RONYFELT HAAGSE AGENDA Zware accenten Mag televisie ongestraft op straat draaien? BELGIE PROTESTEERT TEGEN NIET GEKEND ZIJN IN REVALUATIE Café-Rest. „Zomerzorg" Klaassens' Overhemden Met een enkel woord Agenda h VRIJDAG 10 MAART 1961 (Van onze t.v.-medewerker) De nieuwe Jaarbeursdirecteur Van der Kwast gaat rustig zijn gang, hier prik kelend, daar stimulerend - een nuance verschil! De BBC liet ter gelegenheid van de Gemenebestconferentie op voorhand van leer trekken tegen Zuid-Afrika en de apartheid, maar typisch Engels was toch wel, dat iedere getuige tot de slotsom kwam, dat de band het van de breuk winnen moest. Dat waren dan de twee punten, die Memo opleverde. Zo waren er ook twee films, maar die deed Van Campen zelf. Het waren na oorlogse gevallen, maar ze verschilden een mensenleeftijd. De kijkers konden genieten van Heinz Rühmann en van het verrassende slot van „Kelderkinder". De Vlaamse bijdrage „Televisie maakt muziek" moeten (en zullen) we maar vergeten. Het was een triest staaltje van onmacht in schablonevorm. Waar om de kijkers voor de tweede maal zoiets moeten doorstaan is ons een raadsel. Meer is er te zeggen over het slot van het NCRV-programma, maar we willen ons beperken. Het betreft speciaal het satirisch blijspel „Politie", gegeven door de Werkgroep Haagse Comedie. Het was een eerste optreden van dit clubje voor de t.v. en maandag 20 maart zullen de acteurs voor de eerste keer te gast zijn in de Grote Pers van onze Lakenhal on der auspiciën van K. en O. Het is daarom, dat wij over het stuk niet teveel willen zeggen. Als we konden zouden we ons graag bij hen voegen, die zich die avond in het halfrond om de (Van onze Par ij se correspondent) Mag de televisie ongestraft op namen maken op straat om voor bijgangers, zonder hun voorafgaan de toestemming, op het scherm te brengen? Deze vraag, die nog nooit schijnt te zijn onderzocht, doch voor de toekomst wellicht onafzienbare consequènties zou kunnen hebben, is in Parijs plotseling actueel ge worden. Enkele weken geleden wijdde de Fran se televisie een programma aan het probleem van de Parijse prostitutie. Daarin kwamen opnamen voor, die op een hoge verdieping van een huis met een tele-objectief gemaakt waren van bepaalde vrouwen op straat. >Deze vrou wen zijn er nu zeer verstoord over, dat hun aanvechtbaar beroep thans ook is bekend geworden in kringen, die daar tot dan toe niets van wisten. Ze stellen in hun gerechtelijke klacht, dat zij wer ken waar zij niet wonen en hun buren en familieleden er nu schande over spreken. Zy eisen een fikse schadever goeding van de Franse televisie. De vraag, die achter dit incidentele geval schuilgaat, is of iemand juridisch het recht heeft zich te verzetten tegen ver schijning op het televisiescherm, wan neer hij of zij niet eerst gewaarschuwd werd. Zo ja, dan zouden directe reporta ges in het openbaar op straat of op sportvelden in de toekomst een zeer ris kante onderneming dreigen te worden. De Franse televisie schijnt het echter niet zo hoog op te nemen. Vandaag gaat het tweede programma over het zelfde onderwerp de lucht in en het staat wel vast, dat er opnieuw bepaalde vrouwen haar ongevraagde medewer king zullen verlenen. (Van onze Brusselse correspondent) „België heeft formeel bij Neder land geprotesteerd tegen het feit, dat de Nederlandse regering te voren geen contact met België en Luxemburg heeft opgenomen over de revaluatie". Dit zei de Belgische minister Van Houtten van Financiën gisteren tijdens een persconferentie. Hij begreep tenvolle, dat dit soort valutaoperaties op uiterst discrete wijze moeten worden doorge voerd. „Maar wy zijn nu eenmaal met elkaar verbonden door het Beneluxver- drag en dus heeft ook Nederland daar naar te handelen" aldus de bewinds man, die echter duidelijk liet merken, dat hjj het volste begrip had voor het geen Nederland heeft gedaan. Maar hij hoopte, dat Nederland zich bij een volgende gelegenheid zou hou den aan de verplichtingen, welke het door het tekenen van een verdrag op zich heeft genomen, al moest hij on omwonden toegeven, dat het artikel van het Beneluxverdrag, volgens welke de deelnemende landen him wisselkoersen niet mogen wijzigen zonder voorafgaan de toestemming, niet zo bijster gelukkig is. En dan nog: al zou tevoren overleg gepleegd zijn, het zou weinig verschil gemaakt hebben, want België en Lu xemburg zouden naar alle waarschijn lijkheid toch akkoord zijn gegaan. Overigens bevestigde minister Van Houtten, dst de herwaardering van mark en guiien voor België niet on gunstig was, ook al zullen op de be groting enkele posten moeter worden verhoogd. De heer Van Houtten had wel enige optimisme ten aanzien van de waarde van de gulden in de toekomstige ja ren. Dat wil zeggen: Belgisch optimis me. „Muntwaardering"? zo zei hij „heeft altijd een voorlopig karakter en de tijd maakt haar vaak ongedaan", speelruimte zullen scharen en van de geboden gelegenheid tot gedachtenwisse- ling gebruik zullen maken. Onze meest principiële vraag zou dan zijn, waarom men dit spel gekozen had, zowel voor de televisie als voor opvoering in intieme kring. Het zou ons niet verwonderen, in dien er van de zijde van hen, die aan cremeren de voorkeur geven boven be graven, scherpe kritiek werd uitgeoefend op het gelijkstellen van hen met atheïs ten, zoals gisteren tot onze ergernis ge beurde. We weten wel, dat de tekst dit voorschreef, maar in de t.v. heeft men toch te waken tegen kwetsing van de ge voelens van andere bevolkingsgroepen. De inhoud van het spel was naar onze smaak overtrokken, maar het werd niet zonder talent vertolkt. Het klinkt mis schien wat vreemd, maar dit oordeel geldt haast letterlijk ook voor ds. Jager. We konden ons niet aan de indruk ont trekken, dat hfj in gedachten zijn degen kruiste met prof. Banning, die in z\jn verzoeningsgezind boekje „Geestelijk sa menleven in Nederland" stelt, dat hij zich bedwingen moest om niet heel bit ter te worden jegens hen, die bezwaar hebben tegen de oproep tot de daad als handeling uit geloof. Het was alles wel erg gechargeerd. Ook hier waren de ac centen te zwaar. Ze riepen gemengde ge voelens op. TELEFOON 21444 Weekeind menu's f3.50, f4.50, f6.— Menu f 6. HELDERE KIPPESOEP KALFSVLEESPASTEITJE Entrecóte aux champignons DOPERWTEN - POMMES FRITES IJS - VRUCHTEN - SLAGROOM. Grote en kleine zalen voor bruilof ten en recepties. Vraag vrijblijvend offerte. Johan Bodegraven: grossier in tandems.. Dat de radio ondanks de televisie nog steeds een veelbeluisterd me dium is, is weer eens duidelijk ge bleken in de N.C.R.V.-studio. On langs deed Johan Bodegraven in zijn donderdagavondrubriek „Help eens eens handje" een oproep tot bezit ters van tandems met het verzoek, enkele van deze vervoermiddelen ter beschikking te stellen van het reva lidatiecentrum voor volwassen blin den: „De Schansenberg" in Loenen. De directeur van deze instelling, de heer Van Schendel, had er maar een paar nodig, om op volwassen leeftijd blind geworden mensen als tweede berijder te trainen in even- wichtshouding en zó hun zelfver trouwen te stimuleren. Na de éne oproep van Johan is er echter een ware tandem-rally in de richting van Hilversum ontstaan. Een rally op papier dan - een stroom van aan biedingen van alle mogelijke soorten tandems; twee-zits, drie-zits, wél en niet gemotoriseerde tandems, oude en nieuwe vehikels, complete en in complete. Johan Bodegraven kan wel een groothandel beginnen, omdat hij de beschikking over een kleine hon derd tandems had gekregen. Hij overlegt nu met de heer Van Schen del, wat er met al die aanbiedingen moet gebeuren Cursus in Wageningen over isotopengebruik (Van onze Weense correspondent) Op initiatief van de Verenigde Naties en onder rechtstreekse samenwerking van de internationale atoomcommissie te Wenen alsmede van de internationale commissie voor landbouw in Rome wordt van 4 april tot 26 mei a.s. in Wagenin gen een internationale opleidingscursus op te leiden in het gebruik van isotopen voor de plantenvoeding op de voorgrond zal staan. Deze cursus van 8 weken, die in samenwerking met de Nederlandse regering tot stand is gekomen, heeft tot doel een groep internationale studenten op te leiden in het gebrui kvan isotopen voor botanische en landbouwkundige Advertentie Er gaat niets boven BREESTRAAT 114 B. in diverse kleuren voorradig. WONINGTEXTIEL W. J. ZIRKZEE VAN 'T HOFFSTRAAT 7 - TEL. 24610 LEIDEN. MIDZA onderzoekingen. De cursus is berekend voor alle studenten op het gebied van land- en bosbouw, die him studies door de kennis van het isotopen-procedé wil len perfectioneren. De cursus staat onder leiding van prof. A. C. Schuffelen te Wageningen. Aan de cursus zullen studenten deel nemen uit de volgende landen: België, Bolivia, Brazilië, Burma, Dene marken, Finland, India, Irak, Ierland, Japan, Korea, Mexico, Nederland, Polen, Zwitserland, Spanje, Zuidafrikaanse Unie, Soedan, Uraguay en de Verenigde Arabische Republiek. VRIJDAG 10 MAART Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Familiegenoegens". 8 uur. Kurhauspaviljoen Nederlands Dans Theater. 8.15 uur. ZATERDAG 11 MAART Kon. Schouwburg Werkgroep Haag sche Comedie met „Dienstlift" en „Poli tie". 3 uur. Haagsche Comedie met „Ma- rlus". 8 uur. Nederlands Dans Diligentla Italiaanse pianist Sergio Perticaroll. 8 uur. Gebouw voor K. en W. Residentie- Orkest met vader en zoon Igor Oistrach. 8.15 uur. ZONDAG 12 MAART Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Marius". 2 uur. Haagsche Comedie met „Een mal meisje". 8 uur. Diligentla Russisch-Geneefse pianist Niklta Magaloff. 2.30 uur. Kurzaal Moerwljks Operakoor met Wilma Driessen. 8 uur. MAANDAG 13 MAART Kon. Schouwburg Rotterdams To neel met „De Spaanse Brabander". 8 uur. Diligentla Canadese violiste Betty Jean Hagen. 8 uur. Gebouw voor K. en W. Haags Toon kunstkoor met Mattheus Passion (gene rale repetitie). 7 uur. DINSDAG 14 MAART Kon. Schouwburg Rotterdams To neel met „Zwerverstrouw" en „Antigone". 8 uur. Gebouw voor K. en W. Haags Toon kunstkoor met Mattheus Passion. 7 uur. WOENSDAG 15 MAART Kon. Schouwburg Nederlandse Co medie met „Dona Diana". 8 uur. Gebouw voor K. en W. Residentie- Orkest met Parijse pianist Samson Fran- gois. 8.15 uur. DONDERDAG 16 MAART Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Een mal meisje". 8 uur. Diligentla Parijse harpkwintet Jamet. 8 uur. Gebouw voor K. en W. Nederlandse Opera met „Elislre d'Amore". 8 uur. Iedere avond in de Houtrusthal Weense LJsrevue. 8 uur. BIOSCOPEN Apollo Levend begraven (18 jr.). Da gelijks 12.15, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta Porgy en Bess (14 Jr.). Dagelijks 2 en 8 uur, zondag 1.30, 4.30 en 8 uur. Bijou 'Amerlque Insollte (14 Jr.). Da- felijks 2, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2, .15, 7.45 en 9.15 uur. Camera De glimlach van een zomer nacht (18 Jr.). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. City Het Mes (18 Jr.). Dagelijks 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Corso Nooit op zóndag (18 jr.) Dage lijks 2.15 en 8.15 uur; zaterdag 2.15, 6 45 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Du Midi Anatomy of murder (18 jr.). Dagelijks 2.30 en 8 uur. Flora De vluchteling van de Alamo (14 jr.). Dagelijks 2.30, 7, en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol De rode cirkel (18 jr.). Zater dag 6.30 en 9.15 uur; zondag 4, 6.30 en 9.15 uur; woensdag 8 uur; donderdag 2 uur, overige dagen 2 en 8 uur. Hollywood De rode cirkel (18 Jr.) Za terdag en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur, overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Krlterlon To Paris with love (A.I.). Da gelijks 2.15, 7 en 9.15 uur; zaterdag en zondag 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole-Tuschinski Moord op 45 toe ren (18 Jr.). Dagelijks 2.15 en 8.15 uur; zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Musica Het spookhuis op de heuvel (18 Jr.). Dagelyks 2.15 en 8 uur; zater dag 7 en 9.30 uur; zondag 3, 7 en 9.30 uur. Odeon De grote bedrieger (14 jr.). Da gelijks 2.30 en 8 uur; zaterdag 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Olympia Porte des lilas (14 Jr.). Dage lijks 2 en 8 uur; zondag 2, 5 en 8 uur. Passage La Frangalse en l'amour (18 Jr.). Dagelijks 2.30, 6.45 en 9.30 uur; zondag 1.30, 4.15, 6.45 en 9.30 uur. Rembrandt Nonnen voor het vuur peloton (14 Jr.). zaterdag 6.45 en 9.15 uur; zondag 4, 6.45 en 9.15 uur; overige dagen 8 uur. Rex Handel in minderjarigen (18 jr.). Dagelijks 9.30, 1.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur; zondag van 1.30 uur af. Roxy Overval ln de Middernacht Ex press (18 jr.). Zaterdag en zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Seinpost Vlammen over India (A.I.). Dagelijks 2.15 en 8.15 uur; zondag 2.15, 5 en 8.15 uur. saqpnua :3inssoido PICTOGRAM BH int 60 seconden ora dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen 1 Idee: dr. M. J. Voorn, Leiderdorp BINNENLAND Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Argen tinië: ms ..Alberto Dodero" (14/3), ms „Aludra" (16/3); Australië: ms „Willem Ruys" (13/3), ms „Alcor" (15/3); Brazilië: ms „Graveland" (13/3), ms „Aludra" (16/3), ms „Subra" (16/3); Canada: ss .American Gunner" (12/3), ms „Ophelia" (15/3), ms „Westerdam" (16/3); Chili: ms .Archimedes" (15/3), ts „Moselstein" (16/3); Indonesië: ss „Clytoneus" (15/3); Ned. Antillen: ss „Zeeland" (12/3), ss „Baarn" (14/3), ss „Friesland" (16/3); Ned. Nw.-Guinea: ms „Willem Ruys" (13/3), ms „Neder Waal" (15/3); Nieuw- Zeeland: ms „Willem Ruys" (13/3). ss „Friesland" (16/3); Suriname: ms „Chi ron" (15/3); Unie van Z.-Afrika en Z. W. Afrika: ms ..Edinburgh Castle" (12/3), ms „Alkes" (14/3). Inlichtingen betref fende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. Van 15 tot en met 18 maart a.s. zal ln het Rijnhotel te Rotterdam een con ferentie worden gehouden door deskun digen voor jeugdzaken uit 16 Europese landen. De conferentie, die onder auspi ciën van de Raad van Europa door het ministerie van O., K. en W. wordt ge organiseerd, heeft tot onderwerp: „Pro blemen van onaangepaste Jeugd. De dirigent van het Residentie-Or kest, Willem van Otterloo, is naar Italië vertrokken, om gedurende enige weken gastdirecties te vervullen in Rome, San Remo en Napels. Hij zal o.m. de Kuhnau- variaties van Hendrik Andriessen en de Derde Symfonie van Pijper uitvoeren. Zondag a.s. zal op Schiphol arrive ren de bekende Parijse balletmeester Serge Llfar, die gedurende 14 dagen bij het Ned. Ballet werkzaam zal zijn om zijn ballet „Les Mirages" op muziek van Henri Sau- guet met de groep in te studeren. Het ballet „Les Mirages" zal in het komende Holland Festival in première gaan. BUITENLAND De Japanse afgevaardigde naar de bijeenkomst van de Economische com missie voor Azië en het Verre Oosten (E.C.A.F.E.)die te Nleuw-Delhi wordt gehouden, heeft uiting gegeven aan Ja- fians grote ongerustheid over de moge- (jke nadelige gevolgen van de E.E.G. en de E.V.A. voor de exporthandel van de landen van Azië en het Verre Oosten. Japan betreurt het zeer, dat de maat regelen, die zijn genomen tot uitbreiding van de handel in deze groepen alleen gel den voor de aangesloten landen. Het bekende Amerikaanse tijdschrift „Newsweek" heeft bekendgemaakt, dat het voor een niet nader genoemd bedrag zal worden overgenomen door de maatschap pij, die de Washington Post uitgeeft. De Marokkaanse minister van Voor lichting heeft gisteren bekendgemaakt dat de Russische deskundigen, die onlangs in Marokko zijn aangekomen, met Marok kaanse technici de mogelijkheid onder zoeken om te Alhucemas, aan de Mid dellandse Zeekust, een werf voor het bou wen van kleine en middelgrote koopvaar dijschepen te vestigen. Tachtig km. oos telijker ligt Nador, waar een staalbedrijf moet komen. Bij verkiezingen voor de wetgevende vergadering van Zuldwest-Afrlka heeft de Nationale PartU, die nauwe relaties onder houdt met de regeringspartij in Zuid- Afrika, de overwinning behaald. De partij kreeg 16 van de 18 zetels. De resterende twee zetels gingen naar de Verenigde Na tionale Partij van Zuldwest-Afrika. Stem gerechtigd waren alleen de 40.000 blan ken die in dit gebied wonen. In Zuidwest- Afrika, een mandaatgebied van Zuid- Afrika, wonen in totaal 420.000 mensen. De 21-jarige Edwin Bush is beschul digd van moord op Elsie May Batten, echtgenote van de Britse beeldhouwer Mark Batten. Zij werd vorige week vrijdag dood gevonden in haar curiositeitenwin kel bij Charing Cross Road in Londen. Een hof van beroep in Parijs heeft gisteren de els van de Duitse actrice, Leni Riefenstahl, tot inbeslagneming van het boek „Zes miljoen doden" niet ontvan kelijk verklaard. Leni Riefenstahl, die vooral onder het bewind van Hitler triom fen vierde, meende dat zij ln dit boek. geschreven door de Fransman Alexandrof en handelend over Elchmann, belasterd werd. In december van het vorig Jaar had een rechtbank op haar verzoek, be volen het boek ln beslag te nemen. Vier socialistische parlementsleden, uitgenodigd om volgende week met pre mier Verwoerd van Zuid-Afrika te dine ren. hebben de uitnodiging afgewezen. Lord Fraser of Lonsdale heeft acht con servatieve en acht socialistische parle mentsleden voor het diner uitgenodigd. Het gaat toch door, zei hij, want het we zen van parlementaire democratie is het bij elkaar brengen van mensen, die het niet eens z(jn. Jonge diplomaten uit ontwikkelings landen, zoals Indonesië, Irak. Kongo. Ka meroen, Marokko, Pakistan, Togo en West- Indië, maken een studiereis door Zwit serland. waarbij zij o.a. door het Zwit serse ministerie van Buitenlandse Zaken worden voorgelicht. Franse televlsie-employé's hebben donderdag een z.g. „bliksemstaking" ge houden, om kracht bij te zetten aan eisen tot loonsverhoging. De kinderen waren verheugd, want de film .„Laurel en Hardy in het verre westen" kwam in de plaats van het oorspronkelijke programma. Een Weense firma heeft het klein ste bandopname-apparaat ter wereld op de markt gebracht. Het is elf bij acht bij drie centimeter en het weegt 350 gram. Er kunnen opnamen van een uur mee worden gemaakt. In verband met de aanslag die 21 fe bruari op het Spaanse consulaat-generaal ln Genève werd gepleegd, heeft de Zwit serse politie twee Fransen en twee Zwit sers gearresteerd. In het gebouw ontstond het begin van een brand door enkele naar binnen geworpen Molotof-cocktails en de muren werden beschilderd met de initia len van de Spaanse anarchistische bewe ging, de Federacion Anarquistra Iberlca. Het IJslandse parlement heeft gis teren met 33 tegen 27 stemmen het ak koord tot oplossing van het visserij geschil met Engeland goedgekeurd. Volgens het plan zullen de Britse treilers over drie laar niet meer vissen binnen de IJslandse twaalfmljlszone. Engeland is van plan binnen vijftien Jaar zo goed als alle inrichtingen voor geesteszieken af te schaffen. Zij zullen in de toekomst in gewone ziekenhuizen wor den verpleegd. Slechts een gering aantal patiënten blijft dan nog in aanmerking komen voor speciale instituten, aldus onze Londense correspondent. De Oostduitse partijleider, Walter Ulbricht, heeft op een receptie ter ge legenheid van de „Internationale vrou wendag" de communistische versie van „moederdag" verklaard, dat de vrouwen minder tijd aan het huishouden en meer aan hun werk moeten besteden. Er moe ten meer tijd-besparende huishoudelijke artikelen en reeds ten dele toebereide ge rechten komen om tijd te winnen, die anders „ln de keuken wordt verspild". Een 21-jarige Jongeman heeft maan dagavond in Mannheim een toeristen- schip, de „Europa" gekaapt en is daar mee de Rijn afgevaren. De „Europa", 391 ton en het modernste toeristenschip dat op de Rijn vaart, beschadigde een aanleg steiger en een pontonbrug van de Bundes wehr bij Brühl en botste tegen de voor anker liggende „Walcheren" uit Rotter dam. De Jongeman was aan boord van het schip geklommen toen de bemanning aan land was en heeft zelf de trossen losge maakt. President Kennedy heeft het Congres verzocht de komende Jaren een bedrag van 3.250 miljoen dollar beschikbaar te stellen voor woningbouw. Het Congres dient speciale wetten aan te nemen om de stadsbesturen tegemoet te komen bij krotopruimlng. Spoedig zal een minister voor Woningbouw en Stadsproblemen worden benoemd. In Oo6tenryk is een exportschandaal ontdekt, dat de staat ongeveer vllftig mil joen schilling (ongeveer 7.5 miljoen gul den) heeft gekost. Dit bedrag is namelijk uitgekeerd ln de vorm van premies voor de gefingeerde uitvoer van ontstekings buizen voor granaten. De hoofdschuldige, Lothar Rafael, is naar het buitenland uitgeweken. In totaal zijn acht mensen, onder wie twee douanebeambten en twee ambtenaren van het ministerie van Fi nanciën, aangehouden. VOOR" HEDENAVOND: Hilversum 1, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Polit. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Meis jeskoor. VPRO: 19.30 De stad nu. lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Vrij heid ln de opvoeding, lezing. 20.20 Op het eerste gezicht, praatje. 20.30 Viool en piano. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Quiz. 21.50 Droom, van huid en hart. hoorsp. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Es peranto. 23.10 Europ. kampioensch. biljar ten. 23.15 Muzikaal gesprek. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 11, 298 m. NCRV: 17.50 Accordeonspel. 18.20 De Hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: Serie: stu deren en student zijn. II. Enige prak tische raadgevingen, door Mr. B. Hoek stra, studentendekaan van de gemeente lijke universiteit te Amsterdam. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Sprookjesensemble. 20.15 Gevar. progr. 21.30 Gewijde muz. 22.00 Kongo tussen hoop en vrees, rep. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Int. oriëntatie in kerk. zending en oekumene. 23.00 Mil. ork. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Weekjourn. VARA: 20.30 Act. 20.45 Kunstrubriek. 21.15 TV-film. 21.40 Toen ik bijna twintig was, eenac- ter. Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. Studio Nachtvlinders van Pigalle (18 jr.). Dagelijks 2, 4, 7 en 9.15 uur. Thalia Slavinnen van Carthago (18 jr.). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur; zondag 7 en 9.15 uur. De Uitkijk Eens in de honderd jaar (18 jr.). Dinsdag en woensdag alleen 2 uur; overige werkdagen 2, 7 en 9.15 uur; zondag 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. West-End De zaak M.P. Dagelijks 2.15 en 8.15 uur; zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Cineac Doorlopende nleuwsvoorstelling met „Nationaal Huldebetoon" in kleu ren. Dagelijks van 9 tot 24 uur; zondag van 11.30 tot 24 uur. VRIJDAG Acad. Ziekenhuis: K. en O. Spr. dokter M. W. Jongsma over het Acad. Ziekenhuis. 8 uur nam. Oud-Kath. Kerk (Zoeterw.singel 50) Gesprekskrlng Oecumenische Raad Leiden 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Ensemble „De huisbewaarder". 8 uur nam. Oegstgeest. (Het Witte Huis): Ca- baret-huishoudshow Fa. C. Ligtvoet. 7.30 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Den Burcht (grote zaal)Toneelver. D.OJ3. speelt „Gieren op het veilig nest". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Diploma-uitreiking aan jonggezel-zetters en -drukkers. 3 uur nam. Volkshuls: Geref. Jeugdverband. Otto Sterman draagt voor „Ebbenhout". 8 uur nam. ZONDAG Luxor TheaterZondagochtendbijeen komst Bijzonder Kerkewerk. 10.30 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG Casino-theater: K. en O. „Shalom". 7 u. nam. De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. De Harmonie: Expogé. Spr. mevr. S. GoossensSteelink over het vluchtelin genvraagstuk. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek. Lezing dr. R. Eysink over de verhoudin gen in het gezin. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „ver kenningen in de ruimte. Spr. dhr. T. de Groot. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedie. „Joseph in Egypten". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Reisplan 1961 Ned. Chr. Reisver. 8 uur nam. Oegstgeest. (Het Witte Huis): Ca- baret-huishoudshow Fa. C. Ligtvoet. 7.30 uur nam. DINSDAG Rest. Van der Heijden: Jaarvergadering C.H.U. Sprekers dhr. D. v. d. Kwaak en ds. A. Oerlemans. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden Lezing mevr. dr. H. A. L. E. Bijvanck-Quarles van Ufford. „Romeins zilver in Neder land". 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstel ling Ned. Comedie. „Joseph ln Egypten". 8 uur nam. St.-Antoniusclubhuis: Timdelerclub voert op: „Er woei een frisse wind". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Plano-recital Ludwlg Olshansky. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Rehoboth: Ver. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Lezing over het verkeer. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Chr. Plat telandsvrouwen- en Melsjesbond. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. A. C. van der Leeden over: „Te kenaars onder de Samarokena". 8 uur nam. Snouck Hurgronjehuis: Prof. dr. B. C. J. Lievegoed over: „Anthroposofie, een weg tot de mens". 8.15 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Concert LKK „Voor Allen". Quintette Marie Claire Jamet. 8 uur nam. DONDERDAG Stadszaal (grote zaal): K. en O. Mees- terserie Residentie-Orkest o.l.v. Antal Doratl. Solist Niklta Magaloff. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling werk Van Goethen. Van der Heyden en Leerink. (tot en met 31 maart). LakenhalTentoonstelling van werk van leden der groep .Atol". (Tot 27 maart). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. VOOR ZATERDAG 11 MAART Hilversum 1. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw gezin, praatje. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Samen uit. praatje. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Sportnws. 13.45 Jazz- muz. 14.05 V. d. Jeugd. 14.40 Gram. 15.00 Sportforum. 15.45 Gram. 16.00 Boekbespr. 16.20 Amateursprogr. 16.40 Streekultz. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Be dreigde kunst?, lezing. 18.35 Lichte muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout bij gaslicht, lezing. 19.40 Le ven en dood in de Bijbel, lezing. 19.55 De ze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Soc. comm. 21.30 Lich te muz. 22.00 Geluk, hoorsp. 22.17 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Licht progr. 23.05 Gram. m. comm. 23.35 Europees kamipoensch. Biljarten driebanden. 23.40 Gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zon newijzer 13.20 Lichte muz. 13.50 V. d. jeugd. 14.00 Koorzang. 14.25 Instr. trio. 14.45 Plano en orgel. 15.10 Franse les. 15.30 Tenor en piano. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportpraatje. 17.00 V. d. jeugd. KRO: 18.00 Kunstkron. 18.30 Lichte muz. 18.45 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Lichte muz. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Utrechtse stedel. ork. 20.50 Gram. 21.00 U bent toch ook van de partij?, praatje. 21.10 Gevar. progr. 22.25 Boek bespr. £2.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zon dag" in. 23.00 Gram. 23.25 -24.00 Lof t.g.v. de Stille Omgang te Amsterdam. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 Veilig verkeer. 17.10-17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weer- overz. KRO: 20.00 Brandpunt. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Intervieuws en forum. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Ooggetuigeverslagen. 13.00 Automobilistenkron. 13.30 Lichte muz 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Inter views. 14.40 Gevar. muz. 15.10 Hoorsp. 15.40 Hoorsp. 16.10 Quiz. 16.40 Rugby- wedstr. 17.35 Gram. 17.45 V. d. kleuters. 18.00 V. d. kind. 19.55 Weerber. 1900 Nws. 1915 Sport. 19.45 Pari. overz. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Gevar. progr 21.30 Hoorsp. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.10 Boek bespr. 23.45 Avondgebeden. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. 11.00 Gevar. progr. 13.00 Vragenbeantw. 13.31 Sportparade. 14.00 Lichte muz. 14.50 Pianospel. 15.30 Amus. muz. 16.00 Ork. muz. 16.45 Onbekend. 17.00 Voetbalrep. 18.00 Sportverslagen. 19.00 Samenzang. 19.30 Gevar. progr. 20.00 Nws. en journ. 20.24 Voetbal. 20.31 Sport-quiz. 21.00 Ge var. progr. 22.00 Ork. conc. 23.00 Jazzmuz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Popul. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lich te muz. 14.30 Popul. muz. 15.30 Volkslie deren. 16.30 Gevar. muz. 17.45 Popul. muz. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Amuz. progr. 21.45 Nws. 22.10 Ork conc. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Lichte muz. 2.00 Lichte muz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.40 Kamermuz. 21.30 Nws. 23.05 Gram. 23.55-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muzik. kaleidos- koop. 14.30 Operettemuz. 15.00 Accordeon- spel. 15.15 Gevar. muz. 15.45 Accordeon- spel. 16.00 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgelrcital. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 2005 Gram. 20.45 Dansmuz. 21.15 Amuz. ork. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.02 Gram. 18.38 Gram. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Hoorsp. 21.00 La vie Parisienne, ope ra buffa. 22.10 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. DE BIOSCOPEN Trianon „De held van Marathon" (14 jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Tot de laatste vuurstoot" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdag: „Bittere ryst". Casino „De Saint in actie" (14 jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Klokslag middernacht" (14 jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De miljonairsdochter" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Het Mes" (18 Jr.) Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra (Wassenaar) Dag., zat. en zond. 7 en 9.15 uur „Psycho" (18 Jr.). Zond. en woensd. 2.30 „Rushi en de spion nen" (alle leeft.). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Leiden is geopend Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 204Ö6. Bil geen gehoor by Uw balsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WSERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) O, a t'o la 3. 2 a 2 «3 weer S s S B- a a 6 Amsterdam onbewolkt zzo 4 15 5 0 Den Helder onbewolkt z 5 8 4 0 Ypenburg Vlisslngen onbewolkt zzw 4 12 5 0 onbewolkt zzw 4 10 6 0 Eelde mist z 2 8 2 0 De Bilt onbewolkt wstll 15 4 0 Twente onbewolkt z 4 18 10 0 Eindhoven licht bew. z 2 17 6 0 Z.-Limburg onbewolkt z 6 18 8 0 Helsinki geh. bew. w 4 8 3 0 Stockholm licht bew. w 4 12 6 0 Oslo mist W.stil 9 1 0.1 Kopenhagen mist zw 2 14 0 0 Aberdeen geh. bew. z 4 17 6 0 Londen mist waw 2 12 4 0 Brussel onbewolkt z 3 18 8 0 Luxemburg half bew z 2 17 5 0 Parijs licht bew. zzo 2 19 6 0 Bordeaux mist w.stil 21 4 0 Grenoble mist wstll 19 2 0 Nice onbewolkt n 6 18 9 0 Ber'.yn Frankfort onbewolkt zzo 2 16 2 0 mist W.Still 18 2 0 München onbewolkt zzw 2 17 2 0 Zürich mist zo 2 17 2 0 Genève mist wstll 15 1 0 Locarno onbewolkt wstll 18 2 0 Wenen onbewolkt w.stil 18 2 0 Innsbruck onbewolkt w.stil 18 2 0 Belgrado onbewolkt wstll 18 2 0 Athene onbewolkt nw 1 8 Rome onbewolkt ono 2 21 4 0 Ajaccio Madrid onbewolkt ono 2 16 2 0 onbewolkt w.stil 21 2 0 Mallorca zwaar bew. wstll 17 4 0 Lissabon onbewolkt wstll 20 9 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2