Hij kon zijn schoenen wel non de kapstok hangen 220003E 0 Limburgse pater slond in Kongo tweemaal voor een vuurpeloton Ligne Audace: kapsel voor zomer Aangifte van valsheid in geschrifte bij offerte voor een legerorder Peek&Cloppenburg Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 21 maart 1961 Derde blad no. 30310 Parijse haarmode vloog naar ons land (Van onze Amsterdamse correspondent) In Schiphols restaurant „Aviorama" zaten wy gisteravond tegenover de Parijse mannequins Liliane en Monique: zy waren op dat ogenblik de enige twee vrouwen op Nederlandse bodem, die volgens de nieuwste mode waren gekapt. „Audace" heet hun kapsel, dat gisteravond om zeven uur voor het eerst in Parijs werd geopenbaard en volgens de haarkunstenaars van het „Syndicat haute coiffure fran^aise et coiffure création" het grote succes van deze zomer zal worden. Het „Syndicat" heeft secties in vele landen van de wereld. De leden da meskapper blijven echter anoniem. Nederland telt 30 kappers, die tot dit genootschap van werkelijke haarkun stenaars zijn toegelaten. Het „Syndicat" gaat er prat op dat het sinds 1951 de grote modelijn in de dameskapsels heeft aangegeven. Het kapsel Audace is de 22ste creatie van het „Syndicat". De president van de sectie Nederland heeft ons de bijzon derheden verteld: de proporties zijn zo danig, dat het haar plat tegen het hoofd wordt gedragen. We hebben gebroken met die onnatuurlijke knipperbollen en van „Brigitte Bardot" moeten we ook niets hebben. Het zij- en voorgedeelte is uiterst kort, van 1 tot 3 centimeter, van achteren varieert de lengte van 3 tot 6 centimeter en bovenop mag het zelfs 8 centimeter zijn om de gelegen heid te geven het haar naar links of rechts te kammen. Als het haar stevig isr is permanent niet nodig. In andere gevallen kan men volstaan met een lichte pernament." De ligne „Audace" vereist een grote vaardigheid in het coupe-knippen, zo hebben wy begrepen. Een belangrijk voordeel is dat het Audacekapsel kort en stevig is, zodat men ermee kan zwem men en het daarna met de vingers weer in de vorm kan duwen. Overigens is de linge „audace" slechts een basisvorm, waarop iedere kapper zijn eigen variaties zal maken, want men moet deze Paryse modelijn zien als een Dior-creatie, die zijn weg vindt Auto reed ladder glazenwasser omver In de St.-Jansstraat in de Amster damse binnenstad is een glazenwasser ernstig gewond, doordat een vrachtauto gistermiddag tegen de ladder opreed, waarop hij stond te werken. Door de geringe breedte van de straat had de glazenwasser, de 40-jarige F. Kocpmans, zijn ladder op de rijweg geplaatst. Hij was op bijna 10 meter hoogte aan het werk, toen een vrachtauto de ladder om ver reed. De heer Koopmans sloeg tegen de straat, brak beide benen en een arm en liep bovendien een hersenschudding op. Hij is ter verpleging naar het Bin nengasthuis vervoerd. Advertentie BABY ZONDER PASPOORT Omdat een zes maanden oud jongetje van Nederlandse ouders niet op een pas poort was vermeld van een Nederlandse familie die het per KLM-vliegtuig van Sydney zouden begeleiden naar Amster dam, hebben de Australische autoritei ten geen toestemming verleend de baby te laten vertrekken. De ouders van de baby, die vorig jaar uit Nederland zijn geëmigreerd en zich zouden vestigen in Victoria, hadden be sloten naar het vaderland terug te keren. Vader en twee kinderen zouden per boot reizen, moeder en de jongste per vliegtuig. De dag nadat haar man en de oudste twee kinderen van Mel bourne uit waren vertrokken, kwam de echtgenote om bij een verkeersongeluk. De baby werd opgenomen in het ge zin van een Nederlandse familie Van Veen. De heer Van Veen wist een andere Nederlandse familie te bewegen de baby mee te nemen op de vliegtocht van Syd ney naar Amsterdam. De officiële pa pieren voor de baby zullen nu eerst in orde worden gemaakt. Commandant strijdkrachten Nieuw-Guinea Begin augustus a.s. zal de huidige commandant der zeemacht in Ned. Nieuw-Guinea, tevens commandant strijdkrachten in dat gebiedsdeel, Schout by nacht G. J. Platerink, als zodanig worden opgevolgd door Com mandeur L. E. H. Reeser. Laatstgenoem de vlag-officier is thans belast met de functie van chef staf Commandant Zee macht in Nederland. LOU LICHTVELD gevolmachtig minister Het ministerie van Buitenlandse Za ken heeft medegedeeld, dat in overleg met de regering van Suriname, de heer L. A. M. Lichtveld, hoofdambtenaar ter beschikking van de minister-president van Suriname, is toegevoegd aan de staf van de Nederlandse ambassadeur te Washington. In verband hiermede is de heer Licht veld by K.b. de persoonlijke titel van gevolmachtigd minister verleend. (De heer Lichtveld is tevens een be kend Surinaams literator, die onder het pseudoniem Albert Helman een aantal romans heeft geschreven, red. L.D.) Moord op een vrouw die Mengele wilde opsporen Volgens het Argentijnse blad „La Ra- zon" hebben ex-nazi's, die de Duitse oorlogsmisdadigers in Argentinië moe ten beschermen, op 15 februari 1960 een vrouw vermoord, die van een buiten landse mogendheid opdracht had „oor logsmisdadiger nummer 2", Josef Men gele, op te sporen. De vrouw zou op de hellingen van de berg Lopez by Bari- loche, een bekend toeristisch centrum in het Andesgebergte, om het leven zijn gebracht. Op het lichaam vond men diverse papieren, waaronder een certifi caat, getekend door president Frondizi van Argentinië, dat haar machtigde overal in Argentinië vrij rond te reizen. Volgens „La Razon" bewaart de politie het stilzwijgen over deze zaak. Boven dien heeft de perssecretaris van presi dent Frondizi later ontkend dat Frondizi een dergelijk certificaat heeft getekend. naar de Nederlandse huisvrouw. Het grote nieuws dat Liliane en Monique de Nederlandse vrouw gisteren op Schip hol kwamen brengen, is dan ook in grote trekken: het haar korter en het opgevul de bolle kapsel vervangen door een plat. Wie is de eerste? WIELRIJDER DOOR TWEE AUTO'S GEDOOD Gisteravond is op Rijksweg I (Am sterdam-Het Gooi) ter hoogte van de Meerstraat by Naarden de 45-jarige wielryder J. Kleine uit Naarden door twee auto's aangereden en om het leven gekomen. De man stak de Rijksweg over richting Naardermeer, vermoedelijk zon der voldoende op het verkeer te letten. Een uit de richting Amsterdam ko mende auto, bestuurd door een inwoner uit Huizen, greep de wielrijder. Het slachtoffer kwam op de motorkap te recht en viel daarna op het wegdek, waar hij door een tweede auto werd aan gereden. De bestuurder van deze auto stapte even uit zijn wagen en reed daar na weer verder. De wielrijder moet op slag dood geweest zijn. Slechts twaalf gewonden bij treinbotsing in Londen (Van onze Londense correspondent) Het is ongelooflijk dat by een trein botsing. welke zich gisterochtend heeft voorgedaan voor de ingang van het ou derwetse, drukke, in het hart van de City gelegen Londense forensenstation Cannon Street .slechts 12 personen licht werden gewond. De botsing had plaats om kwart over negen, toen een met dui zend passagiers binnenkomende volle fo rensentrein opbotste tegen een vertrek kende lege trein. De treinen raakten el kaar toen ztf elkaar in een bocht pas seerden. Twee rijtuigen van de lege trein sloegen om en een derde kantelde half. De eerste twee rijtuigen van de binnen komende trein ontspoorden. Deuren werden opengereten en ramen vielen aan scherven. Vrouwen begonnen te gil len, maar de bekende Engelse zelfbe heersing was spoedig hersteld. Velen stonden opeengepakt in de smalle gan gen toen het ongeluk gebeurde, hetgeen voorkwam dat zij op de grond werden geworpen. Een veel ernstiger ongeluk werd voorkomen, doordat de bestuurder van een derde trein welke het station naderde, zag wat er was gebeurd en uit alle macht remde. Het. station moest de gehele dag gesloten blijven. De duizen den forensen die dit anders gebruiken moesten 's avonds via een andere route huiswaarts keren. Frans sensatieblad voor minderjarigen verboden (Van onze Parijse correspondent) Het weekblad „France Dimanche", dat met zijn onfrisse onthullingen of insi nuaties de laatste jaren vaak de spits heeft afgebeten van de Europese schan- daaljournalistiek, mag, ingevolge een be sluit van de minister van Binnenlandse Zaken, dat gisteren in de Franse Staats courant verscheen, deze week niet aan minderjarigen verkocht of aan de bui tenkant der krantenkiosken worden uit gestald. De reden van deze maatregel mag in direct verband worden gebracht met een artikel, waarin de intussen gearresteer de Pierre Larcher, haarfijn uit de doe ken doet, hoe hij een jaar geleden de toen 4-jarige Eric Peugeot wist te ont voeren. Het is voor het eerst, dat de Franse regering ingrijpt, zonder direct politieke motieven, met het doel de verspreiding of verkoop van een persorgaan te be knotten. „France Dimanche" heeft zijn massale oplage van ruim een half mil joen exemplaren hoofdzakelijk te dan ken aan de onkiese wijze, waarop dit weekblad ware. objectieve onthullingen of achterklap aan de grote klok pleegt te hangen. Helaas valt te vrezen, dat de jongste maatregel der Franse rege ring tegen het onfrisse persorgaan slechts een averechts resultaat zal mo gen boeken. In de zaak-Van der Patten Prof. dr. L. H. Grondijs te Den Haag overleden Op 82-jarige leeftijd is in Den Haag overleden prof. dr. L. H. Grondijs, oud hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Dr. Grondijs werd geboren in Pame- kasan in het toenmalige Ned. Oost-In- dië. Hij volgde de HBS in Soerabaja. In Nederland studeerde hy wis- en na tuurkunde aan de universiteiten te Lei den en Utrecht, waar hij ook promo veerde. Aan de Sorbonne te Parijs pro moveerde hy later tot doctor in de let teren en wijsbegeerte. Na zijn studie te Parys werd dr. Grondijs benoemd tot leraar aan de HBS te Tilburg en de MTS in Dordrecht. Van 1914 tot 1917 was hij in Rusland oorlogscorrespondent voor twee Franse bladen. Hij werd offi cier van het vrijwillige Russische Witte Leger. Van 1918 tot 1920 maakte hij deel uit van een Franse militaire missie in Siberië. In 1939 werd hy benoemd tot buitengewoon hoogleraar en in 1944 tot gewoon hoogleraar aan de universiteit te Utrecht in de kerkelijke kunst en iconografie. De ter aardebestelling is bepaald op morgen om elf uur op de begraafplaats „Oud Eik en Duinen" in Den Haag. Vandaag is de lente begonnen Nijl-brug ingezakt: 22 mensen verdronken In de Nyl zyn zondag 22 personen verdronken doordat een oude brug, waarop driehonderd mensen stonden, inzakte. Het ongeluk deed zich voor op ongeveer dertig km ten noorden van Cairo, tydens plaatselijke feestelykhe- den. Helderingse Stichting DR. G. VAN LEEUWEN BENOEMD TOT PRESIDENT-DIRECTEUR Tot president-directeur van de Helde ringse Stichting te Zetten is benoemd dr. G. van Leeuwen, hervormd studen tenpredikant te Amsterdam. Hij is de opvolger van ds. K. O. Finkensieper, die in november 1960 plotseling overleed. Dr. Van Leeuwen is geboren in 1916. Hij was predikant te Aalsum en Koudum en jeugdpredikant in Den Haag. Sinds 1954 is ry studentenpredikant te Amsterdam. De technische hoofdambtenaar van het ministerie van Defensie, de heer F. H. van der Putten uit Bussum die van mening is, dat hij uit zijn contro lerende burgerfunctie is weggewerkt, omdat bepaalde hoofdofficieren hem een dwarskijker zouden vinden heeft na overleg met zijn raadsman, mr. N. J. Geleijnse uit Amsterdam, bij de Rot terdamse officier van justitie aangifte gedaan van valsheid in geschrifte, ge pleegd door een carrosseriebouwer uit Oudewater. De heer Van der Putten is van me ning, dat de carrosseriebouwer uit Oudewater in 1958 heeft geknoeid met de inschrijving voor een legerorder. In strijd met de waarheid zou hij op 6 juni 1958 schriftelijk aan het ministe rie van Defensie hebben meegedeeld, dat bij zijn een half jaar eerder ingediende offerte voor het bouwen van laadbak ken op negentien legervrachtauto's het gehele schilderwerk was inbegrepen. Bij deze inschrijving is evenwel uitsluitend sprake geweest van het schilderen van de laakbakken, zo meent de heer Van der Putten. Onderzoek Aangezien twee andere inschrijvers dit onderscheid niet maakten zij ver meldden in hun offerte het schilderen van het geheel, dus van laadbak en chassis stelde de heer Van der Put ten na kennisneming van de drie offer tes als controlerend ambtenaar van het verbindingsbureau civiele automobielbe drijven van het ministerie van Defen sie een onderzoek in. Hij kreeg toen van carrosseriebouwer te horen, dat enkele officieren hem voor het schilderen van het chassis een extra werkorder hadden toegezegd, hetgeen in stryd zou zijn met de comptabiliteitsbepalingen. De heer Van der Putten en een medewerker maakten hiervan een ambtelijk rapport op, waarna een intern onderzoek werd gelast. Overplaatsing Dit resulteerde eerst in de corrigeren de brief van de bouwer uit Oudewater op 6 juni 1958, waarna korte tijd later drie hoofdofficieren en een subaltern officier van het basiscommando in Den Haag. die verantwoordelijk werden ge acht voor de vermeende ontoelaatbare handelingen bij deze inschrijving, van hun functies werden ontheven en wer den overgeplaatst naar de parate troe pen. Advertentie Bezoek de 3de de voorjaarsshow van aparte klasse op donderdag avond a.s. om kwart over acht. Er zijn nog enkele kaarten gratis aan de kassa verkrijgbaar. U zult op deze show onder het genot van een kopje koffie de zomer- mode 1961 voor dames, meisjes, heren en jongens zien. Zie de moderado en maak het u gemakkelijk in het MODE-eldoRADO van LEIDEN (Van onze Limburgse correspondent) Berooid van al zijn bezit tingen, slechts gekleed in een broek en een dun hemd, keerde gistermid dag een missionaris uit Mechelen (Limburg) terug uit zyn missiegebied in Kole in Oostprovincie Kongo. De sporen van mishandeling, vermoeienis angst en honger stonden duidelijk te lezen op het gezicht van pater P. van Wersch. Zondagmorgen was hy met een Sabena-toestel uit Leopoldstad vertrok ken en via Genève giste ren in Brussel aange komen. Een broer van de missionaris heeft hem daarna per auto naar de ouderlijke woning in Mechelen gebracht. De zo juist aangekomen missionaris was door de ondergane ellende zo danig vermoeid, dat hy slechts in een verward ge sprek iets van zyn beleve nissen kon vertellen. Tot de dag waarop bekend ge maakt werd, dat Loe- moemba was vermoord, ging alles in Kole nogal redelijk. Maar op die 13e februari brak dan ook werkelijk een hel los voor de Europeanen. Pater Van Wersch werd op die da tum gevangen genomen en met talrijke andere blanken met touwen om de hals weggevoerd. Tijdens het vervoer wer den ze onophoudelijk door soldaten en burgers af geranseld met geweer kolven en gedroogde nyl- paardstaarten. In Stan- leystad stond de missiona ris tweemaal voor een vuurpeloton. Hij werd echter, nadat voor zijn ogen een aantal blanken werd neergeschoten, steeds weer terug gevoerd naar de gevangenis. Het moet op 28 februari zijn ge weest, dat een bende van circa 1000 Loemoembisten de missionaris en nog enige anderen uit de ge vangenis wilde sleuren naar een plaats, waar reeds grote vuren waren gestookt om de gevange nen levend te verbranden. Juist op tijd verscheen generaal Loendoela bij de gevangenis en kon pater Van Wersch een onder houd met de opperbevel hebber bewerkstelligen. Na een gesprek, dat drie uren duurde, werd hem beloofd, dat hy met nog een aantal andere blanken zou worden vrijgelaten en inderdaad werden ze op 1 maart aan officieren van de V N.-politiemacht uitgeleverd. Nog was toen hun bevrijding niet vol komen. Ruim twee weken moesten ze nog in allerlei plaatsen in Kongo ver blijven, eer ze eindelijk toestemming kregen het land te verlaten. En over al vervolgde hen nog de angst voor de Kongolese troepen, de honger en de vermoeienis. Koninklijk Paar in Brussel teruggekeerd Koning Boudewijn en Koningin Fa- biola zijn gisteravond van hun „twee de huwelijksreis" in Brussel terugge keerd. Het Belgische paar, dat op 15 december van het vorige jaar in de echt werd verbonden, brak begin ja nuari de huwelijksreis af in verband met de stakingen in België. De Belgische vorsten hebben dertien dagen doorgebracht op een landgoed te San Calixto in Spanje. Zaterdag ver trokken zij met een militair vliegtuig naar Frankrijk, waar zij twee dagen incognito hebben doorgebracht. De reis van Parijs naar Brussel werd per auto gemaakt. Roeandi-Oeroendi In de Beheerschapcommissie van ..e Algemene Vergadering der VN heeft de Belgische afgevaardigde zich er gisteren over beklaagd, dat een VN-commissie een rapport over het door België beheer de Roeanda-Oeroendi heeft opgesteld zonder tijd te hebben gehad om haar gegevens te verifiëren. De commissie was slechts zestien dagen in het beheer- schapsgebied geweest, hetgeen de Belg een te korte tijd noemde. In het rapport wordt veel kritiek ge oefend op het plaatselijke Belgische be stuur, dat zich o.a. niet zou houden aan de uit Brussel ontvangen richtlijnen. De Belgische afgevaardigde herhaal de dat zijn regering met de VN wil samenwerken bij het organiseren van 1 Nadat deze overplaatsing een feit was geworden heeft de carrosseriebouwer volgens de heer Van der Putten in een brief aan het ministerie van Defensie erkend, dat hij door een groep officie ren tot deze valsheid in geschrifte was aangezet. De brief van de carrosserie bouwer d.d. 6 juni 1958 zou er toe ge diend hebben om het ambtelyk rapport van de heer Van der Putten als in strijd met de waarheid voor te stellen, waardoor groot nadeel voor hem als ambtenaar had kunnen ontstaan. Geen vervolging Hoewel de heer Van der Putten in zijn antwoordrapport zijn superieuren op de ontoelaatbare handelingen bij de offer te van carrosseriebouwer heeft geat tendeerd, is een strafvervolging tegen deze carrosseriebouwer achterwege ge bleven, zo meent de heer Van der Put ten. Ook werd hij niet uitgesloten van legerorders, hoewel de bouwer in Oude water wel in overweging zou zijn gege ven zyn bedrijf „minder afhankelijk te maken van ryksopdrachten". De offi cieren, die hem tot de ontoelaatbare handelingen hebben aangezet, zijn vol gens de heer Van der Putten dezelfden, die enkele jaren geleden onder meer zijn betrokken geweest bij het aan hem verleende (en na een onderzoek onge daan gemaakte) ontslag en de verval sing van zijn conduitelijst. Aan de officier van justitie in Rotter dam heeft de heer Van der Putten op 14 maart jJ. schriftelijk verzocht hem in verband met zijn aangifte zo spoe dig mogelijk te horen voor het opmaken van een proces-verbaal.' Opgewekte Greetje Kauffeld: „Denk nu niet, (lat ik teleurgesteld ben" (Van onze Amsterdamse correspondent) Greetje Kauffeld is weer thuis van het Eurovisie Songfestival van Cannes. Het was gisteravond een wat kille thuis komst, op Schiphol, waar twee jaar ge leden Teddy Scholten als zegevierende winnares uit Cannes uitbundig werd ver welkomd. Nu waren er slechts enkele journalisten en fotografen, een verte genwoordiger van de NTS en een mop perende douanebeambte, die niet wilde wachten tot Greetje met ons was uitge sproken. Greetje Kauffeld heeft haar verlies gedragen, als van een artieste uit de we reld van de lichte muziek waar te leurstellingen talrijker zijn dan succes sen mag worden verwacht. „Denk nu alsjeblieft niet. dat ik te leurgesteld ben," zei ze. „Vanzelfspre kend dacht ik een goede kans te heb ben, maar als ik eerlijk moet zijn, vond ik het Noorse liedje het mooiste en het Italiaanse commercieel gezien het beste. O, ik heb het heerlyk gehad in Cannes Vooral na afloop tijdens het souper heb ik ontzettend veel succes gehad en erg plezierige contacten gehad. De dirigent van de Engelse deelnemers zei, dat als „Wat een dag" in Engeland op de plaat zou komen, het daar zeker een hit zou worden." Greetje, die van haar korte verblijf aan de Riviëra al aardig bruin was ge worden „kijk eens hoe m'n armen zijn verbrand" was vol lof over Dolf van der Linden. „Hy was grandioos. Toen hij voor het orkest ging staan wist ik. dat we eruit zouden halen, wat er inzat". De langzame liedjes deden het dit jaar beter, vond moeder Kauffeld. die haar dochter naar Cannes had begeleid. „Dat weet je natuurlijk nooit vooruit," wierp Greetje tegen. „Ik ben blij dat ik het heb meegemaakt en het volgend jaar zou ik best weer willen. Bah. wat een vreselijk weer is het hier. Kyk eens. m'n bloemen zijn er treurig van VIJFDAAGSE WERKWEEK BIJ BELASTINGDIENST? In beginsel Is er in de commissie voor het georganiseerd overleg overeenstem ming bereikt over de vijf-daagse werk week voor de belastingdienst. De Minis ter van Financiën zal binnenkort over het uitgebracht advies een beslissing nemen. Evenals voor het gehele Rijksperso neel, zal de verkorte werkweek per 1 mei worden ingevoerd bij de belastin gen. Het zal een geleidelijke invoering zyn, te beginnen met 1 dag per 14 da gen. Gezien de aard van de belasting dienst behoeft dit niet altyd een zater dag te zijn. Voor bepaalde categorieën- kan bijvoorbeeld worden gedacht aan de ontvangkantoren der invoerrechten en accijnzen en aan de douane, die behalve een controlerende ook een sterk dien stenverlenend karakter hebben, i.v.m. in- en uitvoeren zal een vrije zaterdag moeilijkheden kunnen opleveren. verkiezingen in Roeanda-Oeroendi in dit jaar. België was er van overtuigd, dat VN-toezicht hierby noodzakelijk is. Ongepoetsteschoenen,afkeurende blikken, slechte indruk weg zelfvertrouwen! U kunt zich geen ongepoetste schoenen veroor loven. Daarom Erdal: in 1 minuut een mooiere glans, die langer blij ft. De beroemde Erdal-pelikaan geeft goede raad VRIJETIJDSBESTEDING: „EEN PROBLEEM'' Op initiatief van de R.-K. Stichting „Opbouw Zaanstreek" is in Zaandam een byeenkomst gehouden ter bespre king van het probleem der vrye-tyds besteding. De Augustyner-pater prof. dr. R. C. Kwant, docent aan het RK filosoficum „Marienhage" te Eindhoven, hield een inleiding over „Opvoeding tot zinvol ge bruik van de vrye tijd". Voor niet wei nigen is de zondag, waar de geheie week naar wordt uitgezien, een dag van leeg te. Vooral de lagere groepen in de werk nemerswereld weten geen bestemming te geven aan hun vrye tijd, mede om dat de woningen die na de oorlog zijn gebouwd er eenvoudig geen ruimte voor bieden. Ook buiten de woningen, in de stadsstraten, is te weinig ruimte voor spel en recreatie, aldus prof. Kwant. Prof. dr. A. L. Janse de Jonge .hoog leraar aan de Vrye Universiteit in Amsterdam, sprak hierna over „Vrije tijd en de geestelijke volksgezondheid". De bijeenkomst werd besloten met kor te inleidingen van Zaankanters, die ach tereenvolgens spraken over gezin, on derwijs, kerk, vakbeweging, bedrijf en sport en planologisch aspecten en vrye tijd. DUWBOOT OMGESLAGEN Schipper verdronken Gistermiddag is door totnutoe onbe kende oorzaak de duwbak „Boutteur I", metende ongeveer 20 ton, by het opdu wen van een bak plotseling gekapseisd, waarbü de schipper, de 40-jarige heer Kersberg uit Dordrecht om het leven is gekomen. Men heeft nog getracht, ten einde zyn leven te reddden. de „Bout teur" dryvende te houden, doch tegen half acht gisteravond zonk het schip in een diepte van zes meter water. Het slechte weer maakte verdere pogingen om de schipper te redden onmogelyk. Men hoopt vandaag de bak te lichten. Het schip was eigendom van de Franse redery C.NJ.R, uit Straatsourg en voorlopig in Rotterdam gestationeerd. Dc heer Kersberg was gehuwd maar had geen kinderen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5