„WARE SCHOONHEID" VERGAAT NIET! EICHMANN „regelde vervoer slechts het fik „Zolang met twee maten gemeten ivordt voel ik mij onschuldig Amerikaan debatteert met Russische spreekwoorden Kerkelijk L METSELAARS en STEIGERMAKERS Administratieve kracht (R.K. vr.) VOORLICHTINGSAVOND OCCASIONS - in sfaa! van nieuw AUTO BAAY ZATERDAG 22 APRIL 1961 NU allerwegen de „lentetooi" de wereld in bezit heeft ge nomen, voelt elkeen dat het weer bergopwaarts gaat! Zodra de op 150 miljoen kilo meter van de aarde verwijderde zon even haar warme stralen op de aarde laat schijnen nemen we de allergeringste gelegenheid te baat, om daarvan te profiteren. We koesteren ons. We hopen onze doorgewinter de, vaal-bleke kleur een ander tintje te geven en zijn gélukkig als iemand zegt: „Hé, wat zie jij al bruin".,.. DAT zijn kleine voorjaars genoegens, die de kinder hand snel vullen en de mens blij maken! Daarnaast is er de verrukking over de natuur, die overal open- bloeit, de bloemen uit haar schuilplaatsen oproept en de winterse kaalheid als op slag doet wegschrompelen. Slechts weinigen blijven meer thuis. De één jubelt over de pracht der bolbloemen, de ander zweert bij die der veelzijdige fruitbo men. En bij al deze fleur en kleur wordt het door donkere wintertijd wat bezwaarde hart iets lichter en luchtiger. MEN kan het zich, bij alle ellende Cuba, Kongo, Lao en armoede in de onderontwikkelde gebieden niet indenken, dat onze aarde toch een harmonisch schoon heidsreservoir van ongekende omvang is. Dat de wonderen der natuur een heilzaam tegenwicht vormen voor degeen, wiens oog nog niet totaal verduisterd is door de zich openbarende disharmonie als gevolg van menselijk onbe grip, van haat en van afgunst. Er is slechts één moment van „zich-volledig-openstellen" nodig om tot deze erkenning te komen. Ge behoeft daartoe geen poëtisch-romantische instelling te hebben: de schoonheid is even reëel als de gruwelijke ver schrikking. Puur uit zelfbehoud dient ge de eerste voortdurend te zoeken, om niet aan de tweede ten on der te gaan HET is zo eenvoudig! De bomen zijn nog kaal en grauw. En tóch is daar opeens een boompje, de anderen in groei en bloei vér vooruit. Het staat er in uitgesproken volle weelde! De knoppen zijn plotseling opengebarsten, de trossen zijn er, niets kon deze drang naar nieuw leven tegenhouden. Zelfs de zwaan lijkt door deze imponerende vruchtbaarheid als betoverd en komt nieuwsgierig aanzwemmen om te zien wat er eigenlijk op deze „boze" wereld aan de hand is. Een schilderijtje als dit ont roert. Het is vervuld van de onher roepelijke vaststelling dat, wélke afschuwelijke vrezen en angsten deze wereld vol onrust en ge spletenheid ook mogen beheer sen, het „schone" zich te allen tijde handhaaft. Zelfs een door bommen ver schroeide aarde zal vroeg of laat uit puin, as en verdoemd heid dat „schone" weer prijs geven. „Ware schoonheid" is immers onvergankelijk! Laat dit tot troost zijn, wan neer het U, zélfs in de lente té bar wordt! FANTASIO, Foto: Will Eiselin, Rijswijk. Ware schoonheid'' vergaat niet! .99 In het proces-Eichmann is giste ochtend het afdraaien van geluids banden van de ondervraging van beklaagde door inspecteur Less voortgezet. Beklaagde betoogde, dat hij met het feitelijke doden van joden niets te maken heeft gehad. Hij had slechts het vervoer te regelen. «Niet iedereen die ik „evacueer- MARKTBERICHTEN AALSMEER, 21 april C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A.: Dagprijzen snij bloemen: Gerbera 30-49, Euphorbia 7-10, Calla 15-34, Clematis 70-90, per stuk. Or chideeën 80-140 per bloem. Amaryllis 15- 29 per kelk. Fresia 95-165, Iris 150-300, Lathyrus 95-135, Anemonen 25-42, Pyre- thrum 90-185, Ornlthogalum 140-270 per bos. PERKPLANTEN per bak: Violen ge mengd 300-480. idem geel 250-400, idem blauw 350-450, idem wit 200-350; Carml- ta 380-220; Primula Veris 250-380; idem Wanda 250-350; idem Dentlculata 300- 400; Muurbloemen 400-580 Iberls 400-500; Rosea 400-500; Gemengde planten 300- 400; Anbretia 400-450; Peltatum 100-125; Almerla 200-250, Tagetes 8-15 (per stuk). BOSKOOP, 21 april „De Boskoopse Velling": White Butterfy 400-300, witte Lathyrus 100, idem oranje 75, idem roze 90. gemengd (1 bloem) 65-39; Better Times 420-300, gemengd 200-160, Butterfly 380-340-200. Duisburg 360-300. Tulpen rood 90, idem lila 80, idem geel 80, idem gemengd 75; Anemonen 34-23; Rodo Ca- lawblense 29-26, idem elegance 21-31; Else Poulsen 105-85, Nympf 200-140, Carola 180; Sweetheart 300-120; Conlferesgroen 30 per kg. Forythla 25-16 per tak; idem per bos 60; Ledigolia alba 60. In pot: Gre- velca 55, Glegoma 38, Trades 31, Lonicera 45, Hedera 30, Ficus repens 28. KATWIJK AAN DEN RIJN. 21 april Groenteveiling: Waspeen (per kist) Al 10.80-12.80, idem A2 4.20-9.40, idem BI 12-12.90, idem B2 1.40—2.70, idem Cl 2.50-4.40, idem C2 1.30-2.20; radijs (per 100 bos) 7-13; prei Al 8-15, idem BI 10- 17; rodekool 11-19; selderij (per 100 bos) 10-15; peterselie (per 100 bos) 9-14; ker vel (per 100 bos) 9-12; rabarber 6-8; wit lof II 32-80; slauien (per 100 bos) 30; kroten (per kist) 0.60-1,10; andijvie 40: sla (per 100 st.) 7-10; spinazie 11-19; bloemkool (per 100 Bt.) 31-42. Aanvoer waspeen 70.000 kg., waarvan 45.000 kg. voor export werd verkocht. RIJNSBURG, 21 april Bloemenveiling Flora: Tulpen: Malta 55. Aureool 140, Vlo- let Queen 85, Cansas 60-65, Rijnland 55. Clara Butt 60-65, Livingstone 70-75, Kleu renpracht 65-70, Tinaal 55, Paris 65, Ge mengde Parkiet 75, Alglba 55-60, per bos. Irissen: Wedgewood 75-106-125 per bos. Fresia- White Swan 105 per bos. Doroni- cum 200-240, Trollium 400-450. Am. An jers: Scania 16, Arthur 23-26, Sim rood 18. Sim wit 13-15, Sim roze 14-15, alles per 100. Groenteveiling: Waspeen Al 55.30-62.30. Idem A2 25-42. idem BI 59.50-62; Radijs 10-13 per 100 kg. Peterselie 13-17, selderij 7-17; uitjes 8.40-10.10 per 100 bos. TER-AAR, 21 april Groenteveiling: Kassnljbonen 3.80, peulen 4.20-5.90, spi nazie 9-21, witlof I 68-70, idem II 50, postelein 50-62, glasandijvie 47-55, rabar ber 6-10, prei 14, aardappelen 11, waspeen 24, komkommers stek 19, stoofsla 20, alles per kg. Cla I 9-14, idem II 7-9, idem C 5-6, bloemkool A 50-70. idem B 39-49, idem C 22-32, idem stek 12-14, alles per stuk. Komkommers B 42-49. idem C 31- 40, idem D 21-28, idem stek 15-22, alles per stuk. Selderij 8-19, radijs 6-8, peter selie 8, alles per bos. Aardbeien 65-1.15 per doosje. Bloemen: Tulpen 21-23 per bos. Violen 90-1.00 per bak. de" is omgekomen", zei Eichmann, die erop wees, dat 2.400.000 Euro pese joden de actie hebben over leefd. Less zei daarop, dat dit geen verdienste van Eichmann is maar van de geallieerden die de over winning behaalden. Eichmann zei; „Als er in die tijd iemand bij mij gekomen was met de mededeling dat mijn vader een ver rader was en dat ik hem moest doden, zou ik het gedaan hebben". „Ziet u, kapitein, men zag overal do den en men stond daar anders tegen over dan nu. In die tijd voerde ik blin delings de mij gegeven bevelen uit. Daarin, hoe moet ik het zeggen, vond ik een zekere voldoening, een zekere rust bij deze noodlottige strijd van het Duitse volk". By de ondervraging door kapitein Less was ook een artikel ter sprake ge komen, dat na een gesprek met Eich mann in het Westduitse tijdschrift „Der Stern" is verschenen. Hierin was onder meer tot uiting ge komen dat Eichmann „zich wanhopig had vastgeklemd aan hetgeen de enige rechtvaardiging voor mijn handelingen was, namelijk gehoorzaamheid aan de officierseed van trouw en het uitvoeren van de mij gegeven bevelen". In het artikel werd ook verklaard dat Eichmann „met een onwrzoenlijke haat was vervuld jegens hen, die in de laatste uren van het door de nazi's beheerste Duitsland menselijke gevoelens boven de onvoorwaardelijke gehoorzaamheid stel den". Eichmann verklaarde dat de aanha lingen juist waren en een weergave van zijn mening vormden. Eichmann had ook gezegd dat in de Tweede Wereldoorlog miljoenen Duitse mannen, vrouwen en kinderen uit hun AMERIKANEN ZETTEN ZICH SCHRAP TEGEN DE K.L.M. (Van onze correspondent te Washington) Hoe groot de tegenstand zal zijn, die de KLM zal ondervinden wanneer zij meer landingsfaciliteiten in Amerika zal proberen te krijgen, kan blijken uit een verklaring, uitgegeven door de Air Tran sport Association, de organisatie van Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen. In die verklaring wordt gezegd dat de KLM de capaciteit van haar vluch ten over de Atlantische Oceaan deze zomer met 40 zal verhogen. Daar de KLM reeds 90 zou bezitten van het vervoer tussen Amerika en Amsterdam, zouden de passagies. die de KLM erbij zou hopen te winnen, rezigers zijn, wier bestemming of uitgangspunt niet Ne derland is. Dit zou volgen de verklaring een flagrante schending betekenen va de in 1957 gesloten overeenkomst, waar bij bepaald werd, dat het verkeer hoofd zakelijk moest zijn tussen Amerika en Nederland. De heer D. Coelemn.n, de directeur van de KLM in de V.S., moemde dit een lasterlijk document, waarin de fei ten scheef worden voorgesteld. Deze felle aanval, kort nadat bekend was geworden dat de luchtvaartonder handelingen tussen Nederland en Ame rika zullen worden hervat, bewijst ech ter hoe de Amerikaanse maatschappij en zich weer schrap zetten tegen even tuele concessies aan hun Nederlandse concurent. woonplaatsen waren verdreven en dat hij zich schuldig aan moord zou ver klaren, indien degenen, die hiervoor ver antwoordelijk waren, dit ock zouden doen en deswege gestraft zouden wor den. Hij meende, dat er met twee maat staven werd gemeten „en ik gevoel mij onschuldig, zolang dit gebeurt", aldus Eichmann volgens „Der Stern". Hij had ook gezegd: „Volgens de be staande rechtsregelen en met inacht neming van de jurisprudentie die het eerste proces van Neurenberg heeft op geleverd, wordt ik inderdaad schuldig ge acht aan moord. Doch ik meen dat dit een eenzijdige uitleg van de wet is, die alleen op de Duitsers wordt toegepast volgens het beginsel van „wee de over wonnenen", aldus Eichmann volgens het in „Der Stern" over hem verschenen artikel. Bloedige aanvallen in Angola: 95 doden Bij terroristische aanvallen in het ge bied van Nambuangongo, Quimbombo en Quicuzo in het noorden van de Por tugese kolonie Angola zijn 95 personen gedood, zo is officieel in Loeanda mee gedeeld. Voorts worden 59 personen ver mist, aldus het Portugese persagent schap „Lusitania", Het aantal slachtof fers zal wellicht nog stijgen. De aan vallen hebben veel verwarring gesticht. Volgens Lusitania zijn sinds het begin van de opstand, vijf weken geleden, 267 personen gedood. Voorts worden nog 72 personen vermist. Een Portugees schop met circa 1.500 man troepen en uitrusting ls giste ren uit Lissabon naar Angola vertrok ken. Het Portugese persbureau Lusitania meldt, dat de luchtmacht groepen uit gehongerde opstandelingen, die het ont ruimde dorp Bembe plunderden, heeft beschoten. De opstandelingen werden met ernstige verliezen op de vlucht ge jaagd. Verbitterd mens.... Een werkloze neger uit Los An geles die 240.000 dollar (bijna een miljoen guldenvond, het geld te rugbracht en 10.000 dollar beloning ontving, is verre van gelukkig. Douglas Johnsons buren vinden het krankzinnigdat hij het geld niet heeft gehouden. Wanneer hij op een baantje uitgaat zegt men hem: „Waarom heb jij een baan no dig? Je had 240.000 dollar". Zijn oudste zoon, de zestienjarige Richard, is van huis weggelopen omdat het hem te veel werd. Hij keerde ellendig en hongerig terug. „Ze zeiden dat zijn vader stom en krankzinnig en gek was". Johnson is een verbitterd man ge worden. „Ik wilde dat ik het geld op straat had laten verrotten. Het heeft me arm gemaakt". Nieuwe uitgaven Van kleur tot zwart wit, door Hille Kleinstra, „Zwart Beer tje", uitg. A. W. Bruna en Zoon, Utrecht. De titel van deze dubbele pocket met tekeningen en foto's in kleuren en zwart-wit doet op het eerste gezicht wat vreemd aan. Want het is gebruike lijk het onderwerp fotografie chronolo gisch te behandelen en dus eerst zwart-wit te bespreken en, als een soort- afwijking-van-het-normale, daarna ook nog de kleurenfotografie. Deze deskun dige (cineast en auteur) gaat er echter van uit, dat er principieel iets veran derd is in de fotografie, veranderingen die besloten zijn in de woorden „kleu renfotografie" en „automatie". De heer Kleinstra bedoelt hiermee allerminst, dat het einde van de zwart-wit-periode is aangebroken, maar hij vestigt er met nadruk de aandacht op, dat de kleur zich heeft aangediend, niet als een bij wagen en ook niet als een toevoeging, maar eigen wegen gaande, waardoor er geheel nieuwe mogelijkheden zijn geko men naast de bestaande. De auteur houdt er zijn eigen me ningen op na, die hij niet onder stoelen of banken steekt. Zo merkt hij o.m. op, dat het gebruik van een elektrische be lichtingsmeter buiten wanneer de zon schijnt, malligheid is. Hoe hy dat ver dedigt, leze men zelf in dit pakkende boek, dat zeer vlot en met grote kennis van zaken is geschreven. De dertien dagen van de Santa Maria, door Link van Hof wijk, „Zwart Beertje", uitg. A. W. Bru na en Zoon, Utrecht. Drie Nederlands journalisten, schuil gaande achter de gecombineerde naam Link van Hofwijk, hebben in dit dubbele Zwarte Beertje aan de hand van authen tieke gegevens van bemanningsleden en passagiers een pakkend verslag samen' gesteld over het avontuur van de Portu gees Galvao, die dertien dagen heer en meester was van 21.000 ton metende Santa Maria. Een vlot relaas, waarvan men, al ligt het gebeuren nog maar zeer kort achter ons, bijna zou gaan denken, dat het een fantasie is, realis tisch verteld. Vijftien pagina's van zeer actuele foto's verhogen de aantrekke lijkheid van dit boek, dat wel zeer up to date is. Ook U spreekt Grieks en La- t Ij' n. door prof. dr. A. Sizoo, Uitg. my. J. H. Kok N.V.. Kampen. Een alleraardigste pocket uit Kok's Boeketreeks, waarin de bekende hoog leraar aan de V.U. in Amsterdam op on derhoudende wijze de klassieke her komst belicht van tal van woorden, die wij in het dagelijks Nederlands tegen komen. Het register van de besproken woorden omvat. En niet minder dan ne genhonderd, verdeeld over acht hoofd stukken: Maanden, dagen en uren, de Kerk (I), de Kerk (II), de School, de Krant, de Stad, het Huis en Varia. Een paar grepen uit het register: Ar- tis, aster, automobiel, azijn, biet, classis, continent, expressie formulier, fornuis, giro, nota bene, pleister, prerogatief, re sultaat. situatie, sympathiek, universi teit, zoologie, zwartgallig. Zoals men ziet worden niet alleen typisch- „vreem de" woorden besproken, maar ook naar de schijn „echt"-Nederlandse, die toch van antieke origine zijn. Prof. Sizoo schrijft bijzonder prettig, zodat het boek je zowel instructief als boeiend mag heten. Adolf Eichmami, gezant des doods Wie is toch eigenlJjk die bestiale fi guur, die in Jeruzalem voor zyn rech ters staat onder beschuldiging van moord op miljoenen mensen, in hoofdzaak jo den? Ook wie dit boek gelezen heeft wéét het nog altijd niet, maar men krijgt door de 220 kloeke bladzijden van deze dubbele Hollandia-pocket (uit gave Hollandia N.V. Baarn) wel een be ter inzicht in het karakter en het werk van deze gruwelijke mens. Het mate riaal is eigenlijk bijeengebracht door twee Israëlische journalisten, Zwy Al- doeby en Ephraim Katz, die zich ten slotte tot de bekende auteur-journalist Quentin Reynolds wendden met het ver zoek het door hen bijeengebrachte ma teriaal de gewenste vorm te geven. Het boek, dat zestien pagina's foto's omvat, begint met het verhaal van de gevangen neming van Eichmann, waarna het in de daarop volgende hoofdstukken door een beschrijving van Eichmanns levens loop iets nader tracht te komen tot dit onmenselijke raadsel. De gruweldaden, waartoe dit monster opdracht gaf, wor den vanzelfsprekend uitvoerig behandeld, evenals de afgrijselijke misdaden, die hij zelf verrichtte, al bepaalde hij zich veel al tot .administratie" van de „Endlösung der Judenfrage", de „definitieve oplos sing van het Joodse vraagstuk". Men weet, dat de oudere generatie van het Duitse volk maar liever een diep stilzwijgen bewaart over de onuit wisbare schandvlek op het recente ver leden van dit volk. Uit „collectieve schaamte"? Het is te hopen. Maar na tuurlijk is dat zwijgen fout. De ouderen dienen de moed te hebben aan de jeugd te vertellen hoe verdorven een aan zienlijk aantal „volksgenoten" tegenover de joden is opgetreden. Wij menen wel eens gemerkt te hebben, dat er ook in Nederlandse kringen een (ziekelijke) nei ging bestaat met opzet alles te vergeten en de jongeren in het onwetende te la ten. En dat terwijl men dan zichzelf op dit punt niets te verwijten heeft. Dwazer kan het niet; de jeugd dient te weten doe diep mensen kunnen val len en hoe erg de collectieve waanzin is, die een geheel volk kan aantasten. Boeken als deze mogen haar niet ont houden worden. De vertaling van mevr. M. de Haas- Tobias is goed leesbaar. Maar mogelijk kan er in een volgende druk gezorgd worden voor betere transcriptie van de Hebreeuwse eigenamen: Yeshaia is een typisch-Engelse (Amerikaanse) spelling, die in het Nederlands naar alle waar schijnlijkheid Jesjaia dient te luiden, In elk geval behoort de klanks „sh" niet tot het Nederlands. Het .Eichmann- proces" behoort „het proces-Eichmann" te luiden en, wat erger is, op pagina 117 wordt melding gemaakt van de terugkeer naar Nederland (na de tweede wereld oorlog) van „50.000 Nederlandse Joden". Is dit een drukfout? Zoniet, dan had dit kennelijk foutieve getal toch zeker van een aantekening van uitgeefster of vertaalster voorzien moeten worden. Gagarin niet de eerste Edouard Dobrowski, die voor de Franse radio en televisie een bezoek aan de Sowjet-Unie heeft gebracht, heeft over de Franse radio verklaard dat Gagarin niet de eerste in de ruim te was. De eerste was naar zijn zeggen Serge Iljoesjin, zoon van de bekende vliegtuigbouwer. Deze had geen speciale opleiding gevolgd, maar kon door de invloed van zijn familie zijn zin door drijven. Hij ondernam volgens Dobrows ki de poging drie of vier dagen vóór Gagarin. Zijn raket kwam, na drie om wentelingen op de aarde, gaaf op de aarde terug, maar de ruimtevaarder was volkomen ontredderd. Hij lag nu be wusteloos in een Moskous ziekenhuis. Dobrowski kon niet zeggen hoe hij aan dit verhaal kwam. Zijn bronnen waren echter „beslist betrouwbaar". Beperkt succes voor de Palestijnse vluchtelingen De Arabische landen hebben de Al gemene Vergadering der V.N. er giste ren niet van kunnen overtuigen, dat het „nodig is de eigendomsrechten van de Palestijnse vluchtelingen te bescher men". Een desbetreffende paragraaf van een resolutie over het vluchtelingen vraagstuk, kreeg niet de vereiste meer derheid van tweederden. Ook de para graaf. waarin wordt aanbevolen op de komende zitting in september voorrang te geven aan een debat over het toe komstige welzyn van de vluchtelingen, kreeg deze meerderheid niet. Wel nam de Assemblee een resolutie aan, waarin met grote teleurstelling wordt geconsta teerd dat de repatriëring van of schade vergoeding aan de vluchtelingen, waar in in eerder aangenomen resoluties is voorzien, niet heeft plaatsgevonden. even NED. HERV. KERK Beroepen te Loon op Zand W. Vroeg- indewey te Blelswyk; te Gouthem R. K. de Jong te Oosterlittens; te Zoetermeer J. R. Cuperus te Waddlnxveen; te Mld- delharnls I. Kok te Zegveld. GEREF. KERKEN Beroepen te Slootdorp P. van der Breugel te Mlldam (Fr.). Benoemd tot hulpprediker te Velp Joh. Meynen, as. emeritus predikant te "s-Gravenhage- west. Bedankt voor Schiedam (vac. E. J. Oomkes) W. Baas te Amsterdam-Sloter- mcer-Geuzenveld. Ontheffing - De classis Harderwijk heeft aan ds. A. Bolwyn, laat stelijk predikant te 't Harde (Geld.) op zijn verzoek ontheffing uit zijn ambt verleend. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Culemborg J. A. de Vries, kand. te Krommenie. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Oud-Beljerland J. W van der Gronden te Enschede-oost en J. Kampman te Rijnsburg. VOETTOCHTEN PAX CHRISTI De „Pax Christi-beweglng" in Neder land organiseert dit jaar twee voettoch ten. Enkele weken geleden hield zij reeds de traditionele voettocht voor abituriën ten naar Den Bosch, die een record- deelneming van 2500 jongens en meisjes bereikte. Thans volgt als eerste de na tionale voettocht naar Amsterdam, die bedoeM is voor jongeren van alle ran gen en standen tussen twintig en dertig jaar en die gehouden wordt op 27 en 28 mei. Men vertrekt uit Maarssen en gaat die zaterdagmiddag tot Loenersloot, waar in een tentenkamp zal worden overnacht. Zondagmorgen gaat de stoet discussiërend en mediterend verder naar Amsterdam, waar hij 's middags tegen vijf uur op het Begijnhof aankomt. Gevraagd voor nieuwbouw: Te vervoegen: Genestetstraat 20 - Leiden - Sumatrastr. 23 Op internationale con ferenties komen de Rus sen graag met spreek woorden aandragen en de tussen Amerika, Engeland en Rusland over nucleaire ontwapening maken daar geen uitzondering op. Daarom heeft het hoofd van de Amerikaanse dele gatie, Arthur H. Dean, gemeend er goed aan te doen zich een Amerikaans boekje met Russische spreekwoorden aan te schaffen. Hij heeft daar onmiddelyk een dankbaar gebruik van gemaakt. Toen hij er over klaag de, dat de Russen voort durend proberen de posi tie van het Westen aan te tasten zonder zelf ooit concessies van enig belanc te doen, zei Dean tot de Russische diplomaat Tsa- rapkin: „Ook wij kennen het oude Russische spreekwoord „Haar voor haar kun je de hele baard uitplukken". Van die onverwachte zinswending, komend van een Amerikaan, stond Tsarapkin wel even te kijken. Het onlangs in New York verschenen boekje zal nog wel meer munitie leveren. Er blijkt in ieder geval uit, dat ook de Rus sen moeilijkheden met hun vrouwen hebben. Zo zegt een ander spreek woord: „Wanneer je een aal aan zijn staart houdt en een vrouw aan haar woord, blijft er maar heel weinig in je hand ach ter". Of: „Er is geen lief de zo vurig of het huwe lijk verkoelt haar wel'. Heel wat meer toepas selijk op de zich traag voortslepende onderhan delingen zijn spreekwoor den als: „Eerbetuigingen liggen op de punt van zijn tong, maar eronder verbergt hij een mes". Het boekje bevat ook een waarschuwing in de vorm van een ander spreekwoord: „Wanneer de wolf zijn tanden laat zien, betekent dat niet, dat hij lacht". Dat is dan een variant op het Rus sische spreekwoord„Wees vrienden met de wolf, maar houd je hand op de bijl". Gezien de royale ma nier, waarop de Russen voortdurend de helft van de Britse en Amerikaanse ;ompromisvoorstellen aan vaarden namelijk de helft, waarin het Westen concessies doet is het volgend Russische spreek woord in het boekje wel heel toepasselijk: „De hand die neemt, wordt nooit moe". Dean zal die zegswijze binnenkort wel in een van I zijn redevoeringen vlech- I ten. TEBODIN Advies- en Constructiebureau N.V. Koninginnegracht 98—100, Den Haag, vraagt wegens uitbreiding der werkzaamheden op de elektrotechnische afdeling: 1. ENKELE CONSTRUCTEURS met ruime ervaring in het ontwerpen van licht-, kracht- en hoogspanningsinstallaties voor grote fabrieken op het gebied van chemi sche en aanverwante industrie. H.t.s.-opleiding of gelijkwaardig gewenst. Bij gebleken geschiktheid is op korte termijn bevordering tot constructeur-groepsleider mogelijk. 2. ENKELE TEKENAARS-CONSTRUCTEUR voor het ontwerpen van licht- en kracht- Installaties. U.T.S.-opleiding of gelijkwaardig gewenst, als mede enkele jaren tekenkamerpraktijk. Geboden wordt: zelfstandige werkkring hoog salaris aantrekkelijke gratificatieregeling 5-daagse werkweek. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling personeelszaken. Op Advocatenkantoor te Leiden gevraagd Goed kunnende typen. Stenografische kennis strekt tot aanbeveling. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 46800. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN AANMELDINGSBUREAU VOOR EMIGRATIE Het Gewestelijk Arbeidsbureau geeft een voorlich tingsavond over AUSTRALIË met lichtbeelden op dinsdag 25 april 1961 in het Gewestelijk Arbeidsbureau, Doezastraat 2a te Leiden. De spreekster van deze avond heeft kortgeleden Australië bezocht. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. Ruime gelegenheid tot het stellen van vragen. RENAULT Dauphine, nov. 1959, crème, leer. RENAULT Dauphine, nov. 1959, wit. RENAULT Dauphine, febr. 1960, blauw. RENAULT Dauphine, aug. 1960, wit, schuifdak RENAULT Dauphine aug. 1960, 1. grijs, leer. RENAULT Dauphine, sept. 1960, groen leer. RENAULT Gordini mei 1960, wit, schuifdak. RENAULT 4 CV, maart 1960, crème. 6 maanden volledige garantie - financiering. Alphen a. d. Rijn naast Avifauna 0 1720-3841 Officieel RENAULT-Agent DE GARAGE MET DE MODERNSTE OUTILLAGE.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 6