KENNEDY WIL 4,5 MILJARD GULDEN VOOR RUIMTEVAART Jeugdige moordenaar ter dood veroordeeld Wijnhandel BOOM Slijterij Meer spoecl met Saturnus-raket Onderwijsorganisaties zijn het eens over de vorm schooltelevisie Met een enkel woord natel Agenda ill WOENSDAG 29 MAART 1961 Vervolg van pag. 1 Victor Terry wist dat twee jongeman nen op 10 november 's ochtends om 9 uur waren opgehangen wegens moord. Maar dat weerhield hem niet om zyn revolver te laden, waarmee hij een uur en drie minuten later een bankbewaker in Worthing doodschoot. Gisteren wist hij, dat ook hij het schavot wegens moord zou bestijgen. Waarom deed hjj het? Om voor drie dagen met zijn meisje de grote meneer uit te hangen en er 140 pond door te jagen? Er is de psychologische verklaring, dat Terry, die al wegens een roofoverval op een bankloper enige jaren in een Bor stal, een rijksopvoedingsgesticht, had doorgebracht, toen hij als 20-jarige weer in de maatschappij terugkeerde, voelde dat hij het contact verloren had met zijn misdadige jeugdvrienden. Wekenlang schepte hij op dat hij wil de tonen, dat hij nog wel iets in zijn mars had. Hij wilde indruk maken. Het denkbeeld van een roofoverval nam ge leidelijk vaste vorm aan. Hij trok zijn neus op voor de teenagers, voor wie de koffie-bar in Worthing waar Terry werkte, een tweede tehuis was geworden. Hij had de kleine bank uitgekozen, om dat het personeel slechts uit twee oude re mannen bestond de chef-kassier en de 51-jarige bankbewaker John Hen ry Pull, een rustige figuur wiens hobby oudheidkunde was. Op de dag van de overval was de Etoats van de chef-kassier, die ziek was, •genomen door een 21-jarige bediende. Scotland Yard greep Terry en Valerie na drie dagen in Glasgow. Een hotel houdster waarschuwde de politie toen zij de portretten van beiden op de tele visie had gezien. Terry had 140 pond uitgegeven van de 1372 pond die hij had buitgemaakt. Maar belangrijker was, dat een tweede revolver op hem werd gevonden, met 50 kogels, die hij na de overval had gekocht. De eerste, waar mee hij Pull doodde, had hij in een taxi laten liggen. Terry's favoriete tijdverdrijf waren gangsterfilms. Hij zag zichzelf als ben deleider. Eén ding kan ten gunste van hem gezegd worden. Hij zei: „Valerie had er niets mee te makenZe wist niets van de overval." Zo eindigt dit treurige verhaal van deze ongelukkige knaap, een van de velen voor wie het etiket „ontspoorde jeugd" geldt welke speciaal in Enge land zoveel zorgen baart, en die voor zijn daad met zijn leven zal moeten boeten. Tipgever Een uur voordat Terry en zyn kor nuiten naar de bank zouden gaan, werd de politie opgebeld door iemand die in de koffiebar Terry's gesprek had afge luisterd. Bij de recherche rinkelde de telefoon. Een stem zei: „Er wordt om 10 uur een bank overvallen." De naam van de bank en de straat werden genoemd. Om 9 uur stelde de recherche zich in de omgeving van de bank op. Ook vrou welijke agenten in burger liepen er rond, zich voordoende als winkelend publiek. Om 10 uur werd een bank overvallen, maar niet die welke genoemd was. De tipgever had slechts een paar woorden opgevangen en het adres verkeerd be grepen. Om 10.03 uur lag John Henry Pull dood op de vloer van de bank welke 20 kilometer verwijderd was van die welke aan de recherche was opgegeven. Krachtpillen Vier maanden lang had Terry, terwijl hij de overval voorbereidde, krachtpillen geslikt. Hij had Valerie in het café ont moet. Zij was op de h.b.s. geweest en was een prima zwemster. Terry wilde ook op haar indruk maken en zij was er ontvankelijk voor. Hij fascineerde haar met zijn grootspraak. De andere jongens konden haar de opwinding die ze zocht niet geven. Haar bestaan in de papierfabriek waar ze met haar moe der werkte was saai. Advertentie) Ook V kant verlost worden tui die Rheumttische Pijnen mot Krnscben Salts. U moet een kuur doen, de Kruschen Kuur, iedere dag 's morgens de beroem de kleine dosis. Beroemd - ja - over de hele wereld, om zijn wondere aanspo rende werking op de bloedzuiverende organen. Die worden met Kruschen tot hernieuwde jeugdige werking gebracht en drijven zo de onzuiverheden uit, die nu die ondraaglijke snerpende pijnen verwekken. Diefstal verdovende middelen Amsterdam geheel opgehelderd De Amsterdamse politie heeft met de arrestatie van een 26-jarige varensgezel uit Amsterdam de ontbrekende schakel gevonden in de oplossing van de dief stal op 8 januari van dit jaar van een grote hoeveelheid verdovende mid delen uit 'n apotheek aan de Van Baer- lestraat. Reeds eerder had de politie en kele Leidsepleinfiguren aangehouden, van wie een 24-jarige Amsterdammer, een morfinist, die in een inrichting in Amersfoort een ontwenningskuur onder gaat, bekende de inbraak te hebben ge pleegd. De politie was er echter van overtuigd, dat de jongeman hulp moest hebben gehad en stuitte tydens het on derzoek op de varensgezel, die echter met zijn schip buitengaats was. De hoop van de politie, dat de va rensgezel tydens zijn reis onkundig zou blijven van de ontwikkelingen in deze zaak, werd niet vervuld. Toen het schip in Le Havre wegens machineschade eni ge tijd bleef liggen nam de varensge zel uit een brief kennis van de arresta ties. Hij heeft toen telefonisch contact opgenomen met een van zyn vrienden op het Leidseplein, die hem heeft gead viseerd maar naar Nederland te komen en schoon schip te maken. Dat heeft de varensgezel gedaan. Toen hij een dezer dagen met het schip in Amsterdam aankwam en onmiddel lijk door de politie werd aangehouden, heeft hij bekend samen met de arre stant de inbraak te hebben gepleegd. Voorts heeft de varensgezel de plaats in de Amsterdamse binnenstad aange wezen, waar hij een groot deel van de verdovende middelen in het water zou hebben gegooid. De politie doet thans pogingen de „geplompte" buit boven wa ter te halen. ZWO-subsidie voor studie vogeltrek De Nederlandse Organisatie voor Zui ver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft het bestuur van het vogeltrekstation te Leiden een subsidie verleend voor de voorbereiding van een publikatie over de vogeltrek. Dit voorbereidend werk wordt verricht door mevr. E. M. Gruys-Casimir, doc- toranda in de biologie, die daartie op het Instituut voor Oecologisch Onder zoek te Arnhem de gegevens bewerkt, welke van 1950 tot 1958 werden ver zameld in de studentenkampen voor de bestudering van de vogeltrek. Deze gegevens zijn tot dusver slechts summier uitgewerkt en mevr. Gruys hoopt deze in de toekomst nog te com pleteren met die over de vogeltrek uit Noorwegen, Zweden, Denemarken, Bel gië, Frankrijk en Engeland. VOORJAARSCONFERENTIE SURINAAMSE STUD.VERENIGING. De voorjaarsconferentie van de Suri naamse Studenten Vereniging wordt a.s. vrijdag, zaterdag en zondag in het con ferentieoord „De Haven" te Wassenaar gehouden. Bij de opening van dit con gres zullen de vice-minister-president, drs. H. A. Korthals en de gevolmach tigd minister van Suriname, mr. dr. R. H. Pos, tegenwoordig zijn. Tijdens deze driedaagse bijeenkomst zullen inleidingen worden gehouden over oa. problemen samenhangende met het dekolonisatie-proces in de wereld en over de historie en verhouding Nederland— Suriname. Verder is er plaats ingeruimd voor sport en discussie. Advertentie Bij aankoop van elke fles van onze zachte ADVOCAAT een aardige PAAS-SURPRISE. KRAAIERSTRAAT 1 (bij de brug) TELEFOON 20229 Dr. J. Lamerts van Bueren overleden In Zeist is op 89-jarige leeftijd over leden dr. J. Lammerts van Bueren, oud- president-direeteur van de „Heldring Gestichten" in Zetten. Johan Lammerts van Bueren werd in 1872 in Utrecht geboren. Hij studeerde theologie aan de Rijksuniversiteit in de Domstad en was na zyn promotie in 1901 achtereenvolgens als predikant voor de Ned. Herv. Kerk werkzaam in Bun- nik, Rotterdam en Amsterdam. In 1914 volgde hij dr. H. Pierson op als presi dent-directeur van de „Heldring Ge stichten", een centrum voor opvoeding en onderwys in Zetten. In deze ge meente stichtte hij onder meer het ob servatiehuis „De Arenhorst" en twee tehuizen voor ongehuwde moeders: „Het Veldhuis" en „Pella". Ook bracht hij de landbouwhuishoudschool in deze ge meente tot grote ontwikkeling. Dr. Lammerts van Bueren vestigde zich na zijn emeriaat in 1937 te Zeist, waar hy vele jaren de functie van wet houder van Sociale Zaken bekleedde. Ook was hij voorzitter van de toen malige .Middernachtszending", thans de .Hendrik Piersonvereniging". Voorts was hij president van de „Federatie van instellingen voor de ongehuwde moeder en haar kind" en mede-oprichter van de „Rekkense Inrichtingen" te Rekken. De begrafenis zal morgenmiddag om half twee geschieden op het kerkhof de „Vluchtheuvel" in de gemeente Zetten, na een rouwdienst die zal worden geleid door ds. Ter Linde, predikant te Zetten. Meer gevraagd dan Eisenhower President Kennedy heeft het Amerikaanse Congres gisteren gevraagd in het 1 juli a.s. beginnende nieuwe begrotingsjaar een bedrag van 1.235.300.000 dollar (ongeveer 4.5 miljard gulden) toe te staan voor het onderzoek van de ruimte, hetgeen ruim 125 miljoen dollar meer is dan het door zijn voorganger Eisenhower aangevraagde bedrag. Hij vroeg het congres ook de begroting van de Amerikaanse com missie voor de kernenergie met ruim dertig miljoen dollar te verhogen. De president legde in zijn desbetreffende Congresboodschap vooral de nadruk op de ontwikkeling van de reusachtige Saturnus-C-2-raket. waarmede een 22 ton wegend ruimtevaartuig in een baan om de aarde kan worden gebracht of een man rondom de maan en terug kan worden gezonden. Hij vroeg voor dit project 78 miljoen dollar meer dan Eisenhower, dit met het doel in 1964 de eerste proeflancering van deze raket mogelijk te maken. Zonder deze verhoging zou dit eerst in 1965 kunnen geschieden. Raketmotor met Personeel radio en tv lioiidt onverkort vast aan zijn eisen Enkele honderden leden van het om roep- en NTS-personeel hebben gister avond geruime tyd in besloten zitting vergaderd met de H.K.W., Mercurius en de Christelijke Beambtenbond, respec tievelijk aangesloten bij de K.A.B., het N.V.V. en het C.N.V. Na afloop werd er een communiqué verstrekt. In een zeer druk bezochte vergadering met de leden van de drie samenwerken de vakorganisaties werd door debstuur- ders een schets gegeven van de ontwik keling der salarisregeling in het omroep bedrijf in de achter ons liggende jaren, aldus dit communiqué. In een discussie, waaraan tientallen leden, onder wie vele vooraanstaande functionarissen, deelnamen, werd op detailpunten na dere voorlichting gevraagd. Deze voor lichting werd met instemming ontvan gen, zy het ook, dat op enkele punten een nader precisering werd verlangd. Met. nadruk werd door het omroep- en televisiepersoneel de eis gesteld, dat de onderhandelaars onverkort aan de in gediende voorstellen zullen vasthouden. De grootste spoed werd geëist, waarbij door de bestuurders van de vakbonden de toezegging werd gedaan, dat voor het einde van april een definitieve beslis sing door de leden der organisaties zal moeten worden genomen. Vertegenwoordigers van onderwijs organisaties hebben gisteren in Den Haag opnieuw gesproken over een opzet van de schooltelevisie, waarin het onder wijs de hem toekomende plaats heeft en waarin ook een goede samenwerking tussen onderwijs, omroepverenigingen en Nederlandse Televisie-Stichting ge waarborgd is. Op 14 maart is er reeds een soortgelijke bijeenkomst gehouden. De vergadering van gisteren was een voortzetting van 't toen gevoerde overleg, nadat de organi saties inmiddels in eigen kring beraad hebben gevoerd. Naar wy vernemen heerste er in de gisteren gehouden vergadering grote eenstemmigheid, maar men kwam niet gereed met de uitwerking van een con crete regeling. Het is de bedoeling, na Pasen opnieuw bijeen te komen om zo mogelijk de laatste hand aan de regeling te leggen. In de vorige bijeenkomst was men het er trouwens al over eens geworden, dat er in de schooltelevisie plaats moet zijn voor „gerichte" levensbeschouwelijke uitzendingen. Zoals bekend hadden de onderwijs organisaties tot hun gezamenlijk overleg besloten, nadat besprekingen in een commissie, waarin de onderwijsorganisa ties èn de N.T.S. waren vertegenwoor digd, waren vastgelopen. kernenergie De president heeft het Congres ook om de toewijzing van een groter bedrag gevraagd voor de ontwikkeling van een door kernenergie voort te drijven raket en voor de bouw van een reusachtige raketmotor, die op zekere dag de basis kan worden voor de vervaardiging van nog grotere ruimtevoertuigen dan de Saturnus-C-2 en daaruit te ontwikkelen Centaur. Kennedy vroeg verder in totaal 14 miljoen dollar meer voor wetenschappe lijk speurwerk, dat ten doel heeft een transportvliegtuig te bouwen, dat sneller vliegt dan het geluid. De president verzocht voorts de 44.600.000 dollar, die door Eisenhower werden aangevraagd voor speurwerk op het gebied der verbindingssatellieten en de vervaardiging hiervan, met tien mil joen dollar te verhogen. Tienduizenden controleurs nodig voor kernwapenproeven Op de conferentie over het staken van proeven met kernwapens heeft de Amerikaanse gedelegeerde De^n ver klaard, dat de staf van de organisatie die de naleving van een eventueel ver drag moet controleren na zes jaar uit 15.000 a 25.000 personen zal bestaan. Op elk van de 180 controleposten zullen ca 30 deskundigen werkzaam zijn. Dean gaf een nadere uiteenzetting van de jongste Westelijke voorstellen. Éénderde van de staven der controle posten zou uit de communistiesche lan den moeten komen, een derde uit het Westen en een derde uit de neutrale staten. Dé Amerikaanse afgevaardigde zei dat het Sowjetrussische voorstel, het hoofd van de controleorganisatie te vervangen door een commissie van drie Je werk zaamheden „enorm zou bemoeilijken". BINNENLAND Omstreeks 6 uur gisteravond ls de ar beiderswoning van de heer R. Timge in de buurtschap Voshaur bij Schoonoord (Dr.) totaal uitgebrand. De inboedel alsmede een aantal kanaries gingen in de vlammen verloren. Het hoofdbestuur van de Europese Beweging in Nederland heeft gisteren een verklaring toegezonden aan de leden van de Staten-Generaal, waarin het zijn onge rustheid uitspreekt over de geïsoleerde po sitie waarin Nederland dreigt te geraken by het overleg over politieke samenwer king van de zes E.E.G.-landen. Vannacht omstreeks half een is een 18-Jarlg meisje uit Tilburg om het leven gekomen toen zij van een scooter werd ge slingerd. Het ongeluk gebeurde in de wijk Kerkhoven te Oïsterwijk. Het meisje zat achterop een scooter, waarmee de bestuur der uit de bocht vloog. Op de in Amsterdam gehouden Jaar vergadering van de Vereniging van Neder landse toneelschrijvers is net bestuur der vereniging als volgt samengesteld: voor zitter: Ben van Eijsselstein vice-voorzitter A Defresne. secretaris: mr. H. A. Keuls, 2e secretaris: M. Straub, penningmeester: Henk Bakker en leden: Martie verdenlus, Luisa Treves, Willem Hoffman, Jan Wil lem Hofstra en Jan Apon. Ter gelegenheid van het derde lus trum van het Nederlands-Belgisch cultu reel akkoord zal binnenkort in het Alber- tlneum te Brussel een tentoonstelling van 17e eeuwse Nederlandse tekeningen worden gehouden. Ze zijn afkomstig uit Neder landse openbare en particuliere verzame lingen. Drie opvarenden van de motorkotter Urk 76 „Broedertrouw" die op de Haats- gronden gestrand was. zijn gistermiddag door de motorreddingboot Prins Hendrik in Den Helder aan land gebracht. De Prins Hendrik kon zelf niet bij de kotter komen, omdat er nog maar een halve me ter water rondom de kotter stond. Met een vlet heeft men toen de bemanning van boord weten te halen. De reddings operatie die onder leiding stond van schipper P. Bot. had een vlot verloop. Tijdens het verrichten van werk zaamheden op het land ls gistermiddag een 29-Jarlge man uit Made om het leven gekomen. Met een tractor was hy bezig een stuk land te eggen. Op een gegeven ogenblik kwamen de eggen vast te zitten en trokken deze de tractor achterover. De man die van zyn zitplaats werd geslingerd kwam onder de tractor terecht. Het slacht offer was gehuwd en vader van twee kin deren. Gisterochtend ls het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" van de Stoomvaartmaat- sohappy „Nederland" na een reis van 175 dagen, waarin het schip meer dan 100.000 kilometer heeft afgelegd, weer In de Am sterdamse haven teruggekeerd. Dit was de 7e rond-de-wereld-rels van de „Johan". Tot buitengewoon hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft ls benoemd dr. S. O. Van Poelje. Hy zal onderwys geven in het bouwrecht en het stede- >ouwkundlg recht. De heer Van Poelje had tot dusver een onderwijsopdracht. BUITENLAND van New York heeft vijf miljoen dollar ruim achttien miljoen gulden toege wezen gekregen uit de nalatenschap van de rijke Amerikaanse weduwe Helen Poulds, die het grootste gedeelte van haar vader geërfd fortuin aan het museum heeft vermaakt. Twee nichten en een ach terneef van de erflaatster hebben deze laatste-wllsbeschikking tevergeefs aange vochten. De 57-Jarlge gewezen verzetsstrijder Roger Dusseaulx, die sinds 1958 als Gaul listisch afgevaardigde voor Rouaan zitting heeft in de Franse Nationale Vergadering en die bekend staat als een toege\riJd aan hanger van de Franse president, is tot secretaris-generaal van de U.N.R., de par tij der Gaullisten, benoemd. De U.N.R. is de grootste party in de Franse volksver tegenwoordiging. De Weatduitse vice-kanselier en mi nister van Economische Zaken. prof. Lud- wig Erhard, is gisteren by een verkeers ongeval aan de dood ontsnapt. Van de auto waarin hy was gezeten, sprong tus sen Ulm en Mlinchen oy een snelheid van 160 km een band. De chauffeur wist ech ter de macht over het stuur te behouden. Wegens medeplichtigheid aan massa moord in het concentratiekamp Danzlg- Stutthof is de 64-jarige Otto Haupt, een voormalige SS-er, aangehouden. Hy zou als ziekenverpleger tussen 1940 en 1944 ongeveer honderd zieken door inspuitin gen met benzine hebben gedood. Deense liefhebbers van oude treinen hebben van de regering het materiaal van een complete spoorlijn opgekocht. Deze spoorweg is door de regering, die de ver binding met autobussen gaat onderhouden opgeheven. De veren.' wegenthouslasten zal brengen naar Sorö. waar men op een eigen 2 km lange spooriyn de oude trein zal laten stomen. Men verwacht, dat toeristen belangstelling zullen hebben voor een rit je. Er is een vijfjarenplan ontworpen om het kasteel Sönderborg, in Zuid-Jutland, te restaureren en in te richten als mu- rol gespeeld in de geschiedenis Deense koning Chrlstlaan II. die daar van 1532 tot 1549 gevangen heeft gezeten na dat hij, in Denemarken teruggekeerd uit ballingschap in Nederland, een mislukte poging had gedaan op de Deense troon terug te keren. Volgens het Portugese persbureau Lusitania ls in noord-Angola een vlieg tuig beschoten, toen het boven Namboean- gongo vloog. Het toestel wist, hoewel zwaar beschadigd, de hoofdstad Loeanda te bereiken. In het betrokken gebied zyn vele wegen versperd door omgehakte bomen. In Abidjan, de hoofdstad van Ivoor kust, is officieel meegedeeld, dat de con ferentie van Afrikaanse landen, die dezer dagen in Monrovia, de hoofdstad van Li beria. zou worden gehouden, op verzoek van president Tubman tot een nader te bepalen datum ls uitgesteld. President Tubman heeft de wens ultgesproker dat Sierra Leone, dat op 27 april een onafhan- keiyke staat zal worden, aan de conferen tie zal deelnemen. Er is overeenstemming bereikt over het leggen van een pypleiding door de St.- Bernhardtunnel. Via deze pijpleiding wil men van Genua uit de raffinaderijen de Rhöne voorzien van ruwe olie. In de Amerikaanse staat Florida heeft een vrouw haar echtgenoot neer- fgeschoten nadat hij hun parkiet had aten ontsnappen. De man is met schot wonden in de heup in een ziekenhuis op genomen. De vrouw is vrygelaten nadat zy verklaarde dat zij per ongeluk geschoten had. Een Amerikaanse rechtbank heeft een vrouw, die haar gezin verlaten had. opge dragen haar man en kinderen financieel te steunen. De vrouw was werkzaam als typiste, haar man was werkloos. De rech ter zei dat een werkende vrouw wetteiyk verplicht is haar gezin te steunen. By een brand in een woning te Clarksville, in de Amerikaanse staat Ten nessee, zijn negen kinderen en hun ouders om het leven gekomen. De vulkaan de Bezymjannaja op het schiereiland Kamtsjatka in noordoost- Siberië is sinds drie dagen in actie. Boven het gebied staat een paddestoelvormlge aswolk van zes km hoogte, waardoor over een groot gebied een schemering hangt. Het Indlaecht persbureau „Press Trust of India" meldt uit Katmandoe dat Ne- palese militairen en politie met spoed naar tien op veertig kilometer van de Nepalese hoofdstad gelegen dorpen zyn gezonden, v/aar wanordelijkheden drie mensenlevens hebben gevergd. Voorts werden twee po litiemannen gewond. De ordeverstoringen waren het gevolg van botsingen tussen boeren en landheren. De tien dorpen wer den door gewapende mannen geplunderd. „Prawda" aan andere landen van h et com munistlsche blok leningen en kredieten aangeboden tot een bedrag van ongeveer 30 miljard gulden. In een hoofdartikel schryft het blad, volgens het Russische nieuwsbureau Tass, dat „de Sovjet-Unie andêre socialistische landen geholpen heeft met het bouwen van ongeveer 500 Indus triële bedrijven en die landen leningen en kredieten heeft aangeboden tot een be drag van 7.8 miljard nieuwe roebels (on geveer 30 miljard gulden)". Het hooggrechtahof in Addis Abeba heeft generaal Menglstoe Neway, oud- commandant van de kelzeriyke garde, we gens deelneming aan de mislukte staats greep van december veroordeeld tot de dood door ophanging in het openbaar. Oud-kapitein Kifle Woldemariam kreeg 15 Jaar dwangarbeid en de gewezen luite nant Pedla Degaffe tien jaar. Mengistoe wil geen beroep aantekenen. De Britse onderminister van Kolo niën, Hugh Fraser, heeft gisteren in het Lagerhuis verklaard, dat DJomo Kenjatta, de nationalistische leider van Kenia, pas zal worden vrijgelaten als hij niet meer als een bedreiging voor de orde en rust in zijn land wordt beschouwd. Kenjatta heeft een gevangenisstraf wegens activiteit voor de Mau-Mau uitgezeten en woont nu in een door de Britse regering aangewezen ilaata la het dunbevolkte noorden van VOOR HEDENAVOND: Hilversum 1, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Weense muz. 18.55 VARA-varla. 19.00 V. d. kind. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. 19.55 Bekendmaking hoofd prijzen lotery Ned. Stichting voor het gebrekkige kind. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Cabaret. 20.35 Villa Beukenweelde, hoorsp. 22.15 Sport. 22.20 Zestig Jaar levenserva ring. lezing. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Muzikale discussie. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Het muziekkorps onder de muziek. 20.15 Vocaal-ens. en sol. 21.10 Voordr. en zang. 22.00 Gram. 22.30 Nes. 2é.40 Avondoverdenking. 22.55 Platen- nieuws. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 17.00 Jeugdjoum. AVRO: 17.10- 17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Film. 21.30 TV- éénacter. 21.55 Avondcollege Nederlands. 22.20 Epiloog. pjooipioia Suissotdo PICTOGRAM na 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen l Idee: A. Henzen, Leiden Christofer Fry in ons land De Engelse toneelschrijver Christofer Fry heeft gisteravond in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag de voorstel ling van zijn toneelstuk „Cortmantel" (Hendrik II) by gewoond. Het stuk is onlangs gegeven by de gelegenheid van de opening van de nieuwe schouwburg in Tilburg door het gezelschap „Ensem ble", dat het ook in Den Haag opvoerde. Het publiek heeft met een dankbaar applaus de spelers beloond. Christofer Fry verscheen aan het slot nog ten tonele. 1 mixers 1 haardrogers - keukenmachines WOENSDAG Den Burcht (grote zaal): Bak- en braaddemonstratie te 2.30 en 7.30 uur nam. De Harmonie: Voorjaarsledenvergade ring Leidse Bond van Huis- en Grond eigenaren. 8 uur nam. Don Bosco-school (Boerhaavelaan)Uit reiking diploma's leerlingen avondschool. 8 uur nam. Gebouw G.G.D. (N. Mare 13 a)Leden- verg. Cen.trGenootschap voor Kinder- herstelingsoorden. 9 uur nam. Geref. Gemeente biddag voor het ge was). 10 uur ds. Molenaar, 3 en 7.30 uur ds. De Geer. Gulden Vlies: Ledenvergadering Ver. tot bevordering der Welsprekendheid. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Afscheidsreceptie dhr. L. Molijn (Amsterdamsche Bank) 45.30 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Lutherse Kerk: Oecumenische meditatie- dienst. 8 uur nam. Prediker: Herv. wykgem. „Molenwijk". Spr. ds. W. L. Tukker te Katwyk aan Zee. Restaurant Van der Heijden: Jaarver gaderlng Kath. Reclasseringsver. 8.15 uur nam. DONDERDAG Restaurant v.d. Heijden. Ned. Ver. voor Natuurgeneeswijze. Dokter H. v. d. Upwlch spreekt, over hoofdpijn en migraine. 8 uur nam. Stadgehoorzaal (bovenzaal): Gedachte nisviering Jehovah's Getuigen. 8 uur nam. St. Lodewykskerk: Ingebruikstelling nieuw klokkenspel. 11 uur voorm. VRIJDAG PredikerEvangelisatie Chrlstengem „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Antonlusclubhuis: Viering 15-1arig be staan Ontspanningsvereniging P.T.T. 8 u. nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk: 10-11 uur voorm., bybelstudie, 11-12 uur, ds. J. C. Knopper van Gouda. ZONDAG Marekerk: Paaswijdlng Jeugdwerk „De Molenwyk". Spr. ds. J. H. de vree. 3 uur nam. Stadszaal (foyer): Jehova's Getuigen te 4 uur (lezing) en 5.20 uur nam. (wacht torenstudie). Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen 10.30 uur voorm. DINSDAG Ambachtsschool (Haagweg 4)Alg. le denvergadering. 4 uur nam. Schouwburg: K. en O. R'dams Toneel ,De Spaanse Brabander". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Filmavond Reisbureau Beuk. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling werk Van Goethen, Van der Heyden en Leerlnk (tot en met 31 maart) Breestraat 19: Expositie Fer Hakkaart. (Dageiyks 6-10. zaterdag 2-6 uur. vrydag gesloten). Tot en met 1 april. VOOR DONDERDAG 30 MAART Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.60 V. d. kleuters. 11.00 V. d. vrouw. 11.15 Omr. ork. groot koor en sol. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, lezing. 13.00 Nws. en beursber. 13.30 Dansmuz. 14.00 Pianorecital. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Gram 15.15 Mijn kleine Jongen, hoorsp. 15.45 Gram. 16.00 Van vier tot vyf. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 V. d. Jeugd. 18.30 Matthaus-Passion. (stereofonische uitz.). In de pauze (pl.m. 20.15-20.25): Lydensoverdenking. 22.20 Gram. 22.30 Nws en beursber. van New York. 22.45 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Lichte muz. 23.30 Ro mantische muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.80 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Het Paasmaal van de Heer. overweging. 9.30 Gram. 9.40 V. d. jeugd. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Plano spel. 12.25 Wij van het land. praatje. 12.35 Land- en tulnb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Reclame voor brood, hoorspel. 14.40 Gram 16.00 Verkenningen in de Bijbel. 16.20 Kamermuz. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Nws. 18.10 Radiokrant. 18.30 Matthaus Passion, stereofonische uitz. (In de pauze: pl.m. 20.15-20.25: Ly- densoverd 22.30 Nws. 22.40 Periodieken Ëarade. 22.50 Boekbespr. 22.55 Gram. 23.25 [uz. lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televlzler. 20.30 Film. 21.00—22.20 Kent U de melkweg?, blijspel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 11.25 Kerkdienst. 12.20 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Quiz. 13.40 Voordr. 14.00 Zangrecital. 14.30 Onbekend. 15.00 Lichte muz. 15.45 Kritieken. 16.30 Gram. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Hoorsp. 20.30 Gram. 21.00 Act. fesprekken. 21.30 Gram. 22.00 Nws. en ber. 2.30 Voordr. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 Progr. v. d. arb. 13.00 Gevar. muz. 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.45 Muz. bij het werk. 16.31 Mrs. Dale's dagb, 16.45 Uitsl. races. 16.48 Gram. 17.31 Lich te muz. en ber. 18.40 Sportnieuws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.24 Sport. 19.31 Quiz. 20.00 Samenzang. 20.31 Brle- venbeantw. 21.00 Gevar. progr. 21.31 Lich te muz. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Jazz- muz. 23.31 Lichte muz. 23.50 Meditatie. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Gram. 16.00 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.35 Ork. conc. 19.00 Nws. 19.15 Pianorecital. 20.55 Opera-fragm. 21.45 Nws 23.20 La Passlone, oratorium. 24.00 Nws. 0.10 Kamermuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frnnkryk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Lohengrin, opera. 14.05 Kamermuz. 14.25 Hoorsp. 16.40 Kamermuz. 17.15 Orgelrecital. 19.00 Nws. 20.00 Ork.- conc. 21.45 Gram. 22.25 Gram. 23.10 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Voor de sold. 14.00 Imitatio Chrlstl. oratorium. 15.40 Gram. 16.00 Koer sen. 16.06 Franse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Voor de kind. 18.15 Gram. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Pollt. lezing. 20.00 Parsifal, opera. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gevar. muz. 12.30 Ham mondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.13 Belg. muz. 15.15 Omr. koren. 15.30 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.30 Pianorecital. 18.30 Jazzmuz. 19.00 Kathol, uitz. 19.30 Nws. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrye tyd. 22.55 Nws. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werf park 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. BIOSCOPEN Casino „Avontuur in New York". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.16 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Opstand der legioenen". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „De laatste dagen van Pompei" 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Nachttrein". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Winden waaien om de rot sen". 14 Jaar. Werkdagen 2.80, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.16 u. Re\ „Met dodeiyke afloop". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag- cyclus: .For ever Amber". Astra-theater Wassenaar Vrydag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur. „Angst" (Portrait in Black) 18 Jaar. Zondag 2.30 uur „Waaghalzen Elke leeftyd. Maa-ndag, dinsdag, woensdag en donderdag gesloten. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend Apotheek Her- dingh en Blanken. Hogewoerd 171, teler. 20502. Bil zeen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WSERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) O. n to Isa». Amsterdam zwaar bew. Den Helder licht bew. Ypenburg zwaar bew. Vllssingen zwaar bew. Eelde zwaar bew. De Bilt regenbul Twente geh. bew. Eindhoven geh. bew. Z.-Limburg zwaar bew. Helsinki onbewolkt Stockholm onbewolkt Oslo zwaar bew. Kopenhagen motregen Aberdeen zwaar bew. Londen geh. bew. Brussel geh. bew. Luxemburg mist Parbs licht bew. •de Bordeaux Orenoble Nice Bexiyn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Alacclo Madrid Mal lore* Lissabon onbewolkt onbewolkt half bew. regen geh. bew. zwaar bew. licht bew. licht bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt regen onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt Ifi X 1 S as F SS WBW 9 8 4 0 WBW 10 8 7 0 WZW 7 8 7 0.1 zw 8 8 6 0.1 w 8 8 5 0.3 WZW 4 8 5 0.1 WZW 5 8 4 01 WZW 6 9 S 0.1 zw 6 8 3 0 nw 2 1 -7 1 w.stil 7 -5 0 W-Stll 6 -3 0 wnw 6 6 2 3 zw 2 12 5 0 WZW 4 12 4 0 WZW 4 9 3 0 zw 2 7 -1 0 W.stll 11 0 0 ÏUIO 1 16 0 0 w.stll 13 -2 0 n 5 17 8 0 w 8 6 3 4 zw 8 10 3 0 WZW 5 7 0 0 w.stil 9 -4 0 w.stll 12 -4 0 ozo 2 16 -I 0 w 10 8 3 0 w.stil 10 -3 0 zw S 8 -1 0 zzw 9 9 0.1 ono 8 19 1 0 O 3 17 4 0 w.stil 20 4 0 w.stil 19 6 0 nnw 6 26 12 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2