HAMBURG - BARCELONA KREEG EEN DRAMATISCH SLOT: 2 -1 WIJKBEZORGERS Doelpunt van Kocsis in laatste seconden kwam als donderslag gevraagd LEEUWENZEGEL MARGARINE Barcelona verliet de Overdekte met drie overwinningen Ontstemming in Limburg Van Diemen kampioen hoofdklasse libre van district Bollenstreek Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 27 april 1961 Vijfde blad no. 30340 Miljoenen Duitsers sprakeloos De miljoenen ooggetuigen in het stadion en voor de televisie wreven zich de ogen uit, als was er Spaanse peper in gestrooid. Pijn deed het wel Tot in alle hoeken van West- Duitsland kende de vreugde geen grenzen: Hamburg SV had de weg geëffend naar de finale van het toernooi om de Europese beker door in de tweede wedstrijd tegen Barcelona FC een voorsprong van 2—0 te nemen. De stand over beide wedstrijden de eerste in Barce lona wonnen de Spanjaarden met 10 was daarmee 21 in het voordeel van de Duitse kampioens- ploeg geworden. Er restten nog 23 minuten en gezien de superioriteit van de Hamburgers, schenen zij reeds vaste voet in de finale te hebben. Als een donderslag by heldere hemel kwam in die laatst minuut, uit die laatste Spaanse aanval dat doelpunt van Kocsis. De 71.000 toeschouwers in het stadion, bij wie er waren die op de zwarte markt 250 Duitse marken voor een kaart hadden betaald, en de miljoenen Duit sers voor het televisiescherm zaten spra keloos. „Dit kon niet waar zyn. Hun Ham burg SV in de laatste seconden toch nog de pas afgesneden Maar het was waar. De vreugde-uitingen van de Spanjaarden en het resolute gebaar van de Belgische scheidsrechter Versyp naar de middenstip lieten er geen twij fel over bestaan. De stand over 180 mi nuten voetbal was gelijk: 2-2, en een derde wedstrijd, volgende week woens dag te Brussel, zal de beslissing moe ten brengen. Gedesillusioneerd zochten Voorzichtig UWE SEELER fantastisch doelpunt elf moe gestreden Hamburgers, die op zo'n meedogenloze wijze tien seconden voor het verstrijken van de officiële speeltijd terug werden gezet, de kleed kamer op. De Hamburgers speelden in de eerste helft een voorzichtige party voetbal, waardoor de technisch betere Span jaarden een overwicht kregen, dat zy echter niet in doelpunten konden uit drukken. De hechte Duitse defensie was voor een belangrijk deel hiervoor ver antwoordelijk, maar de Spanjaarden zelf gingen niet geheel vrij-uit, want verscheidene goede kansen lieten zij on gebruikt. Na de rust kwam een ener gieker Hamburg in het veld, dat dade lijk het initiatief namen en de Span jaarden in de verdediging drong. Met een prachtig schot gaf na 13 minuten de invallerlinkshalf Peter Wulf uit een vrije trap de Duitsers de leiding: 1-0, welk doelpunt de Hamburgers tot nog groter daden inspireerde. Luide aange moedigd en opgezweept door hun land genoten gingen de Hamburgers door en negen minuten later schoot mid- voor Uwe Seeler de bal voor de twee de maal langs de totaal verraste doel man Ramallets: 2-0. Terwijl in de laat ste minuut de Duitsers het spel „be vroren", slaagden de Spanjaarden er in de laatste seconden in, de bal in hun bezit te krijgen. Over de rechter vleugel zetten zy een aanval op, die Kocsis met een kopbal en een doel punt afrondde: 2-1. Het was het dra matische slot van een spannende strijd die verdiend door de Duitsers werd ge wonnen, maar waarin zy de zo be geerde finaleplaats, waarop zij met deze wedstrijd als maatstaf de meeste rech ten konden doen gelden, (nog) niet kon den begrypen. De eerste wedstrijd van de andere halve finale tussen het Portugese Ben- fica en de Oostenrijkse kampioensclub Rapid uit Wenen, die te Lissabon is ge speeld, is met 3-0 door Benfica gewon nen. De Portugezen hadden met de rust reeds een voorsprong van 2-0. Ledenvergadering Concordia De jaarlykse algemene vergadering van de dames gymnastiekvereniging Concordia, welke geopend werd door de voorzitster mevr J. Kikkert-v. Vliet, had een geanimeerd verloop. Mevr. Kikkert- v. Vliet toonde zich verheugd over het verloop van de uitvoering en hoopte, dat de vereniging in deze geest zou blijven voortgaan. De financiële positie is gezond. Er is een batig saldo. Na bijna 35 jaar in het bestuur zitting te hebben gehad, nam mevr. T. Hansen-Sieval, die dit jaar aftredend was, afscheid van de j vereniging. Haar werden het ere-lid- I maatschap an een geschenk aangeboden. I Ook een 5-tal dames, die meer dan 25 I jaar lid van de vereniging zijn, werd een aandenken aangeboden. Het bestuur is nu als volgt samen gesteld: le voorzitster: mevr. J. Kikkert- v. Vliet, 2e voorzitster: mevr. B. Jonk- de Leeuw; le secretaresse: mevr. R. Lan- geveld-Nieuwenhuizen, 2e secretaresse: mevr. S. Kikkert-Mulder; le penning- mees ter esse: mevr. R. Honegger-v. d. W y ngaard2e penningmeesteresse mevr. I. Assië-Seyn; commissaresse mej. E. Zonneveld; tech. adviseur: dhr. H. Horree. Voetbal - programma Maandag 1 mei Betaald voetbal Eredivisie: NAODWillm le divisie A: BWVolendam. 2e divisie: UVS—RigtersbleekTu- bantia—LONG A Amateurs 3e-klasse C: GSVOlympia. 4e-klasse A: AltiorEHS (zond. 2.30 uur). 4e-klasse E: OudewaterBoskoop. Zaterdagvoetbal 2e-klasse: 's-Gravenz. SV—Ter Leede 4e-klasse B: DSOOegstgeest; Jodan BoysDEVJO; De LierSpirit. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: EBOH 2Storm vogels 2; RBC 2—Fortuna VI. 2. AMATEURS Res. 3e-klasse A: HBS 2—DHL 2. Res. 3e-klasse D: Woerden 2HBS 4. ZATERDAGVOETBAL Promotie Res. 3e-klasse: Spijkenisse 2—Ter Leede 2. Hockeyprogramma Kamp. van Nederland (heren)Ven- lo—LHC (zat.); UNION—Laren (zat.); LarenLRC (maand.). Kamp. van Nederland (dames)BDHC UNION (maand.); EMHCGroningen (maand.). Tennis-competitie Hoofdklasse A: Leimonias 1Hilver sum; Thor RWDDV. Hoofdklasse B: DDV 2—Thor RW 2; ELTV—Joy; Hilverheide—Quick; En schede—Hillegersberg. voor de bezorging van Leidsch Dagblad Boven 16 jaar Tijd van bezorging dagelijks 46.15 uur. Zaterdags 13.15 uur. Aanmelden bureau LEIDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1. Leiden /KV -y m Iedereen roemt de ècht-lek- kere, natuurlijke smaak van Leeuwenzegel marga- rine. Op het brood en in de warme maaltijd. En j alléén Leeuwenzegel margarine bevat het natuurzuivere middel dat spatten voorkomt! Onthoud het als morgen uw melkhandelaar komt: Leeuwenzegel margarine! Leeuwenzegels hebben waarde. Vraag uw melkhandelaar een Leeuwenzegel- spaarmapje. BRINKERS' MARGARINE- FABRIEKEN ZOETERMEER Geslaagd waterpolotoernooi Het polotoernooi, dat de plaatselijke tweedeklasser LZC. de Sleutelstad en De Zijl gisteravond in de Overdekte hiel den. is een bijzonder groot succes ge worden. Èn door het vertoonde spel, dat hoewel niet hoogstaand, bijzonder fair bleef èn door de voor Leidse begrippen vele toeschouwers die het bassin om zoomden. Er werd gespeeld in drie „manches", waarbij steeds de eerste wedstryd er een van een plaatselijke vereniging tegen Barcelona was, terwyl de tweede wed strijd de eerste ploeg in het water bleef en tegen een andere Leidse ploeg speelde. Hierdoor werd het verzwarende effect van vier speelkwarten in één wedstrijd nog weer geaccentueerd, wat dan ook duidelijk aan het spelpeil in de latere speelkwarten te zien was. Begonnen werd met de Leidse Zwem- club tegen CNB Barcelona. Direct bleek de grote kracht van de Spaanse ploeg uit het vele malen vlug doorspelen van de bal. Voor rust viel slechts één doel punt uit een corner, na rust, na enkele spelerswisselingen, kwamen nog drie doelpunten, allen van Alberti. LZC bleef in het water en kreeg de Sleutelstad als tegenstander. In het al gemeen speelden de Leidse ploegen tegen elkaar niet met de sterkste op stelling, liever probeerde men spelers die deze zomer wellicht te water moe ten. Cees van Hooidonk gaf de Sleutel stad. de leiding, Hans van Tol scoorde 1—1, Hans Pouw (LZC) 12, maar op nieuw Cees van Hooidonk trok de ba lans weer in evenwicht. Even voor het einde scoorde Timmermans het winnen de doelpunt voor LZC. De tweede manch begon met GNB tegen de Zijl. Ook hier een duidelijk overwicht van de Spanjaarden, die hun techniek op goede wijze uitbuitten. Al berti zorgde voor 4—0, Rodes liet het vijfde doelpunt aantekenen, waarna Al berti nog een doelpunt aan de score toevoegde. De Zijl speelde daarna tegen LZC. Na dat Theo Bik eruit gestuurd was, duur de het te lang voor de jonge Zijlspelers konden scoren en dus maakte Gerrit Overdijkink een doelpunt voor LZC (01). Nadat Loek van Kampen de par tijen recht getrokken had, scoorde Hans van Tol met een enorm hard schot het winnende doelpunt voor de LZC. De derde manch begon met de Sleu telstad tegen CNB. waarin de Spanjaar den nu eerst recht alle registers open- l trokken. Ondanks verwoede pogingen van Van Rooyen c.s. om het spel te ver plaatsen, bleven de Spanjaarden aan vallen en doelpunten. Alberti en Rodes zorgden voor een 6—0 eindstand. De laatste wedstrijd, tussen de Sleu telstad en de Zijl, bracht veel spanning. Eerst liep De Zyl, duidelijk in de meer derheid zijnde, uit door doelpunten van Hennie Hensing en Loek van Kampen, in de tweede helft scoorde Johnny Bek kering en Eradus uit een doorslagbal. Zelfs kwam er nóg een Sleutelstad- doelpunt, maar dat viel net" iets later dan het signaal van de tijdopnemer. De scheidsrechters M. van der Voet en Winkelaar floten rustig en goed. De uitslagen waren: CNB—LZC 4—0; LZC—De Sleutelstad 3—2; CNBDe Zyl 6—0; De Zijl—LZC 1—2; CNB—De Sleutelstad 6—0; De Sleutelstad—De Zyl 2—2. Zorgen voor Lajos Barot: Fiorian Albert geblesseerd Lajos Baroti, de bondscoach van het Hongaarse voetbalelftal, heeft sedert woensdag ook zorgen. Tijden de laatste trainingswedstrijd van de magyaren moest midvoor Fiorian Albert wegens spierkram pen in de maagstreek het terrein verlaten en het is zeer onzeker of hij zondag in Rotterdam van de partij kan zijn. Daarentegen gaf het spel van spil Sipos, over wie men zich nogal zorgen had gemaakt, reden tot vertrouwen. Nagy,'die dinsdag nog met koorts het bed moest houden, speelde de eerste helft rechtshalf, maar werd na de rust vervangen door Solymosi. De oefenwedstrijd, tegen een gelegen heidscombinatie van Goedoelloe, werd met 141 gewonnen, na een 81 rust stand. Topscorer was linksbinnen Tichy met zeven doelpunten, de overige treffers kwamen op naam van Goeroecs, Sandor (beiden twee), dr. Fenyvesi, Solymosi en de na rust voor Albert ingevallen Kuharrczky. In de eerste helft was het spel van het team zeer bemoedigend. Goed opgezette aanvallen kenmerkte de strijd en de spelers demonstreerden hun technische kwaliteiten ruimschoots. Vooral Tichy en Goeroecs blonken in deze periode uit, maar over het spel van Albert lag een zekere matheid. Na de rust was de een heid in de ploeg vaak zoek en de doel punten waren toen ook veelal het gevolg van individuele acties. Het definitieve elftal zal pas zaterdag worden samengesteld. Of Fiorian Albert wél of niet zal meespelen ,kan pas wor den gezegd na een diepgaand medisch onderzoek. (Van onze correspondent) De Limburgse voetballiefhebbers zyn zeer ontstemd over de beslissing welke de K.N.V.B. heeft genomen inzake het televisieverslag van de interland-voet balwedstrijd Nederland-Hongarye, die I zondag a.s. te Rotterdam wordt gespeeld. Zoals bekend, is ter elfder ure besloten de wedstrijd niet, zoals aayvankelijk in I de bedoeling lag, om twee uur te la ten beginnen, maar is het aanvangs- uur verschoven naar 4 uur. De wed strijd zal dan door de N.T.S. in zyn geheel worden uitgezonden, met uitzon dering van de steunzenders Roermond en Goes, die alleen de tweede helft zul len uitzenden. De Belgische voetbalbond kon zich niet met het voornemen van de KNVB verenigen om de wedstrijd om 4 uur te laten beginnen, om dan de hele wed strijd door de televisie te laten uitzen den. De wedstrijden beginnen in Bel gië om drie uur en, kennelijk bevreesd voor lagere recettes in de Belgische kas sa's konden de Belgen zich pas akkoord verklaren, toen de K.N.V.B. besloot voor het zuidelijk gedeelte van Nederland al leen de tweede helft uit te zenden. Protesttelegrammen, die de werknemers van verschillende grote bedrijven in Limburg aan de K.N.V.B. hebben gezon den, hebben niets uitgehaald. De K.N.V.B. heeft geantwoord op de geno men beslissing niet meer te kunnen te rugkomen. In Limburg vraagt mep zich af hoe lang het nog duurt, dat de Bel gische voetbalbond op de Nederlandse televisieschermen de dienst uitmaakt. Vragen van Kamerlid Het tweede kamerlid, dr. J. G. H. Tans (P.v.d.A.) heeft aan de minister van Verkeer en Waterstaat schriftelij ke vragen gesteld over het uitschake len van de steunzenders Goes en Roer mond bij de televisie-uitzending van de voetbalwedstrijd Nederland-Hongary e Hij vraagt op welke gronden en krach tens welke bevoedheden dit gebeurt en of de minister kan bevorderen dat deze steunzenders tijdens de wedstryd nor maal zullen werken. Molentoernooi LFC De gisteravond voor het Zilveren Mo lentoernooi van LFC gespeelde wedstryd SHSBlauw Zwart is in een 41-zege voor de Scheveningers geëindigd. Het technische overwicht van SHS was groot en ook de combinaties van de semiprofs waren stukken beter van opzet. Het score-verloop: Castenmiller 10, Valkenhof 20, Castenmiller 30, Van Oosten 31, Valkenhof 41. Voetbal in Engeland Tottenham Hotspur heeft gisteren door een 10 overwinning op Nottingham Forest het 30 jaar oude puntenrecord voor de Engelse eerste divisie geëve naard. Het record, dat met 66 punten sedert het seizoen 1930/1931 op naam staat van Arsenal, kan dit seizoen door de Spurs worden verbeterd, aangezien zij nog één wedstryd moeten spelen. Walsall promoveerde door een 21 zege op Shrewsbury Town naar de tweede divisie. Een knappe prestatie, wanneer men bedenkt dat de club uit de Midlands vorig seizoen nog in de vierde divisie uitkwam. Ook in deze ontmoeting werd een re cord geëvenaard. Arthur Rowley scoorde uit een penalty zijn 379e competitiedoel- punt voor Shrewsbury en egaliseerde daarmee de prestatie van de legendari sche Dixie Dean. Leidse Schaakbond De afgebroken partijen uit de tweede ronde van het Leids schaakkampioen schap zijn uitgespeeld: E. KettingC. C. Berg V2Vi, mr. A. de Groot—J. J. Piket 1—0. Na twee ronden luidt de stand in de kampioensklasse: 1. R. D. Westra 2 pt., 2/3/4. W. G. Demmendal, M. D. Etmans en J. J. Wouters 1V2 p.. 5/6/7/8/9 C. C. Berg. R. A. G. de Graaff, mr. A. de Groot, E. Ketting en H. Th. Weiland 1 p., 10. A. Smit V2 p., 11/12. A. Geijer en J. J. Piket 0 p. De paring voor de derde ronde, vanavond te spelen in het Jeugd huis, Breestraat 29, luidt als volgt: Et- mansWestra, DemmendalWouters, WeilandKetting, BergDe Graaff, SmitDe Groot, GeijerPiket. Tal opnieuw ziek De zeventiende party van de twee kamp om het wereldkampioenschap tus sen titelhouder Tal en Botwinnik is uitgesteld wegens ongesteldheid van Tal. De 16e partij: die dinsdag voor de tweede keer werd afgebroken, is in re mise geëindigd. De stand is nu 101A- 5 Mt in het voordeel van Botwinnik. Klaverjastoernooi Het toernooi van de Federatie van Klaverjasverenigingen, waarvan de ba ten ten goede komen aan het blinden- werk, gaat morgenavond, in verband met het niet beschikbaar zijn van een zaal, niet door. De eerstvolgende speel avonden zijn nu vastgesteld op 3 en 5 mei a.s. Reglementen kunnen ivreed zi ijn Reglementen kunnen wreed zijn. Dat heeft de Noordwijker H. P. M. v. d. Voort gisteravond in het hoofdklasse toernooi libre klein biljart van district de Bollenstreek ervaren. Door het straffe reglement en een ongelukkige samenloop van omstandigheden zag de Noordwijker op het laatste moment het kampioen schap toch nog terecht komen bij de Sassenheimer A. v. Diemen, wiens kan sen na de vierde dag aanzienlijk ver kleind waren. Doch alle aanwezigen in café-restau rant Royal in Noordwijk hebben kunnen meemaken, dat er gelukkig in de biljart- sport sportieve kerels rondlopen. Kam pioen Van Diemen stelde namelijk na afloop zijn verworven plaats bij het gewestelijk kampioenschap ter beschik king van de Noordwijker, die dit gebaar dankbaar aanvaardde. Het kwam allemaal, doordat de Ben- nebroeker Van Nassau de laatste wed strijdavond wegens een ongelukkige om standigheid verstek moest laten gaan. Reglementair vervielen al zijn partijen en Van Diemen, die zojuist na een der mooiste partijen van het toernooi v. d. Voort had verslagen, zag zich plotseling ongekroond leider. De Noordwijker kon alleen nog kam pioen worden indien de Lissenaar Van Duivenvoorde kans zag om Van Diemen te kloppen. Van Duivenvoorde begon wel heel sterk, doch Van Diemen was op de laatste avond een en al concentratie en toen de Lissenaar na twee beurten al tegen een achterstand van 102 caram boles aankeek, was het voltooien van de partij nog slechts een formaliteit. Ook de Voorhouter Vierwinden leverde een goede prestatie door in 27 beurten van Blom te winnen. Hierdoor wist hij met een fraai gemiddelde beslag op de derde plaats te leggen en tevens naar de hoofdklasse te promoveren. Ook de eer steklassers Elfering en Diederiks hebben prachtige resultaten bereikt. taktvolle twee-takt rijders gebruiken Esso 2-T motor oil Zelfmengend Beperkt slijtage tot minimum Voorkomt lagercorrosia Ideaal voor alle typen 2-takt motoren Verkrijgbaar in bussen van 'U en 1 liter Het klaargemaakte produkt van ESSO benzine en 2-T Motor Oil MET ESSO BENT U BETER UIT De eindstand luidt: m.p. A. v. Diemen 12 H. P. M. v. d. Voort 10 J. Vierwinden 6 J. v. Duivenvoorde 4 L. Elfering 4 J. Diederiks 4 H. Blom 2 car. h.s. 1500 89 1435 1390 1292 1334 1066 1029 gem. 8.47 10.39 7.55 8.02 6.38 5.12 4.87 WIELRENNEN De Haan rijdt goed De uitslag van het tweede gedeelte van de tweede etappe van de Grand Prix Cyclomotoristico, Teramo-Pescara over een afstand van 83 km, waarvan de laat ste 21 km achter derny's, luidt: 1. Jode Haan (Ned.), 2 uur 12 min. 29 sec. (gem. 39.627 km/u)2. René Claud (Fr.) op 2 sec.; 3. Emile Daems (Belg.) op 13 sec.; 4. Ronchini (It.) z.t.; 5. Graczyk (Fr.) op 32 sec.; 6. Van Aerde (Belg.) op 48 sec..- 7. Hoevenaers (Belg.) op 49 sec.; 8. De Roo (Ned.) op 1 min. 1 sec. 9. Fournier (Fr.) op 1.05; 10 Zorzi (It.) op 1.06. Het eerste gedeelte van de rit leverde een zege op voor de Italiaan Carlesi. Het klassement luidt als volgt: 1. Emile Daems (België) 7 uur 54 min. 54 sec.; 2. Jo de Haan (Ned.) op 2 sec.; 3. Diego Ronchini (It.) op 3 sec.; 4, Jean Graczyk (Frankr.) op 25 sec. 5. Michel van Aerde (België) op 43 sec.; 10. Jo de Roo (Ned.) op 1 min. 52 sec.; 11. Charly Gaul (Lux.) op 2 min. 44 sec. Ronde van Spanje De zestiende Ronde van Spanje is gis teren begonnen met een ploegen tijdrit op het Monte Igueldo-circuit in Saint- Sebastian. De Spaanse Faemaploeg ver overde hierin de eerste plaats met een totaaltijd van 58 min. 55 sec. voor de renners Soler, Suarez en Mas. Neder land (Huub Zilverberg, Dick Enthoven en Ab van Egmond) werd in 1 uur 1 min. 36 sec. negende. Het tweede gedeelte van de eerste etappe, een rit van Saint-Sebastian naar Pampelone (91 km) leverde een zege op voor de Fransman Rohrbach, die de af stand aflegde in 2 uur 11 min. 31 sec. De uitslag was verder: 2. Le Dissez (Frankr.) 2.11.35; 3. Queheille (Frankr.) 2.11.36; 4. Perez (Spanje) 2.12.03; 5. Mahé (Frankr.) z.t.; 6. Pisco (Portugal) z.t.; 7. Manzaneque (Spanje) z.t.; 8. Velez (Spanje) z.t.; 59. Zilverberg (Ned.) 2.12.21; 68. Van Egmond 2.14.30; 69. Snij der z.t.; 71. Sluit z.t.; 72. Damen z.t.; 78. Enthoven z.t.; 93. Hugens 2.17.50; 96. Lotz 2.18.18; 97. Van den Brekel z.t.; 99. Van der Ven 2.24.20. Het algemeen klassement luidt na de eerste dag: 1. Velez (Spanje) 2.30.37; 2. Queheille (Fr.) 2.31.07; 3 Rohrbach (Fr.) 2.31.43; 4. Le Dissez (Fr.) 2.31.47; 5. Mahé (Fr.) 2.31.52. Zaterdag a.s. wordt de 5e Ronde van Gelderland gereden. De ploeg van Gerrit Schulte zal in de volgende samen stel long uitkomen: Bert Zoet, Henk Nijd am. Jan Janssen, Jef Jochems, Henk Hoekstra, Rutten. BOKSEN Wim Snoek won ep punten van Nietzsche In de Apollohal te Amsterdam zijn gisteravond internationale bokswedstrij den gehouden. In de eerste profpartij won de middengewicht Bas van Duiven- bode (77 kg.) in de vijfde ronde door technische k.o. van de Duitser Addy Weichert (78 kg.). De Nederlandse zwaargewichtkampioen Wim Snoek (86 kg.) werd na een ge vecht van tien ronden van drie minu ten tot winnaar op punten verklaard over de Duitser Ullie Nietzschke (93 kg) De Nederlandse halfzwaargewicht- kampioen Nelis Oostrum (77 kg.) ver loor door k.o. in de vijfde ronde van de Duitser Wenzel Bociek (79 kg.). De Nederlandse middengewicht Jan de Vos (71 kg.) won de laatste partij van deze avond over acht ronden van drie minuten op punten van de Duitser Georg Lautenbacher (72 kg.). Dambond gaat gouden feest vieren Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Koninklijke Nederlandse Dambond wordt zaterdag a.s. in het Carlton-hotel te Amsterdam een recep tie en op Hemelvaartsdag 11 mei in het oude RAI-gebouw aan de Ferdinand Bolstraat een nationale damdag gehou den. De nationale damdag zal een de monstratie zijn van het georganiseerde damleven in ons land. DUIVENSPORT P.V. De Reisduif Wedvlucht met 234 duiven vanaf Duffel (119 km.). Ge lost met z.w. wind en regen, om 10 uur. De eerste duif meldde zich om 11.51.32 uur; de laatste of 47e prijswinnaar was er om 12.19.46 uur. Uitslag: 1, 5. G. Zwart; 2, 8 A. v. d. Hulst; 3, 7 J. de Dunne; 4, 6 S. Koster; 9 A. Siera; 10 W. Kapaan. SPORTSPLINTERS Het Nederlands hockey-elftal heeft gisteravond in Utrecht als onderdeel van de voorbereidingen voor de komende in terlands tegen Duitsland en Spanje, een oefenwedstrijd tegen Kampong gespeeld. De oranjeploeg won met 2—0 (rust 1-0). De centrale sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging heeft besloten de KNMV- voorjaarsrit, die zaterdag a.s. zou wor den gehouden, af te gelasten. De be slissing werd genomen in verband met het geringe aantal inschrijvingen voor deze betrouwbaarheidsrit. Outsider Rockavon heeft gisteren te Newmarket uit een veld van 22 paarden de tweeduizend Guineas-race gewonnen. Deze wedstrijd, de eerste van de klas sieke Engelse rennen in dit seizoen, ging over een afstand van een mijl. Er is deze week maar één prijswin naar in de KNVB-toto, die 14 punten heeft verzameld. Het is de heer R. Rjjk- sen. uit Rotterdam, lid van Sparta. Voorts waren er 37 deelnemers met 13 punten.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 15