vRflciiTT^«r;,KHT KONGOLESE STATENBOND MET KASAVOEBOE ALS PRESIDENT Welgeschapen vierling van moeder schaap in boerderij te Oegstgeest Honkvaste ex-dictator HET SUCCES VAN TANANARIVE De vraag is nu: ivat doen de loemoembistische autoriteiten VERVOflC EN...Peor Brandt- Leiden Geen haast om iveer aan de macht te komen Rondom de veemarkt Veehandel niet optimistisch over revaluatie van gulden MAANDAG 13 MAART 1961 De deelnemers aan de Kongolese „topconferentie" in Tananarive hebben besloten een confederatie van Kongolese staten in het leven te roepen. Kasavoeboe is de eerste president van de statenbond, waarin elk der leden-staten soeverein is. Voorts werd besloten tot de instelling van een „organisatie voor de coördinatie tussen de leden-staten". De huidige „centrale regering" in Leopoldstad zal worden ontbonden, zodra deze coördinerende organisatie haar werkzaamheden is begonnen. De ronde-tafelconferentie op Madagascar werd zondag beëindigd. Na afloop werd een communiqué uitgegeven, waarin werd gezegd, dat de conferentie drie resoluties aannam: over de buitenlandse betrekkingen van en de betrekkingen tussen de leden van de statenbond; over de handhaving van wet en orde; over de betrekkingen van Kongo met de Verenigde Naties. In een telegram aan de V.N. hebben de Kongolese leiders om annulering gevraagd van de resolutie van 21 februari, waarin de Veiligheidsraad Hammarskjöld machtigde desnoods geweld te gebruiken om een burgeroorlog in Kongo te voorkomen. Deze resolutie heeft geen zin meer „omdat de eenheid tussen de autoriteiten van Kongo hersteld is". Binnenkort nog twee conferenties De Kongolese autoriteiten, aldus het communiqué hebben voorts besloten dat binnenkort een conferentie van staats hoofden zal worden gehouden, vóór de ronde-tafelconferentie in Elisabethstad. Deze twee conferenties hebben ten doel maatregelen uit te werken voor de uit voering van de besluiten die in Tanana rive zijn genomen. Wat de betrekkingen tussen de Kon golese staten en de buitenlandse poli tiek aangaat, heeft de conferentie van Tananarive besloten, dat het vroegere Belgische Kongo een bond van staten zal zijn, die op het internationale vlak door een president van de statenbond wordt vertegenwoordigd. Een raad van staten, bestaande uit de president van de statenbond en de presidenten van de ledenstaten, zal de algemene binnenlandse politiek en de in ternationale politiek van de statenbond uitmaken, terwijl een uitvoerend li chaam belast zal zijn met de uitvoering van de besluiten van de raad van sta ten. In het communiqué werd gezegd dat de ambtstermijn van de president zou worden geregeld door de raad van sta ten. Voorts werden de volgende punten, gesteld: alle staten zijn soeverein je gens elkaar; besluiten van de staten- raad zullen eenstemmig worden geno men: de samenstelling en functione ring van de coördinerende organisatie zal worden bepaald op een conferentie van presidenten van leden-staten, welke vermoedelijk over een dag of veertien te Bakwanga, de hoofdstad van Myn- staat, wordt gehouden. „Daverend succes" Op een receptie die Tsjombe na de conferentie gaf voor de president van Madagascar, Tsiranana, was de stem ming onder de gedelegeerden opperbest. Kasavoeboe beschreef de conferentie als een „daverend succes". Hij zei: „Ik ben bijzonder tevreden. Wij hebben on ze eigen zaken geregeld. Oost en West Steiner - expositie getuigt van zijn werk Geestelijke vernieuwing (Van onze Haagse correspondent) In aanwezigheid van o.a. de Commis saris der Koningin en mevrouw Klaa- sesz, de Duitse ambassadeur Joseph Loens en zijn echtgenote, een vertegen woordiger van de Oostenrijkse ambas sadeur en de echtgenote van Eerste Kamervoorzitter mr. Jonkman, opende zaterdagmiddag dr. F. W. Zeylmans van Emmichoven de jubileumtentoonstelling „Rudolf Steiner, leven en werk". Velen uit het hele land en ook bui tenlandse gasten waren daartoe naar het voormalig paleis Noordeinde geko men, waar de Anthroposofisehe vereni ging in ons land de expositie ter ge legenheid van de 100ste geboortedag van de veelzijdige Oostenrijker Steiner had ingericht. „Het werk van Rudolf Steiner, dat we dagelijks in ons werk gedenken, is van grote betekenis geweest esn heeft vele vruchten afgeworpen. Op velerlei ter rein heeft hij zijn werkkracht ingezet, hij was een machtig inspirator, die een zaam zym weg ging" aldus de voorzit ter. Spreker memoreerde hoe Steiner zijn weg zocht vanuit het materialisme naar de wereld van de geest. In onze tijd leren miljoenen met zorg de ont wikkeling van het cultuurpatroon zien. Steiner, heeft nooit de bedoeling gehad de wereld te verlaten en te vluchten in een droomwereld. Hij wilde door de dood van het materialisme heen op staan naar de wereld van de geest. De tentoonstelling, zei hij, is daarvan een uitbeelding. Op stijlvolle wijze getuigt de expositie van de veelzijdigheid van de mens Stei ner, die zich op tal van terreinen be woog: de religie, landbouw, architec tuur, voedingsproblematiek, onderwijs en opvoeding er zijn in ons land zeven vrye scholen die in zijn geest werken en medische verzorging. Zelf schreef Steiner eens over de bewe ging, die hij met heel zyn werkkracht diende, de anthroposofie, „dit is een weg, die het geestelyke in de mens zal voe ren tot het geestelijke in het heelal". De voorzitter herinnerde er aan, hoe door Steiner's werk een stroom van gees telijke vernieuwing ontstond. Wy hopen dat ook in onze tyd velen, met name jongeren, zich bij onze beweging zul len aansluiten" zo besloot hij. Velen maakten daarop van de gelegenheid ge bruik de Steiner-tentoonstelling, die tot 29 maart open blijft, te bezichtigen. moeten ons thans in vrede laten en hun handen van Kongo af houden." De conferentie werd bijgewoond door president Kasavoeboe en premier Ileo, president Tsjombe van Katanga, de lei der van de Mijnstaat Zuid-Kasai Ka- londji en de gouverneur van de provin cie Leopoldstad, Kamitatoe. De leiders van de Loemoembistische regering in de Oostprovincie en Kivoe, Gizenga en Kasjamoera, waren niet aanwezig. Delegatie uit Stanleystad? In Leopoldstad vraag men zich thans af, of de Loemoembistische autoriteiten in de Oostprovincie en Kivoe willen deel nemen in de raad van staten en in het coördinerend lichaam. Aanhangers van Kasavoeboe menen dan dat zij niets anders zouden kunnen doen dan zich onderwerpen aan het oppergezag van de eerste president van de statenbond omdat zij anders het gevaar zouden lopen geheel geisoleerd te geraken van de rest van het land. Uit Kongolese bron is vernomen dat leiders in Stanleystad een balletje heb ben opgeworpen wat betreft het zen den van een delegatie naar Leopold stad om daar economische en finan ciële besprekingen te beginnen met de regering-Ileo. Manzikala, premier van de Oostprovincie, zou zyn voornemen bekend hebben gemaakt zulk een dele gatie spoedig te sturen. Dit is echter nog niet officieel bevestigd. De Kon golese leiders, die deelgenomen hebben aan de conferentie in Tananarive, zullen in ieder geval een krachtige poging doen om de Loemoembist Gizenga te bewegen tot deelneming aan de vorming van de statenbond, zo is van gezaghebbende zijde in Tananarive vernomen. In bijna geheel West-Europa en in Amerika is de vorming van een Kon golese statenbond in optimistische be woordingen begroet. Het Russiscne par tij-orgaan „Prawda" noemde het in Ta nanarive bereikte akkoord echter een „kolonialistisch komplot". kkx A\ Onze méér dan 60-jarige ervaring op verhuis gebied waarborgt U een veilige overkomst van Uw bezittingen 20389 Oude Varkenmarkt 5 Gasontploffing in Joegoslavische mijn: dertien doden Dertien mijnwerkers zyn zaterdag morgen vroeg om het leven gekomen tengevolge van een gasontploffing in een kolenmijn te Zagorje bij de Joego slavische stad Ljubljana. Toen het ongeluk gebeurde, werkten er 200 man in de mijn. Op de dertien na konden zij allen gered worden. BRANDT IN AMERIKA Burgemeester Willi Brandt van West-Berlijn is zaterdag in New York aangekomen voor een bezoek van een week aan Amerika. Hij zal ook presi dent Kennedy ontmoeten. (Foto L.D./Holvast) Frans diplomaat moet Polen verlaten De Franse militaire attaché in War schau, kolonel Amedée Mauer, is door de Poolse overheid verzocht het land voor woensdag te verlaten. Naar van diplomatieke zijde in War schau wordt vernomen, heeft Polen de stap genomen omdat Frankrijk onlangs een Poolse militaire attaché ongewenst heeft verklaard. De 7-jarige Jan Bregman vindt het maar zo-zo om vlak bij moeder schaap te staan, die kort daarvoor het leven aan vier welgeschapen lammetjes had geschonken. Het u'os voor het eerst sinds dertig jaar dat op de boerderij aan de Broek- weg 5 in Oegstgeest een dergelijke vierling werd geboren. Generaal Hasselman spoedig uit dienst Generaal B. R. P. F. Hasselman is vanmorgen in alle vroegte met de „Wes terman" van de Holland-Amerika Lijn teruggekeerd uit Washington, waar hij in de laatste drie jaar de functie heeft vervuld van voorzitter van het militaire comité in permanente zitting van de NAVO. Deze functie wordt over enkele dagen overgenomen door de Duitse ge neraal A. Heusinger. Het militaire comité in permanente zitting van de NAVO werd in 1958 ge creëerd en is samengesteld uit dertien vertegenwoordigers van de chefs van staven der aangesloten landen. De Ver. Staten, Groot Brittannië en Frankrijk vormen daarin het uitvoerend comité. Generaal Hasselman werd als eerste als .internationale" voorzitter gekozen. Generaal Hasselman zal binnenkort de toevoeging „b.d." achter zijn militaire rang moeten plaatsen. Het vertrek uit Washington betekende voor hem name lijk een afsluiting van zijn militaire car rière van byna 45 jaar, waarin hij o.m. de functies van chefs van de generale staf en voorzitter van het comité ver enigde chefs van staven heeft vervuld. Zijn toekomstplannen? „Vakantie hou den - en vele, vele reizen maken". Europees ruimte-onderzoek In Parijs vergadert vandaag en mor gen de voorbereidende commissie voor Europees ruimte-onderzoek. De commis sie, die de mogelijkheden voor samen werking van Europese landen op dit ge bied moet nagaan, is opgericht op een conferentie van regeringsvertegenwoor digers uit elf landen, w.o. Nederland, die in november j.l. in Genève is gehouden. Deze commissie staat los van de con ferentie, die eind januari is gehouden in Straatsburg en waar is gesproken over een Frans-Brits plan voor een Europese aardsatelliet. De commissie in Parijs zal werkgroe pen vormen die een algemeen weten schappelijk program zullen uitwerken, dat tegen het einde van het jaar gereed moet zijn. In de commissie zijn ver tegenwoordigd: België Denemarken, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië, Nederland, Noorwegen, Spanje, Zweden en Zwitserland. Op 29 januari 1960 arriveerde een verbannen ex-dictator in Span je en men verwachtte algemeen, dat zijn verblijf daar tijdelijk zou zijn. Maar meer dan een jaar later is Juan J. Peron er nog en hij heeft blijkbaar geen plannen om spoedig te verhuizen. De man, die tien jaar lang heer en meester in Argentinië was, arriveerde in de Zuidspaanse stad Sevilla, waarheen hij reisde van Ciudad Trujillo, in de Dome- nicaanse republiek, in gezelschap van vier metgezellen. Van hen is thans nog slechts een over: de knappe, blonde Isabel Martinez, zijn secretaresse. De eerste die vertrok, was Alberto Campos, een vooraanstaand lid van de ondergrondse „opperste raad van het peronisme" (Consejo Superior Peronis- ta). Hij werd gevolgd door een Ita liaans-Amerikaanse fotograaf, John Del Re genaamd, die altijd beschreven werd als „een persoonlijke vriend." De laatste die afreisde, was „Americo Barrios", een pseudoniem van de Ar gentijnse schrijver Luis Maria Abramon- te, die een tijdlang directeur van „De- mocracia" is geweest, het officiële or gaan van de peronistische partij. Waar de eerste twee zijn, weet men niet, hoewel vermoed wordt, dat Cam pos zich ergens in Argentinië verscholen houdt. Barrios" woont volgens de laat ste berichten in Montevideo, Uruguay, waar Peron hem heeft heengezonden om een dreigende breuk in de boezem van de ook daar bestaande peronistische partij te voorkomen. Peron is verscheidene malen van adres veranderd sedert zijn aankomst in Spanje. Na een kort verblijf in Sevilla verhuisde hij naar een badplaatsje aan I de kust bij Malaga, waar hij verscheide ne maanden bleef. Tenslotte ging hij naar Madrid ,waar hy thans een flat be woont in een der duurste wyken. Wat denkt Peron over zyn kansen om weer aan de macht te komen? Hy geeft nooit een definitief antwoord op die vraag. „Wy hebben geen haast," zegt hij, „als het vandaag niet is zal het morgen zyn, of misschien volgende maand of aan het eind van het jaarWel be weert hy steevast, dat zeventig procent (Van een deskundige medewerker). Het ligt voor de hand dat de revalua tie van de gulden ook op de veemarkten een onderwerp van gesprek was. Men was hierover niet zo optimistisch ge stemd: althans in de kringen van de exporteurs voorziet men nadelige gevol gen hiervan. Natuurlijk zal de concurrentie met andere vee- en vleesexporterende lan den nu worden verscherpt. Met Frank rijk zal het met het schapenvlees ver moedelijk niet zoveel uitmaken. Ten eerste is er momenteel van dit artikel hier te lande niet zoveel voorraad meer en bovendien betreft het een uitgele zen kwaliteatsproduktdat toch al op een hoge prijs staat, zodat nauwelijks 5% op de verhoging van de gulden slechts een geringe rol zal spelen dunkt ons. Fijn rundvlees ging de laatste tijd weinig weg. Men wacht het nu even af, teneinde zich voor verliezen te behoe den. De vette kalveren zullen er zeker wat door worden gedrukt in de prijs. Het is hier voornamelijk Italië, dat we kelijks een vrij groot aantal dieren af neemt. Deze week was de markt dui delijk lager. Wat het fokvee betreft, zullen de prijzen zeer waarschijnlijk ook wat af geremd worden. Het kan al gauw een f50.per rund schelen, doch op de huidige prijzen van goed fokvee, die in hoofdzaak boven en soms flink bo ven de f 1000.per stuk bedragen, valt dat niet zo sterk op. De handel moet natuurlijk wat scherper worden bezien! Op de markten van deze week was er weinig van te bespeuren. Het beste ge- bruiksvee werd meestal goed en prijs houdend of zelfs eerder nog wat duur der betaald, doch voor de matige en minder goede klasse bleef de handel kalm gestemd. Voor de weidekoeien was de vraag vooral in de tweede helft van de week wat gunstiger. Prima beesten voor de weiderij waren bepaald duur. We zagen hier op de Leidse markt nog een 2-tal prima roodbonten aankopen voor f 1100.per stuk, hetgeen bete kent dat werkelijke kwaliteitsdieren voor de komende weiderij niet voor een zacht prijsje kunnen worden bemach- Jaarvergadering Zionisten De voorzitter van de Nederlandse Zionistenbond, de heer J. Elzas, heeft in zyn openingstoespraak tot de 58ste alge mene jaarvergadering, die zaterdag en zondag in Amsterdam werd gehouden, het in Jeruzalem gehouden 25ste Zionis tische Congres het belangrijkste evene ment van het afgelopen jaar genoemd. „Hierdoor is de noodzakelijkheid van een sterke ideologisch duidelijk bewuste Zionistische organisatie alom onbetwist erkend", aldus de heer Elzas. Hij wees voorts op de noodzakelijkheid van het toenemen van de immigratie in Israël, dat vooral behoefte heeft aan vakbekwame mensen. „Misschien zal deze behoefte ten dele worden gereali seerd door Joden, die in de landen waar zy thans leven niet die vrijheid gemeten, waarop ieder menselijk wezen een onaf wijsbaar recht heeft". Als concrete pro grammapunten van de Nederlandse Zionistenbond voor de naaste toekomst noemde de heer Elzas „intensivering van het Joods cultureel werk en de studie van het Herbreeuws, intensivering van het Joods bewustzijn in» het algemeen en het opvoedingswerk onder de ver spreid wonende Joodse jeugd". Eervolle benoeming voor prof. Van Wulfften Palfhe De International Academy of Astro nautics, die haar hoofdzetel heeft in Parijs, heeft besloten om prof. dr. P. M. van Wulfften Palthe, directeur van het Nationaal Luchtvaartgeneeskundig Cen trum te Soesterberg, te benoemen tot lid van de Academy en wel van de afdeling life scientists. Prof. Van Wulfften Pal- the is de tweede Nederlander, wie de eer te beurt valt in deze academie te worden opgenomen. Het vorig jaar werd dr. ir. J. M. J. Kooy uitgenodigd om toe te treden tot de afdeling technische wetenschappen. Dr. Kooy behoorde tot de eerste groep buitenlandse geleerden, die in het verband van de internatio nale ruimtevaartacademie werd opge nomen. Zoals bekend fungeert prof. dr. Theodor von Karman als voorzitter van de academie. tigd. Een knappe jonge weidekoe moet in doorsnee tussen f800 en f900 kosten; voor f 700 koopt men op heden een zeer matig beestje. Het prijspeil van het meeste weidevee zal dan ook dit voor jaar in hoofdzaak tussen f700 en f900 liggen. In de slachtveesector liepen de prij zen voor de allerbeste vleesdieren deze week iets op en voor de rest bleef het op de oude prijzen. Onze noteringen lagen van onder naar boven van f2.60 tot in de top f3.50 per kg. geslacht gewicht. Goede midden klasse tussen f 3 en f 3.20 per kg. Oude re of goede B-klasse f2.802.90 per kg. Vette kalveren aflopende prijzen met een vrij groot aanbod. Prima tot f 3 en voor een enkele wat daarboven, doch de markt lag in hoofdzaak tussen f 2 en f2.75 per kg. levend gewicht. Nuchtere kalveren f 1.151.40; zware tot f 1.50 per kg. levend gewicht. Het wolvee bleef duur. Overhouders voor export f90—f155; ooien met 2 beste lammeren f240f250, minder goede f200f220 per stel. De varkens bleven goed op de prijs. Ook de Utrechtse beurs was zaterdag voor de fijne vleesvarkens bij een krap aanbod vast gestemd. De noteringen bleven gelijk aan die van de week tevoren, doch vóór de var kens boven een levend gewicht van 135 kg. werd 2 cent minder geboden, aan gezien de vette delen even minder kun nen opbrengen. De levende prijzen la gen tussen f 1.92 en f 1.98 gemiddeld per kg. De zeugen werden prijshoudend op genomen ,nl. van fl.65—fl.75 per kg. levend met 4 kg. tarra, naar gelang de kwaliteit. Biggen en lopers zeer duur. Lopers van f 80f115 en biggen van f 50 tot rond f 75 per stuk. De paarden waren gevraagd. Vooral jonge paarden zowel voor het leven als voor de dood stevig prijshoudend of wat duurder .Oudere paarden vrijwel onver anderd. van het Argentynse volk zijn terugkeer wil of in ieder geval de terugkeer van een regime, dat gebaseerd is op de Pe ronistische beginselen. In de laatste verkiezingen zyn er twee miljoen blanco stemmen uitgebracht en de peronisten beweren, dat dit allemaal aanhangers van Peron waren. Volgende maand worden er in Argentinië plaatse- lyke verkiezingen gehouden en volgens Peron hebben zijn aanhangers instructie gekregen blanco te stemmen, hoewel hy „een oogje dicht zal doen", indien som migen „op een bepaalde kandidaat zou den stemmen Over president Kennedy zegt Peron. dat hy „ongetwyfeld een welmenend man is," maar hij voegt eraan toe: „Het valt nog te bezien, of hij de Zuidameri- kaanse problemen beter begrypt dan zyn voorgangers." Peron leidt een uiterst rustig leventje in Spanje. Men ziet hem nooit in een nachtclub, hoewel hij een enthousiast theaterbezoeker is. Hij houdt ervan om elke dag ongeveer drie uur te wandelen, deels na het vallen van de avond. „Lo pen houdt me fit," zegt hij. Overdag beantwoordt hy de brieven, die hy ontvangt en spreekt hij met be- wonderaars, die hem komen opzoeken. Macmillan wil Chinese premier uitnodigen voor ontwapeningsgesprek (Van onze Londense correspondent) Volgens de Sunday Express zou pre mier Macmillan, die zichzelf nog steeds als vredesbemiddelaar beschouwt, van plan zijn China's premier Tsjoe En-lal uit te nodigen voor een nieuw top-ge- sprek over de ontwapening in Genève. Macmillan acht het van het grootste be lang China bij het ontwapeningsvraag- stuk te betrekken, omdat het waarschynlyk de volgende nucleaire mogendheid zal zijn. Hierover is uitvoerig gesproken op de Gemenebest-conferentie. Ook is er de kwestie van China's algemene status. Macmillan wil voorkomen dat China's toelating tot de Verenigde Naties over haast aan de orde zal worden gesteld, vandaar de omweg van een contact bui ten de Verenigde Naties om. President Kennedy zal tegenover de critici, die bezwaar mochten maken tegen zijn ont moeting met Tsjoe En-lai altijd nog kunnen aanvoeren dat president Ei sen - hower in 1954 ook in Genève om de ronde tafel heeft gezeten met China. Vakbondslieden staken (Van onze Londense correspondent) Engeland is op stakingsgebied veel ge wend maar dat bestuursleden van een vakbond staken is iets volkomen nieuws. Dit is het geval met de bond van musici. Een aantal functionarissen heeft het werk neergelegd, wegens een niet-in- gcwilligde salariseis. De algemene secre taris van de bond en een aantal leden van het bestuur sloten zich by de sta king aan. hoewel zij zelf niet recht streeks by deze salariskwestie betrok ken schijnen te zyn. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 11 maart. Groenteveiling: waspeen per kist Al 7.50- 9.60, A2 4.60-7.50. BI 7.50-8.20, B2 1.40, C2 2.00-2.70, breekpeen per kist 1.10-3.60. boerenkool 11.00. Aanvoer waspeen 45.000 kg, waarvan 31.000 kg voor export werd verkocht. LISSE, 11 maart. Plantgoedveiling. Met het plantgoed van gladiolen gaat het nog steeds niet vlot, wel sommige soorten in de maat 6/8 als ze voor export nodig zijn. Deze brengen nog een goede prijs op, maar verder zijn de meeste soorten goed koop. GLADIOLEN: 6/8 4/6: Alfred Nobel 140 0.45. Flower Song 0.80 0.65, Firebrand 2 50 Gen. Eisenhower 1.20 0.55, Joh. Strauss 0.70 0.38, Leeuwenhorst 0.90 0.45, Marconi 0 80 0.55, Nieuw Europa 1.00 Norvica 0.60 0.40. Pastel Beauty 0.80 0.45, Patriot 0.80 0.40, Polygoon 0.55 0.40. Pride of Hol land 1.40 Prinses Beatrix 0.70 Sal mans Sensation 2.00 0.90, Sans Soucl 1 40 0.40, Sneeuwprinses 0.80 Spie and Span 1.60 0.55, Troef 1.10 0.70. Wembley 0.40. ROTTERDAM, 13 meert. Veemarkt Aanvoer in totaal 2054; vette koeien en ossen 1253; varkens 801. Prijs in cents per kg: vette koeien le kw. 300-330, 2e kw. 275-300, 3e kw. 260- 270, varkens (lev. gew.) 198 195 192. RIJNSBURG, 11 maart. Bloemen veiling Flora. Tulpen: Red Giant 85- 95. Elmus 90-95, Copland roze 100-105, Copland Rival 105-115, Generaal de Wet 70-80. Cordell Huil 100-110, Golden Har vest 85-95, Belona 100-120. White Sail 80- 90. Madame Le Feber 80-90, Hyacinten 60- 80 alles per bos; Anemonen 450-580. Di verse Narcissen (koude grond) 170-280 per TER AAR. 10 maart. Groenteveiling: witlof 1 50-55, ld. 2 41-48, ld. afw. 30-41, ld stek 13-26, spinazie 45-57, ld. 2 38-44, prei 21. kroten 5, uien 8 alles per kg. sla 17-23, ld. 2 13-16, ld. C 8-12, komkommers 86 alles per stuk, radijs 20-30, idem 2 14- 9. raapstelen 4-3, selderij 10-21, bosuien 13, alles per bos, stoofsla 70-1.40 per kist.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4