conjas Fa Ter bestrijding van Afrika's nood begint NOVIB met „gulden-actie" Waarom zoudt V NOLET'S HERENMODEMAGAZIJHEN Kef AVRO-actiecomité maakt bezwaar tegen besfuursbenoeming „Alsof niets aan de hand is" PAUL CAMMERMANS vast contract Ned. Comedie regisseur bij NCRV-televisie MATCH TOWII KEES maakt BRUSSE speelfilm Primes Paola bezocht Belgische kolenmijn Aanzienlijk hogere straf geëist voor roofoverval in Monnikendam FRANSE SCHOLIEREN ZONDER PAASRAPPORT NAAR HUIS VRIJDAG 24 MAART 1961 Kaart bij ieder loonzakje Financiële strijd tegen vreselijke „verborgen honger" Advertentie (Van onze Haagse correspondent) In_ mei herdenkt ons land weer zün bevrijding, die niet alleen een bevrij ding van vreemde overheersing, maar ook één van de honger was. Tegen deze achtergrond organiseert de Stichting Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand (NOVIB), als onderdeel van de anti-honger-actie van de F.A.O., de voedsel- en landbouw organisatie van de Verenigde Naties, in de eerste weck van mei een „gulden actie". Deze actie heeft speciaal ten doel gelden bijeen te brengen voor de be strijding van de „verborgen honger" in tropisch Afrika. Vermoedelijk zal in West-Nigeria worden begonnen. De anti-honger-actie is in 1960 be gonnen en zal vijf jaar duren. In het afgelopen jaar werd circa f 850.000.- bij eengebracht. Daarmee kon de uitvoe ring van een graanverbeteringsplan in een aantal landen in het Midden-Oos ten op gang worden gebracht en boven dien directe hulp worden verleend bij de bestrijding van de hongersnood in Kongo. Zeer slecht In deze nieuwe fase van de anti-hon ger-actie wil men de strijd aanbinden: een situatie, die in Afrika ontstaat bij onvoldoende en gevaarlijk eenzijdige voeding. Als gevolg daarvan is in deze landen de gezondheidstoestand van ve len zeer slecht. Het is de bedoeling de mensen in deze landen, die over het algemeen zelf in hun voedselbehoeften voorzien, ertoe te brengen het aantal gewassen uit te breiden met groenten, groene peulvruch ten, fruit en dergelijke, waardoor de te korten in hun voeding in belangrijke mate zullen worden weggewerkt. Voorts moeten zü leren hoe hun maaltijden samen te stellen en te bereiden. Basis Met het geld, dat in ons land bijeen wordt gebracht, wil men een basis in West-Nigeria inrichten, waarop Neder landse deskundigen op het gebied van de landbouw en de voedingsleer werk zaam zullen zijn. In grote tuinen zullen zij de gewassen kweken, die voor dc verbetering van de voeding noodzake lijk zün. Voorts zal de bevolking voor lichting gegeven worden. Voor de verwezenlijking van dit plan zal naar raming zeker een miljoen nodig zijn. Een begin kapitaal hoopt de NOVIB bijeen te krijgen in de eerste week van mei door middel van de „gulden-actie", waarbij de organisatie de Nederlanders wil opzoeken in hun werkmilieu en hun bijdrage voor dit doel vragen. De NOVIB heeft de hulp gevraagd van de Stichting van de Arbeid, waar bij 1800 organisaties zijn aangesloten, en daarnaast zal aan tenminste 20.000 bedrfjven medewerking worden ge- Advertentie een onbekend merk regenjas kopen als U een originele Egyptisch katoen op popeline vanaf f 49,75 kunt kopen bij Botermarkt 8-9 - Leiden COMPLETE COLLECTIE FALCONJASSEN 49.75 - 59.50 - 69.50 - 74.50, enz. Het „Actiecomité van AVRO- vrienden" deelt mede, met de grootste bevreemding kennis te hebben genomen van de (in de AVRO-bode van deze week voor komende) bestuursmededeling, dat het algemeen bestuur van de AVRO tot lid van het dagelijks bestuur heeft benoemd mr. E. Stutterheim te Laren. Niettegenstaande de commissie van onderzoek (de zgn. Commissie-De Jager) haar rapport nog niet heeft uitgebracht en de huidige interne organisatie van de AVRO waartoe behoort het benoemen van leden van het dagelijks bestuur door het algemeen bestuur een der voornaamste grieven van het actie comité is gaat men, zo vervolgt het comité, in AVRO-bestuurskring rustig verder en doet of er niets aan de hand is. „De AVRO-leden, wier zeggenschap in verenigingsaangelegenheden volgens de huidige statuten tot nul is gereduceerd, worden hierdoor voor de zoveelste maal voor een voldongen feit gesteld. Te erger is dit, omdat algemeen bekend is, dat het thans nieuw gekozen dagelijks be stuurslid bestemd is om mr. Roëll als voorzitter op te volgen". Het comité zegt zich in dit stadium tot deze publikatie te willen beperken. Het wil. zolang de eerder genoemde commis sie haar werkzaamheden nog niet heeft beëindigd, de spelregels in acht nemen en de nodige beheersing tonen, doch het laatste woord hierover is nog niet gezegd. Het comité verklaart nadrukkelijk de persoon van mr. Stutterheim buiten het gebeurde te willen laten. Volgens de statuten van de AVRO zo besluit het zijn mededeling is alles weer formeel in orde, doch het zijn juist deze statuten waartegen het zijn ernstige bezwaren heeft geuit. vraagd om de werknemers actie te confronteren. Kaarten Bü de uitbetaling van lonen en sa larissen aan het eind van april zullen kaarten worden aangeboden, die de ge dachte aan onze bevrijding van hon ger in beeld brengen. De NOVIB hoopt dat zeer velen die kaarten .gefrankeerd met een extrabedrag van een gulden, zullen terugsturen. Ook kan deze inzameling gesteund worden door storting of overschrijving van een bedrag op postgiro 10.02.00 van de Anti-Honger-Actie, Den Haag. Nieuwe acties in het kader van de strijd tegen de honger zullen in het komende najaar en in het voorjaar van 1962 worden gehouden. De Nederlandse jeugd zal daarin een belangrijk aandeel heb ben. GANGETJE 12 TEL. 23005 Jonge Vlaming met talent en ervaring in tv De televisiesectie van de NCRV heeft de in België zeer bekende acteur en regisseur Paul Cammer- mans voor het volgende seizoen weten te engageren als tv-regis- seur. Waarschijnlijk al op 27 juni komt Cammermans met een musi cal bij de Nederlandse tv-kijkers zijn opwachting maken. Hij zal het komende seizoen voor de N.C.R.V. zeker drie program ma's leiden, waarvan twee shows en een televisiespel. Van de show op 27 juni zal hij alleen de spelregie voeren, bij de beide volgende uit zendingen neemt hij zowel de spel regie als de cameraregie voor zijn rekening. Paul Cammermans heeft in eigen land sinds 1955 een snelle carrière ge maakt. In dat jaar gaf hij zijn positie bij het Nationaal Toneel te Antwerpen op, om als „free-lance" te gaan regis seren voor de Vlaamse televisie. Sinds dien heeft hij veel gedaan en veel be reikt. Op uitnodiging van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft hij zich onder meer een half jaar lang uitvoerig op de hoogte ge steld van de werkwijzen in de New- yorkse televisiestudio's, van het Ameri kaanse theater en van de filmtechniek in de studio's van Hollywood. „Tv-eircus" De specialiteit van deze nog Jonge talentvolle Vlaming, die zich bij het Nederlandse publiek reeds geintrocu- ceerd heeft als een hoofdrolspeler in de onlangs uitgebrachte speelfilm „Het Mes", is het ontwerpen en regisseren van televisie-shows. In België heeft hij drie jaar lang veel succes gehad met zijn originele maaksel „T.v.-circus", een maandelijks amuse mentsprogramma, dat in een verplaats bare circusten telkens in een andere stad gehouden werd. Hij was ook de ontwerper van het populaire programma „De televisie maakt muziek." Tussen alle bedrijven door zag Cammermans kans om op te treden in vijf Belgische films, terwijl hij daarnaast rollen bleef vervullen voor het Brussels toneel. De laatste jaren hield hij zien bezig met onder meer het maken van tele visiereportages van variété-shows, als mede met het spelen in en regisseren van tv-spelen, waaronder „De gelukkige reis naar Trenton en Camden", van Thornton Wilder en „Het Hemelbed". Paul Cammermans introduceerde in België het systeem om uitzendingen van schouwburgtoneelvoorstellingen te ma ken, waarbij de camera's ongelimiteerde opstellingsgelegenheid kregen, dank zij het feit dat de toeschouwers in de zaal door de televisie geinviteerd waren. Bij Ned. Comedie Op het ogenblik is Paul Cammermans vast verbonden aan de Nederlandse Co medie. Reeds drie jaar geleden vroeg Guus Oster hem hier te komen spelen, maar Cammermans had het toen te druk in Brussel. Thans heeft hij zich blijvend in ons land gevestigd. Hij heeft een contract getekend met de Nederlandse Comedie tot het eind van het volgende seizoen. Daarnaast zal hij dus televisie-program ma's gaan regisseren voor de NCRV. Naar men mag aannemen zal deze ta lentvolle en ervaren showregisseur voor de Nederlandse televisie een aanwinst betekenen. Zelf vindt Cammermans de Nederlandse televisiespelen over het al gemeen beter dan de Belgische. „Maar aan onze tv-shows valt nog heel wat te verbeteren", meent hij. En wie zal hem ongelijk geven? Een reden temeer om Cammermans zéér veel succes te wensen Advertentie sterk en ventilerend. Direct droog. 19.75 24.75 In samenwerking met Polygoon-Profilti te Hilversum zal Kees Brusse een nieuwe Nederlandse speelfilm produceren. De film is gebaseerd op een gegeven van Joop van der Broek. Kees Brusse zal zelf de regie voeren. De produktieleiding is in handen van Piet Buis. Opnameleider is Karei Das van Grol.. Het camera werk zal Ruurd Fenenga (cameraman van „Het Gerucht") verzorgen. De opnamen beginnen medio april. Verwacht wordt, dat deze film in ok tober in roulatie kan worden gebracht. Reeds staat vast, dat behalve Kees Brus se en Mieke Verstraete ook Ko van Dijk en Andrea Domburg rollen in deze film zullen krijgen. De technische afwerking wordt verzorgd door Cinecentrum in Hil versum. Eerst Kenjatta vrij, dan pas samenwerken niet de regering o o i Gisteravond zün elf Afrikaanse leiders van de voornaamste twee politieke par tijen, de KANU en de KADU, van Kenia in Nairobi teruggekeerd na een ontmoeting te hebben gehad met de in ballingschap levende voormalige lei der van de Mau-Mau Djomo Kenjatta. Kenjatta leeft in Lodwar in het noor delijk woestün gebied van Kenia. „Wü zü*> niet naar Lodwar geweest om de formatie van een regering te be spreken", zei Tom Mboja van de Afri kaanse Nationale Unie van Kenia. „Ons standpunt blijft: geen samenwerking met de regering, voordat Kenjatta on voorwaardelijk is ontslagen." Mboja zei, dat hij diep onder de In druk was van Kenjatta's kennis en diens kijk op de huidige toestand. Er was geen sprake van dat de voormalige Mau Mau-leider te oud zou zijn of een slechte gezondheid zou hebben, aldus Mboja. „Ik stem volkomen met hem in als leider van het land," zei hij. De voorzitter van de Afrikaanse Na tionale Unie zei, dat Kenjatta was op getreden als voorzitter van de vergade ring van partijleiders. De linkse leider van dezelfde unie Odinga noemde Ken jatta's ballingschap een „vooropgezette, langzame, berekende moord". Hij vergeleek de omstandigheden on der welk aartsbisschop Makarios van Cyprus indertijd en Djomo Kenjatta thans in ballingschap leefden. „Per slot van rekening werden beiden verdacht van gewelddadige strijdmethoden," zei hij. „En waarom werd Makarios dan in een paleis gevangen gehouden?Om dat Makarios een blanke is en Kenjatta een zwarte." Opheffing censuur in Rusland heeft weinig te betekenen De Russische regering heeft gisteren zoals in een deel van onze editie van donderdag nog werd medegedeeld de censuur op uitgaande berichten van buitenlandse correspondenten opgehe ven. De journalisten zyn echter wel ge waarschuwd een kopie van him berich ten te bewaren „met het oog op even tuele misverstanden". Het besluit werd bekendgemaakt op een persconferentie van Michail Char- lamow, het hoofd van de persafdeling van het Sowjetrussische ministerie van Buitenlandse Zaken. Charlamow noemde echter niet het woord censuur. Hij sprak slechts over een besluit dat dient ter vergemakkelijking en ter verbetering van het contact tussen de correspon denten en hun redacties. In feite be stond er vrijwel onafgebroken censuur sinds 1917, die officieel is omschreven als een manier om controle uit te oefe nen op. de buitenlandse correspondenten en te voorkomen dat zy „leugens zouden verspreiden" Overigens behoudt de Sowjetregering de mogelijkheid om journalisten, die haar niet welgevallige berichten naar het buitenland sturen, te verwijderen. De correspondenten krijgen namelyk een visum, dat over het algemeen elk half jaar moet worden verlengd en dat elk moment kan worden ingetrokken. De buitenlandse correspondenten ln Moskou zijn trouwens van mening dat het opheffen van de censuur zeer wei nig verschil zal maken bij het verslaan van gebeurtenissen in de Sow jet-Unie. De voornaamste moeilüklieid is name lijk het gebrek aan bronnen. Geen en kele Sowjetrussische ambtenaar heeft het ooit gewaagd, speculaties te doen over hetgeen zijn regering gaat doen, of een reactie te geven op gebeurtenis sen in het buitenland. Het is onwaar schijnlijk dat dit nu zal veranderen Het voornaamste voordeel van de maatregel zal dan ook zijn, dat het nieuws uit Moskou sneller op de redac ties zal zyn. In het verleden moesten de correspondenten vaak uren wach ten, voordat hun berichten mochten worden doorgezonden. Toen moesten de berichten in viervoud worden ingeleverd en bovendien moesten aan elk telegram de woorden „correcties van mü" worden toegevoegd, waardoor Russische functi onarissen passages konden weglaten, terwyl het leek alsof dit het werk van de correspondent was (Van onze Brusselse correspondent) Prinses Paola van Luik is gister ochtend voor het eerst van haar le ven in een kolenmijn afgedaald. Zij heeft de mijn Espérance te Monteg- née, vlak bij Luik, bezocht. Daar werken nogal wat Italianen, ex-landgenoten dus van de Prinses. Paola had zich, zoals iedereen die de mijn bezoekt, in het mijnwerkers kostuum gestoken. Men had voor haar er speciaal een van donker blauwe stof laten maken en in het paleis Belvédère te Laeken, waar Prins Albert van Luik en zijn vrouw wonen, had zij het dezer dagen reeds gepast. Zij zag er dan ook allerbekoorlijkst in uit. Op haar hoog opgemaakte kapsel stond een zwarte mynwerkershelm van plastic, rondom haar hals droeg zij een zijden sjaaltje met rode motiefjes. Met de gemakkelijk kleine lift is de Prinses met haar gezelschap afgedaald tot 700 meter onder de grond. Toen zij daar uit het vehikel stapte, heeft een Italiaanse mijnwerker haar een rode anjer aange boden. Daarna heeft zij wel 2% kilometer on der de grond door de mijngangen gelo pen. Telkens wanneer zij bij Italianen kwam, heeft zij met hen gesproken, en natuurlük ook met de Waalse mijnwer- Het bezoek aan de mijn geschiedde op speciaal verzoek van de Prinses, die on langs, nadat er in het Luikse een on geluk in een der mijnen was gebeurd, de wens had te kennen gegeven te zien on der welke omstandigheden onder de grond wordt gewerkt. Advertentie De Pakistaanse ambassadeur in ons land, de begum Raana Liaquat Ali Khan heeft gisteren in Den Haag gerecipieerd ter gelegenheid van „Pakistan Day", de viering van de onafhankelijkheidsdag. Ook minister Luns kwam op deze receptie zijn opwachting maken. Walgelijk misdrijfin hoger beroep Ouders doen beroep op generaal De Gaulle aan de schooladministra ties doorgegeven en kon den zo dus evenmin offi cieel worden geregistreerd. Nu echter de leraren en onderwijzers bovendien te kennen hebben gegeven de komende overgangs- en eindexamens te zullen saboteren, beginnen met de ouders ook de leerlin- (Van onze Paryse cor respondent) De Federatie van Franse Ouders, die zo'n 400.000 leden telt, heeft zich gis teren officieel tot het staatshoofd generaal Charles de Gaulle gewend met het verzoek een einde te willen maken aan de ernstige crisis in het on derwijs. Een crisis die zich al maanden lang voortsleept en periodiek in korte stakingen tot uiting komt, doch die nu in een acute fase lUkt te zün getreden. De vakvereniging van het onderwijzend perso neel had al besloten, dat deze week geen enkele leerling zijn ouders een paasrapport zou voorleg gen, een initiatief dat overigens op de school banken over het algemeen niet zo erg ongunstig ont vangen werd. Tot dusver werden schriftelyke proef werken wel gecorrigeerd door de onderwijzers en de leraren en kregen de leerlingen officieus ook hun cyfers te horen. Die cüfers werden echter niet erkende minimum-salaris nemen. en een gezin kan hü prak tisch van zün inkomen niet onderhouden. Er heerst dan ook in Frank- ryk een nijpend tekort aan onderwijzend perso neel. Generaal De Gaulle die nu dus ook voor dit pro bleem als wonderdokter op mag treden, staat voor gen zich toch wel even te een moeilijke teak. Terwyl verontrusten. Want de de vakverenigingen een consequentie van die daad bedrag van 40.000 miljard zou zün, dat de hele oude franken voor een Franse schoolgaande onmiddellüke herziening jeugd collectief volgend van de salarissen eisen, jaar zal moeten double- wil de minister van Fi- ren, terwül de nieuwe nanciën niet verder gaan Jaargang debutanten een- dan hoogstens de helft voudig geen plaats op de van die som. banken zal vinden In haar brief aan de De soep wordt zelden president maakt de Fran- even heet gegeten als op gediend, maar niettemin begint de tüd te dringen want in april plegen al de voorbereidingen voor de eindexamens te worden getroffen. Het ontbreekt de ouders intussen niet aan begrip voor de wel zeer bescheiden salarissen die onderwüzers en ook leraren verdienen. De jonge onderwüzer krügt Oudersfederatie ook nog een toespeling op de zes kleinkinderen van de generaal, die momenteel nog lagere scholen be zoeken. Dat die vinger wijzing aan de grootvader tot effect zou hebben dat het staatshoofd zün mi nister van Financiën tot wat ruimere scheutigheid wil brengen hopen nu de Franse ouders zeer spoe- maar weinig meer dan het dig te zullen mogen ver- Negen jaar tegen Velsense broers Een beduidend hogere straf, n.l. negen jaar gevangenisstraf met aftrek, heeft de procureur-generaal bij het Amsterdamse Gerechtshof gistermiddag geëist tegen twee broers uit Velsen. Nu bijna tien jaar geleden pleeg den zij een roofoverval op een boerderij in Monnikendam, waarbij zij de drie bejaarde bewoners ern stig mishandelden, zodanig, dat een van hen, de 76-jarige Pieter Laan, enige tijd later aan de gevolgen overleed. De rechtbank veroordeelde de broers in januari j.l. beiden tot een gevangenisstraf van zes jaar met aftrek. De procureur-generaal, mr. A. S. de Muinck Keizer achtte deze straf niet in overeenstemming met de ernst van het gepleegde feit. „Hoeveel duizenden, vooral op het platteland, gaan tegenwoordig niet met angst en beven de nacht tegemoet en voelen zich bedreigd door dergelijke on verlaten". zo vroeg de procureur-gene raal zich af. Hü was er van overtuigd, dat beide broers volledig ingesteld wa ren op geweldpleging en beiden achtte hy even schuldig aan het gebeurde. Geen schuld De jongste verdachte (39) was van zün vonnis, hem opgelegd door de recht bank, in hoger beroep gekomen, omdat hü volgens zijn verklaringen geen schuld zou hebben aan de geweldplegin gen. „Ik heb alleen gehoord, dat de oude heer Laan schreeuwde, maar ik heb noch hem noch zün zusters gesla gen", zo zei hü- Wel bekende Gerard, dat het plan om bü de familie Laan te gaan stelen van hem was gekomen. Na dat hü met verschillende kennissen daartoe reeds enige pogingen had on dernomen, trok hü er in de nacht van 7 op 8 augustus 1951 met zün broer op uit. De heer Laan en zijn thans over leden zusters Suzanne (73) en Neeltje (79) werden ernstig mishandeld. De broers hebben nog getracht de brand kast, waarin zich f 5000 bevond, te for ceren, maar toen dit niet lukte, stelden zü zich tevreden met een portemonnaie met slechts dertig gulden. Speurwerk Pas negen jaar later kwam vast te staan, dat de broers de daders waren. Dit was vooral te danken aan het lang durige speurwerk van de thans gepen sioneerde 61-jarige adjudant van politie G. Kerkhoven, die gisteren als getuige verklaarde, dat hü mede uit de verkla ringen van de oudste (41) de indruk had. dat de jongste zich ook aan ge weldpleging zou hebben schuldig ge maakt. De oudste verdachte bekende, evenals voor de rechtbank, dat hij de bewoners met een koevoet had toegeta keld. Hü zei zich niet meer te herinne ren of ook zün broer zich schuldig ge maakt had aan mishandeling. Volgens de procureur-generaal deed dat er weinig toe. „Beiden hebben in volledige overeenstemming gehandeld en 1 het is niet van essentieel belang, hoe de rolverdeling bü dit walgelüke mis- drüf is geweest". De verdediger van de jongste, mr. H. R. Eül, was het daar niet mee eens. Volgens hem was het niet bewezen, dat zün cliënt deelgenomen had aan de ge weldpleging en had het onderzoek in deze zaak in 1951 gefaald. Mr. Eül vroeg begrip voor de wijze, waarop zün cliënt heeft gemeend een beroep op het Hof te moeten doen, en pleitte een clemente straf. De verdediger van de oudste, die zelf niet in hoger beroep was gegaan (in deze zaak had de officier appèl aange tekend), mr. J. Engelsman, belichtte uit voerig de achtergronden die zün cliënt tot deze zaak hadden gebracht en be pleitte eveneens clementie. Uitspraak over veertien dagen. Steeds, meer vakantiegangers Een miljoen aan het Noordzeestrand Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft kortgeleden een onderzoek Ingesteld naar de vakantiebesteding van de Nederlandse bevolking in 1960. Uit voorlopige uitkomsten van dit onderzoek blükt, dat in 1960 büna 5,2 miljoen Ne derlanders (45%) met vakantie buiten hun woonplaats zün gevrcest tegen 4,4 miljoen in 1954 (41%). Een nadere analyse van de cüfers leert, dat het bezoek aan familie, vrien den en kennissen tussen 1954 en 1960 sterk is afgenomen. Daartegenover staat een sterke toeneming van het kamperen en een iets minder sterke toeneming van het hotelbezoek. Er werd in 1960 door 1,5 miljoen Nederlanders in eniger lei vorm gekampeerd, 1954 door 600.000) In 1960 maakte een groter deel van de vakantiegangers gebruik van het logies- verstrekkende bedrijf dan in 1954. In 1954 verbleven ongeveer 2,3 miljoen va kantiegangers in een van de beschik bare typen van logiesinrichtingen, in 1960 bleek dit aantal te zün opgelopen tot 3.7 miljoen. Naar werd verwacht Is het bezoek aan het buitenland zeer sterk toegeno men. In 1947 ging 4% van de vakantie gangers naar het buitenland, in 1954 18% en in 1960 24%. In totaal be zochten ruim 1,5 miljoen Nederlandse vakantiegangers het buitenland. Een derde deel daarvan verbleef in West- Duitsland. In het binnenland nam het bezoek aan badplaatsen en watersportgebieden relatief sterk toe. Het bezoek aan de Achterhoek en Twente en aan de grote steden (samenhangend met de vermin dering van het familiebezoek) bleef rela tief teruglopen. In 1960 bezochten meer dan een miljoen Nederlandse vakantie gangers het Noordzeestrand. Hierbü zün de dagtoeristen niet meegeteld. Grote belangstelling voor jaarvergadering Philips Voor de jaarlükse algemene vergade ring van aandeelhouders van de N V. Philips Gloeilampenfabrieken, die op woensdag 29 maart zal worden gehouden hebben in totaal 2.977 aandeelhouders aandelen gedeponeerd. De Westdultae vice-kanseller en mi nister van Economische Zaken, Erhard. zal waarschyniyk vanaf 7 mei zyn reeds lang voorgenomen officiële bezoek aan Spanje en Portugal brengen. De minister zal met zijn Spaanse en Portugese gast heren vooral besprekingen voeren over problemen van de Europese Integratie en de Westdultae kapitaalinvesteringen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9