nomm BISSCHOP LEIDT tUBAANSE CONTRA-REVOLUTIE fleiirient verlaa?t <lc f'.i"'" Conferentie van het Gemenebest Staking in Frankrijk Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 15 MAART 1961 Liefde en leed in de lucht P (Van onze t.v.-medewerker) In het journaal was het eerste offi ciële optreden van Prinses Marijke vast gelegd. waaruit bleek, dat alles van een leien dakje was gegaan. De Koningin keek een beetje gespannen toe, maar onze jongste prinses had er kennelijk pret in en vertoonde in haar spontane lach een paar kuiltjes in de wangen. Het luiden van de Jaarbeursklok ging haar uitstekend af. De VARA overwon de moeilijkheden met de bezetting voor een nieuw 6tuk voor aanstaande donderdag door een herhaling te geven van het eerste deel van „De zesde etage" dat bijna drie jaar geleden voor een derde van het huidige aantal toestelbezitters was gespeeld in twee delen met een tussenpoos van bij na 30 dagen. Nu kan morgen door het laten vervallen van de dinsdagse filmavond het vervolg al komen. Dr. Antonio Pruna, de leider der re volutionaire rooms-katholieke organi satie „Met kruis en land", heeft gis teren te Cienfuegos beweerd dat de bis schop van deze plaats, mrg. Algrcd Mul ler, de „leider is der tegenrevolutionai- ren, die in het gebergte van Escambray verzet bieden tegen de regering". Vol gens dr. Pruna is bisschop Muller naar Jamaica gevlucht. Volgens het dagblad „Revolucion", het officiële orgaan van de Cubaanse revo lutionaire beweging „26 juli", is meer dan tachtig procent van de opstandelin gen in het bergachtige gebied Escambray gedood of gevangen genomen; 381 op standelingen zfjn gevangen en 39 ge dood. De jacht op de contra-revolutio nairen wordt nog voortgezet, aldus het blad. Cuba heeft gisteren de tweede secreta ris van de Westduitse ambassade in Havanna, Eberhard Baumann, tot per sona non grata verklaard en hem ach tenveertig uur de tijd gegeven om te vertrekken. Hij wordt ervan beschuldigd het zegel van een huis, dat door het ministerie voor Onroerende Zaken was verzegeld op grond van de wet inzake de confiscatie van eigendommen van contra-revolutionairen, te heboen ver broken. Volgens het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken had Baumann ge zegd het huis te hebben gehuurd. Weer bomaanslagen in Algiers en Oran Na hernieuwde activiteit van Europe se contra-terroristen zijn in Algiers en Oran de veiligheidsmaatregelen ver scherpt. Tien personen zyn in verband met bomaanslagen dezer dagen nog op de prefectuur van Algiers in hech tenis genomen. Gisteren doorzocht de politie auto's van Europeanen op spring stof. In Oran zijn de militaire patrouilles geintensiveerd. Franse extremisten heb ben pamfletten uitgedeeld van de „Tweede Maquis", die volgens de on dertekening door een zekere Marcel Pe- titjean wordt geleid. Deze „Tweede Ma quis" zou vorige week bij Sidi bel Abbes twee Algerijnse opstandelingen hebben gedood en een hoeveelheid wapens heb ben buitgemaakt. Waarschijnlijk zullen de veiligheids maatregelen vrijdag, wanneer de Rama dan de mohammedaanse vastenpe riode ten einde loopt, worden ver scherpt. Benoemingen in V.S. President Kennedy heeft de Ameri kaanse ambassadeur in Thailand, Alexis Johnson, benoemd tot onderminister van Buitenlandse Zaken, belast met po litieke aangelegenheden, als opvolger van Raymond Hare, die is benoemd tot ambassadeur in Turkije. De Amerikaanse ambassadeur in Zuid-Korea Walter P. McConaughy is benoemd tot onderminister voor zaken betreffende het Verre Oosten. De senaatscommissie voor de buiten landse betrekkingen heeft met algeme ne stemmen haar goedkeuring gehecht aan de benoeming van Edward R. Mur- row tot directeur van de Amerikaanse voorlichtingsdienst, de U.S. Informa tion Agency. Prins Albert van België ambassadeur bij Vaticaan? Volgens het Brusselse blad „La Cité" bestaat de mogelijkheid, dat Prins Al- bert van België de jongere broer van Koning Boudewijn zal worden benoemd tot ambassadeur van België bij het Vaticaan. Het blad brengt het bezoek van de vorige week van minis- tei-president Eyskens aan Italië in ver band met deze veronderstelling. In politieke kringen wordt verklaard, dat Prinses Paola naar Italië wenst te rug te keren en reeds enige tijd wordt overwogen Prins Albert een officiële functie toe te kennen. Het oog is hier bij gevallen op de Belgische vertegen woordiging bij de Heilige Stoel. Minis ter-president Eyskens heeft hierover thans de mening gepeild van de betrok ken autoriteiten. Een woordvoerder van het Belgische hof heeft gistermiddag desgevraagd de berichten over Prins Albert met klem tegen gesproken. Hij noemde een am bassadeursfunctie voor Prins Albert on verenigbaar met het feit, dat deze troon opvolger is. Werkbezoek Prins Bernhard aan Tilburg Op 28 maart zal Prins Bernhard een werkbezoek aan Tilburg brengen. Het programma voor dit bezoek omvat een ontvangst door B. en W. in het paleis- raadhuis, gevolgd door een korte uiteen zetting over de groei, ontwikkeling en de problemen van de stad. Tijdens een rondrit door de stad zal de Prins o.m. bezoeken brengen aan de protestant- christelijke school „Prins Bernhard", het uitbreidingsplan „Het Zand", en daarna de Goodyear-fabrlek op het in dustrieterrein noord, en een wollen-stof- fenfabriek. Het werkbezoek wordt af gesloten met een lunch in het paleis- raadhuis. Het aankijken van deze telerecording heeft ons veel genoegen gedaan, omdat er voor de vakman één en ander uit te leren viel. Wij hebben wel eens zo'n overjarig produkt gezien, waarvan wij zeggen moesten: wat zijn ze toch voor uit gegaan in spel. regie, stukkenkeus, camerawerk enz. Maar het ambachte lijk niveau van Kees van Iersel bleek niet van vandaag of gisteren te dateren, want wat hij in de aanlooptijd van onze t.v. met dit stuk heeft gepresteerd, kon alleszins onze huidige maatstaven door staan. Het was een goed verzorgde opvoering. Er werd nauwkeurig gespeeld en gere gistreerd. Ja, wij zouden willen stellen, dat televisiespelen toen kennelijk nog geen routinekwestie was, maar een aan gelegenheid, waarvoor men zich voor 100% inzette, terwijl men tegenwoordig soms wel eens de indruk krijgt, dat het een lopende-band-aangelegenheid is ge worden. Deze kostelijke greep uit het leven in een Parijse huurkazerne kwam met vuur en vaart voor de camera's. De liefde in de hoge lucht bedreven blijft niet zonder gevolgen, maar dat zal men donderdag verder kunnen ervaren. Het hoge en luchtige niveau blijft dan ho pelijk gehandhaafd. Een historische vertoning zal dan tevens historie ge worden zijn. Aantal tv-toestellen groeit zeer snel De P.T.T. deelt mee, dat op 1 maart 1961 het aantal aangegeven televisie toestellen 857.992 bedroeg tegen 833.901 op 1 februari j.l. (t/m 14 maart 868.658). De aanwas van nieuwe t.v.-toestellen ligt dit jaar tot dusverre 22 procent hoger dan in de corresponderende pe riode van 1960. Het aantal aangegeven radio-ontvang-toestellen bedroeg op 1 maart 2.648.292. Op 1 maart waren er 480.433 aangeslotenen op het draadom- roepnet tegen 480.971 op 1 februari. STAMMENOORLOG IN ROEANDA Het Belgische persbureau Belga heeft in een bericht uit Oesoemboera gemeld, dat in het Belgische beheerschapsge- bied Roeanda meer d<am honderd arres taties hebben plaats gehad na een bot sing tussen leden van de Bahoetoe-stam en van de Watoetsistam, waarbij de Bahoetoe ongeveer 150 Watoetsi-hutten in brand staken. Eén Watoetsi zou om het leven zijn gekomen. Anderhalf jaar geleden werden hon derden mensen gedood tijdens heftige botsingen tussen de Watoetsi en hun vroegere slaven, de Bahoetoe. In het begin van dit jaar proclameer den de Bahoetoe, die 85 procent van de bevolking van Roeanda uitmaken, een republiek, na mwami (koning) Kigera de Vijfde, een Watoetsi-prins, van de troon te hebben gestoten. Advertentie Weinig minder dan 'n wonder zo vele duizenden 'n ander mens werden met Krnschen Salts. Zo'n bloedzuiverende Kuur met Kruschen kan ook U van Uw reumatiek bevrij den. Dat doen de beroemde vijf mine rale zouten voor U - als U trouw iedere morgen die kleine dosis neemt Onzuiverheden in het bloed worden daaruit losgemaakt en afgevoerd langs natuurlijke weg. En daarmee raakt ge dan vanzelf van de pijnen af, die U nu het leven vergallen. 4—door de waardestijging van de gulden! ENIGE NIEUWE PRIJZEN: 4037 sedan met verwarming 7.780. 403 sedan met schuifd. en air-cond8.980. 404 sedan met schuifd. en air-cond10.380. AUTOM. BEDR. DEVILEE-REIZEVOORT DA COSTASTRAAT 14—16 TEL. 31200 LEIDEN 0 Vervolg van pag. 1 In tegenstelling met de opgewonden stemming van maandag ging het gis teren rustig en zakelijk toe. Ondanks het feit dat men fel tegenover elkaar staat, trachtte men te voorkomen elkaar in een hoek te drijven. Ook dr. Nkroemah, de premier van Ghana, was maandag reeds voorzich tig tewerk gegaan en heeft wijselijk nagelaten zijn eerder geuit dreigement te herhalen, dat Ghana het Gemene best zal verlaten indien Zuid-Afrika er in blijft. Er Is ook geen enkele reso lutie ingediend waarin met Zuid-Afri ka's uitstoting wordt gedreigd of waar in deze wordt geëist. De Zuidafrikaanse radio-omroep heeft zijn medewerkers verboden hef woord „apartheid" te gebruiken, tenzij in rechtstreekse aanhalingen. Een woord voerder van de omroep, welke onlangs er van is beschuldigd de regering te steunen, deelde gisteren mee, dat voort aan gesproken zal worden over ..zelf ontwikkeling" als de rassenpolitiek van de regering wordt bedoeld. Dit woord was zijns inziens een zuiverder weer gave van deze politiek. Het woord apartheid werd in 1948 voor het eerst gebruikt door de toenma lige premier Malan, die met deze leuze zijn Nationale Partij naar de overwin ning voerde. De beheerschapscommissie van de Algemene Vergadering der VN heeft gisteravond een ontwerp-resolutie aan vaard, waarin een beroep wordt gedaan op de eerste-ministers van de staten, die lid zijn van het Britse Gemenebest en die thans in Londen vergaderen, om hun invloed aan te wenden op Zuid- Afrika, opdat dit zijn politiek in zuid west-Afrika zal veranderen. Zuid-west- Afrika is een voormalige Duitse kolonie waarover de Zuidafrikaanse Unie na da Eerste Wereldoorlog, ingevolge een haar door de volkenbond verleend man daat, het beheer heeft gekregen. De goedgekeurde ontwerp-resolutie zal thans door de Algemene Vergadering worden behandeld. 0 Vervolg van pag. 1 Hetzelfde goede humeur en de Paryse humor, die de stakers manifesteerden, heeft ook de rest van de Parijse bevol king gisteren maar getoond. Het weer en de zon werkten trouwens intensief mee en zo heeft iedereen alle euvels van de stakingsdag maar gelaten zoniet met opgewektheid gedragen. Er werd niettemin in heel Frankrijk geen brief meer besteld en geen vuilnis emmer geldigd of opgehaald. Men kon geen telegram versturen en geen inter nationale telefoongesprekken voeren. De ziekenhuizen namen alleen de zwaarste gevallen op. Het duurde een kwartier of langer voor men een glas met water had gevuld en de meeste vliegtuigen zijn op de grond gebleven. Het is waar, dat ook de belastingkantoren gesloten wa ren. Vanmorgen liep alles echter zoniet op rolletjes, dan toch weer volgens Frans gebruik in afwachting van de volgende staking die door de vakverenigingen in tussen al werd aangekondigd. „Zolang onze eisen niet zijn ingewil ligd zullen we ons offensief tegen de regering vervolgen", zo hebben de sta- kingscomité's al beloofd. En omdat se dert 1953 Frankrijk geen ambtenaren- staking van de omvang van gisteren had meegemaakt belooft het komende weken op het sociale front nog wel even te zul len blijven rommelen. Mr. W. G. J. Veenhoven overleden Ruim 30 jaar secretaris Ned. Dagbladpers In een der Amsterdamse ziekenhuizen is zondag j.l. op 60-jarige leeftyd over leden mr W. G. J. Veenhoven, die gedu rende langer dan 30 jaar de uiterst be kwame secretaris van de Ver. De Neder landse Dagbladpers is geweest. Mr. W. G. J. Veenhoven werd geboren op 4 december 1900 te Hengelo. Na het gymnasium te Haarlem te hebben door lopen, studeerde hij rechten aan de Universiteit van Amsterdam, waar hjj in 1923 de meesterstitel verwierf. Spoe dig daarop vestigde hij zich in Haarlem als advocaat en procureur. In september 1929 werd de heer Veenhoven benoemd tot secretaris van de Vereniging „De Nederlandse Dagbladpers". Gedurende de tweede wereldoorlog heeft hij deze functie enige jaren moeten neerleggen, doch onmiddellijk daarna heeft hy met grote voortvarendheid zyn taak weer opgevat. Kort na de viering van zijn 25- jarig jubileum werden zijn grote ver diensten erkend door zijn benoeming tot officier in de Orde van Oranje Nassau. De grote toename van de werkzaam heden verbonden aan de functie van secretaris van de Vereniging ,De Nederlandse Dagbladpers" noodzaakten hem steeds minder aandacht te beste den aan zijn praktijk als advocaat. In verband daarmee heeft hij in 1959 het procureurschap neergelegd, al bleef hij als advocaat ingeschreven. Als secreta ris van de Vereniging „De Nederlandse Dagbladpers" heeft de overledene ge durende meer dan 31 jaar, mede dankzij zijn zeer bijzondere persoonlijkheid een centrale rol gespeeld in de wereld van pers en publiciteit. Daarnaast vervulde hy diverse uiteenlopende functies in het maatschappelijk leven: onder meer was hij geruime tijd Kantonrechter-plaats- vervanger in Haarlem en was hy com missaris van verschillende ondernemin gen. De crematie heeft heden in alle stilte plaats gevonden. feessijM :3tnssoido PICTOGRAM m- 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen l Idee: C. G. Vink, Leiden Advertentie HOOIGRACHT 54 LEIDEN PRINS BERNHARDSTR. 51 NOORDWIJK BINNENLAND De crematie van het stoffeiyk over schot van de heer K. R. van Staal, oud directeur van de N.V. Uitgevers- en Druk- kersbedrijf Boom-Ruygrok ln Haarlem en oud-secretaris van „Expoge", ls bepaald op vrijdag 17 maart na aankomst van de trein van 14.02 uur te Drlehuis-Wester- veld. Deze week wordt ln het Rijnhotel ln Rotterdam, onder auspiciën van de Raad van Europa, een conferentie gehouden, welke gewijd is aan de problemen van on aangepaste Jeugd. Deze conferentie is van morgen geopend door de. staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, mr. Y. Scholten. De 5-Jarige Henriette G. J. Jansen uit Tilburg stak gistermiddag Juist voor een naderende personenauto de Broek- hovenseweg over en werd aangereden. In de loop van de avond ls het kindje aan de bekomen verwondingen overleden. Gistermiddag om vijf uur is de oefe ning voor de Luchtmacht, welke plotse ling begon, geëindigd. Uit de resultaten die al bekend zijn mag geconcludeerd worden, dat deze oefening een geslaagd verloop heeft gehad, aldus de Luchtmacht voorlichtingsdienst. - De 41-larige elektricien-timmerman Pllkes uit Graft, is toen hy met zyn motor voor een tegenligger uitweek, in de wegberm terechtgekomen en over de kop geslagen. In het centraal ziekenhuis in Alkmaar is hh kort na aankomst bezwe ken. De man Iaat een vrouw en vier kin deren achter. BUITENLAND De leider van Afrikaanse democra tische bond van Kenia (KADU). Ngala. heeft gisteravond te Nairobi meegedeeld dat zijn partij haar ministers uit de rege ring van Kenia terugtrekt omdat Djomo Kenjatta niet wordt vrygelaten. Twintig inzittenden van een Brazi liaanse autobus zijn naby Rio de Janeiro verdronken doordat de bus ln een rivier terechtkwam. Op het moment dat de bus een brug passeerde stortte deze in. Het hoofdkwartier der Westduitse marine zal met ingang van 1 april van Wllhelmshaven worden overgebracht naar Flensburg, aan de Oostzeekust. De commissie der V.N. voor de rech ten van de mens heeft gisteren met vijf tien stemmen voor en drie onthoudingen de Sovjet-Unie. de Oekraïne en Polen een ontwerp-resolutie aanvaard, waar- In wordt verklaard dat niemand op wille keurige wijze mag worden aangehouden, gearresteerd of uit het land gezet. De resolutie werd ingediend door Denemar ken. India en Panama. De driehonderd diplomaten, die in Wenen bezig zijn met het opnieuw formu leren der diplomatieke gebruiken, hebben een Frans voorstel goedgekeurd, waarin wordt bepaald dat een staat, die een di plomaat van een ander land tot „onge wenst persoon" verklaart, ln het vervolg geen reden meer voor deze maatregel be hoeft op te geven. De regering van de voormalige Fran se kolonie Senegal heeft besloten de Chi nese Volksrepubliek en de Noordvletna- mese republiek te erkennen. De griffie van het internationale1 ge rechtshof in Den Haag heeft bekendge maakt dat het hof op dinsdag 4 april achter gesloten deuren bijeenkomt om een nieuwe president en vice-president te kie- De officier van Justitie by de recht bank te Utrecht heeft gisteren 2% Jaar nieuwe preemem en »iee-preemeu. „e u.e bouwvakarbeider uit Soest De man moest verder zal het hof een aantal flnan terecht staan wegens poging een vrouw van het leven te beroven, voorts wegens mishandeling van het slachtoffer en dief stal van een geldbedrag van f 20. De Nederlandse ambassadeur te Ma drid, mr. W. Cnoop Koopmans en echt genote hebben gisteravond in het gebouw van de Nederlandse ambassade te Madrid een afscheidsontvangst gegeven, die o.m. werd bezocht door verschillende Spaanse ministers, de onder-minister van Buiten landse Zaken, het dlplomptleke Corns en talrijke personen uit het Spaanse finan ciële en culturele leven. i ciele en administratieve vraagstukken be handelen. BM een hotelbrand op het Canadese Prins Edward-elland zyn naar gevreesd wordt zes mensen om het leven gekomen, terwijl de vijftien hotelgasten ln een' zie kenhuis moesten worden opgenomen. De toestand van twee hunner Is ernstig. Bij Tel-el-Kadl ln het uiterste noor den van Israël zijn de resten blootgelegd van een palels dat mogelijk gebouwd is door Koning Salomon de Wijze, de derde koning van het oude Israël. Een dertienjarige Jongen in Filssen (West-Duitsland). die bij een vechtpartij een negenjarige jongen had doodgeslagen, vertelde de politie dat hy van een tele visie-uitzending geleerd had hoe men „doeltreffende" klappen met de zykant van de hand kon toebrengen. In de omgeving van de Peruviaanse hoofdstad Lima ls men begonnen met de bouw van drie satelliet-steden, die te zamen aan meer dan een half miljoen personen onderdak zullen moeten ver schaffen. De Verenigde Staten hebben gisteren bekendgemaakt dat zy medicamenten per vliegtuig naar Niger hebben gezonden om de regering van die voormalige Franse ko lonie te helpen by het bestrijden van een epidimie van hersenvliesontsteking. Het ministerie van Volksgezondheid van Niger heeft melding gemaakt van 2.000 gevallen van meningitis waarvan 400 met dodelijk afloop. Frankrijk heeft een arts en zes helpers naar Niger gezonden en West-Duitsland heeft een bedrag van 65.000 mark ter beschikking gesteld voor het kopen van medicamenten. Talrijke wandelsport-beoefenaars van overal ter wereld hebben zich opgegeven voor deelneming aan de traditionele vier daagse mars naar Jeruzalem later deze maand. Er worden thans voorbereidingen getroffén voor de ontvangst van meer dan 13.000 wandelaars 3.5 duizend meer dan vorig Jaar onder wie het grootste aan tal „burgers", ongeveer drieduizend, tot nog toe. Een grote groep komt uit Neder land. De mars eindigt 23 maart met een massale Intocht ln Jeruzalem. Nieuw-Zeeland wil in 1961 en '62 vyfdulzend immigranten aantrekken. In Engeland en Nederland wil men vaklieden aanwerven en ook wat ongeschoolde ar beiders. Het is de bedoeling, zo heeft de minister voor Immigratie Thomas Shand meegedeeld, dat er in het begin tien Brit se en vyf Nederlandse gezinnen per maand overkomen. De burgemeester van West-Berlijn, Brandt, heeft gisteren in Washington na besprekingen met hoge Amerikaanse func tionarissen verklaard, dat hij zeer tevreden ls over de Amerikaanse militaire plannen om West-Berlijn te helpen beschermen. VOOR HEDENAVOND: Hilversum 1, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Dansmuz. 19.00 V. d. kind. 19.10 De Christen op de barricaden, toesp. 19.20 VARA-Varia en gram. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Caba ret. 20.35 Gram. 20.45 Dit is Uw leven. 21.45 Gram. 21.55 Strijktrio. 22.20 Zestig Jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws. 22. Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevel vlek. lezing. 23.14 Radiofilharm. ork. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 De koorzang onder de loep, muzik. lezing. 18.20 Het Spectrum, lezingen. 18.35 Leger des Heilsmuz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Lichte muz. 19.30 Radio krant. 19.50 Gram. 20.15 Lijdensover denking. 20.45 Vocaal-ens. en sol. 21.05 Pianorecital. 21.20 Gram. 21.45 Muzik. le zing. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Gram. 23.25 Platennieuws. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISI5PROGRAMMAS NTS: 15.15-17.00 Voetbalwedstr. om de Europa Cup te Praag. VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30-17.40 De Verrekyker. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Pas geperst. 20.50 Licht progr. 21.30 Meis jeskoor en instr. ens. 21.40 Attentie. 22.10 Avondwydlng. Advertentie nieuW %RATTEN- muizén%pasta VLOKKEN v, ROEIT ZE GENADELOOS UIT WOENSDAG Gew. Arbeddsbureau (Doezastraat 2a) Voorlichting over Nieuw-Zeeland. 8 uur nam. In den vergulden Turk: Ledenvergade ring Kon. Ned. My voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Rehoboth: Ver. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Lezing over het verkeer. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Chr. Plat telandsvrouwen- en Melsjesbond. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. A. C. van der Leeden over: „Te kenaars onder de Samarokena". 8 uur nam. Snouck Hurgronjehuis: Prof. dr. B. C. J. Lievegoed over: „Anthroposofie, een weg tot de mens". 8.15 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Concert LKK „Voor Allen". Quintette Marie Claire Jamet. 8 uur nam. DONDERDAG 't Boshuis (Hoflaan 76)Jaarverg. Ned. Christen Vrouwenbond afd. Leiden-zuld- west. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. Mees- terserie Residentie-Orkest o.l.v. Antal Dorati. Solist Nlklta Magaloff. 8 uur nam. Oegstgeest Witte Huls. Jaar vergadering Chr. Hlst. Kiesvereniging. 8 uur nam. Wassenaar: Huize Den Deyl. Dr. ir. J. Mol over marktprljsonderzoek voor Ver. Oudleerlingen van Landbouwonder- wijsinrichtingen. 7.45 uur nam. VRIJDAG Acad. Ziekenhuis: K. en O. Spr. dr. L. A. Boeré over het Acad. Ziekenhuis. 8 uur nam. Lakenhal: Ver. „Oud-Lelden". Lezing dr. W. D. van Wijngaarden over bedreigde schoonheid ln het Nijldal. 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Centr. AR Kiesvereniging. 8 uur nam. Remonstrantse Kerk: Spr. ds. J. Th. Mackenzie. „De mens en zijn God". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O. Lezing K. van Zwieten „Ontmoeting van mens en dier" en Biydorpfilm. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Lustrumconcert Collegium Muslcum. 8 uur nam. 't Schuttershof: Opening Vebo-Paasten- toonstelling. 10 uur voorm. Veemarkt: Paasveetentoonstelling. Rest. Van der Heyden: Ned. Handels- reizigersvereniging. 8 uur nam. Schouwburg: Toneelavond Chr. Lyceïs- tenver. „Amicltia et Animo Juncti". 7.45 uur nam. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal): „Het Nieuwe „Toneel" speelt „In een andere wereld". 8 uur nam. Leldsche Volkshuls: Filmavond Werkge meenschap „De Ratel". 8 uur nam. Voorschoten: Bondsgebouw. Dansavond R.-k. Instuif Jong Voorscho ten m.m.v. The Cold Stars. 8 uur nam. ZONDAG Doopsgez. Kerk: Adventskerk 10-11 uur voorm. bybelstudie; 11 uur voorm. ds. K. C. van Oossanen. Ons Centrum (Hooigracht 84)Huma nistisch Verbond. Spr. dr. J. Cohen over Jeugd en verantwoordeiykheid. 10.30 uur voorm. Stadszaal (grote zaal): Nonstopshow m.m.v. Karin en Johnny Kraaykamp. 8 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Acad. Ziekenhuis (Aula): Uitreiking onderscheidingen Bloedtransfusiedienst Ned. Rode Kruis. 8 uur nam. Lakenhal 8 uur nam. Werkgroep Haagse Comedle. Stadhuis. Gemeenteraad. 2 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Ned. Relsver- enlglng. Film „Rlvlèra's van Europa". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Chr. Zangver. ,Ex Animo" zingt „Matthaus Passion". 7.15 uur nam. Steenschuur 6: Kamperen olv. D. L. Universiteit (filmzaal): K. en O. Film- studiekring. Joegoslavische tekenfilms. 8 uur nam. DINSDAG Schouwburg: K. en O. R'dams Toneel- „De Spaanse Brabander". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Chr. Zangver. „Ex Animo" zingt „Matthaus Passion". 7.15 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling werk Van Goethen. Van der Heyden en Leerlnk. (tot en met 31 maart). Lakenhal: Tentoonstelling van werk van leden der groep .Atol". (Tot 27 maart) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie d Werf park 1; Tentoonstelling geolo gle van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. VOOR DONDERDAG 16 MAART Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwydlng. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookkunst. '11.15 Omr.ork. en solist. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbrneded. 12.33 Hammond orgelspel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, le zing. 13.00 Nws., meded. en beursber. 13.30 Metropole-ork. 14.00 Gram. 14.10 Sopr. en piano. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Lezing over Albrecht Rodenbach. 15.35 Gram. 16.00 Van vier tot vyf. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 V. d. Jeugd. 18.30 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. en solist. 20.55 De dwazen van San Julia, hoorsp. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.45 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Corpsbal v. h. Amsterdams Studenten corps. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 V .d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. KRO: 11.00 V d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wy van het land, praatje. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Volksliederen m/gitaar. NCRV: 14.00 Mensen en wielen, hoorsp. met muz. 14.40 Radiofilharm. ork. en solist. 15.40 Vocaal kwartet. 16.00 Verkenningen in de bybel. 16.20 Kamermuz. 16.50 Gram. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Kamermuz. KRO: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Koper- ork. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Polit. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 21.50 Periodieken-parade. 22.00 Orgelcon cert. 22 30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.30 Tan- ganjika ln de Afrikaanse branding, lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Joprn. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.30 Thuis bijDick Dooyes. 21.00 T.v.-spel. (De zesde etage). BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Voordr. 15.00 Schoolradio. 16.00 Lichte muz. 16.45 Kritieken. 17.30 Gram. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Re constructie van een beroemde rechtzaak. 21.30 Gram. 22.00 Gesprekken. 22.30 Ca baret. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Lichte muz. 13.00 Popul. muz. 13.31 Pro gramma v. d. arb. 14.00 Gevar. muz. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Gevar. muz. 16.45 Muz. bij het werk. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races. 17.48 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Quiz. 21.00 Sa menzang. 21.31 Brievenbeantw. 22.00 Ge var. progr. 22.31 Lichte muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Jazzmuz. 0.31 Lichte muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutsclier Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 16.00 Filmmuz. 16.45 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.35 Ork.conc. 19.00 Nws. 21.05 Kamermuz. 21.45 Nws. 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dans- en amusmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Operamuz. 14.05 Solisten- conc. 17.10 Gram. 17.15 Orgelrecital. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 20.00 Ork.conc. 22.25 Gram. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Amus.ork. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.06 Franse les. 16 21 Kamer muz. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.20 d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Voor dracht. 20.30 Operamuz. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Radio Universiteit. 22.35 Volksmuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.30 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.13 Belgische muz. 15.15 Omr.koren. 15.30 17.00 Nws. 17.30 Kamermuz. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. DE BIOSCOPEN Trianon „De held van Marathon' (14 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Tot de laatste vuurstoot" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur; donderdag: „Bittere rijst". Casino „De Saint ln actie" (14 Jr.) Werkd.:.2.30, 7 en 9.15 urn-; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Klokslag middernacht" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De miljonairsdochter" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Het Mes" (18 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra (Wassenaar) Dag., zat. en zond. 7 en 9.15 uur „Psycho' (18 Jr.). Zond. en woensd. 2.30 „Rushi en de spion nen" (alle leeft.). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden zyn geopend Doeza-Apotheek Doezastraat 31, tel. 21313 en de Haven- Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Bil geen gehoor t>U Uw huisarts of specialist (oï diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) d a bö -1 S a 2 «3 weer 1 s a a3e h Amsterdam mist zw 4 12 6 0 Den Helder onoewolkt w 4 10 7 0 Ypenburg Vllsslngen mist mist zw zw 2 4 13 9 6 5 0 0.3 Eelde on oewolkt w 3 11 6 0 De Bilt mist zzw 2 12 6 0 Twente zwaar bew. w 3 11 7 0 Eindhoven mist wzw 2 13 7 0 Z.-Limburg zwaar bew. wzw 4 14 8 0 Helsinki onbewolkt wnw 6 2 -1 6 Stockholm half bew nw 5 7 3 0 Oslo onbewolkt nw 5 13 6 0 Kopenhagen onbewolkt wnw 9 11 7 0.1 Aberdeen zwaar bew. w.stll 16 4 0.1 Londen mist w.stil 19 5 0 Luxemburg licht bew. nw 2 13 6 0 Parys mist no 2 14 3 0 Bordeaux onbewolkt ono 1 17 4 0 Grenoble geh. bew. W.StU 16 8 0 Nice geh. bew. n 4 10 0 Berlijn Frankfort geh. bew. wnw 6 12 10 0.2 geh. bew. nw 4 13 9 0 München geh. bew. wzw 2 9 6 0 Zürich mist WStll 11 3 0 Genève zwaar bew. nno 4 16 7 0 Locarno onbewolkt ono 1 24 3 0 Wenen geh. bew. wnw 8 12 9 0.6 Belgrado zwaar bew. w 5 12 9 0.2 Athene zwaar bew. nno 4 19 Rome mist W-Sti' 19 5 0 \1accio zwaar bew O 3 12 0 Madrid licht bew. 23 4 0 Mallorca mist w.stll 17 3 0 Lissabon onbewolkt nw 4 27 11 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2