Verschrikkelijke chaos op noodlottige tanker Er komt een tweede openbare lagere school in Leiderdorj) Van 17 tot en met 22 april in Voorschoten TOONSCHAAL 1961 WORDT FOTOTENTOONSTELLING BENDER Hoogewoerd 90, Leiden - lel. 20097 DE RAMP TE ROTTERDAM Ligplaats woonschip onderwerp van discussie in raad Warmond W ethouderssalarissen moeten verhoogd Het aantal leerlingen van de openbare school in Leiderdorp groeit gestadig. Daarom en mede met het oog op de toekomstige uitvoering van de uitbreidingsplan nen van de Zijllaan' en Meyepol der vinden B. en W. het verant woord reeds thans te besluiten tot het stichten van een tweede open bare lagere school. Deze zal in genoemd uitbreidingsplan op een nader door de raad te bepalen plaats komen. Burgemeester Van Dlepeningen is van mening, dat de werkzaamheden van de wethouders zowel kwantitatief als kwali tatief zeer sterk zyn toegenomen en ook in de toekomst door de verwerkelüking van de uitbreidingsplannen zullen toe nemen. Daarom stelt hij de raad voor de wethouderssalarissen met ingang van 1 januari 1962 te brengen op f2500. B. en W. stellen de raad voor de buurt- en speeltuinvereniging „Het Zijl kwartier" een renteloos voorschot van f1000 te geven, dat in tien jaarlijkse termijnen van f 100 moet worden terug betaald. Het bestuur geeft aan deze op lossing in zekere zin zelfs de voorkeur boven een éénmalige subsidie van f 1000. Het geld zal door het cultuurfonds moe ten worden gevoteerd. Het geld is nodig voor de aanschaf van een schrijf- en stencilmachine, die gebruikt wordt by het maken van het maandblad van de vereniging. Het bestuur van de harmoniekapel heeft voor 1961 een subsidie van f 1875 gevraagd, waarin het tekort van f375 is begrepen, dat veroorzaakt is door de taptoe ter gelegenheid van het eerste lustrum. Met de Culturele Raad is het college van mening, dat het niet verantwoord is de vereniging op basis van de overge legde begroting te subsidiëren. Wel kan de Culturele Raad akkoord gaan met een subsidie van f500, een bedrag, dat voldoende is om het voortbestaan van de vereniging niet in gevaar te brengen. Verscheidene wensen van de vereniging zullen dan weliswaar niet kunnen wor den verwerkelijkt. Om de wensen, die in dat geval onver vuld blijven toch te kunnen verwerke lijken, zou de vereniging bijzondere ac ties kunnen organiseren. WOENSDAG 5 APRIL 1961 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Rudy Marinus, zn. van J. van Berkel. en A. L. M. Mathot; Maria Catharina Alida, dr. van J. C. Spruit en A. S. v. d. Ploeg; Alexander Leopold, zn. van B. Raar en C. M. de Ru; Adriana Jacque- llna Maria, dr. van A. J. F. v. d. Drift en M. H. van Kampen; Karin Petra Maria dr. van M. Dubbeldeman en P. Pooljer; Margaretha, dr. van P. van Ommen en P. v. d. Haak; Brigitte Helena, dr. van F. Aarts en F. J. Offerman; Wilhelmina Maria Johanna, dr. van W. J. Henslng en M. J. v. d. Werf; Ernest Arthur, zn. van P. J. Limbrug en K. Strik; Marijke, dr. van R. D. StechweiJ en M. J. Zee; Petro nella, dr. van M. van Muljen en N. van Roon; Theodora Petronella Maria, dr. van J. Vliet Vlieland en A. M. v. d. Spek- Tjeerd Sietze, zn. van D. Haasbroek en W. Jongsma; Petronella Maria, dr van T W. Nietshoven en M. Lensen; Rosallna dr. van H de Koning en H. W. van Erkel; Nicolaas Pieter Christlaan, zn. van J. J. werkhoven en N. M. Waasdorp; Ronald Jacobus Cornells, zn. van B. Ouwerkerk en J. A. Siebert; Birgltta Elisabeth Gerar- dina, dr. van C. J. van Dorp en F. C. Wes- seling; Richard, zn. van O. Helfensteiln en J rVa£ Ees' Marinus, zn. van A. M. Y» a- Lu'Jy A. van Iterson; Johannes Marinus Frederikus, zn. van F. Kamphues en J M. Bij; Dirk, zn. van J. Remmel- ,eiï 8J van R1Jn: Jannetje Jacobs Wilhelmina dr. van C. van der Melj en koppenberg; Johannes Paschalis, zn. van P. C. van Teijlingen en A. T. Kam- ?«?r:oJ2n Wlllem- zn- van K. J. Metz en w. Scheepstra; Ronald, zn. van H. J. Goddijn en E. van Rossum; Karin Wil- b^mina,, dr. van A. J. Zwarteveld en N. Middelkoop; Jacqueline Clasina, dr van A Liera en C. Verheij van Wilk; Kizita Maria Angelina Anna, dr. van W T J J Zonneveld en M. E. v. d. Kleij; Mar'gare- tha Elisabeth, dr. van D. Cossée en A. E. Gerritse; Wanda Franzita, dr. van H. J C. Paddenburg en F. K. Boltendal; Johan nes. zn. van A. J. van Zuijlen en P. M. v. d. Nouland; Jolanda, dr. van J. C. Ditt- mar en T. van Stekelenburg; Clara Maria, dr. van J. E. W. ten Have en M. M. Ag- terberg; Catharina, dr. van J. Crama en H. v. d. Lucht; Cornells Petrus Wilhelmus, zn. van W. A. Waaijer en A. P. B van Leeuwen: Sandra Elisabeth Maria, dr van B. A Lambregts en M. C. M. Windt; As- trid, dr. van J. Kukler en J. W. L. v. d. Reijden; Elisabeta Catarina, dr. van e! l! In H" C- Kreuninger; Johannes Willibrordus Franciscus Maria. zn. van J- V- d. Eijkel en M. G. Koppers; Jan Willem, zn. van J. W. de Groot en W M A. Hakkenberg van Gaasbeek: Wilhelmina Maria. dr. van J. W. v. d. Steen en M. M v. d. Westen. GETROUWD G. J. M. van den Aardweg en S. J. H. Hissink. OVERLEDEN J. Huisman, 82 jaar, man; T. Does, 10 jaar, dochter; A. Zevenhoven, 60 Jaar, echtgen. van C. J. de Rijk; T. Oenes, 42 Jaar, man; N. Blankenstijn, 87 Jaar, man; G Laterveer, 60 Jaar, man; J. A. Slierings, 86 jaar, man; G. P. J. Jaspers, 63 Jaar, man; H. Vesseur, 75 Jaar, man; J. van Varik, 72 Jaar, vrouw; I. J. Demenint, 85 Jaar, man; M. van Halst, 69 Jaar, man; W. M. J. Henslng, 17 uur, dochter; A. F. Schenk, 59 Jaar, man; K. Simon Thomas. 66 Jaar, man. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 4 april C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G.A.: Snijbloemen, dagprijzen: Gerbera 35-60, Prunus Triloba 20-40, Prunus Serrulata 90-105, per stuk. Seringen: Stepman 4-kop 65-120, idem 2-kop 60-85, Legray 4-kop 40-57, idem 2-kop 30-44, per stuk. POTPLANTEN: grote pot, kleine pot: Adianthum 60-85; Anthurium 300- 1000, 100-185; Azalea 100-150, 25-38; As- plenium 45-50; Azalea 300-900, 150- 250; Begonia erfordla 150-180, 40-75; Bladbegonia 125-175, 40-45; Cactussen en vetplanten 80-160, 12-50; Cissus 200-350, 40-50, Croton 300-400, 70-100; Cinneraria 150-225, 60-100; Calceolaria 60-80; Grlphyllum 250-450, 100-175; Euphorbia Splendens 150-200, 40-75; Ficus 250-380, Gemengde planten 80-115; Hedera bont 180-260. 40-70; Hortensia wit 300- 550, idem roze 300-450, idem blauw 300-500, Kalanchoë 60-80; Maran- tha 40-45; Nephrolepis 300-650, 40-50; Primula acanlis 40-50; idem aboanlca 100-175. 60-115; Philodendron 400-750. idem Scandens 40-50; Platycerium 200-400. 80-150; Sansevieria (bont) 200- 400. 100-195; Scindapsis groen 60-80; Idem bont 80-120; St.-Paulia 85- 135; Tradescantia 60-75, 2035; Varens gemengd 30-55. Het college stelt de raad dan ook voor een subsidie van f 500 te verlenen en de schuld van f376 voor rekening van de gemeente te nemen. Ook voor deze subsidie zal het Cultuurfonds moeten worden aangesproken. De stichting „Nieuw Leids Dierenasiel" heeft f 500 subsidie gevraagd voor de verzorging van uit Leiderdorp afkom stige dieren. Volgens de begroting zal het tekort over 1961 f4500 bedragen. Te veel Gebleken is, dat voor opname van die ren uit Leiderdorp gemiddeld 5 tot 6 maal een beroep op het asiel wordt ge daan. Gezien dit relatief geringe aantal meent het college, dat een subsidie van f 500 hiermee niet in overeenstemming is. Bovendien laat de positie van de ge meentebegroting een dergelijke uitgave voor dit doel niet toe. B. en W. stellen de raad dan ook voor een subsidie van f75 te verlenen. Het college stelt de raad voorts voor om tot aankoop van schoolmeubelen voor de openbare school over te gaan tot een bedrag van f2250. Hiervan moeten o.a. 48 leerlingensets j en 4 klassebureaus worden aangeschaft. Binnenkort zullen de 17 woningwetwo ningen aan de Akkerstraat, waarvan er al enkele klaar zyn bewoond kunnen worden. Van deze woningen zijn er 6 bestemd voor 9 personen en 11 voor 6 personen. B. en W. stellen de raad voor de huur voor de grote woningen vast te stellen op f 16.10 per week en voor de kleine op f 15.15 per week, waarin f 0.25 begrepen wegens risicoverzekering. Het college stelt de raad voor een krediet beschikbaar te stellen voor de aankoop van een dienstauto, die in prin cipe beschikbaar zal zijn voor de burge meester, die daarvoor 10 procent van de cataloguswaarde jaarlijks betaalt. De auto zal tevens voor dienstreizen van andere gemeentefunctionarissen dienen. Lening De N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten heeft de gemeente een vaste le ning van f 1.000.000 aangeboden ter fi nanciering van de kosten van de aan koop van gronden in het uitbreidings plan Zijllaan- en Meyepolder. Per 5 april 1961 is de voorzitter van het Bureau Sociale Zorg, de heer C. Meerburg aftredend. In deze vacature dient te worden voorzien door de be- Wanneer op 22 april de geheel gerestaureerde Oude Kerk te Delft weer in gebruik zal worden ge nomen, zal tevens het veertiende glas-in-lood-raam worden overge dragen, dat de terugkomst van Ko ningin Wilhelmina in bevrijd Zeeuws-V laanderen in beeld brengt De glazenier Joep Nicolas uit Ven- lo, die het raam vervaardigde. noeming van een raadslid. Het college van B. en W. stelt de benoeming voor van: 1. de heer C. Meerburg en 2. de heer E. J. Veldhuyzen. De eerste grote tentoonstelling, die het gemeentebestuur van Voor schoten in het Cultureel Centrum organiseerde, bevatte werken op allerlei gebied van de inwoners van deze gemeente. Na een fraai, maar voor het grote publiek minder aantrekkelijke tentoonstelling van muziekinstrumenten vorig jaar, is voor 1961 weer gedacht aan een tentoonstelling waarbij ingezetenen eigen werk kunnen exposeren. .Toonschaal 1961" wordt n.l. een foto- en diatententoonstelling. En het is niet zo, dat alleen de beste fotografen kans op prijzen zullen hebben, ook amateurs, die hun foto's hebben laten afwerken of vergro ten, mogen inzenden. Bij de beoordeling zal n.l. in hoofdzaak gelet worden op de voorstelling en niet op de technische uitvoering. Ieder, die in Voorschoten woont of werkt, of die op andere wijze connecties met de gemeente onderhoudt kan foto's inzenden. Foto-amateurs, die aan deze tentoon stelling willen medewerken, kunnen tot. 14 april a.s. hun foto's en dia's inzen den. Iedere amateur mag een onbeperkt aantal foto's of dia's inzenden. Dit in tegenstelling tot eerder door de orga nisatoren gemaakte afspraak. Boven dien is de termijn van inzending ver lengd. Ook de aard van de onderwer pen is geheel vrij. Van de daarvoor in aanmerking ko mende foto's kunnen de negatieven wor den opgevraagd, die voor rekening van de gemeente voor vergrotingen gebruikt kunnen worden. Deze vergrotingen blij ven het eigendom van de gemeente, die alle publikatierechten daarmee verwerft. Ook de bekroonde foto's zullen mogen worden gepubliceerd of geëxposeerd, eventueel zonder bronvermelding, zon der naam van de maker en bovendien zonder vergoeding voor auteursrechten. Medailles De foto's moeten gezonden worden naar de gemeentesecretarie afdeling fi nanciën. De foto's mogen niet op kar ton geplakt, worden. Achterop elke foto moet de naam van de inzender en het aantal ingezonden foto's vermeld zijn. Voor de dia's is het gewenst ze per- Reizende expositie De tentoonstelling, die gehouden zal worden van 17 tot en met 22 april a.s. omvat ook de reizende expositie van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten en de stichting ter bevordering van de amateurfotografie: „De plaats waarin wij wonen". Deze collectie foto's werd samengesteld ter gelegenheid van een in 1960 door deze instelling georgani seerde fotowedstrijd, die mede ten doel had de aandacht van alle amateurfo tografen te vragen voor de taak en de werkzaamheden van het plaatselijk be stuur. JAARVERGADERING AMBACHTSSCHOOL Gistermiddag vond onder leiding van ir. J. J. G. van Hoek de algemene leden vergadering van de Vereniging „De Am bachtsschool" plaats. De notulen van de vorige vergadering worden, na lezing door de secretaris, ak koord bevonden. De rekening en ver antwoording over 1960 werd goedge keurd. De voorzitter dankte de pen ningmeesters voor hun accuraat en zui nig beheer. Als leden van de kascommis- sie werden aangewezen de heren Brandt, v. d. Waals en Frèrejean. De heer J. W. Heringa werd herkozen als bestuurslid. Noordwijksche Golfclub Tijdens de paasdagen werd op de Noordwijksche Golfclub de wedstrijd om de Prinses Beatrixbeker gespeeld. Win naar werd de heer M. Bartlett, lid van de Noordwijksche Golfclub. OEGSTGEEST Rijkspostspaarbank Bij de Rijkspostspaarbank, kantoor Oegstgeest, werd in de maand maart ingelegd een bedrag van f. 130.655,15 en uitbetaald f. 116.767,99. WARMOND De burgemeester van Warmond zal morgen geen spreekuur houden. Café „Het wapen van Knollendam" verbrand In de buurtschap Oost-Knollendam is dinsdagnacht het geheel van hout opgetrokken café „Het wapen van Knol lendam" met het daarbij behorende woonhuis door brand verwoest. Van de inventaris kon vrijwel niets gered worden. De schade, die door de verze kering gedekt wordt, wordt geschat op 50.000 gulden. Omstreeks 1 uur werden de bewoners wakker door het geknet ter van de vlammen. Mevrouw Jochems haar drie kinderen en een kostganger konden zich met moeite redden. De brandweer stond voor een hopeloze taak. De belendende percelen, die groot ge vaar liepen, zijn niet door het vuur aangetast. STADSNIEUWS Leidse zeepfabriek met f 750,- beboet Wet cadeaustelsel overtreden „Het cadeaustelsel vind ik een verfoei lijke Instelling. Men moest met dat ge klungel nu maar een ophouden". Dit zei de Haagse economische politierechter, mr. Gelderman, vanmorgen by de be handeling van de zaak tegen een Leidse zeep- en parfumeriefabriek, die wegens overtreding van de wet beperking ca deaustelsel veroordeeld werd tot een boete van f. 750,en storting van een waarborgsom van f. 2000,die twee jaar blijft staan. In september en oktober van het afge lopen jaar heeft de zeepfabriek een reclame-actie op touw gezet, waarbij een plastic wasbak of een plastic emmer via de detaillist ten geschenke werd gege ven aan kopers van een aantal stukken toiletzeep van een bepaalde soort. De officier van Justitie, mr. Maan, achtte het tenlastegelegde bewezen. Bij afwasbakken en emmers behoort geen toiletzeep, aldus de officier. Hij eiste een boete van f. 1000,en een waarborgsom van f. 3000. Ook waar schuwde hij voor een eventuele volgende overtreding. Dan zal worden overwogen alle geschenkartikelen van het bedrijf in het gehele land in beslag te laten nemen. Vervolgens wees de politie rechter vonnis. Drie maanden cel tegen bioscoopdirecteur geëist ONDANKS RIJVERBOD AUTO BESTUURD De officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank heeft tegen een 51-ja- rige bioscoopdirecteur alhier een onvoor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden en intrekking van het rijbewijs voor vijf jaar geëist. Verdachte stond terecht omdat hij een auto had bestuurd niettegenstaande het feit, dat hem door het gerechtshof te Amsterdam voor twee jaa.r de rijbe voegdheid was ontzegd. De uitspraak in deze zaak is bepaald op donderdag 13 april. Jubileum W. Zwart VEERTIG JAAR BIJ DE HORTUS Gistermorgen werd de heer W. Zwart, tuinbouwkundigambtenaar A. aan de Hortus Botanicus, nu sinds geruime tijd chef bij de Hortus, gehuldigd ter gele genheid van het feit dat hij 40 jaar gele den in dienst trad. In de bibliotheek van het labora torium werd de jubilaris toegesproken door de directeur prof. dr. W. K. H. Karstens. Spreker noemde de heer zwart een bekwaam man met wie het een genoegen was te mogen samenwerken. Hij bood de jubilaris een enveloppe met inhoud aan. De directe chef van de heer Zwart de heer H. Veendorp sprak eveneens vele woorden van waardering. Hy schet ste de jubilaris als een rustig en be leidvol werker. Voorts memoreerde hij enkele episoden uit vroeger jaren. Hy bood een persoonlijk geschenk aan. De directeuren van het Rijksherba rium, prof. dr. H. J. Lam roemde de Jubilaris als een bereidwillig helper, die steeds klaar stond het „zusje" van de Hortus te helpen, indien dit mogelijk was. 's Middags was er ten huize van de heer Zwart een geanimeerde receptie. Namens de afdeling Leiden van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde bood de heer J. H. Smit hem daar een oorkonde aan. Ook de echtgenote van de jubilaris werd in de hulde betrokken. Schoolvoetbal toernooi Nader vernemen wy men zie ook de sportpagina dat het in de bedoe ling ligt morgen niet alleen de vandaag afgelaste schoolvoetbalwedstryden te spelen, maar tevens (in de middaguren) de Leidse finales af te werken. Deze finales worden eveneens op de terreinen aan de Boshuizerkade gespeeld. Tijdens het te Amsterdam gehou den nationale concours voor kappersbe dienden legde onze stadgenoot, de heer P. Peper, beslag op de eerste prijs. De tweede en derde prijs werden resp. door een vakgenoot uit Santpoort en Amster dam gewonnen. Bewondering van anderen - voldoening bij U zelf... dat verwerft U met een van onze kleine, klankrijke piano's, En de prijs is nu geen hindernis meer Bel of schrijf om onze foto-brochure nr 60 A Amsterdam - Arnhem - Breda - Rotterdam Ook uit latere berichten bleek, dat men nog steeds voor een raadsel staat, hoe het tragische ongeluk in de Libe riaanse tanker „Mathieson" in dok acht van de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij vanmorgen heeft kunnen ge beuren. In de machinekamer van het schip waren de 36 arbeiders aan het werk, toen de koolzuurbluslnstallatie, die volgens de gebruikelyke veiligheidsbepa lingen in de machinekamer is opgesteld, in werking is getreden. Deze installatie bestaat uit een batterij koolzuurflessen onder druk en dient vooral voor het blussen van oliebranden. Het gas is van nature reukloos, maar opzettelyk „gepar fumeerd", zodat bjj ontsnappen aanwe zigen gewaarschuwd zouden worden. De personen in de machinekamer hebben deze waarschuwing echter niet tydig begrepen en raakten allen bedwelmd. Maar het personeel, werkzaam op een hoger bordes, ontdekte even voor twaalf uur, wat er gaande was en kon alarm slaan. Onmiddellijk kwam de reddings- BEURSOVERZICHT VERDEELDE STEMMING Amsterdam, 5 april Met weinig zaken was de stemming voor de internationale waarden vanmid dag verdeeld. Unilevers lagen, vooral by de opening, zeer vast hoofdzakelijk op Amerikaanse vraag. Reeds gisteravond waren deze stukken favoriet als gevolg van vraag uit New York. Wall Street had de belangstelling voor Philips dit maal geruild voor die voor Unilever. Ge durende de niet-officiële ochtendhandel van vandaag werd de vaste tendentie voor het margarinefonds verder voort gezet. De hoogste koers was toen 866. De officiële beurs zette in op 869li-, waarna 870% werd gedaan. Gedurende het ver dere verloop daalde de koers tot 862% door winstnemingen. De vorige slotkoers was 848. Aku's gaven aanvankelyk op 504 een goed herstel te zien ten opzichte van het gisteren geleden koersverlies. De rayonaandelen verlieten de markt op circa 501. Philips verging het minder goed. Dit aandeel ligt wat gedrukt door aanbod van stockdividenden. Op 1166 bedroeg het koersverlies voor de elektro- aandelen, vergeleken met de voorgaande slotkoers, circa 12 punten. Kon. Olies hielden zich goed met een winst van een gulden op f. 151,90. Hoogovens liepen op van 1038 tot 1044 om later terug te vallen tot 1040. De voorgaande slotkoers was 1049Vs. Deze stukken behaalden gis teren een koerswinst van circa 45 pun ten. De koersreactie voor de Hoogoven waarden is hoofdzakelijk het gevolg van de door de direotie van dit concern aan- aotie op gang. Het was vanzelfsprekend heel moeilijk om de slachtoffers uit de diverse hoeken weg te halen. Zoals ge meld kwam de hulp voor enkelen te laat. De aanblik in en rond de machinekamer van de tanker was onbeschryfelijk. Er waren mannen bedwelmd van grote hoogte gevallen. Zy lagen gewond op de stalen platen van de vloer. Een aantal arbeiders had men vry spoedig aan dek. Reeds toen bleek, dat het zeer ernstig was, want deze mensen waren er slecht aan toe. Aanvankelyk kon men weinig uitrichten, omdat er niet direct met zuurstof kon worden gewerkt. Men moest zich dus beperken tot kunstmatige ademhaling, maar binnen korte tyd was er veel reddingsmaterieel aanwezig. Van alle kanten stroomden gealarmeerde artsen en verpleegsters naar het terrein van de ramp toe. Arbeiders, die in de buurt aan het werk waren geweest, deden wat zy konden. Behalve de arbeiders van de Droogdok en van het classificeerders- bedrijf Unitas waren uiteraard ook be manningsleden van het schip aan boord. Hoeveel heeft men in de chaos niet kunnen nagaan. Trouwens, by het ter perse gaan van dit nummer was de trieste balans nog lang niet opgemaakt, maar wel was het vry zeker, dat er tenminste vyf doden waren. In de ziekenauto's waren zuur stofapparaten aanwezig, zodat ook tydens het ryden zuurstof kon worden toegediend. gekondigde prijsverlaging van een aan tal produkten. In Wall Street was het gisteren zeer druk. De omzet aldaar van boven de 7 miljoen shares behoort ook in Amerika tot de grootste uitzonderin gen. Ten aanzien van de tendentie hiel den de kopers en de verkopers in Wall Street elkaar in evenwicht. Gebrek aan kooplust had een geringe koersafbrokkeling voor de Scheepvaart aandelen tot gevolg. De omzetten bleven binnen zeer nauwe grenzen. Van de lei dende cultures werd HVA op 147 een puntje lager afgedaan. Staatsfondsen aan de vaste kant. Stockdividenden Phi lips werden verhandeld op circa f. 581, tegen gisteren f. 590 als slotprijs. In de lokale afdelingen werden aan delen Leidse Wol op 620 (610) geadvi seerd. De grootbanken kregen een Iets hogere adviesprijs. WISSELKOERSEN Amsterdam. 5 april Londen 10.05%»-10 05%; Montreal 3.62H- 3.63A; Brussel 7.19%-7.20; Stockholm 69.54%-69.59%Milaan 57.77%-57.82% Oslo 50.27%-50.32%Lissabon 13.57'i- 13.58%; New York 3.59Vs-3.59%Parijs 73.30%-73.35%Frankfort, 90 48-90.53; Ziirich 83.13-83.18: Kopenhagen 51.98'ó- 52.03%; Wenen 13.78%-13.79'i. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag 5 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— soonlyk ter gemeentesecretarie af te leveren. Alle pryzen zullen bestaan uit me dailles en mogelyk zal als eerste prys een plaquette beschikbaar worden ge steld. Demonstratie Op dinsdag 18 en donderdag 20 april zullen 's avonds de fraaiste dia's wor den geprojecteerd door een deskundige, die daarbij voor zover nodig een toelich ting zal geven. Op woensdag 19 en vrydag 21 april zal er bovendien een demonstratie ge geven worden van de door amateur filmers bereikte resultaten. Stemmen staakten Onder voorzitterschap van de burge meester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne kwam de raad van Warmond in spoed eisende vergadering byeen. Afwezig met bericht van verhindering de heer J. van Vliet (KVP). Het enige agendapunt was de behan deling van het verzoek van de heer H. W. Nijman om toestemming tot het in nemen van een ligplaats met een woon schip a. h. weiland grenzende a. d. boer- dery, in pacht by mevrouw M. C. v. d. Voort-van Ryn en wel In de ten zuid westen van dit weiland gelegen sloot, hoek Hoflede. De heer Schepers (VVD) lichtte de reden toe waarom hy met enkele andere raadsleden deze spoedeisende vergadering had aangevraagd. Reden was dat hy het niet byzonder elegant tegenover de heer Nyman vond het punt nog vier weken aan te houden, met het risico van af wijzen, terwyi hangende de uitslag van de raad de bouw van het woonschip is uitgesteld. De voorzitter raadde de leden aan van avond tot een principe besluit te komen en over de verder te regelen voorwaar den nader van gedaohten te wisselen. Wel zei hy zich stipt te willen houden aan het bestaande pachtcontract en geen rekening te willen houden met monde linge afspraken. Betreffende de vergoe ding door de heer Nyman aan de ge meente had hy gemeend, dat een ver goeding van f 15.— per maand redelijk te noemen was. De heer Heyl (Prot. Chr.) haakte in op een uitlating van de KVP-fractie in de vorige vergadering, dat de boot een aantal meters uit de kop van de Hof lede moet blyven. Voor hem maakt het geen verschil of dit nu in de Hoflede zelf of in een zyarm is, als het maar die vereiste meters uit de kop is. Hierdoor pleit de heer Heyl dus voor de oorspronkelijke en afgewezen aanvraag van de heer Nyman. De heer Willemsen (KVP) wilde hier niets van horen, zyn fractie is in prin cipe helemaal niet voor de ligplaats, maar om de heer Nyman van dienst te willen zyn, blijft hij het houden op de zuideiyke zysloot en dan een 25 meter meter naar binnen. Bovendien wil hy een eventuele overeenkomst niet zien voor een aantal jaren met een automa tische verlenging, maar van jaar tot jaar ophefbaar. B. en W. tenslotte kunnen zich ver enigen met genoemde aanvraag van de heer Nyman dus in de zysloot maar op de hoek van de Hoflede. De heer Groenendijk (KVP) tenslotte zei dat het tijd werd om tot een oplos sing te geraken. Een voorstel waarmede de voorzitter zich volledig kon verenigen. Besloten werd om tot stemming over te gaan. Allereerst werd gestemd over het voor stel van B. en W. De KVP-fractie, behal ve wethouder Vergeer, stemde tegen, de rest stemde voor. Het werd dus vyf tegen vyf. Daar de stemmen staakten werd de behandeling van deze kwestie uitgesteld tot een volgende vergadering. Vorige Slotkoers koers v. heden 102% 102» Ned. '59 4% 102% 102» Ned '60-1 4% 102% 102» Ned *60 II 4% 102% 102» 101 101A 101 101A Ned. '61 4% 101 101iV 98% 98% Grootboek obi. 3% 81% 81% Ned. '47 3% (3) 94% 94% 98% 98% 96% 96% B 96y4 96% 91% B 91% B Ned. bel. cert. 3% 91% 91% 91% 92% 92% 92%GB 92% >d '55-11 3% 94 94 Ned "37 3 93 93% Ned. grtbk obi. '46-3 94 94% Ned. doll in. '47 3 88% 88% Ned. Inv. cert. 3 100AGB 100'iGL 100% 100% GL 100 100 Indië "37 A 3 96 H 96» Ned. won bJ. *57 6 110% 111 Ned. won.bl '58 4% 101% 101A ACTIEVE AANDELEN 36% 37% Nat. Handelsbank 245 GB Ned. Handelmy. 350 355 120% GB 120% 148 146% 530 535 AU.Ü 498% 501 Berkel's Patent (v.) 440 B 475 GB Calvé Delft cert. 848 865 Deli My en (Ver.) 173.80 173.40 Kon Pap v Gelder 440 445 GB Hoogovens cert 1049% 1040 Müller en Co NB 575 GL 575 Ned Kabelfabr 765 GB 775 B 1178 1164 322 320 848 859% Wilton Feyenoord 293 291 505 509 Dordtse Olie gew 723 728 Kon Olie (f 20.—) 153.50 152.50 idem (50 t 20.— 150.90 151.90 Holl Amer iyn 174% 173% Java China Paket 178% 176% 96 95.10 Kon Ned Stmv Mil 112% 212 Con Paket My 174% 174 stoomvaart My Ned 195% 195% hevelt Goudr eert 179 174% v Ommeren eert 364 366 Kon. Rott. Lloyd... 164% 163 Ned Scheepv. Unie 179% 177 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 Idem '48 (3%) R'dam '52-1 (4%) ld. id. -37 I-n (3%) Z.-Holland '56 (4%) Bankwezen Bank N.G. '58 (5%) ld. N.WJB. '52 (4%) BVG rspbr f.800 BVG rspbr. *52 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 Premieleningen Vorige Slotkoers koers v heden 96% 100% 96% 100% 96% 96% 100% 106 Vb 106% 100% 100% 182% L 180% A'dam *51 I 2% A'dam '56 1 2% w... A'dam '56 II 2% A'dam '56 UI 2% Eindhoven '54 2% Enschede *54 2% Den Haag *52 I 2% Idem n 2% R'dam *52 I 2% Idem 112% Idem '57 2%100A Utrecht *52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holland *59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredietinstellIngeD 108% 108% 87% 87 83% 82% 95% 95% 95% 95 82% 82% 83% 84 92% 94% 91% 93% 94% iooa 99% 93% 97% 97% 103% 104 B Robeco Amst. Bank H.B.U eert Rott. Bank Twentsche Bank 250.50 390 214% 349% 322 251.50 394 214% 347 323 Industrie Ondernemingen Borsumy Electrolasmy Kon Ned Orof8m Holl Constructie Ing. bur v Bouwnyv Internatlo Int. Kunststof! Ind v Kempen en Begeer Leidse Wolspinnerij Rott. Droogdok My Sikkens Groep Ver. Touwfabrleken Walvisvaart Werainir's Betonmy Van Wyk en Heringa Zaalberg Amerik fondsen Canadian Pacific R Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel UnlOD Paclflo Un. States Steel 526 46 44% 405 414 204 205 570 B 300 172% 173 94% 145 145 610 640 600 B 1045 1047 410 410 108 107% 200 209 142 143 148% 149% 23% 23 A 65% 64% 54 47% 47% 52% 51% 45% 45% 85% 85% 62% 62% 43% 43% 32 32 87% 86%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7