'?A Effigy# Proces-Eichmann begint morgen AWEL, PAUL! Belg Cammermans krijgt platenbon voor flonkerend debuut in Nederland Met een enkel woord Agenda MAANDAG 10 APRIL 1961 Gewoon en ongewoon (Van onze t.v.-medewerker) I In onze editie van zaterdag heeft de lezer-kijker op de voorpagina een bloem rijke foto kunnen zien van een drietal, dat mede fleur zou geven aan het za terdagse KRO-programma. Wel, ze heb ben haar belofte ingelost en zijn omlijst geworden door andere gezellige dingen, alles zonder veel pretentie, maar van redelijke tot zeer goede kwaliteit. Vóór het zover was, kwam brand punt" aandacht vragen, een serie, die eigen vorm wel vinden gaat: een pret tige presentatie en in de onderwerpen voor elck wat wils. Indien er al eens iets was, wat niet boeide, zorg was eraan besteed, dat wil zeggen in veel gevallen weken van hard werken, proberen en opnieuw starten, totdat het „goed zit" en dat alles zonder sensatie. Er was in Hillegom een akkoord met de lente gesloten en dat leverde een fleurig geheel op, vooral ook, omdat het leek, dat aan de teksten aanzienlijk meer zorg was besteed dan de laatste tijd. Het drietal van de foto, waarvan in onze Concertgebouworkest naar V.S. afgereisd (Van onze Amsterdamse correspondent) Er heerste zaterdagmiddag een fees telijke stemming op Schipht>l, toen de KLM-harmonie vrolijk blazend het ver trek van het Concertgebouworkest naar Amerika muzikale luister bijzette. Uit geleide gedaan door familieleden, vrien den en vele autoriteiten, stapten de 120 orkestleden in de DC-8 „Nicolaus August Otto", die hen in 7 uur en 40 minuten naar Washington zou brengen voor de tournee langs 39 Amerikaanse steden. Van tien uur af speelde zich in het ijvolle restaurant „De wijde wereld" de afscheidsceremonie af, waar een tien tal sprekers de musici en de dirigenten overlaadde met goede wensen. Burgemeester mr. G. van Hall noem de de orkestleden „de ambassadeurs van Amsterdam" en trok een vergelijking met het groepje Amsterdammers, dat 350 jaar geleden bij de Hudson op Ame rikaanse grond stapte. Hij vroeg zich af waarom de ouverture „De vliegende Hollander" in het programma ontbrak. Immers, hiermee zou nogmaals de aan dacht worden gevestigd op de noodzaak van uitgebreider landingsrechten voor de KLM. „Niettemin hoop ik, dat. de KLM u bij een volgende tournee met de gewone lijndienst uit Los Angeles kan terughalen", aldus de burgemeester. „Het zou niet verstandig zijn „de vliegende Hollander" in het program ma op te nemen. Hij was immers ge doemd zijn leven lang op zee rond te zwalken", weerlegde Bernard Haitink, die hoopte iets te kunnen doen in de geest van de grote leider van het orkest die de vorige Amerikaanse tournee tot een succes heeft gemaakt, Eduard van Beinum. Eugen Jochum zei dankbaar te zijn mee te mogen bouwen aan de uitbrei ding van de goede naam, die Nederland in het buitenland reeds heeft. Het concertgebouworkest is na een zeer voorspoedige vlucht in Washington aangekomen. Op het vliegveld Friend ship te Baltimore waren ter begroeting aanwezig vertegenwoordigers van de Ne- deriandse ambassade en culturele or ganisaties in Amerika. Aan de dames van het gezelschap werden bloemen aangeboden. Te Turku in Finland Zwaar gewonden van brand „Bloemgracht" zagen hun ouders De twee Nederlandse zeelieden, Gerrit van Zanen en Andreas Stoter, hebben gisteren in het ziekenhuis in Turku (Finland), waar zij sinds de brand vo rige week zondag op de „Bloemgracht" verpleegd worden, een speciale behande ling ondergaan om hun vochtconditie op peil te houden. Reeds moest worden meegedeeld, dat hun kansen op herstel uiterst gering geacht worden. De huid van Adreas Stoter is vrijwel geheel ver brand, terwijl Gerrit van Zanen op 90 procent van zijn lichaam brandwonden heeft opgelopen. Specialisten van het ziekenhuis verklaarden, dat patiënten met ernstige brandwonden door een spe ciale behandeling soms veertien dagen in leven gehouden kunnen worden. De ouders van de beide gewonden zyn gisteren in Turku aangekomen. Beide patiënten waren bij bewustzijn en heb ben met hun ouders gesproken. Zoals gemeld zijn bij de brand drie personen twee Nederlanders en een Spanjaard om het leven gekomen. Zaterdag zal de „Bloemgracht" uit Turku vertrekken naar Nederland. Wens van Jouwé Eenwording met Australisch N.-Guinea Nicolaas Jouwé heeft verklaard, dat het uiteindelijke doel van de Papoea bevolking van Ned. Nieuw-Guinea een samengaan is met de Papoeabevolking van het Australische deel. „Het is op het ogenblik nog te vroeg", aldus Jouwé in een onderhoud met UPI. „Maar de Papoea's zouden graag een overeenkomst tot stand zien komen tussen Nederland en Australië, waarbij hiervoor een rege ling getroffen wordt. Het moet beide regeringen duidelijk zijn, dat Nieuw- Guinea één eiland is en dat de Papoea's één volk zyn. Zjj moeten de Papoea's van beide delen elk jaar een gelegenheid geven om elkaar te ontmoeten en van gedachten te wisselen", aldus Jouwé. Hij sprak de hoop uit, dat Nederland en Australië uiteindelijk hun toestem ming zullen geven voor een samenvoe ging van de beide delen van Nieuw- Guinea. Jouwé is lid van de „commissie van zeven." welke de executieve vormt van de Nieuw-Guinea Raad in Ned. Nieuw-Guinea. Jouwé gaf als zyn mening dat een regeling, zoals hij voorstelde, aan Indo nesië alle waarde van zijn aansporaken op Nieuw-Guinea zal ontnemen. aanhef sprake was, leverde het leeuw- innenaandeel voor het succes, het pit tige, donkere meiske Delmar, waaruit de camera tenslotte maar alles haalde, wat er in zat en dat was heel wat en de bekwame mevrouw Werner, die beter floot dan de beste slagersjongen of kel ner. De Scholtens verbonden de zaak plesant aan elkaar en dat deden ook de Televisie Toppers, in het ene nummer gelukkiger dan in het andere. Hitchcock, die klaagde over gebrek aan mensen, waaruit het leven krachtdadig, maar geniepig verjaagd kan worden, had de toevlucht genomen tot een pokerspel, waarin een poging was gedaan de span ning op te voeren, maar het wilde maar niet best lukken. Het was een tamelijk onnozele manier om de meekijkende Jeugd aan to sporen nimmer te gokken, maar het liep er tenslotte op uit, dat gewin de speler in de schoot valt, als hij maar lef en veine heeft. Desalniettemin voor alle leeftijden!. n. De zondagavond bood, waaraan een der medewerkers wat men noemt een broertje dood heeft: de kunstjes (van Van Burg) na de Kunst (Van Janssen). We lazen ergens, dat deze twee blij kens uitlatingen in de pers zich als hond en kat verhouden, maar dat dr. Kater zich de vorige keer als scheids man tussen en in gedrongen had. An ders was het deze keer, want ze volgden elkaar op de voet. Hoewel we begrepen dat het voor veel kunstliefhebbers een beetje ongelukkig idee is, dat het pro gramma, na naar hun smaak te zijn geweest, een zo forse draai neemt, zit er toch ook een andere kant aan. En die is, dat veel liefhebbers van de spel letjes zich eerst aan Pierre Janssen kunnen en ook veelal zullen laven. Daar was gisteravond zijn programma bepaald wel naar. Er zat een stevige lijn in en het bood een totaalbeeld, dat velen zal hebben aangesproken. Het ging eigen lijk in beginsel over iets, wat uit het collectieve bewustzijn bij kunstenaars naar boven komt: de oorlog in schrille beelden, ook al hebben ze hem niet zelf meebeleefd. Het moge dan al, zoals bij Goya, „niet om aan te zien zijn", het was niettemin of misschien mede daar door bijzonder indrukwekkend. Een kwartje per seconde, dat dreigde te ontaarden in een gulden per seconde, zal nog éénmaal gepresenteerd worden, maar dan gaat het voor de recidivisten toch gelukkig gewoon voor een kwartje. Het moet tenslotte spel blyven en ont aardde wel haast in een jacht op geld. Eerlyk gezegd vonden we het gisteren één van de beste shows van Van Burg. Dat kwam niet alleen, omdat hij de tieners aan bod had laten komen, maar ook omdat hij eindelijk zijn eigen ge wichtigheid even kon afleggen, door o.a. 'n instemmende roep uit de zaal te her halen, toen hy zei, dat hy wel eens overdreef en het met de waarheid niet te nauw nam. Maar méér nog door zelf een „on dit" te releveren, waarin hij Lou de verschrikkelijke schreeuwman wordt geheten. Voor de rest kan men het een eigenaardige manier vinden om zijn boterham te verdienen, maar niet te ontkennen valt, dat de man er toch ook hard voor werkt. Het is nu eenmaal de styl. Anders ligt de zaak bij „Televizier". waarmee de avond opende. Er moest een prijsuit reiking plaats vinden begrijpelijk maar hiermee werd o.i. ten onrechte de reclame voor de eigen omroep bij de t.v. geïntroduceerd en dat, nu we daarvan al zoveel jaren een complete ellende bij de radio ondervinden. Wij vragen ons bovendien in alle ernst af of een zo duidelijk visitekaartje van een nieuw geopende drukkerij op z'n plaats is in een televisiebestel, dat nog geen reclame toelaat. En dan nog wel bij een omroep, die voorgeeft daarvan een zo fervent tegenstander te zijn. We zouden nu kunnen verwachten, dat ook de andere omroepen op één of andere manier de ledenwerving via de t.v. gaan beoefenen. Wat dat voor een vervelende aangelegenheid worden kan, weet ieder, die met lepeltjes en andere meeneem- zaken via HilversumI of II is geplaagd. En Chroesjtsjow, liij treuzelt maar voort (Van onze Londense correspondent) De Britse ambassadeur in Moskou wachtte gedurende het weekeinde tever geefs op een antwoord op de vraag of de Russen bereid zijn de stryd in Laos te laten staken. Men is het er in di plomatieke kringen in Moskou over eens, dat Chroesjtsjow een grote botsing wenst te voorkomen, maar volgens een betrouwbare Westerse inlichtingenbron, geciteerd door de „Observer", is er nog steeds geen aanwyzing dat de Russen het Westerse grondbeginsel hebben aan vaard, namelijk geen internationale on derhandelingen voor staking der vijan delijkheden. Indien de Russen te lang treuzelen in de hoop betere wapenstilstandsvoor waarden voor hun vrienden te krijgen, zullen de Amerikanen misschien ingrij pen, hetgeen een gevaarlijke situatie zal verwekken, welke geen van beide zijden wil. De jongste compromis-formule be tekent een belangrijke tegemoetkoming door het Westen, dat bereid is tot een verzending door de Britse en Russische regeringen van de uitnodigingen tot een internationale conferentie en een ge lijktijdige oproep tot een wapenstilstand. De conferentie zou echter niet met haar werk mogen beginnen, voordat de ge meenschappelijke Russisch-Britse voor zitters er zich van overtuigd hebben dat de strijd is stop gezet. Van Britse zijde maakt men zich bezorgd over het feit, dat de Russen over vrede in Laos spreken en tegelijkertijd nog steeds door voortgaande wapenleveranties de strijd aanwakkeren. Er heerst in Londen te leurstelling over de dubbelzinnige Rus sische positie. Het doet er weinig toe, zo zegt men, of Chroesjtsjow treuzelt om eigen re denen, dan wel dat hy moeite heeft de Chinezen met zich mee te krygen. Elk verder uitstel gedurende de komen de drie weken voorafgaande aan de natte moesson welke de militaire ope raties zal bemoeilijken, verhoogt het ge vaar. Desondanks verwacht men in Londen, dat er in de naaste toekomst een of andere oplossing uit de bus zal komen. In Moskou buit men een erkend zwak punt in het Britse wapenstilstandsvoor- stel uit. De Russen betogen namelijk dat er in het dichte oerwoud dozijnen con troleploegen verscheidene weken nodig zouden hebben om vast te stellen of Hij is een nieuwe ster aan Neerlands' artiesten-firmament, deze donkere vlammende Belg Paul Cammermans. Maar hij schittert! En dus verdient hij de Pluim-Platenbon: voor zijn liedjes op de TV, zijn filmrol in Het Mes en zijn vitale creatie in De Getatoueerde Roos. Aan bon-schenker Willem O. Duys vertelde hij het volgende: OVER PLATEN: 'Heb er niet zo mirakel veel, maar wèt ik heb is goed. Amerikaanse musicals vooral, vermits ik vele songs daaruit ook zelf zing. Jazz? Awel, ik spits mijn oren bij Mulligan en Davis OVER LUISTEREN: 'Luisteren doe ik graag, zeer graag zelfs. Muziek is immers iets wat je niet kunt missen in het leven. Wanneer ik een nieuwe rol instudeer draai ik zachte muziek op de achtergrond, als decor. Dat verwekt meer stemming, weet ge!' OVER PLATENBON: 'Goeie stunt! Moesten we in België eigenlijk ook hebben. Geeft gelijk 'n gevoel van prosperiteit... zo'n bon waarmee je een schoon stuk muziek kan gaan kiezen. Zal er seffens een goed gebruik van maken. Merci!' VOOR HEDENAVOND: Hilversum I 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Uitz. v. d. Pacifistisch Socialistische Partij, ln het kader v. d. door de Regering t.b.v. de po litieke partyen gevorderde zendtijd. 18.25 Koper. ork. 19.00 Viool en plano. 19.30 Inleiding tot muziekbegrip, muzlk. lezing. 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.65- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Operatie Albatros, hoorsp. 21.15 Vogel schrik. klankb. 21.30 Planorecital. 22.00 Volk en Staat: pari.comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muz. lezing. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.30 Politiefilm. 20.55 Filmvenster. 21.20 Blng Crosby-show. uassBM9Qioa :3irjssoido PICTOGRAM na- er een totale wapenstilstand heerst. Het Westen kan dit bezwaar uit de weg gaan door in te stemmen met een tussen tijds wapenstilstandsrapport, op te ma ken in sleutelposities en de definitieve verificatie uit te stellen totdat de con ferentie is byeengeroepen. G Vervolg van pag. 1 Een glazen cel domineert de zaal. Israëlische politie heeft er met machinege weren op geschoten om te kyken of het gekozen glas kogelvast was^ Zy kon tevreden zyn. De kogels lieten enkel vlekken achter. De cel bevindt zich aan de rechterzyde van de bank der rechters en telt drie stoelen. De ene voorin is voor de beklaagde. De twee aan weerszijden en iets naar achter voor de cipiers. Zy hebben opdracht niet met Eichmann te spreken. De beklaagde zal het verloop van de zittingen door middel van een koptelefoon volgen. Hy kan zyn eenzaamheid niet verminderen door zich naar zyn verdediger over te buigen en advies te vragen. Deze zit namelijk buiten de glazen cel. De eerste ring van bewakers bevindt, zich op het terrein rondom het gebouw waarin zich het proces afspeelt. De tweede ring bewaakt het gebouw zelf, de derde is belast met de bewaking van de beklaagde. Iedereen die het terrein betreedt moet een hokje passeren waarin hy wordt gefouilleerd. Het eerste wat morgen waarschijn lijk zal gebeuren, zal de twijfel zyn die Eichmanns Duitse verdediger, dr. Robert Servatius, zal uitspreken omtrent de be voegdheid van het hof. In Israël kent met niet het systeem van vonniswy- zing door een jury, maar wordt recht gesproken door drie magistraten. Servatius zal staande houden dat Eich mann onmogelijk rechtvaardig kan wor den behandeld in een land dat by voor baat vyandig staat tegenover wat wordt beschouwd als de massamoordenaar van zonen van het volk van dat land. Hy zal wyzen op het feit dat Eichmann werd ontvoerd uit Argentinië, een land dat met Israël is bevriend, dat hy be wusteloos werd gemaakt en in die toe stand overgebracht naar Israël. Spreekt het hof zich tegen deze opwer pingen uit. dan zal de procureur-gene raal van Israël, Gideon Hausner, de aanklacht formuleren. Men verwacht dat de voorlezing hiervan acht uur in beslag neemt. De officier heeft op zyn lijst 39 getuigen staan. De verdediging is niet verplicht om van tevoren de namen van haar getuigen bekend te maken. Er bestaat voorts geen enkele aanwijzing omtrent de vraag of Eichmann zelf aan zyn verdediging zal deelnemen. Zo ja, dan zal hy het doen via de luidspreker in zyn glazen cel. BINNENLAND Op een zaterdag te Utrecht gehouden vergadering van een landeiyke commissie is ln beginsel besloten tot oprichting van een vereniging van lagere en middelbare belastingambtenaren. Tot de vereniging kunnen uitsluitend in een der vakbonden georganiseerde ambtenaren toetreden. Doelstellingen van deze vereniging l.o. zyn ln de eerste plaats het stimuleren van het vergaderingsbezoek van de organisaties, alsmede het geven van gedegen objectieve voorlichting aan de ambtenaren. Voorts wil men ijveren voor een volledige samen werking van belastingvakgroepen, onder gebracht bij de verschillende ln het over leg erkende vakorganisaties. Op 2 mei houdt de Nederlandse Ver eniging van Hulsvrouwen ln Amsterdam haar 45e algemene vergadering. Er zal o.m. verslag worden uitgebracht over het stu die-onderwerp „De vyfdaagse werkweek". Zaterdagmorgen vroeg is in Glerle (Belgiei de in Grobbendonk wonende 46- Jarige Nederlander, P. van Grootel, dood achter het stuur van zyn auto aangetrof fen. Hy was met zyn auto tegen een boom terecht gekomen. Zaterdag is te Vlissingen een vyf- Jarlge Jongen verongelukt toen hij op een met paard bespannen groentewagen trach- te te klimmen. Hy gleed van de wagen af en kwam onder de wielen terecht. Hoe wel het kind onmiddeliyk naar het zie kenhuis „Bethesda" werd overgebracht, overleed het korte tyd daarna aan zyn verwondingen. De 32-jarige heer J. H. Klarenbeek uit Echteld ls gistermorgen op het kruis punt Jachtlaan-Soerenseweg ln Apeldoorn om het leven gekomen, toen hy met zyn motor in botsing kwam met een personen auto. Zijn duo-passagier, de 28-Jarlge G. van Eek, werd ernstig gewond. De botsing ontstond, doordat de motorryder geen voorrang verleende aan een auto. Gistermorgen is het 6-Jarige meisje Elske Altena uit Hardenburg, dat met haar flets de onbewaakte overweg in de Parallelweg aldaar overstak, gegrepen door een goederentrein. Het kind werd zwaar gewond overgebracht naar het ziekenhuis van de „Röpcke-Zweers-Stlchting" ln Har- denberg. In Utrecht is zaterdagavond de „Ver eniging van gescheiden vrouwen" opge richt. Tydens de vergadering gaven 60 dames zich als lid op. Het doel van de vereniging ls de belangen van de geschei den vrouw langs wetteiyke weg te behar tigen. Men zal de leden o.m. voorlichten over vraagstukken op Juridisch terrein en voor morele steun zorgen. Mevrouw E. S. Groeneveld uit Ter Apel ls tot presidente gekozen. De Culturele raad van Deventer zal op 31 oktober a.s. het feit herdenken, dat de staatsman Rutger Jan Schimmelpen- nlnck tweehonderd Jaar geleden ln De venter werd geboren. Het ligt ln de be doeling voor deze herdenking een lande- lijk erecomlté samen te stellen. - De raadkamer van de Amsterdamse rechtbank heeft de voorlopige hechtenis van de president-directeur van de N.V. Socrates Nic. den Besten, die in november wegens bedrlegelljke bankbreuk werd ge arresteerd, opnieuw met 30 dagen ver lengd. De jaariykse herdenking van de ge sneuvelde grenadiers en Jagers zal op 7 mei te 13.uur worden gehouden by het monument aan de Hofweg in Den Haag. Er zullen kransen worden gelegd door nabestaanden en door organisaties van grenadiers en jagers. Tevens zullen enkele korte toespraken worden gehouden. De K.M.K. en het mannenkoor „Die Ha- §he Sanger8". verlenen medewerking aan eze herdenking. Gouverneur Platteel van Ned. Nieuw- Gulnea, en de Nederlandse minister en staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus en mr. Bot. zyn gister ochtend met een chartervliegtulg van de luchtvaartmaatschappij „Kroonduif" van Hollandla naar Port Moresby vertrokken waar zij vandaag de opening van de ge wijzigde wetgevende raad zullen bywonen. BUITENLAND Premier Chroesjtsjow is voor een kor te vakantie aan de Zwarte Zee in de Krim aangekomen, aldus ls van doorgaans be trouwbare zijde in Moskou vernomen. De Sowjetrussische premier, die maandag 17 april 67 jaar wordt, zal begin volgende week waarschynlijk een ontmoeting heb ben met de Amerikaanse Journalist Walter Llppman. President Nasser zal ln september een bezoek aan Marokko brengen, aldus heeft de Marokkaanse minister van Jus titie Khalek Torres na een bezoek aan Cairo meegedeeld. Hij heeft de president een boodschap van Koning Hassan over handigd, waarin o.m. de toestand ln Kon go en Algerye wordt besproken. Het Amerikaanse leger moet voor 1966 hebben overgeschakeld op het deci male systeem, aldus een order van staf chef-generaal Decker. Deze regeling geldt niet voor materiaal dat uitsluitend door de luchtafweer op het Amerikaanse vaste land wordt gebruikt. In Havanna zyn twee personen we gens het plaatsen van een bom ln een elektrische centrale terechtgesteld. Drie dagen geleden werden twee daders van een aanslag op minister Guevara gefusil leerd. In tegenwoordigheid van de Koning van Zweden heeft de Noorse ambassadeur ln Stockholm zaterdag ln het Museum voor moderne kunst aldaar een tentoon stelling geopend van moderne schilderyen uit de verzameling van de voormalige kunstrydster Sonja Henie en haar echtge noot, de Noorse reder Niels Onstad. Deze collectie omvat o.a. werken van Bonnard, Matisse, Rouault en Picasso. Aartshertogin Maria Annunclata, de laatste nog levende zuster van de ln Se- rajewo vermoorde aartshertog Franz Fer dinand van Habsburg, ls op 84-Jarlge leef- tyd ln het slot Vaduz ln Liechtenstein ge storven. 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen! Idee: Jos van Velsen MAANDAG Zweden heeft vertegenwoordigers van de Sowjetrussische ambassade in Stock holm geweigerd de luitenant van de ma rine die vrijdag in Zweden politiek asiel heeft gevraagd te bezoeken. Tot op heden heeft de Sowjet-Unle niet om zijn uit levering verzocht. Het bevoorradingsschip waarover de luitenant het bevel voerde is zaterdag door een Zweedse mljnenlegger tot buiten de territoriale wateren geës corteerd. De Russische marineattaché in Stockholm voert het bevel over het schip, daar geen der opvarenden ln staat was de leiding over te nemen. De Franse autoriteiten hebben beslo ten de stoffelijke resten van maarschalk Lyautey uit Marokko naar Frankrijk over te brengen. Het stoffelijk overschot zal ln de nacht van 25 op 26 april bij het graf van de onbekende soldaat onder de Are de Triomphe worden geplaatst en 's mid dags ln Les Invalides worden bijgezet. Generaal De Gaulle zal bij deze plech tigheid aanwezig zijn. In Middleburg (Virginia), waar pre sident Kennedy met vakantie is geweest, hebben de eigenaars van cafetaria's uit eigen beweging besloten ook negers ln hun zaken te laten bedienen. Volgens de laatste gegevens telt Hon- garye thans 10.021.000 Inwoners, aldus het Hongaarse persbureau. De Franse leraren hebben zondag een nationale „examinatiestaklng" afgelast na dat zy regeringsvoorstellen besproken had den om hun salarissen met ingang van 1 mei te herzien. De voorstellen worden nog onbevredigend geacht, maar anderzyds wordt toegegeven, dat zy ook „positieve kanten" hebben. Volgens een woordvoerder van het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ls een Indiase kolonel, die dinsdag aan de grens van Oost-Pakistan werd ge wond en gevangen genomen, betrapt op spionage. India heeft tegen de arrestatie geprotesteerd, omdat de kolonel zou zijn ontvoerd toen hy grensposten inspecteer de. Pakistan heeft het Indiase protest af gewezen. De diplomatieke vertegenwoordiging van Jemen in Cairo heeft meegedeeld, dat vijf personen wegens de aanslag op de Imam ter dood zijn veroordeeld. De leider van het komplot, luitenant Alafl, pleegde na de aanslag zelfmoord. De toestand van de imam is thans bevredigend. De kogel uit zyn schouder is operatief verwydera. Raleigh, de beroemde Engelse fletsen- flrma heeft besloten vier van haar fabrie ken te sluiten als onderdeel van een re organisatie-plan om beter het hoofd te bieden aan de buitenlandse concurrentie. Voortaan zullen alle fietsen In Nottingham worden geproduceerd en alle bromfietsen scooters en motorfietsen in Birmingham. De vraag naar fietsen is ln Engeland ln de laatste jaren gestadig afgenomen. In 1955 bedroeg de produktle nog 3.5 miljoen doch ln 1960 was deze nog slechts 2.2 mil joen. Dit Jaar bereikte de binnenlandse markt een laagterecord terwyi ook waar devolle buitenlandse markten verloren gingen. De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografen Ver. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Bad- en sport- kledingshow Sporthuls v. d. Staay. 8 uur nam. Oude Singel 236: Kadervergadering Chr, Nat. Vakverbond. 7.30 uur nam. Schouwburg: R.-K. Toneelgroep „De Gastspelers". „Daar liegen we ons uit". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Culturele avond Ned. Chr. Relsver. Spr. mevr. Staal met dia's uit Kroatië en Servië. 8 uur nam. Steenschuur 6: K, en O.-werkcursus, Kamperen o.l.v. D. L. van Elk. 8 uur nam. DINSDAG Den Burcht (grote zaal)Openbare ver gadering P. v. d. A. Spr. W. Scheerens over de woningbouw. 8 uur nam. Lunchroom V. en D.: Modeflltsen. 10.30 uur voorm. en 2 en 3.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Theater speelt „De Koningin en de re bellen". 8 uur nam. Rembrandtstraat 17: Aandeelhouders vergadering NV Riedel Limonadefabrleken. 8 uur nam. St.-AntoniusclubhulsJaarvergadering Hengelaarsbond voor Leiden en Omstre ken. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Modeshow firma S. van Egmond voor Ned. Ver. van Huis vrouwen. 2 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): N.R.V. TTektocht door 62 landen. 8 uur nam. Oegstgeest. (Witte Huls): „Ge meentebelang Oegstgeest". Spr. G. Thole Beishuizen „Cairo en Memphis". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Toneelavond SelskiD Frysl&n. 8 uur nam. Geref. Kerk (Oude Vest): Orgelconcert Felke Asma. 8 uur nam. Lakenhal: Invitatleconecrt Toonkunst orkest. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. H. H. Frese. „Zeevaarders van de Zuidzee". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O.-caba- ret en -variété „Sterrenregen". 8 uur nam. Schouwburg: Ledenvergadering Leldsche Schouwburgvereniging. 4 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Veron. 8 u. nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. Mees- terserie Residentie-Orkest o.l.v. Franz Paul Decker. Soliste Elisa Czerfalvl. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ver. voor pedagogiek.Spr. J. de Lange over opvoedingsmoeilijkheden. 8 uur nam. Lakenhal: Officiële opening Tentoon stelling „Omaggio a Dante". 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie ChrUtengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Theater speelt „De Wonderdoenster". 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventskerk: 1011 uur voorm. bijbelstudie: 11 uur voorm. ds. C. A. Schmutzler van Huls ter Helde. Schouwburg: Chr. Zangspelclub Staal- wyk „Het geheim van de hofmaarschalk". 8 uur nam. Sted. Gymnasium (Aula)Klassieke avond Leidse Jeugd Actie. 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O.-werkcursus. Kamperen o.l.v. D. L. van Elk. 8 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Pelikaanstraat 1 (hoek Oude Vest) Tentoonstelling werk van J. Schlechter. Geopend 102 en 47 uur (t/m. 12 april). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark i; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u DE BIOSCOPEN Trianon „Winden waaien om de rot sen" (14 jr.). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.16 uur. VOOR DINSDAG 11 APRIL Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 G^m. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwyding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Orgelspel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Jazzmuz. 12.20 Regerings uitzending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Land- en tulnbjneded. 12.33 Metro- pole ork. 13.00 Nws., meded. en beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Kamerork. en so liste. 14.30 Kamerkoor. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Kamermuz. 16.00 Het ezeltje van Tunesië knipoogt naar Europa, lezing. 16.15 Lichte muz. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Quizprogr. 22.00 Planotrio. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Act. 23.00 Licht progr. 23.30 Studenten haver. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 V. d. kind. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.04 Ben Je zestig? 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Orgel spel. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne- wyzer. 13.20 Platennleuws. 13.35 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 V. d. plattelands vrouwen. 14.45 Gevar. progr. (herh.) 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngs- ultz.: Vraagbakens in het dageiyks leven, door dr. P. C. J. van Loon, directeur- afdelingschef by het ministerie van Maatschappeiyk Werk. KRO: 18.00 Instrum. Octet. 18.20 Polit. praatje. 18.30 V. d. jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Avondcollege. 21.00 Zangrecital. 21.35 Ka merork. 21.50 Orgelconc. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Ork.conc. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Tekenfilm. 20.25 Korte film. 20.40-22.35 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home 8ervlce 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 14.00 Popul: liederen. 14.30 Intern, quiz. 15.00 Hoorsp. 15.30 Ork. conc. 16\J0 Lezing. 16.45 Lezing. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Ork.conc. 20.30 Lezing. 20.45 Ork. conc. (verv.) 21.30 The way of live now. 22.00 Nws. 22.30 Voordr. 2.45 Pari. over zicht. 23.00 Nws. en weerber. 23.0623.36 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12 00 Gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Gevar. muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. by het werk. 16.15 Mrs. Dale's dagb. 16.31 Ultsl. races. 16.34 Lichte muz. 17.31 Lichte muz. en ber. 18.40 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.26 Sport. 19.31 Opspo ring van oude vrienden. 20.00 Hersen- gym. 20.31 Lichte muz. 21.00 Hoorsp. 21.31 Gram. 2.30 Nws. en sport. 22.40 Gevar. muz. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Ork.conc. 14.30 Operamuz. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Ork.conc. 19.00 Nws. en weerber. 19.50 Lichte muz. 21.00 Dansmuz. 21.45 Nws. en weerber. 23.30 Moderne muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 14.40 Meester werken v. d. vokale muz. 17.00 Kamer muziek. 17.25 Gram. 19.00 Nws. 20.20 Kamermuz. 23.13 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.15 Pianorecital (Om 12.30 Weerber.). 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.16 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.15 Pianorecital. 17.30 Gram. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Syndikale kroniek. 20.00 Pro Justitia. hoorsp. 21.10 Gram. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.32 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.03 Ork.muz. 14.45 Kamerork. en sol. 17.00 Nws. 17.10 Gevar. muz. 18.30 Discografie. 19.30 Nws. 20.00 Ork.conc. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrye tyd. 22.55 Nws. Rex „De wraak van Tangoroa" (14 Jr.) Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.16 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; don derdagcyclus „Onder de mantel van de nacht Casino „Rifif 1 onder de vrouwen" (18 jr.). Dageiyks 7 en 9.15 uur; werkd. 2.30 en zondag 2.30 en 5 uur „Teenager melodie". (Alle leeftyden). Lido „Zorg dat Je erbij komt" (Alle leeft.). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „G. I.-blues". (Alle leeft.) Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „De witte wildernis" (Alle leef tijden). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.16 uur, zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra Theater (Wassenaar) Van vrydag t/m. woensdag 8 uur (zaterdag en zon dag 7 en 9.15 uur: „Nonnen voor het vuurpeleton" (14 Jaar). Donderdag 8 u. „Maigret zet een val' (18 Jaar). Zon dag en woensdag 2.30 uur: „Tarzan ln New York" (elke leeftyd). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend Apotheek „Tot Hulp der Mensscheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Bil geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), hel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam onbewolkt Den Helder onbewolkt Ypenburg mist Vlissingen onbewolkt Eelde geh. bew. De Bilt onbewolkt nno 1 13 Twente geh. bew. ozo 4 12 Eindhoven mist w.stil 15 7 Z.-Limburg mist zzo 2 16 9 Helsinki onbewolkt wnw 6 4-4 Stockholm onbewolkt nw 6 7-2 Oslo zwaar bew. w^til 9-2 0 Kopenhagen zwaar bew. zo 6 8 2 0 Aberdeen geh, bew. z 2 6 5 6 Londen mist o 3 13 6 0.2 Brussel mist w.stil 17 9 7 Luxemburg onbewolkt nno 1 17 7 2 Parys zwaar bew. o 1 23 10 5 Bordeaux regen w 3 24 12 21 Grenoble onbewolkt w.stil 26 7 0 Nice mist wstll 20 12 0 Beriyn geh. bew. ozo 6 11 3 0 Frankfort naif bew. no 2 17 6 0 München motregen w.stil 13 5 0.2 Zürlch zwaar bew. zo 2 19 9 0 Genève onbewolkt w.stil 22 7 0 Locarno onbewolkt ozo 2 24 12 9 Wenen zwaar bew. ozo 6 14 2 0 Innsbruck mist w.stil 21 3 0 BelgTado licht bew. no 2 19 6 0 Rome geh bew no 2 26 9 0 Alacclo zwaar bew o 3 21 8 0 Madrid half bew. n 2 21 10 1 Mallorca zwaar bew. w.stil 22 9 O Lissabon licht bew. w.stil 20 11 3

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2