JEZUS LEEFT, EN WIJ MET HEM... rjii:i.n Revaluatie liad in West-Duitsland en ons land averechtse uitwerking KAMSTEEG'S Huidgenezing Aandelenmarkt verdisconteert verder verwijderde toekomst Zwitserland Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 1 april 1961 Vierde blad no. 30319 PASEN IN DE KERKEN Die men door steen besloten dacht, Bewackt door der soldaten wacht, Verrijst in glorie, machtig, groot, !Als overwinnaar uit den dood. Nu wijkt de klacht, 't verdriet zo fel Nu vluchten vrees en angst der hel. Een stralend' engel kondigt aan: „De Heer is waarachtig opgestaan!" Eerste paasdag Leiden Herv. Gemeente. Pieterskerk: 10 uur d;. P. Kloek (Jeugddienst. Onder werp: „lerijdeld ongeloof" m.m.v. Herv. Kerkkoo» van Leiden en Voorschoten); 7 uur cS. H. J. v. Achterberg. Hooghndse Kerk: 10.30 uur ds. J. N. de Ruber. Marelerk: 10.30 uur dr. P. A. Nolle (Heilig Avondmaal). Oostjrkerk: 10 uur ds. J. Groot. Betllehemkerk: 10 uur ds. I. S. Kyne, te Leden. Maanathakerk9 uur ds. H. J. v. Ach- terbtrg (m.m.v. Maranatha-koor). Bevrijdingskerk: 10.30 uur ds. H. Bou- ter. J>ula herv. ulo-school Asserstraat: 9 en 10.10 uur ds. D. J. Vossers. lula school Marnixstraat: 10 uur ds. M. Otevanger. ^er. van Vrijz. Hervormden (Leidse Vokshuis)10.30 uur prof. dr. T. Jansma. lglise Wallonne: 10.30 uur ds. Ch. Ie Conu te Amsterdam. .fcademlsch Ziekenhuis: 10 uur ds. J. de Vit. Daconessenhuls: 10.30 uur ds. J. H. de Boe te Leiden. Gref. Kerk, Zuiderkerk: 10 uur dr. Weserlnk; 5 uur ds. De Boer. Aüa school Timorstraat: 10 uur ds. R. A. linterman te Den Haag; 5 uur dr. Westrink. Kek Oude Vest: 10 uur dr. Dronkert (Opabare geloofsbelijdenis); 6 en 7 uur ds. 1. A. Flinterman. Meanathakerk Lage Morsweg 26: 10.30 uur Is. Heule; 5 uur dr. Dronkert. Berydingskerk (Aerent Bruunstraat) 9 uu ds. De Boer; 6 uur ds. Heule. Geef. Kerk (Vrijgemaakt)10 en 5 uur ds. t. g. de Vries. Cb. Geref. Kerk: 10 uur (ond.: Pasen ln c Hemel) en 5 uur (Pasen in de kerk dr. Velema. Dopsgezinde Gemeente: 10.30 uur dr. S. LVerheus. Ren. Gemeente: 10.30 uur ds. J. Th. Macbnzie. Evng. Luth. Gemeente: 10.15 uur ds. H. JA. Haan. Batistengemeente: 10 uur dhr. Schou ten 7.30 um evangelie in woord en beeld opv. van een passspel; (dinsdag 8 uui bybelbespreking, vrijdag 8 uur bid stond. Ou-Kath. Kerk (Zw.slngel 50)10.30 uur loogmis. Enplse dienst (in Oud-Kath. Kerk Zoetew.singel 50)7.30 uur Evensong and 'oly Communion. Vrfe Kath. Kerk (Vreewykstraat 19) 10.30uur gezongen H. Mis. Lepr des Heils: 10 uur soldateninzege- ning 6.45 uur straatprediking Gangetje; 7.30 Paasjubel. CMstian Science (Steenschuur 4) 10.3(uur dienst. Gref. Gemeente: 10 en 5 uur leesdienst. Arlanderreen Herv. Gem.: 10 en 7 uur is. E. G. Boesenkool; Geref. Kerk: 10 uurls. W. J. van Hoek, 6.30 uur ds. H. J. Kof'ie te Leimuiden; Chr. Geref. Kerk: 9.30uur Dienst des Woords, 6.45 uur ds. D. 1 Biesma te Lisse. Aïhen aan den Ryn Herv. Gem. Julinastraat: 8.30 uur dr. P. Schoonheim te feiden. (Open Deur Dienst); 10.30 uur ds.?. A. Lefeber; 6.30 uur ds. M. Hane- maijer; Gebouw Jonathan: 10 uur ds. J. H. iogers; Kapel Gouwsluis: 6.30 uur ds. J Bogers; Kapel Hooftstraat: 9.30 uur dsA. Breure, 6.30 uur dhr W. J. de Bruyn te Jodegraven; Oudshoornseweg: 9 uur Kiüerdienst; 10 uur ds. G. Cadée met meewerking Zangkoor; Martha-Stichting 100 uur ds. J. Veen; Geref. Kerk Mara- nahakerk Raadhuisstraat: 10 uur ds. W. Wma, 6.30 uur ds. K. H. Schuring; Sal- vaorikerk W. de Zwygerlaan: 10 uur ds. K H. Schuring, 6.30 uur ds. W. Wijma; Cl". Geref. Kerk Jeruzalemkerk Grijpen- stinstraat: 9.30 en 5 uur ds. M. S. Roos; Od Geref. Gem. Van Mandersloostraat 90 en 4 uur leesdlensten; Rem. Geref. Qn, Van Mandersloostraat: geen dienst; Eangelisatie IJsbaangebouw: 10 uur Ere- dinst, 6.30 uur de heer J. de Looy; Hooft- s-aat: 10 en 6.30 uur ds. W. Tom. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. I. A. S. Laurense, 6 uur ds. J. R. Cuperus t Waddinxveen; Geref. Gem.: 9.30 en 6 ur leesdienst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur ds. i. v d. Bosch. 6.30 uur ds. J. Haitsma te roerden; Nieuwerbrug: 10 uur de heer loppenhol, 6.30 uur ds. C. v. d. Bosch; ierv. Evang.: 10.30 uur ds. Chr. Eerhard o Hillegom; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur Is. L. Loosman; Nieuwerbrug: 9.30 en 6.30 aur ds. J. D. Koers te Den Haag; Geref. Kerk (Vrljgem.).: 9.30 uur leesdienst, 3 u. ds. H. Scholte; Luth. Gem.: 9 uur ds. A. Jense; Evang. Kring: 10 uur Eredienst. 7 uur dhr. Jb. Klein Haneveld. Boskoop Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. W. L. Heymans, 6.30 uur ds. A. de Leeuw; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. G. Leene; Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds. P. J. de Bruijn; Geref. Gemeente: 9.30 en 6 uur leesdienst; Rem. Geref. Gem.: 10.30 uur ds. A. Hoff-Vlsscher. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 uur is. Chr. v. d. Leeden. (H.D.), 6.30 uur ds. I. K. Stauttener te Pijnacker. Jeugddienst; Ceref. Kerk: 9.30 uur ds. N. W. v. d. Hout 630 uur ds. Bakker te Hillegersberg. HUlegoin Herv. Gem.: 10 uur ds. J. Vtenendaal, 7 uur ds. F. Brouwer. Jeugd- dhnst; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. K. Krabbe; Chr. Geref. Kerk: 10 uur (Bel. des Geloofs) drs. A. H. Schippers; Interkerke lijke Gebedssamenkomst: 7.308 uur in de Chr. Geref. Kerk, Raadhuisstraat; Ned. Prot. Bond: 10 uur mevr. J. Boeke-Rijn- bach te Noordwijk aan Zee; Evangelisatie- samenkomst: 3 uur (Nutsgebouw). Spr. dhr. Simon Mik te IJmuiden; Maranatha- bijeenkomst woensdag 8 uur (Nutsgebouw) Spr. Karei Hoekendijk te Doorn. Hoogmade - H. de Vree. Herv. Gem.: 10 uur ds. J. Kaag Herv. Gem.: 10 uur ds. M. Fok- kema. Katwyk aan den Ryn Herv. Gem.: 8.30 uur ds. A. Makkenze; 6 uur vie. J. van 't Kruis; Kapel Nieuwe Duinweg: 8.30 uur vie. J. van 't Kruis; Geref. Kerk: 8.30 en 5 uur ds. H. de Valk; Interkerkeiyke dienst in gymnastieklokaal Narcisstraat: 10.30 uur dr. P. L. Schoonheim te Leiden. Katwijk aan Zee Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. Poot te De Bildt, 6 uur ds. Hagen. (H.D.): Oude Kerk: 10 uur ds. Offeringa, 6 uur ds. Tukker; Kapel: 10 uur ds. Tukker, 5 uur ds. de Vos; Groen van Prinstererschool10 uur ds. Hagen: Aula: 10 uur ds. de Vos; Zeehospitium: 8.30 uur ds. Offeringa; Geref. Kerk: 9 en 10.30 uur ds. Nawijn, 5 uur ds. Pijlman; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. de Jong: Geref. Kerk (Vrijgem.): 8.30 en 3.30 uur ds. Zwarts te 's-Gravenhage; 11 en 5 uur ds, Breen; Ger Gem. Remisestraat: 10 en 5 uur leesdienst; Geref. Gem. in Ned.: 10 en 5 uur lees dienst. Koudekerk Herv. Gem.: 10 uur ds. Koerselman, 7 uur ds. Overgaauw te Wou brugge; Geref. Kerk: 10 uur ds. Ferwerda te Noordwyk aan Zee, 7 uur ds. Bouma te Noordwijk. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur dhr. J. v. d. Hoek, 6.30 uur dr. J. P. Honnef; Zijlkwartier: 6.30 uur dhr. J. v. d. Hoek; Geref. Kerk: 10 uur ds. Dijk, 6.30 uur ds. C. Ch. Griffioen te Woerden; Zylkwartler: 10.30 uur ds. A. v. d. Kooy te Woerden; 5 uur ds. Dijk. Leimuiden Herv. Gem.: 9.30 uur ds. D. H. Gijsbers; Pniël: 7 uur ds. D. H. Gys- bers; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. H. J. Kof- frie, 7 uur ds. W. J. van Hoek te Aarlan- derveen. Lisse Herv. Gem.: 8.45 uur Paaszang- dlenst, 9 uur ds. G. Pettinga; 10.30 uur ds. G. Pettinga, m.m.w. „Looft den Heer"; Geref. Kerk: 10 uur ds. K. Schouten; met m.m.w. van het Spaargarenkwartet; 5 uur ds. K. Schouten; Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 uur ds. D. H. Biesma; Geref. Gem.: 10 en 4 uur ds. H. van Gilst; Geref. Kerk (Vrijgem.): 10 en 4.30 uur ds. J. J. Ver leur; Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dlensten; Ned. Prot. Bond: 10 uur dhr G. J. Bierenga te Lelden. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. M. Hanemaaijer te Alphen aan den Rijn; 6.30 uur ds. A. de Leeuw te Boskoop; Ger. Kerk: 9.30 uur ds. G. Mulder te Alphen aan den Rijn. 6.30 uur ds. G. F. Snel te Nieuwveen; Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. J. van Goudoever; Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur dhr. J. van Leeuwen te 's-Gra venhage. Nieuwveen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Klusener; 11.15 uur ds. Cadee te Ouds hoorn (Bev. lidmaten), 6.30 uur ds. Kluse ner; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. Snel. 6.30 uur ds. Mulder te Alphen aan den Rijn. Noordwijk-Binnen Herv. Gem.: 10 uur ds. J. van Dok; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. D. K. Wielenga te Wassenaar, 5 uur ds. W. Dekker. (Bev. lidmaten); Van de Bergh- stlchting: 11 uur ds. Post te Rijnsburg; Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Theesing te Mlddelie. Noordwyk aan Zee Herv. Gem.: 10 u. ds. W. Hoekstra, 5 uur ds. N. J. Cupédo; Sole Mlo: 10 uur ds. Cupédo; Geref. Kerk 10 uur ds. B. Bouma, 5 uur ds. T. Fer werda. Noordwykerhout Herv. Gem.: 10 uur ds. A. H. Smits. 7 uur ds. J. van Noort te Vlaardingen. 7 uur De Zilk (fam. van Rheenen) ds. A. H. Smits. Oegstgeest Herv. Gem. Groene- of Willibrordkerk: 9 en 10.30 uur ds. B. C. Visser; Pauluskerk: 10 uur ds. G. F. Cal- lenbach. 7 uur vie. S. Meijburg; Ver. v. Vrijz. Herv. W. de Zw. Kerk: 10.30 uur ds. W. J. H. Hubeek; Geref. Kerken: 10 en 5 uur ds. Kappers. Oude Wetering Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. M. Knottnerus; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. A. G. Kornet; Rem. Ger. Gem.: 10.15 uur ds. A. W. Cramer te Nieuwkoop. Rljnsaterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. C. J. Baart; Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur Dienst des Woords, 2.30 uur ds. M. S. Roos te Alphen aan den Ryn. Rynsburg Herv. Gem.: 10 uur ds. H. van Gosliga, 5 uur ds. M. C. Groenewoud, 5 uur ds. M. C. Groenewoud; Bethelkerk: 8 30 uur paasdienst van kinderen; 10 uur ds. M. C. Groenewoud, 5 uur ds. H. van Gosliga; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Kampman; Geref. Kerk Petrakerk: 9.30 uur ds. Post. 5 uur ds. Bijleveld. Rapen- burgkerk: 9.30 uur ds. v. a. Linde, 5 uur ds. Post; Maranathakerk: 9.30 uur ds. Bijleveld, 5 uur ds. v. d. Linde. Sassenheim Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. Walvaart, 5 uur ds. Walvaart; Ger. Kerk: 9.30 uur ds. v. d. Berg, 5 uur ds. Kuiper; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. den Boer; Ned. Prot. Bond: 10.30 uur de heer Hulsbosch. Ter Aar Herv. Gem.: 10.30 en 6.30 u. ds. Lindenburg; Geref. Kerk: 9 en 2.30 u. ds. Heyner. Voorhout Herv. Gem.: 10 en 4.30 uur ds. de Jong. Advertentie Huidzuiverheid Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder Mark en gulden hoog aangeslagen Nieuw onzekerheidselement voor bedrijven (Van onze financiële medewerker) In de wereld van de hooggeleerde economen moge men dan zwaar discussiëren over de noodzaak van een verruiming der internationale liquiditeiten als voor waarde van een verdere ontwikkeling van de algemene volkswelvaart, de effecten beurzen hebben tot dusver over een gebrek aan liquiditeiten niet te klagen. Althans in ons land en in West-Duitsland niet, want de revaluatie, welke een vermindering van die liquiditeiten beoogde, heeft tot dusver averechts gewerkt. Dien heeft in de andere landen daardoor een nog groter vertrouwen gekregen in de Nederlandse en Westduitse valuta, welke hun bij de revaluatie een voordeel van ca. 5% heeft opgeleverd en waarbij men zich thans nog meer dan tevoren veilig voelt, nog afgezien van de mogelijkheid, dat de valuta-operatie binnen afzienbare tijd zal worden herhaald. Ook in West-Duitsland schijnt met deze eventualiteit rekening te worden gehouden en dat Mark en Gulden thans in de wereld hoog worden aangeslagen, kan dus niet verwonderen. Uiteraard heeft dit zijn invloed op de effectenbeurzen, waar de buitenlandse aankopen mede oorzaak zijn van een verdere koersstijging, met name voor industriële waarden, terwyl ook de obligatiemarkt haar opgaande koersbeweging nog steeds voortzet. Gelijk wij meer dan eens hebben ge schreven is het niet in de laatste plaats de ruime geld- en kapitaalmarkt, die ook op de aandelenmarkt de koersen steeds verder omhoog stuwt en op een niveau brengt, waarvan velen zich af vragen of het verantwoord is. Dit is een uitermate moeilijke vraag, omdat de onzekerheid, welke er altijd ten aanzien van de toekomstige ontwikkeling van conjunctuur, geld- en fondsenmarkt be staat. door de monetaire operatie van begin maart nog groter is geworden. Minister Zijlstra ziet zeer wel in dat de revaluatie m sommige bedrijven „ge voelig pijn kan doen" in de bloembol lencultuur wordt het directe verlies op f. 6 f9 miljoen geraamd maar hij meent toch dat aan revaluatie ook uit ethisch oogpunt, boven andere aanpas singsmiddelen de voorkeur moet worden gegeven, omdat hierdoor de 'bevolkings groep, die niet direct bij het bedrijfs leven is betrokken, d.w.z. de mensen met vaste inkomens, wel eens de „vergeten groepen" genoemd, worden gevrijwaard tegen het nadeel van een geleidelijke waardevermindering van het geld. Aanstonds na de revaluatie hebben wij er dan ook op gewezen, dat de vrees voor en het gevaar van inflatie daar door is verminderd en de aantrekkelijk heid van obliagties en andere geldsvor- deringen als belegging er groter door is geworden. Op de obligatiemarkt in Am sterdam ziet men dan ook het ver schijnsel dat met name de langlopende obligaties in koers zijn aangetrokken, zodat het rendement in vele gevallen tot beneden 4'4% is gedaald. Er zijn daarom reeds geruchten dat de Nederlandse regering de uitgifte van een 4% staatslening overweegt ter ver dere consolidatie van vlottende schuld, want aan nieuw geld heeft de Rijkskas thans allerminst behoefte. De nog steeds voortdurende stijging van het volksinkomen betekent natuurlijk ook een ruimere belastingopbrengst, waar door de verlaging van de tarieven, zo die op 1 juli a.s. ingaat, vermoedelijk voor een groot deel zal worden gecompen seerd. Nadat onlangs een schuld aan de V.S. vervroegd is afgelost, wordt thans een schuld aan Zwitserland van 50 mil joen Zwitserse franken terugbetaald, hoewel ze eerst op 1 april 1962 vervalt. Hoewel het overschot op de betalings balans in 1960 met f. 300 miljoen terug ging, heeft het toch nog f. 1308 miljoen bedragen en tegenover het destijds door de president van de Ned Bank gestelde minimum van f.600 miljoen is er dus voor 1961 nog een vrij grote speling. Uit dit oogpunt behoeft de revaluatie welke als gevolg van de verwachte ver mindering van de export en de op brengst van aan het buitenland ver leende diensten, zomede door een grote re import, op de betalingsbalans van ongunstige invloed zal zyn, geen zorgen te baren. Een andere vraag is dat die revalua tie voor het Nederlandse bedrijfsleven zal betekenen en hieromtrent verkeert men in het onzekere. Het Centraal So ciaal Werkgeversverbond meent dat de margeverkleining van ca. 5% in tal van sectoren, tengevolge van de versterkte buitenlandse concurrentie, een gevoe lige klap zal beduiden omdat wij welis waar in een periode van gunstige con junctuur leven, maar duidelijk een af vlakking van de opgaande lyn valt te on derkennen. Met name in de metaal industrie en in de scheepsbouw is men dan ook slecht over de revaluatie te spreken en wordt thans met nog meer klem aangedrongen op compenserende maatregelen, belastingfaciliteiten, ga rantie voor grotere exportkredieten, etc. Bovendien komt thans de vraag op of, nu eenmaal tot een wijziging van de wisselkoersen is besloten, in de naaste toekomst met een herhaling moet wor den rekening gehouden en in hoeverre de revaluatie in West-Duitsland en Nederland in andere landen tegenmaat regelen zal uitlokken. Genoemd werk geversverbond acht het in dit verband van het grootste belang dat de verzeke ring zal worden gegeven dat deze soort van maatregelen in geen geval tot een „normaal" instrument van economische politiek wordt gemaakt. Mede gelet op wat minister Zjjlstra gezegd heeft, zal men op zulk een verklaring van regeringszijde niet mo gen rekenen en dat er dus in dit opzicht een grote mate van onzekerheid zal blijven bestaan, lijkt ons voor de beoor deling van het toekomstig resultaat van de Nederlandse ondernemingen een hoogst belangrijke factor, die tot grote voorzichtigheid moet nopen. Voegt men daarbij het, ook na de vele dividendverhogingen over I960, lage rendement van vele Nederlandse aan delen, dan is het begrijpelijk dat, nu er reeds 10 aandelen op of boven 1000% noteren, velen voor het hoge koersniveau van de aandelenmarkt huiverig worden. Dit was echter een en twee Jaar gele den ook reeds het geval en tot dusver hebben, in het algemeen gesproken, de verkopers nog altijd ongelijk gehad. Een feit is dat de resultaten over 1960 bij de meeste ondernemingen zijn meegevallen en dat de orderpositie per uit. 1960, met uitzondering van de metaalindustrie en de scheepsbouw, een gunstiger beeld toont dan per uit. 1959 en uit. septem ber 1960, men mag toch wel vaststellen dat in de koersen van de aandelen thans een verder verwijderde toekomst is ver disconteerd dan tot voor kort het geval was. Dat hiervoor geen gronden aanwezig zijn, lijkt ons te boud gesproken. Blijft de wereld een grote oorlog gespaard, dan opent de internationale samenwerking op monetair en economisch gebied, on getwijfeld ruime perspectieven, niet het minst voor Europa, dat ten aanzien van de algemene welvaart nog altijd een grote achterstand t.o.v. de V.S. heeft in te halen. Op lange termijn is het daarom niet uitgesloten dat ook voor de Nederlandse ondernemingen in de toekomst nieuwe mogelijkheden van expansie zullen be staan, waarvan bijvoorbeeld de leiding van het Philipsconcern overtuigd is. Wat echter niet wegneemt dat naarmate de koersen stjjgen en het rendement daalt, de risico's van het aandelenbezit groter worden en de belegger zich daar van in deze tyd terdege rekenschap zal moeten geven. CA*. SNELLE^SERVICE AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Valkenburg Herv. Gem.: 10 uur ds. D. Lekkerkerker, 6.30 uur ds. P. A. Lefeber te Alphen aan den Rijn; Geref. Kerk: 10 uur ds. Langeler, 5 uur ds. H. Post te Rynsburg. Voorschoten Herv. Gem. (in Geref. Kerk) 11 uur ds. Meljering, 7 uur Jeugd dienst; ds. Wlersma te Wassenaar; Rijn dijk: 10 uur vie. Hammings; Hulp en Heil: 10 uur ds. Saraber; Geref. Kerk: 9 en 5 uur ds. D. J. Modderman; Geref. Kerk (Vrygem.)8.30 en 3.15 uur ds. W. G. de Vries te Leiden. Waddinxveen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. R. Cuperus. (Hb. en Bev.), 6.30 u. ds. J. Koole te Reeuwijk; Esdoornlaan: 6.30 uur ds. J. R. Cuperus; Stationsstraat: 9.30 en 7 uur ds. J. Kalkman; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. J Snoeij; Rem. Geref. Gem.: 7 uur ds. A. Hoff-Visscher; Oud Geref. Gemeente: 9.30 en 5 uur ds. A. P. Verloop. Warmond Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. H. L. Boonstra. Wassenaar Herv. Gem.: 10 uur dr. Th. C. Frederlkse. 7 uur ds. H. Talma, Den Haag; Klevietkerk: 9 uur Jeugdkerk; 10.30 uur ds. J. T. Wlersma; Deylerhuis: 9 en 10.30 uur ds. H. Beker; Bloemcamp- laan: 10 uur ds. B Rietveld. 5 uur ds. J. Heynen; Ned. Prot. Bond Lange Kerkdam: 10.35 uur ds. J. Zuurdeeg; Rem. Gemeente Johannahuis: dr. P. D. TJalsma, te Den Haag; Soefibeweging Wald. Pyrmontlaan 6:11 uur universele eredienst; Herv. Evan gelisatie Dorpshuls: 10 uur J. W. Grisnlgt, Rotterdam. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. G. F. Overgaauw; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u. ds. J. H. Zelle te Leeuwar den. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. Verweij; De Haef: 7 uur ds. W. VerwelJ; Geref. Kerk: 9.30 en 7 uur kand. K. Kui per te Amsterdam. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. G. J. van Embden (met medewerking zangkoor Zwamnierdam Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. C. L. van den Broeck; Geref. Kerk 10 uur ds. J. Wagenaar. 6.30 uur ds. J. Kapteijn te Reeuwyk; Rem. Geref. Gem.: 7 uur ds. A. W. Cramer te Nieuwkoop. Tweede paasdag Leiden Herv. Gemeente. Pieterskerk: 10 uur ds. J. de Wit. Oosterkerk: 10 uur dr. P. L. Schoon heim. Oud-Kath. Kerk (Zw.slngel 50): 9.30 uur Hoogmis. Geref. Gemeente: 7 uur ds. zyderveld te Capelle a. d. IJssel (bevestiging lid maten) Leger des Heils: 7.30 uur opvoering lekenspel „Het teken des bloeds". Chr. Geref. Kerk: 10 uur dr. Velema. Aarlanderveen Herv. Gem.: 9 uur Paaszangdienst in Herv. Kerk met gerefor meerden; Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur Dienst de9 Woords. Alphen aan den Ryn Herv. Gem. Jullanastraat: 9 uur ds. J. H. de Vree te Hoogmade; Kapel Hooftstraat: 9.30 uur ds. A. Breure; Geref. Kerk Maranathakerk Raadhuisstraat: 9.30 uur ds. F. Pyiman te Katwijk aan Zee. Gemeenschappeiyke dienst; Chr. Geref. Kerk Jeruzalemkerk Grijpenstelnstraat: 9.30 uur ds. M. S. Roos Oud Geref. Gem. Van Mandersloostraat: 4 uur de heer de Redelijkheid te Ouderkerk aan de IJssel. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. A. S. Laurense. Geref. Gem.: 9.30 uur leesdienst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur ds. Melndert te Waarder. Geref. Gem.: 10 u. leesdienst. Boskoop 9 uur Interkerkeiyke Paas zangdienst ln Geref. Kerk. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. P. J. de Bruyn. Ge ref. Gem.: 9.30 uur leesdienst. Ver. van Vrijz. Herv.: 10 uur (in Rem. Kerk) ds. A. Kalis. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Chr. v. d. Leeden. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. N. W. v. d. Hout. Hillegom Herv. Gem.: 10 uur ds. F. Brouwer. Geref. Kerk: 9 uur Oecumeni sche Jeugddienst, verzorgd door G.J.C. Chr. Geref. Kerk: 10 uur drs. A. H. Schippers. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. M. Hanemaaijer te Alphen aan den Rijn. Kaag Herv. Gem.: 10 uur ds. Boon stra te Warmond. Katw(jk aan den Ryn Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. Mackenze. Geref. Kerk: 30 uur ds. H. de Valk (paaszangdienst). Katwyk aan Zee Herv. Gem.: Nw. Kerk): 10 uur ds. J. G. van Ieperen te Ter Helde. Geref. Kerk: 9.30 uur paas zangdienst ds. Nawijn. Chr. Geref. Kerk: 10 uur ds. Ravenswaai te Schevenlngen. Geref. Gem. Remisestraat: 10 uur lees dienst. Geref. Gem. In Ned.: 10 uur lees dienst. Koudekerk Herv. Gem.: 9 uur ds. Koerselman. Geref. Kerk: 10 uur Jeugd dienst. Leiderdorp Herv. Gem.: 9 uur Open Deurdlenst, voorganger ds. J. P. Honnef en dhr. J. v. d. Hoek (m.m.v. zangbrigade Leger des Hells te Lelden). Leimuiden Herv. Gem.: 10 uur Paas zangdienst met de Gereformerden. Lisse Herv. Gem.: 9 uur vicaris J. Mansvelt. Chr. Geref. Kerk: 10 uur ds. D. H. Biesma. Geref. Gem.: 10 uur ds. Van Gilst. Oud-Geref. Gem.: 9.30 en 3 u. leesdienst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. C. J. Baart te Rynsaterwoude; Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur de heer J. van Leeuwen. Nieuwveen Herv. Gem.: 9.30 uur gemeenschappelijke zangdlenst. Voorgan gers ds. Klusener en ds. Snel. Noordwyk-BInnen Herv. Gem.: 8.30 uur zangdlenst. Noordwyk aan Zee Herv. Gem.: 10 uur ds. W. Hoekstra; Geref. Kerk: 9 uur zangdlenst. Noordwykerhout Herv. Gem.: 10 uur ds. A. J. de Jong te Voorhout. Oegstgeest Herv. Gem. Pauluskerk: 10 uur ds. B. C. Visser (gezlnsdlenst) Oude Wetering Herv. Gem.: 9.30 uur Paasdienst ln de Herv. Kerk met de Ge reformeerden. Rljnsaterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. W. H. de Jong te Nieuwkoop; Chr. Geref. Kerk: 7 uur ds. J. C. van Ravens- waay te Schevenlngen. Rynsburg Herv. Gem. Grote Kerk: 10 uur ds. Makkenze te Katwyk aan den Rijn; Chr. Geref. Kerk: 10 uur ds. Kamp man: Geref. Kerk Rapenburg: 10 uur as. J. H. Kappers te Oegstgeest. Zangdlenst. Sassenheim Herv. Gem.: 10 uur ds. Van Houten te Delft; Geref. Kerk: 9.30 u. ds. Kuiper; Chr. Geref. Kerk: 9 uur ds. Den Boer. Ter Aar Herv. Gem.: 9 uur ds. Lin denburg. Valkenburg Herv. Gem.: 9.30 uur In terkerkelijke paassamenkomst ds. A. Vos, geref. predikant te Wassenaar. Vijf Japanners, mogen Engeland niet binnen (Van onze Londense correspondent) Butler, de Britse minister voor Bin nenlandse Zaken, heeft de toegang tot Engeland geweigerd aan vijf Japanners die dit weekeinde wilden deelnemen aan de grote Aldermaston-mars. de jaarlijkse grote demonstratie tegen de H-bom. In het Lagerhüis werd hij hierover aange vallen door de linkse socialist Swingier. Deze vond het dwaas dat belangrijke figuren uit het enige land ter wereld dat het leed van een atoombombarde ment had ondergaan werden geweerd. Zij wachten op het ogenblik in West- Duitsland om te worden toegelaten en hebben de lange reis dus vergeefs ge maakt. Butler zei dat verwacht wordt dat grote aantallen buitenlanders zullen ar riveren om deel te nemen aan de mars. Er is geen bezwaar tegen hun toelating indien zij individueel aan de voorwaar den daartoe voldoen. In het geval van de Japanners waren er blijkbaar politieke bezwaren tegen hun persoon, want But ler zei dat hij gebruik had gemaakt van zijn recht om bepaalde buitenlanders toegang tot Engeland te ontzeggen. Twee groepen tegenstanders van kern wapens hebben zich gisterochtend in Groot-Brittannië te voet op weg begeven vanuit de omgeving van de NAVO-ba- sis te Wetherfield in Essex. Toen de stoeten op weg gingen, bestonden zij in totaal uit dertienduizend mensen. Tijdens de mars naar Londen kan het aantal deelnemers echter toenemen. De betogers willen maandag op Trafal gar Square in Londen aankomen. Advertentie Zwitserland - méér vakantie voor uw geld! Wist w, dat sinds 1949 de tarieven van Zwitserlands gerenommeerde hotels en pensions vrijwel niet zijn gestegen? Wist u, dat goedkope vakantie-biljetten met recht op 5 ex cursies voor half geld en zeer voor delige regionale abonnementen voor boten, bergbanen en postauto uw vakantie in Zwitserland extra voor delig maken? Wist u, dat nergens in Europa de benzine zó weinig kost: 38 ct. p. I. En dat u kunt profiteren van gemoderniseerd autovervoer doordeGotthard-enSimplontunnel Ja, rust en ontspanning zoeken in zonnig, wondermooi Zwitserland,be tekent: méér vakantie voor uw geld. Uw reisbureau, reisvereniging, auto- mobielckib of het Nationaal Zwitsers Verkeersbureau, Koningsplein 11, A'dam, tel. 222033 zal u gaarne alle gewenste inlichtingen verstrekken. Ds. J. de Jong tachtig jaar Paasmaandag hoopt ds. J. de Jong te Zeist, emeritus-predikant van de Ned. Herv. Kerk, 80 jaar te worden. Ds. De Jong diende de Herv. Ge meenten van Heilouw, Spijk en Sche- veningen, waar hem met ingang van 1 mei 1947 op zesenzestig-jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Op 1 november 1949 werd ds. De Jong door ds. J. P. Honnef uit Leiderdorp ingeleid als hulpprediker van de Her vormde Gemeente van Hoogmade in de classis Leiden, waar hy eerst ongeveer anderhalf jaar hulpprediker is geweest en daarna nog tot 1956 bijstand in het pastoraat heeft verleend. In november 1956 vestigde ds. De Jong zich te Zeist, waar hij ook nog pastoraal werk heeft verricht. Voorschoten Herv. Gem. In Geref. Kerk: 10 uur ds. Smit geref. pred. en ds Saraber. Voorhout Herv. Gem.: 10 uur ds Smits te Noordwykerhout. Warmond Herv. Gem.: 10 uur ds. M. Fokkema te Kaag. Waddinxveen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. A. de Waard te Meerkerk; Oud Ger. Gem.: 9.30 uur ds. A. P. Verloop. Wassenaar Herv. Gem. Dorpskerk: 10 uur vie. H. B. de Roest; Geref. Kerk Zyi- laan: 10 uur ds. L Schuurman, te Voor burg; Herv. Evangelisatie Dorpshuls: 10 u J. W. van Grisnlgt te Rotterdam. Woubrugge 9.30 uur gezameniyke kerkdienst ln Geref. Kerk. Voorgangers ds. G. F. Overgaauw en ds. J. H. Zelle Medewerking Zangvereniging „De Lofstem" Zevenhoven Herv. Gem.: 10 uur In terkerkelijke Paasdienst. met de Gerefor meerden ln de Herv. Kerk. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur Paaszangdienst. Zwammerdam Geref. Kerk: 10 uur ds. J. Wagenaar.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7