Kennedy is tegenover de Russen inschikkelijk maar vastberaden €SmE3 N.T.S.-personeel stelt eisen aan de vakbonden lekker en gezond Oliver' volgt .Fair lady' op GORKUM vierde uitbundig feest bij de opening van nieuwe BRUG VS laten zich niet opzij duwen in Laos „Anders conflict onvermijdelijk Holiday oil Ice - perfecte show K e r k e I ij k L Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 16 maart 1961 Derde blad no. 30306 Lars Schmidt bekeek de mogelijkheden (Van onze Amsterdamse correspondent) Het is vrtjwel zeker, dat de musical „Oliver" in een Nederlandse vertaling de opvolger wordt van „My fair lady". Lars Schmidt de echtgenoot van filmster Ingrid Bergman mede-pro ducer van de Nederlandse voorstellin genreeks van „My fair lady" bleek gis teren zeer enthousiast voor „Oliver", welke musical is gebaseerd op „Oliver Twist" van Charles Dickens. Lars Schmidt arriveerde gisteren op Sohiphoi voor een 24-uursbezoek aan Nederland. Hij besprak gisteren en van morgen met zijn Nederlandse mede- producers mr. P. Meerburg en drs. W. Hofman de mogelijkheden van de nieuwe produktie en de definitieve speeltijd van „My fair lady". „Ik kom nu uit Stockholm, waar „My fair lady" nu al twee jaar en twee maanden met groot succes draait", vertelde de Zweed se producer. „We hebben overwogen of „Westside Story" een goede opvolger zou zijn: In Scandinavië ben ik nu bezig te proberen deze musical in elkaar te zet ten Maar hoewel ik daar over een groot artiestenreservoir kan beschikken, blijkt het bijzonder moeilijk. Volgens mij is het onmogelijk voor deze moeilijke be zetting Nederlanders te vinden. Vandaar dat mijn keuze is gevallen op „Oliver". Overigens hoeft u Westside Story niet te missen, want ik heb gehoord dat een Amerikaanse groep in de zomermaan den enige weken naar Nederland zal •komen met deze musical". Over de rolbezetting van „Oliver" staat nog niets vast. Gisteravond zag Lars Schmidt „My fair lady" in Theater Carré. Daarna werd besproken, welke artiesten in een nieuwe produktie een plaats zouden kunnen krijgen. Vandaag is Europa's grootste eri rijkste pro ducer weer naar Duitsland vertrokken,, waar hij een maatschappij heeft opge richt, die daar de Duitse versie van „My fair lady" zal uitbrengen. Er gaan ge ruchten, dat Catherine Valente de rol van Eliza Doolittle zal vertolken maar Schmidt wilde zich daarover niet uit laten. Ook Ingrid Bergman arriveerde giste, ren op Schiphol. Zij logeerde met haar man in het Amstel Hotel en reisde van daag door naar Parijs toen Lars Schmidt naar Berlijn ging. Duizenden schoolkinderen doorbraken op een gegeven moment de afzetting en namen de hele weg in bezit, om niets van het uitbundige schouwspel te mis sen. Het werd een charmant, ongedwongen gebeuren, dat zo helemaal paste in de aard van het land en bevolking. In Gorkums prachtige, ook al fonkelnieu we schouwburg „De Nieuwe Doelen" zijn officiële woorden gesproken, maar ook daarbij was plaats voor uitingen van spontane vreugde. De minister van Verkeer en Water staat, drs. H. A. Korthals, sprak over de eeuwenoude geschiedenis van het oeverprobleem hier. Naar België De bewindsman sprak de verwachting uit. dat de werkzaamheden aan de nog ontbrekende onderdelen van deze door gaande wegverbinding van Amsterdam- Utrecht naar België en tenslotte de aansluiting op het Belgische autowegen net naar AntwerpenBrussel en Parijs, nu verder geen onoverkomelijke moei lijkheden meer zullen ondervinden. Voorts spraken de commissaris van de Koningin in Noord-Brabant, mr. dr. C. N. M. Kortman en zijn ambtsgenoot in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, die de hoop uitsprak, dat hij en zijn Brabantse collega nu ook een brug kunnen slaan om tot nog betere betrekkingen te ko men. Als noord en zuid in wijsheid el kaar kunnen vinden, zullen we in de toekomst midden op de brug kunnen zingen „Sur le pont de Gorkon, on y dance, on y dance". Koningin drukte op de knop Chaos van dringende, zwaaiende, juichende en jubelende mensen (Van onze Rotterdamse correspondent) Het kan gebeuren, dat men naar de opening van een nieuwe, hyper moderne brug gaat, die 20 miljoen gulden heeft gekost en dan de directeur-generaal van Rijkswater staat hoort zeggen: „Majesteit, dames en heren, marcheert U dadelijk alstublieft niet allemaal ritmisch op de maat van de muziek over de brug, want dan kan ie breken Dat gebeurde gistermiddag. Het leek wel of al die duizenden, die naar de Merwede waren gekomen om dit histo rische ogenblik te beleven, het ook had den gehoord. Tot groot genoegen van de mannen van Rijkswaterstaat geschied de de officiële opening van de kapitale, prachtige gelijnde brug bij Gorkum, be langrijkste schakel in het verkeer van het centrum van ons land naar België, in complete wanorde van dringende, juichende, vlaggen zwaaiende en ten slotte jubelende mensen. Gorkum had zijn brug. Eindelijk, na vijf eeuwen wachten. Want Karei de Stoute dacht er in het midden van de 15de eeuw al over, hier een brug te slaan. De brug heeft die duizenden men sen, die allemaal tegelijk met de Ko ningin over de brug wilden, gehouden. Gorkum en het Land van Heusden en Altena hebben er een enorm feest van gemaakt, een soort bevrijdingsdag uit de greep van pont en wachtfile. Fluitconcert1 Toen Koningin Juliana om vijf over half vijf in de middag op de knop drukte om de klap van het beweegbare bruggedeelte neer te laten, brak de zon door de nevel over het wijde land en de zilveren rivier, waarop schepen en scheepjes (alsof ze op dit ogenblik had den liggen wachten) in een enorm fluit concert uitbarstten, dat werd overgeno men door fabriekssirenes, die over heel Gorkum uitschreeuwden, dat de brug open was. De muziek speelde het Wil helmus, maar de klank ging verloren in het gejuich. Het leek wel of de hele streekbevolking op de brug stond en met vlaggen zwaaide. De Koningin wandel de met het gezelschap officiële gasten onder wie vele Belgische autoriteiten, o.a. de ambassadeur baron F. X. van der Straten Waillet ook over het laat ste gedeelte van de brug, om daar de korpsen van de studentenweerbaarhe den uit Utrecht en Groningen, die de erewacht hadden gevormd, te zien voor bij marcheren (ja, marcheren, dat mocht op dit korte stukje) en de zwaai- ers uit Vught te zien vendelen. Zo gauw de baan vrij was, eiste een kilometers lange stoet praalwagens van alle be drijven in deze contreien de brug op, om op deze wijze het grote belang van de brug ook voor de streek krach tig te demonstreren. Grootse hulde De vorstin moet overrompeld zijn ge weest door de grootse hulde, waarin de opening van de brug eindigde. Op de brug stonden de rijswerkers uit Werken dam, namens wie de heer L. C. Schad- delee (57) de vorstin een bandhaak overhandigde. De directeur-generaal van Rijks waterstaat, ir. A. G. Maris, heeft verteld over de bijzondere con structie van de brug, een ontwerp van ir. W. J. van der Eb. De beide hoofdoverspanningen, elk 170 m. lang, worden gevormd door een over drie steunpunten doorgaande stalen-balkconstructie. Het totale staalgewicht van deze constructie is 3300 ton, tegen 6200 ton bij de oude methode. Het asfaltdek op de stalen rij vloer weegt 900 ton tegen 4000 ton bij de oude vorm. De brug zal, zo zeide ir. Maris, het verkeer over de oeververbindingen in Rot terdam kunnen ontlasten. Het kruispunt Oude Rijn bij Utrecht zal daardoor drukker worden. Met verkeerstellers wordt de verkeers. beweging precies in de gaten ge houden. De brug betekent uiteraard het einde voor het pontveer Gorkum- Sleeuwijk, dat gistermiddag met Koningin Juliana aan boord zijn laatste officiële tocht maakte. Een pont zal voor lokaal verkeer in de vaart blijven. I>e andere zou van daag al worden verkocht. De bur gemeester mr. L. R. J. ridder van Rappard heeft gisteren met de overhandiging van een orkonde het „eeuwigdurend heerlijk veerrecht", dat Gorkum sinds de 14e eeuw be zit, namens de gemeenteraad aan de minister aangeboden. Enfin, dat deed men in vlaggend en feestend Gorkum volop. Omstreeks half zeven heeft Koningin Juliana de stad Gorkum verlaten. Zij werd door een grote menigte hartelijk toegejuicht. De Koningin droeg bij haar vertrek een tailleur van zacht-paarse stof, waarbij een bijpassende hoed in velours chan geant. Bij de opening van de brug droeg Hare Majesteit daarover een bontcape. (Van onze Amerikaanse correspondent) President Kennedy heeft op zijn wekelijkse persconferentie twee belangrijke feiten naar voren gebracht: Amerika wil tegemoetkomend zijn en op verzoek van Kroesjtsjef eerder met de ontwapeningsbesprekingen beginnen dan Washington oorspronkelijk gelegen kwam; Amerika laat zich in Laos niet opzij duwen en is bereid de regering en het volk van Laos bij te staan tegen de van buitenaf gesteunde minderheid. De twee genoemde kernpunten van deze persconferentie zyn zeer karakte- rsitiek voor 't beleid dat Kennedy voert. Dc president wil inschikkelijk zyn te genover de Russen bij het zoeken naar modaliteiten voor een vruchtbaar over leg en vermijdt met het oog hierop onnodig scherpe taal, maar toont zich vebastraden en onbuigzaam waar de Russen proberen door agressieve acties het Westen opzij te schuiven. Dit laatste bleek reeds tijdens de recente Kongo- crisis en blijkt thans opnieuw, nu on omstotelijk vaststaat, dat de communis tische groep in Laos uit het buitenland een grote hoeveelheid wapenen ont vangt. Men krijgt thans de indruk dat in de Verenigde Naties alleen zal worden onderhandeld over de samenstelling van ae ontwapeningsconferentie, en niet over het principe ontwapening. De Sovjet- Unie wil vijftien staten doen deelnemen aan zulk een conferentie, de Verenigde Staten maximaal twaalf. De conferen tie zal in augustus of eerder moeten beginnen. Op de eerste lentedag zal in Genève de conferentie worden hervat over een eventueel verbod op kernexplosies. Ar thur Dean, die Amerika vertegenwoor digt, moet trachten een overeenkomst te bereiken, waarbij Amerika's vei ligheid niet in gevaar komt. De rege ring heeft hem geen tijdslimiet gegeven, doch zouden de besprekingen zich node loos voortslepen, dan zou de pressie in de Verenigde Staten groot worden, al thans zou het onder de grond zijn kern explosies hervatten. In Amerika heerst in deze periode een soort schoolstrijd. De rooms-ka- tholieke president verzet zich tegen fi nanciële steun aan het bijzonder lager onderwijs, doch een belangrijk deel van de rooms-katholieke geestelijkheid zou althans leningen willen verkrijgen voor die bijzondere scholen. Kennedy houdt echter voet bij stuk en beweert zelfs, dat leningen op grote schaal in strijd zouden zijn met de grondwet, die een strikte scheiding van kerk en staat ge last. De president gaf toe dat de werk loosheid gedeeltelijk is veroorzaakt door de veranderingen in de economische structuur. Hij wenst echter het percen tage werklozen terug te brengen van 6,8 tot 4 procent. Hoezeer de president ook zijn eigen werkweek zou willen ver korten, in principe is hy tegen een of ficiële verkorting van de werkweek, die zyns inziens vijf dagen van veertig uren moet blijven. Kennedy was duidelijk voldaan over de steun van zijn volk, die voor hem bij een opinie-onderzoek aan het licht is gekomen. Hij hoopt dat de Congres leden dit jaar de gelegenheid zullen krijgen, hun stem uit te brengen over alle belangrijke initiatieven van het Witte Huis. Dan zal het volk kunnen zien, of het op de juiste wijze in het Congres wordt vertegenwoordigd. Krediet aan Israël President Kennedy deelde mee, dat de Export-Importbank der Amerikaanse regering Israël een krediet van 25 mil joen dollar zal verstrekken. Dit zal wor den gebruikt voor de financiering van ds aanschaffing van Amerikaanse land bouwmachines, materieel voor de opwek king van elektrische stroom en voor de uitbreiding van de zeehavens van Israël. De president sprak de hoop uit dat de Latijns-Amerikaanse landen geza menlijk zullen gaan ijveren v. politieke en sociale hervormingen, zoals dat na de Tweede Wereldoorlog in West-Euro pa het geval was. Advertentie Zuidafrikaanse begroting is sprankelend gezond De minister van Financiën, dr. T. E. Donges heeft gisteren de 1 ste begroting van de republiek Zuid-Afrika ingediend. Bij die gelegenheid deelde hij mee, „geen drastische verscherping van het toezicht op de invoer" te overwegen, on danks het feit, dat verleden jaar de goud- en deviezenreserves van het land met 66 miljoen pond sterling verminder den. Volgens de minister geeft de Zuid afrikaanse economie „een sprankelende gezondheid en uitzonderlijke vitaliteit" te zien. De minister verklaarde echter, dat niet aangenomen kon worden, dat in de naaste toekomst de afvloeiing van kapitaal, welke in 1960 81 miljoen pond sterling beliep, tot staan gebracht zou worden, gezien de grote onbekendheid in het buitenland met de omstandig heden in Zuid-Afrika en de .giftige pro. paganda", die tegen het land gevoerd wordt. De minister zei verder, dat nieuwe ordeverstoringen in Zuid-Afrika niet uitgesloten waren in verband met de „intensiever wordende communistische activiteiten in Afrika". Hij voegde daar aan toe, dat zowel de buitenlandse be legger als de communistische agitator ervan verzekerd kunnen zijn dat „wij er op voorbereid zijn onrust en orde verstoringen aan te pakken en dat wij van dag tot dag daarop beter voorbe reid raken". Requiem van Monnikendam Op 4 mei zal door de gezamenlijke omroepverenigingen in het nationaal programma 's avonds een eerste uitvoe ring worden uitgezonden van een Re quiem van Marius Monnikendam, dat op 28 maart in het gemeentelijk concertge bouw in Haarlem zal worden opgeno men. De uitvoering geschiedt door het groot omroepkoor onder leiding van Meindert Boekei, begeleid door pauken, ratel, orgel en vier Indische gongs, die voor deze gelegenheid door het Gemeen temuseum in Den Haag worden afge staan. Solistische medewerking zal wor den verleend door Wilhelmina Matthes, alt en Albert de Klerk, orgel. Benogen vergadering in Hilversum (Van onze Hilversumse correspondent) Het N.T.S.-personeel, geschokt over het uitblijven van enige verbetering in zijn financiële positie, heeft in de afge lopen nacht in een te Hilversum ge houden vergadering de drie vakbonden tot ernstige spoed gemaand. De bonden, geplaatst tegenover een woelige en vijan- diggezinde vergadering hebben toege zegd, de eisen van het personeel morgen aan de N.T.S.-leiding voor te leggen. De vergadering, die soms dreigend van toon was, heeft zich duidelijk uit gesproken. Men verwacht, dat de vak organisaties de vuist zullen ballen en met alle mogelijke en onmogelijke mid delen deze minimumeisen zullen verde digen. Mocht men met lege handen terugkeren, dan is een conflict niet meer te vermijden. Overeengekomen werd, dat de bestuur ders van de vakbonden maandag al ver slag van hun besprekingen zullen uit brengen aan de N.T.S. en de omroep- delegaties. De eisen werden in de enkele pun ten vervat. 1. De onderhandelingen over de vast stelling van de C.A.O. dienen te wor den versneld en deze C.A.O. moet op 2 oktober a.s. van kracht zijn. 2. Voor 1 mei moeten voor alle func ties nauwkeurige werktijdenregelingen worden ingesteld. Men moet voorkomen, dat ongelimiteerde overuren worden ge maakt zonder dat deze worden gecom penseerd in vrije tijd of geldelijke waar dering. 3. Per 1 april moet de verkorte werk week gelden voor die groepen personen, die daarvoor in aanmerking komen. De mensen van de operationele diensten moeten hun vrije dag krijgen via een rouleringssysteem. Advertentie. (Van onze Amsterdamse correspondent) Vierduizend Amsterdammers, onder wie het college van B. en W. en vele gemeenteraadsleden hebben gisteravond in het nieuwe RAI-gebouw met een hartelijk applaus uiting gegeven aan hun enthousiasme over de Amerikaanse ijs- show „Holiday on Ice" en over de voor treffelijke accommodatie, waarover de RAI voor dergelijke evenementen blijkt te beschikken. De nieuwe tribunes, die door de directie van het RAI-gebouw zijn aangeschaft, bieden een comfort, dat wedijvert met dat van een theater. Deze tribunes, die in iedere gewenste vorm en grootte kunnen worden opgebouwd, zul len in de toekomst ook gebruikt worden voor sportwedstrijden in het gebouwen complex. „Holiday on Ice", dat in het verleden tijdens de Europese tournee als enige stad in Nederland Rotterdam aandeed, wil voortaan ieder voorjaar de hoofdstad bezoeken. De eerste kennismaking is een aangename geweest. De ijsrevue staat op een bijzonder hoog peil. De grote kracht van „Holiday on Ice" is de perfectie, waarmee de scènes worden gepresen teerd. Ware spektakelstukken zijn „Aladin en de Wonderlamp" en „Het Zwanenmeer", al zullen balletliefhebbers wel wat aan te merken hebben op de interpretatie van Tsjaikofsky's muziek. Het samenspel van kostuums, beweging en belichting leidt echter tot verrassende effecten, die dankzij de voortreffelijke regie evenzovele hoogtepunten in deze soms adembenemende show zijn. Aan de show die uit 15 nummers be staat werken meer dan 100 artiesten mee. Onder hen zijn de Nederlanders Nelly Maas en Pieter van Gils, die beide ln een solo-nummer optreden. In de clownsnummers traden o.a. de circusclowns „De Re «teili's" en het duo „Guy Longpré" en Ivor Robson op. Andere solisten waren de bekende kunstrijdster Liz Kaufmann en Ton 4. Eveneens ingaande 1 mei moet een nieuwe salaris-regeling worden ingevoerd hetgeen onder meer inhoudt, dat niet op grond van leeftijden de salarissen worden bepaald. Dienstjaren, bekwaamheden, vakken nis en ervaring dienen de maatstaven te zijn voor de vaststelling van het sala ris. Voor iedere werknemer zal de sala- riëringsclassificering minimaal 12 pet. moeten zijn tot een maximum van 50 pet. 5. De huidige functieomschrijvingen moeten ter beschikking staan van de groepsraden, teneinde op dit punt na te gaan of de C.A.O. op de juist wijze wordt nageleefd. In deze emotionele nachtvergadering hebben de vakbonden het hard te ver duren gekregen. Er ontstond een wreve lige stemming, waarin zowel aan de goe de trouw van de bonden als aan hun ijver werd getwijfeld. Althans de ver gadering oordeelde het nodig het be- Een luchtopname van ANP-foto van de in aanbouw zijnde pier in Scheveningen. stuur te versterken met twee personen, die de taal van de radio en de tele visiewereld verstaan. De zaak werd door de heer Stappershoef met hartstocht vermengd, toen hij zei: „Wij hebben narigheid in onze gezinnen en leven onder economische omstandigheden, die nergens naar lijken. Als de vakbonden niets doen zijn wij voortaan onze eigen vertegenwoordigers." De motie, tijdens de vergadering aangenomen om de heer Stappershoef als voorzitter van de ver gadering te laten optreden en daarnaast nog een secretaris te kiezen, was wel een duidelijke wenk voor de vakbond- bestuurderen. Overigens is deze motie nooit tot uitvoering gebracht, want men deed er later het stilzwijgen aan toe. Het vakbondsbestuur bij monde van de heer F. Heijer van Mercurius (NVV) had ernstige bezwaren tegen het optrek ken van de marge tot 50 procent. De werkgevers kunnen moeilijk de gevol gen van deze verhoging overzien. Het zou verstandiger zijn deze eis niet ter tafel te brengen aangezien het percen tage onredelijk wordt geacht. Het be stuur waarschuwde de vergadering er voor, dat het opnemen van deze eis de onderhandelingspositie van de vakbon den zou ondermijnen. Dit hoge percen tage achtte de heer Heijer niet „haal baar", hetgeen luide protesten onketen- de. Het was kwart voor drie van ochtend. toen het bestuur van de drie vakbonden de vergadering sloot in de overtuiging, dat morgen belangrijk werk wacht. Mening profDe Graaf uit Utrecht: Vrij zinnig Protestantisme moet oecumenische!*, moderner worden „Ik zou willen, dat het Vryzinnig Pro testantisme in Nederland meer oecu menisch, meer belijdend en moderner was". Deze kritische opmerking liet prof. dr. J. de Graaf, hoogleraar in de theo logische faculteit van de Ryksuniversi- teit te Utrecht, horen tydens een lezing over de vraag: „Waarom ben ik vry zinnig protestant?" Sprekend over het gebrek aan oecu- meniciteit zei prof. De Graaf, de vrij zinnige eenkennigheid („onze mensen") met zorg aan te zien. Hyi constateerde vrijzinnige verzuiling in zaken waar ver zuiling niet nodig is. Daardoor geeft men de vrij ziningen geen contact met andere groepen als de orthodoxen. Spre ker noemde dit gevaarlijk omdat vrij zinnig christendom in apartheid zijn zin verliest en slechts belangrijk kan zijn als het functioneert in de ruimte van de wereldkerk. Wij zijn veel te door georganiseerd. Met name geldt dit voor de Vereniging van Vrijzinnige Hervorm den, die een even aparte groep vormt als de Gereformeerde Bond in de Her- even NED. HERV. KERK Beroepen te Wezep W. van Tuyl te Rijs- sen. Aangenomen naar Surhuisterveen als pred. voor buitengew. werkz. J. G. Eelde- rlnk, vicaris aldaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Koudekerk aan den Rijn en te Enschedé J. P. Dondorp te Hattem. Amerikaan gastpredikant in Hervormde Kerk Aan de Vrije Universiteit in Amster dam volgen vijftien Amerikaanse predi kanten colleges om zich verder te be kwamen in de theologie. Een van hen. de 27-jarige dominee J. B. Rogers, als predikant verbonden aan de United Presbyterian Churches of the Unjted States of America en afkomstig uit de staat Lincoln, dient in Dordrecht de daar door Amerikanen gestichte kerke lijke gemeenschap „The Pilgrim's Fel lowship" als voorganger. Deze gemeen- Watson. Ook de Oostenrijkse Hanna Walter, Europees kampioene kunstrijden in 1959. viel, getuige het gulle applaus, bij het publiek in de smaak. Het slot nummer bracht alle artiesten van „Holiday on Ice"-revue op de 800 m2 grote vloer tezamen. Na afloop waagden enige Haarlemse bloemenmeisjes zich op het gladde ys om hen allen van een kleurige bos bloemen te voorzien. vormde Kerk. Zo ontstaat het gevaar, dat wij het te knus met elkaar hebben en een groepje gaan vormen. De ortho doxen moeten ons helpen er voor te zorgen dat de waarheid niet verdampt, zo zei de hoogleraar en wij moeten hen er bij helpen dat deze waarheid niet versteent. Het verlangen naar de ruim te van het universele (cultuur, wereld, andere godsdiensten enz.) is legitiem. In die ruimte kan men echter pas ko men via de enge poort die God gaf: Israël en de Messias. De vrijzinnigen zijn te weinig bereid door deze poort te gaan, zo zei prof. De Graaf in zijn kritiek op het gebrek aan belijden. In verband met het geringe modernisme noemde spreker de in vrijzinnige kring nog vigerende idealistische denkstruc tuur in een tijd, die al lang excistentieel denkt. Ook zag hyi de nawerking van een ouderwets liberaal Jezus-beeld dat niet meer klopt. Het was vroeger de eer der vrijzinnigen, dat zij de resultaten van de bijbelwetenschap direct doorga ven in de kerk, maar aldus de hoogle raar, ik geloof dat dit hans te weinig gebeurt omdat er te weinig wordt gestudeerd. Zijn we cultuursocilogisch gezien, komend uit een gelukkig nog be staande stabiele burgerlijkheid een te beschermde groep of kennen we het mo derne levensbesef eigelijk wel? Prof. De Graaf zei er van overtuigd te zijn, dat vele vrijzinnige dierbaarheden het niet zullen blijken te houden wanneer men in de storm van het moderne levens- gewoel komt te staan. Advertentie BREESTRAAT schap heeft toenadering gezocht tot de Ned. hervormde gemeente van Dordrecht en in een van de kerken worden elke zondag diensten gehouden in de Engel se taal. De samenwerking nu zal leiden tot een uniek geval in de kerkelijke wereld, na melijk de opneming van „The Pilgrim's Fellowship" in de hervormde gemeente. Zondag a.s. zal in de Pauluskerk te Dordrecht een bijzondere dienst gehou den worden, waarin ds. Rogers bevestigd zal worden tot gastpredikant ln de Ned. Hervormde Kerk. Deze bevestiging zal geschieden door ds. A, Oliemans. Ds. Rogers zal hierdoor dezelfde rechten krijgen, die elke ande re hervormde predikant in Nederland heeft. Zyn gemeente in Dordt. die be staat uit 131 lidmaten en is samengesteld uit leden van zes verschillende Ameri kaanse kerkgenootschappen, zal hierdoor een officiële status krijgen, want de le den zullen gastlldmaten van de Ned. Hervormde Kerk worden en kunnen deelnemen aan de bediening van de sa cramenten.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5