WMËI'4 M '5 Mij 16 IJl 17 IJl IB rj]B lil 21 M f WOENSDAG 22 INDUSTRIE EN SCHEEPSBOUW 13-22 MAART Voorlopig tussen Oost en West geen nieuwe crisis over Berlijn WASHINGTON VOLDAAN OVER HET BEZOEK VAN NKROEMAH LEIDEN BLIJFT AAN DE KOP MAANDAG 13 MAART 1961 Advertentie EBBVfflfCi^ CHCDC KI TO TO JUV A A DT^ V De- o p hef Jaarbeurs-terrein Croesefaan ondergebrachte groepen KJ E B IK KJ i tK3 KJ KJ E ËJ E K. E ËM IO"lö MvA r\ M FC I Elektrische huishoudelijke apparaten - Verlichting - Verwarmings- en MHHMHMmtMtMMWÊÊMHMHMkookapparatenSanitair - Gereedschappenexposeren tjm 22 maart. ^KtANoJJEgW DINSDAG WOENSDAG DONDERDAGW^^^J VRIJDAG ZATCRDAG MAANDAG OINSDAG lj^KW MAAfiT maart V 4 V maart g M maart J maart 1 W maart m MAART Willi Brandt voor Amerikaanse televisie Westberlijnse burgemeester is optimistisch gestemd over komende verkiezingen De thans in de V.S. vertoevende burgemeester van West-Berlijn, Willy Brandt, heeft zondagavond in antwoord op een vraag, die hem werd gesteld in het kader van de Amerikaanse televisie-uitzending „Gesprekken met de pers" („Meet the press"), verklaard niet te menen dat zich in de komende maanden een nieuwe crisis tussen Oost en West over Berlijn zou voordoen. Hij voegde hier echter aan toe: „De Sovjet-Unie heeft te kennen gegeven, dat er mogelijk later in dit jaar terzake druk door haar zal worden uitgeoefend". In antwoord op andere vragen zei Brandt dat de beginselen der Duitse buitenlandse politiek geen wijzigingen zouden ondergaan, indien hij dit jaar tot Bondskanselier zou worden gekozen. „Ook een Westduitse socialistische re gering zou dus vriendschap met de V.S. als een hoeksteen van haar buitenland se politiek beschouwen. Zij zou verder het Westduitse deelgenootschap aan de Westerse gemeenscnap als een onver anderlijk bestanddeel van haar poli tieke denken en handelingen beschou wen", aldus Brandt. De Westberlijnse burgemeester zei ver der dat hij aan de andere kant hoopte dat een nieuwe Westduitse regering meer geneigd zou zijn de veranderende toe standen in de wereld in haar poli tiek te verwerken. „Het moet niet zo zijn dat alle internationale vraagstuk ken eenvoudigweg als een uitvloeisel van de tegenstellingen tussen Oost en West worden beschouwd", verklaarde hij. In antwoord op een vraag over het eventueel uitrusten der Westduitse strijd krachten met kernwapens verklaarde Brandt dat dit een aangelegenheid was, WIM IBO naar Finland vertrokken Wim lbo is gistermiddag met een Finn- air-Caravelle van Schiphol naar Hel sinki vertrokken. De baardige televisie producer werd uitgeleide gedaan door ds. J. A. van Nieuwenhuyzen, hoofd tv-sec- tic van de VPRO. Deze omroepvereni ging wil in samenwerking met de Bel gische televisie een aantal lichte pro gramma's gaan wijden aan in Neder land en België nog minder bekende Europese landen. „Witte Zwanen, Zwar te Zwanen", worden deze uitzendingen genoemd. „Deze programma's zullen een ietwat idealistisch karakter hebben", zei Wim lbo bij zijn vertrek. „Omda/t wij van mening zijn, dat de televisie in staat is de volkeren dichter bij elkaar te bren gen". In opdracht van de VPRO zal hjj nu drie weken in Finland besprekingen voeren. „Het is slecht-s een verkennings reis, een groot avontuur feitelijk", zei hij, „Want we weten nog helemaal niet, wat er uit zal komen. Zo mogelijk zal ik proberen een Finse televisie-uitzen ding direct uit Finland op de Neder landse schermen te brengen". Of er nog Finse artiesten naar Nederland zullen komen, was thans nog niet te zeggen. Als alles loopt volgens plan zal Wim lbo op 31 maart naar Nederland terug keren. Nederlanders naar V.S. ruimtevaartsymposion Twee Nederlanders zullen van 27 tot 29 juni te Santa Barbara in Californië aan het eerste internationale symposion over analytische astrodynamica deelne men. Het zijn de voorzitter van de Ne derlandse Vereniging voor Ruimtevaart, dr. ir. J. M. J. Kooy uit Breda, en de heer M. Vertregt uit Den Haag, die deel uitmaakt van de werkgroep van de NVR. De heer Vertregt zal het woord voeren over het onderwerp „ontsnapping uit een cirkelvormige satellietbaan". ook dr. ir. Kooy zal een ruimtevaartonder- werp behandelen. Het symposion wordt georganiseerd door het Amerikaanse Air Force Office for Space Research in samenwerking met General Electric. Alleen Eichmann wist het De New York Times heeft zondag de tekst gepubliceerd van een correspon dentie die Hermann Goering en Ru- dolf Hess gedurende het proces van Neurenberg hebben gevoerd met behulp van een Amerikaanse psychiater, dr. Gustav Gilbert. Volgens Gilbert vroeg Goering aan Hess wie Hitler had belast met het uitroeien op grote schaal, en hoe het mogelijk was dat in drie jaar twee en een half miljoen joden konden worden vermoord. Hess antwoordde dat dit cijfer hem erg hoog leek, maar dat hij het had gekregen van Eichmann „die als enige de officiële cijfers van het uitroeiings-programma kende". Derde Grand Prix voor Daniël Wayenberg Aan de Nederlandse pianist Daniel Wayenberg is een Grand prix de 1* aca demie Charles Cros toegekend voor zijn opname met het orkest van de Societé des concert du conservatoire onder lei ding van Georges Pretre van Gersh- wins Rhapsody in blue et concert in f. Dit is de derde maal dat een grammo foonplaat van Wayenberg wordt on derscheiden. Vroeger had hij al grote prijzen gekregen voor een Brahmsplaat en voor een opname van de twee piano concerten van Ravel. waarover door de NAVO en de Wes terse gemeenschap in haar geheel moest worden beslist. West-Berlijn een vrijstad In antwoord op de vraag of hiji zich achter het denkbeeld kon scharen dat West-Berlijn een vrijstad zou worden, waarvan de status door de V.N. zou wor den gewaarborgd, zei Brandt dat hij er niet tegen was indien de volkeren organisatie op de een of andere wijze bij het Berlijnse vraagstuk zou worden betrokken. „Doch ik acht het, gezien ook de ont wikkelingen in andere delen der we reld, niet juist de verantwoordelijk van het Westen in West-Berlijn door de V.N. te doen overnemen", verklaarde hy. Toen hem daarop werd gevraagd of hij hiermede zinspeelde op de ontwik kelingen in Kongo, antwoordde Brandt: „De Russen weten dat bepaalde han delingen van hen in Berlijn een ern stig risico zouden meebrengen van een reactie der drie Westerse mogendhe den, die in Berlijn hun verantwoorde lijkheid hebben. Doch dit zou niet zo dui delijk zijn, indien de V.N. de verant woordelijkheid voor Berlijn zouden over nemen." Brandt zei verder dat de Westduitse socialistische partij voorstandster is van blijvende Westduitse hulpverlening aan onderontwikkelde gebieden. In antwoord op een vraag over de komende Westduitse algemene verkie zingen zei Brandt dat het zijn over tuiging was, dat de socialistische party een goede kans had om de overwinning te behalen. Hij voegde hieraan toe: „Een socia listische overwinning zou een stabiele regeringsbasis opleveren. Er zouden zich echter situaties kunnen voordoen, waar in het wenselijk zou zijn ook niet-socia- listen in de regering op te nemen." RUSLAND EN DE V.S. Het langdurige gesprek dat de Ame rikaanse ambassadeur in Moskou, Thoimpson, vorige week met premier Kroesjtsjef had was „weinig bemoedi gend, maar niettemin de moeite waard", aldus de „Washington Post", goed in gelichte kringen in Washington cite rend. Er werd geen overeenstemming be reikt over belangrijke geschillen, maar het gesprek kan worden beschouwd als een basis voor besprekingen zonder bit terheid en zonder dat een der partijen zich verplicht behoeft te voelen de pro- pagandatrom te slaan. President Kenne dy zal de ambassadeur opdracht geven in de rustige sfeer van de geheime di plomatie verder contact met de Sovjet- russische regering te onderhouden. Ook Kroesjtsjef zou interesse hebben ge toond voor dergelijke contachten. Mogelijk zullen de gesprekken door de Amerikaanse minister van Buitenland se Zaken Rusk en zijn Russische ambt genoot Gromiko die momenteel in New York is worden voortgezet. Dutch Swing College terug van succesvolle trip Met het K.L.M.-üjrotoestel uit Zürich is gistermiddag de Dutch Swing College Band na een succesvol optreden van 10 dagen in Zürich, Bazel, San Remo en Müaan, op Schiphol teruggekeerd. Voor al het optreden in San Remo, waar werd deelgenomen aan het jaarlijkse jazzfestival, is een enorm succes gewor den. Meer dan 40 miljoen televisiekij kers hebben de uitzending via hun scherm in de huiskamer kunnen zien. Het was de eerste maal dat de D.S.C.- band in Italië voor een talrijk publiek optrad. Leider Peter Sohilperoort vertelde ge vreesd te hebben, dat men in Zwitser land nogal sceptisch zou staan tegenover de door hem geschreven j azzbewerking van de Wilhelm Teil Ouverture, daar deze door de Zwitsers als een tweede volkslied wordt beschouwd. Het nu als Dixieland uitgevoerde nummer werd echter een groot succes. Het was zowel met grote hilariteit als met enthou siasme ontvangen. Toch geen algehele overeenstemming President Kennedy noemde het ge sprek met Nkroemah „zeer vruchtbaar" en de minister van Buitenlandse Za ken Rusk, die ook bij het onderhoud aanwezig was, noemde de conversatie „nuttig, produktief en zeer de moeite waard". Het feit, dat Nkroemah wat water in zijn rode palmwijn gedaan heeft, toen hij in de Assemblee van de Verenigde Naties sprak, heeft er ze ker toe bijgedragen, dat de sfeer in Washington hartelijk Was. Maar de toe nadering kwam van twee kanten: de nieuwe Amerikaanse regering neemt een ruimer houding aan tegenover de eigen oplossingen, waarmede de nieuwe staten naar voren komen. Rusk gaf openlijk te kennen, dat er elementen Minister mr. J. M. A. H. Luns van Buitenlandse Zaken, is gisteren naar Londen vertrokken voor be sprekingen met een aantal politici President van Ghana deed water in de rode palmwijn Toenadering van twee kanten (Van onze correspondent lm Washington) Drie elementen waren van grote betekenis bjj Nkroemah's korte bezoek aan Washington: a) deze president van Ghana kwam in direct contact met Kennedy's krachtige en warme persoonlijkheid; b) hem werd duidelijk gemaakt, dat Amerika bij uitstek het land is van de anti-kolonfialisme; c) in het gesprek werd men het er over eens, dat de Verenigde Naties een belangrijke taak hadden bij het uit de weg ruimen van conflicten. Juist omdat men in Washington zeer voldaan is over het verloop van Nkroemah's bezoek, kan men verwachten, dat Amerika's gedrags lijn ten aanzien van president Bourguiba van Tunis en president Soekarno van, Indonesië, die beiden spoedig op bezoek komen, ongeveer gelijk zal zijn. van waarde naar voren waren gebracht in de rede, die Nkroemah in de V.N. over de Kongo had gehouden. Amerika kon het er mee eens zijn, toen Nkroe mah aandrong op krachtige actie van de V.N. in Kongo en op nieuwe ver kiezingen aldaar onder supervisie van de V.N. Andere elementen van Nkroemahs Kongo-politiek konden echter geen ge nade vinden in Wahington. Nkroemahs steun aan Loemoemba kon men nooit waarderen en zijn steun thans voor Gi- zenga waardeert men evenmin. Ook voelt men er in Washington niets voor, dat de buitenlandse vertegenwoordigin gen uit Kongo worden teruggetrokken. Kreeg Nkroemah geheel zijn zin, dan zou het land nagenoeg onder voogdij van de V.N. worden gesteld. Maar het deed de Amerikaanse regering genoegen, dat Nkroemah niet langer propageert, dat uitsluitend Afrikaanse landen deel nemen aan de V.N.-actie in Kongo. Geen communist Na afloop van het gesprek met Ken nedy verheelde Ghana's president aller minst, dat hij meer ingenomen was met de nieuwe Amerikaanse regering dan met die van Eisenhower. Kennedy zal het hem stellig niet hebben ge vraagd, maar een Amerikaans journa list vroeg hem na afloop, of hij com munist was. Dat gaf hem de gelegen heid om met nadruk aan de pers dui delijk te maken, dat men Afrikaans nationalisme toch vooral niet met com munisme moet verwarren. Nkroemah kwam alleen naar Washington om een gesprek te hebben met de nieuwe pre sident. Een officieel staatsbezoek was dit niet. Ook Soekarno brengt in april geen officieel bezoek. Toch ging Kenne dy naar het vliegveld om zijn gast af te halen en 21 saluutschoten gaven aan het welkom een officieel geluid. Nkroe mah heeft die attentie zeker op prijs gesteld, maar nog meer scheen hy in genomen met het feit, dat Kennedy hem, na afloop van het gesprek, mee had genomen naar de huiskamer om kennis te maken met mevr. Kennedy en met de drie-jarige dochter Caroline. Kennedy lijkt wel de juiste figuur voor een dergelijke ontvangst. Hij doet be slist niet gewichtig of uit de hoogte, maar in een gesprek moet de bezoeker wel heel spoedig beseffen, dat Ameri ka's jonge president over een scherp intellect en helder inzicht beschikt. Voor al de confrontatie piet Kennedy's sterke en warme persoonlijkheid moet een ele ment van betekenis zijn bjj zulk een bezoek. Amerika, dat vroeger een kolonie van Engeland Is geweest, gaat er uiteraard prat op, zich zijn onafhankelijkheid te hebben bevochten. Nkroemah, die tien jaar lang in Amerika heeft gewoond, kan dat weten. Maar Kennedy heeft hem toch nog eens duidelijk gemaakt, dat de Verenigde Staten in wezen an ti-kolonialistisch zijn en niets liever zien, dan dat de nieuwe staten van Afrika in vrijheid hun geluk vinden. Maar dan ook in vrijheid en niet in een satelliet-positie. Vermoedelijk zelfde recept voor president Soekarno Men behoeft niet in koffidik of thee- blaren te kijken om te voorzien, dat Soekarno eind april ongeveer op gelijke wijze te Washington ontvangen zal worden. Ook hij brengt geen staatsbe zoek. (Bourguiba, die 3 mei komt, doet dat wel). Ook voor Soekarno zal de confrontatie met Kennedy's persoonlijk heid een bijzondere ervaring kunnen zijn. Nkroemah en Kennedy konden goed met elkaar overweg. Beiden spra ken zeer openhartig en alle les-lezerij werd gelukkig vermeden. Ook in het gesprek met de Indonesiër zal Kennedy zijn anti-kolonialisme naar voren kunnen brengen en ook aan deze van het Britse Gemenebest over de kwestie Nieuw-Guinea. Zijn zoon en zijn hond deden hem op Schip hol uitgeleide. Hockey-competi tie In een felle, maar sportieve wedstrijd heeft Leiden I een zeer kleine zege we ten te behalen op concurrent HGC. Door deze overwinning blijft Leiden aan de kop en heeft tevens HGC uitgeschakeld voor de strijd om de eerste plaats. Het leek er anders in de eerste helft geenszins op, dat de Leidenaars de winst zouden binnenhalen. Al direct in de eer ste minuten kwam HGC razendsnel op de Leidse veste af, wat resulteerde in een (mislukte) strafcorner. HGC bleef domineren met haar uitstekend opge bouwde aanvallen: snelheid en bewege lijkheid van de spelers waren de twee factoren, waarop het HGC-overwicht steunde. Linksbuiten Lens vooral was watervlug, maar de Leidse achterhoede wist het hoofd koel te houden en de aanvallen in de kiem te smoren. Leiden ontworstelde zich aan de druk en en kele snelle aanvallen via L. Krol, brachten wat meer leven in de Leidse voorhoede. Voorlopig wist HGC echter kundig haar doelgebied te zuiveren, met als uitblinker in de defensie B. Peters. Zo ging de rust in met de beste kansen voor HGC. Na rust echter een fel Leids offensief op het HGC-doel. Dit kleine overwicht resulteerde in een goal. Een snelle aan val bracht de HGC-doelman in moei lijkheden. Het leek er even op dat een strafbully zou volgen, maar de bal werd weer vrij gespeeld en M. Nieuwenhuizen wist met een mooi schot in de uiterste hoek, te scoren'(1—0). HGC leek even HVL stoeide met St. Lodewijk: 20—1 St.-Lodewijk, hekkesluiter in de districts 2e-klasse West IB, heeft van HVL een verpletterende nederlaag te incasseren gekregen. Met de regelmaat van een klok gingen de doelpunten van de roodwitten het Rotterdamse doel bin nen. Het duurde zo'n tien minuten voor dat de Leidse aanvallers in de eerste helft het juiste maatgevoel van de pass hadden gevonden. De ijverige en hard spelende Rotterdamse verdedigers kon den de HVL-combinaties in die eerste fase van de stryd nog bij benen. Dat veranderde op slag toen aanvoerder Rijnsburger een geslaagde solo op de linkervleugel afrondde met een haar- zuivere boogbal, die over de vertwijfeld springende St.-Lodewijk-doelman in de uiterste rechterbovenhoek van het doel verdween, 1—0 voor HVL. Met de rust was de stand al 71 voor de roodwitten. Na de hervatting gingen de Rotterdam mers voor het hoge tempo van HVL definitief door de knieën. De Leidse aanval gaf een nummer prijsschieten weg. Toen de arbiter voor de laatste maal floot, was er één Rotterdammer, die met een opgelucht gezicht van het veld stapte, de St.-Lodewijk-doelman. Twintig maal had hij in deze wedstrijd de trieste gang naar het net moeten maken en dat is zelfs voor een enthou siaste doelman wel wat teveel van het goede. Volgende week thuis op Roomburg zal HVL het tegen het felle, harde Rotter damse Activitas, niet zo gemakkelijk krijgen. Komen Rijnsburger c.s. echter volledig uit, dan moet ook die ontmoe ting voor HVL winst opleveren. HENGELSPORT „Visclub KNG". Wedstrijd te Leimui- den. Uitslag: 1. A. Flippo 1005 gr., te vens winnaar van 2 wisselprijzen; 2. J. Roman 843 gr., tevens winnaar van wis- selprijs, 3. D. Hoogstraten 788 gr., 4. P. Neuteboom 718 gr., 5. N. v. d. Linden 603 gr., 6. P. van Egmond 290 gr., 7. H. v. d. Kaay 283 gr., 8. K. Offerman 247 gr., 9. P. Benning 228 gr., 10. E. Vogelenzang 215 gram. „De Dobber". Wedstrijd te Oude Wete ring. De vangst slecht. Uitslag: 1. P. Eradus (tevens gr. voorn en blei), 2. H. Boot, 3. K. Lafeber (tevens kampioen van het jaar), 4. A. Hoppenbrouwer, 5. J. Eradus, 6. M. Eradus, 7. A. J. Eradus, 8. H. Bachum, 9. J. Vermeer. Miljoen ambtenaren in Frankrijk staakt een dag Naar schatting een miljoen man Frans overheidspersoneel gaat mor gen 24 uur in staking om de eisen voor een minimumsalaris van 500 nieuwe francs en herziening van het salarissysteem kracht bij te zetten. De actie wordt door alle vakbonden met uitzondering van de Confede ration Générale des Cadres" ge steund. Overheids- en gemeentelijke instellin gen zullen worden gesloten, de bezorging van de post en begrafenissen zullen ver traging ondervinden en de douaniers hebben gedreigd geen bagage te contro leren. Het onderwijzend personeel ech ter, dat vrydag juist een serie 24-uur- stakingen heeft beëindigd, werkt nor maal. De arbeiders in de genationaliseerde industrieën nemen niet aan de actie deel. Zij hebben gedreigd vrijdag het werk gedurende twee uur neer te leggen als „waarschuwing" dat hun looneisen moeten worden ingewilligd. bezoeker zal de Amerikaanse gastheer kunnen duidelijk maken, dat geschil len en moeilijkheden het best tot een vreedzame oplossing gebracht kunnen worden in het kader van de V.N. overrompeld, maar veerde weer over eind. Een strafcorner werd echter jam merlijk gemist. De verdediging van Lei den kreeg het even benauwd, maar vooral het beheerste spel van Koeke- •bakker, het goede opstellen van Van Hees en Moens, bleken in staat de druk te weerstaan. Zo kwam een eind aan dit frisse en felle partijtje hockey, waar aan helaas de spanning over het al gemeen ontbrak, met een minieme zege voor de Leidenaars. Ook de Leidse dames zorgden voor vreugde. In een aardige wedstrijd werd Ever Swift overtuigend verslagen (5-0). Mej. Hoen speelde voor het eerst mee als midvoor en bleek een ware ontdek king! Ever Swift begon fel en brak met haar open aanvallen nogal eens door de wat trage Leidse achterhoede. Maar een gewriemel bij het doel van Ever Swift leverde een wat gelukkig doelpunt op van mej. Hoen, door een blunder van de keepster. En opeens was de voorhoede, na zoveel teleurstellende wedstrijden, herboren. Een geweldig offensief volgde. Mej. Hoen zette een aanval om in een schitterend doelpunt, met een grote snoekduik! (2—0). Nu kwam de schot vaardigheid voor de dag! Mej. Hermsen wist 2 x te scoren, nadat de voorhoede paniek had gezaaid in de Ever Swift- achterhoede. Ever Swift probeerde nog door harde klappen en snelle sprints haar clubnaam eer aan te doen, maar mej. Goedkoop maakte aan alle illusies een eind, door een strafbully te winnen, na een overtreding door de Ever Swift- achterhoede (5—0). Mej. Hoen bete kende een prima aanwinst voor de an ders zo schotarme voorhoede!! De tafeltenniswedstrtyd tussen de Ju niorenteams (2e-klasse C) van TOV (Noordwyk) en het Leidse Volkshuis, eindigde in een 7—3 zege voor TOV. Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: BMHCSCHC 1—1, HDM—Be Fair 2—1, TOGO—Laren 2—1. Overgangsklasse AGroen Geel— HHYC 0—1, Leiden—HGC 1—0, Kieviten —Hilversum 2 1—2, Alliance—Amster dam 2 03. 2e-klasse D: Rijswijk—HDM 4 3—1, HHYC 4—Groen Geel 2 3—1, Wilhelmus —Rijswijk 3—1, HDM 4—HDS 2 3—2, VCLLeiden 3 30. 2e-klasse EZandvoort—Zuidwijck 1—2, HBS 2—Kieviten 3 1—0, Alliance 2 —BMHC 5 2—2. Dames, le-klasse: Groen GeelBe Fair 0—3, BDHC—Alliance 3—1, Kievi ten—Gooi 1—0, Laren—RBC 1—1. 2e-klasse B: TOGO 2—Strawberries 21, BDHC 3Alliance 2 01, Kieviten 2Rood Wit 12, LeidenEver Swift 6—0. SPORTSPLINTERS De 23 jaar oude Tsjechische zwem mer Vladislav Hopka heeft zaterdag in het 50 meter-bad in Leipzig het Euro pese record op de 100 meter vlinderslag verbeterd. Hopka maakte een tijd van 1 min. 1.2 sec. Hij bleef daarmee 0.6 se conde beneden het oude record, dat sinds 12 juli 1959 op naam staat van de Italiaan Frederico Dennerlein. De Italiaanse wegrenner Walter Martin won zaterdag in recordtijd de wegwedstrijd Milaan-Turijn. Hy maak te een tijd over de 201 km. van 4 uur 27 min., hetgeen een gemiddelde be tekende van 45.168 km. per uur. 2. Conterno (Italië) z.t., 3.Fantini (It.) op 26 sec. 4. Van Geneugden (Belg.) z.t. Het tweede tiental van het Amster damse VAS heeft ongeslagen het club kampioenschap schaken van Nederland veroverd. De Amsterdammers bereikten dit fraaie en onverwachte resultaat door zondag met 6*63van VVGA te win nen. Een groep van 26 Nederlanders, van wie 12 dames, is met een charter- vliegtuig van Schiphol naar Israël ver trokken om deel te nemen aan de vier daagse aldaar. Zy werden vergezeld door een schattig wit geitje met een blauwe strik om de hals, dat op 15 ja nuari j.l. in Zeeland is geboren. Het beestje zal in Israël aan een kibboets worden aangeboden. —De elf steden-wedstrijd van Brugge naar Brugge over 207 kilometer, is ge wonnen door Rik van Steenbergen (B). De uitslag was: 1. Van Steenbergen <B.) 5 uur 31 min. 2. Van Vaerenberg (B) op 25 sec. 3. Hoevenaers <B) op 40 sec. 4. Severeyns (B) op 1.20, 5. Verlinden (B). 9. Wim van Est (Ned). Het Nederlandse badmintonteam, heeft in Bazel met 92 gewonnen van Zwitserland. De Zwitsers slaagden er al leen in een herendubbel en een heren enkelspel te winnen. Fons Veldhuizen heeft op de Hout maat in Hengelo de internationale mid- vastenloop gewonnen. De atleet uit Oir- schot had een voorsprong van ruim 20 seconden op de Duitse marathonloper Rudolf Ganssier, die op de tweede plaats beslag legde. De Amsterdammer Keesom, die lange tyd met Veldhuizen de leiding had gehad, moest genoegen nemen met de derde plaats. De Nederlandse crosskampioen Hein Cuje toonde zijn uitstekende vorm van de laatste weken door in het Bel gische plaatsje Zelzate een cross te win nen over 7000 meter in 22 min. 36 sec. vóór de Belg. Eugen Allonisius in 23 min. 10.5 sec. De Belg. Walter Baeten heeft zon dag in Herentals een internationale mo torcross. die gold als opening van het Belgische seizoen, gewonnen. Baeten won beide manches. Onze landgenoten De Wit en Van den Oever werden in de eerste manche resp. derde en zesde en in de tweede manche vierde en op nieuw zesde.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5