar de redenen van vertrek van inwoners en vooral ook tegen de onbewezen stelling, dat onker kelijkheid bij woonforensen sterker zou zijn dan bij andere groeperingen. Het kerkbezoek is geslist geen graad meter voor kerkelijke belangstelling. De ker ken, en ook de hervormde kerk zoekt nieuwe wegen, die in Voorschoten actief bewandeld worden. Voor het pre. advies van B. en W. had spr. alle begrip en waardering, om dat het een waardevolle samenvatting is. Om kwart voor elf, toen nog 13 agen dapunten in behandeling moesten ko men schorste burgemeester de Kool de besprekingen over het rapport. De gemeenteraad verheugt zich over het feit, dat nu reeds door G.S. de gemeentebegroting voor 1961 Is goedge keurd. Het voorstel tot instelling van de vijf daagse werkweek in overeenstemming met de ministeriële circulaire werd ver schillend gekwalificeerd, maar de raad ging er wel mee akkoord. De heer Riet- mulder (PGG) noemde het de enige praktische mogelijkheid, de heer Pels (PvdA) vond het een miserabele aan gelegenheid en een duistere situatie. Mevr. de Waal Malefyt-Spruyt (VVD) was van mening, dat het algemeen belang hier moet zwichten voor gemeen telijke autonomie. Uit de besprekingen kwam naar vo ren, dat nu reeds 70 a 75 van de werknemers in particuliere bedrijven in Voorschoten de vrije zaterdag hebben. Autonomie in gedrang Was bij het vorige punt de gemeente lijke autonomie al in het gedrang ge komen, ook bij de wijziging van de spaarregeling van het gemeenteperso- neel werd zwaar critiek uitgeoefend op de afkeuring door de minister van Bin nenlandse Zaken (door de heer Pels de „Autonomie-minister" genoemd, in ver band met zijn Nieuw-Guineareis en door ce heer v. d. Wilde „De stedendwinger" genoemd) van de Voorschotense rege ling met gedifferentieerde premie. De P. v. d. A. deed het voorstel toch de Voorschotense regeling voort te zet ten. maar kreeg alleen de steun van de heer Lamboo (KVP). Deze laatste was bij de stemming over het voorstel van B. en W. om de minister te vol gen, de enige tegenstemmer. Een bezwaarschrift van de heer G. v d. Hulst tegen een hem opgelegde straatbelasting over percelen weidegrond in de polder werd door dit raadslid zelf op objectieve wijze verdedigd. De vraag van de heer Pels of ht raadslid v. d. Hulst aan de heer v. d. Hulst iet-s beloofd had werd niet aanvaard baar geacht en dus niet beantwoord. Het uitvoerige en gedeelteiyk juri dische betoog van de adressant bewerk te echter, dat dit bezwaarschrift nog eens in een raadscommissie bestudeerd Hinder niet bij het stoppen BU het stoppen is het uw algemene plicht het overige verkeer niet te hin deren. Dat behoort u te weten. Maar de ANWB wijst u er dan ook op, dat u nog niet even gauw een ander moet gaan inhalen om direct daarna af te remmen en te stoppen. De juiste methode is om reeds vroeg- tydig tussen het rechtshoudende (lang zame) verkeer te gaan ryden om by het adres waar u moet zyn te stoppen. Dit doet u natuuriyk door uw voertuig langzaam af te remmen, zodat de achter u rydende fietsers tydig weten wat er gaat gebeuren. zal worden, voordat een beslissing ge nomen wordt. Overigens werden alle door ons reeds gepubliceerde voorstellen zonder hoofde- ïyke stemming aangenomen. Burgemeester de Kool besloot even over twaalven deze vergadering met en- sen voor een byzondere feestdag ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin, een goede, waardige her denking van de 4e mei en in verband met de 5e mei wenste spr. de raad toe, dat de staatsinstellingen, die werden terug veroverd tot in lengte van jaren in stand zouden mogen worden gehou den. Mr. Van Doorn: „MEER BEGRIP VOOR DE POLITIE" De voorzitter van de K.V.P., mr. H W. van Doorn, heeft op een gister morgen in Utrecht gehouden vergade ring van de katholieke politiebond „St.- Michaël", als zyn mening te kennen ge geven, dat er iets zal moeten gebeu ren om begrip te wekken by het publiek voor de moeilijkheden en de nuttigheden van het politie\ak. Er zullen, naar de mening van mr. van Doorn, maatregelen getroffen moe ten worden om de positie van de poli tie als groep in ons maatschappeiyk leven te verbeteren, waarbij ook thuis hoort een belangrüke wüziging voor wat de salariëring betreft. De K.V.P.-voorzitter betreurde het dat het met het rapport van de com missie Boot zo geheizinnig wordt ge daan en vroeg zich af of de commissie Boot by het zoeken naar vergelykbare functies in ons maatschappelijk leven wel voldoende rekening heeft gehouden met het feit, dat de politiefunctie moei- ïyker is geworden. By de functiewaar dering dient, volgens hem, ook rekening te worden gehouden met de risico's die aan de betrekking verbonden zyn. Receptie Nederlandse ambassade in Moskou Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana heeft de Neder landse ambassadeur in Moskou, mr. H. A. Helb, gisteravond een receptie gehouden. Deze receptie werd bygewoond door o.m. de voorzitter van de raad van ministers van de Sowjet-Republiex Rus land Polianski, de secretaris van het presidium van de Opperste Sow jet der Sowjet-Unie Georgadze, de vice-minister van buitenlandse zaken der Sowjet-Unie Sobolev en andere Russische autoritei ten, alsmede door de hoofden der in Moskou gevestigde diplomatieke verte genwoordigingen. LEIDERDORP Zwemvereniging „Poelmeer" vergaderde Onder voorzitterschap van dokter F. W. N. Hugenholtz vond gisteravond in „Het Witte Huis" de jaarvergadering plaats van de Zwemvereniging „Poel meer". Uit de Jaarverslagen bleek o.m. dat door de natte zomer van 1960 geen grote opbrengsten konden worden geboekt. Het aantal baden bedroeg circa 60.000, hetgeen toch nog een behoorlyk aantal is voor een seizoen met weinig mooi weer. De animo voor het schoolzwemmen liep terug. Er werden 214 diploma's uitgereikt Het bestuur is vol lof over het perso neel n.l. chef badmeester J. Leget en me vrouw Döfferhoff en de heer Kramer. By het begin van een seizoen ziet de inrichting er. dank zij de goede zorgen van de Dienst van Gemeentewerken, pri ma uit. Evenwel mag niet over het hoofd worden gezien dat het onderhoud ieder jaar meer zorgen zal brengen. De in richting heeft zyn beste tyd al lang ge had en is nu hard op zyn retour. Het ledental is constant gebleven en bedraag thans 810. De rekening over 1960 sloot met een batig saldo. De aftredende bestuursleden, de heren R. Hlllebrands en B. J. Moolenaar wer den herkozen. Ter voorziening in de vacatures ontstaan door het bedanken van mevr. Varekamp en het overiyden van de heer Ed. H. de Bruyn, werden ge kozen mevr. L. P. Koekebakker-Bellaard en de heer C. Snieder. Noodkreet By de rondvraaf werden vragen ge steld over de stand van zaken met be trekking tot het nieuwe zwembad. De jaarlyks terugkerende vragen had het bestuur voorzien, want het bleek, dat een uitvoerig rapport beschikbaar was voor de plannen. Het bestuur doet hierin zyn beklag over de trage voortgang, ondanks het feit, dat de huidige inrichting niet meer voldoet aan redelijk te stellen eisen. Reeds vanaf 1955 wordt overleg gepleegd met het gemeentebestuur. Over de plaats waar het nieuwe zwembad moet komen is herhaaldelk gesproken. Het door „Poelmeer" voorgestelde voor malige springterrein naast de tennis banen werd door B. en W. afgewezen. In de plaats daarvan werd door het College de suggestie gedaan het toekomstige zwembad in de Overveerpolder te pro jecteren, een volgens „Poelmeer" zeer gunstige plaats. Nog in de zomer van 1958 werd bij B. en W. aangedrongen een dellljk voldaan. bodemonderzoek te mogen laten instel len en een plan te ontwerpen. B. en W. voelden daar nog niet voor. Hierna, aldus het rapport, raakt de zaak „nieuwbouw Poelmeer" op de lange baan en begint e enware lydensweg van byeenkomsten, vergaderingen, adviezen en rapporten zonder zichtbare resultaten. In februari 1959 deelden B. en W. mede. dat helaas i.v.m. een nieuwe weg moest worden af gezien van de plaats in de Overveerpol der en werd gekozen een terrein naast de bunker aan de Kwaaklaan (dit werd dus al de derde plaats). Het beloofde advies van de Ver. v. Ned. Gemeenten laat op zich wachten. In 1959 kwam wederom de keuze van de terreinen ter sprake. Het terrein naby de Kwaaklaan bleek ongeschikt te zijn. Men dacht toen aan een ligging nabij de plaats waar „Poelmeer" zich thans bevindt. Het be stuur wilde deze plaats niet en wil de toegezegde plaats in de Overveerpolder. Hy drong op spoed aan in verband met de toenemende watervervuiling. Het bestuur geeft in het rapport aan hoe thans dient te worden gehandeld. Het verlangt onmiddellijke aanwyzing van de grondberingen, machtiging van B. en W. tot aanwijzing van een architecten bureau voor ontwerp en kostenbereke ning. Daarna onmiddelijke indiening by de farmaceutisch inspecteur. Het be stuur is van mening dat na goedkeuring van diverse instanties de bouwvolume wordt verkregen aan de hand van de urgentie. In het rapport wordt erop gewezen, dat van zeer geachte zyde in Den Haag het advies werd ontvangen spoed te maken met de indiening der plannen, temeer nu Oegstgeest dringend voorzie ning nodig heeft en daar het bekend is dat het bestuur de verantwoordelijkheid voor de kwaliteit van het water feitelijk niet meer dragen kan. Het leek dat er wat schot in de zaak kwam, toen B. en W. mededeelden de terreinen in de Overveerpolder beschik baar te stellen. Dit vond plaats in het voorjaar van 1960. Nu, een jaar later, heeft het bestuur nog geen bericht over de grondaankoop of over boringen. Het rapport eindigt: bet bestuur van Poelmeer wacht en de bevolking van Oegstgeest wac)f op haar nieuwe bad. Na het voorlezen van dit rapport werd door enkele leden voorgesteld een exem plaar te zenden aan alle raadsleden. Aan dat verzoek is door het bestuur onmil- Koninklijke onderscheiding P. Braggaar 40 jaar bij Touwfabrieken Gisteren huldigden directie en perso neel van de Staalkabelfabriek der N.V. Vereenigde Touwfabrieken de heer P. Braggaar. die veertig jaren in dienst van dit bedryf werkzaam was. De jubilaris, die vergezeld was van zyn echtgenote en vijf kinderen, werd 's morgens in de kantine van het Ad ministratiekantoor toegesproken door de directeur H. B. Haanappel, die er wees dat niet alleen de heer Braggaar als luiker en strengendraaier een uitste kend vakman is, maar die ook in an dere afdelingen van het bedrijf zich als een alleszins gewaardeerde medewerker heeft doen kennen. Waar de jubilaris ook geplaatst was, steeds heeft hy zyn taak met veel yver, toewijding en plichtsbetrachting vervuld. De heer Haanappel wees op het grote aantal 25-jarige en 40-jarige jubilaris sen. dat de V.T. ryk is. Zij leverden toch het bewys, dat er tussen werkgever en werknemer een goede verstandhou ding is gegroeid. Tenslotte bood de directeur de jubila ris het getuigschrift van de Ned. Mij. voor Nyverheid en Handel, de daarbij behorende zilveren draagmedaiile, een gouden armbandhorloge, alsmede een geschenk onder couvert aan. Vervolgens mocht de jubilaris de ge lukwensen in ontvangst nemen van de bedrijfsleider der Staalkabelfabriek, hoofdingenieur D. J. v.d. Moortel en van de bedrijfsleider der vezelafdelin gen. de heer I. Vogelenzang. Burgemeester K. v. Diepeningen zeide met- voldoening geluisterd te hebben naar de waarderende woorden van de directeur over cife jubilaris. Hieruit blij ken waardering en tevredenheid. Het s spreker een eer en genoegen, dat het H M. de Koningin had behaagd hem de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verlenen. Onder applaus der aanwezigen speldde de burgemeester de jubilaris de versierselen op. Namens het jubileumfonds in de Staalkabelfabriek bood de heer A Kyk 1.d Vegte de jubilaris een enveloppe met inhoud aan, terwyi hij mevr. Brag gaar die bij haar aankomst reeds een boeket bloemen had ontvangen een boeket anjers overhandigde. Vervolgens mocht de jubilaris de fe licitaties in ontvangst nemen van zyn chef en baas, de heren H. J. Dingjan en W. Honders, het O.R.-lid, de heer A. Hillebrand, zyn gepensioneerde chef, de heer F. Weil, de maatschappeiyk werkster en de personeelchef. Tenslotte kwamen nog vele collega's dt jubilaris de hand drukken. Burgerlijke Stand Geboren: Constance O., dr van N. Tege laar en N. van Houwellngen; Geertruïda P., dr van D. M. Kulvenhoven en K. van Laar; Gijsbertus M., zn van T. A. de Boer en M. C. H. van Wieringen; Petrus J. M., zn van J. A. A. van Klaveren en E. C. Ydema; Woenderik, zn van W. de Jong en A. van Leeuwen; Claudius A., zn van C. A. Tetlgeler en T. de Maa. Ondertrouwd: A. Geerlof, 25 Ir en J. de Koning, 19 Jr; Chr. S. van Doesburg, 30 Jr en E. J. M. Broers. 26 Jr. Getrouwd: P. Anker. 22 Jr en N. Spek, 22 1r, C. J. van Geel, 56 Jr en E. M. Duijn, 42 jr. VOORSCHOTEN Schoolweclstrijden Gisteren zijn weer school voetbal- en korfbalwedstryden gehouden. De uitsla gen waren: Voetbal: Ds. Fortgensschool Parkschool 1—3; JosephschoolVliet- school 60; JosephschoolDs. Fortgens school 4—0; Bethaniëschool—Hervormde School 5—0. Korfbal. Ds. Fortgensschool—Park school 0—1MariaschoolVlietschool 3—0; MariaschoolDs. Fortgensschool 40BethaniëschoolHervormdeschool -0. Alleen vrydag 5 mei wordt er 's och tends nog gespeeld. Dan zal dus de be slissing vallen welke scholen het kam pioenschap behalen. Voor de afdeling voetbal zitten er nog voor twee scholen goede mogelijkheden in. nl. voor de Park school en de Josephschool. By korfbal hebben de Bethaniëschool, de Maria school en de Vlietschool de beste kansen, zoals uit onderstaand overzicht blykt: Stand: voetbal: 1. Parkschool 5 ge speeld 9 punten; 2. Josephschool 48; 3. Ds. Fortgensschool 45; 4. Vlietschool 5—4; 5. Gereformeerde School 43; 6. Bethaniëschool 5—3; 7. Hervormdeschool 4—0. Stand korfbal: 1. Bethaniëschool 58; 2. Mariaschool 47; 3. Vlietschool 57; 4. Parkschool 55; 5. Hervormdeschool 42; 6. Ds. Fortgensschoal 52; 7. Ge reformeerde school 41. Woensdag 3 mei zal in Voorschoten een huis-aan-huis collecte voor de Mili taire Fondsen worden gehouden. WARMOND P.V. „Warmond" De Postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht voor oude duiven vanaf Duffel. Afstand 123 km. De vogels Ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de Amsterdamse Kamer van Koophandel heeft gistermiddag minister-president prof. dr. J. E. de Quay tijdens een receptie in het RAl-gebouw de versierselen van de benoeming tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw uitge reikt aan de secretaris van deze kamer, mr. G. Af. Greup. werden om 10 uur gelost met een zwak- ke z.w.-wind en lichte regen. In con cours waren 161 duiven. De eerste prys- duif bereikt haar hok om 12.03.52 de laatste 12.15.37. De uitslagen luiden: J. C. Diemei 1; J. v. Seggelen 29; B. Oskam 36; Jac. Kortekaas 410; C. Beugelsdyk 5; P. Vogelenzang 7; A. Ruitenburg 8. Verjaardag Koningin De verjaardag van de Koningin zal op maandag 1 mei als volgt worden ge vierd. Alle schoolkinderen verzamelen zich om 9 uur op de Seminarielaan. Onder leiding van de commissie en de leerkrachten en opgeluisterd door de beide plaatselyke muziekkorpsen wordt in optocht door de gemeente getrokken. De schoolgaande jeugd wordt uitgeno digd deel te nemen aan een bloemen corso. Mee kunnen doen: autopeds, fiet sen, andere voertuigen, in groepen van 2 en 3 personen, in groepen van 4 per sonen en meer. Voor elke groep worden een aantal prijzen beschikbaar gesteld, terwyl er tevens een prys zal zyn voor de geestigste uitbeelding. De optocht start om 2 uur vanaf Groot Leerust, en eindigt op het sportterrein, waar om 4 uur het jeugdcirqus Atleta een opvoering .1 geven. 's Avonds om 8 uur is er een vrolyk concert op de Baan, te geven door War- monds Fanfare. Het gemeentehuis zal maandag de gehele dag gesloten zyn. Alleen voor de burgerlyke stand is de secretarie ge opend van 11 tot 12 uur. Op 4 mei a.s. zal wederom de Jaar- lykse stille tocht gehouden worden. D tocht voert vanaf net politiebureau en eindigt by het monument voor de geval lenen. WASSENAAR Aanbesteding Gisteren heeft de aanbesteding plaats gehad van de aanleg van het wegenplan Zijlwatering VI te Wassenaar. De hoog ste inschryver was A. Hogeboom, Ryp- wetering voor f318.800. De laagste was P. J. Visser te Wassenaar voor f253.000 en de een na laagste J. Stam te Voor schoten voor f294.790. Er waren 10 inschryvers. De raad van Leiderdorp had gister avond slechts drie kwartier nodig om de elf punten tellende agenda af te wer ken. Alle voorstellen werden zonder hoofdeiyke stemming aangenomen. Het raadslid, de heer C. de Graaf, was met 'kennisgeving afwezig. Bij de ingekomen stukken was o.m. d>e goedkeuring van G. S. op da over name van het nieuwe clubgebouw van de tennisclub ..De Munnik en op de reconstructie der banen. Zoals bekend zal het aantal banen van drie uitge breid worden tot zes. De vastgestelde huur f1650 voor de Jaren 1960. 1961 en 1962, werd door G. S. niet geheel goed gekeurd. Deze zouden die voor 1961 en 1962 met f650 willen verhogen. Na bespreking van burgemeester Van Diepeningen ter griffie, waar hy uiteen zette, dat de nieuwe banen eerst aan het eind van dit seizoen klaar kunnen zyn, zodat „De Munnik" dan geen nieuwe leden meer kan winnen, zyn G.S. ak koord gegaan met de huurverhoging voor 1962, dus dan zal f2250 huur moeten worden betaald. De heer Andrik (P. v. d. A.), later ge steund door zijn partijgenoot Nievaart, sprak zijn waardering uit over de uni forme regeling van de subsidiebesluiten, behandeld in ons blad van gisteren. De voorzitter dankte in het bijzonder de secretaris, de heer Hobo en zijn staf, die hier zeer veel werk aan hebben gehad. By de rondvraag vroeg de heer Lol ling de speciale aandacht van B. en W. voor de situatie op de openbare lagere school, waar slechts twee mannelijke leerkrachten aan verbonden zyn. Zou er een huis beschikbaar kunnen worden gesteld? De voorzitter antwoordde, dat in de geplaatste oproep een woning werd toegezegd, er kwam echter geen mam nelyke sollicitant. (Deze pag. is gedeeltelyk gecorrigeerd) MARKTBERICHTEN AALSMEER, 28 april. C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G.A. Snijbloemen: Gerbera per stuk 40-73, Euphorbia 7-11, Calla 20-37, Clematis 35-65, Amaryllis per kelk 15-30, Fresia per bos 80-150, fris 150- 225. Lathyrus 90-135, Anemonen 40-67. PERKPLANTEN per bak: Vlolieren ge mengd 150-300, geel 150-300, blauw 150- 300, wit 150-300, Primula Veris 200-230. Muurbloemen 250-320, Iberis 350-400. Aubretia 350-500. Almerla 180-230, Gera nium Peltatum per stuk 100-160, Zonalen 80-100. Afrikanen 5-15. Lofwaardig initiatief in Leiderdorp Zoals bekend bestaan thans in Leider dorp twee protestants-christeiyke kleu terscholen, nl. één aan de Hoofdstraat, uitgaande van de Ohr. Nat. Schoolver eniging en één aan de M. P. Splinter laan, uitgaande van de Stichting Christe lijk Kleuteronderwys. Deze stichting is destyds voor de bouw van de school aan de M. P. Splinterlaan tot stand gekomen door samenwerking van de Hervormde Schoolvereniging en de Chr. Nat. Schoolvereniging. Teneinde de bestaande twee kleuter scholen en de te bouwen kleuterscholen te Leiderdorp onder één vereniging te brengen, werd eind vorig jaar de Ver. voor Prot. Chr. Kleuteronderwys i.o. ge vormd. Dit bestuur heeft ontwerp-sta- tuten gemaakt die gisteravond in het jeugdgebouw aan de Eikenlaan werden behandeld in een gecombineerde verga dering van de besturen van de Ver. voor Prot. Chr. Kleuteronderwijs i.o., de Herv. Schoolvereniging en de Chr. Nat. School vereniging. In deze vergadering, die onder leiding stond van de heer J. P. Planting, werd algehele overeenstemming bereikt met betrekking tot enkele opmerkingen, die de Herv. Schoolvereniging en de Chr. Nat. Schoolvereniging op de ontwerp statuten hadden gemaakt. Besloten werd tevens dat genoemde besturen zo spoedig mogeiyk weer bijeen zullen komen om de Vereniging voor Prot. Christelyk Kleu teronderwijs definitief op te richten, nu hiertegen zich niets meer verzet. Na één vereniging voor christelyk uit gebreid lager onderwys zal dan te Lei derdorp één vereniging voor christelyk kleuteronderwys zyn. Tevens werd bekend, dat met betrek king tot het gewoon lager onderwys binnenkort een begin zal worden ge maakt voor een federatieve samenwer- 4 king van de nieuw op te richten scholen voor gewoon lager onderwys. Het doel is ook voor het gewoon lager onderwys te zijner tyd te komen tot oprichting van één vereniging voor gewoon lager onder wys.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13