KNAPPE ZEGE VAN DE KUYTER OP JONGE BELG CEULEMANS Ook Scherz nog ongeslagen Wordt Leiden le klasser? Gerben Karstens was in 1960 de regelmatigste nieuweling Parijs - Nice YYS verliest onnodig ZATERDAG 11 MAART 1961 Europees kampioenschap driebanden Hennie de Ruyter heeft vrijdag middag nadrukkelijk zijn kandida tuur gesteld voor de Europese titel driebanden, waarom dezer dagen met een grote verbetenheid Triest wordt gestreden. Voor de derde achtereenvolgende maal kwam hij tot een overwinning, dit maal op de sterke jonge Belg Ceu- lemans, maar het was niet alleen hierdoor dat hij zich onder de titel- pretendenten schaarde. Zijn bijzon der knappe spel in de eerste helft van zijn partij na 24 beurten bedroeg zijn gemiddelde 1.375 droeg hiertoe mede voor een be langrijk deel bij. De sigaret, die de wedstrijdleider, de Belg Druart hem had onthouden (volgens de wed strijdreglementen mogen de spelers tijdens een partij niet roken) had de Nederlander meer dan verdiend en hij smaakte In afwijking van het eerder opgestelde speelplan, werd onze landgenoot tegen over de Belg Ceulemans geplaatst, die in zijn eerste partij had ^eexcelleerd met een moyenne van boven de één. Het viel de Waalwijker, die op deze partij geens zins had gerekend, danig tegen. In zijn eerste beurt was hiervan echter reeds weinig te bespeuren: hij startte met een serie vanzeven. Deze voorsprong slonk echter snel weg, want terwijl De Ruyter hiermee voorlopig zijn kruit had verschoten, kwam Ceulemans langzaam naar voren en na tien beurten was de stand 810 in het voordeel van onze landgenoot. Had het hem opgelegde rookverbod De Ruyter toch uit zijn Hockey-competitie Door de overwinning op Amsterdam 2 heeft Leiden de leiding in de overgangs klasse A genomen. Wanneer onze stad genoten in de resterende twee wedstrij den tegen HGC de volle winst binnen halen, kan Leiden 1 zich verheugen op het eersteklasserschap. Morgen vindt de eerste ontmoeting plaats op De Krogt. Vanzelfsprekend wordt dit een buitenge woon spannende wedstrijd, nu er zoveel op het spel staat! Een voorspelling is moeilijk, want ook HGC is een club die hoog genoteerd staat en eveneens de kansen op promotie in handen heeft! Afgelopen zondag heeft Leiden 2 het kampioenschap van haar afdeling be haald. Zandvoort was zo vriendelijk om van HBS te verliezen, zodat de Leide- naars, zonder te spelen, onbereikbaar werden. Het wachten is nu op de promo tiewedstrijden voor een plaats in de pro motieklasse. Dames 1 sukkelt de laatste tijd met een onvolledig elftal. De resultaten be wegen zich dan ook in dalende lijn. De gradatie is niet op handen, maar toch zakten de dames naar de onderste re gionen op de ranglijst. Zondag kan ge lukkig op volle sterkte worden gespeeld tegen """ver Swift. We zien mej. Beukema toe Water weer op haar vertrouwde backplaats, terwijl mej. Goekoop naai de spilplaats is verhuisd om de weinig produktieve voorhoede de nodige stoot kracht te geven. Mej. Holthuis is, na het experiment van vorige week, op de mid- voorplaats gebleven. Hockeyprogramma Heren, le-klasse: BMHCSCHC Delftse StudsAmsterdam; HDMBe Fair; TOGO—Laren. Overgangsklasse A: Groen Geel HHYC; Leiden HGC; Kieviten—Hilver sum 2; AllianceAmsterdam 2. 2e-klasse D: RijswijkHDM 4 (zat.); HHYC 4Groen Geel 2; Wilhelmus Ryswijk; HDM 4—HDS 2; VCL—Lei den 3. 2e-klasse E: ZandvoortZuidwijck; HBS 2—Kieviten 3; Alliance 2— BMHC 5. Dames, le-klasse: Groen GeelBe Fair; BDHCAlliance; KievitenGooi; LarenRBC. 2e-klasse B: TOGO 2—Strawberries; BDHC 3—Alliance 2; Kieviten 2—Rood Wit; Leiden—Ever Swift. IJSHOCKEY Nederlandse zege op Belgen5-4 In groep C van het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey heeft de Nederlandse ploeg vrijdagmiddag in Lausanne met 54 van België gewon nen. De tussenstanden waren 20, 11, 2—3. Overige uitslagen: groep B: Polen Oostenrijk 2—3. Groep C: Roemenië— Frankrijk 93. AI heeft het Nederlandse ijshockey- team dan niet veel successen behaald in het toernooi om het wereld- en Europees kampioenschap ijshockey, helemaal voor niets is onze ploeg ook weer niet naar Zwitserland getrokken. Elk deelnemend land heeft namelijk zesduizend Zwitser se franken (ruim f.5200) aan televisie rechten uitbetaald gekregen. Het is nog niet bekend, wat de Nederlandse IJs- hockeybond met dit geld gaat doen. Wel licht in de nieuwe kunstijsbanen steken? evenwicht gebracht? „Ik was ziedend", verklaarde De Ruyter na afloop. .Don derdag heb ik ook gerookt en toen zei Druart niets, maar nu ik tegen Ceule mans stond, moest hij de vinger opleg gen!" De Ruyters moreel bleek echter sterk. Met series van vyf en drie in resp. de twaalfde en dertiende beurt sprong hij wederom van Ceulemans weg en toen hij zijn 21ste beurt met een serie van vijf liet volgen door een score van veertien in negen beurten had hij defi nitief de Belg van zich afgeschud: 1641 na dertig beurten. Tegen het mathema tisch zuivere, op een grote technische kennis steunende spel van onze land genoot stond Ceulemans machteloos. De figuren, die De Ruyter met de drie bal len op het groene laken schreef, waren een lust voor het oog en hielden de toe schouwers, die royaal met hun applaus waren, in hun ban gevangen. Reactie De reactie bleef echter niet uit. Er kwamen zeven nullen achtereen, die het moyenne aanzienlijk deden dalen. Zijn overwinning kwam er echter niet door in gevaar. De aangeslagen Ceulemans mocht zich wel iets aan onze landge noot optrekken, hij bleef voor hem ver aan de horizon. Een serie van vier in de 39ste beurt en één van vyf in de 48ste beurt deden De Ruyter weer op veren en met „vliegende vaandel en slaande trom" bereikte hij de eindstreep. Ceulemans draaide met een gedesillu sioneerd gezicht zijn keu uit elkaar. Was het hem in Rotterdam kort geleden nog gelukt De Ruyter op de hielen te blijven, nu bleef h(j zelfs ver buiten zyn schaduw. Uitslagen Groep A: Tonsich 21 70 2 0.300 Siguret 60 70 4 0.857 Ceulemans 37 58 3 0.637 De Ruyter 60 58 7 1.034 Tonsich 22 79 2 0,278 Sogaard 60 79 4 0.759 Ceulemans 60 55 9 1.090 Siguret 44 55 4 0.800 Groep B: Rudolph 60 101 3 0.594 Voltas-Ros 55 101 5 0.543 Rudolph 42 62 4 0.677 Domingo 60 62 6 0.967 Vieira 39 73 5 0.534 Domingo 60 73 6 0.821 Voltas-Ros 53 66 6 0.803 Scherz 60 66 6 0.909 Scherz 60 59 7 1.016 Vieira 43 59 6 0.728 Hoe komt mijn club uit? Van de secretarissen van de volgende verenigingen ontvingen wij een elftal- opgave UVS Van Duyl, Kluivers, van Leeu wen, Theo van Kampen. Hak, Devilee, Wim van Kampen, Verhoeks, Nijman, Rem, van Weerlee. LFC Van Leeuwen, Bruggeling. W. Sierat, Th. Koole, L. de Jong, v. d. Hey- den, Heymans, P. de Jong, H. Sira, A. j Slingerlandt, Francke. Roodenburg Keereweer, N.N., De Jong, Van Weerlee, Hensen, v. Rooyen, Bavelaar, Den Os, Ouwerkerk, Sierat, Chouffour. Lugdunum Holtrop, van Leeuwen, van Meygaarden, Leget, Crama, Bave laar, Vermond, van Daalen, de Roo, Pet de Cler. ASC Eradus, Bekkering, Zwanen burg, W. Spiering, v. d. Broek, Strijk, Brussee, G. Spiering, Brard, De Weyer, Teeuwen. Oranje Groen De Hoed, W. Koet, L. v. d. Berg, Polanen, J. Koet, W. van Belkum, J. v. Belkum, Rijsdam, Dubbel- deman, Verkuylen, A. Rijsdam. SJC De Lange, W. Caspers, Boks, M. de Ridder, Turk, N. de Ridder, Q. Caspers, Wijnands, Rietmeyer, Groene- woud, Vink. Warmunda Van Vliet, I. Zwaan, E. van Winsen, Scheltens, J. A. F. van Winsen, v. Seggelen, Wanders. T. van Winsen, Ter Haar, Koppers, Vergeer. Altior Sassen, Versluis, B. Ouwer kerk, Benny Sassen, H. v. d. Jagt, M. v. d. Jagt, Bos, Koeleman, Van Hameren, Ouwerkerk, Volgering. DOCOS Van Riet, Paardekoper, J. De stand na de vierde ronde luidt: Groep A: h.s. gem. De Ruyter 6 pnt. (uit 3) 7 0.821 Ceulemans- 4 pnt. (uit 3) 9 0.923 Siguret 4 pnt. (uit 3) 9 0.849 Sogaard 2 pnt. (uit 3) 6 0.712 Tonsich 0 pnt. (uit 4) 4 0.347 Groep B: Scherz 6 pnt. (uit 3) 7 0.942 Domingo 4 pnt. (uit 4) 7 0.743 Vieira 2 pnt. (uit 3) 6 0.657 Rudolph 2 pnt. (uit 3) 7 0.649 Voltas-Ros 2 pnt. (uit 3) 6 0.613 Veelbelovende Leidse renner Competitie Afdeling Leiden NeVoBo KVC was in eigen huis veel te sterk voor reserves van YYS Wordt Teylingen weer kampioen? Van een onzer verslaggevers) Het gaat er zo langzamerhand naar uitzien dat KVC uit Katwijk met de ere-titel van de Afdeling Lei den van de NeVoBo gaat strijken. Deze week ondervond VVS 2 de kracht van de Katwijkers aan den lijve want in drie sets was de zaak hekeken: 15-9, 15-9, 15-9. Het is uiteraard nog toekomstmuziek maar de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de kustbewoners wel eens een goede gooi kunnen gaan doen om zich in de Overgangsklasse te spelen. De reserves van PW handhaafden zich op de tweede plaats door een verdiende 31 zege op HVL 2. De eerste set greep HVL met 1416; de tweede ging vlot (15-6) naar PW. De beide anderen gaven veel spanning te zien. Tot 1212 in de derde en 1313 in de vierde ging de strijd gelijk op. PW zegevierde uiteinde lijk met 1512 en 1513. De stand is nu: KVC 13—23, PW 2 12—19, HVL 2 11—14, WS 2 12—12, Kangeroes 2 1111. DEGRADATIECOMPETITIE De Alphense politiemannen, zélf reeds vry van degradatie, leden in eigen huis een wat verrassende 13 nederlaag te gen KVC 2: 8—15, 12—15, 15—4, 7—15. van Marwijk, Stuifzand, Ouwerling, I Zo liepen de Katwijkse jongens dus wéér Vink, Mank, J. M. v. Marwijk, Pike:, twee punten van kandidaat nr. 1 Or. Jansen ,v. Rossenberg. I Groen weg. Donar, dat met 03 Korfbaloversich t Zal De Algemene ook tegen Die Haghe stout stukje uithalen? Wij zijn benieuwd naar de verdere gemene; DeetosOns Eibernest; Vicus prestaties van De Algemene na de verrassende zege van de witblau- wen op Deetos. Die Haghe. dat tot de serieuze kampioenskandidaten behoort, zal een moeilijk te over winnen tegenstander zijn en veel kans op een nieuw Leids succes zien wij er dan ook niet in. Vicus Oriën- tis moet op eigen terrein van Span gen. dat tot nu toe niet veel ge presteerd heeft, kunnen winnen. (Van onze bijzondere medewerker) Na het opmaken van een z.g. regelmatigheidsklassement 10 punten voor een eerste plaats en zo aflopend naar de tiende plaats, die nog met één punt gewaardeerd werd blijkt, dat de Leidenaar Gerben Karstens hierin met vlag en wimpel aan de top staat. Liefst elfmaal mocht Karstens in het voor bije seizoen de bloemen en wat er meer aan een overwinning vastzit mee naar Leiden nemen. Acht van Chaam). Klaas Flieger en Mat Gerrits. Wij vroegen Karstens naar zijn plan nen voor 1961 en hierop antwoorde hij. ..Als ik in april mijn schoolstud'ie be ëindigd heb. zet ik me intensief aan de training en in het verdere verloop van het seizoen wil ik ook aan enkele klas siekers deelnemen. Verder ga ik ook op de baan rijden en me dan vooral toe leggen op de achtervolging en de sprint. Dit kan me in de wegwedstrijden alleen maar van nut zijn". Nog enkele weken en Karstens staat voor de opgave er voor te zorgen, dat Leiden weer een wegrenner van naam krijgt. GER'JEN KARSTENS Nu weten wij wel. dat het nog niet alles zegt, als een nieuweling overwin ning op overwinning stapelt, wij heb ben er meer gezien, die als nieuweling van de ene zege naar de andere holden, maar later geen enkele maal meer voor een zegepalm in aanmerking kwamen, toch geloven we ,dat Karstens de kwa liteiten bezit, om ook in de hogere cate gorieën een danig woordje mee te spre ken. De meeste overwinningen boekte hij met voorsprong en iedereen, die in de wereld der nieuwelingen thuis is, weet dat dit een zeer moeilijk probleem is. De afstand is meestal te kort om een uitlooppoging met succes te bekro nen. Maar ook voor een sprint gaat Karstens niet uit de weg. zijn overwin ning in het kampioenschap van Zuid- Holland op 24 september in Stompwijk verreden zegt meer dan genoeg. Als je kans ziet om over een gebroeders-coa- litie, Piet en Wim Dorst, te zegevieren, dan moet je toch wel iets van sprin ten afweten. Karstens presteerde het om in vier dagen tijds, driemaal met de bloemen huiswaarts te keren. 4 juni Papend recht, 5 juni Sassenheim en 7 juni in Krommenie. Geloof maar ge rust. dat de concurrentie hier ook weet van heeft en niets achterwege laat om zo'n tegenstander uit te schakelen. Meestal zitten jongens van mindere klasse, dan als gom aan een enveloppe aan het wiel van de favorieten. Kar stens kan er over mee praten. De orga nisatoren hebben de Leidenaar graag op him programma staan. Hij zorgt steeds voor leven in de brouwerij wat wel bewezen wordt door de tien presta- tieprijzen, die hij in ontvangst kon ne men. Afstand is voor Karstens geen be zwaar. Hij bewees dit. in de Ronde van Drente over 116 km., waarin hij zich achter Bé Jansema naar de tweede plaats sprintte, echter vóór mannen met naam als Johan Pluimers (winnaar Voetbal -overzicht De UVS-aanval mag dan zondag j.l. in de wedstrijd tegen Zeist drie doelpunten hebben gescoord, een garantie dat daarmee de schotvaar digheid is teruggekeerd, geeft dit natuurlijk niet. Men mag slechts de hoop uitspreken, dat deze drie tref fers het moreel van de blauwwitte schutterij wat hebben opgevijzeld en dat daarvan, morgen in Zwolle tegen het niet zo bijster fraai ge klasseerde PEC. de vruchten ge plukt kunnen worden. De Leidse tweede-klassers binden de strijd aan met Haagse clubs. Rooden burg gaat naar HVV, dat-, de traditie getrouw, tegen het eind van de competi tie, als het gaat nypen, in vorm komt. De Leidse Houtbewoners zullen alle krachten dienen in te spannen om uit dit duel winst te behalen. Aan de Bos- huizerkade treedt LFC tegen VUC in het. krijt. Het krachtsverschil zal gering zyn. Van de titelkandidaten in de 3e-klasse A heeft leider TIJBB de gemakkelijk ste wedstrijd. Winst in de uitwedstrijd tegen Voorburg zit er duidelijk in voor de Haarlemmers. Hillegom zal zich eveneens handhaven door een zege in de uitwedstrijd tegen Westerkwartier, maar GDA zou wel eens een veer kunnen la ten in de strijd tegen Wassenaar. Fore- holte zal RKAVV de winst moeten la ten en Lisse op eigen terrein zeker ster ker zijn dan Alphia. In de 3e-klasse B mag Alphen uitermate tevreden zyn met een gelijkspel tegen UNIO. Voor de kampioensgegadigden in de 4e-klasse A staan er lastige wedstrijden op het programma. SJC gaat naar War munda, Lugdunum naar het wisselval lige Concordia H en Oranje Groen naar EHS. Verrassingen zijn niet uitgesloten. DOCOS zou een heel eind uit de zorgen kunnen raken door van hekkesluiter DIO te winnen, maar voor ASC, dat het sterke DOSR op bezoek krijgt, zien we nog geen uitkomst. Ook Altior zal in de buurt van de rode lantaarn blijven, want voor de Ter Aarse ploeg zien we bij VVSB de winst bepaald niet gereed liggen. In de le-klasse ontmoeten 2 oude te genstanders elkaar, nl. Fluks en Ready. Deze ontmoetingen hebben meestal een spannend verloop en dat zien wy er deze keer ook weer in. In 2A zal Vic. Oriëntis 2 de reserves van 't Zuiden niet kunnen bedwingen en ook Zuiderkwartier zal tegen Eureka in Rotterdam moeilijk tot winst kunnen komen. In 3A de belangrijke derby tussen KNS en De Danaïden. Het is zeer moeilijk daarbü een winnaar aan te wijzen. Bei de teams behoren tot kanshebbers op de kampioenstitel en hebben bovendien evenveel verliespunten. Dat zal behoor lijk spannen aan de Leidse Hout! Ook Crescendo speelt thuis. Unicum de tegenstander van de groenwitten, be hoort i-iet tot de sterkste ploegen van 3B, zodat o.i. de punten in Leiden zul len blijven. Het programma luidt: Hoofdklasse B: ZKC't Zuiden; Rig- tersbleek—Sportlust; Die Haghe—De Al- OriëntisSpangen. Zuid-Holland IRegenboogRozen burg; FluksReady; Die Haghe 2 Zwervers; HKV 2Ons Eibernest 2; Hou StandQuick. Zuid-Holland II A: OSCR—Merwede; ODOSwift; Vic. Oriëntis 2't Zuiden 2; GymnasiastenHKV 3. Zuid-Holland IIB't Zuiden 3Ons Eibernest 3; HSVActief; EurekaZui derkwartier; SperwersDeetos 2. Zuid-Holland III A: Velox-Bl. Wit '51; KNSDe Danaiden; SchiedamOns Huis; SpartaanPhoenix; DKCRaven. Zuid-Holland III B: AchillesTrekvo gels; ALOKiod; TOVSucces; Cres cendoUnicum. Reserve le-kl.: Quick 2Fluks 2; Re genboog 2Sperwers 2; Zwervers 2 Ready 2; Rozenburg 2—Die Haghe 3. Reserve 3A: Quick 3Fluks 3 (12 u.); KNS 2Spangen 2 12 uur)Rozenburg 3Regenboog 3; HSV 2Ons Eibernest 5. Reserve 3B: ODO 2—Trekvogels 2; 't Zuiden 5Vic. Oriëntis 3; Spange-- 3 Phoenix 3; Achilles 3Olympiaan 2. Sp ortagenda Geesink enthousiast uit Japan terug De Russische gewichtheffer Serge Lopatin kwam tijdens de internationale gewichthefwedstrijden in Moskou in de lichtgewichtklasse tot een fantastisch resultaat door totaal voor de drie Olym pische oefeningen maar liefst 407,5 kg omhoog te brengen. Het was de eerste keer dat een lichtgewicht boven de 400 kg.-grens kwam. Het wereldrecord staat op naam van zijn landgenoot Victor Bouchouev met 397,5 kg. Anton Geesink, de 26-jarige Euro pese judokampioen uit Utrecht, is na een training van twee maanden in Tokio en Yokahama, gistermiddag in ons land teruggekeerd. Hij hoopt zijn Europese titel bij het komende kam pioenschap in Rome te verdedigen en zal later voor de derde maal aan de wereldkampioenschappen judo deelnemen. Op 1 en 2 december wor den die in Parijs gehouden. Geesink was opgetogen over zijn verblijf in Japan. „Het is een reus achtig land", vertelde hij, „en al zijn de les-systemen in Nederland min stens even goed, misschien zelfs be ter, dat neemt niet weg, dat Japan de judoka's veel meer mogelijkheden biedt dan Europa. Op iedere school is een grote judomat en een zaal en alle leerlingen vinden het een eer in het schoolteam te worden opge nomen. Ik heb er geweldig getraind. In één dag kreeg ik net zoveel trai ning als hier in een maand, eenvou dig omdat de tegenstanders in Japan veel sterker zijn dan die in Europa". Geesink, die al twaalf maal Euro pees en zeventienmaal Nederlands kampioen is geweest, wist nog niet dat tijdens zijn afwezigheid zijn stadgenoot Dirks ditmaal de titel bij de nationale judokampioenschappen heeft behaald. Jk heb voor deze reis naar Japan en steun van de bond gehad", zei hij. „Het was een zuiver particuliere reis, die me veel geld heeft gekost, al heb ik medewerking gehad van een Utrechtse krant en van de KLM" In de komende zomer trekt Anton naar Zuid-Frankrijk, waar hij als leraar aan een internationale judo school is verbonden. Hij heeft uit Japan een aantal in structiefilms meegebracht en tevens films over de Japanse judokam pioenschappen. „Als zij komen, komen wij niet" Rood-China is nog wel niet aangeslo ten bü het internationaal Olympisch Co mité, maar wel hebben de hoge heren in Peking reeds verklaard niet aan de Olympische Spelen van 1964 in Tokio te zullen deelnemen, wanneer nationalis- tisch China (Taiwan-Formosa) van de party is. I Liao Cheng Chih, de voorzitter van de Chinees-Afro-Aziatische solidariteits- Op zaterdag 18 maart in de Apol- commissie, die dit „dreigement" uitte, lohal in Amsterdam en op maandag 20 j voegde eraan toe. dat communistlsch- Boshuize. Kade (2.30 uur) - LFC—VUC. De Kempenaerstraat (2.30 uur) ASC—DOSR. Kikkepolder (2.30 u.) DOCOS-DIO. Leidse Hout (2 uur) Korfbalwed- strijden Vicus OriëntisSpangen en KNSDe Danaiden. Zoeterwoudse Singel (2 uur) korf- balwedstryd FluksReady. Montgomerystraat (2 uur) korfbal- wedstryd CrescendoUnicum; De Krogt lOegstgeest) 2 uur hockeywedstry- den Leiden—HGC (heren) en Leiden— Ever Swift (dames). St. Anthonis (2 uur) Internationale motorcross. WIELRENNEN De 30-jarige Belg Armand Desmet heeft de eerste etappe van de wegwed- strijd Parijs-Nice op zijn naam geschre- j ven. Een victorie die hy behaalde in de eindfase van de strüd toen hy op 70 km 9e^n steun van de bond gehad' voor de finish in Avallon met een tien tal renners wegliep uit het peloton. De lange rechte afdaling naar het Franse plaatsje was voor de Vlaming een kolfje naar zijn hand en toen hy wederom wegsprong was er niemand die hem kon houden. Desmet arriveerde met een voorsprong van één seconde op zyn Franse tegen strever Groussard. Een tegenvaller was het voor de Frans man AnquetU. die als groot favoriet voor deze wegwedstrijd in Parijs van start ging, maar in deze eerste etappe al thans genoegen moest nemen met een zevende plaats. De uitslag luidt: 1. Armand Desmet (Belg) 217 km in 5.43.51; 2. Groussard (FY.) 5.43.52; 3. Levebre (Fr.); 4. Sorge- loos (Belg.)5. Proost (Belg.)6. Milesi (Fr.); 7. Anquetil (Fr.); 8. Planckaert (Belg.)9. Cerami (Belg.)10. Stablin- ski (Fr.), allen z.t. De Nederlander Michel Stolker eindig de op de elfde plaats in dezelfde tijd als Groussard. Coen Niesten werd 14de in 5.44.17. (13—15, 13—15, 12—15 - veel spanning dus!) van LUSV verloor, ls momenteel nog de enige strohalm voor Or. Groen. Maar, gezien de kracht van de rodelan taarndrager is de afstand van 5 punten o.i. onoverbrugbaar! Hier is de situatie: PSVA 13—12, LUSV 12—11, KVC 2 12—9, Donar 12—7, Oranje Groen 122. ONDER PROTEST Koploper SIOS 1 kwam by LD 1, de grote concurrent van de Noordwykers voor de titel in de tweedeklasse, tot een 2—2 spel: 15—12, 10—15, 16—14, 12—15. De jongens van LD tekenden na afloop echter protest aan tegen een verkeerde interpretatie van de invaller-arbiter in de beslissende set, by de stand 21 en 43 in de vierde set. De mogelijkheid is groot dat deze laatste set moet worden overgespeeld, zodat deze 2—2 stand even tueel óók nog 31 voor LD kan worden. GGV 1 behield zijn kans door een 30 zege op HVL 3. De stand is hier: SIOS 13—23, LD 13—20, GGV 1 13—19, WS 3 11—11, PW 3 13—13, HVL 3 13—10, Do nar 2 12—8, LUSV 2 11—5, Meerburg 12—5, GGV 2 11—0. EERSTE KAMPIOEN? Het Sassemse Teylingen, dat vorig sei zoen promoveerde naar de derdeklasse, heeft kennelijk grote plannen. Het moet tenminste al héél raar lopen wil ook dit jaar de kampioensvlag niet gehesen wor den, zodat de Sassemmers promoveren naar de tweedeklasse. De voorsprong is momenteel van dien aard, dat zij als eerste in de Afdeling Leiden zich kam pioen kunnen gaan noemen. Met een beetje goede wil is dit heugiyke feit reeds volgende week daar! De stand is nu: Teylingen 1325, DES 12—14, PW 4 12—13, Vlam 11—12, ODD 1211, Kweekschool 1211, Donar 3 13—11, WS 4 13—8, Zeemacht 11—5, PSVA 2 11—2. NIEUW BRUNHILDE OP KOP In de eersteklass e dames leden de re serves van Prof. Wijk een duidelijke 03 nederlaag tegen Nieuw Brunhilde. Door deze zege gaan de meisjes van de gymvereniging weer aan het hoofd van de ranglijst. KVC, dat op eigen veld de dames van Teylingen met 30 (159, 152, 157) sloeg volgt als goede twee de. De PW-dames zyn afgezakt naar de derdeklasse. De stand is hier: Nieuw Brunhilde 1 8—13, KVC 9—13, PW 2 10—13, Oranje Groen 10—10, LUSV 88, Teylingen 9—6, Nieuw Brunhilde 2 105, Kangeroes 2 10—0. De dames van DES uit Alphen, die het peloton aanvoeren in de 2e-klasse. maak ten dinsdagavond een vergeefse reis naar Sassenheim. De aangewezen arbiter voor de wedstryd Teylingen 2DES kwam nl. niet opdagen. Van dit niet spelen profi teerden de meisjes van KVC 2. door in punten gelijk te komen. Dit dankzij een 03 zege op Nieuw Brunhilde 3. Situatie: DES 10—17, KVC 2 11—17, Nieuw Brunhilde 3 1114, Teylingen 2 10—13, KVC 3 11—13, PW 3 10—5, GGV 10—3, Argos 2 11—0. Uitslagen HEREN: Kampioenscompetitie: KVCWS 2 3—0, Prof. Wyk 2—HVL 2 3—1. Degradatiecompetitie: PSVAKVC 2 1—3, Donar—LUSV 0—3. 2e-klasse: LD 1SIOS 1 22 onder protest van LD. Meerburg 1Donar 2 1—3, GGV 2—WS 3: GGV niet opge komen, Prof. Wyk 3—LUSV 2 3—1, GGV 1—HVL 3 3—0. 3e-klasse: DES 1—ODD 1 3—0, PW 4 De Vlam 1 uitgesteld, VVS 4Donar 3 2—2, PSVA 2Teylingen 1 0—3. 4e-klasse: WS 5Raaphorst 1 03, LD 2—PW 6 1—3, ODD 2—Kangeroes 3 0—3, DSS 1—DES 2 3—0, Al vos 1—Raap horst 2 2—2. DAMES: le-klasse: LUSV 1Or. Groen 1 22, Prof. Wyk 2—Nieuw Brunhilde 1 0—3, Kangeroes 2Nieuw Brunhilde 2 03, KVC 1—Teylingen 1 3—0. 2e-klasse: Nieuw Brunhilde 3KVC 2 0—3, KVC 3—Argos 2 3—1, Teylingen 2— DES 1: geen arbiter. 3e-klasseKVC 5—KVC 4 0—3, Raap horst 1SKR 1 1—3. 4e-klasse: DES 3HVL 2 03, Raap horst 3—DES 2 3—0. maart in de Markthal in Doetinchem worden de wedstrijden gespeeld tussen de Nederlandse volleybalkampioen REVA en de Roemeense kampioen Rapid Boe karest voor de tweede ronde van de Europese volleybalbeker. Gisteren is in Wiesbaden de twee daagse tennlslandenwedstrijd begonnen tussen de Duitse en de Nederlandse ten- nisleraren. Nederland leidt na de eerste dag met 2—1. China in dat geval ook geen toestem ming zou geven voor de doortocht van het Olympisch vuur. Voorlopig was voor deze fakkel-esta fette een route uitgestippeld, die loopt van Ankra over Samarkand, Lanchow, Sl-An, Peking en Seoel. Kan dit traject niet worden gebruikt, dan zal het Olympisch vuur de zuidelijke route over Ankara, Bagdad, Teheran, Kaboel, New Delhi, Calcutta en Bangkok volgen. Volleybal overgangsklasse WS heeft gisteravond in het Gymnasium tegen een bij vlagen zeer goed volleybal-spelend ORA WI een 13 nederlaag geleden. Die nederlaag had echter zeker een puntenverdeling kunnen zijn, wan neer Kleingeld en zijn mannen in de tweede set bij de stand 105 ORAWI had de eerste set met pittige aanvallen met 15—10 in zijn voordeel beslist het hoofd koel hadden gehouden. Men raakte echter bij het opvangen van de Dordtse serve na het verlies van twee directe punten zo in paniek, dat ORAWI in één ruk door kon lopen naar een 1412 voorsprong Een perfect blok van Kleingeld en Oudshoom gaf WS nog een kans op de setwinst. On der hoogspanning treft Ten Have 2 x de roos, 1414. Dan is het de beurt van ORAWI om een ..waterdicht" blok op een WS-smash te formeren. Op de serve falen de Dord ten aren echter. WS scoorde 1514. Toen volgde een specta culair moment van smash, opvangen, pass en weer smash. ORAWI had het laatste woord met een flitsende klap door het midden en dat betekende set- verlies voor WS, want de Dardtse aan val produceerde eerst twee gave punten. 1515 en 1516 om daarna via een goed sluitend blox op een smash van Kleingeld met '7 -15 een 2—0 set-voor sprong te bereiken. Zo fel was de reac tie van WS, zo sterk was inééns de aanval van de roodbroeken. waarin Baronner uitblonk, dat ORAWI Je der de set met maar even 15—0! moest prys geven. Weggesmasht en geserveerd werden de gasten in deze fase van de strijd. In de vierde set een gelijkop- eaand duel. dat ORAWI, hoofdzakelijk dank zij op tijd reageren in de verde diging en een tikkeltje beheerster werk aan het net met een 15—12 winst af sloot.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9