LEIDEN ZEGEVIERT BIJ HGC EN IS EERSTE KLASSER (1-2) Sporttoto Onverdiende nederlaag dames-hockeyploeg Geschiedenis Verdienstelijke prestaties op uitvoering van Coneordia MAANDAG 20 MAART 1961 Captain Goslings onder bloemen bedolven (Van onze hockeymedewerker) Het is gebeurd.... Dankzij een 12 zege in de uitwed strijd tegen HGC is Leiden kampioen van de overgangsklasse A geworden, waaraan verbonden de automatische promotie naar de eerste-klasse. Er heerste een echte derbysfeer op de Roggewoning te Wassenaar. Er waren spandoeken en het „puik der kelen" de belangstelling was enorm brulde de Leidse hockeyploeg de eerste klasse in. De eerste helft bood een afwisselend spelbeeld met dominerende verdedigin gen. Uit een strafcorner, genomen door Krol, ontstond het eerste doelpunt, want B. van den Bosch rondde de voor het HGC-doel ontstane scrimmage doel treffend af. Leiden, enigszins bevrijd van het nerveuse gevoel, werd daarna iets sterker, maar kon haar overwicht niet in meerdere doelpunten tot uitdrukking brengen. Tenslotte ontworstelde HGC zich aan de druk en bouwde op haar beurt snelle en gevaarlijke aanvallen op, uit een waarvan bijna een doelpunt ont stond. Er werd echter voor een overtre ding in de cirkel gefloten en de daarop volgende strafcorner werd door HGC gemist. Na de hervatting ontstonden specta culaire momenten voor beide doelen. Bij Leiden blonk in deze fase de rustig spelende B. Goslings uit. Het enthousiasme van de spelers werd af en toe te enthousiast en enerverende momenten, gepaard gaande met valpar tijen, waren daarvan het gevolg. Leiden zag de titel dichter in haar bereik ko men, toen J. van Ravenswaay Claassen uit een strafcorner de stand op 02 bracht. Maar voor het zover was moest er nog heel wat HGC-tegenstand over wonnen worden. Want de thuisclub beet fel van zich af en kwam door een schit terend doelpunt van rechtsbuiten Hen- drikse op 1—2. Maar Leiden rook de winst en fraaie solorushes van Krol en dito voorzetten van Van Ravenswaay Claassen zaaiden paniek in de HGC- cirkel. Toch kwam HGC nog dicht bij een gelijkspel, want toen B. Peters een zeer gevaarlijk balletje van zijn stick liet vertrekken, scheelde het maar een paar centimeter. Met een strafcorner voor Leiden kwam het einde. Het veld werd overstroomd door de supporters en captain Goslings onder de bloemen bedolven. Leiden was kampioen en eerste klasser Op 21 december 1904 werd de Leidsche Mixed Hockey Club opgericht en kreeg een ledental van 40. In 1913 werd de club, wegens bloedarmoede, weer begra ven tot de wederopstanding in 1917 en werd toen lid van de Kon. Ned. Hockey Bond. De vereniging floreerde enorm en klom in één jaar van 120 tot 170 leden op. Voor die tijd een groot aantal! In de jaren 1923 tot 1933 ging het bergafwaarts met het ledental en het dieptepunt werd bereikt met 60 leden. In 1937 trok Leiden naar haar nieuwe velden aan de Abspoelweg en het leden tal steeg tot 200. Leiden is altijd een burgervereniging geweest met een zeer groot studenten contingent. In 1941 heeft Leiden zich zelfs genood zaakt gezien een ledenstop in te stellen! De oorlog was er natuurlijk niet vreemd aan ,dat er een grote toevloed van nieu we mensen kwam. Immers, andere mo gelijkheden waren er niet veel meer in die jaren. In het seizoen 1942/1943 kwam Leiden zelfs in de eerste klasse. Deze „goede" tüd duurde tot 1947. Toen degradeerde het elftal naar de promotieklasse. Onmiddellijk daalde het ledental weer. Blijkbaar is het zijn van eerste klasser een grote trekpleister. En vermoedelijk speciaal voor de studenten. In 1955-'56 promoveerde Leiden naar de enige jaren daarvoor ontstane over gangsklasse. Leiden schommelde van de derde plaats in 1959 naar de vierde plaats in 1960. En nu in het seizoen 1960-'61 is „het dan geschied. Onder de bezielende lei ding van captain B. Goslings heeft dit elftal kans gezien in deze zware concur rentiestrijd de eerste plaats te behalen. Een mooie prestatie! Ook het reserve-elftal heeft het kam pioenschap bereikt na jaren lang steeds od de tweede plaats gestaan te hebben. Als het de promotiewedstrijden wint, kan het voor de onontbeerlijke conti- nu'teit zorgen. En in de laatste plaats, maar zeker niet minder belangrijk: het veteranen- elftal van Leiden, nu soelend in de der de klasse, is voor de vijfde maal in suc cessie kampioen! Een voorbeeld voor de tegenwoordige sportjeugd! Receptie Na afloop van deze belangrijke wed strijd volgde een druk bezochte receptie in het Gulden Vlies te Leiden. De voor zitter van de LMHC. de heer J. Heringa, heette in het bijzonder de ereleden en erevoorzitter welkom en complimen teerde vervolgens de spelers van het eerste elftal, van wie speciaal captain Goslings in het zonnetje werd gezet. Vervolgens werd het woord gevoerd door de oud-voorzitter, de heer G. Krol, door de ere-voorzitter, de heer Verhey van Wijk, die eige anekdotes uit de „goede oude tijd" ophaalde, door R. Kruize, voorzitter van de Batavieren en de captain van HHYC, welke vereniging zich de promotie door Leiden heeft zien afsnoepen. Het kampioensteam van Leiden. Staande v.l.n.r.: B. T. de Haas. B. F. v. d. Bosch. J. C. van Ravens waay Claassen. W. A. Koekebak- ker, A. F. Deutman. L. G. Krol. knielend: B. M. Goslings (captain). J. E. Moens. H. F. van Waveren. C. A. van Hees. M. van Nieuwen- huizen. (Foto L.D./Holvast) De ereleden boden de spelers van Leiden 1 een kleine herinnering aan. Aanvoerder Goslings sprak tenslotte een dankwoord. Vele leden van de Leidse en Oegstgeester gemeenteraad woonden de geanimeerde receptie bij. Engeland icon op valreep: 1—2 Een vijfduizend toeschouwers een record voor een hockeywed strijd in de Midlands heeft zaterdagmiddag in Edgbaston met verbazing en vooral ook bewonde ring gezien op welk een voortreffe lijke wijze de Nederlandse dames ploeg de officieuze wereldkam pioenen van het dameshockey, de Engelse meisjes, tegenstand bood Engeland kon met de 2—1 zege het record op eigen terrein onge slagen te zijn tegen continentale elftallen handhaven, maar zelfs de meest chauvinistische Britse supporter zou een Nederlandse zege niet onverdiend hebben kun nen vinden. Tot twee minuten voor tijd was er zelfs niets, dat op een Engelse zege wees. De oranje-bloesjes waren in die laatste periode juist sterk in de aanval. Maar ineens zag de steeds zeer gevaar lijke Vera Chapman een zwakke plek in de Nederlandse defensie en na een korte felle rush schoot zij de bal langs doelvrouwe Jo Jurissen. De Engelse dames waren dolgelukkig met. deze overwinning op de valreep. Nederland gold altijd als een gevreesde tegenstander met een directe aanvalsspel en de harde pass. De wedstrijd in Edg baston vormde daarop geen uitzondering. Niet lang heeft het kranige Nederland se team nodig' gehad zich op de egale, zeer snelle grasmat in te spelen. De aanval opereerde dadelijk in hoog tem po en o, verrassing in de elfde minuut nam Nederland de leiding door een fraai doelpunt van linksbuiten Trix Nillesen (EMHC), de uitblinkster in de aanval, waarin overigens slecht van de vele kansen gebruik werd gemaakt. Enkele minuten tevoren had aanvoer ster Vera Chapman al raak geschoten, doch het doelpunt werd wegens buiten spel afgekeurd. Toen de Engelse ploeg zich langza merhand uit de verdediging kon los maken begonnen de combinaties bij de gastvrouwen beter te lopen en toen in de 26e minuut een bal niet afdoende uit de Nederlandse doeimond werd ge werkt was midvoor Rtiff er een tel la ter bij om de gelijkmaker te scoren. Vetdoverwicht Er volgde tot in de eerste fase na rust een periode, waarin de verdedi gingen het spelbeeld beheersten, maar het veldvoordeel was zonder twijfel aan de Nederlandse dames, die de vele kan sen om de leiding te hernemen echter niet benutten. In de aanval bleef Trix Nillesen een Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: Be FairSCHC 10, DSHCAmsterdam 11. Overgangsklasse A: Amsterdam 2 HHYC 1—5, HGC—Leiden 1—2 (Leiden Kampioen), Hilversum 2Kieviten 20. 2e-klasse D: Leiden 3Rijswijk 03, VCL—Wilhelmus 2—1, HDS 2—Groen Geel 2 1—1, HDM 4—HHYC 4 2—1. 2e-klasse E: ZuidwijckZandvoort 2—2, Leiden 2—BMHC 5 4—1. 2e-klasse B (dames): Alliance 2—Ever Swift 2—0, TOGO 2—Leiden 1—1. voortdurend gevaar voor de Engelse ach terhoede, waarin beide backs, Cheadle en Coleshill. tot de beste speelsters van de ploeg behoorden. In de Nederlandse defensie, die als geheel uitstekend sloot, was mej. Keers van de Kieviten een voortdurend struikelblok. Het doelpunt van Vera Chapman, dat de beslissing bracht, was volkomen in strijd met de krachtsverhouding in het laatste kwar tier en het was daarom dubbel jammer, dat linksbuiten Nillesen in de laatste seconden nog een mooie kans miste. Volleybalcompetitie Knappe zege van PW op Orawi „PW krijgt het moeilijk tegen Orawi". voorspelden we afgelopen woensdag bij onze volley-prognose. Een winstkans zat er echter, dat zeiden we ook, zeker in voor Frans Mulders c.s. Wanneer wij toen zouden hebben geweten, wat wij nu weten, zou onze prognose voor wat betreft OrawiPW beslist anders heb ben geluid, nl. een gedecideerde neder laag voor de blauwwitten. PW heeft het tegen Orawi moeten doen zonder Frans Sieval, Bas Leurink en lest best coach v. Egmond. Een niet geringe handicap dus. PW „nieuwe stijl" deed het alle sombere gedachten ten spijt, ronduit voortreffelijk. Een dubieu ze beslissing van een van de lijnrechters kostte PW weliswaar na spannende strijd de eerste set, 15-12 voor Orawi. maar in de volgende sets waren de bordjes duidelijk en definitief verhan gen. Soepele aanvallen met als basis een zuivere pass, lieten de Orawia-verdedi- ging, zowel aan het net als in het ach terveld, telkens weer kansloos Bij 12-9 voor PW een time-out van Orawi. Deze time-out had echter geen resultaat. Lieuwens serveerde beheerst naar een 15—9-winst voor PW. In de derde game liepen Frans Mulder en zijn mannen sterk spelend uit tot tot 11-4! Time-out en spelers wisselen bij Orawi deed de zeker lijkende voor sprong teniet gaan. Orawi nam een 1211-voorsprong. Er was in deze wed strijd echter veel meer nodig om een fel PW te bedwingen. Dat lukte Orawi ook niet, ondanks fanatieke en vlot uitge voerde aanvallen. PW veroverde de ser vice en André Bekooy scoorde viermaal in successie 15—12 voor PW. Voor Orawi was dit setverlies de nek slag. PW was in de beslissende set heer en meester, 155! Een even fraaie als verdiende zege voor de blauwwitten. Kangoeroes hield Voorburg op 22 Kangeroes, zonder Huizinga, zag zo waar kans om Voorburg in eigen huis een puntje te ontfutselen. Dat gebeurde in een van weerszijden zeer wisselvallig gespeelde wedstrijd. Kangeroes begon goed. De Voorburgserves werden be kwaam opgevangen en aan het net toonde in het bijzonder Jacques Vink, dat de aandacht, die momenteel de Dis tricts Technische Commissie aan hem besteedt, gerechtvaardigd is. Van de dozijnen smashes die hij in deze wedstrijd sloeg, waren de missers op de vinger van een hand te tellen. Zelfs het 3-mans blok dat Voorburg teneinde raad tegenover hem plaatste, haalde weinig uit. Kangeroes kwam met 15-12 op een 1-0 set-voorsprong. Alleen een tegenaanval, een dóórgezette tegen aanval kon in de regelmaat waarmee Jacques Vink raak sloeg, verandering brengen. Voorburg begreep dat. en ging m de tweede set voluit op de aanval I spelen. Kangeroes moest in de verdedi ging. Kanon Vink kreeg te weinig am munitie toegevoerd om voor Voorburg gevaarlijk te zijn, 15-12 en 1-1 in sets. Voorburg ging door in de derde set. Met werkelijk sterk spel en fantasie-volle aanvallen werd Kangeroes, dat onder de Voorburg-kanonnades snel naar een dieptepunt zonk, naar een kansloze 15-3 set-verlies gespeeld. De reactie bij Voorburg, slordige passes en dito serveren, gaf Kangeroes de kans terug te komen. Jacques Vink liet zich weer geducht gelden. De revanche van Kangeroes voor het duidelijke verlies van de derde set, leek er niet om te zullen liegen. Kangeroes liep uit naar 10-2! Jammer dat toen de concentratie bij Karamoy c.s. even verslapte. In een felle eindspurt kwam Voorburg met Kangeroes op gelijke hoogte, 12-12 en daarna 14-14. Het laatste woord was echter voor Kangeroes, 16-14! Zo moest li e t 1 2 3 N AC—DOS X NOAD—DWS/A X MVVGVAV X RAPID JC—SPARTA X VVV—ADO X FEIJENOORD—ALKMAAR X PSV—ENSCHEDE X AJAX—FORTUNA X ELINKWIJK—WILLEM II X VITESSE—KFC X DFCVOLEWIJCKERS X SVV—GO AHEAD X BE QUICK—DHC X RIGTERSBLEEK—WILHELMINA X UVS—RODA SPORT X (Van onze Haagse redactie) De toto heeft ditmaal negen eerste prijswinnaars opgeleverd. Dit negental (15 punten) deelt 113.446 gulden. Het aantal tweede prijswinnaars (14 punten) bedroeg gisteravond reeds plus minus 200. Zij verdelen 56.723 gulden. De deelnemers, die het tot 13 punten brachten, moeten zich schriftelijk mel den, zodat hun aantal nog niet be kend is. Medewerking van de keurturnster Lineke MuUer-Majolée gaf extra glans (Van onze turnmedewerker) Met grote spanning heeft men dit jaar Concordia's uitvoering tegemoet gezien! Immers, het was niet geheel en al onbekend, dat deze populaire vereniging in de afgelopen jaren enige moeilijk heden heeft gehad t.a.v. de tech nische leiding, gevolg van het af scheid in 1958 van hoofdleider Nievaart, wiens werkwijze en in terpretatie van damesgymnastiek Concordia tientallen jaren zo'n onderscheiden stempel bezorgden. Op deze uitvoering bleek echter over duidelijk, dat het leidersprobleem thans volkomen opgelost kan worden geacht: in mevrouw Nel Krauwe-Koedam, zelf turnster „pur sang" en voortgekomen uit de eigen gelederen, bezit Concordia met de heer G. J. Wiethaar, leider der jeugd groepen, een tweetal, waarmede deze club, na haar ruim 42-jarig bestaan, vol vertrouwen aan de d00r de presiden te, mevr. J. Kikkert-van Vliet genoemde „tweede jeugd" is begonnen! Schuchter begin Na een enigszins weifelende entree van alle groepen de aanduiding „opmars" geen eer aandoende herdacht mevr. J. Kikkert-v. Vliet de in het vorige jaar overleden oud-leider, de heer J. Nie- vaart, waarvoor gedurende enige ogen blikken stilte in acht werd genomen. Het eigenlijke programma begon met een vrolijke openingsdans der junioren, waarna kleine meisjes in fijne, witte jurkjes eenvoudige ritmische bewegin gen lieten zien. Heel aantrekkelijk was het kastspringen van een pittig elftal meisjes. Het optreden der kleuters, waarbij zich, zoals altijd, een onwillig schaapje bevond, dat door leider Wiet haar weer met een zacht lijntje in het gareel moest worden gebracht, was weer allerliefst. De Schaatsenrijderswals van de grotere meisjes bood door de leuke rokjes een fleurig aspect en getuigde van een goede voorbereiding. Tot de beste nummers voor de pauze, dient zeker gerekend te worden het klas sikaal brugturnen, dat de meisjes van 10-12 jaar op walsmuziek uitvoerden. Niet alleen dient hier het zelfstandige werk der meisjes geprezen te worden, maar ook de oefeningen zelve waren be slist niet van het eenvoudigste soort. Een nummer, waarmede de heer Wiethaar veel succes boekte! Tafelspringen en vendelzwaaien be sloten het programma voor de pauze. Goed toestelturnen Het tweede deel werd overwegend ver zorgd door oudere leden. Hier ging de grote belangstelling uit naar het gast optreden van de nationale keurturnster Lineke Muller-Majolée (Doves, Heiloo), die o a. deel uitmaakte van de Olympi sche turnploeg. Aan de ringen leverde zij uitstekend werk; vloeiend, gedurfd en beheerst, maar het dient tot ere van Concordia's topturnsters gezegd te wor den, dat zij ten opzichte van hun be kende turnzusje het verschil tot een mi nimum beperkten. Ook op de evenwichtsbalk kon men Linekes prestaties bewonderen. Intussen had Coneordia zich na het schuchtere begin aanzienlijk hersteld. Naarmate de avond vorderde, groeide merkbaar ook het zelfvertrouwen en de opeenvolgende nummers toonden een duidelijke climax. Via de vrije oefeningen der dames, een attractieve springrietoefening der klei nere meisjes, in fijn verzorgde flatteuze jurkjes, stevig partnerwerk der junioren, alles van een gedegen voorbereiding ge tuigende. kwam men aan een bijzonder goed optreden met ensemble-turnen aan een tweetal ongelijke bruggen. Dit toe stel blijkt hoe langer hoe meer voor klassikaal turnen geschikt te zijn en het is bovendien, uitgevoerd als bij Coneor dia. zeer spectaculair. Lineke Muller- Majolee, die hier aan het slot haar keur- oefening demonstreerde, bracht het op getogen publiek van de ene verbazing in de andere. Dit was turnen van inter nationale klasse! Aangemoedigd door dit succes bij de toestelgymnastiek, gooide de dames afdeling met het laatste nummer, een baloefening, er nog een schepje op en voor het resultaat, dat zij met deze praktisch foutloos verlopen, boeiende oefening boekten, zij slechts verwezen naar het daverende applaus, waarmee dit werk werd beloond. Ongetwijfeld kan Coneordia met deze leiding en deze enthousiaste leden vol vertrouwen een nieuw tijdperk tegemoet gaan! HVL boekte ruime zege op Activitas HVL heeft gistermiddag op Room burg tegen het momenteel no. 3 op de ranglijst van de district 2e klasse heren West B geklasseerde Activitas uit Rot terdam al heel weinig moeite hoeven doen om met een ruime zege het veld te verlaten. Op alle onderdelen van het spel waren de roodwitten hun tegen standers de baas. Jammer is het daarom dat Rijnsbur ger c.s. deze ontmoeting niet hebben aangegrepen om vooral aanvallend de voorhoede opereert immers in een vol komen andere samenstelling eens goed in te spelen. De Activitas-defensie, die al voor een eenvoudige switch door de knieën ging, bood tot dat inspelen volop gelegenheid. De HVL-aanvallers waren echter uit op doelpunten. Telkens weer zag men eenmans-acties. Dat de Activi- tas-verdedigers zich tegen het solospel van de HVL-aanval niet overeind kon den houden, is een bewijs voor hun tech nische en tactische tekortkomingen. Bij de eerste HVL-aanval was het al raak. Ebe Duursma kreeg een zuivere pass van Kees Lucas en vanaf circa 17 meter loste hij een keihard, laag schot, waar tegen de Activitas-doelman geen ver weer kon vinden, 1-0. Direct daarop een solo van Van Heek, 2-0, en een keurige boogschot van Theo Zwartjes 3-0. Ac tivitas ging hierna zijn toevlucht zoe ken in haken, afklemmen en duwen. De scherpfluitende Haagse arbiter Okkerse, moest van die praktijken echter niets hebben. Een strafworp, ingeschoten door Lucas, 5-0, en een „5 minuten langs het lijntje" voor de Rotterdamse aanvoer der!, deed Activitas beseffen dat op deze wijze evenmin een toeter resultaat zou worden bereikt. Inderdaad kwamen de Rotterdammers toen zij hun rauwe charges achterwege lieten en zich op handballen zonder meer toelegden, tot beter spel. Bedreigen konden ze Rijnsburger c<s. echter op geen stukken na. Daarvoor hadden zij te weinig technische bagage. HVL bleef de lakens uitdelen en doelpunten scoren. 14-2. PAARDESPORT Nederland België in Lisse op 28 mei Het traditionele concours hippique Nederland-België, georganiseerd door de Harddraverijvereniging „Lisse en Om streken" is ditmaal bepaald op zondag 28 mei a.s. in het sportpark te Lisse. De Amsterdamse bereden politie verleent medewerking. TAFELTENNIS Onnes-alleen kon het niet redden BERT ONNES beste man Het Nederlandse heren tafeltennis- team heeft zaterdagavond in Uster met 54 verloren van Zwitserland. De beste speler van de avond was onze landgenoot Bert Onnes, die al zijn par tijen won. Slechts tegen Zwitserlands eerste man. Mariotti, kwam hij enigs zins in moeilijkheden, maar hij slaagde erin ook deze te overwinnen. Frans Schoofs (één overwinning i daarentegen bleef onder de verwachingen. Jan Ho- gendoorn was duidelijk de zwakste in dit gezelschap en hij moest dan ook driemaal een nederlaag accepteren. Het score verloop was enerverend. Na een 31 voorsprong van de Zwitsers kwam Nederland terug tot 34, maar door een zege van Antal op Hogendoorn werd de eerste overwinning van Zwitserland op Nederland toch een feit. Vechtpartij tot slot R-K WIK-Alphen (3-1) (Van onze correspondent) Alphen heeft gisteren bij R.K. WIK een dubbel verlies geleden. De Alphe- naren moesten met 31 het hoofd bui buiten voor hun Vlaardingse gastheren en moesten bovendien voor enkele wed strijden afscheid nemen van hun links achter. Deze zorgde namelijk met de Vlaardingse midvoor voor een heel on plezierig slot aan deze toch al niet vrien delijke wedstrijd. Deze twee spelers kre gen het hevig met elkaar aan de stok, waarbij er rake klappen vielen. De scheidsrechter kon niet anders doen dan beide spelers van het veld sturen. Twee minuten later klonk het laatste fluitsignaal Reeds na tiei? minuten had een ver baasd Alphen tegen een 20 achter stand aangekeken. In de vijfde minuut capituleerde Proost voor een onhoud baar schot van de Vlaardingse recht- binnen en enkele minuten later profi teerde de linksbuiten van R.K. Wik van een misverstand in de Alphense defen sie (20). Alphen kreeg daarna vol doende kans voor een beter resultaat, maar het aanvalsspel was bepaald niet imponerend. Vooral de vleugelspelers Zaal en Boon brachten qr weinig van terecht. Net leek het. in de tweede helft, dat Alphen wat meer op dreef zou komen, toen doelman Proost over een vrij tam schot van de rechtsbinnen heendook. Deze derde treffer was de genadeslag. Wel kon Alphen nog de eer redden door Henk Hagen, die na een lange ren ook de doelman passeerde (31) maar verder kwamen de Rijnstreeks- bewoners niet. Althans niet officieel, want in Alphen houdt men vol, dat een hard schoc van Jan Zaad tegen een der doelsteunen heeft geketst en toen weer in het veld sprong. De scheidsrech ter constateerde echter geen doelpunt Bovendien zegt men, dat Alphen een strafschop wegens hands onthouden is. Pechvogel Een grote pechvogel bij NOAD is ongetwijfeld Kraan, die vorig jaar van de amateurclub Celeritudo is overgekomen. In het begin van het seizoen brak hij een been, maar gisteren zou hij dan eindelijk weer in het eerste meespelen. Zaterdag kwam hij ech ter te vallen en brak zijn arm, zo dat hij opnieuw met een verdrietig gezicht langs het lijntje zat. BILJARTEN Lensen kampioen Bollenstreek (Van een onzer verslaggevers) De Leidenaar L. Lensen heeft het kampioenschap eerste klasse libre van het district de Bollenstreek in de wacht gesleept. Dit gebeurde in een zeer ener verend toernooi, dat werd gehouden in café-restaurant De Beurs te Noord wijk. Na vijf ronden waren er nog vier kans hebbers. In de zesde ronde viel de Hille- gommer Diederiks af, doordat hij zijn partij tegen Lensen verloor. In een span nende slotpartij wist Lensen de Voor- houter J. Vierwinden te kloppen, terwijl de derde kanshebber B. Elfering (Lisse) moest ondervinden, dat Diederiks iets gemakkelijker aan de slotpartij begon. De eindstand luidt: L. Lensen J. Diederiks J. Vierwinden B. Elfering C. v. d. Voort W. v. Gerven P. Zeegers H. Blom 1356 258 1327 249 1347 258 1239 255 1290 278 1248 312 1179 294 998 264 5.25 5.32 5.22 4.85 4 66 4.00 4.01 3.77 De spelers W. van Gerven, H. Blom en P. Zeegers zijn door de resultaten die zjj hebben behaald algemeen gemiddelde beneden 4.50 -r- half gedegradeerd. Koersen Alkmaar De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: 6 Openings-prijs: 1. Zita Belwin (Th. H. Kooyman) (1.32.-); 2. Zeeadelaar S- 3. Zephyr. Tot.: w. f4.-; pl. fi.30, 1.60. 1.30; gek. f9.-; cov. f6.20. Kaasstad-prijs, (le afdeling): 1. Y Vol- aan (J. Oosting) (1.35.1); 2. Ylau (liep buiten weddenschappen): 3. X Quinta; 4. Xandamour. Tot.: w. f3.70; pl f190 2.10, 4.40; koppel f 11.80; cov. f4.80 Alcmaria-prijs. voor amateurs: 1. Win- ny Cliff (W. J. A. van Schijndel) 1,29.41: 2. X Straal W; 3. Vaandrig. Tot w f4 50 pl. f 2.60, 2.40; gek. f 10.80; cov. f 4.50. Victrix-prijs: 1. Y Bert D (J. van Dooye- weerd) (1.28.5); 2. Winston Spencer; 3. Xessidor. Tot.: w. f2.-; pl. f 1.60 2 40' koppel f 5.90; cov. f 5.-. Waag-prijs: 1. Xavier (H. A. G. Streng) (1.29.5); 2. Ijlbode B; 3. Yna van Barke. Tot.: w. f8.90; pl. f3.40, 2.70, 2.50; koppel f 4.90; cov. f 10.30. Kaasmarkt-prijs: 1. Typhoon (P. A. Strooper) (1.24.2); 2. Theo Messidor; 3. Sunny Williams. Tot.: w. f4.90; pl. f2.10, 1.50; koppel f3.50; cov. f4.70. Den. Hout-prijs: 1. Unaniem (D. Suy- kerbuyk) (1.28.8); 2. V Paula's Zoon; 3. Trabant. Tot.: w. f 16.40; pl. f3.40, 3.-, .20; koppel f2.50; cov. f6.90. Kaasstad-prijs, (2e afdeling): 1. Ylogie M (W. B. van Overeem) (1.33.5); 2. Xo- nacatepec; 3. Young Momenal. Tot.: w. f3.70; pl. f 1.60, 8.50, 1.70; koppel f 15.60; cov. f 19.-. Singels-prijs: 1. U Diena (P. R. R. Kop- pejan) (1.26.5); 2. Uranie; 3. Umber. Tot.: w. f7 30; pl. f2.30, 1.50, 1.70; koppel f6.70 cov. f 4.30. Totalisator-omzet f 165.600.-.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 10