795° Twee sterren beheersten Bartök en Bruckner: Ricliter-Haaser en Dorati Magistrale samenwerking tussen dirigentsolist en het orkest 100% ZUIVER WOLLEN KAMGAREN COSTUUM wX></7 Revaluatie van gulden heeft ongunstig aspect voor tuinbouw Spaanse kunst van lioog gehalte P. C. toont de herenmode 1961 TELEVISIE BIJ MEDISCHE OPLEIDING IN LEIDS A.Z. Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 24 maart 1961 Tweede blad no. 30313 CONCERT RESIDENTIE ORKEST Opgetogen bijval van geestdriftig gehoor Een avond om met twee sterren aan te tekenen Zowel wat dirigent Dorati als Richter-Haaser betreftwaarbij de twee uitgevoerde werken Béla Bartóks Tweede Pianoconcert" en Bruckners Zevende Symfonie nog twee extra-sterren verdienen Welk een formidabele hoogspanning is er van dit ganse concert uit gegaanAllereerst van Bartók: diens fel-ritmisch Pianoconcert, daterend van 1930-31, dus uit een veel progressievere stijlperiode in zijn veel zijdige ontwikkelingsgang dan het zoveel méér bekende Derde Piano concert (van 1915), treft allereerst door de magische, motorisch-moke- rende geladenheid, met metaalharde „martellato-passages"die het solo- instrument welhaast bij voortduring sterk op de voorgrond plaatsen. Daar tussendoor de transparante, mysterieuze droomsfeer strijkers van het Adagio, abrupt verbroken door het korte, heftige Presto, waar in het klavier al evenzeer met briljante kleurenschittering zijn triomfen vieren kan. Technisch worden hier aan de pianist de ongeloofwaardigste eisen gesteld, waaraan slechts enkelingen kunnen voldoen. Vandaar wellicht ook, dat dit concert zo weinig op het repertoire der solisten voor komt. Richter-Haaser behoort tot hen, die dit huiveringwekkend moeilijke opus volkomen in hun macht hebben, er de juiste hamerende aanslag voor hebben (hoewel hij deze toch milder venijnig deed opklinken, dan wellicht de bedoe ling van de componist is geweest) en wat allerbelangrijkst is: de kolossale energie, het sprankelend élan en de lichamelijke kracht kunnen opbrengen om deze reuzentaak te volvoeren. Met bewonderenswaardig gemak, eigenlijk alsof dit alles „kinderspel" was, be heerste hy feilloos zijn enorm zware op gave, gehouden in de fantastisch storm achtige vaart, welke voor dit concert vereist is, in volmaakte eenheid met en ondersteund door een gedisciplineerd orkest, dat onder de ban van Dorati stond. In het Adagio openbaarde Rich ter-Haaser tevens een zuivere, fijnzin nige gevoeligheid, zoals men zich deze herinnert van zijn interpretaties in het klassieke of romantische genre. Bartoks geniale inventies, evenzovele verrassende aspecten openbarend van zijn geweldig compositorisch kunnen, ontvingen onder Richter-Haasers han den een magistrale belichting, waar voor hem de enthousiaste dank van een auditorium, dat kennelijk diep onder de indruk was van deze ongeëvenaarde, fas cinerende en adembenemende prestatie, ten volle toekwam. Eenzelfde warme en opgetogen bijval van een geestdriftig gestemd gehoor viel de al evenzeer magistrale vertolking van Bruckners „Zevende" ten deel. Men rangschikt haar mèt de Achtste en de Negende, tot de hoogtepunten der schep pingen van de meester van St.-Florian. Ook hier geladenheid, tenminste in de visie van Dorati, die gevoeligheid niet Advertentie. 0 Als echte Coster-verrassing dit prachtige kamgaren herencostuum in verrassend mooie Italiaanse streep- en ruitdessin Eén dag betaalt U voor dit pracn- tige, 100% zuiver wollen kamgaren HERENCOSTUUM de verbluffend ge prqs van Geen telefonische of schriftelijke orden. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hoek Goudesingel Katendr. Lagedtjk hoek Dorpsweg West-Kruiskade 35 voor alles doet prevaleren. Een werk, vervuld van diepe ernst, getuige al on middellijk het Adagio, een werk ook ver vuld van een ontzagwekkende vormbe heersing, aantonend hoe Bruckner, mede door zjjn fantasie en zijn plastiek, in de motieven een expressief beeldende macht ontwikkelend, een der grootste kunste naars van zijn tyd is geweest. Wie spreekt er nog over een te lange „uitgesponnenheid", wanneer een Bruck- nersymfonie met zoveel suggestieve kracht wordt voorgetoverd als onder Dorati's directie het geval was? Men volgt in één constante stroom van geconcentreerde aandacht de gang van het ganse werk, met in het centrum dat diepaangrijpende Adagio, waarmee Bruckner in het intuïtief aanvoelen van Wagners naderende dood zijn bewonde ring aan de voeten van de grote man van Bayreuth legt en waaraan deze „Zevende" in de eerste plaats wel haar „populariteit" dankt. De prachtig klin kende Wagnertuba's, vol van verzadi ging, zijn hier aan het woord, gevolgd door het onstuimige Scherzo en de be wogen Finale, een afsluiting van een groots geheel, zoals alleen een Bruckner deze uitdenken kon. In grote, weldadige rust, bij Bruckner zo uiterst belangrijk en in een groot evenwicht van kleurverhoudingen, heeft Dorati „zijn" Bruckner bezield verklankt en in zijn herschepping het orkest tot een ongewoon hoog niveau opgevoerd, waarbij strijkers zowel als koperblazers hun perfecte kwaliteiten overtuigend demonstreerden. Niet alleen de grote lijn werd bewaard: Dorati wydde ook aandacht aan het geringste détail, daarbij iedere zweem naar een te ro mantische instelling vermijdend. Bruckner met zulk een spanning weergegeven, doet alle bezwaren tegen de veel gesmade lengte en herhalingen, als op slag verdwijnen. Het betekent een ware weldaad voor oor, hart en ziel. Alle indertijd door een Hanslick geuite venijnige kritiek voor hem moet Bruckner wel een totaal „gesloten boek" geweest zjjn ten spijt. Gelukkig wordt dit Brucknerboek voor de huidige generatie meer en meer opengeslagen, al is het naar ons gevoel nog véél te weinig H. Eeuwfeest fo. J. van der Stok Volgende maand is het een eeuw gele den, dat de firma J. van der Stok, thans gevestigd Breestraat 155, werd opgericht. Ter gelegenheid van dit eeuwfeest wordt 11 april 's-middags van 3 tot 4.30 uur, in restaurant Van der Heijden een receptie gehouden. INTERKERKELIJKE GEZINSZORG De hier ter stede gehouden huis-aan- huiscollecte ten bate van Interkerkelijke Gezinszorg heeft ruim f. 1138 opgebracht. Onze stadgenote, mej. A. v. d. Vij ver, is geslaagd voor het diploma gezins verzorgster. Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. Bijna f 13 miljoen omzet van Leidse groenten-, fruit- en bloemenveiling ANTAL DORATI (Foto Leldsch Dagblad) Gisteren werd in „Den Burcht" de voorjaarsvergadering van de Leidse Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling ge houden. De voorzitter, de heer B. van Vliet, sprak een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot de ereleden en de vertegenwoordiger van de Coöp. Raif- feisenbank te Leiden. Meegedeeld werd, dat de veilingomzet ook in 1960 nog is gestegen. In het begin van het jaar is deze stijging bijzonder groot geweest, he laas is deze stijging in het najaar vrij wel geheel verdwenen. Bedroeg de omzet in 1935 f 1.108.175, vyf-en-twintig jaar later werd voor een bedrag van f 12.872.484 (in 1959: f 12.264.041) omgezet. De aanvoer van tomaten is gestegen van 1.000.000 kg in '51 tot reeds 2.500.000 kg in 1960. Komkommers geven hetzelfde beeld, nl. een aanvoer in 1951 van 600.000 stuks, in 1960 een aanvoer van 1.450.000 stuks. Voor 1961 zal een belangrijke rol spelen: de omvang van de aanvoer in Nederland en die in het buitenland, als ook de weersomstandigheden in ons land en daarbuiten. Het is nog moeilijk, aldus de voorzitter om de gevolgen van de revaluatie van de gulden voor de tuinderswereld te be oordelen. De algemene invloed zal echter zijn, dat de export van onze verse groenten lagere prijzen zal opbrengen in alle lan den behalve W.-Duitsland. Bij produk- ten, die voor hun afzet voor een zeer be langrijk deel afhankelijk zijn van de ex port naar andere landen dan W-Duits- land, zou inderdaad deze revaluatie in vloed van betekenis kunnen hebben. In de praktijk echter blijkt, dat het over grote deel van onze belangrijke export- produkten W.-Duitsland als belangrijk ste afnemer kent. Weliswaar zullen andere landen dan Nederland en spre ker dacht hierbij vooral aan Italië, rela tief goedkoper aan W.-Duitsland kunnen leveren dan Nederland, maar hij gelooft dat deze verbetering van de concurren tiepositie geen invloed van betekenis zal hebben, o.a. omdat deze landen voor al goedkopere vollegrondsgroenten leve ren, waarbij een verlaging der prijzen met 5% in de regel in de eindprijs, die al vrij laag is, weinig uitmaakt. Boven dien herinnerde de heer Van Vliet aan, dat Nederland de laatste twee jaren met z'n duurdere produkten meer ge profiteerd heeft van de verlaging der Duitse invoerrechten op produkten uit de Euromarktlanden dan de landen uit i Zuid Europa met hun goedkopere na- tuurprodukten. i De heer Van Vliet is dan ook van me ning, dat de concurrentiepositie van de Nederlandse produkten op de Duitse markt ten opzichte van de andere lan den praktisch niet veranderd is. Wat de Nederlandse export naar andere landen betreft heeft de revaluatie van de gul den zeker een ongunstig aspect. Spreker dacht hierbij vooral aan de export naar Engeland en Zweden, welke twee landen juist hun vraag concentreren op de duurdere produkten. Ook wat België be treft zal de revaluatie remmend werken. Dansensemble Mariemma K. en O. introduceerde gisteravond in de stampvolle Schouwburg voor het Ge mengd Kunstabonnement van K. en O. Mariemma en haar ensemble in „Een Spaanse dansavond". Deze avond mag in alle opzichten geslaagd heten en zal ongetwijfeld by de liefhebbers van deze kunstuiting een herinnering van de meest aangename aard achter laten. Het ensemble is niet groot. Het telt, behalve de uitblinkende Mariemma nog één danseres, Conchita Fernandez en één danser, Paco de Ronda, maar het is uitstekend geschoold en beheerst het vak volkomen. Maar ook de muzikale bege leiding was van voortreffelijk gehalte. Wij weten niet wat meer te bewonderen de virtuositeit van Enrique Lusuriaga aan de vleugel of die van Luis Pastor op de gitaar. Voeg hierbij tal van uiterst smaakvolle kostuums, de bonte afwisse ling van het uit twaalf nummers be staande programma en het zal niemand verbazen dat de stemming in de zaal met de opgaande lijn der prestaties ge lijke tred hield. Naast de in perfectie uitgevoerde Ma- laguena door Mariemma, verrasten Paco de Ronda en Conchita Fernandez het „Vijf tegen één", „één tegen vijf" Leidse Chr. Kweekschool in de halve finale De Leidenaars, die gisteravond hun ra diotoestel afstemden op de N.C.R.V. om de wedstrijd „Vyf tegen één, één tegen vijf" te volgen, waarin de Leidse Chris telijke Kweekschool in de kwartfinale moest aantreden tegen het Gereformeerd gymnasium van Amsterdam, zullen in het begin evenmin als de leerlingen der kweekschool, die met de directeur mr. dr. K. de Vries in de studio aanwezig waren gedacht hebben, dat de Leidenaars met de overwinning naar huis zouden gaan. De leider van het Leidse vijftal begon met het antwoord op een gestelde vraag schuldig te blijven, terwijl een van de dames ook al niet wist dat de Engelse dissenters, die in de 17de eeuw naar Amerika uitweeken de Pilgrimfaithers heetten en hun schip de Mayflower. Daartegenover gaf de leider van het Amsterdamse team een nummertje kennis over muggen, horzels en dazen weg dat aller bewondering afdwong en voor de kweekschoolbewoners het allerergste deed vrezen. Deze laatste stonden dan ook bij de pauze op de helft van de wedstrijd een flink stuk achter in behaalde pun ten. In het tweede gedeelte echter ging het alles veel beter. De heer G. Nieuwaard, wist de moeilijke vragen, zij het soms precies op de streep beter, als op de zoemer werd gedrukt te beantwoorden terwijl de Amsterdammers, die zo vlot waren begonnen, tot veler verrassing en kele steken lieten vallen. Het resultaat was dat de Leidenaars tenslotte met 25 tegen 20 punten de overwinning behaal den en zich plaatsten voor de halve fi nale. Nu werden zij met een boekenbon beloond, mochten zij aan het einde ook de finale bereiken dan wacht hen een door de NRCV aangeboden vakantiereis naar Zwitserland. Nog is het niet zo ver, maar het zit er in! publiek met de geestig gedanste Castilli- aanse Triptiek. Enrique Luzuriaga oogst te veel succes met de piano-solo „Tona- dus" van J. Nin-Culnell en Mariemma en Paco de Rondo sloten de eerste helft af met een indrukwekkend gedanste Querencia van M. Ravel. Na de pauze een sterke inzet van Ma riemma en Paco de Ronda in Evocacion. Via de piano-solo El vito (variaties) van M. Infante door Enrique Luzuriaga, en de vol humor gedanste Jota Navarra door Mariemma kwam het slotnummer en tevens hoogtepunt van de avond „Flamencos de Santa Maria" door het gehele ensemble, waarbij de gitarist ver bluffende staaltjes van zijn meesterschap ten gehore bracht. Het publiek was laaiend enthousiast en verkreeg een herhaling van de laatste dans van het slotnummer. Voor Ma riemma en Conchita Fernandez werd een schat van bloemen opgedragen. Meisje op beschuldiging van chantage aangehouden In de ouderlijke woning te Leiden is gisteren een 20-jarig meisje, dat zich schuldig zou hebben gemaakt aan chan- Veel variatie, ook in jongenskleding Voor de man. die zich iets aan de mode gelegen laat liggen en dat zijn er vele) zijn er ook nu weer modieuze details. Het colbert is korter geworden, de revers blijven smal, de pantalons hebben geen of zeer smalle omslagen en wat betreft de kleuren, veel groen, blauw en bruin in strepen of ruiten. Al deze nieuwtjes waren te zien op de Moderato, welke gisteravond Peek en Cloppenburg hield. Er was niet alleen mode voor de heren, doch ook een col lectie damesregenmantels en jongens kleding. De regenmantels, die werden gebracht, waren van popeline, nylon of ottoman- zijde. Deze laatste kunnen ook als man tel gedragen worden. De modellen zfjn rechtvallend, zowel met als zonder cein tuur. Deze werden in pasteltinten, doch tage, gearresteerd. Het (ongehuwde) meisje werd aangehouden op aanklacht van de gechanteerde. Primeur voor Nederlandse universiteiten De Leidse medische faculteit zal binnenkort overgaan tot het gebruik van televisie bij operaties ten dienste van de medische opleiding, aldus berichtte gisteren Het Vaderland. Leiden schakelt deze nieuwe techniek als eerste Universiteit in het land in bij het medisch onderricht. Wel licht zal de installatie reeds in het begin van het komende academische jaar in gebruik worden gesteld. Gedegen voorbereiding Reeds enige tijd worden in Utrecht in samenwerking met de Stichting Film en Wetenschap (Universitaire Film of Unfi) demonstraties voor de Nederland se universiteiten gegeven met het ge bruik van televisie in dienst van het we tenschappelijk onderwijs. Verschillende bedrijven, onder meer Philips, demon streren hierbij hun apparaturen. Ver moedelijk zullen als gevolg daarvan ook andere universiteiten na Leiden over gaan tot inschakeling van televisie bij de opleiding. In Leiden bestond reeds geruime tijd belangstelling voor televisie als onder- wijsmedium, wat uit enkele proefnemin gen en demonstraties bleek evenals uit oriëntatie door de directeur van het Aca demisch Ziekenhuis de heer Jongsma in Amerika. Wat toen aan apparatuur ter beschikking stond toonde echter nog duidelijk kinderziekten, die nu door een verbeterde techniek goeddeels overwon nen zijn. Door de inschakeling van televisie zal het volgen van een operatie niet alleen door studenten maar ook door sommige bij de operatie betrokken medici beter mu (.auma a naai uuuvaugtna u»n u* te volgen zijn. Voorts kan hierdoor wor- draad geschiedt, zodat de opnamen al- het geval bij televisieweergave, maar de psychologische effecten daarvan zijn minder sterk. Vanzelfsprekend worden patiënten ingelicht over het feit, dat de operatie door televisie zal worden weer gegeven, terwijl zij het recht behouden medewerking daaraan te weigeren. Door ingenieuze bouw van de opname camera's is het mogelijk, de studenten een veel beter beeld van het verloop van de operatie en de operatietechniek te verkrijgen, dan door directe waarneming op een toch altijd nog betrekkelijk gro te afstand. Geen kleuren De apparatuur voor het Leids Acade misch Ziekenhuis zal worden geleverd door Philips. Niet wordt overgegaan tot kleurentelevisie, hoewel dit vele voor delen zou opleveren. De apparatuur daarvoor is te kostbaar en het gebruik zou een te grote technische staf vergen. Nog niet is besloten over het formaat van de beeldschermen, waarop de opna men zullen worden geprojecteerd. Wel staat vast, dat vanzelfsprekend gewerkt zal worden met een gesloten circuit, d.w.z. dat de transmissie van de beelden van camera's naar ontvangers over de den voorkomen, dat een patiënt direct leen te volgen zijn op de in het zieken- bloot staat aan de blikken van een groot huis voor dit doel aangesloten ontvan- auditorium. Weliswaar is dit indirect ook 1 gers. ook in het zo modieuze bruin en zwart getoond. Er waren zowel geklede herenkos tuums als sportcombinaties. De colberts zijn iets meer getailleerd dan ze ge weest zijn; de armsgaten meer aange sloten en de pantalons blijven slank. Naast de vele ruiten en strepen in mooie kleurencombinaties waren er verschil lende zwart-witte ruitjes. Het materiaal van deze kostuums was kamgaren, mo hair en linnen structuur voor de licht gewicht zomerpakken. Van deze laatste stof waren er zowel gehele kostuums als combinaties hiervan. De vrij korte regenjassen waren van gabardine en popeline, vaak bewerkt met silicone, een produkt, dat vuilaf- werend en waterafstotend is. De klas sieke demi kan ook als regenjas gedra gen worden. Een nieuwtje was een ma rine-jas met nikkelen knopen en een hoogaangesloten kraag. Voor de „vrije-tijdsbesteding" was er een grote sortering in jackets, pul-pul lovers, shorts, weekeindhemden in stre pen of abstracte dessins. Heel mooi was een pullover in een combinatie van suède met wol. Voor de dames waren er popeline jackets, lange pantalons en korte jasjes van wol, linnen of imitatie nappa. Deze stof bestaat uit een struc tuurweefsel, dat op tricot gespoten is, zeer sterk en bijna waterdicht is. Zowel voor dames als heren was er een grote collectie suède jasjes. Voor jongens werden combinaties ge toond, bestaande uit lange pantalons met geruite jasjes of blazers en pullo vers; popeline jassen, die aan twee kanten draagbaar zijn en korte panta lons met gezellige blouses. Dat maatkleding een aparte distinctie heeft viel te constateren bij het tonen van een grijs mantelpak en dito heren kostuum. Tot slot werd gelegenheids kleding gebracht, bestaande uit een jacquet, een smoking met naadloze kraag en een rokkostuum. Vermelden wij nog dat bij de sport- kostuums veel stro-hoeden zowel voor heren als kinderen gedragen werden. De Surinaamse studentenband „Estrella Del Caribe" zorgde voor de muzikale afwisseling. Het getoonde schoeisel was afkomstig van de Fa. Hollants, Vismarkt en de sportartikelen van de Fa. v. d. Staay, Gangetje. Notulen, jaarverslag, balans en Ver lies- en Winstrekening over 1960 werden hierna goedgekeurd. Tydens de rondvraag spraken de leden hun ongenoegen uit over de ongunstige toestand van de emballage. De voorzitter moest dit helaas toe geven. Nog steeds is vergunning voor de bouw van een kistenloods uitgebleven, waardoor een grote hoeveelheid kisten in de openlucht moet worden opgeslagen, hetgeen vooral in de afgelopen regentijd zeer ongunstig voor het hout is geweest. Indien echter de inlichtingen juist zijn, kan in het najaar met de bouw van deze loods worden begonnen. Nadat nog het zaadkomkommerpro- bleem onder de loep was genomen en er gesproken was over het nieuwe tuin bouwcentrum te Woubrugge dat één dezer dagen gerealiseerd zal worden sloot de voorzitter deze vergadering met dank te brengen aan de medewerkers der veiling. G. J. VAN 'T SPIJKER HOOFD GEREF. ULO HOOGL. KERKGRACHT In de plaats van de heer R. Postma. die benoemd is tot hoofd van de nieuwe geref. Ulo-schoc! aan de Diepenbrock- laan, is de heer G. J. van 't Spijker be noemd tot hoofd van de geref Ulo school aan de Hooglandse Kerkgracht. De heer Van 't Spijker, die in 1912 te Zwolle werd geboren, is sinds 1956 hoofd van de Chr. Nat. Ulo-school te Enschede. Voor dien was hy als leraar verbonden aan een dergeiyke school te Almelo en van 1952-1956 te Haarlem. D. Bosnia overleden Voortreffelijk mens, docent en pedagoog In de afgelopen nacht is op 67-jarige leeftyd overleden de heer D. Bosma, oud-hoofd bij het Openbaar Lager On derwijs te dezer stede en oud-leraar in de Franse taal en letterkunde aan het Rembrandtlyceum en de Handelsavond school van het Genootschap „Kennis is Macht." De heer Bosma ontving zyn opleiding tot onderwijzer aan de Rijksnormaal school in zijn geboortestad Steenwijk. Na achtereenvolgens werkzaam te zyn ge weest in Ambt-Vollenhoven en Steenwyk, werd hy op 1 januari 1919 benoemd tot onderwijzer aan de O.L.S. in de Vrou wenkerksteeg. Het volgende jaar werd hy overgeplaatst naar de nieuw gevorm de 2de klasse school aan de Maresingel om op 1 september 1923 als hoofd terug te keren in de kort voordien gesplitste school Vrouwenkerksteeg. Byna 10 jaar bleef hy als zodanig werkzaam; met in gang van 1 februari 1933 werd hy be noemd tot hoofd der Langebrugschool A, welke inrichting destyds een bescheiden aantal leerlingen telde. Onder leiding van de heer Bosma heeft deze school zich ontwikkeld tot een bloeiende en drukbezochte inrichting, welke in de plaatselyke onderwyswereld een uitstekende reputatie verwierf. In de laatste jaren van zyn langdurige loopbaan in dienst van het openbaar on derwas was hy werkzaam als hoofd van de school aan de Lorentzkade. Ter gelegenheid van zyn zilveren jubi leum als schoolhoofd viel hem op 2 sep tember 1947 een hartelyke huldiging ten deel, waarby o.a. namens het Gemeente bestuur met grote waardering werd ge tuigd van zyn vele goede kwaliteiten als mens, docent en pedagoog. Ook voor de plaatselyke afdeling der Ver. „Volksonderwys" heeft de heer Bos ma zich zeer verdienstelyk gemaakt. De teraardebestelling van het stoffeiyk overschot zal a.s. mandagmiddag te 4 uur geschieden op de begraafplaats „Rhynhof". Hoe ver bent U met de SCHOONMAAK Ons HOME SWEET HOME BOEKJE dat is thuisbezorgd vergemakkelijkt U bij het kiezen van vernieuwingen. HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 Tegen de sport-toto By de centrale kerkeraad der Leidse hervormde gemeente is een verzoek van de christelyke sportorganisaties binnen gekomen om „in de kerkdiensten op een bepaalde zondag folders en inschry- vingsformulieren te mogen uitreiken, waarop men kan intekenen voor een contributie of gift ineens. Dit ter onder steuning van het plan: te tonen, dat degenen die principieel de toto afwyzen. op betere wyze in staat zyn de benodig de gelden te verkrygen dan via de gok lust van het publiek. Aangezien de generale synode der Ned. Herv. Kerk aan dit plan haar steun en sympathie gegeven heeft, meende de centrale kerkeraad aan dit verzoek te moeten voldoen. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het doctoraal examen Ne derlands recht de heren W. F. Th. Ma- Wo°i!.A(ïn/-,I^a?i)P Ze*waard (Den Haag) H. G. Ruys (Den Haag) en J L. van Wuyckhuyse (Zwyndrecht). Officiële publikaties UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat met Ingang van 25 maart 1961 tot en met 7 april 1961 ter gemeente-secretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111), voor een leder ter inzage zullen liggen een plan van uitbreiding met betrekking tot gron den. gelegen tussen de Boerhaavelaan en de spoorbaan Amsterdam-Rot ter dam (par tieel uitbreidingsplan ..Lelden-Houtkwar- tler-zuld II (1961)". en de bybehorende bebouwingsvoorschriften, een en ander vastgesteld door de gemeenteraad bij be sluit van 20 maart 1961 met Intrekking van gedeelten van plannen van uitbrei ding. voorzoveel voor dat gebied geldende Lelden., 24 maart 1961. De Burgemeester voornoemd. F. H. van Kinschot.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3