PvdA Mr. Van Doorn: wil terug in regering 99 5? Doorbraak een theoretisch geval Première Ned. jeugdspeelfilm MINIATUURSTAD MADURODAM GAAT WOENSDAG WEER OPEN Met een enkel woord Agenda ZATERDAG 25 MAART 1961 Vry plotseling is het brandpunt van de buitenlandse politiek de laatste dagen verplaatst van Afrika naar Azië: van Kongo en de apartheidskwes tie in Zuid-Afrika naar het oprukken van de communistische troepen in Laos. En het is zeer twijfelachtig of de wereld met deze ..verandering-van-klimaat", ook al begonnen de strubbelingen in Kongo wel heel vermoeiend te worden, bepaald gelukkiger zal zijn. Want pre mier Chroesjtsjow mag het dan erg druk hebben met het oplossen van landbouw problemen in het oostelijk deel van zijn rijk, toch heeft hij blijkbaar nog tijd kunnen vinden tot het geven van orders voor het opstoken van het vuurtje in het weinig-bevolkte Achterindische konink rijk. Sinds eind vorig jaar. aldus ont hulde de Amerikaanse president op zijn persconferentie van donderdag, hebben de Russen al een luchtbrug in werking voor de aanvoer van wapens en voedsel naar de Pathet Lao-rebellen in het noor den des lands. En zelfs als men zou wil len aannemen, dat deze Russische in menging niet in de eerste plaats tegen het westen maar tegen Peking is gericht (de offensieve kracht van Rood-China wordt Immers óók in het Kremlin ge vreesd!), dan maakt dat voor het Wes ten bitter weinig verschil. Of men nu van de hond of van de kat gebeten wordt Laos dreigt op het ogenblik tenzij Moskou inderdaad ingaat op het Engelse voorstel voor het bijeen roepen van een veertien-landenconfe- rentie te ontaarden in een tweede Korea. Dat gevaar is althans zeker niet denkbeeldig. Er is echter één troost: de jonge president Kennedy is van het goede hout gesneden. Men kent onze be zwaren tegen zijn voorganger Eisen hower. Bij al zijn verdiensten had die toch teveel de neiging pas in te grijpen als al de halve klas met propjes zat te schieten, inplaate van de eerste de beste schutter duidelijk te maken, dat hij van die grapjes niet gediend was. Natuurlijk gaat deze vergelijking niet helemaal op. Een leraar heeft immers in zo'n geval te maken met een groep snaken, zodat hij meer over zijn kant kan laten gaan dan Washington, dat weet met kwaadwillige wereldveroveraars van doen te hebben. Des te verheugender is het, dat Ken nedy meer overeenkomst vertoont met de rappe Truman (Korea!) dan met de talmende Eisenhower. Als Chroesjtsjow eens heeft willen proberen hoe ver hij gaan kon, dan zal hij nu ontdekt heb ben, dat hij zéér voorzichtig dient te zijn: de Zevende Vloot is ten volle pa raat en op Okinawa staan parachutisten gereed om zo nodig bliksemsnel in te grypen. HOE goedaardiger of juister: hoe lakser de vrije wereld in gevallen als deze reageert, des te groter is het gevaar van oorlogsverwikkelingen. Als er namelijk één spreekwoord niet voor de communisten geldt, dan is het dat over de vinger die men geeft en de hele hand, die ze dan zouden nemen. Hoe naïef om over een hand te praten! wie ook maar even zwevend inplaats van strikt-zakelijk wordt, is al verslon den voordat hij het weet. President Kennedy heeft zich in de voorbije weken vooral ten aanzien van de ontwapenings kwestie, een tegemoetkomend man ge toond. Maar nauwelijks verdacht hij er Chroesjtsjow van in Laos dubbel spel te spelen, of hij liet zijn tanden zien. Zelfs heeft hij de Amerikaanse ambassadeur ln Moskou naar Siberië laten vliegen om de Russische premier daar per brief te waarschuwen voor de consequenties van het verder pompen van wapens en ver der materiaal naar Laos. Intussen kwam hij de Russen in zoverre tegemoet, dat hij zich bereid toonde deel te nemen aan een conferentie van veertien landen waaronder ook Rood-China, ofschoon Washington hier totnutoe steeds afwij zend tegenover had gestaan. Op het ogenblik waarop wy dit schrijven ziet het ernaar uit, dat het Kremlin de zaak niet verder op de spits wil dry ven en eveneens met een dergelyke conferentie akkoord zou willen gaan. NU moet men zich vooral niet voor stellen, dat alle moeilijkheden op een dergelyke bijeenkomst terstond aan de kant geveegd zouden kunnen worden. Integendeel, daar kan het nog spannen, omdat de communisten niets liever zouden willen dan hun thans be haalde winst consolideren. En die winst bestaat uit de noordelijke helft van Laos, zodat het gevaar allerminst denkbeeldig is, dat er wéér een land door midden gesneden gaat worden: na Duitsland hier en Korea en Vietnam ginds! Trou wens, wanneer men de kaart van Azië een halve slag draait, wordt de toestand veel duidelijker. Dan ziet men een der gelijke situatie als in Europa: het vrye deel langs de kust staat onder zware druk van het meer naar binnen gelegen gebied, in casu Rood-China! Wat erger is: terwijl in Europa de lijn noord-zuid tussen vrije en getiranniseerde wereld vrijwel loodrecht is en ononderbroken, heeft China al kans gezien de vergelijk bare grens in Azië te doorbreken, name lijk door het verwerven van Noord-Viet- nam als invloedssfeer. Wat de gevolgen zijn als ook Laos in tweeën gedeeld zou worden, is duidelijk. Een staat als Siam (Thailand) zou dan onder sterke druk komen. IN feite is het conflict om Laos al geboren by beëindiging van de oor log in Indo-Chlna in 1954. Toen werd afgesproken dat het land neutraal zou zijn. Maar die neutraliteit bleek in de praktijk een moeilijk te hanteren be grip te zyn. De communisten vatten haar op als pro-rood, de Amerikanen trachtten er van de weeromstuit een pro-Westers kleurtje aan te geven. In de berichten van de laatste maanden heeft men kunnen lezen, dat er een voortdu rende stryd is geweest tussen poten taten van uiteenlopende politieke opvat tingen. Helaas heeft de regering-Eisen - hower te laat ingezien, dat zij een échte neutraliteit van Laos had moeten voor staan. Zo niet, dan had zij de regering Boen Oem, die haar het welwillendst gezind was, op brutalere wijze van wapens dienen te voorzien. Nu bleef zy halverwege steken. Kennedy heeft er verstandig aan gedaan zich zeer nadruk kelijk uit te spreken voor werkelijke neutraliteit van Laos, zodat hy nu met des te groter kracht van Chroesjtsjow kan eisen, dat ook die van gedrag ver andert. In elk geval is het initiatief in handen van de Amerikaanse president, die de Russische premier in een tamelijk onplezierige situatie heeft gemanoeu vreerd. Het is te hopen, dat de leiding in het Kremlin thans eieren voor haar geld zal kiezen. Nü kan het nog. En met een figuur als Kennedy is het verstan diger óók! Partijraad K.V.P. „Een pikante aanwijzing, dat in het algemeen over het beleid van het huidige kabinet en over het beleid der zogenaamde regeringspartijen gunstig wordt ge dacht" vond de voorzitter van de K.V.P., mr. H. W. van Doom in een uitlating van mr. Burger tijdens het P. v. d. A.-congres te Rotterdam. In zijn openingsrede van de Partijraad van de K.V.P. in de Utrechtse Jaarbeurs zeide mr. Van Doorn over die aanwijzing, dat mr. Burger maar al te graag de oppositie zou willen verlaten en zijn mensen terug zou willen zien in de regering. Even pikant vond hy de opmerking van ir. H. Vos op het socialistische congres, dat „de slag om de doorbraak in principe gewonnen zou zijn". „Wie echter de ontwikkeling van de z.g. „doorbraak" sinds 1946 wat grondiger bekijkt", aldus mr. Van Doorn, „zal tot de ontnuchterende ontdekking komen, dat in elk geval in .r-k.-kring deze doorbraak een min of meer theoretisch geval is gebleven. In de West-Europese landen zijn de christelijke groeperingen sterker blijven staan dan de socialistische partijen, die al sedert jaren hardnekkig pogen in deze christelijke groeperingen door te breken". Met de heer Vos acht de heer Van besloten deze telegrafisch gevoelens van Doom het op meer politiek bewuste wij- grote genegenheid en echte dankbaar- ze partij gaan kiezen door de kiezers heid over te brengen, een zekere winst. Deze politieke bewust- De bijeenkomst werd bijgewoond door wording betekent echter, dat rooms-ka- de voorzitter van de Tweede Kamer dr. tholieke stemgerechtigden. naarmate L. G. Kortenhorst. hun daadwerkelijke belangstelling voor de politiek groeit, ook met grotere over tuiging het beleid van de K.V.P. gaan onderschrijven. In zijn rede sprak mr. Van Doom over het „schemerduister van de vragen over de algemene kinderbijslag wet". Deze vragen zullen de hoofdscho tel van de Partijraad vormen. Spreker vroeg zich af of de V.V.D. en de C.H.Ü. een „opgepoetste armen zorg" mooi genoeg zullen vinden. Hy kon niet geloven, dat deze partyen met de andere regeringspartijen en de P.v.d. A. niet zouden willen komen tot de in voering van een kinderbijslag die niet de nood, maar de behoefte van onze boeren en middenstanders tot maat staf zou nemen. In het vervolg van zijn toespraak wenste spreker minister Luns welsla gen bij diens pogen de Europa-concep tie van president De Gaulle in positieve zin om te buigen. Het kabinetsbeleid in grote lijnen on derschrijvende zeide mr. Van Doom over enkele onderdelen van dit beleid nog maar weinig enthousiast te zijn Deze behelsden de woningbouw, waar van stellig verwacht wordt, dat het pro gramma tot 85.000 woningen wordt op gevoerd, het tientje per maand kleed geld voor afzwaaiende militairen, de pla tonische houding van minister Zijlstra inzake de IJselmeerpolders, het uitblij ven van het afstoten van staatstaken en de te geringe repatriëring van hen, die in Indonisië in de knel zitten. Mr. Van Doom bracht vervolgens hulde aan de (afwezige) prof. Romme. Onder applaus van de partijraad werd Op donderdagavond 6 april zal in het Corso-theater te Rotterdam de première plaatsvinden van de Nederlandse jeugd film „De laatste passagier". Deze film is de eerste, speciaal met het oog op de jeugd vervaardigde speelfilm, die geheel met medewerking van beroepsacteurs tot stand is gekomen en zowel op 35 als op 16 millimeter-formaat wordt uitgebracht. Regisseur is Jef van der Heijden. Me dewerkende acteurs zyn: Elise Hoomans Ingeborg Elsevier, Rob de Vries, Jan Retel, Bernhard Droog, Jan Lemaire en Huib de Vries. De twee kinderrollen worden vertolkt door Maart je van der Heijden en Edwin de Vries. De kort- harige Schotse terrier heet „Kwikkie" „De laatste passagier" is een produktie van de Cefa (ChristelijkeFilmactie). Een deel van de opnamen is gemaakt in de Friese gemeente Beetsterzwaag, waarbij bijna heel de dorpsgemeenschap in actie is gekomen. Een ander gedeelte is op genomen in de haven van Rotterdam. VIJFDAAGSE WERKWEEK TE AMSTERDAM De gemeenteraad van Amsterdam heeft gistermiddag zonder hoofdelijke stem ming besloten met ingang van 1 mei 1961 de vyfdaagse werkweek voor het gemeentepersoneel in te voeren en in verband daarmee de arbeidstijd voor de ambtenaren op weeksalaris te brengen van 48 tot 45 uur per week en voor de overige ambtenaren op 41 Vi uur per week. Proces op komst tegen Hongaarse geestelijken Een aantal rooms-katholieke pries ters en monniken zal berecht worden op beschuldiging van samenzwering te gen de veiligheid van de staat, aldus heeft het Hongaarse nieuwsbureau MTI gemeld. De Hongaarse bisschoppen zyn van het komende proces op de hoogte gesteld. MTI doet aanhalingen uit een ver klaring die van de Hongaarse bisschop pen afkomstig zou zijn en gepubliceerd is in het officiële orgaan van de RJC. kerk in Hongarije „Magyar Kurir". In deze verklaring staat „Loyaal aan de in 1950 tussen de kerk en de staat geslo ten overeenkomst, kanten de bischop- pen van Hongarije zich ten krachtig ste tegen alle optreden dat tegen de veiligheid van de staat gericht is.Zij beschouwen dergelijk optreden als een misdaad tegen het Hongaarse volk. Het is ontoelaatbaar dat onverantwoorde lijke elementen van de kerk gebruik zou maken, op welke manier dan ook, voor tegen de staat gerichte politieke doelen. De Hongaarse bisschoppen zyn vastbe sloten in de toekomst krachtig op te treden tegen die leden van de geestelijk heid die hun zending misbruiken door inbreuk te plegen op de wetten van de staat en de kerk". Aanwinst: compleet Binnenhof complex Sargent Shriver, het hoofd van het Amerikaanse „Vredeskorps", hoopt, dat de eerste leden omstreeks Kerstmis naar het buitenland kunnen worden gezonden. Tot op heden hebben zich 17.000 vrijwilligers gemeld. Shriver verklaarde, dat de leden van het korps „niet alleen maar om te onderwijzen, maar ook om te leren" wor den uitgezonden. BINNENLAND Na een verblijf van ruim 3 weken is de nieuwe president van het Hof van Justitie te Hollandia, mr. L. F. de Groot, gisteren naar Nieuw-Guinea teruggekeerd. Het drie-Jarig zoontje van de fami lie Nfjboer te Musselkanaal is gistermid dag tijdens zijn spel onder een achteruit rijdende zandauto geraakt. Het knaapje op slag dood. BUITENLAND - Pogingen om drie op de Watzmann in de Beierse Alpen vermiste klimmers te vinden zijn vrijdag gestaakt. Men is van mening dat de mannen, twee Oostenrij kers en een Duitser, door een lawine om het leven zyn gekomen. Zij werden sinds vorige week zaterdag vermist. De Watz mann is ruim 2700 meter hoog. In het Portugese staatsblad is een decreet verschenen krachtens hetwelk de president niet langer bij algemeen kies recht, maar door een kiescollege wordt gekozen. Dit college bestaat uit de leden van de nationale vergadering en de corpo ratieve kamer, en vertegenwoordigers van gemeenten en provincies. De brand en de terochtend een 1 miljoenen nieuwe franken heeft aange richt in het Franse parlementsgebouw, het Palals Bourbon, moet, volgens het voorlopige onderzoek van de politie, niet worden toegeschreven aan kwaadwillig heid. maar aan onvoorzichtigheid. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft namehjk bekendgemaakt, dat een bran dende sigaret, die achteloos in een der vestiaires zou zyn geworpen, voorlopig als de vermoedelijke oorzaak van het on heil moet worden beschouwd. President Kennedy heeft gisteren een wetsontwerp ondertekend tot verlen ging van de uitkeringsduur bij werkloos heid. Deze wet is de eerste anti-recessie maatregel van het nieuwe congres. Werk lozen, die niet meer in aanmerking kwa men voor uitkering zullen nu gedurende nog 13 weken ondersteuning krijgen. Naar verwacht wordt zullen ongeveer 3 miljoen personen van de verlenging profiteren. De Oostenrykse minister van Defen sie heeft drll-methoden, die het doel van de militaire opleiding voorbijstreven, zo als bijv. overdreven strenge inspectie, verboden. (Van onze Haagse correspondent) De poorten van miniatuurstad „Ma- durodam" in Den Haag gaan weer open. Woensdag wordt aan de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxo- peus het gouden sleuteltje van het stad huis overhandigd en wanneer hy het kleine deurtje ontsloten heeft, zullen zy het grondgebied weer kunnen betreden: de honderdduizenden binnen- en bui tenlandse bezoekers. De feestelijke ope ning zal muzikaal worden opgeluisterd door het tamboerkorps van de Konink lijke Marechaussee. Madurodam zal dus uit haar winter slaap gewekt worden, maar van „sla pen" is geen sprake geweest. Dit moge blijken uit de jongste aanwinst: het vol ledige Binnenhofcomplex, compleet met dc uitbreiding van het Tweede-Kamer gebouw, welke in werkelijkheid nog niet eens klaar is. En op dat Binnenhof blijft het hele seizoen door „derde dins dag in september" te beleven. Tot in de kleinste onderdelen is de kleurrijke stoet precies op schaal nagebootst. Twaalf mensen hebben twee jaar aan deze buitengewone attractie gewerkt. Ook anderen Maar bij deze aanwinst blijft het niet. Behalve een kopie van de volkshoge school „Allardsoog" te Bakkeveen zijn daar een Caravelle-straalvliegtuig van Air France, een auto en wachtposten voor het Huis ten Bosch van de Kon. Marechaussee, showwagens van een bandenfabriek, transporteurs voor DAF- personenauto's, opstapbusjes op de scheepswerven enz. En uiteraard is ook de bevolking toegenomen, en wel met 6000 zielen. In de loop van dit seizoen wordt in de lilliput-stad nog een sportpark aan gelegd, waarom heen lichtmasten met 60 schijnwerpers geplaatst worden. En ook de vloot wordt groter. Op 2 mei gaat, door toedoen van een kleindoch ter van de heer Verolme een model van de ertstanker „Jacob-Verolme" te wa ter, terwijl het Nederlandsche Roode Kruis later het hospitaalschip .,J. Henri Dunant" in de vaart brengt. Weer druk Het zal weer druk worden, ongetwij feld, en het bestuur zal dat alleen maar toejuichen, want met de opbrengsten weet men heel best raad: zij gaan naar het Nederlands Studenten Sanatorium te Davos. Op 27 december jJ. kon een ton afgedragen worden. Zou dat bedrag Nieuw onderzoek in oude Belgische moordzaak (Van onze Brusselse correspondent) In Antwerpen zijn ten huize van ver scheidene vooraanstaande figuren van de royalistische beweging huiszoekingen verricht op verzoek van het parket te Luik. Zy zouden verband houden met een moord op 18 augustus 1950 op de toenmalige voorzitter van de commu nistische partij van België, Julien La- haut. Daarmee is een oude, naar alle waar schijnlijkheid politieke moord, weer in dj publieke belangstelling gekomen. La- j haut, in 1884 geboren, was de zoon van de stichter van de eerste vakbond in de Cockerillfabrieken. Hij was 18 jaar, toen hij in 1905 de vakbond van de me taalarbeiders te Seraing stichtte. Hy was een militante figuur, die verscheidene malen tot gevangenisstraf werd veroor deeld, Kamerlid was, oorlogsvrijwilliger in Rusland tydens de eerste wereldoor log, voorman bij stakingen in 1932 en 1936. In februari 1941 leidde hij de grote staking in Seraing, gericht tegen de Duitse bezetting. Later werd ny door de Duitsers ter dood veroordeeld, maar de bevrijding redde hem van executie. Hij werd voorzitter van de communis tische partij en lid van de Belgische Kamer. Tijdens de eedsaflegging van Koning Boudewyn op 10 augustus 1950 onderbrak hy de zitting door luid „Vive la republique" te roepen. Acht dagen later werd hy in zyn huis door onbe kende daders neergeschoten. dit jaar hoger kunnen worden? Aan het bestuur van de stichting tot bij stand van het Ned. Studenten Sanato rium Miniatuurstad" „Madurodam" on der leiding van voorzitster mevr. mr. J. E. Glastra van Loon-Boon zal het niet liggen. Niets heeft men nagelaten om het stadje zo aantrekkelijk moge lijk te maken. VERDRONKEN KINDEREN Gistermorgen is in Uitgeest het 1 %- jarig zoontje van de familie Meiland door verdrinking om het leven gekomen. Het werd in de sloot achter het ouder lijk huis gevonden. De bemanning van een politieauto heeft 's avonds uit het water langs de Burgemeester Hovylaan in Loosduinen het lijkje opgehaald van de 5-jarige Erik C. van den Langenberg uit de Van El- burgstraat. Het ventje was 's middags gaan spelen en voor het avondeten niet thuisgekomen. Het kind moet bij zijn spel ongezien te water zyn geraakt en verdronken. Gistermiddag is het 3-jarig zoontje van de familie I. P. M. Wenseler in de Binnenvest nabij de Grauwe Poort te Hulst verdronken. Den Burcht (grote zaal): Feestavond afd. Leiden Alg. Ned. Invalidenbond. 8 uur nam. Speeltulnver. „Ons Eiland": Donateurs avond Jeugdtoneel. 7.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Feestavond 65- jarig bestaan ANMB. 8 uur nam. Steenschuur 6: Feestavond GJV „De Schepping" ten bate van „Hong Kong' 8 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweging. 11 uur voorm. Luxortheater: Byzonder Kerkewerk. Spr. ds. A. Klamer. 10.30 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10. uur voorm. MAANDAG In den Vergulden Turk: Jaarvergade ring Ned. Relsvereniging. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Bak- braaddemonstratie te 2.30 en 7.30 uur nam. De Doelen: Ledenvergadering Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Rapenburg 8: P. Korthuys spreekt voor de Vlro over: „Zuid-Afrika, land van goede hoop". 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur nam. Rynsburgersingel 22: Ouderavond open bare lagere school „De Valk". 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O-werkcursus. Kamperen o.l.v. D. L. van Elk. 8 uur nam. Zomerzorg: Ledenvergadering Kynolo- genver. „Rijnland". 8 uur nam. DINSDAG Den Burcht (grote zaal): Bak- braaddemonstratle te 2.30 en 7.30 uur nam. Stadszaal (foyer)Filmavond Reisbu reau Beuk. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huisvrou wen. Lezing L. C. Schade van Westrum over: „Oud-Amsterdam". 2.30 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. B. H. Strieker „De Egyptische collectie in het Ryksmuseum van Oudheden". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Bak- braaddemonstratle te 2.30 en 7.30 uur nam. HarmonieVoorjaarsledenvergade ring Leldse Bond van Huis- en Grond eigenaren. 8 uur nam. Don Bosco-school (Boerhaavelaan)Uit reiking diploma's leerlingen avondschool. 8 uur nam. Geref. Gemeente biddag voor het ge was). 10 uur ds. Molenaar, 3 en 7.30 uur ds. De Geer. Gulden Vlies: Ledenvergadering Ver. tot bevordering der Welsprekendheid. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Afscheidsreceptie dhr. L. Moiyn (Amsterdamsche Bank). 45.30 uur nam. Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Prediker: Herv. Wijkgem. „Molenwyk". Spr. ds. W. L. Tukker te Katwyk aan Zee. Restaurant Van der Heyden: Jaarver gadering Kath. Reclasseringsver. 8.15 uur nam. DONDERDAG Stadgehoorzaal (bovenzaal)Gedachte nisviering Jehovah's Getuigen. 8 uur nam. St. LodewykskerkIngebruikstelling nieuw klokkenspel. 11 uur voorm. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Chrlstengem „Ecclesia". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling werk Van Goethen. Van der Heyden en Leerlnk (tot en met 31 maart) Lakenhal: Tentoonstelling van werk van leden der groep .Atol" (Tot 27 maart). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 2-4 u Zon- en feestdagen 2-4 u BIOSCOPEN Casino „Avontuur in New York". 18 Jaar Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Opstand der legioenen". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De laatste dagen van Pompei" 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR HEDENAVOND: Hilversum 1, 402 m. VARA: 14.05 V. d. Jeugd. 14.40 Gram. 15.25 Boekbespr. 15.45 Koperork. 16.10 Streekultz. 16.30 Gram. 16.45 Rep. Twee- Jaarl. congres v. d. Partij van de Arbeid. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Be dreigde kunst?, lezing. 18.55 Lichte muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout by gaslicht, lezing. 19.40 Leven en dood In de Bybel. lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.20 Soc. comm. 21.35 Lich te muz. 22.00 De grap die vreemde ge volgen had, hoorsp. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Licht progr. 23.10 Gram. m. comm. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 14.00 Harmonie-ork. 14.15 Gram. 14.25 Lichte muz. 14.50 Amus. muz. 15.10 Franse les. 15.30 Gram. 16.00 Gregoriaan se zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sport- periscoop. 17.00 V. d. Jeugd. KRO: 18.00 Kunstkron. 18.30 Volksmuz. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Jazzmuz. 19.50 Licht baken, lezing. 20.00 Kamerork. en soliste. 21.00 U bent toch ook van de party?, praatje. 21.10 Gram. 21.25 Nood die ik zag, lezing. 21.45 Promenade-ork. en so liste. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wy lulden de zondag in. 23.00 Muzikale lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 16.00 plm. 16.45 Eurovisie: Grand National in Aintree. NCRV: 17.00/ 17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Act. 20.30 Film- progr. 20.55 Amus. progr. 21.40 Documen taire film. 22.10 Dagsluiting. VOOR ZONDAG 26 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven. VPRO: 10.00 V. d. Jeugd. IKOR: 10.30 Remonstrants-gereformeerde kerkd. 11.35 Vragenbeantw. VPRO: 11.45 Berichten uit de kerken, lezing. AVRO 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Gram. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Verz.progr. v. d. sold. 14.00 Gezien, ge hoord, gelezen, symposion over kunst. 14.40 Strykkwart. 15.25 Op bezoek by de Wiener Sangerknaben, klankb. 16.05 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Ge sprekken met luisteraars, lezing. 17.15 De Mammoetwet, lezing. VARA: 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportultsl. en sport- Journ. 18.30 Amus. muz. 18.50 Journalls- tenforum. 19.20 Cabaret. 19.50 Verkiezin gen in België. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Strijkork. 20.20 Het kapseizen van de Ka- permeulen, hoorsp. 21.15 Nederl. muz. 22.00 Gram. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Zang en plano. 23.15 Sportultsl. 23.20 New York calling 23.25 Met de Franse slag. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Orgelspel. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Inl. Hoogmis. 10.00 Heilige Hoogmis. 12.15 Bultenl. comm. 12.25 Gram. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Strykork. 13.50 Boekbespr. 14.00 V. d. Jeugd. 14.30 Koor, ork. en sol. 15.45 De Vlaamse dichtkunst na 1944. lezing. 16.05 Sport. 16.30 Godsd. uitz. IKOR: 17.00 V. d. Jeugd. 17.15 Samenzang. 17.45 Men sen, lezing. 18.00 Het geladen schip, le zingen. 18.30 De kerk aan het werk, kerkel. act. 18.40 Progr. over Jeugd en oecumene. NCRV: 19.00 Nws. uit de ker ken. 19.05 Samenzang. 19.30 Weg en werk der kerkhervormers, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Cabaret. 20.20 Act. 20.35 Con- certgebouwork. en solist. 21.30 Spel van het kruis, hoorsp. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondcollege: radiolessen. 23.00 Avondgebed. 23.15 Het Promenade- ork. 23.5524.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds. F. Veenhuizen van Goes; 11 uur ds. G. Toornvliet - uitzending van dienst voor belangstellenden d.d. 10-3-1961; 2.45 uur Klnderdienst; 3.30 uur ds. F. H. Veen- huizen. TELEVISIEPROGRAMMA IKOR: 17.00—18.00 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Congres P. v .d. Arbeid. 20.10 Film documentaire. 21.15 De wereld van van daag. 21.25 Vanavond bij Bruce. NTS: 22.0022.30 Sportact. uogjamov :Stnssoido PICTOGRAM m 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen I Studio „Nachttrein". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Winden waaien om de rot sen". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. Rex „Met dodelijke afloop". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag- cyclus: „For ever Amber". Astra-theater Wassenaar Vrydag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: „Angst" (Portrait in Black) 18 Jaar. Zondag 2.30 uur „Waaghalzen". Elke leeftyd. Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag gesloten. WEEKEINDEDIEXST DER TANDARTSEN Voor spoedgevallen neemt waar tand arts J. de Bruyn, tel. 24172. AVOND- EN NACHTDIENST VAN DE APOTHEKEN Te Leiden is geopend: Apotheek Her- dingh ês Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Bovendien is geopend tot zater dagmiddag 6 uur: Apotheek Reyst,Steen straat 35. tel. 20136. De Oegstgeester Apotheek. Wilhelmina- ]>ark8, tel. 26274 is's zondags geopend van "213 en 'savonds na 18 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN. Voor spoedgevallen zijn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren: wy- dlcks, tel. 30177; Van Alphen. tel. 22268; Van Leeuwen, tel. 20412; Meel, 22522 en Stoffers, tel. 26193. Te Oegstgeest de doktoren Hugenholtz sr. en Jr., tel. 20390. B(| geen gehoor van Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 11.35 Verz.progr. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankb. 13.40 Praatje. 14.00 Wenken v .d. tuin. 14.30 Ork.conc. (15.24r-15.39 Lezing). 16.15 Klankb. 17.00 V. d. kind. 17.50 Praatje. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. en Journ. 18.45 Lichte muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsd. progr. 20.25 Llefdadlgh.oproep. 20.30 Hoorsp. 21.00 Radioportret. 22.00 Nws. en ber. 22.10 Lezing. 22.25 Gram. 22.50 Epiloog. 23.00 Nws. en weerber. 23.0623.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Verz.progr. 13.15 Gevar. progr. 13.45 Gevar. progr. 14.15 Hoorsp. 14.45 Hoorsp. 15.15 Filmprogr. 16.00 Lichte muz. 17.00 Interviews en gram. 18.00 Liedjes. 18.30 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 Gevar. muz. 20.30 Godsd. samenzang. 21.00 Gram. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.50 Meditatie. 23.55—24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Ork.conc. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 14.30 Kamermuz. 15.00 Amus. muz. 16.30 Dansmuz. 18.15 Ork.conc. 18.40 Zang recital. 19.00 Nws. 20.00 Gevar. progr. v. d. Jeugd. 21.45 Nws. 2.15 Detectivespel. 22.50 Dansmuz. 23.30 Amus.progr. 24.00 Nws. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.20 Hoorsp. 17.45 Ork.conc. 19.35 Lichte muz. 20.00 Kamerork. 21.00 Hoorsp. 22.45 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.15 Amus.ork. 12.30 Weerber. 12.35 Amus.ork. (verv.). 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 15.30 Voetbalrep. en sportversl. 17.00 Sport en nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Sportultsl. 17.50 Pianorecital. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.301.30 VerkiezingsresultatenStemmingsbeelden, interviews, afgew. met amus.muz. (plm. 23.00 Nws.). 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 14.20 Idem. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Kathol, halfuur. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. muz. 22.00 Wereldnws. en gevar. muz. 22.25 Nws. en gevar. muz. 23.55 Nws. en gram. VOOR MAANDAG 27 MAART Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwy- ding. 10.00 Gram. 11.00 Radlophllharmo- nisch Ork. 11.45 Voordr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 V. d. platteland. 12.43 Orgelspel. 13.00 Nws. en beursber. 13.30 Dansmuz. 14.00 Plano recital. 14.30 Gram. 14.45 In den begin nelezing. 15.05 Gram. 16.35 Gram. 17.00 V. d. padvinders. 17.15 Gram. 17.50 Mil. comm. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Mil. ork. 19.00 Planotrio. 19.30 In leiding tot muziekbegrip, muzikale lezing. 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 De Radloscoop. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.45 Act. 23.00 Concertge- bouwork. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewyde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. .40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Theo logische etherleergang. 11.00 Sopr. en piano. 11.30 Quiz (herh.). 12.05 Gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land en tulnbrneded. 12.33 Meisjeskoor en ln- strum. ens. 12.53 Gram. of act. 1300 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gevar. progr. (herh.) 15.35 Gram. 16.00 Bybeloverdenklng. 16.30 Fluit en klavecimbel. 16.50 Gram. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz.: Fak - Fak, aan de Zuidkust van Ned. Nieuw-Guinea. Spreker: W. de Nle. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Zangrecital. 19.30 Radio- krant. 19.50 Kamermuz. 20.20 De Heer en Zyn dienaar, hoorsp. 21.25 Gram. 21.35 Kamermuz. 22.00 Pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 2.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Het spel der (ver)gis singen. muzlk. lezing. 23.35 Gram. 23.55- 24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lyn, van'1820 uur) I. Wolfgang Amadeus Mozart. 1. Sym- phonle nr. 26 in es gr. t. KV 184. Molto presto. Andante. Allegro. Concertgebouw Orkest olv. Karl Böbm. 2. Concert voor piano en orkest nr. 20 in d kl. t. KV 466. Allegro. Romanze. Rondo. Allegro assal. SJatoslav Richter, plano. Symphonie Or kest van de Nationale Phllharmonie War schau olv. Stanlslaw Wislockl. H. Ludwig van Beethoven. 1. Sympho nie nr. 1 in c gr. t. op. 21. Adagio molto. Allegro con brio. Andante cantabile con moto. Menuetto. Allegro molto e vivace. Adagio. Allegro molto e vivace. Phllhar- monisch Orkest van Beriyn olv. Ferenc Friscay. 2. Concert voor viool en orkest in d gr. t. op. 61. Allegro ma non troppo. Larghetto. Rondo. Allegro. Wolfgang Schneiderhan, viool. Phllharmonisch Or kest van Beriyn olv. Paul van Kempen. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizler. 20.30 Journallstenforum. De ïydensweg door Jeruzalem, documen taire. 21.30-22.20 Muzlek-Mozaiek. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 13.40 Radioportret. 14.25 Ork.conc. 15.00 Hoorsp. 16.30 Zangrecital. 16.45 V. d. oudere luisteraars. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Hoorsp. 21.45 Pianorecital. 22.00 Nws. 22.30 Lezing. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Ka mermuziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.31 Gevar. muz. 13.00 Ge var. progr. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.45 Muz. by het werk. 16.31 Mrs. Dale's dagb. 16.45 Uitsl. races. 16.48 Gram. 17.31 Lichte muz. en ber. 18.40 Sportnws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.25 Sport. 19.31 Vragenbeantw. v. d. Jeugd. 20.00 Gevar. progr. 20.31 Lichte muz. 21.00 Gevar. progr. 21.31 Ork., koor en sol. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Lichte muz. 22.55-24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.15 Ork.conc. 16.00 Fllmmuz. 16.45 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. pro gramma. 19.00 Nws. 19.30 Ork.conc. 21.45 Nws. 2.15 Jazzmuz. 23.00 Gevar. muz. 23.30 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Ope- rettemuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.10 Ork.conc. 13.30 Gram. 13.50 Gram. 14.30 Gewyde muz. 15.00 Gram. 15.30 Ork.conc. 16.00 Orgelspel. 16.15 Ork.conc. 17.30 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.00 Nws. 20.00 Ork.conc. 23.10 Solistenconc. 23.55 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 V. d. landb. 12.42 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Gram. 15.30 Dansmuz. 16.00 Koersen. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.45 Franse les. 18.00 Pro testantse ultz. 18.15 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Kamerork. (I. d. pauze: Kunstkaleidoscoop). 21.30 Amus.-ork. 22.00 Nws. 22.15 Kamerork. en koor met sol. 22.45 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Lichte muz. 12.40 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Ork.conc. 15.30 Gram. 16.07 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.20 Moderne muz. 19.30 Nws. 21.00 Hoorsp. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2