Prijspeil in veehandel bleef constant Installatie mr. W. J. Geertsema Loop der bevolldng te Leiden BEURS VAN AMSTERDAM Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 21 maart 1961 Tweede blad no. 30310 Rondom de veemarkt Bij iets toenemende aanbiedingen kwam er in de veehandel over de afge lopen week niet veel verandering. Hoog stens was er enige kooplust voor het beste vee, zowel voor het gebruik als voor de vetweiderij, waardoor hiervoor zonder veel ophef de prijzen even op trokken. Overigens bleef het prijspeil op het oude niveau. We kunnen dan ook niet zeggen dat tengevolge van de revaluatie van de gulden in de rund veesector voor het binnenlands gebruik sedertdien iets is veranderd. Volgens de rekening zou het export vee gemiddeld een 50 tot 60 gulden per stuk omlaag moeten, doch de Leeuwar der markt van jl. vrijdag liet hiervan nog weinig of niets zien. Het beste kalfdragende vee werd vlot verhandeld tegen de oude prijzen. Onze notering voor het kalf- en melkvee lag in hoofdzaak voor het binnenlands ge bruik tussen f 800.en f 1200.per stuk, doch voor prima exportdieren werd nog wel 100 gulden meer betaald. Voor het jonge fokvee bleven ook de prijzen in de geschikte soorten een vaste lijn volgen. Vare koeien in de gewone klasse, waarvan het meeste werd aan geboden, deden tussen f 600.en f 800. per stuk. Voor f 600.kocht men echter maar een schriel oud beestje, waarvan niet veel te verwachten valt in de vet weiden. Een werkelijk goede vare koe voor de weiden deed f. 900.en een luxe ging boven de f 1000.per stuk. Kalfvaarzen f700.— f 1000.— klamvaar- zen f 650.f 900.guste vaarzen en pinken f 450.f 800.en graskalveren tussen f 250.en f 425.per stuk. De slachtveemarkt was in het alge meen goed voorzien, doch de vraag was, zoals gewoonlijk tegen de paasdagen vooral gericht op beste kwaliteiten, waarvan de prijzen dan ook even aan trokken. Werkelijk fyine jonge dieren met veel vlees deden tussen f3.40 en f 3.50 per kg geslacht gewicht, doch voor de met ere of eerste prijs bekroonde Personeelsvereniging Gem. Reinigingsdienst vierde vrolijk feest De personeelsvereniging van de Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst, die die nu al ruim dertien jaar bestaat, hield gisteren een feestavond in het St. Antonius Clubhuis. Op deze avond werd veel aandacht geschonken aan het koperen jubileum van de vereniging. De voorzitter, de heer C. Vermeer, toonde zich verheugd, dat ook de wethouder van de Bedrijven, mr. J. Drijber, als mede de directeur van de Reinigings dienst, de heer H. Hoorn, het feest wil den bijwonen. Het doel van de vereni ging is om elkaar in de dienst beter te leren waarderen en begrijpen, zei hy. De heer L. A. Bisschop, voorzitter van de Reinigingsharmonie te Den Haag, bood behalve zijn gelukwensen een en veloppe met inhoud aan. Daarna voer de de voorzitter van de personeelsver eniging van Endegeest, de heer C. Spie ring, het woord. Grappenmaker Kees Verhulst, die de leiding van het feest had, deed ook als knipkunstenaar zijn best om de half gevulde zaal bezig te houden. Verder was al zang en muziek wat de klok sloeg. De Gromaldy's brach ten mondaccordeonmuziek ten gehore, twee charmante meisjes zongen popu laire liedjes en drie in Mexicaanse kos tuums gestoken jongelui zorgden voor klanken uit het zuiden. In de pauze was er gelegenheid om het bestuur van de personeelsvereniging te feliciteren. Als burgemeester van Wassenaar Naar wij van welingelichte zijde ver namen zal de installatie van onze oud stadgenoot, mr. W. J. Geertsema als bur gemeester van Wassenaar plaats vinden in een plechtige raadszitting op maan dag 10 april a.s. Het aanvangsuur is nog niet vastgesteld. Na afloop zal er gele genheid zijn tot gelukwensen. LEIDERDORP DAMUITSLAGEN Uitslagen onderlinge wedstrijden Lei- derdorpse Damclub: L. Dorsman—B. Corts 02; C. de KoningJ. van San- dijk 2—0; H. van de VechtC. Verwey 20; G. OostergoG. A. van der Zwan 2—0; C. de KoningA. van der Zwan 11; H. van de VechtL. Dorsman 1—1; L. MatseC. Verwey 20; J. van SandijkD. Hassefras 11. Ouderbijeenkomst herv. lagere scholen Gisteren werd in de aula van de Chr. Ulo-school een ouderavond van beide hervormde lagere scholen gehouden. Uit het jaaroverzicht van de heer J. P. Planting, hoofd chr. school zyikwar- tier, bleek, dat hij wegens mutaties van het personeel en de lange duur van de vervulling der vacatures, alles in het werk heeft moeten stellen de lessen voortgang te kunnen doen vinden. Met de komst van mej. Habbe Jansen en de heer Stroo, zijn de lege plaatsen weer gevuld. Eén der leerkrachten is echter boventallig; het ziet er naar uit, dat met september weer met drie gewerkt zal moeten worden. Het jaarverslag van het hoofd van de Kastanjelaanschool, E. Sleeboom, was optimistisch: geen mutaties, leerlingen aantal op peil gebleven, hoewel ook deze school nog best wat nieuwe leerlingen kan plaatsen. Bepaald verontrust was de heer Slee boom over het feit, dat er zo enorm ge snoept wordt. De heer Planting hield vervolgens een inleiding over de vi*aag: hebben onze christelijke scholen nog dezelfde be staanszekerheid? Hij wees op de gemeenschappelijke verantwoordelijkheid van school en ge zin ten opzichte van de opvoeding. De school moet het kind van nu geschikt maken voor de mens van later. Het ge zin moet in de jachtende, zich steeds veranderende wereld een „oase zijn in de woestijn". Vier jongens voerden heel grappig het schetsje „De eerlijke vinder" op en en kele andere kinderen droegen gedichten voor. Een oud-leerling van de school, de heer K. Jansen, vertelde van zijn reis naar Turkije. paasdleren werd wel f 4.per kg be dongen. Al was de handel hierin direct nog niet zo levendig, uiteindelijk zullen de tentoonstellingsdieren er wel weer tot goede prijzen ingaan, want de voorraad aan extra fijne slachtbeesten is momen teel niet zo belangrijk; 2de en 3de soort is er genoeg. Hiervoor was de handel dan ook in verhouding rustig, maar niet goedkoper: f2.80.— f3.10 gemiddeld per kg voor behoorlijk goede tussensoorten en het ondereind f2.60 per kg. Vette kalveren werden zeer veel aangeboden. Hiervoor zijn de prijzen duidelijk gekel derd. We noteerden tussen f. 2.20 en f2.75 per kg levend gewicht en voor een enkel extra kwaliteit tot even boven f3.— per kg. Nuchtere kalveren werden ook zeer veel aangeboden: het is thans het volle seizoen. De prijzen liepen van f40. tot ongeveer f 65.per stuk, of van f 1.15— f 1.45 gemiddeld per kg levend gewicht. Met minder aanbod van wolvee bleven de prijzen wel zo hoog als de laatste we ken reeds het geval was. Ooien met 2 lammeren tussen f200.en f250.— per stel. Lichtere soorten iets daar beneden. Overhouders voor export van f. 120— f 155.— gemiddeld per stuk. De vette varkensprtjzen bleven vrij wel constant en de Utrechtse beurs van zaterdag liet ook weinig verandering zien. Er was niet veel aanbod, ook niet van de Coöperaties. De handel was des ondanks stroef. Zware soorten boven 135 kg levend gewicht bleven vast in prijs en wel van f 1.96—f 1.98 doch de lichtere soorten, die voornamelijk per geslacht gewicht werden verhandeld, de den van 12 cent per kg beneden de noteringen van de week tevoren. Zeu gen lagen 5 cent per kg minder in de markt, nl. van f 1.60—f 1.70 per kg met 4 kg tarra. De paardenmarkt was nogal willig en stevig prijshoudend. Goede slachtpaar- den tussen f 2.20 en f 2.45 per kg ge slacht gewicht. Goede werkpaarden f 800f 1200 per stuk, 5 jaar en ouder. WASSENAAR Floralia-voorzitter trad af Gisteravond hield de Floraliavereni- glng Wassenaar in Huize Den Deyl jaar vergadering. In deze vergadering nam de heer R. A. J. van den Berg, die sinds verscheidene jaren het voorzit terschap heeft uitgeoefend, afscheid. De heer P. Zegwaard, ere-lid en oud-voor zitter van de vereniging werd bereid bevonden tijdelijk deze functie over te nemen totdat een opvolger zal zijn be noemd. Twee andere bestuursleden, de heren P. W. Werstgeest en C. van Vulpen werden herkozen. De Floraliavereniging heeft in het af gelopen jaar, zo bleek uit het jaarver slag van secretaris A. Vaandrager 3161 bloembollen uitgereikt voor de bollen- keuring in het begin van het jaar en 2167 plantjes voor de traditionele ten toonstelling in september. Het aantal plantjes was lager dan in vorige jaren. In totaal werden 400 prijzen beschik baar gesteld aan de schooljeugd, die aan deze wedstrijden in het kweken deelnam. Wat de financiën betreft, penning meester D. van Barneveld deelde mede, dat de vereniging te kampen heeft met stijgende kosten en verminderde inkom sten. Het tekort over 1960 kon echter beperkt blijven tot een bescheiden be drag. De bolbloemenkeuring 1961 heeft intus sen plaats gehad. Dank zij de grote me dewerking van de Kon. Algem. Vereni ging voor Bloembollencultuur konden dit jaar voor het eerst behalve de wissel beker ook geldprijzen voor de winnen de scholen worden uitgeloof. Nog voor Pasen zal de schooljeugd in de gele genheid gesteld worden plantjes te be stellen voor de jaarlijkse keuring in sep tember. Er zal keus zijn uit drie soor ten: Begonia, Fuchsia en Cineraria. Het bestuur zal nog overleg plegen over de vraag of weer een tentoonstelling zal worden georganiseerd of dat de plan ten op de scholen zullen worden gekeurd zoals bij de bloembollen het geval is. In ieder geval is er een wisselbeker be- Hr. Ms. „LIMBURG NAAR CHATHAM Ter gelegenheid van het sluiten van het „Nore Command" der Britse Kon. Marine zal Hr. Ms. jager Limburg, on der commando van kapitein-luitenant ter zee jhr. H. de Jonge van Ellemeet, van 23 tot en met 27 maart een niet-of- ficieel bezoek brengen aan Chatham. De plechtigheden, aan deze sluiting verbon den zullen worden gehouden op 24 maart. Zy zullen worden bijgewoond door o.m. de Commandant Zeemacht in Nederland, Schout-by-Nacht mr. A. N. baron de Vos van Steenwyk. De ceremonie zal bestaan uit een pa rade, waaraan deelnemen detachemen ten van ongeveer tien Britse oorlogsbo dems en Hr. Ms. Limburg en zal door een dienst in de St. George's Church worden gevolgd. Daarvoor zal de Nederlandse ambassa deur in Engeland aan de Commandant Zeemacht in Nederland een diner aan bieden. De Britse minister van Defensie, leden van de Britse Admiraliteitsraad en andere autoriteiten zyn uitgenodigd. In het weekeinde van 25 en 26 maart zullen de opvarenden van Hr. Ms. Lim burg bezoeken aan Chatham en omge ving brengen. Gemachtigde algemene zaken bij Nieuw-Guinea-Raad De heer A. Boendermaker is aangewe zen als gemachtigde voor Algemene Za ken bij de Nieuw-Guinea Raad. In ver band hiermede is hem bij K.b. met in gang van 5 april eervol ontslag verleend als directeur Binnenlandse Zaken in Ned. Nieuw-Guinea en benoemd tot buiten gewoon lid van de raad van diensthoof den. Tot directeur van het binnenlands be stuur is per 5 april benoemd de heer H. Veldkamp, thans adviseur belast met het bestuur van de afdeling Geelvinkbaai en Centraal Nieuw-Guinea. INBRAKEN IN FRIESLAND Buit ongeveer f. 700 (Van onze correspondent) Onbekenden hebben een ongewenst nachtelijk bezoek gebracht aan het pand waarin aan de Oldegalileën, te Leeuwarden, waarin de aardappelhan- del en autoverhuur-inrichting van de heer P. Wiersma. zijn gevestigd. Uit het geldkistje, dat waarschijnlijk met be hulp van een boor is geforceerd, werd een bedrag van ongeveer f 450.- gesto len. In de Coöperatieve Zuivelfabriek te Stiens en in het hotel „Hardegarijp' 'te Hardegarijp is in de nacht van zater dag op zondag ingebroken. In de zui velfabriek is niets vermist, in het hotel „Hardegarijp" werd een geldkistje met ongeveer f250.- buit gemaakt, benevens een tiental dozen sigaren. Sir John Glubb houdt lezingen Sir John Glubb („Glubb Pasja") houdt van 20 tot 30 maart een serie le zingen in Nederland en België op uitno diging van het genootschap Nederland- Engeland. Sir John Glubb werd in maart 1956 ontslagen als opperbevelhebber van het Jordaanse leger, het „Arabische legioen", nadat in de verhouding tussen Enge land en Jordanië een verslechtering was opgetreden. SCHIPPER VAN DE „ARIE V. D. ZWAN" SCHULDIG? De hoofdinspecteur voor de scheep vaart, de heer J. Metz, is van mening dat de schipper van de Scheveningse logger „Arie van der Zwan" de Sch. 21) schuldig is aan het vergaan van dit schip, dat op 11 december j.l. op de kop van het Zuiderhoofd by Sche- veningen strandde. Het was volgens de heer Metz vooral aan het manmoedig optreden van vijf Haagse politie-agenten en enige burgers te danken, dat 16 van de 17 opvarenden van de Sch. 21 konden worden gered. De 17-jarige reepschieter Evert Spaans kwam bij deze ramp om het leven. De Raad zal binnenkort schriftelyk uit spraak doen. schikbaar voor de school, die met de kwantitatief en kwalitatief beste inzen ding voor de dag komt. Namens bestuur en leden werd de heer van den Berg hartelijk dank ge bracht voor zijn werkzaamheden als voorzitter van de vereniging. In de week van 9 t.e.m. 15 maart 1961 GEVESTIGD H. J. Noë en fam., assistent RU, Surl- namestr. 6; M. Talens en fam., winkel bediende, Beijerincklaan 32; A. Smit Nobel en fam., v. Limb. Stirumstr. 26; L. J. Temminck en fam., bedrijfsleider, Maresingel 71; J. D. Hubers en fam., fo- otgraaf, Surinamestr. 92; C. de Regt en fam., werkster, Levendaal 39; W. R. Rep- ko en fam., vertegenwoordiger, Leeuwe- rikstr. 35; J. W. Beij en fam., instrument maker, Boshuizerkade 64; L. van Katwijk, ass. analiste, Leemansstr. 33; F. J. M. Gerritsen, procuratiehouder, Zeemanlaan 41; F. M. Kirihio, losarbeider, Levendaal 147; A. B. W. Bink, bouwvakarbeider. De Genestetstra. 71; C. Vonk. 11. verpleegster, Rljnsburgerweg 10; M. H. Stolk, verpleeg hulp, de Meij v. Streefkerkstr. 30; J. P. Maas, Rapenburg 12; W. H. Hoogenboom, filiaalhouder, Beatrixstr. 2; M. A. J. van Ingen, secretaresse, Nieuwsteeg 41; W. A. C. Knuever, beambte NS, Dahliastraat 15a; L. S. van der Steeg, 11. verpleegster, Witte Singel 27; T. de Vos, 11. verpleegster, Witte Singel 27; H. van Boxtel-Drukker, Rapenburg 123; F. A. A. Duynstee, Ra penburg 117a; J. G. M. Barnhoorn, Noord einde 38; A. van Polanen, winkelbediende, IJsselkade 13; N. W. C. Bosch, verpleeg ster, Valdezstraat 11; T. G. J. Zegers, mon teur, Stadhouderslaan 28; J. Heinis. ka bellegger, Sonhlastraat 21; M. M. M. Kneepkens. Hogewoerd 122; J. M. Tltu- laer, Hogewoerd 122; W. E. Kramer, onder wijzeres, Merelstraat 28; R. E. Taubert, straatmaker, P. de la Courtstr. 10a: G. Massaro, winkelbediende. Surinamestr. 90; A. M. C. Fermont, Boerhaavelaan 47; H. M. Pinedo, Rijnsburgerweg 161; S. H. Lim ëachtegaallaari 1; J. W. G. Blok, arbeider Nachtegaallaan 1; J. W. G. Blok, arbei der conservenfabr., Surinamestr. 54; A. Aben, monteur. Tomatenstr. 38; M, van Caspel, leeszaalnssistente, Witte Rozcn- str, 57; K. H. Versteeg, militair. Kanaal- weg 93; T. G. Klein, RUnsburgerweg 140; A. Bakker, analysts, St.eenschuur 7; L. Slap, 11. dame6kapner, Morsstraat 62-64; J. Anlewierden, zendeling, de Meij v. Streefkerkstr. 34; B. D. Zandegiacomo Or- solina, hulp ln de huish Steenstraat 11. VERTROKKEN N. A. M. Wasserman en fam., Gebr. Metzustr. 5, nr. Haarlem, Parnaslakade 26; A. Jongenelen en fam., Beatrixstr. 2, nr. Egmona aan Zee, Voorstr. 64; H. W. de Koek en fam., Hoge Rijndyk 65, nr. Haarlem, Delftlaan 285 III; L. Klap en fam.., Beijerincklaan 32, nr. Zwijndrecht, Jul. v. Stolbergstraat 17; J. van der Wed den en fam., Janvossensteeg 73, nr. Loe- nen, Dorpsstr. 15; R. Seinstra en fam., Hugo de Grootatr. 12 nr. 's-Gravenhage, Palelsstr. 5; M. M. Fillppo-Erades en fam., Ambonstr. 31 nr. Nieuw-Zeeland; W. F. Arbouw en fam. Utr, Jaagpad 37 nr. Die penveen, de Lankhorst; A. Geers en fam., Hoogl. Kerkgrt. 25 nr. Rotterdam, Wijn- rultstr. 331; H. L. Marsé en fam., Park- str, 63a nr. Apeldoorn, Elnsteinlaan 72; P. H. Adams en fam„ Breestraat 133 nr. Veren. St. van N.-Amerika; S. van der Vliet, Tlt. Brandsmalaan 112 nr. 's-Gra- venhage, Jac. v. d. Doesstraat 101; J. H. de Jong-Matzinger, Rljnsburgerweg 157 nr. Veendam, Pr. Bernhardlaan 66; D. Vijlbrief, Hooigracht 55 nr. Groningen, Ganzenvoortcingel 19a; P. J. Kreuger, Le- llestr. 4 nr. Rotterdam, Pieter de Raadt- str. 41; F. de Roos, Melch. Treublaan 70 nr. Utingeradeel, Leeuwarderweg 11; H. Renia, Sumatrastr. 106a nr. Duitsland; M. B. W. van Straelen, Nieuwsteeg 31 nr. Wassenaar, Groot Hoefijzerlaan 65; S. van der Ploeg, Kanaalweg 118 nr. Harderwijk, Leuvenumseweg 61; C. A. P. van Immer- seel, Roodenburgerstr. 4 nr. Alphen a. d. Rijn, Hofzichtstr. 27; G. A. J. de Vries, Wasstraat 18 nr. Hilversum, Vosmaerlaan 14; C. C. J. Kettenis, Lljsterstr. 13 nr. 's-Gravenhage, Beeklaan 189; I. A. Lanin- ga, Rljnsburgerweg 19 nr. Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 28; C. W. Serlie, Akkerhof 18 nr. Koudekerk a .d. Rijn, Dorpsstr. 9; A. van Iterson, Bilderdijkstr. 11 nr. Oegst geest, Grünerielaan 9; M. F. P. Spruijt, Rljnsburgerweg 140 nr. Kampen, Hanzen- laan 144; G. H. J. den Otter, zyisingel 73b nr. Rotterdam, Kortekade 34b; W. F. Arbouw, G. v. d. Laanstr. 6 nr. Nieuw- Zeeland: G. W. Wenneker, Jan v. Hout kade 16 nr. 's-Gravenhage. Snreeuwen- laan 38; R. van Dam, Oude Singel 142 nr. Amsterdam, Rubensstr. 36b; R, Vecht, Oude Singel 142 nr. Amsterdam, Rubens str. 36b; J. Mooten, Druivenstr. 36 nr. Rilnsburg, TulDenstr. 19; T. Boersma. de Sitterlaan 65 nr. Amsterdam. ADollolaan 107; L. Zwanenburg, Piet Helnstr. 16 nr. Zaandam. Parkstraat 27; H. Bremmer, Maredllk 94 nr. Duitsland; I. Ravoo, Rijns- burgerwee 10 nr. Utrecht, Fred. Hendrik- str. 98; M. Popp. Walr, van Hallstr. 14 nr. Zuid-Afrlka: G. Vermeer. Groeneveld- st.ichtinc 6 nr. Doorn. Nassnulaan 9: L. G. Kerkbnven-Vlttsll. Huso de Vrlesstr 88 nr. Leiderdorp, B. G. Co'-tslaan 30; L. H. M. Heetvelt, Anna v. Saksenstr. 8 nr. Bussum, J. H. van 't Hoffweg 19. De goederenopslagboot van de expediteic J. Roodenburg uit Gouda die in het water van de Oude Rijn bij de Kaasmarkt een ligplaats had gevonden, is gisteravond omstreeks negen uur door nog onbekende oor zaak gezonken. De brandweer trachtte tevergeefs de boot leeg te pompen, een karwei, waarmee een particuliere maat schappij zich vandaag zal belasten Op deze foto ziet men hoe mili tairen helpen bij het ijlings uitladen van goederen uit de reeds zinkende boot. GEVANGENE ONTVLUCHT EN WEER IN ARREST Een gevangene die de gevangenis te Eygelshoven was ontvlucht is na een kortstondig avontuur weer in handen van de politie gevallen. De man ver dween zaterdag en ontvreemde die nacht in Sittard een auto. Met deze auto is hij naar Roermond vertrokken, maar bij deze stad sloeg zijn auto over de kop. De vluchteling liet de wagen onbeheerd achter en trok te voet in de richting Venlo. Daar werd hij de vol gende dag door de politie aangehouden en in arrest gesteld. Bij het verhoor bekende de man niet alleen de auto diefstal in Sittard, maar ook de ont vreemding van een partij sigaretten al daar. Stormschade in Zandvoort De storm heeft vannacht op het strand bij Zandvoort verscheidene ter rassen van consumptietenten gedeeltelijk vernield of weggeslagen, terwijl de zee voorts bezit nam van lig-en badstoelen en van strandvlonders. Een strand- wachter verloor al zijn bad- en ligstoe len. BETALING PER GIRO Onze KWARTAALABONNEES, die de voorkeur geven aan betaling per giro, verzoeken wij de f7.50 voor hun abonnement gedurende het 2e kwartaal 1961 zo mogelijk vóór 1 april a.s. aan ons over te maken. Onze MAANDABONNEES, die per giro betalen (f2.55) verzoeken wij ter voorkoming van aanbieding van een kwitantie, het abonnementsgeld vóór de eerste van de betreffende maand te voldoen. Ons gironummer is 57055. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD Kerkelijk Leven DR. Y. FEENSTRA NAAR KONGO De generale zendingsdeputaten van de Geref. Kerken hebben dr. Y. Feenstra, predikant van de gereformeerde kerk van Rotterdam-Charlois benoemd tot hoogleraar aan de theologische faculteit in Elisabethville in de Kongo. Dr. Feenstra heeft deze benoeming aan vaard. NED. HERV. KERK Beroepen te Bruinisse J. van der Sar te Pernis; te Tholen I. Kok te Zegveld. GEREF. KERKEN Beroepen te Maarssen G. Vesseur te Rockanje; te Giessen-Rijswijk en te Zuld- Beijerland P. C. Koster, kand. te Pernis. Aangenomen naar Dubbeldam dr. A. E. van Es te Rotterdam-Hillegersberg. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Oude-Beijerland T. Brlenen te Mussel en W. van 't Spijker te Droge- ham. Bedankt voor Alphen a.d. Rijn N. de Jong te Katwijk aan Zee; voor Broek op Langendijk P. N. Ribbers te Noord- scheschut; voor Zwolle C. Langbroek te Nieuwe Pekela. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Bedankt voor Musselkanaal J. Enter Jr. te Enschede. Kerkbouwactie Oud-Kath. Kerk Onder de leden van de Oud-Katholie ke Kerk van Nederland wordt thans een circulaire verspreid, waarmee een kerk bouwactie is begonnen. De aartsbisschop van Utrecht en de bisschoppen van Haar lem en Deventer en het bestuur van het bouwfonds richten zich in een gezamen lijk schrijven tot de oud-katholieken om de helpende hand te bieden bij het bou wen van nieuwe of restaureren van oude kerken. Duitse kerkdag „provocatie" Volgens kerkelijke autoriteiten in West-Berlijn heeft de Oostberlijnse persdienst de verspreiding van twee ker kelijke weekbladen verboden. Deze orga nen bevatten het berioht, dat de kerk dag van de Duits-evangelische Kerk in juli in Berlijn zal worden gehouden. De Oostduitse autoriteiten hebben er tegen geprotesteerd, dat de kerkdag in Berlijn wordt gehouden en hebben het betreffende besluit een „provocatie" ge noemd. Gistermiddag is de 62-jarige losse arbeider A. Otgaar, wonende in het Ververshof, tijdens het optakelen van spoorstaven in een wagon op het ter rein van de Nederlandse Spoorwegen aan de Herensingel bekneld geraakt tus sen de wand van de wagon en een los schietende staaf. De man kreeg een ge compliceerde linkeronderbeenbrcuk en werd naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Onderzoek ongeval met „Karei Doorman" De Marineraad, onder voorzitterschap van mr. L. van Lookeren Campagne, zal op donderdag 6 april 's morgens om 10.30 uur, een onderzoek instellen naar de oorzaken, welke er toe hebben ge leid, dat bij het ontmeren van Hr. Ms. vliegkampschip Karei Doorman te Rio de Janeiro op 3 december j.l. een aan de wal staande havenkraan werd geraakt. Ten gevolge daarvan werd deze installatie zeer ernstig beschadigd. Deze zitting, welke openbaar is, zal worden gehouden in het gebouw van de Zeekrijgsraad, Johan van Oldenbame- veltlaan 3 te 's Gravenhage. BEURSO VERZICHT Internationals in reactie Amsterdam, 21 maart. Het Damrak stelde vanmiddag wel wat- teleur. De koersen vertoonden een dalende tendentie voor de hoofdfondsen. De handel was ongeanimeerd. Ook de Scheepvaartwaarden brokkelden bij de opening opnieuw af. De leidende cul tures konden zich vrij goed handhaven, evenals de staatsfondsen. De betere stemming waarin Wall Street gisteren sloot, was voor Amsterdam geen stimu lans, omdat de Nederlandse hoofdfond sen er geen koersverbeteringen te zien hadden gegeven. Kon. Olies noteerden op de Newyorkse beurs maandag 1/4 dollar lager. Van de Westduitse beurzen kwamen geen goede berichten binnen, doordat de markt aldaar 5 tot 10 pun ten lager was. Er bestond vandaag op het Damrak niet de geringste animo om met kooporders in de markt te stappen. Op het „waarom niet" wist de beurs geen antwoord te geven. Philips en Unilever ondergingen koersreacties op de vaste stemming van de voorgaande beurs- dagen. Philips werd gekocht door Ame rika, terwijl de Unileverwaarden voor Zwitserse rekening werden opgenomen in verband met de introductie aldaar gisteren. Beide kooporders zetten echter geen zoden aan de dijk. Het geringe aanbod behield de boventoon. Hierdoor bleef Philips op 1226 ruim 8 punten be neden de Worige slotkoers. Unilever was 10 punten in reactie op 857. Aku's hiel den zich heel rustig met een koersver lies van 3 punten op 522%. Later werd 520% gedaan. Ook Hoogovens moest de vlag strijken. Dit fonds verloor op 965 bijna 10 punten. Kon. Olies daalden van f 149,80 tot f 149.40, tegen gisteren als slotprijs f 151,10. De arbitrage was hier eerder aan de markt. Veel verandering in het koersverloop van de internatio nale waarden kwam er gedurende de verdere beursduur niet meer. Dé Scheepvaartwaarden, die gisteren van stop-loss orders te lijden hadden gehad, moesten ook vandaag by de ope ning met 1 2 punten koersverlies ge noegen nemen. De handel in deze hoek was zeer kalm. Later op de middag trad er in deze sector een licht herstel in. In de cultures kwamen geen verande ringen van enige betekenis voor. Staats fondsen praktisch onveranderd in een stille markt. WISSELKOERSEN Amsterdam, 21 maart. Londen 10.06%—10.06%; New York 3.59%—3.59%; Montreal 3.63%—3.64%: Parijs 73.36—73.41; Brussel 7.21%—7.21% Frankfort 90.56—90.61Stockholm 69.61%—69.66%: Zürich 83.16%— 83.21%; Milaan 57.73%57.78%: Kopenhagen 52.07%—52.12%Oslo 50.30—50.35; We nen 13.80%—13.81%; Lissabon 12.58%— 12.59%. Maandag 20 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 101% 102% Ned '59 4%101% 102% Ned. '60-1 4% 101% 102% Ned. '60 II 4% 101% 102% Ned. '59 4% lOOfg 100% Ned. '53 3% 98% 98%GB Grootboek obi. 3% 81% Ned. '47 3% (3) 94A 94% Ned. *51 3% 98% GB 98%GB Ned. '53 (3%) 96% 96% Ned. '56 3% 95% 95% Ned. '48 3% 91 91 Ned. bel. cert. 3% 91%GB Ned. '50 3% 90% 90% Ned. '54 3% 92 GB 92% Ned. '55 I 3% 92 GB 92ft ■d. '55-11 3% 93% 93% Ned. '37 3 94% GB 93% Ned. grtbk obi. '46-3 94H 94% Ned. doll. In '47 3 89% 89% Ned. Inv. cert. 3 100& 100% Ned. 62-64 3 100% 100^ Indië '37 3 99% 99H Indië 37 A 3 96% 96% Ned won b.l '57 6 100,»8 100ft Ned. won b.l '58 4% 101& 101A ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 38% 38 Nat. Handelsbank 245 GB Ned. Handelmy355 B 350 Amst. Rubber 120% 120% H V_A144% 144% Senembah530 535 AE.U525% 519 Berkel's Patent (v.) 381G B 385GB Calvé Delft cert. 868 858 Deli Mij .en (Ver.) 174.— 175.— Kon. Pap. v. Gelder 401 GB 404GB Hoogovens eert974% 961 Müller en Co. NJ 573% 563 Ned, Kabelfabr685 B 695GB Philips 1234% 1221% Philips pref329 328% Unilever 867 856% Wilton Feyenoord 283 GL 282 Billton 2de r 490 489% Dordtse Olie gew. 692% 687% Kon. Olie (f.20.—152.60 150.— idem (50 f 20.—151.10 149.60 Holl. Amer. lijn 175GB 173% Java China Paket 186 185 K.L.M97.50 97.— Kon. Ned. Stmv My 211 209GB Kon Paket My 175 175 Stoomvaart Mij Ned 196 193% Nievelt Goudr eert 184 180% v OmmereD eert 360% 361 Kon Rott. Lioyd... 177% 177% Ned Scheepv Unie 180% 179% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 96% 96% idem '48 (3%) 96% R'dam '52-1 (4%) 100% 100% id id '37 I-II (3%) 97% Z.-HoUand '56 (4%) 100% 101% Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N.G. *58 (5%) id. N.W.B. '52 (4%) BVG rspbr f.500 BVG rspbr. '52 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 105% 100% 182 139% 92% 105% 100% 182% 140 Premieleningen A'dam *53 3 108 A'dam '51 12%.. 88 A'dam '56 I 2% 86% A'dam '56 II 2% 96 A'dam '56 m 2% 96% Eindhoven '54 2% 83 L Enschede "54 2%83% Den Haag '52 12% 91% Idem II 2% 94% L R'dam '52 I 2% 92% Idem n 2% 92% Idem *57 2%100% Utrecht '52 2% 93% Z.-Holl. 1957 2% 99 Zuid-Holland *59 2% 102% 92%L 86% 95% 95% 83 Va 92% 94% 91% 100% 97% 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 246 246 Amst. Bank 368 368 H.B.U. eert215 215 Rott. Bank 345% 348% Twentsche Bank 310 exd. 315 Industrie Ondernemingen Albert Heyn525 628 Borsumy45% 45% Electrolasmy224% 397 Kon. Ned. Grofsm. 205 185 Holl. Constructie 555 Ing. bur. v. Bouwnyv. 295 295 Internatlo 179 176 Int. Kunststoff. Ind. 77 85 v. Kempen en Begeer 146 145 Leldse Wolspinner y 568 579% Rott. Droogdok My. 563 561 Sikkens Groep 939 939 Ver. Touwfabrleken 379% 379% Walvisvaart 108% 110 Wernlnk'8 Betonmy 185 188 Van wyk en Heringa 148% 148 Zaalberg 145 144 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 23% 24% Intern Nickel 66% 66% Anaconda 53 53^ Bethlehem Steel 47% 47 Cities Service 54% 54% Genera] Motore 45 tl exd. 46% Kennecott87% 87% Republic Steel 64% 63% Shell Oil 90 90% Union Pacific 31 iV 31A Un. States Steel 89exd. 88%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11