FILMS Prachtig beeld van liet leven der Pooldieren /k VAN DEZE WEEK „De ivitte wildernisis weer een indrukwekkend werk van Disney Nu eens hard, dan weer ontroerend of humoristisch „THE GOLD RUSH": na 35 jaar nog in roulatie Beter begrip voor reclassering Gero-casseHe DIPLOMA-UITREIKING AAN LEIDSE AMBACHTSSCHOOL AAN 94 CURSISTEN AVONDSCHOOL Elvis zingt en Juliet danst in ongecompliceerde „G. I. BLUES" „Tine Hoogendijk nam afscheid van Rijnland en kreeg Kon. brons Fa. J. v. d. Stok bestaat een eeuw Officiële publikaties Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 1 april 1961 Tweede blad no. 30319 Studio Tot Walt Disney's beste werk behoren zijn briljante films over het dierenleven. Iedereen herinnert zich bijv. ,,De woestijn leeft" waarbij men zich telkens in verbazing afvroeg hoe 't mogelijk was derge lijke prachtige kleurenopnamen van het intieme leven der woestijnbewo ners te vervaardigen. ,,De witte wildernis", eveneens in technicolor, is een schitterende voortzetting van die andere dierenfilms en het merk waardige is, dat men zich, in deze kille voorjaarsdagen, het hart niet beter kan verwarmen dan door de sublieme en heel vaak geestige uitbeelding van wat er leeft „op de toppen van de wereld". Zo ziet men de koning van die witte woestijn: de ijsbeer, met een paar grappige jongen, die er niet tegenop zien een hele kudde logge walrussen weg te jagen. Men ziet de witte dolfijnen zich als schimmen door het poolwater bewegen. De veelvraat maakt jacht op de sneeuwschoen- haas en de hermelijn rooft eieren uit vogelnesten. De wolf jaagt op zwakke en zieke kariboes (rendieren) en de prachtige muskusos, recht streekse afstammeling van zijn soortgenoten uit de oertijd, ziet kans om zich zijn vijanden van het lijf te houden: de bedreigde kudde vormt een cirkel met de vrouwtjes en jonge dieren in het midden en de zwaar- gehoornde stieren, gereed voor de aanval, aan de buitenkant Zo trekt het ene beeld na het andere aan de toeschouwer voorbij. Men is zich nauwelijks meer bewust van het verblijf in een bioscoopzaal, omdat deze meesle pende film de kijkers midden in het poollandschap verplaatst. Als de zon boven de kim komt, begint het ijs te smelten, de druppels worden beken en de beken worden rivieren, die de ijswanden doen afbrokkelen tot neerstortende poe dermassa's. Temidden van die overwel digende natuur leven heel wat dieren, die tegen de bittere koude zijn opgewas sen, dank zij hun dikke vacht en de zware vetlaag daaronder. Wat Disney docum£ntair heeft weten, vast te leggen, is soms overweldigend, soms humoris tisch, nu eens hard, dan weer ontroerend maar altijd imposant, omdat men in kort bestek een grandioos beeld krijgt van wat een vrijwel onbekend facet is van het dierenleven op aarde. Een van de geheimzinnigste dieren binnen de poolcirkel is bijv. de reeds genoemde veelvraat, een razend snel dier, dat door lopend op voedsel uit is en voor niets terugdeinst. Zelfs de wolven gaan voor hem op de vlucht. Met het grootste ge mak klimt hij in de hoogste bomen en men ziet bijv. het drama van de aanval van zo'n veelvraat op een jonge zeehavik, die nog niet vliegen kan en het onder spit moet delven ondanks nijdige aanval len van zijn moeder. Hoe sluw zijn de wolven als zij bij de trek van de rendie ren een strategische positie kiezen in een nauwe pas en de langzame, zwakke of zieke dieren van de kudde wegjagen en verslinden! En telkens weer vraagt men zich af hoe het toch mogelijk is geweest deze schuwe dieren zó dicht te benade ren en hun geheime doen en laten in prachtige kleuren vast te leggen. Vak manschap van cineasten èn van dieren- kenners heeft een waarlijk monumentaal resultaat opgeleverd. Zo volgt het oog van de camera ook de kleine lemmingen (woelmuizen), waarvan grote aantallen zich in tijden van voedselschaarste op weg begeven naar andere weidegronden. Hun drang tot zelfbehoud ontaardt echter in een dolle ren naar de dood, als CASINO Een film moet toch wel zeer bijzondere eigenschappen bezitten, wanneer hij 35 jaar nadat hij voor de eerste maal vertoond werd, nog in een normaal bioscoopprogramma kan draai en. Dergelijke rolprenten blijven over het algemeen angstvallig bewaard voor filmstudiekringen en andere besloten voorstellingen. Charlie Chaplins onsterfelijke „Gold Rush" heeft het echter gepresteerd een tweede roulatie te overleven. Zeker, door een door Chaplin zelf gesproken sober commentaar is het stomme element voor een deel verdwenen en aan sommige scènes is wat gedokterd, maar in de kern is de film toch onveranderd gebleven. Vanzelfsprekend is de techniek van die dagen door de moderne ontwikkelingen geheel achterhaald en doet zij sterk ver ouderd aan, maar Chaplins fenomena le talent spreekt ook vandaag de dag nog aan. De komische effecten doen het nog steeds en de weemoedige ont roering, die achter zijn humor schuil gaat, laat ook nu nog een diepe indruk achter. „The Gold Rush" is een van de wei nige films, die de tand des tijds heb ben kunnen doorstaan en de belangstel ling, die ook de moderne mens nog voor dit „klassieke" filmwerk kan opbrengen, is alleszins gerechtvaardigd. Het zien van deze film is voor de ouderen veelal een hernieuwde kennismaking en voor de jongeren zeker een belangwekkende ontmoeting met een nog levende legende Charlie Chaplin. Winden waaien om de rotsen Geprolongeerde romantiek TRIANON Na het succes van „En eeuwig zingen de bossen" draait nu ook het vervolg voor de tweede week. De Noorse romantiek is hier te lande zeer in trek. De vermaarde trilogie van Trygve Gulbranssen heeft in Nederland se vertaling grote opgang gemaakt en het zal dus niemand verbazen, dat ook de films, die naar dit werk vervaardigd werden, sterk in de belangstelling staan. Al is het de vraag of verfilmde litera tuur, zoals die hier ten beste wordt gegeven, aan strengere filmische eisen voldoet, voor een groot deel van de bio scoopbezoekers is dit geen bezwaar, want men beleeft weer iets van datgene, wat ook in de boeken van Gulbranssen een grote attractie bleek te zijn. Het zou ons dan niet verbazen, indien dit kleu rige werk vooral tijdens de son^bere paasdagen en daarna een groot aan tal toeschouwers zal trekken, zonder dat dit overigens iets zegt over de waarde als film. zij zich bij honderden tegelijk van de rotsen storten. En zo ware er nog veel meer te noemen. Maar men ga dit schit terende werk zelf zien. Het staat in geen enkel opzicht achter bij Disney's vroe gere films over dierenleven. Een compli ment verdient de Nederlandse tekst, die duidelijk en meermalen even puntig als geestig is. Als voorfilm draaide „Disney's fabel- land", een knappe tekenfilm, waarin een aantal bekende sprookjes de revue passeert. Zorg dat je er bij komt Norman doet alles verkeerd Lido In „Zorg dat je er bij komt", zorgt Norman Wisdom, de „schlemiel", die altijd alles verkeerd doet, dat het weer lachen is geblazen. Van parlevinker wordt hij matroos. Veel verandert hier door niet. De Marine blijft hij last be zorgen. Was het als parlevinker, omdat hij de Marineschepen letterlijk in het vaarwater zat, als matroos is hij voor hoog tot laag een voortdurende zorg. Het is weer het bekende gooi en smijt werk, waar men ondanks de meest on waarschijnlijke situaties toch wel om lachen moet. Al was het alleen maar om het droge gezicht van komiek Norman. Norman, die met de buldog van de ad miraal „per ongeluk" in een raket gaat zitten en daardoor verschrikkelijk be roemd wordt. Kom van dat dak af Het gewone recept Rex Wat in deze bioscoop wordt vertoond wijkt weinig af van de tradi tionele paasprogramma's. „Kom van dat dak af" beschrijft de nogal ver warde avonturen van de drie Stooges, die beurtelings als garagebedienden, stierenvechters, loodgieters en dokters in een hondenhospitaal optreden. Het bekende recept van dik hout zaagt men planken. Afd. Leiden Kath. Reclasseringsvereniging hield jaarvergadering „In het jaar, dat achter ons ligt, was weer een toename van het werk in onze 28-jarige afdeling te constateren. Deze toename zou kunnen duiden op een grotere criminaliteit en zou ons somber kunnen stemmen. Gezegd kan echter worden, dat hier procentueel gesproken, van een toenemende criminaliteit geen sprake is. Veel meer duidt het op een beter begrip van het werk der reclas ring door hen, die by de berechting en bestraffing betrokken zyn. De rechter wil steeds meer rekening houden met de Advertentie Zoekt U een van f 40.— of f 400.—. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De Gero-specialist. Aan 94 leerlingen, die na volbrachte dagtaak een avondcursus aan de Leidse Ambachtsschool hebben gevolgd, kon donderdag op grond van de bereikte resultaten een diploma worden uitge reikt. Aan 45 van hen werd het diploma van de A-cursus en aan 49 het B-di- ploma ter hand gesteld. Alvorens hiertoe over te gaan heeft de voorzitter van de Vereniging ,De Ambachtsschool", ir. J. J. G. van Hoek, de gediplomeerden nog eens gewezen op de betekenis van een voortgezette studie. Is het diploma van de A-cursus slechts de eerste sohrede op de weg naar een verdere ontwikkeling, na deze 3- jarige cursus volgt de 2-jarige B-cursus en eerst daarna is de eerste studiepe riode geëindigd. De eerste, want ook daarna zyn er nog alle mogelykheden. Onze avondschool, aldus ir. Van Hoek, biedt voldoende kans voor voortgezette studie, o.a. voor gezel timmeren, schil deren, gasfitter, waterfitter en loodgie ter, het diploma vestigingswet stofferen, sterkstroom hulpmonteur en -monteur VEV, hulp- en 2e en le monteur in het auotmobielbedr., divere lasdiploma's uit gegeven door de Nederlandse Vereniging voor Lastechniek, terwyl er ook nog een machinistenavondschool aan de school verbonden is, die opleidt voor het Voor lopig Diploma voor Scheepswerktuig- kundige. Spreker gaf de gediplomeerden ernstig in overweging om zich door studie zo goed mogelyk voor te bereiden voor een volwaardig en zelfstandig vak- mansohap. Waardering voor geleverde prestaties Ir. Van Hoek, die dankbaar was voor de bij de opleiding ontvangen mede werking van werkgevers- en werknemers organisaties en het lerarenkorps, had grote waardering voor de door de leer lingen in hun avonduren geleverde prestaties. Er is hard gewerkt. De stu die is jullie, aldus spreker, niet cadeau gegeven en de opofferingen, die jullie daarvoor hebben moeten geven, zyn groot geweest en het zyn deze mensen, die ondanks de ondervonden moeilijk heden, karakter en doorzettingsvermo gen hebben getoond en vakkennis heb ben vergaard, die het waard zyn om een goede plaats in de maatschappij te be zetten. persoon van degene, die zich aan een strafbaar feit heeft schuldig gemaakt. En dat is een verheugend verschynsel". Aldus de heer J. Lyten, voorzitter van de Kath. Reclasseringsvereniging afd. Leiden omvattende 28 gemeenten in de kantons Leiden en Alphen a. d. Ryn in zyn openingsrede tot de jaar vergadering, onder grote belangstelling in restaurant Van der Heijden gehouden. „In vyf jaar tijd", zo vervolgde de heer Lyten, „is het aantal voorlichtings rapporten, door onze afdeling uitge bracht, gestegen van 34 tot 78. Het rap port moet een antwoord geven op de vraag: hoe is déze man uit dit milieu onder dié omstandigheden tot déze daad gekomen. Hierin ligt duidelijk de belang- rykheid van het voorlichtingsrapport". Er heerst, volgens de voorzitter, nogal eens een onjuiste gedachte over het reclasseringswerk. De reclassering zou erop uit zyn alleen maar verzachtende omstandigheden aan te voeren. Niets is minder waar dan dat. De heer Lijten wees er met klem op, dat het de reclas sering er allerminst om gaat, iemand zyn gerechte straf te laten ontgaan, maar wel wil de reclassering op deze wyze een hulp zyn in de hand van de rechter om een zo juist mogelyk vonnis te vellen. WERKEN EN AANPAKKEN Het is overigens niet zo, dat de reclas sering het voor het zeggen heeft. Het is de reclassant zelf, die moet werken en aanpakken om zyn leven op een ander. Advertentie U denkt er wel aan, om de KAMPEERSHOW te bezoeken 7 2e PAASDAG van 10-22 u. in de Stadsgehoorzaal. sporthuis v.d. <Staa\j eigenlijk alleen maar de begeleidster. „Maar wy hebben de verplichting, de reclassant by het zoeken te helpen" aldus de heer Lyten. Dr. J. L. T. M. Vereecken, zenuwarts te Leiden, was de inleider tot een dis cussie over het onderwerp „enige psycho logische kanttekeningen by de publieke belangstelling voor de misdaad". Uitvoe rig, aan de hand van illustratieve voor beelden, tekende spr. de grote belang stelling van de gemeenschap voor het individu, dat door de gemeenschap zelf is uitgestoten. In het algemeen is er een meelevende interesse voor het slachtoffer maar een afkeer van de ziekte. Het is niet alleen de zucht naar sen satie en leedvermaak, maar veeleer het natuurlyk gevoel van veiligheid, dat de mens krijgt als hy constateert, dat het anderen zyn, die de klappen krijgen. Spr. behandelde voorts de verschillende media, welke de belangstelling van het publiek voor de misdaad gaande houden: radio en t.v., detectives, de beeldromans en de stripverhalen, als leveranciers van „zelfbevrijding". De heer Lyten dankte dr. Vereecken hartelijk voor zijn causerie. Tydens de discussie gingen de aanwezigen verder beter peil te brengen. De reclassering is op het gesprokene in. „Alles gegevenslechts weinig gevraagd In de waardige, met goudleer behangen zaal van het Hoogheemraadschap van Rjjnland waren donderdagmiddag de ambtenaren met aan hun hoofd dijkgraaf mr. F. M. A. Schokking bijeengekomen om afscheid te nemen van een 65-jarige medewerkster, die na 46 jaren van onafgebroken dienstverband afscheid nam van het Huis van Rijnland en zyn bewoners. Het was het afscheid van „Tine" Hoogendyk, helpster van de bodeconcierge, verzorgster van de kantine en verder verantwoordelijk voor de vele huishoudelijke zaken, die ook in een gebouw als het Rijnlands Huis nu eenmaal te doen vallen. LUXOR De stralende jonge dame op dit vrolijke plaatje is het pittige Amerikaanse danseresje Ju- liet Prowse, dat zich in een volgens velen benijdenswaardige situatie be vindt: ze rust namelijk in de armen van niemand minder dan Elvis Presley. Of de jongedame in kwestie dat ook weet te waarderen, is een vraag, die alleen zijzelf kan beant woorden. Maar zo dat niet het geval zou zijn, dan nog heeft zij reden om te stralen, want de glans van Elvis' ster straalt zeker ook voor een deel af op haar. En niet alleen in G.I. Blues is zij zijn tegenspeelster, ook voor Elvis' tweede film na zijn diensttijd Blue Hawaii" is zij geko zen als zijn partner. En dat Elvis Presley nog steeds favoriet is bij de jeugd, bleek ons wel tijdens de al lereerste voorstelling van G.I Blues in Luxor. De jongeren waren in groten getale komen opzetten. Wel licht zullen sommigen zich de ogen hebben uitgewreven, want Elvis heeft letterlijk en figuurlijk zijn wilde haren verloren. Van de ivilde rock 'n roll-„koning" van weleer is een „sweet"-zingende jongeman overgebleven, die zoet gevooisd niet alleen een kinderliedje, maar zelfs een wiegeliedje ten gehore brengt. Het pleit voor zijn zakelijke inzich ten, want daardoor heeft hij onge twijfeld zijn publiek aanzienlijk ver ruimd. Zijn versie van het Duitse liedje „Muss i denn" is niet voor niets meteen bovenaan de top van de tophits geklommen. Het ver haaltje van G. I. Blues is geheel af gestemd op deze Elvis-nieuwe-stijl. Een ongecompliceerde luchthartige, wat romantische geschiedenis van enkele Amerikaanse militairen in West-Duitsland. De vriendelijk be scheiden Elvis moet een wedden schap van een plotseling overge plaatste collega overnemen om zijn combo uit de financiële perikelen te helpen. Aan hem is dus de taak een afspraakje te ontfutselen aan een „ijskoud" danseresje en haar zover te krijgen, dat zij hem op haar ka mer uitnodigt. Overigens ontdooit dat dansende „ijsbergje" wel heel vlot onder de charmes van de zin gende Elvis, maar filmmaker Nor man Taurog heeft voor voldoende complicaties gezorgd om niet al te snel aan het gelukkige slot te komen. Als film is G. I. Blues vanzelfspre kend geen hoogvlieger, maar hij zorgt voor pretentieloze ontspan ning en Elvis zingt niet minder dan tien lie 'jes. hetgeen voor zijn ent housiaste bewonderaars meer dan voldoende is. Het diploma van de A-cursus werd hierna uitgereikt aan de volgende leer lingen Bouwkundig tekenen: H. D. Koelewyn, H. Ravensbergen, S. v. d. Hoven. Metselen: P. W. van Burik. Stukadoren: J. Th. Dreef. MetaalbewerkenJ. C. Bakker, W. W. L. J. Bavelaar, A. G. G. v. d. Berg, N. F. Wallaart, E. W. G. Oppelaar; G. J. Ranselaar, C. P. A. Remmerswaal, W. Smit, A. T. Smits, F. Uylenbroek, T. Vogelaar, J. de Mooy, J. H. W. van Schie. ElektronechniekH. v. d. Berg, M. J. H. Frank, J. Kramers, W. Sohrijvers, K. I de Vries. I Auto- en motorhersteller: P. P. De- vilee, C. J. G. Duyndam, M. v. d. Luyt, I D. de Mooy. Koper-, lood- en zinkbewerkenM. D. van Dijk, G. v. d. Hoogt, A. v. d. Leede, C. Mulder. Schilderen: J. H. van Beek, E. H. H. Spierings, E. M. Spreeuw. Stofferen: H. Broers, J. Haasnoot, H. Hoogenboom, P. J. L. Hooymans, G. M. C. van Maren, A. Th. B. Vlieland, A. C. v. d. Berg, J. Oskam, p. Perdyk. Textiel avondschool: A. J. Th. v.Kins, H. de Roode. Voor het diploma B kwamen de vol gende cursisten in aanmerking: Bouwkundig tekenen: A. H. van Ben ten. Metselen: C. Holswilder, P. Tuynder, H. J. Zee. Stukadoren: J. J. v. d. Vlist. Metaalbewerken: C. H. W. Bekooy, J. Beekman A. P. Blok. C. A. de Boer, Th. W. F. N. Collé, J. Fuchs, M. Fuchs, W. Krom, J. Molenaar, H. J. N. Ooyen- dyk, A. Polanen, C. J. A. Vinkesteyn, D. C. Prins. Meubeltekenen: J. Alblas, F. J. M. van Hal, J. B. van Hemert, J. K. W. v. d. Nadat mej. Hoogendijk. vergezeld van haar zuster, in een der benedenappar tementen was ontvangen en verrast met een boeket bloemen, werd zij de grote zaal binnengeleid, waar ook de inmiddels gearriveerde burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot had plaats genomen. De dijkgraaf van Rijnland, mr. F. M. A. Schokking. heette haar met enkele woorden hartelijk welkom en leidde de burgemeester in. die mej. Hoogendyk mededeling kwam doen van de toeken ning der bronzen eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester roemde daarbij haar trouwe plichtsbetrachting. „In uw werk" aldus de burgemeester ..hebt ge alles gegeven en slechts weinig gevraagd. Na zoveel jaren van verbondenheid met Rijnland stemt dit afscheid weemoe dig, maar met zeer grote waardering zal deze trouwe verbondenheid in de herinnering blijven". Burgemeester Van Kinschot speldde daarop de bronzen medaille by „Tine" op. De burgemeester speldt „Tine" de koninklijke onderscheiding op. Dykgraaf Schokking feliciteerde mej. Hoogendijk met de onderscheiding, die hij ten volle verdiend noemde. Namens het college van Dijkgraaf en Hoog heemraden bracht hij haar dank, on der overhandiging van een geschenk in de vorm van een ..bakoven", de gebrui kelijke gratificatie en de draagmedaille. Met een toespeling op de inschriptie van de medaille, „God zij met ons", wenste mr. Schokking „Tine" voor haar verdere leven nog alle goeds toe. De heer De Jong voerde vervolgens het woord namens de ambtenaren, on der aanbieding van een radio alsmede van een doos bonbons, het laatste als persoonlijk geschenk van de heer De Jong. die het langst van de werkzaam heden van „Tine" had geprofiteerd. Beide waren nl. reeds in 1913-'14 by „Rijmlaind" in dienst gekomen. Mej. Hoogendyk dankte elk der spre kers. Heiden. H. A. M. Peeters, W. de Vreede, H. Zwart. Stofferen: G. A. N. v. d. Akker, D. Hus. Auto- en motorhersteller: J. B. A. Beugelsdyk, N. Dorst, B. van Dijk, W. v. d. Linden, C. v. d. Marei, W. J. On derwater, P. Oudshoorn, E. R. v. d. Steur, A. V. C. de Vrij, J. C. Zaneveld, Elektrotechniek: J. van Duyn, B. Ha- negraaff, L. F. Hermans, A. Schaap, C. A. ten Veen, J. Ph. G. Jansen. A. Kra nenburg, R. Ladan, A. v. d. Niet, M. v. d. Plas. Schilderen: W. W. van Aken. Honderd jaar service en kwaliteit Een firma, welke in en buiten Leiden een reputatie van service en kwaliteit wist op te bouwen, bestaat deze maand honderd jaar. Het is de firma J. van der Stok, nu al meer dan veertig jaar ge vestigd in het pand Breestraat 155. Toen de oprichter, de heer J. van der Stok, in 1861 in een perceel aan de Don- kersteeg de grondslag legde voor dit in omvang sterk uitgebreide bedryf, stelde hij zich drie doelstellingen voor ogen, t.w. geef goede service, wees in alle zaken betrouwbaar en lever een kwaliteitspro- dukt. Aan deze „wijze les" hebben zyn opvolgers, waarvan thans reeds het vier de geslacht in de firma is opgenomen, zich steeds gehouden. De eerste uitbreiding er zouden er nog vele volgen kwam in 1885 tot stand. In dit jaar kon de heer Van der Stok de hand leggen op een perceel in de Haarlemmerstraat, waar de verkoop onder de naam „De Stad Maastricht" werd voortgezet. Inmiddels was ook de grossierdery ter hand genomen en was de heer Van der Stok zich toe gaan leggen op het verhuren van serviesgoed. Reeds 90 jaar zyn beide afdelingen ge vestigd in het pand Oude Ryn 10. In 1919 vestigde de firma zich in het huidige winkelpand aan de Breestraat, dat in de loop der jaren meerdere malen werd uitgebreid en gemoderniseerd. Was de verkoop van huishoudelyke artikelen van 1926 tot 1938 ondergebracht op Breestraat 152, in 1939 werd de totale verkoop samengetrokken in het perceel Breestraat 155. Steunend op de door vorige generaties gelegde grondslagen, hebben de huidige firmanten zich tot taak gesteld daarop voort te bouwen en deze zo mogelyk nog uit te breiden. KAMPEERSHOW VAN DELFT Nu met het naderen van de vakantie- tyd velen weer aan een kampeertocht gaan denken, heeft de firma Van Delft aan de Steenstraat een kampeershow in gericht, waarin een uitgebreid overzicht wordt gegeven van de mogelijkheden, welke er ook op dit terrein zyn en onder welke ideale omstandigheden een der- gelyke vakantie kan worden gehouden. Paaswake in Luth. kerk Hedenavond om twaalf uur zendt het Ikor over Hilversum I een Paaswake uit, welke in de Lutherse kerk aan de Hoog landse Kerkgracht wordt gehouden. Ds. H. J. A. Haan gaat in deze dienst voor. De Herv. Luth.-scholen en de cantor- organiste, mevr. A. Blankenstein—Offen- berg verlenen aan deze dienst hun medewerking. Oude Kerk Delft 22 april weer in gebruik De gerestaureerde Oude Kerk der hervormde gemeente te Delft zal op zaterdagmiddag 22 april in gebruik wor den genomen. De voorzitter der stichting „Het Princenhof", mr. dr. K. P. van der Mandele, zal na de ingebruikneming een gebrandschilderd raam aanbieden, vervaardigd door de glazenier Joep Ni colas, ter herinnering aan het betreden van de Nederlandse bodem door H.M. Koningin Wilhelmina in maart 1945. Het raam is geplaatst in de westgevel van de zuiderzybeuk. SCHOUW VAN NEGEN, LANEN ENZ. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat te beginnen op maandag 10 april 1961 krach tens het bepaalde by artikel 17 der Ver ordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten schouw zal plaats hebben over alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behorende bruggen en andere kunstwerken, voor zover die byzonder eigendom zyn en zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden voor het publiek ver keer openstaan, alsmede over alle wate ringen en sloten en de riolen ter ver vanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behorende sluizen, duikers, bul zen, toegangskokers en dergeiyke werken, voorzover die byzonder eigendom zyn Lelden. 1 april 1961. Burgemeester en Wethouders van Lelden de burgemeester. F. H. VAN KINSCHOT de secretaris J. BOOL

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3