Laalsfe nieuws Ontslagen gevangenen ondervinden weinig moeite bij zoeken naar werk Bijna 10.000 vrijwilligers zijn werkzaam voor de reclassering Schoolsport in Voorschoten RAADSSTUKKEN WASSENAAR VRIJDAG 14 APRIL 1961 50 jaar reclassering met overheidssteun (Speciale berichtgeving) II Het aantal mensen dat thans in gevangenissen, huizen van bewaring, Rijksasielen voor psychopaten en Rijkswerkinrichtingen vertoeft, be draagt ongeveer 4500. Eens zullen zij, een enkeling misschien uitge zonderd. terugkeren in de maatschappij. De reclassering is er om hen bij het effenen van deze vaak lange en moeilijke weg ter zijde te staan. „De medewerking van de gemeenschap is echter onontbeerlijk", zegt de heer J. H. Hoornweg, directeur van het Nationaal Bureau voor Reclassering, „de invrijheid gestelden zullen als volwaardige leden van de samenleving geaccepteerd moeten worden". Het is al een heel ding, dat het vinden van werk, vroeger een der grootste problemen van ontslagen gevangenen, thans vrijwel geen moeilijkheden meer oplevert. Aanvankelijk werd de reclasserings- arbeld geheel verricht door vrijwilligers. Naarmate het werk zich ontwikkelde werd het echter wel duidelijk, dat voor de vervulling van de belangrijkste ta- ken. zoals het uitbrengen van voorlich tingsrapporten, toch wel een techni sche scholing noodzakelijk was. Bij de diverse particuliere instellingen zijn thans 275 reclasseringsambtenaren in dienst en bovendien nog 38 by het RUk. Ryk. Een belangryk deel van het werk wordt echter ook thans nog gedaan door vrywilligers van wie er per 1 januari j.l. by de vier grote instel lingen (Ned. Genootschap. P.C.R.V., de Kath. Reel. Ver. en het Leger des Hells) 8850 werkzaam waren. Hun taak om vat voornameiyk het houden van toe zicht. ook wel hulp en leiding genoemd, en het celbezoek. Het woord celbezoek is overigens ver ouderd, hetgeen nauw verband houdt met de naoorlogse vernieuwing van het gevangeniswezen, waartoe vooral het rapport van de commissie-Fock in 1947 veel heeft bygedragen. Tegenwoordig brengen de gevangenen nog maar een beperkt gedeelte van de dag in de cel door. De meeste uren worden gevuld met arbeid, zielszorg, ont spanning enz. „Deze reorganisatie is", io zegt de heer Hoornweg, „voor een belangryk deel te danken aan de om standigheid, dat tydens de bezetting vele goede Nederlanders zelf met het leven binnen de gevangenis hebben kennis ge maakt". Tijdens zyn bezoek tracht de reclas- secrder samen met de gestrafte diens terugkeer in de maatschappy voor te bereiden. „Samen" zegt de heer Hoorn weg met nadruk, „want in tegenstelling met vroeger wil men de gevangene nu het gevoel geven, dat hy zelf in staat is zyn moeiiykheden op te lossen. Dat verhoogt zyn zelfvertrouwen!" Gewone vakbemiddeling Mede als gevolg van het personeels tekort in verschillende sectoren van het bedrijfsleven kost het ex-gevangenen tegenwoordig over het algemeen weinig moeite werk te vinden. Voor hen geldt de gewone vakbemiddellng. Op leder ge- westeiyk arbeidsbureau treft men een ambtenaar aan die zich speciaal met deze gevallen bezighoudt. De meeste moeiiykheden ondervindt men met de Intellectuelen. „Wat te be- I ginnen met een advocaat of notaris die j fraude heeft gepleegd?' 'vraagt de heer Hoornweg. Natuuriyk is het van belang voor de invryheidgestelden een gunstig werk milieu te vinden. Een man. die geld heeft gestolen, moet men geen betrek king geven by een bankinstelling en iemand, die door het plegen van aan randing in de gevangenis is geraakt, mag niet worden geplaatst op een ta baksfabriek, waar een paar honderd meisjes werken. De heer Hoornweg is overigens van mening, dat het kleine bedryf zich voor dit doel het best leent, omdat men daar beter een oogje in het zeil kan houden, hoewel tegenwoordig ook vele grote bedryven in kleine afdelingen zijn gesplitst. Het is echter wel van belang, dat niet meer dan een bepaald percentage „reclassanten" in het personeel wordt opgenomen. Nog veol reserve Op onze vraag hoe de overheid thans staat tegenover het aannemen van ont slagen gevangenen, vertelde de heer Hoornweg dat men daar nog altyd een grote reserve in acht neemt. Het be- dryfsleven kan zich wat dit betreft nu eenmaal veel meer veroorloven dan de overheid, die overigens wel steeds meer bereidheid begint te tonen. Vooral de op 1 Januari 1959 in werking getreden wet op de justitiële documentatie en op de verklaring omtrent het gedrag speelt hierby een grote rol. „Tot voor kort betekende dit, dat een man. die in zyn Jeugd eens appels uit de tuin van zijn buurman had gestolen, by wijze van spreken niet voor een dergeiyke aanstel ling in aanmerking kwam". De wet van 1959 bepaalt echter, dat veroordelingen na vier of acht jaar uit het strafregister worden verwyderd, waardoor dus veel meer van dergelyke verklaringen kunnen worden uitgereikt. Reeds in 1909 werd hiervoor geyverd en in 1935 heeft het nationaal Bureau STADSNIEUWS LUGDUNUM BATAVORUM Het Bestuur van de Fiere ende Stoete- lycke Sociëteit „Lugdunum Batavorum" is voor het komende Jaar als volgt sa mengesteld: C. Fasseur, praeses; P. M. Waszink, ab actis; W K. Taconis, quaes tor; D. A. F. van Llth, signifer. voor Reclassering over deze kwestie aan de regering een uitvoerig rapport uit gebracht. „Het heeft ons wel eens een beetje bitter gestemd dat het zo lang heeft moeten duren", zegt de heer Hoornweg, „want door een spoediger in werkingtreding van deze wet had héél wat leed voorkomen kunnen worden". KROON SCHORST BESLUIT TOT VRIJE ZATERDAG (Van onze Haagse correspondent) By K.b. is het besluit van het RUks- wykse gemeentebestuur om met ingang van 1 maart j.l. voor het gemeenteperso- neel de vrUe zaterdag in te voeren tot 1 augustus 1961 geschorst. Dit is gebeurd op voordracht van de minister van Binnenlandse Zaken, die een on derzoek instelt naar de vraag of dit besluit van B. en W. van Ryswyk in stryd is met het algemeen belang. Nog onlangs heeft de minister in een circulaire aan de lagere organen in 't by zonder tot de gemeen ten gericht zyn verontrusting uitgesproken over de invoering van de volledige werkweek in sommige ge- versnelde vyf-daagj meenten. Deze versnelde invoering zou niet ge acht kunnen worden door de feiteiyke situatie te zyn afgedwongen. MINISTER VISSER NAAR DE V.S. VERTROKKEN De Amerikaanse steun is voor ons al tyd belangryk geweest, maar die steun krygen w(j niet speciaal voor de ver dediging van ons eigen land, doch In breder verband: om de NAVO te ver sterken". Dit zei vanmiddag vlak voor zyn ver trek naar de V.S. de minister van De fensie. ir. S. H. Visser, toen hy op Schiphol de pers te woord stond. Hy gaat thans 14 dagen doorbrengen in de V.S. met het doel na te gaan hoe groot de Amerikaanse militaire hulp aan Ne derland in de komende jaren zal zyn. „Behalve de omvang van deze hulp, is ook de aard van de hulp van beteke nis. Ik moet dat alles weten omdat an ders plannen op langere termijn hier niet kunnen worden opgesteld. Alleen wanneer wy weten WRaraan we toe zyn, kunnen we de beste plannen in 1 internationaal verband opstellen en uit voeren". Hausner wijst het beroep op hoger bevel van (le hand De openbare aanklager in het proces- Eichmann, Gideon Hausner, voltooide vanochtend zUn argumentering, dat de rechtbank wel degelijk bevoegd is, zater dag: en zondag is er geen zitting. Maan dagochtend zal de rechtbank zich over haar competentie uitspreken. Het argument van de verdediging, dat Eichm&nn slechts bevelen uitvoerde, is krachteloos, aldus Hausner, want dan zou alleen Hitier schuldig zijn. En die zou zich nog, als staatshoofd, op on schendbaarheid kunnen beroepen!! Ook het Hooggerechtshof in West- Duitsland, zei hy, wyst in geval van oor logsmisdaden beroep op hoger bevel af. Hausner verklaarde overigens te zullen bewyzen dat Eichmamn verder is gegaan dan zyn instructies en dat hy dit maar al te graag deed. Hausner zei, dat Elchmann geen be tere verdediging kan krijgen in het land waar hij zelf wenste te worden berecht. „Laat Adolf Eichmann zelf zeggen of het uitroeien van miljoenen mensen in over eenstemming met zyn geweten is of dat het onwettig is," aldus de openbare aan klager, die hierby naar de beklaagde ge baarde. Deze sprak echter niet Verduistering van f. 70.000 De Utrechtse recherche heeft gisteren aangehouden een 42-jarige hoofdverte genwoordiger, die ervan wordt verdacht een bedrag van f. 70.000 in dienstbetrek king te hebben verduisterd. Hy is in dienst van de N.V. Handelsmaatschap- py „Het Dekkledenhuis" in Utrecht. De verduisteringen zyn gepleegd in de ja ren 1960/61. Voorts is aangehouden een 41-jarige inkoper uit Amstelveen, ver dacht van het plegen van opzettelijke heling. 30500 30500 30500 Op rryd&g 5 mei worden voor de leer lingen van de 5e en 6e klassen van de lagere scholen en voor de Ulo-scholieren sportwedstryden georganiseerd. Daar de wedstryden niet op één dag gespeeld kunnen worden zullen er voor- wedstryden georganiseerd worden. Deze wedstryden (alleen door de la gere scholen) worden gespeeld op de velden In het Burg. van der Hoevenpark op woensdag 19. vrydag 21, woensdag 26 en vrydag 28 april a.s. 'smlddags na vier uur. De jongens spelen voetbal op de Rouwkoopvelden. de meisjes korfbal op de velden van SVLV. Het wedstrydprogramma luidt: Woensdag 19 april 4 uur: Bethanië school—St.-Josephschool (en St.-Ma- riaschool)Hervormde School—Ds. Fort- gensschool5 uur: Parkschool—Vliet- school: Bethaniëschool—Geref. School. Vrydag 21 april 4 uur. Vlietschool— Herv. School; Geref. School—Park school. 5 uur: ds. FortgensschoolBe thaniëschool; St.-Josephschool (en St.- Mariaschool)—Geref. School. Woensdag 26 april 4 uurVlietschool— Ds. Fortgensschool: Parkschool—Herv. School; 5 uur: Bethaniëschool—Perk- school; Vlietschool—Geref. School. Vrydag 28 april 4 uur: Ds. Fortgens school—Parkschool; St. Josephschool (en St.-Mariaschool)Vlietschool; 5 uur: St.-Josephschool (en St.-Maria school)—Ds. Fortgensschool; Bethanië schoolHerv. School. Vrydag 5 mei 9 uur: ParkschoolSt.- Josephschool (en St.-Mariaschool); Herv. SchoolGeref. School; 10 uur: Ds. Fortgensschool—Geref. School; Vliet schoolBethaniëschool; 11 uur: Herv. SchoolSt.-Josephschool (en St.-Ma riaschool). Op 5 mei spelen om half twee 's mid dags de Openb. Ulo tegen de Chr. Ulo; om half drie Chr. Ulo tegen R.-K. Ulo; om half vier R.-K. Ulo tegen Openb. Ulo, om kwart voor vyf de tweede elf- en twaalftallen van de Chr. Ulo tegen de Openb. Ulo. De wedstryden van de jongens en I meisjes van iedere school worden geiyk- tydlg gespeeld. Wij verzooken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 Vrije zaterdag voor gemeentepersoneel B. en W. van Wassenaar hebben de gemeenteraad laten weten, dat zy voor standers zijn van verkorting van de werktyd en van het invoeren van de vrye zaterdag voor het gemeenteperso neel in overeenstemming met de richt- ïynen van de regering. Aan de raad wordt daarom voorgesteld, met ingang van 1 mei as. een vrye zaterdag per 14 dagen in te voeren. Voor diensten die op zaterdag moeten worden verricht zal een afzonderiyke regeling worden getroffen in de vorm van vrye uren op andere dagen of overwerkvergoeding. De vrye zaterdag zal althans voorlopig niet gel den voor de openbare scholen. De ar- beidsverkorting en de 5 daagse werk week voor het politiepersoneel zal in een fase en wel met ingang van 1 november 1961 worden ingevoerd. Grootse huldiging voor majoor Gagarin Toen de Russische ruimtevaarder ma joor Joeri Gagarin vanochtend op het Moskouse vliegveld aankwam, werd hy begroet door premier Chroesjtsjow, tal rijke andere Sowjetrussische leiders en een grote menigte bewoners van de hoofdstad. Hy arriveerde aan boord van een verkeersvliegtuig van het type Iljoesjin- 18, dat werd begeleid door zeven straal jagers. De aankomst werd behalve per radio ook via de televisie uitgezonden. Deze televisie-uitzending werd via Hel sinki en Londen door Eurovisie overge nomen. De beelden kwamen goed door. De majoor, die het uniform van offi cier van de luchtmacht droeg, liep glim lachend van het vliegveld naar Chroesjt sjow, tot wie hy, stram in de houding staande, zei: „Ik meld u, kameraad Ni- kita Sergejewitsj. dat de order van de regering en de taak, die de communis tische party my heeft gegeven, zyn uitgevoerd. De eerste geslaagde ruimte- vlucht is een feit". Hy zei dat hy zich goed voelde en bereid was, elke nieuwe taak die de partij en de regering hem zouden geven, uit te voeren. Vervol gens werd hij door Chroesjtsjow en an dere leiders omhelsd. Nadat het Russi sche volkslied was gespeeld, kon de ma joor zijn familie begroeten. Zyn ouders waren in tranen. Kinderen boden de ruimtevaarder en de eerste minister bloemen aan. Ook Chroesjtsjow zelf gaf Gararin een boeket. Deze gaf een deel ervan aan mevr. Chroesjtsjow. Nadat de majoor de buitenlandse di plomatieke vertegenwoordigers had be groet, reed hy in een met bloemen ver sierde open auto met zyn vrouw en Chroesjtsjow naar het Rode Pein in Moskou. Bouw brug Zoals B. en W. enige tyd geleden hebben toegezegd zyn plannen gemaakt voor het bouwen van een brug in het verlengde van de Stadhouderslaan. Deze plannen zyn nu gereed. In verband met de bouw van winkels op het Satdhou- derspleln, die nu vrywel voltooid zijn, en ter bevordering van de verdere ont sluiting van het uitbreidingsplan Zyi- watering achten B. en W. het van groot belang, dat op korte termijn de brug gebouwd wordt. De kosten van de brug en yan de bykomende grond- en be stratingswerkzaamheden worden op f 328.100 - geraamd. Aan de raad is voorgesteld, dit krediet te verlenen. Strandbewaking Zo zagen de televisiekijkers in een groot deel van WesS en Oost- Europa de ruimtevaarder joeri Gagarin in zijn majoorsuniform naast Cliroestjtsjow tijdens de grandioze ovationele huldiging, welke hem vandaag op het Rode Plein in Moskou ten deel viel. Voor Nederland was dit de eerste directe televisieuitzending uit Moskou. DE Wassenaarse reddingsbrigade heeft het gemeentebestuur gevraagd, het financieel mogelyk te maken ge durende de zomermaanden een doorlo pende bewaking aan het strand in te stellen. Tot nu toe werd steeds gebruik gemaakt van vrywilligers met als ge volg, dat de strandpost in het voor- en naseizoen onbezet moet blyven buiten de week-einde. De bedoeling is, de hoofdleider van de brigade, die gedu rende 30 Jaren belangeloos leiding gaf aan de WRB in het zomerseizoen te belasten met de dageiykse leiding van de strandbewaking. B. en W. staan op het standpunt, dat de gemeente in dit opzicht niet afzydig kan blyven. Voor gesteld wordt de WRB in staat te stel len een brief te nemen gedurende de maanden mei tot en met september en daarvoor, op basis van een vergoeding van f 300.- per maand een bedrag uit de gemeentekas beschikbaar te stellen van f 1500.-. Het dak van de grote gashouder moet, aldus delen B. en W. de raad mede, vernieuwd worden. Tot nu toe werden lekkages steeds hersteld door over de lekken heen platen aan te brengen. Nu moet echter het gehele dak worden ver nieuwd. De kosten daarvan worden ge raamd op f 22.000.-, waarby het verf- werk is Inbegrepen. Voorgesteld wordt, dit werk onderhands op te dragen aan een daarin gespecialiseerd bedryf, de fa J. J. Pluymackers te Zeist. Evenals in vorige jaren hebben de de melkhandelaren en de kruideniers ln wassenaar de gemeenteraad verzocht, een bindende vakentleregeling vast te stellen. De melkhandelaren en kruide niers zullen by toerbeurt volgens een in gezamenlijk overleg opgesteld sche ma gedurende een week hun zaken sluiten. Voor het eerst hebben nu ook een aantal tabakswinkeliers en een aantal slyters een vakantiregeling gevraagd. Ook voor hen is een regeling ontwor pen, waarbij iedere winkelier geduren de een week zijn zaak kan sluiten. B. en W. hebben de ïaad voorgesteld, deze drie vakantieregelingen vast te stellen. WASSENAAR Jongerenkoor gaf concert in kerk Het Wassenaars Jongerenkoor gaf onder leiding van Gerard Akker- nuis een concessie in de Dorpskerk, dat zeer veel belangstelling trok. De kerk was vrywel geheel gevuld toen het byna 50 leden tellende koor, gekleed ln wyde blauwe koorkleding met witte kragen en beffen vanuit de consistorie kamer de kerk betrad om zich op testel len achter ln het middenschip, onder het monumentale orgel, dat op deze avond bespeeld werd door Jan J. v. d. Berg. Het programma van dit concert bestond geheel uit werken van Georg Friedrich H&ndel Het koor zong vijf gedeelten uit „Der Messias" en reeds na het eerste deel was het de toehoor ders duidelijk, dat er door het nog maar nauweiyks 5 Jaar bestaande koor onder de bekwame leiding van Gerard Ak kerhuis even ernstig als enthousiast ge studeerd is om by deze uitvoering zo goed mogeiyk voor de dag te komen. De uitvoering van de koorwerken maak te een byzonder verzorgde indruk. Organist Jan J. van den Berg speelde het orgelconcert no. 2 in bes grote terts en het allegro uit het orgelconcert no 10 en begeleidde de neger-bariton Hen ry Blackmon, die liederen zong uit het Dettinger Te Deum, uit De Messias en uit Joshua. Het concert werd besloten met een jubelend „Halleluja" uit De Messias. WASSENAAR Roeland Koning houdt tentoonstelling Van 17 april tot 13 mei houdt de kunstschilder Roeland Koning een ten toonstelling van schilderyen en teke ningen ln zijn atelier aan de Pieter Twentlaan 16. De tentoonstelling zal da gelijks (behalve op zondagen) van 10 tot 5 uur geopend zyn. Zaterdag 15 april zal burgemeester mr. W. J. Geertsema de opening verrichten. Emmabloem.eollecte De volgende week zal de jaariykse Emmabloemcollecte worden gehouden ten bate van de tuberculosebestrijding. De opbrengst komt ten goede aan de beide plaatselijke Kruisverenigingen en is bestemd voor de uitzending van pa tiënten naar sanatoria. Inbreker aangehouden In de vroege morgen van donderdag trof een agent van politie op de Bloem- camplaan een man aan, die zich op ver dachte wyze ophield by een woning. De agent schaduwde hem. Toen er in de woning een lamp aanging en een w.c. werd doorgetrokken wilde hy zich uit de voeten maken. De agent hield hem aan. De man bleek inbrekerswerktuigen by zich te hebben en werd naar het politiebureau gebracht. Hij bleek een 28-Jarige technicus uit Den Haag te zyn, die al eerder, voorwaardelijk veroordeeld was wegens inbraken. Donderdagmorgen werd de politie een inbraak gemeld, in het garagebedrijf v. d. Velde aan de van Z. van Nijevelt- straat. De dader had zich de toegang tot het kantoor en de magazynen ver schaft door middel van een glassnijder. Omdat een dergeiyk apparaat ook ln het bezit van de technicus werd aange troffen. werd de man door de recherche aan de tand gevoeld. Hij bekende de inbraak te hebben gepleegd, maar niet te hebben gevonden wat hy zocht, n.l. geld. HOCKEY WASSENAAR—BATAVIEREN Zaterdagmiddag om half 4 wordt op het terrein van de Hockeyclub „De Kie viten" een hockeywedstrijd gespeeld tus sen een Wassenaars elftal en het elftal van de Batavieren. Het Wassenaarse elf tal is samengesteld uit spelers van de Kieviten en HGC. VOORSCHOTEN „DE VRIENDENKRING" SPEELDE EEN KLUCHT De buurtvereniging „Recht door Recht", de Donklaan en omgeving, vierde in het Bondsgebouw uit bundig feest. De grote zaal van het Bondsgebouw was geheel bezet met de buurtbewoners, die genoten van het spel van hun eigen toneel groep „De Vriendenkring". Deze toneel groep vierde haar tweede lustrum met het toneelspel „De onbekende wereld" van Annemarie Kok en Johan Blaaser. Het was een dolle klucht. De muren daverden van de gulle lach van de buurt. Nic van Bemmelen als Bas de behan ger was dé man. die met zyn spel de anderen mee sleepte. De verstandige woorden die op het toneel gesproken werden waren te tellen, maar juist daar om was het allemaal zo plezierig, de buurt was uit! Na afloop van het toneelspel was er gezellig samenzijn. BEURSOVERZICHT Internationals hoger Amsterdam, 14 april. Op de koersdaling voor de interna tionale waarden van de beide voor gaande beursdagen volgde vanmiddag een herstel. Kon. Olies vormden hierop echter een uitzondering. De kooporders kwamen merendeels van lokale zijde. Daarnaast toonde het buitenland enige belangstelling. De handel was weliswaar niet van grote omvang, maar toch was er meer affaire dan donderdag. Wall- Street gaf gisteren weinig veranderingen te zien. De Nederlandse hoofdfondsen moesten er opnieuw met koersverliezen genoegen nemen. Van die kant ging er vandaag dus geen stimulerende factor voor het Damrak uit. Wel van West- Duitsland, waar de beurzen gunstig ge stemd waren. De openingskoersen lagen vanmiddag in Amsterdam reeds boven de vorige slotkoersen. Hoewel deze ver schillen niet groot waren, viel de stem ming, gezien de slotkoersen van giste ren uit New York, heel erg mee. Aku's liepen, na een opening op 515, snel op tot 520. De vorige slotkoers was 512. Philips 6 punten hoger op 1173. Uni levers verbeterden 10 punten tot 896, terwyi Hoogovens 5 punten avanceerden tot 1128. Kon. Olies echter moesten op f 154,30, een gulden verlies incasseren voornameiyk door verkopen voor Lon- dense rekening. Tegen het slot konden de hoogste koersen niet behouden blij ven en vielen deze een paar punten terug. Al met al kon de beurs, gezien het naderende weekeinde, met de stem ming voor de hoofdfondsen vandaag te vreden zyn. De scheepvaartsector toonde meren deels geringe koerswinsten aan. Ook hier viel de omvang van de handel zeker niet tegen. Van de leidende cultures lag hva wat beter. De stukken werden we derom in een open hoek verhandeld. Staatsfondsen konden de vaste tenden tie handhaven. De grootbanken lagen verdeeld. WISSELKOERSEN AM8TERDAM, 14 april Londen 10.05%10.06%, Montreal 3.63*3.6312 52^1ii7'1iSr~7"18%' stockholm 69.534 Mihuin 57.84%57.894, Oslo 50.274—50.324, Lissabon 12.56%—12.58% Parijs 73.344- 73.39%, Frankfort 90.53—90.58, Zürich 83.10—83.15, Kopenhagen 51.984—52.034 Wenen 13.78%—13.79 Vi. BEURS VAN AMSTERDAM Vrydag 14 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned *58 4 4 1034 Ned. '59 441034 Ned. '60-1 44 1034 Ned. '60 II 44 1034 Ned. '59 4% 101H Ned. '60 4% 101H Ned. '61 4% 101% Ned. '53 3% 99 Grootboek obi. 34 824 Ned. '47 3 4 (3) 054 Ned. '51 34 99 Ned. "53 (34) 97% Ned. '56 34 97 Ned. '48 3% 92% Ned. bel. cert. 3% 91% Ned. *50 3% 92 Ned. *54 3% 92% Ned. *55 I 3% 92% •d. '55-11 3% 94% Ned. *37 3 94 Ned grtbk obi. '46-3 95 Ned doll In '47 3 904 Ned Inv cert. 3 1004 Ned. 62-64 3 100f4 Indië "37 3 1004 Indië *37 A 3 97% Ned. won b.l. *57 6 112B Ned. won.bJ. '58 4 4 102% 103* 103* 103* 103* ioih lOlfi 101% 99 954GL 99 L 974 974GL 92% 91% 92 92% 92% 94% 95 GB 95 90% 100* 100 A 1004 97* 111% 102* ACTIEVE AANDELEN 37 37 GB Nat. Handelsbank 2514 Ned. Handelmy. 365 362 120% GB 120% HVA 146% 147% Senembah 530 530 Aü.ü. 512 513% Berkel's Patent (v.) 420 GB 435 G.B. 888 Calvé Delft eert. 886 Deli My en (Ver.) 173.90 172.60 Kon Pap v Gelder 421 425 4 GB Hoogovens eert. 1123 11254 Müller en Co. NJ3 550% 5544 Ned Kabelfabr. 728 717 GB 1167 1171% Philips pref. 319% 319% Unilever 886 891 Wilton Feyenoord 312 GB 316 GL Biliton '2de r 545 5<3 Dordtse Olie gew. 7374 7264 Kon Olie (f 20.—) 155.70 155.— Idem (50 r 20.— 155.30 153.70 Holl. Amer. Ujn 177 1754 Java China Pak et 192 194 ÜAl 95 95.50 Kon Ned. Stmv My 215% 218 Kon Paket My 1884 187 Stoomvaart Mil Ned 197 1994 Nievelt Goudr eert 167% 166% v Ommpren eert 365 367 GB Kon Rott. Lioyd... 168 1684 Ned. Scheepv. Unie 182% 181% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (34 3 idem '48 (34) R'dam '52-1 (44) id. ld. *37 I-n (34) Z.-Holland *56 (4%) Bankwezen Bank N.G. *58 (5%) id. N.W.B. '52 (4%) BVG rspbr f.600 BVG rspbr. *52 Industr. Obligaties Philips Dollarlng "51 Premieleningen A'dam *53 3 A'dam *51 I 2% A'dam '56 1 2% A'dam '56 13 24 A'dam "56 III 24 Eindhoven '54 24 Enschede "54 24 Den Haag '52 I 24 Idem II 24 R'dam *52 I 24 Idem 11 24 Idem '57 2 4 Utrecht *52 2 4 Z.-Holl. 1957 24 Zuid-Holland "69 24 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 253 50 Amst. Bank 400 H.B.U eert 2174 Rott Bank 370 Twentsche Bank Industrie Ondernemingen Albert Heyn60« Borsumy 43 Electrolasmy. Kon Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur v Bouwnyv Internatlo Int. Kunststoff. Ind v. Kempen en Begeer Leidse Wolspinnery Rott. Droogdok My Sikkens Groep Ver. Touwtabrleken Walvisvaart Wernlnk's Betonmy Van WUk en Heringa 149 Zaalberg 158 Vorige Slotkoers koers v. heden 86* 96* 101% 96% 101% 101% 106 4 106% 101 101* 183 183 149 B 149 92 914 109 109 86% 86% 82 Va 82% 954 95% 95% 95 82% 82 Va 83% 92 92% 95 95 95 94 914 934 994 100% 924 924 97 97 105 1054 330 430 212 610 324 B 179 92 148 650 616 1088 409 107% 253.50 404 4 218 367 330 601 432 220 612 324 1794 88 148% 6724 1085 400 L 107% 209 Amerlk. fondsen Canadian Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steei.... Cities Service General Motors Kennecott Republic Steei Shell OU Union Pacific Un. States Stee) 24% 69 57 49% 52* 46% 894 62% 434 31* 88% 158'; 244 70% 564 49* 51* 45* 894 62% 434 30% 88%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11