matrassen B. de KONING DAF-TRUCKS GEBR. VAN IJLDEN ^oo\tvias- Interessante klaveciimbelavondl van Alan Fen-Taylor Vraagt U naar het geheel nieuwe wasmiddel in rood pak hoogwaardige kwaliteit GOEMAAT - Voorstraat - Katwijk De dijk Enkhuizen-Lelystad zal uiterlijk in 1969 gereed zijn Toneelgroep „Euripides" bracht: En toen op een avond Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 23 maart 1961 Tweede blad no. 30312 Meesterhand werd meer en meer speurbaar Bi) de leden van Het Genootschap Nederland-Engeland, die gisteren in Huize „De Doelen bueen zijn geweest, is het optreden aldaar van de klaveeinist Alan Fen-Taylor buitengewoon in de smaak gevallen. Spel en causerie hebben aan- vankelyk gelykelyk de aandacht beziggehouden en niet uit vormelijkheid alleen heeft prof. dr. Prins als voorzitter zyn tevredenheid namens allen kunnen betuigen. E! Het deel voor de pauze, waarbij hoofdzakelijk kleingoed aan de orde was, had het karakter van een histori sche oriëntering. Bouw van het klave cimbel en prototypes en van het con currerende anders geaarde klavichord zijn uiteraard ter sprake gekomen, zo mede de tijdperken, waarin deze speel tuigen en de vertolkte componisten te ilaatsen. Er zijn zowel voorbeelden uit jet Renaissance-tij d vak als uit de weelderiger barok gegeven. Met het wegsterven van de barokke levensstijl raakte het klavecimbel, waar voor de Engelsen het woord ..harpsi chord" gebruiken, in onbruik. De piano zocht haar weg in haar experimentele types en reeds eerder in de 18de eeuw was de viool haar zegetocht aangetre den in de huiskamers der cultureel en artistiek begaafden. Toch denke men niet. dat het ver schijnen van de piano het cembaal zon der meer degradeerde. Voltaire vond haar in vergelijking met het „clavecin" de uitvinding van een kopersmid en de organist van Lodewijk XVI zei, toen de indringer plaats kreeg in de Tuileries, dat deze parvenu nooit het majestueuse cl avesin zou onttronen. De toenmalige piano had nl. een zwakker toonvolume. En het is daarom niet vreemd dat nog Beethoven zijn vroege klaviersonates ter keuze bestemde „per il cembalo o il pianoforte". Ondertussen Is Pen Taylor niet daar begonnen .waar de praktijk (wegens het groter ondierhoudsongeriefeen einde bracht. Na virgin aal, spinet en harpsi chord in hun tijdsvolgorde gesteld te hebben, heeft hij compositie-stalen van de zg. virgin al isten laten horen. De oudste was Ashton. John Buil, Byrd en Famaby zijn kopstukken in het ver maarde „Fitzwilliam Virginal Book", een soort „Valerius" op dit gebied. Purcell vergeten ware natuurlijk een Engelsman onvergeeflijk. En even na tuurlijk was de „Hollandse Purcell", on ze Sweelinck. vertegenwoordigd die men instrumentaal zonder de invloed dezer virginalisten (en der Venetianen) niet denken kan. Voornamelijk na de pauze heeft de solist in de meer eigenlijke zin een concert aangeboden: Bach (de volle dige 5de Franse suite), Couperin, Han del, Rameau, Scarlatti. In de vertolker is naarmate de avond vorderde overtuigend de meesterhand speurbaar geworden (Scarlatti!) Het door hem bespeelde twee-ma nuaalsinstrument schonk een bijzonder heldere, sonoor-ronde en carillonerende klank. De suggestie te gast te zijn in salons van lang vervlogen dagen is be reikt. MENSEN VRAGEN.... Mensen vragen. Mensen hebben per soonlijke moeilijkheden. De radio predikant. ds. A. Klamer tracht per soonlijk, telefonisch en per brief ant woord te geven en te helpen. Geen een voudige taak. Maar een dankbaar werk. De commissie voor Bijzonder Kerke- werk aan de Leidse Hervormde Ge meente heeft ds. A. Klamer bereid ge vonden a.s. zondagmorgen in het Luxor- theater een inleiding te geven en daar na een vraaggesprek te houden met de bezoekers. Na afloop kan men ds. A. Klamer ook nog persoonlijk spreken. De titel van de bijeenkomst luidt: „Ik zing een lied voor hopelozen". PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Gisteren promoveerde aan de Leidse Universiteit tot doctor in de faculteit der wis- en natuurkunde, op een proefschrift, getiteld: "On the existence of a mole cular dimer", de heer Ch. M. Knobler, geboren te Newark (U.S.A.) en thans wonende te Leiden; idem tot doctor in de faculteit der wis- en natuurkunde op een proefschrift, getiteld: On the theory of covering groups, de heer H. A. M. J. Oedayrajsingh Varma, geboren te Kro nenburg en thans wonende te Nijmegen. '«I D Dealer VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Annemieke. dr. van J. M. Janssen en y. Dubbelaar; Thomas Adrlaan, zn. van van den Berg en H. Olijerhoek; Huig, van H. van den Oever en D. Hoek; Cornells Daniël, zn. van C. D. Zandvliet A. j. van Tol; Engellna Geertrulda Maria, dr. van J. Verhoog en M. C. E. Klenjet; Maria, dr. van H. A. Blonk en van Kampenhout; Jacobus, zn. van ,^^er Linden en J. van Keulen; Jo- «pb Theodorus, zn. van C. A. Overdevest IL Meijer; Maarten, zn. van M. Sou- di, „en N- Noteboom; Gerardus Anto- „i11® Cornells, zn. van G. A. C. Hoppezak en C. Zlrkzee. OVERLEDEN H f. Geerllngs, 81 Jaar, man; J. Ber- •«.66 jaar. man; H. W. Langerak, 70 Jaar *Mgen. van H. C. Hoogervorst; J. E. 80 Jaar, wed. van J. H. C. de v. "„N' Horst, 16 Jaar, zoon; J. A. Ros- JJ®, 78 Jaar, man; C. P. de Vries, 7 da- Eer zoon. De vormen die daar met voorkeur geldmg hadden, waren gestileerde dan sen gevarieerde melodieën en genre stukken. De overlading van de hyper- galante, decadente versieringen heeft ten slotte, im een tijd die de slagzin „terug naar de natuur" predikte, deze vormen helpen ontbinden. Van deze versieringskunst reppen we ten laatste nog om het rafffinement en de stijlken- nas. die Fen-Taylor daarir. ten toon spreidde: zijn talent op diit gebied staat voor ons vast. Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer, v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Ruime keuze in alle prijzen. PASSIE-MUZIEK EN ZANG In de meeste kerkdiensten wordt op Goede Vrydag het Heilig Avondmaal bediend. Met name voor hen, die niet aan een avondmaalsviering deelnemen, wordt in de Marekerk een dienst gehouden waarin- mevrouw T. Rensink—Zaalberg, de heren M. H. Zaalberg en A. F. de Jong met de organist J. de Groot Passie muziek en zang ten gehore zullen bren gen. Dr. P. L. Schoonheim spreekt over „Vergeving". Volksontwikkeling en notuurvriendenwerk In „Ons Centrum" kwam de afdeling Leiden van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvrien- denwerk (voorheen Instituut voor Ar beidersontwikkeling) in jaarvergadering byeen. Het jaarverslag van de secretaresse, mevr. T. Kramer-Spruyt, maakte gewag van de vele activiteiten in het afgelopen verenigingsjaar. Het ledental der afde ling kon zich vrijwel op hetzelfde peil handhaven. Het z.g. natuurvriendenwerk trok meer deelnemers dan voorgaande jaren en ook de jonge fotoclub mocht zich in een grotere belangstelling ver heugen. Dit jaarverslag, evenals dat van ae penningmeester, de heer W. Baart, werd goedgekeurd. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. Zunderman jr, die in verband met het bedanken om ge zondheidsredenen van de heer P. van Zonneveld en tot penningmeester de heer D. J. Weeber, aangezien de heer Baart zich niet herkiesbaar had gesteld. In twee vacatures in het bestuur wer den benoemd de heren J. F. v. d. Blom en L. Klinkhamer. Met betrekking tot het natuurvriendenwerk werd een aantal suggesties gedaan. Aan de aftredende bestuursleden bracht de voorzitter dank voor hun arbeid ten bate van het Instituut. Na de pauze hield de heer P. Gardien uit Rotterdam een causerie met licht beelden over een vakantietocht langs oude Zuiderzee-stadjes, waar uit duide lijk bleek, dat er in ons land veel merk waardige plekjes te bewonderen vallen. „DOOR EENDRACHT VERBONDEN" De „voetbal" had ook invloed op de belangstelling, welke gisteravond in Café Aniba bestond voor de vergadering van de Leidse Tuiniers- en Bloemistenver eniging ,Door Eendracht Verbonden". Zyn deze bijeenkomsten stera's goed be zocht, gisteren was de opkomst maar matig. Na een inleidend woord van de voorzitter, de heer J. Smit, werd besloten ook dit jaar weer diverse wedstrijden te houden. De heer A. Wetselaar vertoonde deze avond een collectie kleurendia's over interessante planten en vertelde het een en ander over de groei en cul tuurwaarden van deze gewassen. Met een inzending tulpen voor het punten- stelsel verwierf de heer H.» Crama zes punten. Advertentie Advertentie Gemakkelijker en beier hebt U nog nooit gewassen! jc automatische inweekwerking - vooraf weken overbodig nieuwe wonderbaarlijke waskracht 7 emmers sop in plaats van 6 uit een dubbelgroot pak, per groot pak een halve emmer sop meer Al Uw wensen zijn vervuld e de witte was - witter Kan niet de bonte was - helder en fris de fijne was - luchtig en zacht. En alles zo gemakkelijk: zonder apart Inweken#zonder lang koken zonder warm spoelen. EN NU BOVENDIEN NOG: SPECIALE AANBIEDING Door bijzondere omstandigheden kochten wij een partij binnenveermatrassen van die wij tegen abnormaal lage prijzen kunnen aanbieden Binnenveermatras met 15 jaar garantie overtrokken met een fraaie damast onverwoestbaar binnenwerk afgewerkt met zeer fraaie rand met wollen watten afgedekt (dus heerlijk warm) 1-persoons 2-persoons £49.50 £79.50 Een unieke gelegenheid voor hotels en pensions Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg Minister Korthals in Tweede Kamer Groncluiigifte in Oostelijk-Flevoland (Van onze parlementaire redacteur) Minister Korthals heeft gisteren in de Tweede Kamer bjj de behandeling van het Zuideneefonds nog eens beves tigd, dat de dyk Enkhuizen-Lelystad uiterlyk in 1969 gereed zal zjjn. Dat De toneelgroep „Euripides" heeft gis teravond in het St. Antoniusclubhuis de Leidse première gegeven van: „En toen op een avond", een toneelspel in drie bedrijven van de Engelse schrijver Bill Owen. Het stuk speelt zich geheel af in de zitkamer van mrs. Chadwicks pension „ergens in Londen"; het eerste bedrijf speelt in begin december en de twee an dere bedrijven drie weken later op kerst avond. De inhoud kan als volgt worden samengevat: Dora Patterson, een nog ongehuwde vrouw, die tot de vaste pen siongasten behoort, heeft kort geleden in het warenhuis, waar zij werkzaam is als vrouwelijke detective, een zeer jong meisje op diefstal betrapt en haar on danks alle smeekbeden aan de politie overgeleverd. De kleine dievegge pleegt op een niet nader genoemde wijze zelf moord met het gevolg, dat Dora gewe tenswroeging krijgt, haar baan eraan geeft en dagen lang langs de straten zwerft. Mede door het onherstelbare leed, dat zij berokkende, ontwikkelt een latent verlangen naar een eigen kind, dat zij kan vertroetelen, zich tot een ware passie. Zij ziet op haar weg, dat een nog zeer jonge vrouw een baby te vondeling legt en neemt de haar gebo den kans waar. Zij vertelt aan mrs. Chadwick en de andere gasten, dat zij enige dagen voor de baby van haar nichtje moet zorgen, omdat deze onver wacht op reis moest ergens naar het noorden des lands waar haar man een ongeval kreeg. Iedereen gelooft het ver haal en helpt Dora met de zorgen voor de baby, die een welkome afwisseling in het saaie dagelijks pension-gebeuren met zich meebrengen. Voor het lang uit blijven van haar „nichtje" heeft Dora steeds een nieuw excuus en tegen Kerst mis wordt zelfs voor het eerst in het be staan van pension-Chadwick ter ere van de baby de kamer feestelijk versierd en neemt mr. Baker, een uithuizige stam gast van het naburige café zich voor om voor kerstmannetje te gaan fungeren. Het pakt allemaal anders uit, nadat Jackie Morgan, aankomend reporter en toekomstig echtgenoot van Stella, de dochter des huizes, ten tonele is versche nen en het verhaal over de baby heeft aangehoord. Jack herinnert zich nl. dat drie weken terug een ongehuwde moeder spyf had gekregen van het te vondeling leggen van haar baby en aangifte bij de politie had gedaan. Jackie ziet kans om naam te maken bij zijn krant en laat de jonge moeder naar het pension komen om haar met het kind te confronteren. Overigens tegen de wil van Stella in. Na een heftige scène tussen Francis, de echte moeder en Dora verlaten moeder en kind het pension. Jackie onderkent de tragiek van het geval, geeft er geen ruchtbaarheid aan, wint aldoende Stella weer terug en redt mede Dora uit een ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het kand. ex. kunstgeschie denis de heer A. W. Reinink (Leiden) en mej. N. T. Kroese (Den Haag)kand. ex. geschiedenis mej. N. T. Kroese; doet. ex. geschiedenis de heer W. A. Mees (Den Haag). GOUDEN DOCTORAAT Dinsdag is het vijftig jaar geleden, dat mr. P. G. Bijdendyk, geboren te Rotter dam en thans wonende te Amersfoort, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. LEIDSE POSTZEGELVERZAMELAARS Zoals te verwachten was heeft de on verwachte televisie-uitzending van de voetbalwedstrijd HollandBelgië gister avond ook remmend gewerkt op de be langstelling voor de vergadering van de Leidse Postzegelverzamelaars in „Zomer- zorg". Ondanks een kleine opkomst, was de bijeenkomst zeer, geanimeerd en wis selden weer vele postzegels van eigenaar. Nieuwe aanwinsten werden met trots getoond. In zijn inleidend woord vertel de de heer Meiboom, dat in de Libanon nog een serie Olympiade-zegels is uitge komen. Voorts, dat in de Ver. Staten in 1960 voor 24 miljard aan postzegels is verkocht, ongeacht de frankeerwaarde via de frankeermachines. In totaal gin gen deze avond 41 kavels vlot van de hand. De prachtige bloemversiering, te midden waarvan in drie opeenvolgende dagen in restaurant Van der Heijden de modeshow ten bate van het Rode Kruis werk wordt gehouden, is aangeboden door het Leidse bloemenmagazijn Kriest. BETALING PER GIRO Onze KWARTAALABONNEES, die de voorkeur geven aan betaling per giro, verzoeken wij de f 7.50 voor hun abonnement gedurende het 2e kwartaal 1961 zo mogelijk vóór 1 april a.s. aan ons over te maken. Onze MAANDABONNEES, die per giro betalen (f2.55) verzoeken wij ter voorkoming van aanbieding van een kwitantie, het abonnementsgeld vóór de eerste van de betreffende maand te voldoen. Ons gironummer is 57055. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD penibele situatie, zodat deze uiteindelijk het Ja-woord kan geven aan John Wal ker. een tijdelijk gast in pension Chad wick. In zijn dankwoord voor de belangstel ling, waarmede het publiek de voorstel ling heeft willen volgen, wees regisseur George v. d. Wijngaard met nadruk op het feit, dat bijna alle van de nog be trekkelijk jeugdige vertolkers tsters» met dit stuk hun toneeldebuut maakten en geladen waren met enthousiasme om zich verder te bekwamen. Ook zonder deze toelichting hebben wij niets dan lof voor de wijze waarop de acht vertolkers (sters) hebben getracht het stuk tot een goed einde te brengen, waarbij vooral hun rolvastheid bijzon der opviel. Wat de Inhoud van Bill Owens creatie betreft, mag het wat ons betreft by deze eerste opvoering in Lel den biyven. Drie bedryven lang voeren acht personen de ene dialoog na de an dere op. Nergens komt het tot een be paalde climax. Zelfs kennelyk bedoelde hoogtepunten, zoals de „ontdekking" van het geheim door Jackie en de binnen komst van de Jonge moeder met de weergevonden vondeling, leidden tot geen enkel moment van spanning. betekent, dat met d e werkzaamheden tijdig moet worden begonnen, maar wanneer dat zal zijn valt nog niet te zeggen. De verwachting is, dat het structuurplan voor Zuidelijk Flevoland over enige maanden openbaar kan wor den gemaakt. Het plan voor de uitgifte van boerde rijen in Oostelijk Flevoland zal in de zomer wel gereed zijn. In geringe mate zal nog dit jaar grond worden uitgege ven. Er is een commissie gevormd van hoge ambtenaren van verschillende departe menten voor het uitbrengen van een advies. Het is de bedoeling, dat de minis ters een aanvankelyk standpunt bepa len, waarna de mening zal worden ge vraagd van het Landbouwschap en de Zuiderzeeraad. Bij de studie behoort ook het antwoord op de vraag, hoe groot de kleinste bedrijven zullen zijn. Daarom trent is nog niets beslist. Doorschuifsysteem Het is de bedoeling by de uitgifte van de grond gebruik te maken van het doorschuifsysteem, volgens hetwelk boe ren uit de Wieringermeer en de Noord- Oostpolder land krygen in Oostelyk Flevoland, waarna hun vroegere gron den zullen worden ingenomen door boe ren van het oude land, die door ruil verkavelingen hun bedryf hebben ver loren. Uit de praktijk is bekend, dat dit systeem ingewikkeld is, zodat niet te verwachten valt, dat de procedure by- zonder snel zal verlopen. Maar het sy- NederlandBelgië te velde Dankzij uitstekende samenwerking tussen burger en militair werden de soldaten van de 423 Compagnie van Heutsz Mobiel en een detachement n de Koksschool, beiden gelegerd te Lei den. in de gelegenheid gesteld, te velde de wedstrijd NederlandBelgië op het televisiescherm be volgen. Deze onder delen liggen momenteel in bivak in de omgeving van de Reeuwijkse plassen voor een gecombineerde oefening. Toen bekend werd. dat deze wedstrijd via de televisie werd uitgezonden, stelde Neu- teboom's Televisiebedrijf, alhier, belan geloos 3* televisie-toestellen ter beschik king en stuurde een servicewagen naar het bivak, alwaar bekwame technici voor een complete installatie zorgden. In een lege hooischuur werden twee toestellen opgesteld, terwijl het andere toestel in een nabije garage werd ge plaatst. beide op het terrein van de heer van Leeuwen, die met plezier deze ruimten afstond. Hierdoor zagen plm. 200 soldaten te velde, voorzover ons be kend een unicum in ons leger, door het vrolijk gezang van Johnnie Jordaan in een prima stemming gebracht, deze in ternationale wedstrijd en de 6 Neder landse doelpunten voerden het enthou siasme tot ongekende hoogte. Mede dankzij deze prettige samenwerking gin gen de soldaten na afloop van de wed strijd voldaan op nachtoefening, ge sterkt door de Nederlandse zege. Ontmoetingsavond Leidse Damvereniging Hedenavond halfacht houdt de Leid- D am vereniging in hotel „Bellevue". Steenstraat 59. een ontmoetingsavond voor alle damliefhebbers in Leiden en omstreken. Op deze avond staan kam pioenen en specialisten ter beschikking van de bezoekers en kunnen vragen over ieder onderdeel van het damspel gestel dworden. terwijl men de gele genheid heeft met bekende dammers te spelen. Tijdens deze propaganda-avond vindt tevens de 4e ronde plaats van de wed strijd om de Coca-Colacup. waarvoor Zuid-Hollands beste spelers de gast zijn van de L.D.V. De volgende ontmoetingen zullen plaats vinden: A. Robbe (Woubrugge)D. van der Staay (Den Haag). L. P. Kain (Den Haag)—F. B van Vloten (Dordrecht). D. Myers (Dordrecht)H. J. van der Wouden (Gouda). J. H. de Kluyver (Vlaardingen)Freek Gordijn Den Haag). F. H. Boog (Den Haag)H. F. J Kinnegen (Den Haag) Mijers, uit Dordrecht valt in voor D. de Jong uit Papendrecht. Het tempo is 30 zetten per uur. Ook de 7e ronde zal te Leiden ge speeld worden en wel op 13 april a.s. steem zal worden beproefd. Het is de bedoeling nieuwe bedryfsgebouwen zo modern mogeiyk te ontwerpen. Zy zul len eenvoudig en degelyk zyn. terwyl de exploitant de gelegenheid krygt de gebouwen naar eigen Inzicht in te rich ten. Er wordt naar gestreefd de brug by Zwolsehoek gelijktijdig gereed te krygen met de aansluitende wegen. Geen waterschappen In tegenstelling tot de heer Biewenga (Ail.) meent minister Korthals, dat er thans geen aanleiding is de oprichting van waterschappen in de nieuwe polders te bevorderen, zolang er geen beslissing is gevallen over de provinciale indeling. De te bebossen gedeelten goede grond in Oostelyk Flevoland zullen niet zyn bestemd voor recreatie. Het geschiedt o het landschap als gehele een goede vorm te geven, maar daarvoor mag niet te veel goede grond worden gebruikt. By het beraad over het aan te leggen bos areaal zal dit een punt van overweging zyn. De staatsgronden in de IJsselmeerpol- ders wil minister zyistra thans nog niet verkopen aan particulieren, omdat het waarschynlyk is dat de prjjzen van de landbouwgronden in de komende jaren nog zullen stygen. Een nieuwe suggestie deed daarom de heer Van Coevorden van de K.V.P, Hij opperde de gedachte grond in de polders te ruilen tegen grond op het oude land, zodat de factor van eventuele prysstyging dan wordt uitgeschakeld. Minister Korthals wilde dit denkbeeld gaarne in overweging nemen. Geestelijke verzorging In antwoord op een vraag van de heer Vermooten (P.v.d.A.) deelde minis ter Korthals mede, dat voor de geeste lijke verzorging in de werkkampen in de IJsselmeerpolders 25.000 gulden is uit getrokken. De kerken en ook het Hu manistisch Verbond krygen een bedrag naar verhouding tot het aantal aange sloten kampbewoners. By zyn optreden als minister gebeurde er niets voor het Humanistisch Verbond. Hy heeft nu de mogeiykheid geopend, dat er wel iets wordt gedaan als er aangesloten leden zyn. Hy moest echter verklaren, dat er zeer weinig kampbewoners aangesloten zyn by het Humanistisch Verbond. Wat gaaf geschilderd Is U in 't vak? Neen, 't is SHÊRCETALAC Kaasimporteurs uit België moeten thuis maar verhaal halen Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel ziet geen mogelijkheid om het verzoek, dat de Belgische kaasim porteurs aan de Nederlandse minister van Financiën hebben gedaan, te on dersteunen. Zoals bekend hebben deze importeurs via hun „Beroepsvereniging invoerders en groothandelaren in kaas" aan minister Zijlstra gevraagd, nog te betalen kaasfarturen van voor de Ne derlandse revaluatie te mogen voldoen tegen een koers van 13.20 franken per gulden. Daarmee zou het door hen op f 220.000 a f 250.000 geschatte koersver lies zijn opgeheven. Aan het produktschap hebben zU ge- \raagd ,hun belangen bij minister Zljl- stra te bepleiten. In de gisteren gehouden bestuursver gadering van het Produktschap werd echter gesteld, dat inwilliging van het Belgische verzoek tot te grote conse quenties zou leiden. Wat men voor de Belgische kaasimporteur zou doen. zou men dan ook moeten doen voor andere prod uk ten en voor Nederlandse expor teurs. die nadeel lijden van de revalua tie. De kans, dat minister Zyistra. die ook de Nederlandse exporteurs niet wil tegemoetkomen, nu wel de Belgische kaasimporteurs zou willen helpen, werd maar heel klein geacht. "Besloten werd de Belgen ln overwe ging te geven om te proberen, van hun eigen overheid een schadevergoeding los te krygen ujt de opbrengst van de heffing op Nederlandse kaas. Die hef fing van 5 frank per kg. is nu. als ge volg van de revaluatie, toch te hoog ge worden.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3