Uitslag paasveetentooiistelliiig FILMS Baiiograf Vebo Leiden Gero-casseffe „DE VRIJGEZELLENFLAT Pittige Shirley MacLaine in een vlotte komedie van Billy Wilder A. J. SCHONEVELD JUBILEERT Bekend figuur in Leidse woningbouivwereld Lezers schrijven Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 18 maart 1961 Tweede blad no. 30308 Kampioenen, ere- en eerste prijzen De hoogste bekroningen van de gis teren te Leiden gehouden paas-veeten- toonstelling luiden als volgt: de kam pioenkoe in de rubriek gemeste koeien met niet meer dan 4 brede tanden, werd ingezonden door D. Rademaker te Wie- ringerwerf de kampioen in de rubriek dikbillen-slachtrijp met niet meer dan 2 brede tanden, door D. C. van Leeuwen te Hoofddorp, kampioen in de rubriek ossen zonder brede tanden: G. Roos te Abbenes, kampioen kalf: G. de Wit, te Oude Wetering, res. kampioen: J. de Vries te Oudewater, kampioen gemeste koeien met niet meer dan 4 brede tan den: O. de Kok te Nieuw-Vennep, idem res. kampioen: G. Roos te Abbenes; kampioen ossen afd. A: J. Brouwer te Den Haag. De eerste- en ere-prijzen werden als volgt toegekend: Gemeste koeien met niet meer dan 6 brede tanden: Jac. Oskam, Willige Langerak ere-prijs, D. Rademaker, Wie- ringerwerf le pr.; gemeste koeien met niet meer dan 4 brede tanden: D. C.van Leeuwen, Hoofddorp, D. Rademaker, Wieringerwerf, A. P. Stokman/P. P. Cle mens, Abbenes-Voorburg, G. de Wit, Oude Wetering, alle ere-prijs; idem met niet meer dan 2 brede tanden: O. de Kok, Nieuw-Vennep, D. Rademaker, Wieringerwerf, E. C. Westgeest, Wasse naar, alles ere-prijs; Groepen - minstens 4stuks van één eigenaar: D.Rademaker, Wieringerwerf, ere-prijs; gemeste ossen: Gebr. Th. J. en C. de Vlieger, Abbenes le-prijs (2)runderen, uitsluitend Rood bont. Afgewisselde gemeste koeien: P. i v d. Eijk, Hazerswoude, Jac. Oskam, Willige Langerak, ere-prijs (3 x) en le- prijs (3 x)G. Roos, Abbenes ere-prijs en le prijs; gemeste koeien met niet meer dan 6 brede, tanden: P. C. Biemond, Abbenes, ere-prijs, P. van Elderen le j prijs, J. v d. Maarl, Hoofddorp ere-prijs, j L. J. Noordam, Woubrugge ere-prijs, P. j Roos, Ter-Aar ere-prijs, Fa. G. Roos, Vijfhuizen le prijs en ere-prijs, G. Roos Abbenes, le pr., A. P. Stokman/P. P. Stokman/P. P. Clemens, ere-prijs. E. C. Westgeest, Wassenaar ere-prijs (2 x) i Fr. Westgeest, Katwijk aan Zee ere-prijs j en le pr., A. Ammerlaan, Zoetermeer i le prijs en ere-prijs; gemekte koeien met i niet meer dan 4 brede tanden: A. Bos, Abbenes le prijs, J. v. d. Maarl, Hoofd dorp 1ste prijs (2 x), Fa. G. Roos, Vijf huizen ere-prijs en le pr., G. Roos, Ab benes le prijs (2 x) en ere-prijs (3 x), Fr. Westgeest, Katwijk ere-prijs, G. de Wit, Oude-Wetering ere-prijs (2 x), G. I de Wit, Oude-Wetering ere-prijs, E. C. j Westgeest, Wassenaar ere-prijs; gemeste koeien met niet meer dan 2 brede tan- i den: A. Bos, Abbenes ere-prijs, T. v. d. i Broek, A'dam ere-prijs, O. de Kok, Nw.- Vennep ere-prijs, Fa. G. Roos, Vijfhui zen ere-prijs, J. Vonk, Nw.-Vennep le prijs, M. P. Wegbrans, Bovenkerk le I prijs en ere-prijs, P. Verboon, Wasse naar le prijs; groepen - minstens 4 st. van één eigenaar: Jac. Oskam, Willige Langerak le prijs, G. Roos, Abbenes ere-prijs, E. C. Westgeest, Wassenaar ere-prijs; dikbillen -slachtrijp - met niet meer dan 6 brede tanden: N. J. van Dam, A'dam le prijs; idem met niet Europa fabriek van de wereld Taak in onderontwikkelde gebieden Tijdens een gisteravond in „Rehoboth" gehouden vergadering van de centrale AR.-kiesvereniging heeft prof. mr. W. j F. de Gaay Fortman onze taak t.o.v. de onderontwikkelde gebieden nader aangeduid. Onlosmakelijk met het pro- I bleem van de minderontwikkelde gebie den verbonden is het koloniale vraag stuk. Honderd jaar lang is Europa het bestuurscentrum en de fabriek van de wereld geweest en pas na 1945 begon in een zeer snel tempo de dekolonisatie. Wat toen ontstond was een sociaal vraagstuk in wereldformaat, sterk over eenkomend met onze nationale toestand in de tweede helft van de 19de eeuw. Ruim 65 procent van de wereldbevol- king woont in minderontwikkelde gebie- den. De afstand tussen ons en hen wordt wat de welstand betreft steeds j groter. In het handvest van de V.N. is een I artikel opgenomen, waarin de aange- j sloten volkeren als plicht wordt aange- j zegd elkaar bijstand te verlenen. Men j kent daartoe een ethisch, politiek en economisch, motief, waarvan prof. De Gaay Fortman het eerstgenoemde van sterk overwegende betekenis achtte. Be gonnen moet worden met het leggen van een basis (aanleg van wegen en havens, onderwas, vakopleiding e.d.) i waarop de economische ontwikkeling zich kan voltrekken, Het yraagstuk yaa meer dan 4 brede tanden: D. C. van Leeuwen, Hoofddorp ere-prijs; idem met niet meer dan 2 brede tanden: D. C. van Leeuwen, Hoofddorp ere-prijs; idem minstens 3 stuks van één eigenaar: D. C. van Leeuwen, Hoofddorp, ere-prijs; gemeste dieren: J. Brouwer, Den Haag ere-prijs; gemeste ossen: D. C. van Leeuwen, Hoofddorp ere-prijs, K. Roos, Bovenkerk, le prijs, M. Roos, Nw-Ven- nep le prijs (2 x), K. v. d. Spek, Abbe nes ere-prijs; ossen zonder brede tan den: J. Blonk, Hoofddorp le prijs; ge meste kalveren - geen dikbillen: A. Oostdam/Hartveld, Langeraar le prijs (2 x) en ereprijs, D. van Straalen ere prijs;; guiste koeien - het meest geschikt voor de vetweiderij - zonder brede tan den; T. v. d. Broek, A'dam ere-prijs, O. de Kok, Nw.-Vennep ere-prijs (2 x) en le prijs, G. Roos, Abbenes le prijs. Op het veemarktterrein in Leiden is gisteren een jubileumpaasvee- tentoonstelling gehouden ter ge- tegenheid van het a.s. 25-jarig be staan van de Vebo. Een molen en de indrukwekkende kop van een zwart-bonte, beide typerend voor ons land. Varkens, van 90120 kg., minstens 4 stuks: D. Kamstra, Hillegom ere-prijs. Schapen, 1-jarige schapen - minstens 4 stuks - het meest geschikt voor de ex port: A. P. v. d. Werf/G. Th. J. Kooter, Hazerswoude ere-prijs en le prijs; groe pen fokschapen - minstens 4 stuks - met elk 2 lammeren: A. J. de Groot, Zoeter meer ere-prijs. VERPLEEGTARIEVEN IN ACAD. ZIEKENHUIZEN In antwoord op vragen van het Twee de Kamerlid de heer van Lienden (P.v.d.A.) over de verhoging van de verpleegtarieven in Academische zieken huizen heeft de minister van Econo- I mische Zaken, mede namens de minis ter van Onderwijs, K. en W. de minis ter van Financiën en de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid me degedeeld, dat de oorzaak van de ver hogingen van de verpleegprijs voor de zaaiverpleging in het Academisch Zie kenhuis te Leiden gelegen is in de grote discrepantie tussen de kostprijs en de verpleegprijs. Aan de Academische ziekenhuizen te Groningen, Leiden en Utrecht en het Wilhelmina-kinderziekenhuis te Utrecht is machtiging verleend met in gang van 1 januari 1961 een zaaltarief in rekening te brengen van f22.75 per verpleegdag. Het prijsbeleid ten aanzien van de verpleegprijzen is, in beginsel afgestemd op de economische kostprijs. Voor de Academische ziekenhuizen bleek een al lengs grotere discrepantie tussen kost prijs en verpleegprijs te zijn ontstaan, welke ten laste komt van 's rijks finan ciën. Doordat in deze ziekenhizen mede onderwijsbelangen worden gediend, zou het niet juist zijn de kostprijs als grondslag te nemen voor de verpleeg prijs. Het is intussen bijzonder moei lijk gebleken het onderwijselement uit de kostprijs te elimineren. Daarom is besloten de maximum verpleegprijzen van de academische ziekenhuizen in principe vast- te stellen op het niveau van de economische kostprijs van me disch vergelijkbare particuliere zieken huizen. Ten einde de hieruit voortvloeiende prijsaanpassing geleidelijk te doen ge schieden zijn de prijzen voor de zaai verpleging der academische ziekenhui zen per 1 januari 1961 niet volledig ver hoogd tot dit maximum. In overweging is de tweede fase van de aanpassing te doen plaatsvinden op 1 januari 1962. Zonder twfjfel hebben de tariefverho gingen enige gevolgen voor het zieken- fondsbudget. Of dit echter zal moeten leiden tot een premieverhoging zal voor al afhangen van de stijging van de premieplichtige loonsom. Voorlopige be rekeningen hebben uitgewezen, dat de totale extralasten zullen zijn gedekt door een stijging van de premieplichtige loonsom met ongeveer 0,6 pet. Advertentie Zoekt U een van f 40.of f 400. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De Gero-specialist. VAN DEZE WEEK TRIANON Geen terrein is zo glibberig als dat van de humor. Er is bijna niets, dat zo verschillend wordt beoordeeld. De een lacht, waar de ander geeuwt. Televisiekijkend Ne derland kan daarover uit bittere er varing meespreken, maar het bio scooppubliek al evenzeer. Het aantal voorbeelden van filmmakers, die op dit gladde pad uitgegleden zijn, is le gio. Geen wonder, dat de filmwereld zuinig is op de talenten, die getoond hebben dit moeilijke vak te beheer sen. Geen wonder ook, dat Holly wood trots is op Billy Wilder, die in het verleden meermalen bewezen heeft een vlotte komedie te kunnen maken. „Some like it hot" ligt nog vers in het geheugen. Een kasstuk bij uitne mendheid, al konden wy niet zo bijster enthousiast zijn over de vrij grove tra- vesti-vrolijkheid, welke Wilder daarin gebruikte. Deze lach-of-ik-schiet effec ten zijn geheel achterwege gebleven in „The Apartment". De humor daarin is veel meer geënd op de realiteit. Wilder geeft daarin een pikante schets van een gigantische verzekeringsmaatschap- JACK LEMMON in de kostelijke, hem op het lijf geschreven, rol als de kamers verhurendekantoorbediende. pij, zo groot, dat het individu geheel verzinkt in de massa. In die menselijke massa verscholen zit de hoofdpersoon van zijn verhaal, een goedige en goed moedige kantoorbediende (kostelijke rol van Jack Lemmon), die nooit opgeval len zou zijn als hij niet toevallig in het bezit was geweest van een aardig flatje. Door zijn sleutel beschikbaar te stellen aan chefs, die een slippertje wil len maken, kan onze kantoorbediende de hulpverlening is niet alleen een geld kwestie. Van het grootste belang zijn de wilskracht en de zelfwerkzaamheid van de eigen bevolking. Wij kunnen slechts hulp verschaffen, de ontwikkeling kun nen wij niet tot stand brengen. SHIRLEY MACLAINE als het omstreden lif (meisje in "The Apartment" (De vrij gezellenf lat steeds hoger klimmen in het kolossale gebouw, waar de directie helemaal bo venin zit. Maar als hij bijna ook in de top is beland, bemerkt hij, dat zijn hoogste directeur het oog heeft laten vallen op het lieve liftmeisje, waaraan de kantoorbediende zelf het hart heeft verpand. En als hij dan ervaart, dat die directeur geen serieuze plannen koestert, weigert hij de sleutel nog langer ter be schikking te stellen. Billy Wilder heeft deze satirische kome die met vaart en vakmanschap ver filmd, waarbij hy een groot deel kon steunen op Jack Lemmon en de pittige Shirley MacLaine. Met haar „rattekop- je", haar wyd uitstaande ogen, haar breed gezichtje en haar te smalle mond is Shirley bepaald geen schoonheid en ook haar „viale maten" zijn beslist niet volmaakt. Toch geven wy aan haar frisse verschoning verre de voorkeur bo ven de vele „mooie" filmjuffrouwen, die wy op het witte doek tegenkomen. Ze heeft n.l. persoonhjkheid en daarop kunnen die anderen lang niet altyd bogen. Ze is charmant, soms ontroe rend, maar bovenal echt als het lift meisje, dat tenslotte warme sympathie weet te stellen boven veelbelovend iy- kende, maar in feite hol klinkende fra sen. Niet voor niets staat zy voor deze rol op de nominatie voor een „Oscar". Blitzmadels an die Front Boeiend, maar toch Rex Het is ongetwyfeld waar, dat „Blitzmadels an die Front" een boeiende oorlogsfilm is met vele realistische scènes mede dank zij het geraffineerd inlassen van oorlogsjournaals. Of de film vlak na de oorlog in ons land zo'n succes zou hebben gehad menen we echter te moe ten betwijfelen. Het gaat nameiyk over een aantal meisjes, dat in de laatste episode van de tweede wereldoorlog, vlak voor de invasie van de geallieerden in Frankryk, telefonist en telegrafist in dat land wordt ingezet. In het bezette Holland werden dergeiyke meisjes schamper voor „veldmuizen" uitgekreten. Logisch, dat men vlak na de oorlog niet graag een geromantiseerd verhaal over deze meisjes zou hebben willen zien, vooral niet om dat er ook enige flinke flirtende Duitse jongens in voorkomen De tyd doet veel vergeten. Veel, dat naar en onprettig was En tochOndanks het feit, dat de film het aankyken beslist wel waard is, er enkele voor de S.D. onprettige scenes in voorkomen, ondanks enkele werkeiyk ontroerende ogenblikken, toch hebben we met een niet helemaal te definiëren gevoel van onbehagen naar dit produkt zitten kijken. Misschien omdat de film op bepaalde ogenblikken tè duideiyk commercieel wordt. Zoals in de scène, waarin de meisjes zich naakt moeten laten keuren, wat meer weg heeft van een geraffineer de strip-tease. En vooral moet het ons van het hart, dat de Blitzmadels duidelyk tè lieftallig, tè goed van hart, tè recht van lyf en leden zijn. Het iy kt ons verstandiger als onze huidige NAVO-partner aan onze ooster- grens zich voorlopig (of liever altyd) bepaalt tot het maken van films als „Die Brücke", waarin werkeiyk de waanzin van de oorlog in het algemeen en van de nazi's in het byzonder aan de kaak wordt gesteld „Het Mes" Ook belangstelling uit het buitenland STUDIO Evenals in diverse an dere steden gaat „Het Mes" ook in Lei den de derde week in. Ongetwijfeld ver dient Fons Rademakers' nieuwste speel film deze aandacht. Volgens een overi gens vrywel onhanteerbare graadmeter menen sommigen te moeten conclude ren, dat het hier de beste Nederlandse speelfilm tot nu toe betreft. Zo'n stel ling is altijd hogeiyk subjectief. Hoofd zaak is, dat „Hef Mes" veel waardering heeft ontmoet, kennelyk ook van de buitenlandse journalisten, die de pers voorstelling in Amsterdam hebben mee gemaakt. By de Nederlandse Filmpro ductie Maatschappy zyn namelijk uit Amerika en West-Duitsland verzoeken binnen gekomen om inlichtingen over de verkoopsvoorwaarden. Definitieve onderhandelingen zijn nog niet gevoerd, de N.F.M. wacht daarmee tot medio mei, dus na het filmfestnval te Cannes, waar „Het Mes" ons land zal vertegen woordigen. Maar de van de aanvang af gekoesterde hoop, dat de film goed rendement gaat opleveren hetgeen alleen mogelyk is by een behoorlyke roulatie in het buitenland ïykt in vervulling te kunnen gaan. Met het mes op de keel Spionage LIDO „Met het mes op de keel" is een spannende film, die voor Nederlan ders bovendien de betrekkeiyke attrac tie heeft dat een gedeelte in Amsterdam is opgenomen. De film begint nogal ver ward en onduidelyk, maar geleidehjk aan komt men er achter hoe de vork in de steel zit. Vier mannen, die in öorlogstyd samen 'n clandenstiene spio- nageclub hebben gevormd om hun land (Frankryk) te dienen, gaan enkele ja ren na de oorlog elkaar het leven zuur maken. Een van hen heeft zich een eenvoudig en eerzaam bestaan verwor ven als mynwerker, maar de anderen zetten hun spionagepraktijken op min der legale wyze dan eerst voort. En zo kan het gebeuren, dat een stel microfilms van geheime NAVO-do- cumenten de vroegere vriendschap doet verkeren in kille vijandschap. Een van de vier sneuvelt al in het begin van de film, twee anderen vallen pas later als slachtoffers van hun geldzucht. Alleen de ex-spion die liever een brave myn werker biyft, overleeft de vele benauw de avonturen, die zich niet alleen op de grachten en in de dokken van Am sterdam spelen, maar vooral onder de alwgrond in een Belgische ndjn. Woensdag Is het veertig jaar geleden, dat de heer A. J. Schoneveld In het bestuur van de Woningbouwvereniging „Eensgezindheid" werd gekozen. Hij bekleedde toen de functie van tweede penningmeester. De heer Schoneveld, een bekende figuur in de Leidse woning bouwwereld, zal dan tevens afscheid ne men van deze vereniging. Wel zal hy het secretariaat-penningmeesterschap van de Gemeentelijke Woningstichting biyven behartigen. De huldigings-en af scheidsreceptie wordt 8 april van 35 uur gehouden in „De Harmonie". Toen hy in het bestuur van „Eens gezindheid" werd gekozen, had de heer Schoneveld ook zitting in de gemeente raad. Anderhalf jaar later verliet hij dit college, maar hij bleef zyn „hobby" volkshuisvesting trouw. Op 9 mei 1923 werd de heer Schoneveld tot secretaris gekozen. Langzamerhand werd hy een kenner van de woninggelegenheden en raakte hy, steeds meer thuis in de ge schiedenis van de volkshuisvesting in de Sleutelstad. Zyn kennis bleef niet ver borgen. In 1927 deed de Federatie van Woningbouwverenigingen een beroep op hem om het voorzitterschap te aanvaar- Nederland op z'n smalst Wat zich woensdag j.l. op de Leidse markt voordeed, nl. het verliezen van een portemonnee met inhoud, is nu niet zo'n gebeurtenis is, waar men zich erg over verwondert; dat gebeurt nogal eens. Het gold hier een oud vrouwtje dat, iets willende kopen, tot de ontdekking kwam, dat ze haar portemonnee met o.a. plm. f. 10.- had verloren. Leiden was in last; en kennelyk woog haar 't. verlies van dit geld zeer zwaar. Ik raadde haar aan, terug te gaan naar waar ze 't laatst was geweest. In haar radeloosheid en wan hoop heeft ze zich misschien niet goed uitgedrukt, hoe dan ook haar tasje of portemonnee bleef zoek. En zo kwam ze by my terug. Het huilen stond haar na der dan het lachen. Op de markt lokt zo iets direct een drukte van nieuwsgierigen uit. Uit het publiek nu kwam een dame met het verzoek - zelf stak ze 'n gulden omhoog - om allen een guldentje te „lappen" om deze oude zéér ontdane vrouw uit de misère te redden. Zo spontaan was de reactie, dat in tijd van een wip zelfs meer dan ze kwyt was, weer in haar bezit kwam. Door emotie overmeesterd, kon ze haar dankbaarheid nauwelijks uiten. Ieder genoot van het toneel, tot ineens de vinder met de portemonnee met in houd aankwam en dit de oude vrouw aanbood, waarop ze direct aanstalten maakte het voor haar ingezamelde geld weer terug te geven. Niemand wilde dit echter terug hebben. De glunder van dankbaarheid was het publiek meer waard, dan de kleine opoffering, die het zich had getroost. Zo veranderde droef heid in dubbele blydschap en „Neder land op zyn smalst", kreeg eens een an der tintje. Marktkoopman den. Tot 1933 heeft de heer Schoneveld in deze hoedanigheid zyn krachten aan de Federatie gegeven. De bruut en de reserve) bruid Film over Alaska, daverend van bruisend en ruw leven LUXOR Wie wel eens iets gele zen heeft over de toestanden in Alaska van ruim een halve eeuw geleden, kan zich een vage voorstelling maken van de deels ruwe, anderdeels ook komische effecten in deze geschiedenis van een tweetal goudzoekers. Sam McCord zal in Seattle machines voor een rijke goud mijn gaan kopen, waarvan hij, samen met George Pratt en diens jongere broer, Billy mede-eigenaar is. En bovendien zal hy dan George's verloofde, Jenny, mee naar Nome nemen... Maar die Jen ny blykt al enige jaren getrouwd te zijn met 'n huisknecht. Zy valt natuurlyk flauw als zy hoort, dat zy een miljoen is misgelopen! Maar Sam weet raad: hy neemt een ander meisje voor zyn com pagnon mee, Michelle Bonnet. En dan beginnen de complicaties, zoals men zich kan indenken. Het zou niet aardig zyn de loop van het verhaal te verklappen. Trouwens, niet alleen de nieuwe ver loofde zorgt voor moeilykheden, want ér komen kapers op de kust, die het drietal hun claim op de ryke goudmyn betwisten. Maar Sam en George (John Wayne en Stewart Granger) verstaan de kunst bijzonder rake klappen uit te delen en zy slagen erin zich in deze .survival of the fittest" met gemak te handhaven. Dat het er zo nu en dan ruw toegaat, ligt voor de hand. Zo was de werkelykheid in Alaska omstreeks de eeuwwisseling. Maar de schurken krij gen hun trekken thuis en delven ten slotte, in een byzonder fraai modder- ballet, het onderspit. Dit gevecht is zeer „verzorgd"! En aangezien de liefde voortdurend een rol van belang speelt, komt het ook daarmee in de laatste honderden meters ruimschoots in orde Waarmee we maar zeggen willen, dat met name de jongeren, die voor een knock-out meer of minder niet bang zijn in deze kleurenfilm met hier en daar de juiste dosis vrouwelyk schoon, een kolfje naar hun hand kunnen vinden. De man met de wassen beelden Niet echt griezelig CASINO Hoewel „De man met de wassen beelden,, pretendeert een griezel film te zyn is hy dit niet. Daarvoor is het verhaaltje te doorzichtig, de grie zelscène te opzettelyk te decorachtig en het spel te vlak. Nee, deze nieuwe „Man met de wassen beelden" kan ons niet zo bekoren. De reacties van het publiek waren dan ook tegengesteld aan de opzet van de film. Er werd vaak harte lijk om gelachen. Het gaat over een beeldhouwer, die wassen beelden maakt. De wassen beel den zyn voor hem echt. Ze leven voor hem. Hy wil ze steeds meer vervol maken. Maar dan steekt zyn compag non het beeldenmuseum in brand om de verzekeringspenningen op te kun nen stryken. Het museum is nameiyk niet by het publiek in trek, omdat er te weinig griezelige taferelen te zien zyn. De beeldhouwer tracht dit te verhinde ren, maar biyft bewusteloos in het mu seum achter. Of weet hy nog te ont snappen? En dan begint het. De brandstichter int het verzekeringsgeld, maar hangt zich kort daarna in een liftkoker op. Of werd hy vermoord? Zyn vriendin legt eveneens het loodje. Hun Ujken ver- dwynen op onverklaarbare wyze uit het ïykenhuis. Waar zyn gebleven? De film kan er U een duideiyk ant woord op geven. A J. SCHONEVELD Tydens de bestuursperiode van de heer Scholeveld breidde het huizenbezit van .Eensgezindheid" zich uit met 161 woningen. Een verschynsel, dat zich in die tijd nog voordeed, was het zomaar leeg staan van huizen, iets dat men tegen woordig niet meer kent. Na de oorlog deed de woningbouwvereniging pas weer van zich spreken in 1950, toen er 88 woningen in de omgeving van de Meer burgerkade werden neergezet gevolgd door 118 huizen aan de IJsselkade. In 1954 kwamen er in het Haagwegkwartier 256 huizen bij en de expansie zette zich in 1957 voort met 252 woningen rondom de Titus Brandsmalaan. Thans bezit „Eensgezindheid" 1141 woningen. De heer Schoneveld houdt zich vooral bezig met het huizenonderhoud en het beheer ervan. Met het onderhoud kreeg de aanstaande jubilaris nog meer te maken, toen hy op 1 april 1957 een functie aanvaardde by de gemeenteiy- ke woningstichting als secretaris-pen ningmeester. Deze stichting beheert 1100 huizen in de omgeving van Maresingel en Herensingel. Advertentie ballpoints zegge en schrijve de beste...! HAARLEMMERSTRAAT 167—171 LEIDEN GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris M. P. Kap- tein te Leiden. Woonhuis met tuin te Oegstgeest, Grunerielaan 6 in bod f. 20.000 is gemynd op: f. 3.400 door: A. de Mooy teO egstgeest, q.q. Gunning is aangehouden. De Raad voor de Luchtvaart heeft een berisping gestraft in Leiden woon achtige bestuurder van een zweefvlieg tuig, wegens het veroorzake nvan een ongeval, op 18 april 1960 aan dit toe stel overkomen op de vliegbasis Woens- drecht. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Arnold Dirk Abraham, zn van A. A. Betcke en G. J. Mast, Johannes Cornells zn van J. C. Turk en J. Arnoldus. Johanna Maria, dr van C. Verwer en A. G. van Veen, Sellwyn Edle Jan, zn van E. B. Aljpassa en E. Lentze, Catharlna Marga- retha. dr van N. Slraa en M. v. d. Kraan, Anthonle, zn van W, Ravensbergen en C. Kagenaar, Peter Alexander Edward, zn v. E. M. F. de Jong en C. v. d. MelJ, Robert zn van J. Burgerjon en J. Link, Marry Brigitte Corlne, dr van W. A. Montanus en J. de Fuyk, Wllhelmlna Cornelia Ma ria. dr van P. J Sassen en E. M. M. Ple- terse, Wouter, zn van W. Teske en R. Bell, Johan Petrus Joseph, zn van J. P. J, Ramb en C. J. van Steenbergen. ONDERTROUWD W. H. Hogenboom en J. J. Vuurpyi, J. R Moed en G. J. Maat, J. Massaar en J. C Weeda, W. Blesheuvel en L. G. Hollan ders. H. Bakker en I. van Evert, T. J. C. van Daalen en J. P. van zyp, H. F P. Knaap en M. S. van Meeuwen, A. J. Huljs- kes en B. A. Slemons. W. A. Schmidt en H P. Scheer, G. Springer en H. C. M. de Winter, R. F. Brevoord en J. W. Koore man, A. J. A. Wesdljk en J. Nap, M. H. C. Paardekooper en W. M. E. Casparle. OVERLEDEN J. S. R. Neuteboom. 11 uur dochter. J. Vermond, 71 jaar, wed. van W. Laterveer. J. C. Zeldenthuls, 43 Jaar. wed. van W. J. J van Schagen, J. A. Vroon, 81 Jaar, wed. van W. Croese, E. van der Zeeuw, 69 laar, echtgenote van H. Rhynsburger. M. C. v. d. Tuyn, 62 Jaar, vrouw. G. Goedbloed, 75 Jaar, echtgen. van L. Meyer.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3