RANG is alleen RANG 12? als er Formidabel knappe prestatie van Wayenberg in Rachmaninof! op staat aupramx verf en lak Martinon: dirigent en componist Puistjes - Pukkels DERMASEPT-ZEEP Katoen in velerlei nuances favoriet voor komende zomer! Sportvelden in Kikkerpolder RYNBENDE'S KOM VROEG! Iedere cliënt kan slechts één pullover kopen 75 Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 24 februari 1961 Tweede blad no. 30289 Vierde concert Meesterserie K. en O. Verrassende opvatting van Beethoven Sterkste herinnering aan het vierde concert der „Meesterserie" van K. en O. onder leiding van de Franse gastdirigent Jean Martinon? Zonder enige tegenspraak het formidabel knappe spel van Daniël Wayenberg, die de plotseling door ziekte verhinderde Robert Bohnke verving met het derde piano-concert in d. kl. t. van de grote melodieus Rachmaninof. Technisch zwaarder opgaaf is nauwelijks denkbaar! Vandaar dat pianisten het zo zelden spelen. Onze, nu ruim 30-jarige Parijse landgenoot evenwel is er volmaakt tegen opgewassen, uitgegroeid als hij is tot een pianist van internatio nale klasse! Wie hem volgt in het verbluffend, overrompelend gemak en de absolute feilloosheid, waarmee hij in dit ver bijsterend veeleisende concert de opeen stapeling van moeilijkheden overwint, ja, er zelfs volkomen boven staat, daarbij kennis neemt van de zuiver aangevoelde, niet op uiterlijk effect gerichte roman- tisch-meeslepende vervoering, waarin Wayenberg het werk hult, neemt hier kennis van de ideale combinatie der twee allerbelangrijkste elementen: bril jante virtuositeit gepaard aan het artistiek vermogen en de warme muzi kaliteit, om deze Rachmaninof te ver heffen tot véél hoger plan, dan waarop de kwaliteiten dezer compositie op zich zelf aanspraak kunnen maken. JEAN MARTINON Dank zij mede de uitnemende ver standhouding met het door Jean Mar tinon perfect geleide Rott. Philh. Orkest, werd het geheel een wonderbaarlijke en monumentale prestatie, gevolgd door geestdriftige ovatie op ovatie, door terugroeping op terugroeping van de solist, die bewezen heeft thans tot de „grootsten" der huidige pianistengenera tie te behoren. En d&t wil wat zeggen in deze tijd, overstroomd door pianisten van formaat! Advertentie Vebo besprak viering 25 jarig bestaan Gistermorgen hield de VEBO haar jaarvergadering in „Het Gulden Vlies". De voorzitter, ir. P. Buck, heette ver scheidene leden en adviserende leden welkom. De secretaris, de heer M. Weima, bracht het jaarverslag 1960 uit. Het financieel verslag en de begrotin gen voor 1961 werden goedgekeurd. De heer J. v. d. Maarl uit Hoofddorp werd herkozen als bestuurslid, alsmede de he ren W. Hoogendoorn uit Zoeterwoude en J. B. Los uit Alphen aan den Rijn. Als nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heren: W. v. d. Akker te Kou dekerk aan den Ryn, J. H. van Leeuwen te Nieuwveen en J. P. v. d. Hulst te Oud Ade. Het aftredende bestuurslid, de heer G. H. Rotteveel te Oude-Wetering, die de VEBO 25 jaren heeft gediend, ontving een hartelijk dankwoord. De hoofdschotel van deze vergadering, was het bestuursvoorstel inzake het hou den van de tentoonstellingen in 1961 en de viering van het 25-jarig bestaan van de VEBO dit jaar. Na een breedvoerige toelichting van de voorzitter, werden alle plannen van het bestuur met instemming begroet en aan genomen. Aan Werninks Beton- en Aanne ming Maatschappij NV, Leiden is opge dragen de uitbreiding van Hema-Bijen- korf te Den Haag en de bouw van een fabriek (bakkerij) van Vermaats Bak kerijen te Haarlem. Officiële publikaties AFSLUITING SPOORWEGOVERGANGEN Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat 1. de spoorwegovergang Mors weg van zondag, 26 februari 1961 te 22.00 uur tot maandag, 27 februari 1961 te 6.00 uur, en 2. de spoorwegovergang Herenstraat-Zoe- terwoudseweg van maandag, 27 februari 1961 te 22.00 uur tot dinsdag 28 fe bruari 1961 te 6.00, in verband met de uitvoering van werk zaamheden zijn afgesloten voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee, alsmede voor voetgangers, in beide richtingen. Die door Wayenberg ontplooide zeker heid is zeldzaam! Na de pauze, als toehoorder in de zaal gezeten, heeft Wayenberg een ander merkwaardig gebeuren van deze avond meebeleefd. Want merkwaardig was het zeker, kennis te nemen van Jean Martinon's opvatting van Beethoven's Tweede Sym fonie". Daar ging het in een welhaast Mozar- tiaanse, doorschijnend-luchtige intepre- tatie, speels, charmerend en door-en door aristocratisch toe. De Beethoven, zoals men die hier gemeenlijk hoort, kon men er nauwelijks meer in herkennen. Martinon, aan wiens exacte dirigeer- trant wij de aangenaamste herinnerin gen van eertijds bewaarden, leek hier een „Franse" Beethoven op te voeren, in een hoogst fijnzinnige, sprankelende tekening, met een orkest, dat hem in zijn verrassend è.nders geaarde weergave en in de door hem bedoelde klank- en kleurwerkingen uitnemend wist aan te voelen, er in het algemeen spontaan op reageerde. Men kan uiteraard over deze lezing der symfonie verschillend oordelen, er heftig over discussiëren. Feit is echter, dat zij levendig en hartveroverend boeide en Martinon het orkest tot „hoog" en van raffinement doortrokken spel wist op te voeren. Het auditorium be toonde zich enthousiast. Martinon be trok het orkest nadrukkelijk in de hem met warme sympathie gebrachte hulde. Deze avond bracht twee Martinons. De dirigent ènde componist. In de laatste functie leerden wij hem kennen door middel van zijn „Sympho nies de Voyages" voor kamerorkest, waarin hij een serie zijner reisindrukken verwerkte. Afgezien van een tot het uiterste ontwikkeld vermogen tot geraf fineerde orkestbehandeling, waarin bla zers en slagwerk een dominerende rol spelen, heeft deze tamelijk uitgesponnen, vierdelige compositie Prélude, Noctur ne, Sherzo, Finale er ons niet van kunnen overtuigen, dat hier een „baanbrekende" taal aan de orde was. Het uiterlijk wel te waarderen spectacu laire gewaad, speciaal het scherzo-pizzi cato omhult naar ons gevoel slechts weinig „wezenlijke" muzikale waarde, al kan bewondering heersen voor de wijze, waarop Martinon de finale naar een éclatante, tenslotte abrupt eindigende climax voert. Dit neemt intussen niet weg, dat het orkest ook hier, onder Martinons inspi rerende directie zich van zijn beste zijde op een welhaast voor zijn kunnen onge woon hoog niveau deed kennen, daarbij sfeer en spiritualiteit raak treffend. Gemakkelijk was de opgaaf zeker niet! Maar mede door de trefzekere, markante directie liepen deze in neo-klassieke zin gehulde reisindrukken zonder enige stoornis van stapel. Met dit al, Martinon heeft op ons dieper indruk gemaakt als dirigent dan als componist. Maar om als één van deze beide uit te blinken, is al moeilijk genoeg! H. Stoffenshow V. D. (Van een bijzondere medewerkster) Voor handige dames, die zelf haar garderobe maken, gaf V en D een uitgebreid overzicht van de nieuwe voorjaarsstoffen. Verwerkt tot mo dellen, vervaardigd naar verschillen de knippatronen, zijn het nog steeds de structuurweefsels die overheersen, zowel in effen als gebloemde des sins. Katoen is ook deze zomer favoriet. Dit weefsel, vermengd met terlenka, is een ideale dracht en bij het wassen beslist plooihoudend. In het satin chiné bedrukte katoen zijn er prachtige tin ten, zoals stralend lila, cerise, zonnepit geel en lindegroen. De modellen, welke door vier man nequins gistermorgen en twee maal 's middags werden gebracht, waren over het algemeen zeer eenvoudig. Vooral voor de teenager en de jonge vrouw was er keuze te over. Japonnen met strakke lijfjes en ge plooide of bolstaande op vlieseline ver werkte rokken, vaak voorzien van een grote kraag, waren er in grote verschei denheid. Het was fantastisch om te zien wat met enkele meters stof van een gezellig materiaal te bereiken was. Er was een effen groen-blauw rayon jurkje, dat zelfs nog geen 5 gulden kostte. Het nieuwe materiaal voor dus ters is Decalon, een weefsel met een speciale finish. Het model, dat hiervan werd getoond, had grote zakken en was met een contrasterende kleur gevoerd. Hieronder werden batisten babydolls in verschillende tinten gebracht. Gezellige strandensembles, zowel met korte als lange pantalons, of wijde rok ken, deden naar de zomer verlangen. Heel apart was een zwarte pantalon met een pièd de poule anarak met capuchon. Een uitzondering op de getoonde ja ponnen was een langlijvig jurkje in de stijl 1930, die aan de onderkant was voorzien van een klokkende strook. Grote noppen zullen altijd favoriet blijven. In dit dessin was een beeldig oranje-geel-lindegroen jurkje. Voor de rijpere vrouw waren er en sembles. bestaande uit japonnen van bedrukte satin in fraaie abstracte des sins, gecombineerd door mantels. Een goede combinatie was een blauw-grijze gewerkte japon met een inzet van ma rineblauw en dito mantel. Vermeldinswaard was ook een geheel doorgeplooide japon in groen-cerise bloempatroon. ADSPIRANT—AANNEMERS ONTVINGEN VOORLICHTING In de ulo-school aan het Vrouwen kerkhof hebben gisteravond vele adspi- rant-aannemers, leerlingen van de door de Raad van bestuur Bouwbedrijf inge stelde aannemerscursus, voorlichting ontvangen over een bepaalde facet in het bouwbedrijf. Enkele vertegenwoordi gers van Bredero Beton uit Utrecht, waren met films en dia's naar Leiden gekomen om te vertellen over de fabri- katie en voordelen van de z.g. blokken- bouw, welke vooral in Amerika veelvul dig (woning-, kerken- en scholenbouw) toegepast. Aangetoond werd, dat dit ma teriaal arbeidsbesparend (met B2 blok ken doen 2 metselaars het werk van 7). werkt en dat er ruime toepassingsmoge lijkheden zijn. In Amerika de film gaf daarvan een indruk - wordt dit mate riaal zelfs reeds aangewend voor ver fraaiing van het interieur van de wo ning. In ons land is dit materiaal in hoofdzaak voor binnenmuren reeds in circa 70.000 woningen toegepast. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doctoraal examen Ned. recht de heer F. B. Durksz te Hengelo en mej. E. Badon Ghijben (Breda). Tot voorzitter van het te houden examen voor de Schoenmakerij is be noemd de heer J. Schrama alhier. De getoonde rokken waren van ter lenka of wol met een linnen effect. Hierop werden bloesons of 3/4 man tels van waterafstotend katoen gebracht. Voor het a.s. bruidje, dat de moed kan opbrengen om zelf haar japon te vervaardigen, was er een korte witte strapless japon van gewolkte nylon, waarover een bolero gedragen werd. De roze sluier met een grote toef lelietjes van dalen konden wij evenwel niet ap preciëren. Raadslid L. Questroo stelt college B. en W. vragen over onhoudbare toestand velden Het lid van de Leidse raad, de heer L. Questroo, heeft het College van B. en W. de volgende vragen gesteld: 1. Heeft het College kennis genomen van de regelmatig in de pers verschijnende berichten ten aanzien van het sportveldencomplex in de Kikkerpolder? 2. Zijn de berichten waarin gesteld wordt, dat de drains op ondeskundige wijze zijn gelegd juist? 3. Indien het antwoord op vraag 2 bevestigend luidt, welke maatregelen denkt het College dan te nemen om aan deze onhoudbare toestand een einde te maken? 4. Indien het antwoord op vraag 2 ontkennend luidt, wat kunnen dan naar de mening van het College de oorzaken van de onvoldoende waterafvoer zijn? 5. Welke maatregelen denkt het College (ongeacht welke oorzaak) te nemen teneinde deze terreinen aan de hoogst mogelijke eisen te laten voldoen. Werktijdverkorting Ned. Spoorwegen Waarom niet met ingang zomerdienst 1961? Het bestuur van de Afdeling Leiden van de Bedrijfsgroep Ned. Spoorwegen en de vertrcuwenslieden van de Ned. Bond van Vervoerspersoneel heeft zich in een schrijven tot de directie van de N.S., de Personeelsraad en het hoofd bestuur van de NBV gericht, waarin het zijn teleurstelling uitspreekt, dat de di rectie van de N.S. aan de Personeelsraad heeft medegedeeld, dat zij bereid is voorstellen tot arbeidstijdverkorting, met ingang van de winterdienst 1961, bij de desbetreffende autoriteiten in te dienen. Het bestuur is van mening, dat invoe ring van de arbeidstijdverkorting met de zomerdienst van mei 1961 noodzakelijk is om te voorkomen, dat het toch al zwaar belaste spoorwegpersoneel, ten opzichte van het overgrote deel van de werkne mers, die in de grote bedrijven werkzaam zijn, wordt achtergesteld en om te voor komen, dat de zo hoogst noodzakelijke werving van nieuw personeel praktisch onmogelijk wordt. Men vertrouwt, dat het hoofdbestuur van de Ned. Bond van Vervoerspersoneel er met alle ten dienste staande midde len naar zal blijven streven, dat een ver korte arbeidstijd met de zomerdienst 1961 wordt ingevoerd en zegt het hoofd bestuur bij dit streven alle mogelijke steun toe. O 1 is beter,' kost minder... en elke streek strak! BRINK, Groet'Ammers Vijftig jaar op de veemarkt In februari 1911 kreeg de 8-jarige Wil lem Ravensbergen vrijdags tot twee uur vry om te helpen met laden en lossen op de varkensmarkt. Vijftig jaar zijn in tussen verlopen en nog steeds is „de Krent", zo luidt de bijnaam van Ravens bergen, vrydag en dinsdag te vinden op de veemarkt. In dienst bij de heren Van Diemen en Heemskerk staat hy voor iedereen klaar. Willem Ravensbergen kwam uit een groot gezin en hy moest al vroeg zijn steentje bijdragen. Vaak was hij om vier uur in de ochtend al present op het marktterrein. Begrijpelijk is. dat „de Krent" zyn werk door en door kent. Hij wordt dan ook door de oude en Jonge bezoekers van de markt zeer gewaardeerd om zijn vakkennis. De collega's en kennissen hebben van daag dit jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan, ofschoon de jubilaris zelf niet te veel ophef van deze gelegenheid wilde maken. Advertentie dè Hollandse 'jonge' jonge White Label dubbele klare f 8.55 per literfles exclusief glu NOGMAALS: ROLSCHAATSEN OP OPENBARE WEG GEVAARLIJK! Het rolschaatsen op de openbare weg heeft wederom een ongeval veroorzaakt. De bestuurder van een vrachtauto moest by de kruising Zoeterwoudseweg-Vijf Meilaan plotseling remmen voor een al daar rolschaatsend meisje. Door dit krachtige remmen ging de lading schui ven en viel een fles met zeventig liter zoutzuur op straat. De gemeentereini ging heeft dit gevaarlijke vocht ver wijderd. Het meisje bleef ongedeerd. Kerkelijk Leven Exploitatie boerderij NIEUWE VORM VAN KERKELIJK WERK De ontsluiting van de provincie Zee land als gevolg van de uitvoering van het Deltaplan zal o.m. tot gevolg heb ben, dat het aantal toeristen belangrijk zal toenemen. Niet alleen de burgerlijke overheid heeft daar grote belangstelling voor. ook de kerken menen, dat vroegtijdig voorzieningen moeten worden getroffen om de mensen die hun vakantie in Zee land willen doorbrengen te kunnen ge rieven. Op aandringen van de generale synode van de Ned. Herv. Kerk en de provinciale kerkvergadering van Zeeland heeft de kerkeraad van de hervormde gemeente te Haamstede op Schouwen- Duiveland besloten een boerderij te hu ren, die als kampeerboerderij zal worden geëxploiteerd. Nog dit seizoen zal de ex ploitatie van deze boerderij die als een nieuwe vorm van kerkelijk werk wordt beschouwd ter hand genomen. KERK EN WERELD Tot stafmedewerker van „Kerk en Wereld" in Driebergen is benoemd ds. T. Poot, herv. predikant in Middelharnis. Ds. Poot zal belast worden met het conrectorschap van het internaat van Kerk en Wereld en voorts enkele lessen geven. Ds. Poot is de eerste gerefor meerde bondspredikant, die deel uit maakt van de staf van Kerk en Wereld. ANGLICANEN BENOEMDEN VERTEGENWOORDIGER IN ROME Kanunnik Bernard C. Pawley is be noemd tot vertegenwoordiger van de Anglicaanse Kerk bij het secretariaat voor de eenheid van de christenen. Dit secretariaat, dat onder leiding staat van kardinaal Bea S. J., is een van de orga nen, die door Paus Johannes in 't leven zijn geroepen in verband met de voorbe reiding van het komende oecumenische concilie van de R.-K. Kerk. GEBOORTEREGELING Het algemeen bestuur van de Ameri kaanse Nationale Raad van Kerken heeft zyn instemming betuigd met kunstmatige methoden voor geboorte regeling. De Raad vertegenwoordigt het merendeel van de grote protestantse kerkgenootschappen met in totaal onge veer veertig miljoen leden. Vertegen woordigers van de oostelijke orthodoxe kerken onthielden zich van stemming. In een verklaring betreurt de raad het bestaan van wetten, die de verkoop of het gebruik van middelen tot geboorte regeling beperken. Dergelijke wetten worden in strijd met „de burgerlijke en godsdienstige vrijheden van alle bur gers" genoemd. Vijfentwintigjarig jubileum bij Vroom en Dreesmann Vijfentwintig jaar geleden, op 24 febr. 1936, trad mej. M. J. H. Plag in dienst bij het Leidse filiaal van Vroom en Dreesmann. Vandaag was het dus feest, zowel voor de directie als voor het per soneel en de jubilaresse zelf. Een feest, dat vanmorgen al vroeg begon op de af deling herenmode. De heer G. M. Gribnau, bedrijfsleider, sprak namens de vele aanwezigen en medewerkers woorden van waardering en erkentelijkheid voor de wijze, waarop mej. Plag vele jaren lang temidden van haar collega's werkzaam is geweeest. Als chef-inkoopster bracht zij van haar rei zen altyd nieuwe snufjes mee op het ge bied van bijouterieën en lederwaren. In de zaak van haar vader, waar zij vóór haar betrekking by V. en D. elf jaar werkzaam was, deed zij ervaring op. Namens het jubileumfonds bood hy haar een grote Zaanse klok en een rotan „zitje" aan, terwijl evenmin bloemen ontbraken. Het personeel van haar af deling verraste de jubilaresse met een schemerlampje en een grammofoonplaat, aangeboden door mej. Meershoek. Vele gelukwensen mocht mej. Plag na haar dankwoorden in ontvangst nemen. Op het dakterras werden de feestelijk heden voortgezet. De jubilaresse en aan wezigen, o.w. de heer en mevrouw Plag (broer en schoonzuster), luisterden naar de vele prijzende woorden (vakbe kwaamheid, ijver, oprechtheid, trouw, vriendelijkheid) van de adjunct-direc teur, mr. W. J. M. Kerckhoff, die na mens de Ned. Mij van Handel en Nijver heid een getuigschrift, draagmedaille en legpenning overhandigde. Bloemen en een enveloppe met inhoud drukten de dank en bewondering van de directie uit. UTRECHTSE LEGERMUZIKANTEN BEZOEKEN LEIDEN In Amsterdam vindt zaterdag het jaarlijks Muzikantencongres van het Le ger des Heils plaats. De congressisten, die tot zondag in de hoofdstad bijeenblijven, bezoeken al vorens naar hun eigen standplaats terug te keren, per afdeling een der zuster- korpsen. Het muziekkorps van een der oudste legerafdelingen te Utrecht, Stich terskorps, brengt ter gelegenheid daar van een bezoek aan Leiden en is des middags en zondagavond de gast van het Leidse korps. De muzikanten staan onder leiding van de nog jonge, zeer bekwame kapel meester, Gerrit Wiegers. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Cornelia Johanna Maria, dr van N. J. P. Regter en E. A. M. Bax; Johannes Hendrik, zn. van M. J. W. Otto en C. W. Fopma; Judith Maria Catherlna, dr van A. v. Santvoord en M. R. E. Legdeur; Evert Jan. zn. van J. Meel en P. J. Meer- tens; Wilhelmus Maria, zn. van J. G. v.d. Ploeg en C. M. W. van Veen; Sablna, dr. van H. J. Beijne en H. D. van Os; Jo hanna Geertruida, dr. van D. Siera en W. Keljzer; Johannes Clemens, zn. van J. C. v. d. Zwet en A. Steenbakker; Ronald Anthonlus, zn. van C. G. v. d. Voorst en G. M. E. v. d. Wakker. GETROUWD A. M. den Haan en C. A. Pannicke; J. Verwer en G. G. Salentijn; G A. S. van der Geest en J. H. M. M. Wlttenvin; J. Tomaula en M. Tehupurlng; H. Boom en J. P. van der Lelie; C. Katsabas en A. M. E. Pompe. OVERLEDEN A. M. Jansze, 76 Jaar. wed. van C. W. Oudshoorn; S. M. Celen, 9 maanden, dochter: T. J. Dingjan, 73 Jaar, man; W. Vonk. 67 Jaar, wed. van P. Schaap; J. J. Jansma, 78 Jaar, man; W. Crama, 75 Jr., man. NED. HERV. KERK Beroepen te Heusden (toez.) H. J. de Ble te Alblasserdam; te Anjum (Fr.) H M. Ruster, vic. te Zeist; te Amsterdam (Mulderkerkgemeente A.) W. Bartlema te Leeuwarden. Bedankt voor Wezep T. Lan- gerak te Vinkeveen. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Hengelo (O.) (vac. R. Slofstra) H. J. Lugtlgheld te Sloot- dorp. Beroepen te Slddeburen J. P. Don- dorp te Hattem. Bedankt voor IJmulden (vac. J. van Leeuwen) W. Kate te Tlel. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Eindhoven G. van den Brink te Veendam en Hoogezand- Sappemeer; naar Zwljndrecht-Grote Llndt G. van Atten, kand. te Zaandam. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Slnt-Annaland, Elspeet en voor Scherpenlsse Chr. van Dam te Rotterdam-zuid. CHR. GEREF. KERK Beroepen te Alphen a d. Rijn ds. N. de Jong te KatwUk aan Zee. „Het Masker" speelde in de Kokssehool In het kader van het ontspannings programma verzorgd door de Dienst Welzijnszorg Leger, hebben de man schappen van de Kokssehool gisteravond in de recreatiezaal van de Doelenkazerne kennisgemaakt met de Haagse toneel groep „Het Masker" en de voortreffelijke wijze waarop deze groep onder regie van Sjef van Leeuwen, het satirische stuk „De Herbergierster" van Carlo Goldini ten tonele voerde. Carlo Goldini (1701 1793) is een van de eerste Italiaanse to neelschrijvers, die de Commedia del'Arte verliet om te komen tot het schrijven van stukken van hoger niveau en vaste re vorm. Naar het voorbeeld van Mo lière schreef hy zijn zedespelen en van de ongeveer 200 stukken, die hij op zijn naam heeft staan is „De Herbergierster", een der bekendste. Goldini schrijft hier in de dwaasheden van zijn medeburgers neer en wel in een zo moderne dialoog, dat de handelingen evengoed in latere tijden kunnen plaats vinden. Na een hartelijk welkomstwoord, uitge sproken door sergeant-majoor H. Raat, werden de toeschouwers gevoerd naar een 18de eeuwse Italiaanse herberg, waar Mirandolina de scepter zwaait. Deze aantrekkelijke herbergierster wordt door alle heren, die bij haar komen logeren, aanbeden en met geschenken overladea Tot haar vaste gasten en aanbidders be horen de oude markies van Forlipopoli, een door jicht geplaagde, arme telg uit een oud adellijk geslacht en de jonge knappe en bovendien zeer rijke graaf van Albafiorita. Dan is er ook nog de bediende Fabrizio. Na veel verwikkelingen, verklaart Mi randolina Fabrizio tot de enige ware huwelij kspretendent Het geestige stuk werd uitstekend voor het voetlicht gebracht. Kapitein G. J. Lutz sprak namens de commandant een dankwoord tot het gezelschap en bood de dames bloemen aan. Bij de gehouden examens der Haagse Costuumschoolvereniging zyn geslaagd voor costumière de dames T. Dyker te Hazerswoude, R. Merbis te Benthuizen, N. Noort te Rynsburg, T. Santé te Lei den en R. Sep te Zoeterwoude. Advertentie I Door ruimtenood van één der groot ste fabrikanten is het ons gelukt een partij prachtige, ZUIVER WOLLEN PULLOVERS tegen zó'n lage prijs in te kopen, dat wij U een sensationele aanbieding kunnen doen. Fantas tische kwaliteit, zware kabelsteek, leuke V-hals, vele moderne iportieve kleuren. 3.000 pul lovers, met een normale winkelprijs van 32.50, moeten in één dag weg en daarom betaalt U, voor de jongensmaten van 13-17 jaar en voor ALLE HERENMATEN, voor deze zuiver wollen pullovers de ongelooflijke prijs van Niet goed, geld terug! Schrifte lijke of telefonische bestellingen worden niet aangenomen. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hoek GoudesLngel Katendr. Lagedijk hoek Dorpsweg West-Kruiskade 35 <J,

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3