badhanddoek Radion Gargilon „Leidse" felicitatiedienst deelt reeds drie jaar geschenken uit keelpijn PLANTEN MARGARINE VERLOVINGSRINGEN MATTH. BRINKS Dit jaar aan 100.000 ste bruidje de volmaakte met het enige natuurzuivere middel dat spatten voorkomt bij bakken en braden. een Leeuwenzegel-produkt Minister De Pous: „Gang van zaken in probleemgebieden is gunstig" Zwemmen voor schooldiploma met DONDERDAG 23 MAART 1961 Jacht op 'bruidsparen Al meer dan drie jaar wordt in ons land druk, en met steeds meer succes jacht gemaakt op jongelui, die op het punt staan in het huwe lijksscheepje te stappen. Sinds oktober 1957 namelijk doorkruisen rood witte autootjes met voor en achter in feestelijk lakschrift het alleszeg gende woord „Felicitatiedienst" ons land. Men zag ze rijden in Rotter- Schie- of Amsterdam, op andere dammen en waar dan ook, maar het eerst werden ze waargenomen in de hoofdstad. Daar is de victorie be gonnen van het legertje hostesses van deze Felicitatiedienst, welke aanstaande bruidsparen komt verrassen met geschenken van het Ne derlandse bedrijfsleven. Het idee komt - men zou haast zeggen uiteraard! - uit Amerika. Een kwart eeuw geleden ongeveer is daar de „Welcome Wagon"-organi satie opgericht, die een pracht van een reclamevorm vond in het geven van cadeaus. Oorspronkelijk was ook deze gedachte niet hélemaal, want veel vroeger reeds verwelkomden pioniers in het Wilde Westen hun nieuwe medeburgers door hen een huifkar met levensmiddelen tege moet te sturen. Anno 1961 gaat het in Nederland ietwat anders, want als het belgerin kel in de gang is weggestorven en de voordeur opengedaan, stapt ze met een „Hier is de Felicitatiedienst, is de bruid thuis?" over de drempel, de juffrouw in haar charmante uniform van blauwe stof, met een vlot rood- wit-gébaand kraagje en op het hoofd een mutsje als van een stewardess. Uit de bagageruimte van haar auto heeft ze een kartonnen doos genomen en met dit pakket onder de arm gaat ze vol zelfvertrouwen naar binnen, naar de onbekende bruid en bruidegom, naar de voor haar wild vreemde huiskamer. Zo biedt acht tot tien maal per dag iedere hostess van de Felicitatiedienst haar collectie artikelen aan. Namens deze instelling komt zij zomaar iets weg geven, zonder daarvoor ooit een reke ning te presenteren. Dit moge ons, Ne derlanders in hart en nieren, bepaald niet als iets doodgewoons voorkomen, toch is het zo dat hier zondermeer ge geven wordt. Initiatief in Leiden geboren Het op deze wijze inhalen van nieu welingen ligt, zoals gezegd, ten grond slag aan de „Welcome Wagon Interna- tional"-organisatie, welke meer dan 25 jaar geleden door de eigenaar van een reclamebureau in Amerika werd opge richt. Per jaar delen de ruim 4000 hos tesses van de „Welcome Wagonvoor ongeveer 60 miljoen dollar aan geschen ken uit. Naar dit voorbeeld startte in oktober 1957 de „Felicitatiedienst" met drie meisjes en twee auto's. Oprichter en directeur van deze instelling is onze stadgenoot de heer P. Weduwer. Advertentie Eenmaal in de huiskamer, stalt de hostess alle artikelen voor het verraste bruispaar uit en vertelt hen het „hoe" „wat" en „waarom". Een half jaar draaide men proef. Die periode werd voor een soort markton derzoek gebruikt, om te ervaren in hoe verre de Felicitatiedienst bij fabrikan ten en publiek aansloeg. Het experiment slaagde boven verwachting goed. Dus besloot men in maart 1958 aan de or ganisatie een landelijk karakter te ge ven. Zij werkt thans in negen rayons over het hele land verspreid en 22 hos tesses bestrijken met hun opvallend rood en wit geschilderde autootjes ruim 60 plaatsen. Men is van plan binnenkort een nieuw rayon in het noorden des lands met de stad Groningen als centrum aan de reeds bestaande reeks toe te voegen. In drie provincies zal men de dienst nog niet aantreffen, te weten: Drente, Zeeland en Limburg. Circa 35.000 bruidsparen per jaar Een en ander gaat als volgt in zijn werk: eenmaal in de huiskamer, stalt de hostess alle artikelen voor het ver raste bruidspaar uit en vertelt zij zeer terzake kundig welke de eigenschappen daarvan zijn. Het felicitatiepakket be staat uit produkten van gerenommeerde Nederlandse fabrikanten. Men is dus verzekerd van werkelijk goede waar. Re gelmatig worden excursies ondernomen naar de deelnemende bedryven, alwaar de hostesses een uitstekende voorlichting krijgen aangaande de materialen, het fabricageproces, de typische hoedanig heden en het gebruik van de artikelen Tijdens haar opleiding, welke twee maanden duurt, worden de meisjes vol ledig op de hoogte gesteld van de trouw ceremoniën. krijgen zij richtlijnen voor woninginrichting enzovoort. Hoewel zij altijd met een doos vol geschenken ver schijnen, komen ze dus nooit met de mond vol tanden te staan. De inhoud van het pakket is voor 80 pet gericht op de bruid. Ervaringscijfers hebben namelijk geleerd, dat hetzelfde percen tage van het inkomen besteed wordt voor het huishouden. Per Jaar worden ongeveer 35.000 bruidsparen verrast, met geschenken die in 1960 in totaal een waarde vertegen woordigden van ruim f 800.000. In de na-zomer van dit jaar rekent men er op, het 100.000ste paar te kunnen re gistreren. Dat de dienst by die gele genheid met een zeer bijzondere atten tie voor de dag zal komen, staat reeds vast. Wie komen in aanmerking voor het cadeau van de Felicitatiedienst? In fei te allen, die in ondertrouw zijn gegaan uiteraard voor zover zij in een der plaatsen waar de organisatie werkt, wo nen. Van de gemeenten ontvangt de dienst adreslijsten, waarvoor jaarlijks rond f. 15.000.- betaald wordt. Al die paren worden aangeschreven, zij krijgen een fraai uitgevoerd felicitatie-album thuis bezorgd en vervolgens maken de hostesses haar afspraken voor de be zoeken. Geen eenvoudig beroep Het laat zich raden, dat deze meisjes geen eenvoudig beroep gekozen hebben. Iedere dag brengen ze acht tot tien bezoeken, die gemiddeld ongeveer een Leeuwenzegels hebben waarde! WAJANG DRINKERS' MARGARINEFABRIEKEN ZOETERMEER uur duren. Hoe het voorgaande bezoek is geweest doet er niet toe, het vol gende bezoek moet altijd weer het be langrijkste en meest geslaagde van de week zijn. Dat eist enorm veel geduld en een groot, aanpassingsvermogen. Daar komt nog bij, dat, om welke reden dan ook, soms een bruidje niet op het af gesproken tijdstip thuis is. In zo'n ge val moet de hostess 's avonds nogmaals naar dat adres. Vermoeidheid mag dan uiteraard geen rol spelen. Hun vijfdaag se werkweek is dan ook volstrekt geen overbodige luxe. Geen lichte dagtaak dus, maar wel één die door de meisjes met zeer veel toewijding wordt vervuld. Uit het grote aantal sollicitatiebrieven, dat bijna dagelijks op het kantoor in Lei den binnenkomt, moge blijken hoe ge wild deze betrekking is. „Europa" flét naar Leiden De felicitatiedienst is een goed wer kende organisatie. Het spreekt natuur lijk vanzelf, dat zij volkomen op com merciële basis gevormd is. Dat neemt niet weg, dat het buitengewoon plezie rig is, zoals hier reclame gevoerd wordt, want uiteindelijk krijgt iedereen toch wel eens graag iets cadeau! Elders in Europa is men daar klaarblijkelijk ook achter gekomen, getuige de vele dele gaties reclamenmensen, die van ver uit het buitenland naar Leiden komen om hun licht op te steken omtrent de gang van zaken bij de Felicitatiedienst. Zelfs is men in Westduitsland al zover, dat over „vergevorderde plannen" voor een zelfde instelling wordt gesproken. Alles bijeen is het niet verwonderlijk, dat de hostesses altijd door wagenwijd geopende deuren binnengaan. Regionale industrialisatie Arbeidsreserve belangrijk teruggelopen (Van onze parlementaire redacteur) Over het regionale industrialisatiebeleid heeft minister De Pous (Economische Zaken) gisteren in de Eerste Kamer gezegd, dat de gang van zaken in de ver schillende probleemgebieden ongetwijfeld gunstig kan worden genoemd. De resul taten van de premie- en prijsreductieregeling zijn zeer verheugend. Het is boven dien moedgevend, dat vooral de drie noordelijke provincies, waar de problemen naar Nederlandse verhouding zwaar wegen, een grote aantrekkingskracht blijken uit te oefenen op de industrie. Van een totaal van 128 premieaanvragen voor een nieuwe vestiging, die tot 8 februari j.l. het departement van Ec. Zaken hadden bereikt, had niet minder van 50% betrekking op vestiging in deze gebieden. Van de door deze nieuwe vestigingen naar schatting te scheppen nieuwe arbeidsplaat sen zal ongeveer 43% zich in de drie noordelijke provincies verwezenlijken. Bij de premieaanvragen voor uitbrei dingen liggen deze verhoudingen voor het noorden zowel ten aanzien van het aantal uitbreidingen (65%) als voor de daarmee te scheppen nieuwe arbeids plaatsen (62%) nog iets gunstiger. Hier uit blijkt dat de uitbreiding van reeds in het noorden gevestigde industrieën in vergelijking met andere gebieden eveneens gunstig verloopt. Deze verheugende gang van zaken heeft ook zijn weerslag in de omvang der werkloosheid en de arbeidersbezet ting in de industrie. OP VERZOEK VAN DUIZENDEN NU OPNIEUW DE BIJ F 1.25 20 MERKJES OF NAAR KEUZE 1 KUSSENSLOOP OF 2 FLEURIGE THEEDOEKEN WEG snel en doeltreffend I N.V.PHILIPS.DUPHAR Leidse scholieren aan de start Talrijke Leidse scholieren verschenen in de Overdekte aan de start voor het diploma schoolzwemmen. De uitslagen waren als volgt: V.G.L.O./School Oude Vest Weiter - dink) diploma A: Dien v. d. Zeeuw, Fred Speyer, Antony v. d. Plas, Jacobus Ser- dijn, Matty Bouman, Koos de Haan, Adrie v. d. Hoogt, Jan van Houten, Juul v. d. Leek, Henk de Cler, Piet Koree, Jan Sierat, Cobie van Eek, Lenie v. d. Reyden, Cobie van Leeuwen, Datie Tee- gelaar, Astrid Roman, Anneke Dubbe- laar, Anneke Klein, Annelies Makken- storm, Ria v. d. Weyden, Cobie Brug man, Arie Sweggers. Frans Smal, Wim v. d. Wilk, Hans v. d. Wagt-, Wilma Be- Kooy, Agnita Hamer ling; diploma B: Martien van Hemert, Jan Arbouw, Gar- da Nerbis, Martien Hoogkamer, Sjaak de Roode, Peter Smettenaar, Matty Bouman, Dick v. d. Zeeuw. Van Vollenhovenkade (Koster) diplo ma A: Cor ZAdnoordijk, André Beijk, Eibert Westerink, Jan Massaar, Cora v. d. Reijden, Ria Stouten, Moni Verlint, Hanneke v. d. Pol, Elma v. d. Kraan, Anneke Bergers. Willem de Zwijgerlaan (Schuurman) diploma A: Eddy de Ridder, Pim van Iterson, Koos Arnoldus, Sonja Nieuwen- burg, Annemarie Boot, Hanny Schelvis, Rina Meinders, Anneke Wolters, Janne- ke Ravensbergen, Beppie v. d. Reyden. Middelstegracht (Reyerse) diploma A: Elly Schipaanboord. Anneke Rijsbergen, Alie Betken, Nico Filippo. Oppenheimstraat (V. Iterson) diplo ma A: Jan de Bruyn, Kees Zitman André Waals, Toon Zitman, Paula v. d. Hoeven, Marion van Bekkum, Wilma Louwrier, Marijke v. d. Klip, Erica van Maanen, Ingrid Plekkringa, Henny Sie- ders. Hooglandse Kerkgracht (Zuiderveld) diploma A: Wim Urban, Joop Rozeleur, Jaap de Bree, Ria v. d. Weyden, Marian Heemskerk, Carla van Klaveren, Jan Sira, Andries v. d. Loon. Hoge Morsweg (v. d. Engh) diploma A: Benny v. d. Steen, Jaap Joost Miede- ma, Janneke Sonsbeek. Noordeinde 40 (De Vries) diploma A: Jan Nolet, Koos Bernaers, Piet Later- veer, Bram v. d. Zeeuw, Henk Weber, Rob Akerboom, Henk Mulder, Eddy van Strien, Leen Lots, Bert de Klerk, Marcel Hogestadt, Lieuwe Labordus, Edwald Kerstbulck, Andries Linschooten, Ria Distelvelt, Carla de Roo, Elly Sjardijn, Joop de Roode. diploma B: Dick Moen, Chris Hogenes, Piet Zandvliet. Co v. d. Ruyn, Bert van Genderen. Leny van Haasteren. Haarlemmerstraat 240 (Hurts) diplo ma A: Ankie Hoeks, Annie Janssen, Joke Busken, Joop Otgaar, Jef Witte- man; diploma B: Nico Stuart. Breestraat (Hettinga) diploma A: Peter Roessen, Kees Abswoude, Freddy Freese, Jan Vermeulen, Theo Houweling, Sietske Leenstra, Michel Gerris. Marnixstraat (De Haan) diploma A: Ali Stikkelorum. Damlaan (Van Adrichem) diploma A: Robby van Deventer, Cor Stouten, Marian van Egmond, Custa Mulder, Henny Kooloos. Driftstraat (Riks) diploma A: Loek de Boer. Chris de Tombe. Rudi de Koning. André Hansen, Marianne v. d. Pol. Car la van Heuzingen, Rita Pennenburg. Ti neke Hillebrandt; diploma B: Riekje Kromhout, Anneke Deyn. Duivenbodestraat (Cosse) diploma B: Anneke Blom. Aalmarkt (Wisse) diploma A: Joop van Dam, Jan Kanbier, Hans Kanbier, Hans Scheffer, Marry v. d. Hoogt, Miesje van Dijk, Sjaant.je Groeneveld. Telderskade (v. d. Veen) diploma A: Ine Eradus, Hetty Nielsen; diploma B: Wim Meurs. Sumatrastraat (Bartelsman) diploma A: Nelly Smit, Fred Plezier, Martien Heus, Jan Tengler, Liesje Korenhof; di ploma B: Eefke Neuteboom, Beppie Ba- rendse. Haverstraat (Volkers) diploma A: Pleunia Lefebre. Da Costastraat (Muntinga) diploma A: Nelly Onvlee, Carla de Ridder, Ria Velthuyzen, Gerry Clements, Dick Ober, Hans van Egmond. Boshuizerkade (Van Dalsen) diploma A: Loekie Volker, Lenie Kerpershoek, Peter Boon. Krauwelsteeg (mej. Broerse) diploma A: Annemarie v. d. Berg, Greetje Otto, Robby Kuyper. Zoeterwoudsesingel (Zr. Accursia) di ploma A: Nelleke Driessen, Yvonne de Regt, Toosje Nibbering, Ria v. d. Wey den, Dienske Spruit, Marjan Kneyber. Lusthoflaan «Kraayenvanger) diplo ma A: Carla Blijleven; diploma B: Joke van Velzen. Haarlemmerstraat (v. Veldhoven) di ploma A: Lia van Leeuwen, Corry van Veen, Josephine Hutwinkel, Astrid Hol lebeek, Corry Neuteboom; diploma B: Marian van Giezen, Carla de Roode. Levendaal (Zr. Mirjam) diploma A: Elly Bierman, Anneke van Egmond. Ti neke Bronmeyer. Twannie v. d. Maat, Ursula van Werkhoven, Ange van Willi gen, Myriam Ziegelaar, Astrid van Duyn, Margriet Vreeburg, Garda Stou ten, Loesje van Noort. Benny v. Ding jan, André v. Remundt, Frans J. Pin- quin. Munnikenstraat (Brittijn) diploma A: Paula v. d. Hout, Rudy v. d. Pot, Jan van Saarloos. Asserstraat (Van Schalk) diploma A: Marian Strik, Annelies Pleiter, Nelleke v. d. Horst, Wouter Baars, Hans Flaman, Magda Hogeveen, Willy de Water. Timorstraat (Wyngaards) diploma A: Petra Uittenhout; diploma B: Corry Si- bon. Boshuizerlaan (Duym) diploma A: Richard Piepelenbosch. Maresingel (Van Zonneveld» diploma A: Suze Vreeken. Marian Rosbergen, Conny Zwart, Willy Hagen, Elly Pont, Elly Horree, Peter van Wendt, Peter v. d. Holst, Frans van 't Veld, Aad Prevo, Sjaak Neuteboom. Rijnsburgersingel (Entrop) diploma A: Sari Groenendijk, Aagje Scheltens, Leny der Kinderen. Henk v. d. Broek. Os- en Paardenlaan (Lippits) diplo ma A: Hans de Geus, Herman Key, Piet v. d. Steen, Rein van Tongeren, Gerard Rodenburg, Frans Klein. Stadhouderslaan (v. d. Brink) diplo ma A: Loesje Tiebosch, Annemien Schaap, Rina Schouten. Hermien de Roos; diploma B: Coby Monteba. Plantsoen (Huygens) diploma A: Bart van Daalen. Frans Zwart, Jan le Nobel, Gabriël Mieremet, Jaap Heemskerk, Kees Rynsburger. Wim Rjjnsburger, André Philippo, Mieke Drost, Nelly Op- pelaar; diploma B: Bert Monteba, Gert Jan Cramer. Rijnsburgersingel (Bronner) diploma A: Ronald Leenen, Peter Lunnennan, Elly de Groot, Ridy Platteel. Zuidsingel (v. d. Neut) diploma A: Tiny Lafeber, Freek v. d. Woerd, Wim v. d. Nieuwendijk, Wim Neuteboom; di ploma B: Marry Oudshoorn, Sarle Hel- versteyn, Koos Kooien. Damlaan (Fluit) diploma A: Wim v d. Broeke; diploma B: Sjaak Pijnaker. Oppenheimstraat (Poodt) diploma A: Emmy Warnau, Eddy Geest, Joep Ding jan, Hans Kriek; diploma B: Kees Bo- termans. Du Rieustraat (Slegtenhorst) diplo ma A: Hetty Lens. Anke de Weg, Mar lies Renaud. Miep Knoptels, Dick Briel, Henny Verlind, Marina de Groot, Ton- ny Nieuwenburg, Harm Dragt, Frans v. d. Zee. Ria Gijsman. Hoge Morsweg (Sierat) diploma A: Petra van Deventer, Ria van Wijk, An dré Janssen. Gerrit Zoet. Drie Octoberstraat (Van Weerlee) di ploma A: Wilma Vermeer. Henny van Tilburg. Robby van Zijp, Rob Pardon, Peter Moeliker; diploma B: Kees Ladan. Adriaan Pauwstraat (Berg) diploma A: Ciska Zaadnoordijk, Jan v. d. Bijl. Kernstraat (Janssen) diploma A: Loes Breton van Gooi, Em Caanerinus, An neke v. d. Wijngaard, Marjan Stikvoort, Rita van Putten, Ronny v. d. Hoek, Eric Oostwoude, Dick van Rooy; diploma B: Maja Laterveer. Noordeinde (Voorwinden) diploma A: Joy v. d. Berg, Willy Knegtel, Mia v. d. Kloot, Margreet Muller, Piet v. d. Heide, Pom Verboom, Hein Boer. Potgieterlaan (Van Oudenhoven) di ploma A: Gerda v. d. Klein. Nico Schra- ma, Kees Schouten, Wim Lamboo. Caeciliastraat (Vreeburg) diploma A: Tonny van Zijp, René Klinkhamer, Sjaak Petit, Tjepke Willigen, Peter Bik kers, Marinus Krol, Wout Bergers. Lorentzkade (Berkenbosch) diploma A: Eduard Hazebroek, Hans Meester, Peter Quint, Marjo van Groningen, Ma rion van Alphen. Ria van Kommer. Wil ma Rosbergen, Wilma Franken, Anne lies den Daas, Corrie Erades. Fieneke Boef. Pasteurstraat (Stolk) diploma A: Marjan v. d. Pluym, Janny Berenfen- ger, Bart van Dam, Aad v. d. Weyden, Jan van Hoof. Oosterstraat (De Jong) diploma A: Willy Bavelaar, Jan v. d. Vos, Koos Weerlee, Bart van Wensveen. Willy Mie remet; diploma B: Doortje Reyken. Drii(straat (De Vries» diploma A: Ria Heymans, Janneke Hogenes, Joke van Strien, Rinie Cavé, Arnold de Roo de. Lusthoflaan (De Vries) diploma A: Yvonne Brandt, Rina Banning, Ria v. d. Ploeg, Riekje v. d. Wiel, Nico van Hooi donk, Tony van Vliet. Storm Buysingstraat (Datema) diplo ma A: Beppie Peet, Henny Bousie, Ton ny van Hove. Rapenburg (v. d. Neut) diploma A: Colette Wieman. Theo van Gorp, Ton Vastenhout. John Mank, Albert Key. Jozef Ludlage, Eric Opdam. Martien Kessels, Emiel v. d. Vaart. Henny v. d. Ham, Rob v. Leeuwen, Peter v. Hof wegen, Bart v. Leeuwen. Wim Miemer; diploma B: Clemenis van Rooyen, Henk Dikse, Joop Vink, Nico van Leeuwen, André Slootjes. Franchimontlaan (Witteman) diplo ma A: Harry Volwater, Dick Leugering. Rapenburg (Rotteveel) diploma A: Henk van Haasteren, Jan Trel, WUly van Rjjn; diploma B: Ton Schrier. Boommarkt (Van Eisen) diploma A: Joop v. d. Kooy, Piet Springer, Wim We ber, Martien Vinkestein, Gerard Blok huizen, Attie de Groot. Aad van Dijk, Hans van Veen, Kees Vriesekoop. John Verhagen. Ad Helgersom. Wim Groen, Sjaak Waasdorp, Hans Vergeer, Piet van Zeist, Mattie Prins, Leendert Hak- De mannelijke arbeidsreserve in de drie gebieden tezamen is van 1958 op 1960 teruggelopen van gemiddeld 23.000 tot 15.000 over het gehele jaar, dat wil zeggen dat deze met ruim een derde verminderd is. Weliswaar is de binnen landse verhuizing (migratie) onder in vloed van de grote vraag naar arbeids krachten elders in het land in dezelf de periode weer enigszins toegenomen doch deze beweegt zich thans op een aanzienlijk lager niveau dan in 1955, toen er eveneens van een overspannen arbeidsmarkt in het westen sprake was. In 1955 was het binnenlands vertrek- saldo uit de drie noordelijke provin cies 13.200, terwijl dit in 1960 slechts 6900 bedroeg. De arbeidersbezetting in de Industrie geeft eveneens een verblijdende toene ming te zien. Sinds 1 april 1959 (het moment waarop de huidige premie- en prijsproduktieregeling is ingevoerd) is de totale mannelijke personeelsbezetting in de industrie in deze noordelijke ge bieden met haar raming ongeveer 6200 toegenomen. Volgens voorlopige gege vens van eind 1960 waren reeds 3600 mannelijke nieuwe arbeidsplaatsen be zet in bedrijven, waarop de premiere geling van toepassing was. Dit betekent dat deze gestimuleerde industrieën 58% van de totale toeneming van manne lijke werknemers in de nijverheid voor hun rekening hebben genomen. Aan gezien de toeneming van de totale man nelijke beroepsbevolking in deze zelfde periode op ongeveer 4900 kan worden gesteld, heeft de industriële uitbreiding deze toeneming dus ruimschoots over troffen. In de drie noordelijke provincies wa ren volgens de algemene industriestatis tiek met 30 september 1959 ongeveer 80.000 personen in de industrie werk zaam. Binnen 2 3 Jaar kunnen al leen al uit hoofde van de tot begin februari van dit Jaar goedgekeurde pre- miegevallen 8500 nieuwe arbeidsplaat sen verwacht worden, een toeneming derhalve van 10,5%. Wat betreft de samenwerking met on ze nabuurlanden op het gebied van de regionale ontwikkeling acht minister De Pous een dergelijke samenwerking op zichzelf bijzonder wenselijk, gegeven de omstandigheid dat in de grensgebieden de problemen van verbetering van de infra-structuur dikwijls van gelijke aard zijn. Een gezamenlijk nagestreefde - de oplossing zal efficiënter zijn dan wan neer ieder land in dit opzicht een eigen weg gaat. Het is beslist hoopgevend dat de regionale internationale contacten over de ontwikkelingsvraagstukken in de betrokken grensstreken, zowel in het zuiden als in het oosten, voortdurend in betekenis toenemen. De minister is altijd ten volle bereid om, wanneer zich daartoe de mogelijkheid voordoet, het zijne by te dragen tot het bereiken van zichtbare resultaten. HAARLEMMERSTRAAT Ap TEL. 21074 - LEIDEN SCHOOLSTRAAT 41 - TEL. 1717—2677 VOORSCHOTEN. ROZENBURG GAAT MINISTER DE POUS TER HARTE (Van onze parlementaire redacteur) Minister De Pous heeft gisteren in de Eerste Kamer nog eens verzekerd dat het Hoogovenproject op Rozenburg hem ln wezen zeer ter harte gaat. HU wilde daarom graag nog eens herhalen dat hU niet zal nalaten, voor zover daartoe mogelijkheden aanwezig zUn, samen werking of vruchtbaar overleg over deze kwestie te stimuleren. ker, Gerard v. d. Haar, Frans v. d. Wetering. Tony Swanen; diploma B: Dik van Rhoon. Theo van Os, Tonny Swanen, Rob Goddijn, Jan Henslng, Piet van Zeist, y d. Wetering.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 19