VROLIJK CORSO Opgericht 1 maart 1860 Maandag 24 april 1961 Derde blad no. 3033 Er waren heel wat muziekkorpsendie tijdens het zaterdag gehouden corso van „de streek" voor flink wat vrolijke noten zorgden. Dat mocht dan ook wel, omdat het zonnetje aanvankelijk verstek had laten gaan en de figuranten, die mooier waren uitgedost dan ooit wel een beetje last hadden van de wat vochtige zeewind. Het regende gelukkig niet. Wel regende het ere-prijzen en eerste prijzen. De jury had het nogal moeilijk. Ze beschikte echter over een goede neus (links onder) en roerde de trom bij het uitreiken van de prijzen (rechts onder). De stoet had een ordelijk verloop, zodat de bezemwagen midden onder) er niet al te vaak aan te pas hoefde te komen. Het corso was beslist mooier dan vorig jaar. De wagens waren iets kleiner, maar zwieriger, kleuriger en vooral fleuriger. Ondanks het feit. dat het corso vroeger werd gehouden dan doorgaans het geval is, was de verscheidenheid aan bloemen groter. Het was vooral een vrolijk corso. De koe, die echt melk gaf en vrolijk kop en staart bewoog zorgde bijvoorbeeld voor heel wat vrolijkheid. Het was ook flink druk. Dat hier de werktijdverkorting debet aan is Wie weet. In ieder ge val waren er ook weer heel wat buitenlanders. En zeker meer Duitsers dan Engelsen. Fransen of Amerikanen. Als speciale attractie voor onze oosterburen reed op de voor ons ge voel mooiste wagen van de optocht, ..Paradijsvlinders"een Duitse bloemendrieling uit Rheydt mee (zie voorpagina)De bollenstreek wilde echter ook niet achterblijven en vaardigde de drieling Lisa, Saskia en Hilda af, die ter onderscheiding van de in bontjassen gehulde Duitse meisjes) in jurkjes getooid met rood wit blauwe linten op „De Kroon' zaten, waarmee zij een Koninklijke ere-prijs verwierven. De meeste figuranten waren mooie meisjes. Want wat is er roman tischer dan de combinatie mooie meisjes en bloemen. Dat de meeste wagens ook nog romantische voorstellingen te zien gaven laten de foto's duidelijk zien. En wie eindelijk uitgekeken was op het corso (en dat was men echt niet gauw) behoefde maar om zich heen te kijken om te kunnen ge nieten van de fraaie mozaïeken, die de bewoners van de boUendorpen hadden gelegd en naar de bollenveldeh, die er schitterend bij lagen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5