Leiden moet uitbreiden met nieuwe woonwijken Wassenaarse jeugd plant bomen Leidse huisvrouwen gaan niet onvoorbereid naar Amsterdam Er zijn vele factoren, die werken volgens plan noodzakelijk maken KRITIEK OP VERHOGING VAN SUBSIDIE VVV WARMOND v In het kader van de boomfeest dag"welke in verschillende plaat sen van ons land wordt gehouden, hebben vanmorgen ongeveer twee honderd Wassenaarse schoolkin deren populieren geplant bij de nieuwe huisvuilstortplaats, die langs de Zijlwatering achter de Hoogeboomseweg is gegraven. Na een korte bijeenkomst in de open bare school aan de Bloemcamplaan begaven de jongelui zich in auto bussen naar de Hoogeboomseweg. Ondanks de harde wind hebben de jongens en meisjes zich ijverig van hun taak gekweten. Overigens heb ben zij zich op deze voorjaarsdag best geamuseerd. Na afloop van net karwei werden n.l. in de Bloem- camplaan-school filmpjes vertoond en traktaties uitgedeeld. Zoals wij al eerder schreven is de bedoeling van boomfeestdag bij de jeugd be langstelling te kweken voor bomen en bos en de natuur in het alge meen. Op de foto ziet men de kin deren hard aan het werk. (Foto L.D./Holvast) WOENSDAG 29 MAART 1961 LEIDERDORP Elektrisch gemaal in polder Achthoven Op de gisteravond in het Dorpshuis gehouden vergadering van de ingelanden van de Achthovensc polder, heeft men met algemeen goedvinden besloten om in de molen in Achthoven een elektrisch gemaal te plaatsen. De onkosten waren de laatste Jaren dermate hoog geworden, dat dit de eni ge oplossing was. Om enige kostenver goeding van Rijk en provincie te ont vangen. wordt dit gemaal geplaatst in de molen. Voor het behoud van het landschapsschoon blijft de molen dus bestaan. Ter financiering besloot de raad een lening aan te gaan van f. 32 000 bij de plaatselijke Raiffeisenbank, af te lossen in 20 jaar. Blijven de jaarlijkse onkosten beneden de f. 1000, dan kan van provincie en waarschijnlijk ook van de gemeente, een vergoeding van 80 verwacht worden. De vergadering werd geleid door de heer Verkley. A.R. Kiesvereniging over verantwoordelijkheid Voor de A.R.-Kiesvereniging „Voor vrijheid en recht" sprak gisteravond de heer P. C. Elfferich, wethouder te Delft over „Politieke verantwoordelijkheid in een veranderende wereld". De spreker begon met te zeggen, dat het woord „verantwoordelijkheid" aan betekenis dreigt in te boeten. Men vindt het wel goed en is vergadermoe. Velen die lid zyn van één of andere vereniging of club laten alles aan het bestuur over. Deze lijn trekt men door naar het politieke leven. Maar de wereld is zo aan het veranderen, dat men toch eigenlek wel grotere politieke belangstelling zou mogen verwachten. Met de tegenwoordige moderne com municatiemiddelen wordt de mens met de neus gedrukt op vele conflicten in de wereld, maar ook geconfronteerd met ge bieden waar nog altijd honger en grote armoede heersen. Op de verantwoordelijkheid van deze sociale nood wilde de heer Elfferich nu wijzen. Helpen, prima, maar dan zo dat OEGSTGEEST Dierenbescherming richt jeugdafdeling op Gisteravond hield de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren afd. Oegstgeest in het Witte Huis haar algemene leden vergadering. De secretaris, de heer Teu- nlssen, gaf een overzicht van het afge lopen Jaar. Hierna gaf de heer Gaykema. penningmeester van de vereniging, een financieel overzicht, waaruit bleek, dat de financiële toestand gezond is. Het tehuis te Oegstgeest werd met een slui tende exploitatie gedreven. De heer Van Giffen, die als lid van de kascommissie verslag uitbrak, sprak mede uit naam van de heer Lubach zijn dank uit voor het goede beheer van de financiën. Hierna werd van gedachten gewisseld over de op te richten jeugdafdeling, waarna werd besloten definitief de Jeugdafdeling op te richten met de thans aangemelde 90 jeugdleden. Een tweetal leden zullen zich met de dagelijkse leiding van deze afdeling be lasten, daar de leden van het dagelijks bestuur dit niet alleen zouden kunnen opvangen! Hierna werd in de rondvraag nog van gedachten gewisseld over het probleem opname zwerfdieren. Er wer den in 1960 31 zwerfhonden en 47 zwerf katten opgenomen, welke alle een nieuw tehuis kon worden bezorgd. Het bestuur deelde nog mee. dat het een bijdrage heeft overgemaakt aan de commissie, welke de bedoeling heeft een stoffelijk blijk van waardering aan te bieden aan mr. dr. Hugenholtz, voor het vele werk door hem verricht voor de totstandkoming van de Dierenwet. WARMOND De gemeente-secretarie is vrijdag en zaterdag gesloten. De burgerlijke stand is van 11 tot 12 uur open. VOORSCHOTEN Geslaagd te Scheveningen voor het diploma van vakbekwaamheid voor het Gemotoriseerd Rijwielbedrijf, de heer P. J. Rol. alhier. Zaterdagochtend is het gemeen tehuis gesloten. Alleen voor de aan gifte van geboorten en overlijden zal de ambtenaar van de burgerlijke stand zit ting houden van 9 tot half 10. Burgerlijke Stand Geboren: Richard E.. zn van F. Bakker en M. E. Sharp, Ernest, zn van W. J. de Wit en C. van Heusden. Wilhelmlna F., dr van M. P. Brlttyn en J. M. Stouten. Johan N. J., zn van F. V. J. van den Berg en H. M. van den Berg. Christina M.. dr van B. C. Duivenvoorden en M. C. A Kou- wenhoven, Maria R.. dr van V. Vierbergen en M. van Dijk, Johannus R., zn van C. F. van Leeuwen en J. C. Vanaman Ondertrouwd: C. KoolJ en E. V. Walsarle G. C. M Benschop en R. A. M Kleijs Getrouwd: C. Loggen en G. Kamphorst. Overleden: R. J. Kortmulder, 74 Jaar. echtgenoot van H. A. F. Flaat. j L.C. Schade van Westrum sprak over de oude stad Ondanks de schoonmaakdrukte, die er op het ogenblik heerst, heeft een groot aantal leden van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Leiden, gis termiddag gevolg gegeven aan de uit nodiging van het bestuur om een lezing met lichtbeelden over Oud-Amsterdam bü te wonen. Als spreker trad op de heer L. C. Schade van Westrum, die de aandacht van de in de grote bovenzaal van „Het Gulden Vlies" büeengekomen dames geruime tyd op zich heeft weten te vestigen. Wat hy te vertellen had was boeiend en zeer interessant, de Huis vrouwen, die op 13 april een exoursie naar de hoofdstad zullen maken, toon den zich terecht dankbaar voor het his torische overzicht, dat de heer Schade van Westrum van deze stad gaf. Spreker zei, dat over het ontstaan van Amsterdam weinig bekend is. Wel weet men, dat er omstreeks 1270 een dam in de Amstel is gelegd. Uit die tyd ook dateert het dykenstelsel. In het wes telijk deel van Amsterdam-Centrum treft men nog steeds de Haarlemmer dijk aan, waarvan de zystraten wat aflopen. In 1275 verleende Floris V er tolprivileges en in 1300 kreeg Amster dam stadsrechten. Vyftig jaar later was Amsterdam al een snel groeiende ge meente. Een stuk van 1400 maakt mel ding van een uitbreiding met twee smal le eilanden. In 1488 werd een begin ge maakt met de eerste stenen ommuring van de stad. De twee houten huizen Zeedijk 1 en Begynhof dateren uit het begin van de zestiende eeuw. Zy zyn uiteraard van grote historische waar de. Van een van deze houten huizen liet spreker een plaatje zien. Er waren trouwens nog veel meer lichtbeelden: van de Sint-Antoniuspoort. de enig overgebleven stadspoort uit de Middel eeuwen, van de uit 1306 daterende Oude Kerk, van de in het begin van de vUf- Twee maanden voor Leidse aannemer Het Haagse Gerechtshof heeft vanmor gen een 35-jarige Leidse aannemer we gens het onder invloed van sterke drank besturen van zyn auto, veroordeeld tot twee maanden gevangenistraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid met aftrek van de tyd, dat het rijbewijs reeds ingehouden is. In de nacht van 29 oktober van het vorige jaar reed de man in zyn auto over de Grote Marktstraat in Den Haag, na de nodige alcohol gebruikt te heb ben. Hij haalde een tram links in, waardoor een tegenligger genoodzaakt werd ylings het trottoir op te ryden. De aannemer, die in februari van dit jaar opnieuw aangehouden werd wegens het rijden onder drankinvloed in Lei den, werd door de Rotterdamse politie rechter veroordeeld tot drie maanden, waarvan één voorwaardelyk en drie jaar ontzegging. Twee weken geleden eiste de procu reur-genet-aal tegen hem drie maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. LEIDERDORP Ouders kwamen bijeen van r.-k. Engelendaelschool In het dorpshuis werd gisteravond de ouderavond gehouden van de r.-k. lagere school. De schoolarts, W. B. J. M. v. d. Meeren, sprak over „Voorlichting van onze kinderen". HU behandelde het toch voor vele ouders nog moeilijke probleem wanneer en hoe de kinderen te vertel len over het seksuele leven. Er kwamen dan ook nogal wat vragen los. Deze avond was georganiseerd door het Oudercomité. Onder leiding van één van de leerkrachten, de heer P. Rotteveel veerden enige kinderen het sprookje „De gierige Snyder" op. tiende eeuw gestichte Nieuwe Kerk, van het oude stadhuis, van de Schreiersto ren en van de Munttoren. Na de pauze sprak de heer Schade van Westrum over de grote bloei van Amsterdam na de zeventiende eeuw. Hij wees o.m. op het beroemde grachten plan, waarvan de uitvoering in 1612 be gon. Deze grachten waren bedoeld als waterwegen waarlangs de handelslieden konden optrekken. Uit de eerste helft van de zeventiende eeuw dateert voorts de Jordaan, welke buurt was bedoeld voor de kleine ambachtsman. Van de zeventiende eeuwse architectuur was zeer veel te zien op de dia's. WARMOND Ontspanningsavond Padox In de Padoxkantine werd een perso- neelsavond gehouden van Padox-Pana- gro. Er werd gekaart om eieren. Voorts werd een verloting gehouden voor ver sterking van de kas. De pryzen be stonden hiervoor uit chocoladeeieren. De uitslagen van de wedstryden luidden: klaverjassen: P. Lagas, eerste prys; J. Jansen, tweede prys; N. Bey, derde prijs; F. Blom, vierde prijs; H. Broek hof, vyfde prijs. Kruisjassen: D. v. Staveren, eerste prys; J. Hogenboom sr., tweede prys; W. v. Fruchten, derde prijs. Pandoeren: P. Kolderman, eerste prijs; D. Roest, tweede prys; mevrouw Van Beek-Flippo, derde prys. Sjoelen: W. Zoutendyk, eerste prys; Dollee, tweede prys; J. Kerkhof, derde prys. Discussie-avond in Oegstgeest De afdeling Oegstgeest van de Partij van de Arbeid had gisteravond in het Witte Huis gelegenheid gegeven aan raadsleden van Leiden, Rijnsburg en Oegstgeest en andere belangstellenden om te discussiëren over de problemen rondom het gebied Leiden, die zullen ontstaan wan neer de te verwachten bevolkingsgroei in deze streek werkelijkheid wordt. De voorzitter, de heer P. de Boer, sprak er zijn voldoening over uit, dat tal van raadsleden, alsmede de burgemeester van Rijnsburg aan de oproep gehoor hadden gegeven. De planoloog, dr. Winsemius, hield de inleiding. OOK RAADSLEDEN UIT RIJNSBURG AANWEZIG de mensen geleerd wordt zichzelf te helpen, leren zelf een bestaan op te bouwen. Reformatorische christenen hebben te zoeken naar samenwerking ook op politiek terrein, zoals deze sa menwerking er op velerlei kerkelyk- en maatschappeiyk gebied al is. Dit is een opdracht, aldus de heer Elfferich. Optreden KMK een mislukking? Raad kwam bijeen Deze verklaarde dat het gaat om een moeilyke materie. Rondom het struc tuurplan zijn vele problemen, die mede zyn ontstaan door de ontwikkeling van de techniek. Het heeft geen zin die pro blemen te negeren, want eenmaal toch breken ze baan. De sty ging van het le venspeil. de verdergaande mechanise ring. het drukker wordende verkeer, de toeneming van de vrije tyd en de grotere behoefte aan recreatie maken werken volgens plan tot een noodzakeiykheid. Naar spr. oordeel is er ondanks weer standen een tendentie naar grotere een heden, staatkundig en economisch. Spre ker merkte op dat Den Haag en Lei den moeten uitbreiden met nieuwe woonwyken omdat het anders onmoge- lyk wordt in die steden tot stadsanering te komen en de krotten op te ruimen. Sanering Vooral Leiden met 3000 krotwoningen kan zich niet tot een goede en comforta bele woonplaats ontwikkelen indien de sanering niet spoedig wordt ter hand ge nomen. Hiervoor is evenwel een enorm bedrag nodig, dat door de Rijksoverheid zal moeten worden beschikbaar gesteld. Spreker ging na aan de hand van vele duidelijke kaarten waar de goede en de slechte bouwgronden zyn. Goed zyn bv. de oude zanciruggen, waarop tal van dor pen in de omgeving zyn gebouwd. Slecht is byv. de Broek- en Simontjespolder. Drie groepen De centrumstad Leiden bestaat voor- namelijk uit 3 heterogene groepen t.w. arbeidersbevolking, middenstand en in tellectuelen (universiteit). De ontwikke ling die nu gaande is wyst op vertrek van de beide laatste groepen naar Oegstgeest en Leiderdorp. Hij acht dit een ongewenste toestand, vandaar ook dat zyn standpunt is dat de centrumge meente ook het bestuur moet hebben over een vergroot gebied. Hy verwacht leg en wees hierby ondermeer op de ver houding Leiden-Oegstgeest die hangende de grenswyzigingen niet zo best is. De technische diensten van de grote stad zyn, aldus spreker beter dan die van de kleine gemeenten. Bevolkingsaanwas Dr. Winsemius ging na hoe groot de bevolkingsaanwas zal zyn in 1980, wees op het nadeel van de aanwezigheid van het vliegveld en op het grote gebied dat de Universiteit voor zyn uitbreiding no dig heeft. Ter sprake kwamen nog de industriële ontwikkeling, de recreatie, de bevolkings spreiding en de beslagneming van land en tuinbouwgronden. Tydens de discussies bracht mevrouw P. H. Smits-Witvliet het gebrek aan coördinatie ter sprake. Houden planolo gische diensten wel voldoende rekening met agrarische belangen? Dr. Winsemius meende dat die coördinatie er wel is, al werkt ze stroef. Protest De heer J. A. Bouland had in het be toog van de inleider een vaste grondslag gemist. O.m. bestreed hy de opvatting dat de verzorgende taak van de gemeen ten beter verricht wordt door de grote stad. Hy was van mening dat de rand gemeenten die toch goed verrichten. Ook van andere zyde werd die opvatting ge deeld. De voorzitter der vergadering meende dat een uitbreiding van Leiden naar het oosten (weidegebied) niet zo schadeiyk zou zijn. Op al deze punten ging dr. Winsemius nader in. Onder voorzitterschap van burgemees ter jhr. mr. L. M. E. von Fisenne kwam de raad van Warmond in openbare ver gadering byeen. Bij de ingekomen stuk ken was een brief van het Hoogheem raadschap van Rijnland houdende toe zegging van een plan tot verbreding van de Leebrug over het Oegstgeester- kanaal. De heer Groenendijk sprak er zün waardering over uit dat B. en W. in verband hiermee het egaliseren van de uitholling in de weg tussen Leebrug en de Toibrug naar voren had ge bracht. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Van Vliet in de vorige ver gadering hebben B. en W. aan de di recties van de N.Z.H.V.M. en Maarse en Kroon verzocht een aantal bushal ten te verplaatsen, zodat deze uit het oogpunt van de verkeersveilighied beter komen te liggen. Aangezien er voor dit jaar nog een plaatsvervangend voorzitter en een plaatsvervangend lid voor de financiële j commissie moest worden aangesteld, werd hierover gestemd. Benoemd wer den de heer Willemsen als plaatsver vangend voorzitter en de heer Van Bla- del als plaatsvervangend lid. Zoals bekend is in de vorige verga dering afwyzend beschikt op een ver zoek van de heer Nijman betreffende een ligplaats in de Hofleede. Nu was er een verzoek van de heer Nyman om elders ligplaats te mogen kiezen. Aan gezien dit verzoek nog niet by de in gekomen stukken aan de raad was voor gelegd, vroeg de voorzitter eerst een uitspraak van de raad over het al dan niet behandelen van dit punt. De heer Willemsen (KVP) was hier tegen, om dat de raadsleden nog geen gelegenheid hadden gehad de situatie te bestuderen. De KVP-fractie wilde hierover nog even in beraad gaan, waarvoor de ver gadering even werd geschorst. Deze schorsing resulteerde in het niet behan delen van het punt. Na bestudering van de situatie ter plaatse zal er om de heer Nyman niet al teveel te duperen, eventueel een extra vergadering worden belegd. Na een aantal hamerstukken, die in hoofdzaak betrekking hadden op het on derwijs. kwam het voorstel betreffende de V.V.V. in bespreking. Voorgesteld werd de jaarlijkse subsi die te verhogen van f750 tot f1500 en een extra subsidie te verlenen voor by>- zondere in 1961 te voeren activiteiten. Deze zullen dan zijn het optreden van de K.M.K., een braderie en etalagewed- stryd, versiering en verlichting en de aanschaf van vlaggen en masten. Dit alles voor een bedrag van f 3100. De heer W. Heyl (Pr. Chr.) had res pect voor de initiatiefnemers, maar vond het plan op zich wel wat geforceerd. Hij is van mening dat de gemeente to taal geen recreatieve functie heeft, doch dat dit slechts te zoeken is buiten de gemeente op het water. Zou dit wel zo zyn, dan zouden de jachthavenbe- drUven en de middenstand wel wat meer belangstelling kunnen tonen. Waarom geld uitgeven, terwyl Warmond geen re creatie heeft. Waarom KMK? Naar zyn smaak wordt het persoon lijk belang en het gemeentebelang vol komen verward. De zakenman in War mond laat zich helpen, maar is niet bereid zich zelf eens in te spannen. Het optreden van de K.M.K. acht hy tenslot te gezien de resultaten van vorig jaar, niet aanbevelenswaardig. Wy h ebben zelf twee goede plaatselyke muziek korpsen. die naar de mening van de heer Heyl ook 99% herrie veroorzaken en bovendien zyn dit nog allemaal be kenden. zodat je nog eens kunt zeggen Jtyk die vent eens blazen". Negatief Ten slotte werd nog uit de vergade ring de opmerking gemaakt dat Oegst geest in zyn stryd om behoud van de gemeentegrenzen sterk negatief is. Wel ke positieve bijdrage zou Oegstgeest wil len leveren? Hierop inhakend meende de heer De Boer dat het zeer gewenst zou zyn dat er meer contact en overleg kome tussen de verschillende politieke groepen in Oegstgeest. Hij zou daaraan graag zyn nL niet zo veel van gemeentelijk over- medewerking geven. Ook in het dorp De heer Willemsen (KVP) was van mening, dat de heer Heyl zyn eigen woonplaats afbreekt. Tenslotte wordt Warmond een oase In de streek genoemd waar men op de eerste plaats naar toe komt om de omgeving, maar als aan deze behoefte is voldaan, dan moet men in het dorp zelf ook iets kunnen vin den. De heer Van der Kroft (KVP) ziet het als een geluk dat de V.V.V. een Ned. actief bestuur heeft, dat verantwoord organiseert. Er is naar zyn smaak ze ker geen gebrek aan herrie, zoals jazz uitvoeringen en dan In de slechtste zin van het woord, (werd hier de Dutch Swing College mee bedoeld? Red. LD.) maar ln de K.M.K. ziet hy toch wel een beschaafde vorm van muciseren. De heer Weyers (KVP) vond echter het optreden van de K.MK. vorig jaar fi nancieel een volslagen mislukking. Besloten werd tenslotte de subsidie- verhoging toe te kennen en de extra uitkering de toen in de vorm van een garantie. De helft van een eventueel overschot zal toevloeien aan de gemeen tekas en de andere helft aan de V.V.V. By de rondvraag vroeg de heer Heyl nog of die enen „bunker" in het plan Oost ook een bungalow moest voorstel len. Hy had vernomen dat het Instituut voor Stad en Landschap het bouwplan op bepaalde punten had afgekeurd, maar dat er toch toestemming tot de bouw was gegeven. Hierop had hy gaarne na dere toelichting en tevens verzocht hij er op toe te zien dat hier zal worden ge bouwd in overeenstemming met de lig ging en de prys van de grond. BEURSOVERZICHT Philips zeer vast Amsterdam, 29 maart. Favoriet waren vanmiddag ter beurze de Philipsaandelen. Deze stukken wer den van alle kanten uit de markt ge nomen. Amerika toonde opnieuw be langstelling voor dit aandeel. Vandaag vindt de jaarvergadering van h«»t Phi- lipsconcern plaats. Gemeten naar de aanwezige aandeelhouders, circa 3000, is dit de drukst bezochte jaarvergadering in Europa. Gisteren nabeurs werd de stem ming voor de elektro-aandelem reeds vast als gevolg van Amerikaanse aan kopen. Deze gunstige tendentie hield ge durende de niet-officiele ochtei.idhandel van vandaag aan, toen als hoogste koers 1258 uit de bus kwam. De officdele beurs zette in op 1254. Even daalde de koers tot 1252 om daarna op te lopen tot 1258%. De slotkoers van gisteren was 1232. De handel in deze hoek verliep zeer vlot. Morgen wordt het Philipsaandeel ex stock en ex slotdividend verhandeld. Op een koers van 1256 komt dit dan neer op circa 1186 voor de aandelen. De ove rige internationale waarden profiteerden van de zeer gunstige stemming voor de Philipspapieren. Aku's, die 10 punten hoger op 517% openden, liepen verder uit tot 523 als gevolg van lokale vraag. Unilevers deden liet wat kalmer aan doch noteerden op 850 circa 7 punten boven de voorgaande slotkoers. Hoog ovens, welk fonds de beide voorgaande beursdagen vast in de markt had gele gen, opende op 971, vier punten hoger. Kon. Olie deed van zich spreken. Lokale vraag zorgde hier by een koers van f. 149,20, voor een koerswinst van bijna f. 2.De stukken noteerden boven pari teit Amerika. Voor vrijwel alle interna tionals bestond zeer gjoede belangstel ling. De hoofdfondsen, sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag. Tegen de gehele marktverhouding in lagen de scheepvaartaandelen by de opening gedrukt in de markt, waardoor koersverliezen van 1 tot 2 punten moes ten worden geïncasseerd. Later op de middag trad in deze afdeling een herstel in. De handel was zeer kalm. De cul tuursector deed een flinke duit in het zakje. HVA^s liepen op van 147% tot 151%, tegen gisteren als slotkoers 146%. Certificaten Deli stegen van f. 172.50 tot f. 174,50, by een vorige slotkoers van f. 171,80. Staatsfondsen doorelkaar Mn de vaste kant met wednfg zaken. Aandelen Sikkens vroegen de aandacht door een advieskoers op 1010 <956) op het dividend voorstel plus 20% agio- aandelen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 29 maart Londen 10.04%10 05%, Montreal 3.62743.63%, Brussel 7.19%—7.2a1',Stockholm 69.54%. —69.59%, Milaan 57.70%—57.75%, Oslo 50.26%50.31%, Lissabon 12.57%—12.59%, New York 3.59ft—3.59ft, Parys 73.29— 73.34, Frankfort 90.49—90.54. Zürich 83.17 —83.22, Kopenhagen 51.98%—52.03%, Wenen 13.79—13.80. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag 29 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden 102ft 102% 102ft 102% 102ft 102% Ned '60 n 4% 102ft 102% 100% 100% Ned. '60 4% 100% 100% 100%GL 100% 98% 98% Grootboek obl. 3% 81% Ned. '47 3% (3) 94% 98% 98% 96% 96 96% 96% 91 91 Ned. bel. cert. 3% 90 91 91 91% 92% 92% 92% 92% jd -55-11 3% 93% 93% Ned. *37 3 93 93 Ned grtbk obl. '46-3 93% 93% Ned doll. In. '47 3 89% 89 GB Ned Inv. cert. 3 100% lOOftGL 100%GL 100% Indië *37 3 99% 99% Indië *37 A 3 96H 96H Ned. won. bJ. '57 6 110% 110% Ned. won.bi. '58 4% 101A 101% ACTIEVE AANDELEN 36% 36% Nat. Handelsbank 245 GB Ned. Handelmy 345 348 122% 122% H VA 146% 150% 535 535 AÜ.Ü 510% 521% Berkel's Patent (v.) 388 390 GB Calvé Delft cert. 847 858 Dell MU en (Ver.) 171.80 174.80 Kon Pap v Geldei 402 GB 404 GB Hoogovens cert 966 979% MUller en Co NH 562% 563 GB Ned Kabelfabr. 725 GB 730 GB 1232% 1259 330 333 843 849% Wilton Feyenoord 295 293 485 487 Dordtse Olie gew. 698% 700% Kon Olie (f 20.—) 14930 14930 Idem (50 a f 20.—) 14730 149.10 HoU Amer iyn 177% 175% Java China Paket 183 184% cC-LJVL 96 Kon Ned. Stmv MU 217% 214% Kon Paket MJJ 176 175 Stoomvaart My Ned 190% 193 Nievelt Goudr cert 180% 178% v Ommeren cert 359 358 GB Kon Rott. Lloyd... 173% 166 excL Ned. Scheepv. Unle 180% 179% Vorige Slotkoers koers v. heden 96% 96% 96% 100 L 100% 96% 100% 106 106% 100% 100% 183 143 143 90 L 89 L 108 B 108% 87% 87 85% 84% 95% 95 95% 95% 82% 83% 91 93% 93% 91 B 91 B 91 100% 9918 92% 92% 97% 97% 103% 103% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 Idem '48 (3%) R'dam '52-1 (4%) id. id. "37 I-n (3%) Z.-Holland '56 (4%) Bankwezen Bank N.G. "58 (5%) id. N.WH. '52 (4%) BVG rspbr f.500 BVG rspbr. "52 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 Premieleningen A'dam "53 3 A'dam *51 12% A'dam '56 1 2% A'dam "56 II 2% A'dam *56 m 2% Eindhoven *54 2% Enschede *54 2% Den Haag '52 I 2% Idem n 2% R'dam *52 I 2% Idem n 2% Idem *57 2%100% Utrecht *52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holland "b9 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 246 Amst. Bank H.B.U. eert 215% Rott. Bank Twentsche Bank Industrie Ondernemingen Albert Heyn514 Borsumy Electrolasmy Kon Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur v Bouwnyv Internatlo 178% Int. Kunststof! Ind v. Kempen en Begeer Leidse Wolspinnerij Rott. Droogdok Mij Sikkens Groep Ver, Touwfabrieken Walvisvaart Weralnk's Betonmy Van wyk en Heringa Zaalberg Amerik fondsen Canadian Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel.... Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU ünlon Pacific Un. States Steel 247 385 388 215% 215% 344 346 313 en 514 520 44% 45% 390 400 199 203% 564 287 293 178% 178% 85 90 145 145 576 581 560 956 390 110 194 146 148% 23% 23% 65% 65%exd. 53 53% 46% 46ft 51% 51 45 ft 45 87 86 exd. 61% 61% 89% 86% 32% 32ft 85% 85%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11