TYPISTE H. R. Troost NET MEISJE steun flinke magazijnhulp O De Boer PRIJSVERLAGING yier jaar geëist tegen beruchte internationale inbreker RECHTZAKEN Minister Toxopeus ongerust over arbeidstij dverkorting gemeenten Brits verzoek om „rectificatie" in Russische pers afgewezen VAN DE LEIDING allround metaaldraaier aank. metaaldraaier en aank. bankwerkers MACHINEFABRIEK B. v. d. NAT en Zonen 95 Nü 3/ Nü 70 ct Bij VAN HEUZEN 'n reuze keuze én....lage prijzen! Modinettes ■^TfbedjenijlQ. DONDERDAG 9 MAART 1961 Bekend als de miljonair door lioge fooien (Van onze Haagse correspondent) Een man, van wie „Interpol" zegt dat htf een beruchte inbreker is, die al in verscheidene landen gevangenisstraffen uitgezeten heeft, had zich gisteren tegen over het Haagse Gerechtshof te verantwoorden. De verdachte bediende zich van de Franse taal. Zijn nationaliteit staat niet vast, aangezien hijzelf zegt in 1928 te Helsinki geboren te zijn, terwijl hy volgens Interpol van Italiaanse afkomst is. Aan de hardnekkig ontkennende inbreker werden vyf diefstallen met braak tenlastegelegd, waarvan één gepleegd is te Den Haag, een te Rotterdam en drie te Amersfoort. Den Haag naar de Maasstad heeft ver voerd. Bovendien heeft een politie- speurhond de verdachte aangewezen als de man die de schroevendraaiers han teerde, waarmee de geldkistjes werden opengebroken. Een caissière uit Utrecht herkent de verdachte als de man, die de volgende ochtend een biljet van duizend gulden bij haar probeerde te wisselen. De ver dachte stond in een Utrechtse lunch room bekend als de „miljonair" wegens zijn bijzonder hoge fooien. Van twee der Amersfoortse inbraken werd ver dachte eveneens door politiespeurhonden als de dader aangewezen. In Den Haag werd in de nacht van 21 op 22 mei inge broken in een pand aan de Thomas Schwenckestraat. De dief stal drie bil jetten van f. 1.000,en 50 van f. 100, Voor het Hof beweerde verdachte dat hij de bewuste avond al om 11 uur in de nachtclub Copacabana gekomen was, doch een animeermeisje uit deze gele genheid zegt dat hij niet eerder dan 2 uur des nachts gearriveerd kan zijn. Daarna is hij met haar naar een hotel gegaan. Onderweg liet hij haar drie bil jetten van duizend zien en een stapel biljetten van honderd. Het gerechtshof zal op 22 maart uitspraak doen. De rechtbank te Rotterdam had de man tot drie jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De procureur-generaal bij het Haagse Hof eiste gisteren vier jaar met aftrek. Zoals de procureur-generaal zelf toe gaf, bestaat er tegen deze figuur geen direct bewijs. Er is geen enkele getuige die hem aan het werk heeft gezien. In directe bewijzen zijn er echter des te meer. In de nacht van 29 op 30 april werd uit een rusthuis aan de Mathenesserlaan te Rotterdam f. 4500,— gestolen uit twee geldkistjes. Verdachte ontkent zelfs die nacht in Rotterdam geweest te zijn, doch een taxichauffeur herkent hem met 'zekerheid als de man die hij op de bewuste nacht van de Geleenstraat te VOORZITTER DER K.A.B. HAD AANRIJDING (Van onze correspondent) De bondsvoorzitter van de K.A.B. (Ka tholieke Arbeiders Beweging), de heer A. J. Middelhuis, wonende te Utrecht, is gistermorgen in de buurt van Ruur- lo (Gelderl.) met zijn personenauto be trokken geweest bij een aanrijding, waarbij zijn dochter een ernstige her senschudding heeft opgelopen. De familie Middelhuis was op weg naar Haaksbergen toen de heer Middel huis plotseling moest stoppen, omdat de bestuurder van een voor hem rijden de bus afremde. Het gevolg was dat de chauffeur van een achter de heer Mid delhuis rijdende bus niet bijtijds kon remmen. Deze laatste bus schoof de auto van de heer Middelhuis op, zodat laatst genoemd voertuig tussen beide bussen als 't ware werd gekraakt. Kamercommissie voor onderzoek tv-nota (Van onze parlementaire redacteur) Gisteren is de bijzondere commissie uit de Tweede Kamer benoemd voor het onderzoek van de nota inzake de recla metelevisie. In de commissie van 15 leden zijn benoemd de heren J. M. Peters, Janssen, Van Rijckevorsel, Bae- ten (allen KVP), Willems, Kleijwegt, Vermeer, Vrolijk (allen PvdA), Bruins Slot en Kieft (AR), Van de Wetering en Kikkert (CHU), Bakker (CPN), Korteweg en mevr. van SomerenDow ner (VVD). Fikse beloning Vierhonderd gulden beloning, ofwel tien procent vindersloon kreeg de kleine Anneke H. uit 1 Boskoop, die een portefeuille met f 4000 als „oogst van de straat" naar de politie bracht. 1 Op het moment dat de ver- J liezer, de heer B. uit Boskoop bij de Rijkspolitie stond, beurtelings bleek en rood van schrik en ellende zijn verhaal J deed, stapte Anneke en haar vader de politiepost binnen. Met de portefeuille in de hand. Het was een heel prettige ont~ moeting tussen vindster en ver- liezer Student te Groningen krijgt V/2 jaar De rechtbank in Groningen heeft van morgen een 26-jarige uit Eygelshoven, afkomstige student in de medicijnen te Groningen tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek veroordeeld. De ten laste gelegde zware mishandeling werd bewezen geacht. Het beroep op noodweer of noodweerexces werd af gewezen. De officier van Justitie achtte 14 da gen geleden mishandeling, de dood ten gevolge hebbend, bewezen, maar vond verdachte niet strafbaar en vroeg op grond van art. 41, Wetboek van Straf recht (noodweer, noodweerexces) ont slag van rechtsvervolging. Verdachte stond terecht, beschuldigd van dood slag op een vrouw, subs, het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, de dood ten gevolge hebbend. ECHTPAAR DREES GAST P. v. d. A. TERSCHELLING (Van onze correspondent) Dr. W. Drees, die met zijn echtgenote een bezoek aan Terschelling brengt voor de eerste maal van zijn leven trof het gisteren niet, dat het zicht op zee door de dikke mist maar enige meters bedroeg en de salonboot „Fries land" geheel op haar radar moest va ren. Het echtpaar Drees maakte de reis in gezelschap van Terschellings burge meester J. Okkinga en echtgenote. De inscheping van de heer Drees aan boord verliep geheel onopgemerkt, maar bjj zijn aankomst op Terschelling werd hy aan de kade hartelijk ontvangen door het afdelingsbestuur van de PvdA op het eiland. Na de ontvangst werd het echtpaar Drees in hotel Zeezicht een diner aan geboden. De PvdA organiseerde gister avond in zaal „Dellewal" een feestelijke bijeenkomst met dr. Drees en zijn echt genote als ere-gasten. In een hartelijke toespraak eerde dr. Drees de trouw van de Terschellingers. Hij had het jammer gevonden, dat de zeereis zo weinig zicht had geboden, maar wat hij nu in eerste instantie van het eiland en de ïeis er heen had gezien, had stellig bij hem al het verlangen gewekt om er bij helde re weersomstandigheden nog eens terug te keren, en dan als toerist. Na afloop van de bijeenkomst bood de heer P. A. Kroon, de nestor van de partij op het eiland, dr. Drees een sou venir van het eiland aan. Vandaag wordt het echtpaar een rondrit over het gehele eiland aange boden, o.a. een bezoek aan de musea en de vuurtoren „Brandaris". Toeslag op boteruitvoer door revaluatie verhoogd De revaluatie van de gulden is voor het Produktschap voor Zuivel aanleiding geweest, de toeslag op de boteruitvoer te verhogen van 52,5 tot 68 cent per kg. Ook de heffingen bij invoer van boter en van magere melkpoeder zijn ver hoogd. Verder is een wijziging gebracht in de minimum-prijzen van kaas by uit voer naar Engeland. NED. ANTILLEN PASSEN ZICH BIJ REVALUATIE AAN De regering van de Ned. Antillen heeft besloten, de koers van de Ameri kaanse dollar vast te stellen op inkoop f 1.87 (Antill. Crt.) en verkoop fl.90% (Ant. Crt.). Voor de Nederlandse gulden heeft zy de inkoop vastgesteld op f 100 Ned. Crt. is gelyk aan f 51.30 Ant. Crt. en de ver koop op f 52.50 inclusief deviezenprovisie. De overige koersen zullen naar rato hiervan worden vastgesteld. De maatregel bekent een verlaging van de dollarwaarde ten opzichte van de Antilliaanse gulden met anderhalve cent en een verhoging van de waarde van de Nederlandse gulden ten opzichte van de Antilliaanse met eveneens ander halve cent. De minister van Binnenlandse Zaken mr. H. Toxopeus heeft in een circulaire aan de gemeenten en de provincies met klem het verzoek van de regering her haald „om slechts in zeer byzondere en uitermate knellende gevallen" af te wijken van de door de Rijksoverheid voorgestane regeling met betrekking tot de invoering van de arbeidstijdverkorting en de vijfdaagse werkweek. De minister heeft kennis genomen van verschillende berichten, waaruit blijkt dat de lagere organen zich niet altijd houden aan de terzake door de regering in het landsbelang gegeven richtlijnen „en maar al te dikwijls over gaan tot een onmiddellijke invoering van de volledige vijfdaagse werkweek m.i.v. 1 mei a.s. of eerder, zonder dat deze versnelde invoering geacht kan worden door de feitelijke situatie, waarin de betreffende gemeente zich bevindt, te zijn afgedwongen". De bewindsman toont zich in zijn cir culaire hierover zeer ongerust. Met aan drang verzoekt de minister eventuele regelingen te beperken tot een gelei delijke invoering van de vijfdaagse werk week door met ingang van 1 mei a.s. te beginnen met één vrije zaterdag om de 14 dagen. Voorts wijst hij erop, dat hem is ge bleken. dat sommige gemeenten ook voor het administratieve personeel, dat reeds nu niet langer dan 41M uur per week werkt, aan de vijfdaagse werkweek een arbeidstijdverkorting verbinden, waar door het wekelijkse aantal werkuren tot 40 of wellicht nog minder wordt terug gebracht. Met nadruk wijst de minister erop. dat dit geheel tegen de door de regering voorgestane g?ng van zaken indruist en dat in het kader van de arbeidstijdver korting inkorting van de werktijden van het personeel, dat nu reeds minder dan 46'/i uur, resp. 45 uur per week werkt, in de huidige situatie niet kan worden toe gestaan. DIRIGENT PLUKKER OP DOORREIS NAAR RUSLAND Canada cultureel achter Met een ljjntoestel van de Bea is gis teravond de 52-jarige Henry Plukker, dirigent van het Calgary Philharmonic Orchestra in Canada, op Schiphol aan gekomen. Deze Nederlander, die van 1946—1948 voorzitter was van het Con certgebouworkest en sinds 6 jaar in Ca nada woont, gaat op uitnodiging van de Russische regering een tournee van bij na een maand door de Sovjet-Unie ma ken. De tournee zal van Moskou via Kiew en Lvov op 10 april eindigen in Odessa. Er staan zes concerten op het program ma. Hy zal gastdirigent zijn van het Moskouse Symphonie Orkest en van het Philharmonisch Orkest uit Lvov. Intus sen zal Yuri Lutsiv uit Lvov in Cal gary enkele concerten leiden. Het be treft hier een uitwisseling van dirigen ten. „Ze beweren in Canada dirigenten te hebben, maar ik heb er nooit eén ont moet", vertelde de heer Plukker. ,In cultureel opzicht staat Canada nog vèr bij Europa ten achter. Drie jaar ge leden heeft de overheid echter de raad voor de kunst ingesteld. We gaan in Canada dus wel de goede kant op. Op drachten, reizen en beurzen voor arties ten zijn nu mogelijk". In Cargary, een stad van 250.000 be woners, is 2% jaar geleden de eerste schouwburg in gebruik genomen. Zij biedt plaats aan 2800 mensen. Voor dien werden de concerten in grote bio scopen gegeven. Amerikaanse journalisten mogen niet naar China China heeft een Amerikaans verzoek, dertig Amerikaanse journalisten toe te laten, van de hand gewezen, aldus heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington meegedeeld. De Chinese ambassadeur in Warschau, Wang Ping-nan, weigerde een lijst met de namen van de journalisten uit han den van de Amerikaase ambassadeur Jacob Beam te aanvaarden. „Het is moeilijk de kwestie van de journalisten op te lossen zolang de Verenigde Staten Taiwan (Formosa) blijven bezetten." De woordvoerder zei dat de Ameri kaanse regering bereid is Chinese jour nalisten toe te laten wanneer Ameri kaanse verslaggevers toegang krygen tot China. President Kennedy heeft gisteren op zijn persconferentie verklaard, dat de V.S. hopen op betere betrekkingen met communistisch-China, maar niet bereid zijn tot „overgave" om dit te breiken. Kennedy zei dat de kans op betere be trekkingen tussen beide landen door de Chinese weigering Amerikaanse journa listen toe te laten kleiner is geworden. Overigens hoopte Kenney dat de gang van zaken bü de uitvoer naar de com munistische wereld zal worden verbe terd. Dit is een moeilijke kwestie, zei hy, en onze veiligheid mag niet in het gedrang komen. HU stelde echter vast dat sommige Westeuropese landen een bloeiende handel met de Sovjet-Unie en China dryven. „Wat de Russen hier niet kunnen kopen, kopen zij elders. Daarom moet er een redelUke oplossing voor dit probleem worden gevonden", aldus de Amerikaanse president. nele-d Proces in Madrid Vandaag is in Madrid een proces be gonnen tegen zeven mensen, die wor den beschuldigd van activiteit tegen het regime van Franco. Onder hen is de 48-jarige Dionesio Ridruejo, die tot 1942 lid van de Nationale Raad van de Fa lanx (de fascistische partij) was. Hij is hoofd van de propagandadienst van de party geweest en heeft het partij lied geschreven. In 1942 vertrok hU met de Spaanse Blauwe Devisie naar het Oostfront. Tot de andere beklaagden behoren de 70-jarige Francisco Herrera Oria, een broer van de bisschop van Malaga, en Enrique Tierno Galvan, een geschorste hoogleraar aan de universiteit van Sala manca. De activiteit waarvan zij beschuldigd worden, zou in 1956 en 1957 zijn be dreven. Ridruejo. Oria en Galvan waren ook onder de 13 personen die in december van het vorige jaar terecht hebben ge staan in verband met de studentenrel letjes van 1956. Dit proces is opgeschort. Vervalst staatsstuk werd als een authentiek Engels kabiiietsdocument gepubliceerd De Sovjetrussische regering heeft een Brits verzoek van de hand ge wezen om de Russische pers een tegenspraak te laten opnemen over de zogenaamde authenticiteit van een Brits .kabinetsdocument" over de Engelse politiek in Afrika. Dit verzoek was vervat in een op 17 februari bij de Russische regering ingediende nota. Een woordvoerder van de Engelse am bassade in Moskou deelde mede. dat het Kremlin in zyn antwoord verklaart niet bereid te zyn dit verzoek in overweging te nemen, omdat zij zich niet gerechtigd acht de Russische bladen voor te schrij ven hoe zij een bepaalde gebeurtenis moeten behandelen. De weigering werd gisteren door een functionaris van het Russische ministe rie van Buitenlandse Zaken mondeling overgebracht aan een functionaris van de Britse ambassade. Bij deze weigering werd volgens de Britse ambassade woordvoerder nog opgemerkt, dat de Sovjet-Unie meer reden tot klagen heeft over de Britse pers wegens „tendentieuze en incorrecte kritiek op de Sovjet-Unie, politieke en regeringsleiders en hun han delingen". Het document, waar alles over gaat, werd door de .Prawda" en andere bla den, alsmede door het persbureau Tass gepubliceerd. De eerste publikatie had plaats in een pamflet, getiteld „De grote samenzwering tegen Afrika" en dat af komstig zou zijn van de Afrikaanse vak bondsfederatie. Bulgaarse diplomaat moet Belgrado verlaten Joego-Slavië heeft gisteren een Bul gaarse diplomaat in Belgrado gelast, binnen 48 uur het land te verlaten. Het is de tweede secretaris van de Bulgaarse ambassade in Belgrado. Hij heeft dezelf de rang als de Joegoslavische diplomaat in Sofia, wiens uitwijzing door Bulgarije eerder op de dag was gemeld. Hongaars protest bij Italië Het Hongaarse persagentschap MIT bericht, dat de Hongaarse regering gis teren de Italiaanse zaakgelastigde in Boedapest een nota heeft doen over handigen waarin geprotesteerd wordt tegen „het besluit van de Italiaanse re gering, toe te stemmen in de legering van eenheden van de Westduitse strijd- krachten op de door de NAVO in Sar dinië ingerichte raketbasis". De Hongaarse regering beschouwt „het overhaaste besluit van de Italiaanse regering" als „een rechtstreekse bedrei ging van de veiligheid van de Hongaar se Volksrepubliek". CHINEES BEZOEK AAN INDONESIË Volgens welingelichte kringen zal de vice-premier en minister van buiten landse zaken van communistisch China, Tsjen Yi, eind maart een officieel be zoek aan Indonesië brengen. BEJAARDE MAN TE DOETINCHEM VERBRAND Bij een uitslaande brand in de nieuw- stad te Doetinchem is de 75-jarige J. Kinnaer om het leven gekomen. Het huis werd bewoond door drie zwagers en hun huishoudster. Twee van de man nen en de vrouw hadden de avond te voren een feestje gehad. Een van hen was niet thuis. De hoofdbewoner en zijn huishoudster zijn erin geslaagd het brandende huis te verlaten. Toen de brandweer en de politie al vertrokken waren, herinnerden zij zich, dat nog iemand tot het gezelschap behoord had. Bij onderzoek werden de verkoolde res ten van deze man gevonden. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. In het document werd beweerd, dat de Engelse regering trachtte invloed uit te oefenen op de Afrikaanse vakbeweging, om aldus de controle te behouden over belangrijke economische sectoren van de nieuwe onafhankelijk geworden Afri kaanse landen en Amerikaanse invloed daaruit te weren. De Afrikaanse Vakbondsfederatie heeft inmiddels ontkend dat het pamflet van haar afkomstig zou zyn. In de Britse protestnota. die bU de Sovjet-Unie werd ingediend, werd het stuk een „schandelijke vervalsing" ge noemd. De Britse regering sprak de hoop uit, dat de Russische regering bekend zou maken dat het document een ver valsing was en zou bevorderen dat Tass een tegenspraak omtrent de authentici teit zou verspreiden. Riskante beklimming noordelijke Eiger Drie Duitsers en een Oosten rijker bevonden zich gisteravond ongeveer halverwege de bijna verticale noordelijke wand van de Eiger bij Grindelwald. Zij maak ten zich toen gereed om de nog nooit eerder gewaagde poging deze wand in de winter te beklim men, te voltooien. De groep onder leiding van de 31-jarige alpinist en schrijver Toni Hiebeler uit München was maan dag j.l. in het geheim aan de waaghalzige onderneming begon nen. In de Zwitserse plaats kwamen intussen steeds meer toeristen aan, die de vorderingen van de klimmers door verrekijkers volg den. Fotografen huurden kleine vlieg tuigen en scheerden daarmee langs de Eiger-wand om foto's te maken. De andere leden van de groep zfjn de 28-jarige Walter Almberger en de 22-jarige Andreas Mannhardt, beiden uit München afkomstig, en de 27-jarige Oostenrijker Anton Kirchhofer. De vier mannen hebben gisteravond hun bivak voor de nacht opgeslagen boven het zogeheten Grote sneeuw veld", dat iets lager dan halverwege de afstand naar de top is gelegen. Ervaren berggidsen volgden met be hulp van kijkers de vorderingen van de klimmers met bezorgdheid. ZU zei den, dat het moeilijkste deel van de bestijging nog voor de boeg lag. Dat is de zogenaamde „Spinne". Naar de mening van de gidsen zou de overschrijding van de „Spinne" de mannen een dag kosten. Om deze tijd van het jaar is de rotsachtige passage geheel onder een ijslaag bedolven. De gidsen verwachtten niet. dat de man nen voor zaterdag de tocht zouden kun nen voltooien. Het overschrijden van het „Grote sneeuwveld" heeft de groep gisteren zes uur gekost, dit werd door ervaren alpi nisten als „zeer langzaam" betiteld. Zy zeiden, dat de klimmers waar schijnlijk in hun snelheid en bewegin gen werden belemmerd door het gewicht van hun uitrusting en de proviand die zU met zich mee droegen. De berggidsen zeiden echter, dat de mannen niet met minder bagage had den kunnen volstaan om zich tegen hun voornaamste vijand, de ijzige koude, te beschermen. De weersgesteldheid was gisteren uit stekend. Ingewijden zeiden echter, dat de toestand voor de mannen op de Eiger- wand hachelijk zou worden indien het weer plotseling zou omslaan. 1416 Jaar voor de ochtenduren gevraagd, voor lichte huishoudelijke bezigheden. Werkster aanwezig. C. VERHOOG, Oude Singel 4 - Leiden OUD-LEIDENAAR zoekt betrekking in middelgroot-, klein-, of winkelbedrijf, als Heeft grote ervaring in bedrijfsleven t.a.v. leiding geven, organiseren en personeelsselectie. Ontwierp en leidde diverse cursussen op dit terrein en de verkooptechniek. Is bereid tot financiële deelname. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 41938 of telefoon 0 70—720817, na 18 uur. Voor spoedige indiensttreding gevraagd 5-daagse werkweek en hoog loon worden geboden. Aanmelden: HOFLAAN 36 LEIDEN weehverrassing no. DAMESBLOUSE diverse leuke modellen met reverkraag, fraaie kleuren, In No-lron kwaliteit. Normale prijs 5,25 tot 7,50 -verrassing; no. 2 meisjes en jongens SLIPJES en HEMDJES zeer elastisch en toch sterke kwaliteit. Normale prijs vanaf 90 ct (kleine stijging per maat) 35 ZAKEN V IN NEDERLAND 5 MEIPLEIN 48 LEIDEN kan geplaatst worden bij JAN DE NIE ZONEN KORT RAPENBURG 10 - TELEFOON 20025 Gevraagd voor spoedige indiensttreding (niet ouder dan 18 jaar). J. P. VAN DER BLOM STEENSTRAAT 57 - TELEFOON 21721 - LEIDEN OW "Wink ell er Verkoopt ROODKÉRK. f.156 f>. 2.50 GR. THÖÖ CÉYX.ON-MÉLAÉög f 0,90P. looóft Geroutineerde JAPONNENSTIKSTERS gevraagd. Reiskosten worden vergoed. Aanmelden: Dolhuissteeg 2 (Mare) tussen 96 uur. Tel. 20836. Na 6 uur: Haarlemmerweg 10. Watersportartikelen Jachtzeilmakerij Volksbootbouw. LEIDEN HAVEN 14 - TEL. 21664 LEIDSCHE TEXTIELFABRIEKEN GEBRS. VAN WIJK CO. N.V. TE LEIDEN. Ten overstaan van de plaatsvervanger van Notaris O. W. Broersma te Amsterdam zyn heden uitgeloot van de 3% 20-Jarige obligatielening anno 1948, 67 oblig. ad f 1000.dragende de nummers 41. 67. 136. 139, 150, 166, 172, 188, 224, 232, 236, 238, 242, 245, 248, 250, 279, 282, 302. 315, 324, 327, 340, 344, 355. 359, 374, 398, 407, 431, 442, 453, 466, 467, 468, 475, 486, 527, 546, 564, 566, 570, 591, 601, 618, 664, 681, 696, 699, 711, 732, 746, 753, 762, 788, 840, 859, 874, 892, 894, 898, 910, 932, 933, 944, 948, 986 van de 3% 17-jarige obligatielening anno 1951, 67 oblig. ad 11000.dragende de nummers: 14, 30. 38. 39, 52, 53, 66. 82, 118, 144, 164, 209, 217, 218, 237, 246, 249, 295, 300, 311, 318, 328, 333, 346, 348, 372, 375, 390, 398. 418, 427, 456, 468, 473, 474, 479, 492, 530, 531, 547, 553, 562, 563, 598, 601, 603, 618, 644, 646, 653, 729, 733, 757. 812, 821, 851. 863, 882, 883, 930, 969, 973, 974, 975, 987, 995, 999. Deze uitgelote obligaties voorzien van de coupon per 15 okt. 1961 e.v. zullen vanaf 15 april 1961 ten kantore van de Am- sterdamsche Bank N.V. te Amsterdam, Rotterdam, 's-Graven- hage en Leiden betaalbaar z(jn met f 1000 per obligatie. DE TRUSTEE Nederlandsche Trust-Maatschappy N.V. Amsterdam, 7 maart 1961 Keizersgracht 369. CACAO, pak 100 gram 35 H.H. KOFFIE, 250 gram 69 ANANAS, 1/2 literblik 83 HELE RIJST, 3 pak 99 PINDA'S, pak 500 gram 75 GEBR. GEHAKT, 150 gram 43 SNIJWORST. 150 gram 59 SAKS, 150 gram 53 JONGE KAAS, 500 gram 125 BEL. GOUDSE 15a 500 gram 145 LEKKERE KAAS. no. 17, 500 gram 159 CHOC. EITJES, 150 gram 59 VR. EITJES, 200 gram 45 ROOMBOTER,, le soort per pak 79 2 grote potten APPELMOES, 75 LEIDEN - RIJNSBURG - LISSE - NOORDWIJK

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7