SIGAAR GENIET VAN'N lil Botwiimik kwam met ondernemend nieuwtje ondscoach Schwartz optimistisch esternd voor strijd van woensdag Bekend circusexpert procedeert tegen het Jack London -Verbond maart 1860 Dinsdag 21 maart 1961 Vierde blad no. 30310 Belgisch elftal samengesteld let Belgisch voetbalelftal, dat woensdagavond in het Feijenoord- nJion in Rotterdam tegen Nederland in het veld komt is als volgt lengesteld: Joel: Guy Delhausse (FC Luik). ichter: George Heylens (Anderlecht) en Henri Thellin (Standaard), lidden: Pierre Hanon (Anderlecht), Emile Lejeune (FC Luik) en rtin Lippens (Anderlecht). foor: Jozef Jurion (Anderlecht), Fernand Goyvaerts (FC Brugge), llvan Himst (Anderlecht), Denis Houf (Standaard) en Marcel schen Standaard). leserve: Jean Nicolay (Standaard), Laurent Verbiest (RSC Ander- !t), Paul Vandenberg (Union St. Gilles), Victor Wegria (FC Luik). elftal, heeft maar liefst negen ingen ondergaan vergeleKen bij elgisch team, dat op 2 oktober 1960 ntwerpen met 14 van Nederland or. Alleen Jurion en Lippens speel- toen mee. Jurion was toen links en nu lechtsbuiten, terwijl Lippens Antwerpen de rechtsbinnenplaats te nu linkshalf speelt. „oudjes" van een jaar geleden ren dus van Nederland in een wed- die op matig niveau stond. Het :oen een Belgisch team dat het ac- op de verdediging had gelegd, n verjongde Belgische ploeg zal sdag het Feyenoordstadion in Rot- m betreden. Zeker niet een bij geslagen ploeg, maar eerder Kam dat na de redelijk goede resul- legen West-Duitsland 01 en het ■t spel: 11 tegen Frankryk, het fier omhoog kan dragen. Nederlandse zijde heerst mis- d enige onzekerheid, aangezien het iduel tegen de London Combination os de dichte mist geen doorgang rinden. Verwonderd idscoach Elek Schwartz was ten te verwonderd dat de midvoor- bij de Belgen weer door Paul Himst zal worden ingenomen. De van het Nederlands elftal heeft nge Belg tegen West-Duitsland aan rerk gezien en hij vond hem niet spelen. Victor Wegria, die tegen Hjk als aanvalsleider fungeerde dus gefaald. „In België heeft men lok een midvoorprobleem", was de van Elek Schwartz. verwachtte dat de wedstrijd van sdag een levendige strijd zal wor- want het Belgische team is op het lik een mobiele ploeg met een aan- lede jonge spelers, resultaten tegen West-Duitsland ankrijk vond hij niet imponerend, ederland zijn wij meer bescheiden, ij gelijk spelen of met 10 ver- dan maken wij er niet direct een van. Overigens hebben de Belgen goed voetballers-materiaal ge- illeen durfde men geen jonge spe- p te stellen. Dat is nu veranderd, n optimistisch gestemd en niet ge leerd, maar wij moeten erg goed m", aldus de heer Schwartz. Waarom Faas niet Schwartz wilde gaarne uiteen vaarom Faas Wilkes niet in de iandse ploeg was opgenomen, eds enkele maanden zijn wij be let de centrale training. In die Ie was Wilkes ziek en kon hij niet selectiegroep worden opgenomen, in knieoperatie is het een tijdlang ■utig gegaan, zo matig zelfs dat •ij Fortuna '54 niet wist wat er aan tn. Tegen Feyenoord was er ineens de oude vorm en speelde hij een wedstrijd. Dat was de reden dat week daarop naar de wedstrijd ia—PSV ben gegaan en juist toen lij een off-day. wij echter vooropsteilen dat Wilkes, in zijn goede vorm, on- lokskampioenschappen leravond zijn in de Dierentuin in laag de Nederlandse amateur boks- wnschappen gehouden. De uitsla gen: half zwaargewicht de Vries lerdam) wint op punten van Van iut (Maastricht)middengewicht aers (Maastricht) wint op punten Steenbergen (Amsterdam): ban- iwicht van de Kerkhof Eindho- *int op punten van Te Paske (Am- vedergewicht de Rooy (Am. wint door k.o. in de tweede van Meyers (Zwaagwesteinde) wicht Huysmans (Breda) wint op i van Kneppers (Amsterdam) ïltergew.: Gerlach (Groningen) van Soeurt (Amsterdam): weiter at: Wolters (Den Haag) w.o.p. van (Amsterdam)zwaargew.Kiks frdam) w.o.p. van van Essen (Am- In). partij in het zwaarweltergewlcht Nagtegaal (Utrecht) en Ley en- (Den Haag) moest wegens ziekte leendekker worden uitgesteld. VOLLEYBAL Alvos won met 31 van Raaphorst volleybaloverzicht van zaterdag 'out geslopen. Door een misver- verd gemeld, dat Raaphorst uit üar de lijstaanvoerder in de de- keren met 30 gewonnen had tos. Dit is niet juist. De Alphena- ■Men n.l. voor een grote verras- o zegevierden met 31 en verlie zende de laatste plaats. '•and is: Raaphorst 1 14—24, PW 6 "Kangeroes 3 10—18; WS 5 13— 2 14—14; DSS 1 12—13; ODD 2 misbaar is voor de Nederlandse ploeg, dan moet men het ook nog vanuit een ander standpunt bekijken. In de eerste plaats zou het onjuist zyn tegenover de andere spelers, die voor deze wed strijd zo hard hebben getraind. In de tweede plaats is het niet goed voor de opbouw van het Nederlandse team. Een opbouw die, met de voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap tegen Oost-Duitsland en Honga rije in zicht, er nu eenmaal op is ge richt de wedstrijden tegen België en Mexico als voorbereiding te zien. In de ze wedstrijden kunnen wij risico's ne men door jonge veelbelovende spelers een kans te geven. Wanneer deze jon geren niet mee spelen in een harde in terland dan weten wij niets en komt er van de opbouw ook niets terecht. ELEK SCHWARTZ optimistisch Eén ding is echter zeker. Als Faas Wilkes zijn goede vorm blijft behouden da is er zeker geen reden hem niet in de Nederlandse ploeg op te nemen, ja, dan is hij zelfs onmisbaar", aldus de bondscoach van het Nederlands elftal. WIELRENNEN Ab Geldermans won eerste etappe van Menton-Rome Ab Geldermans heeft gisteren de eer ste etappe van de wegwedstrijd Menton- Rome op zijn naam gebracht. HU ont snapte in de laatste tien kilometer voor Mondovi en bleef daarna onbereikbaar voor zyn achtervolgers bu wie bekende mannen waren als Anquetil, Nencini, De Bruyne, Carlesi, Gaul, Simpson. Masslg- nan en Battistini. De Nederlander had tot aan die laat ste fase weinig van zich laten zien. Hij was by geen enkele uitlooppoging betrokken geweest, maar toen hij een maal aanviel was het meteen raak. Zijn demarrage kwam zo plotseling, dat het peloton volkomen verrast werd en een achterstand van bijna een minuut op liep. In de nauwe straatjes van Mondovi werkte de meute nog wel iets van dit verschil weg, maar de afstand was te kort geworden om de Nederlander nog terug te halen. En zo zegevierde Gelder mans met een verschil van 16 seconden voor de Italiaan Carlesi, die de sprint van het peloton won. De uitslag luidt (Menton—Mondovi, 163 km.): 1. Ab Gelderman (Ned.) 4 uur 37 min. 16 sec., 2. Carlesi (It.) 4.37.32, 3. Ciampi (It.) z.t., 4. Trape (It.) z.t., 5. Simpson (GB) z.t., 6. De Bruyne (Belg.) z.t., 7. Anquetil (Fr.) z.t., 8. Massignan (It.) z.t., 9. Battistini (It.) z.t., 10. Fal- larini (It.) z.t. 36. Maliepaard op 3 min. 01 sec., 64. De Haan op 3.51. Leidse Bridgeclub DDS Voor de 10de ronde van de Viertallen competitie werden de volgende wedstrij den gespeeld: Groep A: team mevr. Visserteam Van Leeuwen 4322; team Kuilman- team Baggen 41—13; team Verboog team mevr. Reekers 3215. De stand in de groep A is nu: 1. team Verboog 9 gesp. 12 c.p.; 2. team Van Leeuwen 9 gesp. 11 c.p.; 3. team mevr. Visser 10 gesp. 10 c.p.; 3. team Baggen 8 gesp. 8 c.p.; 5. team Kuilman 9 gesp. 8 c.p.; 6. team mevrouw Reekers 9 gesp. 4 c.p. BADMINTON In het toernooi van de Eerste Goolse Badmintonclub viel een Leids succesje te noteren. Onze stadgenoot Guerin, die met de Hagenaar Meyer een combinatie vormde, zegevierde in het herendubbel A. De biljartdriekamp in Stuttgart is gewonnen door de Belg Vervest. De eindstand: 1. Vervest (België) 14 m.p.; 2. Scherz (Oost.); 10 m.p. 3 en 4 Van de Pol (Ned.) en Eiter (Did.) ieder 6 m.p. Advertentie Goed idee... nü zomerse Hero doperwtjes! Vandaag de zomer op tafel met zomerse vitaminenrijke Hero doperwtjes. Proef en geniet! Kijk en kiesuit de 3 popu laire sorteringen in grootte extra fijn, zeer fijn en fijn. De kwaliteit? Altijd topkwaliteit! de kroon op uw kookkunst: Hero Conserven Artikel beledigend? De civiele kamer van de Haagse recht- Lijsen heeft willen beledigen, door het bank zal op 20 april a.s. uitspraak doen in een proces, dat de bekende Neder landse expert op het gebied van cir cussen en dressuur, de heer H. J. Lij sen, heeft aanhangig gemaakt tegen het bestuur van het „Jack London-Verbond". De heer LUsen acht zich beledigd door een artikel in het orgaan van dit ver bond, waarbU boven een zyns inziens misleidend gemonteerde foto van een poema met zyn dresseur een volkomen uit het verband gerukt en daardoor even eens misleidend citaat van hemzelf- is gepubliceerd. Gisteren werden voor de Haagse recht bank de pleidooien in deze zaak gevoerd. Namens eiser trad op mr. J. A. C. P. ten Bokkel, uit Haarlem. De raadsman zette uiteen dat het „Jack London-Ver bond" bewust en met opzet de heer te doen voorkomen of de heer Lysen een voorstander zou zyn van wreedheid by dierendressuur. Afgeknipt Advertentie BEGIN ER NU MEE De tweekamp om de wereldtitel Schaakspelers kennen de term „een volle partij". Ze bedoelen er een op hoog peil staande combina tie van strategisch en combinatoir spel mede, dat door de opponenten wederzijds met groot vakmanschap wordt geëtaleerd. Zo'n partij is de ontmoeting van gisteravond ge weest. Reeds in de opening bleek, dat de uitdager een winstpoging wilde ondernemen. Hij kwam met een ondernemend nieuwtje, 9. b4, en te oordelen naar het tempo waarin hij de volgende zetten deed was op de diverse complicaties, die er nae4 (dat steeds in de stel ling zat) zouden kunnen ontstaan, terdege voorbereid. Het uitstel van de rochade, dat nivel lerend had kunnen werken, duidde op ondermingslust, door middel van een aardige paardmanoeuvre kreeg Botwin- nik definitief vat op Tal's spel. Rondom de 20ste zet ontweek hij herhaling van zetten (reglementair remise), om on danks het feit, dat de combinaties onder zeer dunne dekens sluimerden met klassieke vasthoudendheid op het stra tegische stramien verder te borduren. Tal kreeg geen gelegenheid zyn tac tische bekwaamheden aan de orde te stellen. De verdediging kostte hem veel tyd. Hy bleef echter minder staan. Misschien had Botwinnik met 33. f4 een scherpe winstpoging kunnen onder nemen. Zoals hy nu voortzette bleef het voordeel gehandhaafd en moest zwart een pion offeren. By het afbreken had de uitdager enige bedenktyd over. De positie moet als gunstig voor hem worden beoordeeld. Analyse Wit: dr. ir. M. M. Botwinnik Zwart: M. Tal Nimzo-Indisch 1. c2c4 2. Pblc3 3. d2—d4 4. e2e3 5. Lfl—d3 6. a2—a3 7. Ld3 x c4 8. Pgl—f3 9. b2b4 Pg8—f6 e7—e6 Lf8b4 0— 0 d7d5 d5xc4 Lb4d6 Pb8—c6 Een nieuwe zet. In de eerste party be streed wit de Ragosin-manoeuvre met Pb5. In de loop der tyd is gebleken, dat de zetten 9. e4 en 9. Lb5 weinig op leveren. 9e6e5 10. Lel—b2 Lc8g4 Alvos 1 136;ltaaphorst 2 145;(indien 10e4 dan 11. Pg5 (in aan- 4. I merking komt ook 11. Pd2) en nu b.v. 11Lf5 12. Dc2, De7 met moeilyk spel. Kennelyk heeft Botwinnik het ge hele variantencomplex tot de 12e zet voorbereid, hy speelde althans a tempo. 11. d4d5 Pc6e7 indien nu 11e4 dan 12. pe4:, b.v. pe4 13. Dc6:, en wit staat beter. Overi gens komt ook 12. Dc6:, ef3: 13. Gf3: in aanmerking. 12. h2—h3 Lg4d7 na 12Lf3: 13. Df3: staat wit vryer op 12Lh5 13. g4, Lg6 14. Ph4 heeft hy sterk overwegend spel. 13. Pf3—g5 Pe7—g6 na 13h6 14. Pe4, Pe4: 15. Pe4:, f5 16. Pd6:, cd6: 17. Db3 verdient het witte spel vermoedelyk de voorkeur. Men lette er overigens op, dat het mo tief van een wit stuk op e4 steeds een rol speelt, ook nog in het directe ver volg. 14. Pg5e6 "Une petite combinaison", om met Capablanca te spreken. Onder de kykers werkte de zet als een bominslag. Het maakte tevens duideiyk, dat Botwinnik door het uitstellen van de rochade dit ondernemende spel scheen te kunnen ontwikkelen. 14. 15. 16. d5 x e6 e6 x d7 f7 x e6 Kg8—h8 Dd8 x d7 de poging om met 16de7 tyd te vinden voor het sterke 17tad8 lijdt vermoedelyk schipbreuk op 17. Pd5. 17. 0— 0 Dd7—f5 18. Pc3d5 Pf6g8 minder aanlokkelijk is 18Pd5: 19. Dd5: en de dreiging 20. Ld3 ziet er on- vriendeiyk uit. 19. Ddlg4 Df5—c2 het eindspel zou voor wit gunstig staan. 20. Dg4e2 Dc2—f5 21. De2g4 Df5c2 22. Dg4e2 Dc2—f5 hier dacht Botwinnik enige tyd na. De mogelykheid 23. dg4 leidt tot remise door herhaling van zetten. 23. e3—e4 een belangryke beslissing. De strijd ge raakt nu in het tactische vlak. wit ge looft dus op winst te kunnen spelen. 23Df5d7 24. Tal—dl Ta8d8 25. De2g4 grote opwinding veroorzaakte de moge lykheid 25. f4. onder het talryke publiek. Men analyseerde 25. f4, ef4: 26. e5, Tde8 27. Pc7: met grote, voor wit gun stige, complicaties. Maar de varianten, beginnende met 25Pf4:, zyn min der overtuigend. De uitdager gaf de voorkeur aan het positioneel versterken van zyn stand. 25Dd7e8 26. g2g3 Y erkeersregeling Nederland - België De verkeersregeling in en in de om geving van Rotterdam voor de inter landwedstrijd NederlandBelgië, woens dag as. in Stadion-Feyenoord. zal in grote lynen gelijk zyn aan die by vorige interlandwedstryden op weekavonden Aangezien de verkeersdrukte, die deze wedstrijd met zich mee brengt, direct zal aansluiten op de drukte van het spits uur. wordt de bezoekers van het stadion met klem geadviseerd zoveel mogelyk ge bruik te maken van de openbare ver voermiddelen. Zelfs een geringe stagna tie tijdens het spitsuur zal namelijk al gevolgen hebben op het verkeer naar het stadion. In verband met de te geringe capaciteit van de oeververbindingen en de parkeergelegenheid by het stadion, is het het verstandigst de wagens in de binnenstad te parkeren en per tram naar het stadion te gaan. De RET zal een groot aantal trams laten ryden van het Weena (tegenover het Centraal Sta tion) naar het stadion. Men kan daar vlak voor de ingang uitstappen. De Spoorwegen hebben voorts 'n aantal ex tra treinen ingelegd met als beginpunt Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Hoek van Holland en Eindhoven. Deze treinen brengen de passagiers tot vlak voor het stadion. zet de insnoering voort en brengt een eventueel f4 naderby. 2 6Pg8h6 27. Dg4h5 nu dreigt f4, omdat dan ef4: met dh6: kan worden beantwoord. 2 7Ph6g8 28. Dh5e2 Pg6e7 29. Pd5e3 Pg8h6 30. Pe3—g4 Ph6xg4 31. h3 x g4 wit is weer een stap verder gekomen. De tyd van Tal begon hier kort te worden. 31Pe7—c6 32. Kgl—g2 Ld6e7 33. Lc4d5 sterker schynt direct 33. f4 33Pc6d4 het enige tegenspel, dat zwart kan ont wikkelen. 34. Lb2 x d4 e5 x d4 35. Ld5—c4 zie opmerking by de 33ste zet van zwart. Slaan op b7 is na c5 minder vast houdend. 35. 36. 37. b4b5 f2—f4 c7c5 Le7—f6 Tal's vlag stond hier op vallen. Bot winnik had nog een kwartier bedenktyd. 37d4d3 een noodzakelyk pionoffer. Anders komt e5 met onhoudbaar spel. 38. Tdlxd3 Td8xd3 39. LC4 x d3 Lf6d4 40. e4e5 dreigt directe winst door 41. de4. 40g7g6 41. Tfl—hl Kh8g7 42. de2e4 b7—b6 afgebroken. Molentoernooi LFC De loting voor het Zilveren Molen- toernooi van LFC heeft het volgende resultaat opgeleverd: 29 maart: LFC Wassenaar; 5 april: GoudaQuick Boys; 12 april: SHSBlauw Zwart. De wedstrijden vangen aan om 8 uur. Nederlands amateurelftal Het Nederlands amateur voetbalelftal, dat morgen te Rotterdam uitkomt tegen Luxemburg B, Is als volgt samengesteld: Doel: Hoovmans (Blauw Zwart). Achter: Werdens (Sittardia) en Her- sche (ONA). Midden: Mul (NAC), Molenaar (KFC> en Treuren (CW). Voor: Roseboom (Ede), Bart Hainje (Heerenveen)Soellner Alcides)Libregts (Excelsior) en Lukken (De Spechten). BILJARTEN Driebandenkampioenschap district Bollenstreek De Noordwyker J. v. d. List heeft na de eerste wedstrydavond de leiding ge nomen in het toernooi om het kam pioenschap driebanden klein biljart van district „De Bollenstreek" van de K.N.B.B. Het toernooi wordt gehouden in restaurant „Eigen Zorg" te Voorhout. De stand na de tweede ronde luidt: In het blad van het Jack London- Verbond stond een foto van een dres seur, die met een opgeheven stok op een poema afkomt. Het ïykt net of hy het dier elk ogenblik zal gaan mis handelen. „In feite is de bovenste rand van de foto afgeknipt", aldus pleiter. „De stok eindigde in een punt, waarop vlees zat geprikt. De dresseur ging het dier namelyk voederen. Boven deze fo- tot staat een citaat van de heer Lysen: „Zachtheid wordt door roofdieren niet gewaardeerd, daar zij dat aanzien voor zwakheid." Dit is een opzettelyk uit haar ver band gerukte uitlating van een erkende dierenvriend, aldus mr. Ten Bokkel, die vervolgens voorlas, uit hetzelfde boek van de heer LUsen, waaruit het citaat afkomstig is: „Een dresseur mag een dier nooit bang maken, maar moet het belonen voor wat het goed doet" en ,De mens is de meester van het dier, echter nooit met geweld, doch dank zy aanleg, geduld en liefde voor het dier" en „Verlaag u nooit tot mishandeling, want het is laf en dom, terwyl het dier alleen maar nerveus wordt, waardoor het nooit meer iets kan leren." Onrechtmatig Naftens de heer LUsen stelde mr. Ten Bokkel dat een dergelyke opzette- ïyke belediging een onrechtmatige daad vormt, die in dit geval schade oplevert, aangezien een en ander afbreuk doet aan de verkoop der boeken van de bU- 80-jarige heer Lysen, die hiervan moet bestaan. Mr. Ten Bokkel eiste vyfduizend gulden schadevergoeding. Mr. J. Willems. pleitend voor het Jack London-Verbond ontkende dat het artikel gericht was geweest tegen de heer Lysen persoonlyk, zodat de opzet tot beledigen dus ontbreekt. Mr. Wilelms zette uiteen dat het wrede manier in de wildernis gevangen Jack London-Verbond de circussen be- strydt, omdat het meent, dat wilde die ren In de wildernis thuishoren en niet in een circus. De dieren worden op wrede maniet in de wildernis gevangen en daarna vervoerd, aldus pleiter, die het mensonterend vond dat zoiets ge beurt voor het amusement van het pu bliek. dat „belachelyke kunstjes krijgt te zien van leeuwen, die op stoeltjes zitten." J. v. d. List 4 60 118 4 0.508 c. Polm 4 60 136 5 0.441 A. v. Ruiten 3 60 125 4 0.480 G v. d. Berg 2 55 95 6 0.579 A. Alkemade 2 52 113 5 0.460 L. Romijn 1 54 135 3 0.400 J. de Groot 0 38 90 5 0.422 A. v. Nassau 0 44 126 4 0.349 Nationaal kampioenschap 2de klasse libre klein In café-restaurant L"Europe te Apel doorn wordt van 24 tot en met 26 maart het toernooi gehouden om het Neder lands kampioenschap tweedeklasse libre kleinbiljart. Aan dit toernooi nemen alle geweste- ïyke kampioenen mee, onder wie ook de Hillegommer Th. van Tol, die onlangs zowel de titel van district De Bollen streek, als die van het gewest het westen van de K.N.B.B. veroverde. De volgende spelers hebben zich kan didaat voor de titel gesteld: C. de Jong (De Keizerskroon, Hoorn), J. de Lange (Ons Genoegen, Overloon), A. Leeuwis (De Vriendschap, Heelsum)G. Pelser (De Musketiers, Venlo), G. Simons (Excelsior, Apeldoorn), C. Smolders (t Overschotje, Zevenbergen) Th. v. Tol (De Turk, Hillegom) en P. Veen (De Friesche Club, Leeuwarden). SPORTSPL1NTERS De deelnemers voor het wereld kampioenschap driebanden, dat van 19 tot en met 23 april in Krasnapolsky in Amsterdam wordt gehouden, z(jn thans definitief. De negen gegadigden voor de wereldtitel zyn: Enrique Miro (Argenti nië). Adolfo Suarez (Peru), Johann Scherz (OostenrUk). Raymond Ceule- mans (Belg.), Joaquin Domingo (Span je), Egidio Vieira (Portugal), Bernard Slguret (Frankryk) en de Nederlanders Hennle de Ruyter en Bert Teegelaar. Bloembollenvhichten via Zestienhoven April biedt de Engelsen een byzondere attractie: een uitstapje per vliegtuig naar Nederland via de luchthaven Rot terdam met een bezoek aan de bollen velden, uit en thuis binnen veertien uur. Deze „bloembollenvluchten" zyn lang zamerhand een traditie geworden in Engeland en de belangstelling er voor neemt nog steeds toe. Vorig jaar werden er 170 vluchten gemaakt. Ditmaal ver wacht men dat het er 280 zullen zyn, alle in april. Het luchttransport zal het intensiefst zyn rondom de paasdagen en omstreeks de vyftiende. De vluchten naar Nederland worden door de luchtvaartmaatschappyen in charter gedaan, dagelyks tien a vijftien, 's Morgens om negen uur vertrekken de passagiers van London Airport of Southend en 's avonds om tien uur zyn ze daar terug. Op de luchthaven Rotterdam staan bussen gereed om hen naar de .Keu kenhof" en de bollenstreek te brengen. Mercury-proef niet geheel geslaagd Zaterdag is een „Little Joe"-raket ge lanceerd op Wallops Island in Virginia, met een ledige Mercury-capsule aan de neus bevestigd. Op een hoogte van 35.000 voet, waar de omstandigheden het zwaarst te verduren zyn voor de ruimtecabine, zou de capsule worden losgemaakt en ervolgens een parachute landing in zee moeten maken. Indien deze proef slaagde zou deze lancering de laatste zyn voor een Mer cury-astronaut zou worden gelanceerd. Die lancering zou dan misschien al bin nen een kwestie van weken plaats vin den te Cape Canaveral. De ruimteman zou dan een afstandsvlucht maken en misschien zou later dit jaar worden ge tracht hem in een baan om de aarde te brengen. Als gevolg van de greep van de harde wind op de parachute kwam de capsule ongeveer 14 myi verder in zee terecht dan men wilde. Desondanks lukte het de capsule te bergen. Het is het Amsterdamse Reva in de returnwedstrUd voor de Europese volley balbeker tegen Rapid Boekarest niet ge lukt één set te veroveren. Met 10-15, 13-15, 12-15 verloren de Amsterdammers kansloos van de ook nu weer uitsteken de smashende Roemer :n.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7