ALLÉÉN TURKSTRA BESCHUIT Er heersen veel botsende meningen omtrent een actueel probleem Korter werken is eigenlijk een jsasstVSS loonsverhoging: bij 3 uur 6.6% Bakker, geef me Turkstra! MAANDAG 27 MAART 1961 De arbeidtijdsverkorting (I) (Speciale berichtgeving) Bij de arbeidsverkorting is nog lang niet alles in kannen en kruiken! In be paalde sectoren van de industrie mag er tussen werkgevers en werknemers over eenstemming zijn bereikt, in andere sectoren liggen de kaarten nog gesloten op tafel, terwijl bij de detailhandel de meningen nogal divergeren. Arbeidstijdverkor ting voor de detailhandel, parallel lopend met winkelsluiting, grijpt trouwens veel dieper in op het dagelijkse leven dan arbeidstijdverkorting voor de industrie. Er zijn ook méér belangen bij gemoeid. Consumentenbelangen in de eerste plaats. En dan: de arbeidstijdverkorting voltrekt zich in een (veel) sneller tempo dan werd voorzien. Weliswaar behoeft misschien nog niet over een „vloedgolf" gespro ken te worden begin dit jaar genoot immers nog slechts, zo zegt de een, 12% van de onder C.A.O.'s vallende werknemers van een verkorte arbeidstijd, terwijl de ander spreekt van 400.000 werknemers en wéér een ander van 200.000 a 250.000 nam, doch vele prognoses en stellingen van de S.E.R., neergelegd in zijn advies over de arbeidstijdverkorting van medio '58, zijn door de ontwikkeling reeds achterhaald. In dit advies (een soort terreinverkenning) werd gesproken in de geest van „langzaam aan, dan breekt het lijntje niet", maar langzaam aan is het zeker niet gegaan! Het lijntje staat dan ook gespannen! Korter werken In enkele korte beschouwingen zullen wij aandacht schenken aan het probleem van de arbeidstijd verkorting. De eerste beschouwing treft men hierbij aan. Matiging Vandaar wellicht de hartekreet van staatssecretaris Roolvink van Sociale Zaken, die onlangs het Nederlandse be drijfsleven op 't hart drukte matiging te betrachten bij de invoering van de 45-urige werkweek. Deze verkorte werk week, ingezet door de metaal-industrie (die overigens meestentijds de spits af bijt) is echter nauwelijks meer te stui ten. Al is het alleen maar uit concur- rentieoverwegingen. De staatssecretaris waarschuwde echter dat 't ons niet mag opbreken. Maar hoe de ontwikkeling af remmen? Een herhaling van de recessie van '57-'58 moeten we beslist zien te voorkomen!, aldus de heer Roolvink. Akkoord, maar welke tak van industrie of welke economische sector wil de kat de bel aanbinden? Geen enkele waar schijnlijk. Natuurlijk sloeg de staatssecretaris, die gezien zijn maatschappelijke carriè re de werknemers wel niet met terug houdendheid tegemoet zal treden, de symbolische spijker precies op zijn kop: maar het economisch wenselijke is (he laas) niet steeds onder dezelfde noe mer te brengen als het maatschappe lijk onafwendbare. Korter werken is in de grond van de zaak loonsverhoging bij drie uur min der werken zo'n 6,6 en die moet uit „de ruimte" komen, wat men dan ook onder die eigenlijk toch geheimzin nige term „ruimte" wil verstaan. Het korter werken moet op een of andere manier betaald worden, terwijl parallel daarmede „prioriteiten" de aandacht vragen. Huurcompensatie hangt in de lucht, over ruimte-vergende waardevas te bedrjjfspensioenen wordt zwaar ver gaderd, bepaalde sociale verzekeringen (A.O.W.) zullen straks méér gaan kos ten, terwijl ook al weer over verhogin gen in de loonsector bij de afloop van C.A.O. in verscheidene bedrijfstakken gesproken wordt. Dit alles kost veel geld, slokt veel van de al of niet aanwezige ruimte op. En dan: er moet in ons land nog zo verschikkelijk veel gedaan wor den! Dit alles vergt energie, tijd, geld, „ruimte". Niet te zwaar Heeft de voorzitter van het een half miljoen leden tellende N.V.V.de heer D. Roemers, ons tijdens een openhartig gesprek, waarbij hij er en passant op wees dat het N.V.V. arbeidstijdverkor ting niet op het programma heeft staan, verklaard dat „welvaartsbeleving tijd kost", zodat arbeidstijdverkorting in de lijn der ontwikkeling ligt, mr. P. J. Por- theine, secretaris van de Kon. Ned. Middenstandsbond, staat daar nogal huiverig tegenover en werkelijk niet al leen zo was onze indruk omdat hij qualitate qua nu juist op de bres staat voor specifieke middenstandsbe- langen, die dan bezien worden in een vrij statisch licht. Hij is namelijk be vreesd voor het gevaar, waar ook de heer Roolvink op duidde: een afdrijven in de richting van bestedingsbeperking en werkloosheid. Al zou de zienswijze van mr. Portheine misschien iets over- XT" f I I trokken kunnen zijn, ergens, om Het draait immers om de thans niet te beantwoorden vraag in hoeverre de economische repercussies soepel opge vangen kunnen worden. Een feit, waar ook mr. A. J. R. Mauritz. algemeen secretaris van het Centraal Sociaal Werkgevers-Verbond, onze aandacht op vestigde. Hy hoopt dat deze repercussies mee zullen vallen en het is volgens hem afwachten of de last, die het bedrijsle ven thans te dragen krijgt, niet te zwaar In zuiver „technisch" denkende mid denstandkringen wordt in dit verband gewezen op het uiteenlopen der menin gen in de verschillende detaillistenbran ches, waarbij nog een onderscheid ge maakt kan worden naar groot-, midden- en kleinbedrijf. Voor de detailhandel- drijvende middenstand is volgens deze zegslieden de zaterdagmiddagsluiting echter onafwendbaar, een sluiting, die dan gepaard zou moeten gaan met een vrijdagse koopavond. En dit ondanks het feit, dat volgens de statistische cij fers van het Economisch Instituut voor de Middenstand de zaterdag en dan nog in het bijzonder de zaterdagmid dag een sterke verkoop-piek vertoont, en ondanks de mening van de voorzit ter van de Kamer van Koophandel voor 's-Hertogenbosch e.o.die het „absurd" heeft genoemd om winkels op zaterdag middag te sluiten „zolang niet bij bena dering valt te voorzien of. in welke rich ting en in welk tijdsbestek de koopge woonten zich zullen wijzigen". Een ge luid, dat overigens ook door anderen is geventileerd. De heer Roemers meent echter dat 't wel zal wennen. Vrijheid Vrij extreem in dit verband is de mening van de Ned. Consumenten Bond. Korter werken? Best! Maar niet met daaraan een koppeling van een winkel sluiting. Integendeel, zoals de heer B. Buitendijk, tweede voorzitter van deze organisatie, ons verklaarde: „de win kelier moet eigenlijk de vrijheid krij gen zijn zaak open te houden zolang hij dat wenst en wanneer hij dat wenst". Botsende meningen dus! In enkele volgende beschouwingen een nadere analyse van de verschillende pro blemen en standpunten. Toestellen voor ademproef na Zweden ook in Engeland (Van onze Londense correspondent) Verwacht wordt, dat binnen een jaar of twee toestellen voor het afnemen van een ademproef, zoals deze ook in Zwe den bijvoorbeeld worden gebruikt in Engeland algemeen zullen worden in gevoerd. Zij zullen een belangrijke maatregel betekenen in de actie tegen rijden onder invloed van sterke drank. Indien een automobilist zegt, dat hij al leen maar een „glaasje bier" heeft ge dronken, zal het toestel in staat zijn vast te stellen of dit waar is of dat de man al zover weg was dat hiji niet Kerkelijk Leven Ds. J. H. Telkamp overleden In de ouderdom van 74 jaar is te Haarlem overleden ds. J. H. Telkamp in leven emeritus predikant van de Gere formeerde Kerk van Utrecht en wonen de te Haarlem. Jan Hendrik Telkamp werd op 29 mei 1886 te Hillegom geboren. Hij bezocht eerst het geref. gymnasium te Amster dam, waar hij verder ook aan de Vrije Universiteit studeerde en in het voor jaar van 1914 zijn kandidaatsexamen theologie aflegde. Ds. Telkamp werd op 4 oktober 1914 bevestigd als predikant van de Geref. Kerk van Ter Aar. Op 7 oktober 1917 verwisselde de thans over ledene deze kerk met die van Berkel en Rodenrijs, vanwaar hij op 22 augustus 1920 naar die van Middelburg vertrok. Op 15 december 1927 deed ds. Telkamp intrede als predikant van de Geref. Kerk van Utrecht. Deze zijn vierde en laatste gemeente diende ds. Telkamp tot 25 juni 1942, toen hem op zesenvijftig jarige leeftijd om gezondheidsreden vervroegd emeritaat werd verleend. Predikanten protesteren tegen landdag VERSTORING VAN ZONDAGSRUST De ministeries van predikanten van de hervormde gemeente en van de gere- 1 formeerde kerken in Apeldoorn hebben aan B. en W. van Apeldoorn een brief gezonden waarin zij ernstig bezwaar ma ken tegen het beschikbaar stellen van „Berg en Bos" op zondag 25 juni voor het houden van een landdag van dc VARA waar 100.000 bezoekers verwacht worden. De gezamenlijke predikanten hebben, blijkens mededelingen in het blad „Her vormd Apeldoorn" er him bezorgdheid over uitgesproken dat bij toestemming de zondagsrust die dag gestoord zal wor den. „Immers", aldus de brief „door het grote aantal bezoekers zullen het „ge hele politiekorps en vele andere mensen moeten werken". De reactie van B. en W. van Apel doorn op deze brief werd door het mi nisterie van hervormde predikanten zo ontstellend geacht, dat het college de brief ter kennisneming aan de centrale kerkeraad van de hervormde gemeenten zond. B. en W. zeggen in hun antwoord, dat reeds overleg met de VARA was ge pleegd over het verzetten van de land dag naar zaterdag 24 juni. Dit was ech ter voor de VARA onmogelijk. De brief wordt dan aldus vervolgt: „Zelfs zal er naar gestreefd worden de zondagsrust zoveel mogelijk te ontzien, in welk verband overwogen wordt het aantal bezoekers tot 70.000 te beperken. Van gemeentewege zal er vervolgens op worden toegezien dat de bepalingen van de zondagsrust strikt worden nageleefd". B. en W. zeggen voorts er op te ver trouwen dat ook de ligging en de beslo tenheid van „Berg en Bos" er toe zullen bijdragen, dat aan de zondagsrust zo min mogelijk afbreuk zal worden gedaan. Het antwoord van B. en W. werd aan de kerkeraad bekend gemaakt, die vervol gens uitsprak dat hij met leedwezen van deze brief had kennis genomen. meer kan tellen en in feite vyf, zes of zeven glazen whisky op heeft Tot nu toe waren de autoriteiten van oordeel dat het toestel nog niet zo wetenschappelijk betrouwbaar was als gewenst is, maar zij geloven dat het spoedig zal kunnen worden verbeterd. Het parlement is van oordeel dat slechts tot invoering van de toestellen mag wor den overgegaan wanneer zij voor 100 pet. betrouwbaar zyn. De verkopers van slingers waren gisteren in de Bollenstreek op hun post, maar het was zo koud, dat sommigen de slingers gebruikten als bescherming tegen de snijdende wind. Het Westduitse voetbalteam heeft zondagavond voor ruim 50.000 toeschou wers in Santiago met 31 verloren van Chili. Bij de rust leidden de Chllenen met 21. In het Wagener-stadion te Am stelveen is zaterdag een hockeywed strijd gespeeld tussen een ploeg van de Batavieren en het Amerikaanse touring- team The Privateers. De Amerikanen wonnen met 20 door doelpunten in de tweede helft. De achttiende Brabant Grensrit, de eerste van de vier wedstrijden om het Nederlands kampioenschap be- trouwbaarheidsritten 1961, is in de A- klasse gewonnen door de equipe Key- zerWindsma (Zaandam—Groningen) met 48 strafpunten. 2. GorrisA. Jetten (RotterdamBoxmeer» 132 strafpunten. 3. Van den Bergh—Schuurbiers (Veg- hel—Den Bosch) 149 strafpunten. Onze landgenoot Cees de Jongh is zondag als tweede geëindigd in de wegwedstrijd voor amateurs „Rondom Duisburg", die hy vorig jaar had ge wonnen. De eerste plaats was ditmaal voor de Duitser Ehrenfried Rudolph, die de 147 kilometer aflegde in 3 uur 10 mi nuten 20 seconden. Oud-minister Van Philips in ons land Met het m.s. „Oranjestad" van de KN3M is gisterochtend in Amsterdam aangekomen de oud-minister van Eco nomische Zaken van Suriname, dr. P. A. M. van Philips, die benoemd is tot lector in de economische wetenschappen aan de universiteit van Amsterdam. Dr. Van Philips, die voordat hy het mi nistersambt bekleedde reeds leraar was aan de rechtsschool te Paramaribo, zal zijn nieuwe functie waarschijnlijk kort na Pasen aanvaarden. Dr. Van Philips hoopt in ons land veelvuldig contact te hebben met Suri naamse studenten. Aan boord van de Oranjestad werd hij verwelkomd door de directeur van het kabinet van de gevolmachtigd minister van Suriname, dr. J. Einaar. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 25 maart. Groenteveiling: waspeen per kist Al 9.90- 11.70, A2 3.40-6.80. BI 10.60-12.00, B2 1 40 Cl 3.70-4.00. C2 1.50-1 80. Aanvoer was peen 62.000 kg. waarvan 36.000 kg voor export werd verkocht. ROTTERDAM. 28 maart. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 2165. vette koelen en ossen 1266. varkens 899. Prijs per kg vette koelen le kw. 300—300. 2e kw. 275 300. 3e kw. 260270; varkens (lev.gew.) 198. 194. 190. RLJNSBURG, 25 maart. Bloemen veiling Flora. Tulpen: v. d. Eerde 75- 85. Roze Marle 90, Apeldoorn 150-160. Red Champion 155-160, Yellow 100, Dantoa 80- 85. Golden Harvest 95-115. Motherdav 170- 180, Edith Eddy 75-80. Cornlforus 95-100, White Vlrglne 105-110 per bos; Narcissen 220-320, Anemonen 450-550 per 100. In de sterke Turkstra-wikkel, vrolijk goud gestreept. De béste Beschuit komt uit Friesland! 30 cent, elke bakverse rol. TURKSTRA FRIESE BESCHUIT BAKKERIJEN - LEEUWARDEN Blijkens exploit van my, ondergetekende deurwaarder d.d. 24 maart 1961 is ten ver zoeke van: I. mevrouw Louisa Carolina Meurs, wed. van Emanuel Henri Alexander Regensburg, wonende te Groes beek en II. mevrouw Dina Geertruida Meurs, wed. van Adriaan Charles van Haasen, wonende te Middelburg, ala enige gerechtigden tot de na- nalatenschap van PHILIPPUS HENDRIK MEURS, gewoond hebbende te Oegst- geest en aldaar op 8 april 1959 overleden, hebbende requi- ranten domicilie gekozen aan de Jac. Gillesstr. 3 te 's-Gra- venhage, ten kantore van de procureur mr. F. Bernet on der betekening van een ver zoekschrift gericht tot de Arr. Rechtbank te 's-Graven- hage met een daarop gegeven beschikking d.d. 9 maart 1961 GEDAGVAARD: alle zo be kende als onbekende of af wezige belanghebbenden bij de in de dagvaarding bedoelde nalatenschap van genoemde Ph. M. Meurs. om op vrijdag 28 juli 1961 des voormiddags te tien uur by procureur te verschynen ter terechtzitting van de Arr. Rechtbank te 's-Gravenhage in het gebouw Jan van Nassaustraat 112 ten einde op de gronden in de dagvaarding in den brede om schreven by vonnis, zal wor den benoemd een Rechter commissaris, te wiens over staan de rekening zal worden ■gedaan door requiranten, ont vangsten en uitgaven zullen worden vastgesteld, het 6aldo zal worden bepaald en aan requiranten akte zal worden verleend, met verdere by ko mende vorderingen zoals in de dagvaarding verder omschre ven. J. H. G. RICHELLE, deurw. AANGEBODEN Nette Jongeman biedt zich aan voor woninginrichter-be hanger voor onderhoud in In stellingen of hotels. 15 Jaar ervaring, vaste betrekking ge zocht. Brieven bur. van dit blad onder no. 7121 k. F(|ne paaskaarten slechts 6 ct. Zes stuks f 0.30. Zes leuke paaseier-standaardjes om zelf uit te knippen, compl. slechts f 0.20. Twaalf fijne paaszegels f 0.20. Ziet onze paasetalage! Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. B. z. a. huishoudster, in moederloos gezin, of bij be jaard echtpaar. Geen huwe lijk. Brieven bur. van dit blad onder no. 7166 k. S| Ook U kunt in het bezit omen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds vanaf f 5.- per week. Komt U eens praten bij: P. J. v. Steyn, Nieuwe Rijn 46 B. I Koopt kastpapier by een vakman! Wfj leveren prima kastpapier tegen zeer billijke prijzen. Keuze uit dertig soor ten. waaronder de nieuwste dessins. Grootverbruikers ex tra korting! Papierhandel Pad- dienburg. Nieuwe Rijn 11. BAfwasbaar kastpapier, euwste dessins, f 0.50 per 3 meter. Twaalf hagelwitte kast randen f 0.55. Gekleurde f 0 70. Witte meterranden, vier meter f 0.13, gekleurde, vijf meter f0.20. Punaises. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Fraai gevlochten paasniand- Jes met cellofaanwol f 0.30, f0.4O, f 0.50. Prima paaseler- verf. vijf kleuren in eén pak, slechts f 0 25. Grote sortering paaskulken en paashazen, v.af vijf cent. zes stuks f 0.25. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Aangeb. oersterk 2-wlellg kinderfietsje, 37 j. B. Boomsma, Nic. Beetsstr. 9 A Huurovername mooiste win kelhuis, Haarl .straat. Brieven bur. van dit blad no. 12375 k. S| De grootste sortering on- erdelen .accessoires, banden enz. voor Uw bromfiets, motor en scooter vindt U ln het ma gazijn van H. Walenkamp en Zonen, Caeciliastraat 5—9. (Turfmarkt), Lelden, telef. 01710 - 20050. Aangeboden ln z. g. st. 2- pers. flatbed met matros. Alleen tussen 6 en 7 uur. Dr de Bruynestraat 14, Lel den. Damessportfiets, tevens een Solex (klein defect) en een Vrijheid zeilboot, geklassifl- ceerd. Alles in prima staat. Zwarte Pad 11. Lelden, telef. 25828. Gitaar aangeboden, in pri ma staat. Te bevragen: Herenstraat 31a. II Zongordijnen (Balastore). Volop licht in Uw vertrek. De zon houdt U buiten. Van 40 cm tot 260 cm. breed. 210 cm. lang, vanaf 2 80. Rich. J. Blok. Hogewoerd 62. Tel. 23123 Zelf behangen, schilderen, witten? Hoe moet dit nu pre cies? Met 35-jarige ervaring, de Juiste voorlichting. Grootste keus R. en D. behang. Rich. J. Blok. Hogewoerd 62. tel. 23123. Erkend schilder-behanger. Panther bromfiets met JLO motor, 2 versnellingen en achtervering, buddyslt en kof- ferrek. Geheel ln uitstekende staat f 175. Oudenhoflaan 8, Oegstgeest. Spaden, schoonen, harken, rieken, grasmachines, bloem en tuinibouwzaden, tuinban ken. tuinstoelen, schoffels, hakken, bloembakken, bamboe- harken. Alle soorten stelen en alles voor Uw tuin Hartwljk, Nwe. Beestenmarkt 7-9-4, Lel den. Telef. 26627. Aangeb.: klnderledikantje met matrasje f 15, kamervollere met beschilderde achterwand Te huur grote zonnice ge meubileerde en gestoffeerde zit-slaapkamer met balkon. Gas. water, licht, stookgelegen- held en gebruik van badkamer. Geen echtpaar, 's Avonds na 7 uur. Hoge Rijndijk 270 A. Aangeb. een Erres t.v., prachtbeeld. tevens een auto, Hoge Rijndijk 156, Aangeboden net gezellig koethuis, met vrij kamertje. Br. bur. v. d. blad no. 7221 k. Snelbrommer met 2 versn. aangeb., loopt prima, f 150, te vens elektr. git. m. versterker. Moet weg f120. 's Avonds tus sen 68 uur. Herengracht 62, Lelden. Trekbel. S Aangeb. gemeubileerde zlt- aapkamer, met balkon, in nieuw huls. Telefoon en dou che aanwezig Brieven bur. v. d. blad onder no. 7226 k. Te koop aangeboden, t.e.a.b. dressoir, tafel en 4 stoelen, rookstoel en boekenplank. Fred. v. Eedenlaan 6. Lelden. H.M.w. snelbrommer aan- :boden, in zeer goede staat. Telescoopvering vóór en ach ter, 2 versnellingen. Tegen elk aannemelijk bod. Na 5 uur. J. Schllthuizen. De Goejestr. 72, Leiden. Te koop van particulier BM W.. 2 cllindeT. Bouwjaar 1951. Prima onderhouden. Te bezien 's avonds na 6 uur. Rijndijk 59. Hazerswoude. Aangeboden, In zeer goede staat zijnde kinderwagen. Geen Engels model. Hartesteeg 5, na 7 uur. Puch bromfietsen met 2 en 3 vereneUir«»en vanaf f 655. Leverbaar in 3 kleuren en ln sportultvoerlng. Van Zllp, Haar lemmerstraat 295. Korevaar- straat 6. Een erkende gedipl. Rij school la Uw garantie voor een rijbewijs en weinig kosten. Gratis theorie, halen en bren gen, ln Lelden, Voorechoten e.o. Rijschool „De Sport", -- fel. 24247. Coornhertstraat i a Gratis proefles ln onze euwe Opel Snelle, dus voor delige opleiding Ook theorie lessen tegen gereduceerde prijs! Ry school Frans Goddyn Madoerastraat 29, Garenmarkt 5. tel. 34430. Lelden. Biedereen en zonder borg edleten van f 250.t/m. f 4000.- voor aankoop meube len .ledikanten, karpetten, gor- dynen, woningtextiel, recht streeks van fabriek Uiterst soepele betaling Strikte ge- helmhouding. Vraag vrybiy- vend Inlichtingen. Postbus 10' Rotterdam. Kinderwagen aangeboden, I. z g jat. f70.Gaykema, L. Mare 54. Triplex - Multiplex meubel plaat ln berken, Ilmba, eiken, mahonie, Afrormosla, teak, ma- coré enz. ene diverse dikten. Voardiyk's Houthandel. Lange Mare 106, tel. 22017, Lelden. Autogenlsch lasbedryf. WIJ lassen alles. Aluminium, koper, brons, gietijzer. De Meul. Lan ge Schelstraat 9 A, Lelden. Autogenlscb lasbedryf. Spe ciaal lassen van lekke benzine tank. olietank. De Meul, Lange Scheistraat 9 A. Lelden. H Nieuwe auto's zonder chauf feur Volkswagen, Chevrolet, Opel, Consul. V.W busjes, be stelwagens Blonk's automo bielbedrijf. Nleuwstraat 3341 Tel 30600. Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart. Lange Pieterskerk koor - steeg 24. reparatie-Inrichting, telef 30534 Schilder biedt zicb aan, avonduren. Zaterdag gebele dag. Brieven bur. van dit blad onder no. 7126 k. Alle onderdelen, accessoires, banden enz. voor Uw brom fiets. motor en scooter: H. Walenkamp en Zonen. Cae ciliastraat 59. (Turfmarkt), Lelden. Tel. 01710 - 20050. AutorUscbooI Van Pelt. Autorijles ln Opel Rekord. bll- lyke prtjzen. Galandstraat 18, Lelden.. Tel. 33723. Kredieten t/m. f3000 (voor iedereen) voor aankoop meu belen en woningtextiel, direct van fabriek, enorme keuze en besparing, uiterst soepele be- en strikte i Vraagt vrij bit. tallngsreee'.lng en strikte ge- helmhouding. Vraagt vrljbTtJ- vend inlichtingen Postbus 538. Den Haag. Uitverkoop wegens afbraak! 2 april beginnen de 6lopers Zie de etalages. Dressoirs 8 99. ameublementen 8 99, tafels v.af 0.99. soldatenkasten. bu reaus. schrijftafels, babycom mode. stofzuiger 220 V., ko- lenfornuis, gordynen, radio. Pluym, Hogewoerd. Wegens plaat-gebrek aan geb. gotische eetkamer, best. uit tafel. 4 stoelen. 2 armstoe len .dressoir. A. v. Rossen, Herengracht 62, Lelden.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11