Middelbaar en nijverheidsonderwijs in Voorschoten niet noodzakelijk Leiderdorp krijgt er een nieuw bad bij en bovendien restaurant Burgemeester van Warmond opent het nieuwe gebouw Wit-Gele Kruis Aantrekkelijk als woongemeente maar de bevolkingssamenstelling mag niet te eenzijdig worden Moskou schaft de censuur af Grotere zonneweide BEURS VAN AMSTERDAM Burgerij biedt geschenken aan DONDERDAG 23 MAART 1961 Volgens het aan de raad aangeboden ETI-rapport Het college van B. en W. heeft aan de gemeenteraad het rapport aangeboden, dat door het Economisch-Technologisch Instituut voor Zuid-Holland is uitgebracht over de sociale en economische structuur. Dit zeer uitvoerige rapport is voorzien van een uitgebreid pre-advies. Het zal binnenkort in een raadsvergadering aan de orde worden ge steld. Hoewel het rapport zelf interessant is, hebben we toch eerst onze aandacht geschonken aan de conclusie, die in dit rapport als program ma aangeduid worden. Het zijn de belangrijkste programmapunten voor de komende vijf jaren, die voor de gemeentelijke overheid en haar bestuursbeleid van betekenis zijn, maar die ook waardevolle aanwijzingen en suggesties bevatten voor allerlei organisaties. In het rapport en de slotconclusies wordt vooropgesteld dat Voor schoten aantrekkelijk dient te zijn als woongemeente. Wanneer het industrieterrein aan de Dobbeweg is afgerond en dat aan de Molen laan is aangelegd, dan moeten geen nieuwe terreinen voor andere dan verzorgende ambachten worden ontsloten, meent het ETI. B. en W. echter merken op, dat het voor de leefbaarheid in Voor schoten van essentiëel belang is, zoveel mogelijk te voorkomen, dat de bevolkingssamenstelling door de vergroting van de woonfunctie té een zijdig van aard wordt. Woningbouw In de komende vijf jaren dienen jaarlijks minstens 300 woningen te wor den gebouwd, waarvan minstens 165 huurwoningen aldus het ETI. B. en W. hebben de raad in oktober reeds gelegenheid gegeven zich over het woningbeleid uit te spreken, zodat er nu niet dieper op ingegaan wordt. Sierbestrating Dat de Schoolstraat voor het rijver- keer dient te worden afgesloten en van een sierbestrating moet worden voor zien om hier een winkelcentrum te stich ten, zodra de Blauwe Tram verdwijnt, is een gedachte, die B. en W. in hun plannen voor de winkelsituatie in Voor schoten reeds uitvoerig besproken heb ben, ook met de plaatselijke midden stand. De Sowjet-Unie heeft vandaag offi cieel het einde van de censuur op pers- telegrammen voor het buitenland be kendgemaakt. De maatregel is dadelijk van kracht geworden. Het hoofd van de voorlichtingsdienst van het Sowjetrussische ministerie van Buitenlandse Zaken, Charlomow, stelde de buitenlandse correspondenten in Mos kou vandaag op een persconferentie van deze maatregel op de hoogte. De buitenlandse correspondenten kun nen voortaan onverschillig uit welke plaats in de Sowjet-Unie vrijelijk be richten doorgeven naar hun bladen of persbureaus. De censuur op de berichtgeving van abuitenlandse correspondenten in Rus land heeft 43 jaar bestaan. De beëindiging van de censuur op de berichten van buitenlandse correspon denten verandert niet-s aan het thans bestaande regime ten aanzien van de pers, de radio en de televisie. Deze blij ven onder toezicht van de staatsor ganisatie „Agitprop". OEGSTGEEST Ned. Chr. Vrouwenbond De vergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond afdeling Oegstgeest stond onder leiding van de presidente, me vrouw Van Veen-den Ouden. Na de ge bruikelijke opening met bijbellezen en een meditatie werden mededelingen ge daan o.a. over het op te richten christe lijk damesweekblad en over de landdag voorh et geweest op 1 juni in Den Haag. Daarna hield mevrouw M. W. Eeberlé Gotlib, een tot het Christendom be keerde joodse dame, haar lezing onder de titel: „Is het joodse volk nu nog het uitverkoren volk?" Na de lezing werden vele gestelde vragen beantwoord. Burgerlijke Stand Geboren: Govert, zn. van J. Parmen- tier en J. A. R. van der Burgh; Alexis A. H. M., zn. van L. Driessen en G. S. Meijgaarden; Uonka, dr. van L. Wolters en J. M. van Muijen; Marjon J., dr. van J. de Winter en C. M. Schepers; Carolien, dr. van H. W. ten Bosch en C. de Wete- rink; Peter. zn. van H. W. ten Bosch en C de Weterink; Jacqueline, dr. van Van Zuiden en K. V. Spier. Getrouwd: H. J. Slewe, 22 Jr. en J. M. C. Abswoude, 21 jr. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. 23 maart Coöp. Ve- luwse Eierveillng: Weekaanvoer 1.050.000 waarvan er thans 287.540 in veiling wer den gebracht. Handel matig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 41/50 gr. 7.92-9.39, 50/55 gr. 9.65-10.93, 55/60 gr. 1.06-11.47, 6065 gr. 1.57-12.54. Eierveiling S.B.E.: Aanvoer 614.923. Handel matig. Prijzen per 100 stuks: Eie ren van 50,59 gr. 10.10-11.20. 59/63 gr. 11.41-12.08, 63/66 gr. 12.08-12 62; Eende eieren 65^70 gr. 9.14-9.75, 75/80 gr. 9.75- 10 41. Eiermarkt: Aanvoer 1.750.000. Handel met kalme afloop. Eieren van 57/65 gr. 11.60-12.00, alg. prijs 12.10, kiloprijs 1.98, basis 61 gr. 300 kievitseieren 75-95 ct. per stuk. Plulmveemarkt: Aanvoer 41.000 stuks. Handel in kippen vlug; in kuikens re delijk. Slachtkippen 1.85-1.95; slachtkui- kens 1.70-1.90 per kg. GOUDA. 23 maart Kaasmarkt: Er Werden 9 partijen kaas aangevoerd. Eer ste kwaliteit noteerde 8.18—2.22 en tweede kwaliteit 2.12—2.17 per kg. De handel was matig. Integratie Ten behoeve van een betere integra tie tussen de oorspronkelijke en de nieu we bevolking pleit het ETI-rapport voor stimulering van bestaande en nieuwe verenigingen, het verlenen van een ver gunning A. aan het Cultureel Centrum, waardoor de huurprijs misschien zal kunnen dalen en het steunen van die initiatieven die leiden tot gezamenlijke acties van de verenigingen om te ko men tot meer openbare avonden. Door het beleggen van de eerste „bur geravond" de vorige week hebben B. en W. al getoond het vraagstuk van de integratie zeer belangrijk te vinden en van gemeentewege te willen aanpakken. Onderwijs In de komende vijf jaren verwacht het ETI, dat de scholenaccommodatie uitgebreid dient te worden, zodat voor 't kleuteronderwijs 18 <nu 15) klassen beschikbaar zullen zijn, voor het lager onderwijs 60 (nu 54) en voor het Ulo 28 (nu 17). B. en W. gaan op deze suggesties uit voerig in. Zij stellen voor het kleuter onderwijs de gedachte voorop, dat zo veel mogelijk getracht moet worden in de verschillende wijken te komen tot eenheden van hoogstens 4 klassen. Uit gaande van het inwonertal op 1 januari 1961 van 14.600 zielen en van de mo gelijkheid, dat de wijken Adegeest, Vliet- wijk II. Boschgeest en Bijdorp teza men ongeveer 11.200 mensen zullen kun nen herbengen. komen zij tot de conclu sie, dat de ruimte voor kleuteronderwijs wel verdubbeld zal moet enworden. Voor het lager onderwijs begroten B. en W. de behoefte voor de toekomst op 48 lokalen, verdeeld over openbaar 10, r.-k. 20, hervormd 13 en gereformeerd 5. Voor het openbaar en Chr. Ulo ach ten B. en W. het verantwoord reke ning te houden met het dubbele aan tal leerlingen, dat thans de scholen be zoekt, n.l. resp. 180 en 165. De pas be gonnen R.-K. Ulo telt nog; slechts 107 leerlingen, maar zal zeker uitgroeien tot een aantal liggend boven de beide an dere richtingen. Voor middelbaar en nyverheidsonder- wijs zien de samenstellers van het ETI- rapport in Voorschoten geen taak. B. en W. zijn het daar voorlopig wel mee eens, maar om een eventuele mogelijk heid te kunnen opvangen zullen zjj in Boschgeest toch zo lang mogelijk een geschikt terrein reserveren. Recreatie Ook aan de recreatiemogelijkheid wordt in dit rapport grote aandacht ge schonken. Het ETI ziet de noodzakelijk heid van de bouw van 2 nieuwe gym nastieklokalen, uitbreiding van het aan tal sportvelden met 3 a 4 normale en 3 kleine velden in een nieuw sportvelden- complex. Bovendien wordt voor groen voorziening, schoolwerktuinen, speelge- legenheden, volkstuinen e.d. een behoef te gevoeld van wel 7,7 ha extra. De toekomstige behoefte aan openbaar groen wordt op 144 geschat van de thans benodigde hoeveelheid actief groen. Andere voorzieningen Naast deze belangrijke en uitvoerig in het rapport vermelde voorzieningen worden nog in het kort genoemd: Het is gewenst, dat in de omgeving Rijndyk-Leidseweg een postagentschap wordt gevestigd, Getracht dient te worden te voorko men dat te veel werknemers uit een zelfde bedrijf of instelling in één straat of buurt bijeenwonen. Onderzocht moet worden de mogelijk heid tot het aantrekken van een er varen jeugdleider. Nagegaan moet worden of een zie kenauto kan worden aangeschaft. Vestiging van een dependance van het gezondheidscentrum is noodzakelijk. Het is gewenst dat een instructie zwembad tot stand komt. Enkele van deze punten hebben reeds intensief de aandacht van het gemeen tebestuur. De ontwerpen voor een de pendance van het gezondheidscentrum zijn al in voorbereiding en voor een instructiezwembad zijn reeds verschil lende stappen gezet. LEIDERDORP Feest CBTB en CJBTB In Irene werd gisteravond een ge combineerde feestavond gehouden van de CBTB en de CJBTB. Laatstgenoem de vierde haar dertigjarig bestaan. De secretaris, de heer A. Rietkerk, gaf een overzicht van de afgelopen dertig jaar. Het doel van de oprichting van de ver eniging was het geven van meer voor lichting over het boerenbedrijf. Deze voorlichting moest de laatste jaren worden uitgebreid met lezingen over rijstteelt en mechanismen. Het feeste lijke gedeelte van de avond werd ver zorgd door de CJBTB met een aller aardigst toneelstuk: „De dochter van de baas". Vooral Marja Rodenburg (An- nemieke) heeft met haar levendig guitig spel de aanwezigen geamuseerd. En ze speelde echt goed zonder de anderen tekort te doen. „Con Ambitio" bracht muziek en zang. Alle waardering voor hun optre den. VOORSCHOTEN Eerste kleuterklas in Vlietschool Zonder enig officieel vertoon is in de Vlietwük de eerste kleuterklas begonnen. Zoals bekend heeft de gemeenteraad be sloten daar een dependance van de openbare kleuterschool in de Dillenburg laan te stichten. In het prachtige ge bouw van de openbare lagere Vlietschool dat 1 februari geopend is, was nog een lokaal over en daarin is de kleuterklas nu begonnen. Dat er behoefte aan kleuteronderwijs in die buurt bestond is reeds duidelijk bewezen, want het klasje is reeds vol en telt dus het toegestane maximum van 40 leerlingen. Maar bovendien is er een wachtlijst, waarop nog een twintigtal namen voorkomen! Het gemeentebestuur zal zeer spoedig maatregelen moeten nemen om ook deze kinderen onder te brengen, want als wij goed zijn ingelicht zullen de nu ingeschreven leerlingen ook volgend jaar „De Doesheeft grote plannen Op de gisteravond in het Dorpshuis voor de vierde maal gehouden ledenvergadering van de zwem- en polovereniging ,,De Does" deelde de voorzitter, de heer H. van der Horst, het een en ander mede over de uitbreiding van het zwembad met een 50 meter bad. Dit bad komt evenwijdig met de Ericalaan op de daar aanwezige grasmat, er wordt een stuk van de rolschaatsbaan bijgetrokken. Dat wat nu 25 meter diep bad is, wordt instructie-bad. Er komt verder een restaurant, met gedeeltelijk overdekt terras. Het is de bedoeling dat dit restaurant ook 's winters geopend blijft. De kleedruimte zal met 25 wisselcabines erbij, zijn verdubbeld. Ook de oppervlakte van de zonneweide zal ondanks de uitbreiding nog worden vergroot. Is dit 50-meter bad met de verdere vernieuwingen gerealiseerd, dan zal het zwembad de gehele dag geopend zijn. De heer van der Horst heeft goede hoop op de goedkeuring van G.S. Im mers sinds de opening van het bad in 1957 is de verkoop van abonnementen en losse kaartjes verdubbeld. Gezien deze enorme toeloop, is de bestaande toe stand niet te handhaven. Temeer nu de vijfdaagse werkweek is ingevoerd. Deze uitbreiding hoeft de gemeente, gezien de exploitatie-rekening geen geld te kosten, hetgeen zeer belangrijk is. De abonnementsprijzen zullen evenals de prijs van losse kaartjes worden ver hoogd. De toeneming van het bezoek wordt geraamd op 10%. Met deze uiteenzetting heeft de voor zitter aangetoond, dat de exploitatie van het vernieuwde bad alleszins rendabel zal zijn. De vergadering toonde zich zeer enthousiast over de plannen. De overige agendapunten werden vlot afgewerkt. De jaarverslagen waren, on danks de natte zomer van 1960, gunstig. Uit het jaarverslag van de nieuwe pen ningmeester, de heer Welling, bleek, dat de over 1960 geraamde uitkering aan de gemeente van het batig saldo als bij drage in de kapitaalslasten groot f. 2000, teruggebracht was tot f. 10981,21. Ruim f. 9.000 is besteed aan onderhoud en ver betering van het bad. De secretaresse, mej. M. van der Voort, die aan de beurt van aftreden was, werd by acclamatie herkozen. Kleine Does De heer F. van der Reyden bracht het jaarverslag van de zwemclub „De kleine Does" uit. DKD telt 110 leden en is aangesloten bij de KNZB. Er werd ingeschreven met twee heren-zeventallen en één dames zevental voor de zomercompetitie van de kring Gouwe-Rynstreek. Er werden zowel in de zomer- als in de winter competitie al enkele polo-wedstryden gewonnen. De heer van der Reyden dankte ten slotte het bestuur van ,X>e Does" van de financiële steun en de goede samenwer king. De heer van der Horst deelde nog mee, dat er in het komende seizoen ook 's zaterdagsmorgens gelegenheid zal zijn om gemengd te zwemmen. nog dit kleuterklasje bezoeken. Slechts heel weinigen gaan er over naar de „grote" school. Het klasje is gestart met een tijdelijke leerkracht in afwachting van de benoe ming van een nieuwe leerkracht, die dan hoofd zal worden van de nieuwe open bare kleuterschool in de Vlietwyk. Men hoopt dat deze kleuterschool per 1 juni zelfstandig zal worden. Burgerlijke Stand Geboren: Rollen en Wlm, zn. en dr. van W. Eggens en R. Schutrups; Cornells O. A., zn. van A. Nugteren en T. van Holst; Kftty, dr. van H. C. Rol en J. Slegten- horst; Nicole C. C.. dr. van B. C. Relth en A. C. M. Smit; Jacob M.. zn. van J. M. Abarbanel en T. Veldman; Christ laan J., zn. van V. Llnford en M. A. de Jong; Martin us J. J„ zn. van J. Dieben en J. BekoolJ; Johanna M.. dr. van A. Bronv- meljer en J. M. Kerkvliet; Petronella N. M.. dr. van P. J. M. Konlngs en A. G. Swarte; Marry B. C., dr. van W. A. Mon- tanus en J. de Fuljk; Erwln, zn. van G. Groen en P. Lalleman. Ondertrouwd: R. C. Bekema en J. L. Kuipers; C. J. Keizer en J. J. M. Gerrlts. Getrouwd: W. J. Gorter en J. M. E. Schllthulzen; A. C. Noordervllet en M. Blans; H. van Eerde en C. S. Kooit Overleden: M. Teljeur, 74 Jr.. echtge noot van A. P. van Wijk. BEURSOVERZICHT Nauwelijks prijshoudend Amsterdam, 23 maart. De stemming voor de internationale waarden was vanmiddag nauwelijks prijshoudend. De affaire was, evenals gisteren, van zeer geringe omvang. De beurs wacht kennelijk op nieuwe stimu lansen waardoor de koers van de aan delen zou kunnen worden beïnvloed. Het buitenland blijft nog steeds uit de markt. De belangstelling van die zijde is de laatste dagen zeer gering ge weest. Men was op het Damrak van middag terughoudend. De politieke si tuatie in Laos wordt niet prettig aange voeld. Mede daardoor gaf men er de voorkeur aan even de kat uit de boom te kijken. Aku's noteerden op 513% ruim 4 punten beneden de vorige slotkoers. Philips, Hoogovens en Unilevers bewo gen zich een weinig beneden het slot- niveau van woensdag. Kon. Olie kon zich ook vandaag niet aan een koersverlies onttrekken. Dit aandeel verloor bijna f. 1,— op f. 146,60. Cultures prijshoudend zonder meer. Scheepvaarten eerder fractioneel lager met weinig zaken. Geruchten over een nieuwe 4% staatslening groot f. 300 mil joen waren niet van invloed op de ten dentie van de staatsfondsen. Deze was prijshoudend met geringe omzetten. Dat er voor de lokale fondsen de laat ste tijd een grote belangstelling heeft bestaan, kan duidelijk aan de koersen worden afgelezen. Bijna dagelijks wor den er in de lokale afdelingen koers winsten geregistreerd van 10 tot 40 punten Door de belangstelling, vooral van Duitse en Zwitserse beleggingsmaat schappijen voor de chemische waarden, zijn deze papieren de laatste weken op zienbarend gestegen. Ook andere groe pen aandelen komen hiervoor in aan merking. Door deze aanhoudende koop lust overschrijden steeds meer fondsen de koers van 1000%. Thans noteren o.a. Zwanenberg, Kon. Zout, Scholten Fox- hol. Van der Grinten-Erdal-De Bijen korf- en papierfabriek Gelderland bo ven de 1000%. Sikkens ligt tegen deze grens aan. 700% en hoger noteren Ned. Kabel, Twentsche kabel. Hoek's Machi nefabriek, Thomassen en Drijver, Rom- menhoeler en Bührmann. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 23 maart. Londen 10.05%—10.0574; Montreal 3.62%3.63; Brussel 7.20%—7.21; Stock holm 69.60—69.65; Milaan 57.771 57.82%; Oslo 50.29—50 34; Lissabon 12.58%12.59%; New York 3 59ft—3.59ft Parijs 73.28%—73.33%; Frankfort 90.50% —90 55%; Zürich 83.14%—83.19% Ko penhagen 52.00% 52.05%; Wenen 13.79%—13.80%. In tegenwoordigheid van de inspecteur voor de Volksgezondheid in Zuid-Hol land, dr. In 't Veld, het College van B. en W., de heer Beudeker van de Prov. Bond het Wit-Gele-Kruis en vele ande ren is gistermiddag het nieuwe wijkge- bouw van deze kruisvereniging te War mond geopend. De voorzitter van de plaatselijke afde ling van het Wit-Gele-Kruis, dokter H. Walenkamp, wees o.a. op de dienende taak van een kruisvereniging. Dank bracht spreker aan allen, die aan de verwerkelijking van de plannen hadden medegewerkt. De burgemeester, die hierna de offi ciële opening verrichtte, schetste in het kort de vele moeilijkheden, welke moes ten worden overwonnen sanering in een tijd van woningnood, stijging van bouw kosten etc.) vooraleer deze dag was be reikt. In het bijzonder richtte spreker zich tot dokter Walenkamp, op wiens schouders een enorme verantwoordelijk heid rust voor de volksgezondheid en sprak de wens uit, dat het werk, dat in dit nieuwe gebouw zal plaatsvinden, veel nut zal afwerpen voor de Warmondse gemeenschap. Dokter In 't Veld schetste in het kort de geschiedenis van de kruisverenigin gen waarvoor reeds in 1875 door dokter Pen de grondslag werd gelegd. Hij sprak zijn gelukwensen uit aan het adres van het bestuur van het Wit Gele Kruis en het gemeentebestuur. De oud-voorzitter, de heer F. Slager, voorzitter van het comité tot aanbieding van een geschenk uit de bevolking, wees speciaal op de spontaniteit, welke van niet-katholieke zijde werd ondervonden. Het cadeau, de aankleding van de wachtkamer, is dan ook een geschenk namens de gehele Warmondse bevol king. Een resterend bedrag werd als een tegemoetkoming in de post onvoorzien, in de vorm van een mozaïek van guldens en rijksdaalders door mevr. Flint-De Wolf aan de voorzitter aangeboden. De heer C. Heyl overhandigde een oorkonde waarop te lezen staat, hetgeen op deze dag door de bevolking werd aangeboden. Deze oorkonde was ontworpen en ver vaardigd door mej. G. Oudshoorn. De heer E. Slager, ere-voorzitter, biedt de voorzitter (links) een klok aan. (Foto L.D./Holvast) De heer Slager besloot zijn toespraak met woorden van waardering voor wat er in de afgelopen negen jaar tot stand is gebracht en verwachtte dat er nog veel zou kunnen worden gedaan in het belang van de gezondheid van de War mondse bevolking. De heer Beudeker van de Provinciale Bond merkte in zijn woord van geluk wens o m. op, dat een gemeente waarin een wijkgebouw geopend wordt, een ge zicht krijgt. Warmond heeft een nieuw gezicht gekregen! Een gebouw dat een keurige indruk maakt en met uitbreiding van de bevolking rekening houdt. De heer Gernink van het Groene Kruis te Sassenheim prees de prettige samen werking, welke tussen beide Kruisver enigingen bestaat. Dokter Walenkamp dankte tenslotte alle sprekers voor hun goede woorden en de gehele bevolking voor de geschenken. Hierna werd het ge bouw door de aanwezigen bezichtigd. A.s. zondag van 11.30-13.00 uur en van 15.30-17.00 wordt dit nieuwe centrum voor een ieder ter bezichtiging openge steld. Donderdag 23 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 102 GL 101% Ned. '59 4%102 GL 101% Ned. '60-1 4% 102 GL 10174 Ned. '60 II 4% ÏOIUGL 101H Ned. '59 4% lOOi» 100H Ned. '60 4% 10011 100H Ned. '61 4% 100% 100% Ned. '53 3% 98% 98% Grootboek obl. 3% 81% Ned. '47 3% (3) 94% 94ft Ned. '51 3% 98% 98 Ned. '53 (3%) 96% 96% Ned. '56 3% 9574 9574 Ned. '48 3% 91 91 Ned. bel. cert. 3% 91%GB Ned. '50 3% 901J 91 Ned. '54 3% 92% 92% Ned. '55 I 3% 92% 92% >ed. '55-11 3% 9374 93% Ned. *37 3 93% 93% Ned. grtbk obl. '46-3 94% 94%L Ned. doll. In. '47 3 89% 89% Ned. Inv. cert. 3 100%GB 100% Ned. 62-64 3 100,V 100ft Indië "37 3 9911 99 fi Indië *37 A 3 96% 96% Ned. won. bJ. '57 6 110,V 110ft Ned. won.bJ. '58 4% 101,V 101 ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 38% 38% Nat. Handelsbank 245 GB Ned. Handelmij350 347 Amst. Rubber 121% 121 %GB HVA142% 143% Senembah535 535 AK.U518 51374 Berkel's Patent (v.) 390GB 390GL Calvé Delft cert. 850 850 Deli MU.en (Ver.) 172.20 172.10 Kon. Pap v Gelder 407GB 406 Hoogovens cert, v- 962% 961% Miiller en Co. NJ3 540GB 558 Ned. Kabelfabr. 725GB 718GB Philips 12 20Ï4 1220% Philips prei.330GB 329 ™,'ieVer„ 850 848'i Wilton Feyenoord 279% 278 Biliton 2de r 482L 479 Dordtse Olie gew. 635 685 Kon Olie (f 20.—149.90 149.10 idem (50 f 20.—) 147.50 146.90 Holl. Amer lijn 171% 171% Java China Paket i85 182 K-L-M 96 96.10 Kon Ned Stmv Mij 209 210% Kon Paket Mij 176 177% Stoomvaart Mij Ned 190% 191 Nievelt Goudr eert 176% 176% v Ommeren eert 360% 359 Kon. Rott. Lioyd... 176 173 Ned. Scheepv. Unie 180% 17974 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Vorige Slotkoers koers v. heden A'dam '47 (3%) 3 96% 96% idem '48 (3%) 96% R'dam "53-1 (4%) 100% 100% ld. ld. *37 I-n (3%) 96% 96% Z.-Holland '56 (4%) 101% Bankwezen Bank N.G. '58 (5%) 105% 105% id. N.WB. '52 (4%) 100% 100ft BVG rspbr f.500 182% 182% BVG rspbr. *52 140 190%B Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 91% L Premieleningen A'dam *53 3 108 A'dam *51 12% 87% 87% A'dam '56 I 2% m>M 86 8574 A'dam *56 n 2% 94% 94% A'dam *56 m 2% 94% 94% Eindhoven '54 2% 82H 82% Enschede *54 2%84 L 8374 Den Haag '52 I 2% 92% 91% Idem n 2% 84% L R'dam '52 I 2% 91% Idem n 2% 100% 92 Idem '57 2%99% 100% Utrecht *52 2% 93% 93 Z.-Holl. 1957 2% 97% 97% Zuid-Holland *59 2% 103% 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robeco 245.50 245.50 Amst. Bank 368 370 HH.U. eert.215% 215% Rott. Bank 342 345 Twentsche Bank 310 310 Industrie Ondernemingen Albert Heyn527 515 Borsumy4414 Electrolasmy355 394 Kon. Ned. Grofsm 204 201% Holl. Constructie 555 Ing bur v. Bouwnllv 293 In ter na tl o 172 171% Int. Kunststof!. Ind 101 100 v. Kempen en Begeer 145 145 Leidse Wolspinner y 577 579% Rott. Droogdok My 559 Sikkens Groep 940 949 Ver Touwfabrteken 378% 379% Walvisvaart 109% 109 We mink's Be to nm 11 187% Van Wyk en Heringa 147% 147 Zaalberg 14OL 137% Amerik. fondsen Intern Nickel Anaconda Cities Service Shell OU Union Pacific 24% 24% 66% 6674 53 53% 461! 46% 54 53 exd. 46 A 46% 87% 87% 62% 62% 89% 90 32% 32 fè 87% es

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9