Gargilon keelpijn Ook Wim Bary uit N.T.M. i.o. met Amsterdam bouwt per werkdag voor een en kwart miljoen gulden Touwtrekken om Odhams Press van drie grote dagbladgroepen Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 9 FEBRUARI 1961 Nieuwe (dwaal)weeen (Van onze t.v.-medewerker) Het VPRO-programma opende met de verschijning van de vertrouwde dr. Van Swol, die met eerbied prof. Boerema uit Amsterdam introduceerde. Deze chirurg schijnt op weg te zijn om nieuwe wegen in te slaan, waarbij operaties in een drukcabine worden uitgevoerd en spe ciaal ook extra zuurstof wordt toege voerd. De buitenlandse t.v. zou hiervoor al belangstelling hebben getoond, maar de VPRO kreeg de primeur! We willen ons er toe bepalen - uit vrees voor misverstand - te vermelden, dat slachtoffers van verkeersongelukken, die tot voor kort ten dode opgeschreven waren door de nieuwe methode gered kunnen worden. Geschematiseerd komt het hierop neer, dat door de oververza diging met zuurstof gevaarlijke bacillen, die op andere wijze niet te treffen zijn, het leven onmogelijk wordt gemaakt. Het was interessant, maar vooral sprak het ons aan, dat prof. B. aan het slot van zijn aarzeling blijk gaf om hierover voor de t.v. te spreken. Andere ongene- selijken zouden hierdoor hun verloren heid extra voelen kunnen. Een sympa thiek slotwoord! Inleiding tot de dans bedoelt wegwijs te maken in de danskunst. De eerste af levering van een serie was als introduc tie bedoeld. Hoewel wij als fervente bal- lettomanen hier en daar een schoon heidservaring ondergingen en ons ook geïnstrueerd voelden, menen we toch, dat dit begin wat chaotisch en fragmen tarisch was. Zeker weten we dat van het volgende programma, dat jong en bruisend open de met jazz in de kerk, maar door vol komen onverstaanbare zang naast het doel schoot. Daarop verzandde het in een gepraat, dat alles bij elkaar de in druk maakte van een onrijpe enquête en een incomplete kerkelijke inventarisatie. Er was hier een poging tot verant woording en bewustwording, die dood liep in de goede bedoeling. Een paar goede trekjes konden de ergernis van de Wereldomroep zendt een klankbeeld over „Toltèn" naar Chili Prins Bemhard en de Chileense am- bassadeur in Nederland, de heer Luis Renard, zullen het woord voeren in een programma, dat de Spaanse afdeling van Radio Nederland Wereldomroep heeft samengesteld naar aanleiding van de wActie-Toltèn". Het klankbeeld zal naar Chili worden gestuurd, voor uitzending via de plaatselijke radiostations. De actie resulteerde in een opbrengst van bijna 1 miljoen gulden. Voor dit be drag kunnen in de zwaar geteisterde plaats Toltèn 200 woningen worden ge bouwd. De initiatiefnemer van de actie, ds. J A. van Nieuwenhuisen, predikant-direc teur van de VPRO-televisie, zal in dit klankbeeld vertellen hoe de fondsen zullen worden besteed. Het programma zal 15 minuten duren en zal in de loop van de volgende week naar Chili worden verzonden. Ook de voormalige televisie-regisseur Wim Bary, tegenwoordig directeur van de Stadsschouwburg in Tilburg, heeft zich nu teruggetrokken uit de raad van advies van de Nederlandse Televisie Maatschappij in oprichting. In een brief aan de directeur van de N.T.M., heeft de heer Bary zijn aanvankelijke toezeg ging om in deze raad die de program ma's zou beoordelen zitting te nemen, ingetrokken. De heer Bary deelde ons mede, dat hij de gang van zaken rond de persconferentie van de vorige week „op zijn zachtst uitgedrukt ongewoon" vindt en dat hij gezien deze gang van zaken weinig vertrouwen heeft in de aanpak en de organisatie van de N.T.M. Tevoren hadden reeds mevr. B. Korte- kaas—den Haan, ex-presidente van de Nederlandse Huishoudraad, de heer J. Hendrick Mulder, algemeen en weten schappelijk adviseur van het Prins Bernhardfonds, prof. dr. A. Oldendorff, hoogleraar aan de technische hogeschool te Eindhoven en mr. H. Schadée, redac teur van „De Gids" in Rotterdam laten weten, dat zij hun aanvankelijke toezeg ging om in de Raad van Advies zitting te nemen, hebben ingetrokken. „Om principiële en praktische redenen". Vendelta in Londen Een bende jongelui heeft gisteravond twee café's in een wijk in noord-Londen waar veel Cyprioten wonen, met zelfge maakte bommen vernield, waarbij drie klanten verwondingen opliepen. De daders mishandelden de eigenaars, Griekse Cyprioten, en de klanten, voor dat zij de bommen wierpen. Een politie functionaris verklaarde, dat de aanval len zijns inziens verband houden met een vendetta (bloedwraak). Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Tweetal te Pesse Tj. Doesburg, kand. te Amsterdam en D. J. Heslinga, id. te Gro ningen. Aangenomen naar Sens en Cha- tillon Coligny (Frankrijk), A. L. Janse de Jonge te Willemstad (Curagao). CIIR. GEREF. KERKEN Tweetal te Eemdijk J. Kampman te Rijnsburg en M. v. d. Klis te Zierikzee. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Tweetal te Groningen (vac. wijlen J. Smelik) M. J. C. Blok te Utrecht-n.w. en G. Zomer te Bunschoten-Spakenburg. Centrale voor vormingswerk Tijdens de vergadering van de gene rale synode der Ned. Herv. Kerk in „Woudschoten" te Zeist is besloten tot het oprichten van een centrale voor het vormingswerk. Deze centrale heeft ten doel hechtere samenbundeling van de hervormde vormings- en streekcentra, samen met het werk van de sectie vor mingswerk van de raad voor de herder lijke zorg en dat van het vormingswerk ten behoeve van de medewerkers van het open-deurwerk. Deze takken van ar beid stonden totnutoe vrij los van elkaar. Door coördinatie onder één bestuur met een directeur hoopt men doelmatiger te kunnen werken. verknoeiing van zendtijd niet wegnemen. Aan de moderne „kerkaanpak" is geen dienst bewezen en daardoor zullen ve len in hun vuistje lachen, anderen moe deloos en teleurgesteld zijn, maar nie mand gelukkig. We bleven echter koppig kijken in de hoop, dat het goed zou worden. Helaas: Simon van Collem had men de vrijheid gegeven (of opgedrongen) tal van kwasi- grapjes uit te halen, die het voor en na niet deden. Het werd een pijnlijke zaak, waardoor deze aantrekkelijke rubriek gedenatu reerd werd. We waren blij, dat het af gelopen was, maar het heeft ons héél wat geduld gekost, want de uitzending liep flink over het tijdschema heen. Wat we van dit programma overhielden was een droef gevoel van mislukking, ver spilling van talent en geld op een pre tentieuze manier. Het goede, dat er wès, verdronk in een vloedgolf van dilettantisme. ZUIG WEG snel en doeltreffend N.V. PHILIPS-DUPHAR Twee oud-ministers over EEG-landbouw Twee oud-ministers hebben dezer da gen in het openbaar hun visie gege ven over het landbouwbeleid in de Eu ropese Economische Gemeenschap. Ir. C. Staf sprak er gisteren over tij dens een algemene vergadering van de Geldersche Maatschappij van Land bouw. De oud-minister van Defensie zag wel enige ernstige bezwaren en zelfs gevaren, maar hij was toch niet pessi mistisch ten aanzien van de gemeen schappelijke markt. Hij merkte op, dat dit voor de Nederlandse landbouw een grote omschakeling zal betekenen, die niet van de ene dag op de andere ver wezenlijkt kan worden. Het zal niet al leen een economische, maar ook een sociale aanpassing moeten zijn. Daarover sprak ook de oud-minister van Landbouw, dr. S. L. Mansholt, thans vice-voorzitter van de E.E.G.- commissie op het agrarisch congres, dat de Partij van de Arbeid vandaag en morgen in Wageningen houdt. Hij deelde de optimistische opvatting van ir. Staf. Met de besluiten van 20 en 21 december over de landbouwpolitiek van de E.E.G. is naar zijn mening de eerste stap in de goede richting gedaan. Er zullen nog reeksen van moeilijkheden te overwinnen zijn, maar de kans is er nu, een doel te bereiken, dat zonder een goede aanpak hoe langer meer tot een maatschappelijk probleem zal wor den n.l. de inschakeling van de land bouw in onze algemene economische structuur. Het bereiken van het gestel de doel is in het belang van de boe renbevolking, van de verbruikers en van de gehele maatschappij. Hanimarskjöld wenst breed bewind in Laos President Kennedy heeft gisteren met o.m. de minister van Buitenlandse Za ken Dean Rusk, en de minister van De fensie, McNamara, gesproken over de situatie in Laos. Laos acht zich niet lan ger gebonden door de militaire akkoor den met Frankrijk, aldus is gisteren na afloop van een kabinetszitting in Vien tiane meegedeeld. Laos is wel bereid te spreken over het sluiten van herziene akkoorden, met instandhouding van de vriendschappelijke banden met Frank rijk. De Laotische minister van verbindin gen, Khampan Panya, heeft in het ka binet verslag uitgebracht van de be sprekingen, die hij in New York met de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammarskjöld heeft ge voerd. Hammarskjöld meent, dat een vreed zame oplossing van de geschillen in Laos afhankelijk is van de zo spoedig mogelijke vorming van een regering, waarin zo veel mogelijk politieke stro mingen zijn opgenomen. Hammarskjöld beschouwt de rechtse regering-Boen Oem slechts als de vertegenwoordiger van de pro-Amerikaanse fractie in Laos. Wil men met enige kans op succes naar vrede streven, dan dient het kabinet met andere fracties te worden uitge breid. Minister Khampan Panya ver klaarde, dat Hammarskjöld voorstander is van opneming in het kabinet van Prins Soevanna Phoema, de premier van de linkse, door de troepen van Boen Oem verjaagde, regering. Van plannenstad tot bouwstad (Van onze Amsterdamse redacteur) „Amsterdam-plannenstad" is „Amsterdam-bouwstad" geworden. Het gemeentelijk bureau voor de bouwnijverheid in de hoofdstad heeft becijferd, dat de totale Amsterdamse bouwproduktie in 1960 ongeveer 239 miljoen gulden bedroeg. In 1959 bedroeg de produktie 237,1 miljoen gulden. En in de daaraan voorafgaande jaren 1958 (het jaar van de bestedingsbeperking) en 1957 respectievelijk 192.1 miljoen gulden en 232.7 miljoen gulden. Deze produktie-bedragen hebben uit sluitend betrekking op de verwerkte be dragen in de zogenaamde Rijks-goedkeu ringsbouwsommen. Hierin zijn niet op genomen de architectenhonoraria, de kosten van tekenwerk en toezicht, de kosten van mechanische installaties, sa nitair enz. terwijl de bouwkosten dik wijls worden onderschat. Het bedrag van 239 miljoen gulden dient daarom nog wel met 25 te wor den verhoogd, om de werkelijke bouw produktie te benaderen. Bovendien is dan nog geen rekening gehouden met de uitgaven van onderhoudswerken, die ruim 30 miljoen gulden per jaar bedra gen. De totale Amsterdamse bouwpro duktie kan dus voor het jaar 1960 wor den gesteld op 325 350' miljoen gulden. Hetgeen betekent, dat per werkdag in Amsterdam ruim 11/4 miljoen gulden in bouwwerken wordt geïnvesteerd. Amster dam vormt daarmee één van de grootste bouwconcentratie van ons land. De raad van directeuren van het Engelse dagblad concern Odhams Press adviseert de aandeelhou ders het bod van de Dai ly Mirror-groep van 32 miljoen pond sterling af te wijzen. Dit besluit werd gisteren meegedeeld na afloop van een vergade ring van de raad onder voorzitterschap van Sir Christopher Chancellor. De Mirror-groep heeft meegedeeld dat zij de aandeelhouders van Od hams Press eveneens schriftelijk zal benaderen, namelijk met een verzoek het aanbod wel te aan vaarden. Het enige doel van het aanbod is volgens de Mirror „voordelen die uit nauwere samenwerking tussen de belangen van de Mirror en Odhams zouden voortvloeien vei lig te stellen'. Ten aanzien van het Labour-gezinde blad „Dai ly Herald" een uitgave van Odhams merkt de Mirrorgroep op dat alle noodzakelijke stappen zul len worden genomen om „zijn voortbestaan en ont wikkeling te verzekeren'. De Canadese kranten magnaat Roy Thomson, die eveneens nauwe sa menwerking met Odhams Press wil, zal wellicht po gen de Mirror-groep te wind uit de zeilen te nemen. Hij verklaarde de komende dagen een nieuw voorstel te zullen doen. Als derde in de Odhams Press geïnteresseerde par tij is het zondagsblad "News of the World" ver schenen. De president, Sir William Carr, heeft mee gedeeld dat de president van de Mirror-groep, Ce cil King, te hebben ge sproken over de koop van de. twee dagbladen van Odhams Press, de „Daily Herald" en het zondags blad "The People". Carr legde er de nadruk op dat nog geen besluit is ge nomen. Gedurende 1960 ontstond op grond van de ontwikkeling van een aantal begon nen projecten de vrees dat onvoldoende opeenvolging van bouwwerken een be langrijke teruggang van de totale bouw activiteit in de loop van 1961 zou ver oorzaken. Het is de hoofdstad gelukt, het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid ervan te overtuigen, dat deze teruggang tot iedere prijs moest worden voorkomen. Het gevolg hiervan was een zodanig aantal Rijksgoedkeurin gen van bestaande bouwplannen, dat de handhaving van de bouwactiviteit op een hoog peil óók in 1961 is verzekerd. Het aandeel van de woningbouw in de Amsterdamse produktie in 1960 bedroeg circa 100 miljoen gulden. ?sriI9D :3uissoido PïrmrjRAM na- 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen I Idee: J. Hogewoning, Sassenheim BINNENLAND Gisteren heeft de staatssecretaris van Financiën, dr. W. H. van den Berge, de commissie van advies voor de tabaks accijns geïnstalleerd. Deze commissie heeft tot taak te onderzoeken of het gewenst is verandering te brengen in het be staande stelsel van heffing van de tabaks accijns en zo nodig voorstellen hierom trent te doen. De Jaarvergadering van de Interna tionale Federatie van Journalisten wordt dit jaar te Amsterdam gehouden van 10 tot en met 14 april a.s. In het gebouw van de Octrooiraad te Den Haag heeft de staatssecretaris van Economische Zaken, dr. G. M. J. Veld kamp. een intenationale diplomatieke conferentie tot herziening van de uit 1947 daterende overeenkomst Inzake het inter nationale octrooi-instituut geopend. De 53-Jarlge kapitein van de Neder landse kustvaarder „Elza", J. F. Dekker uit Egmond aan Zee, is vannacht bij het aan boord gaan van zijn schip, van de loopplank gevallen en in de Parkhaven te Rotterdam verdronken. De politie te Harderwijk heeft een aantal scholieren van 16 tot 18 jaar aan gehouden, die er reeds lange tijd een ge woonte van zouden hebben gemaakt om grammofoonplaten uit verscheidene zaken te ontvreemden. Eén van de jongelui zou ze met stapels van 25 tegelijk meege nomen hebben. BUITENLAND De Russische eerste vice-premier Aleksel Kosygin zal op uitnodiging van premier Nehroe tegen het eind van deze maand een bezoek aan India brengen, zo heeft Radio-Moskou gisteravond bekend gemaakt. Een Jonge circusleeuwin, Rita, die vorig jaar het leven van de dompteur Freddy Hager redde, toen deze door de 14-jarige leeuw Atlas werd aangevallen, is gisteren door deze leeuw gedood. Atlas wist zich door het slecht afgesloten hek tussen de twee kooien te wringen, toen het circus in de omgeving van Bordeaux zijn tenten had opgeslagen. De Jezuïetenpater, Robert Frater, die in 1958 op beschuldiging van spionage, hulpverlening aan vluchtelingen en het luisteren naar Westelijke radiostations in Oost-Duitsland tot vier Jaar en vier maan den gevangenisstraf was veroordeeld, is gisteren in vrijheid gesteld. Hij is de laatst vrijgekomene van 4 Jezuiëten, die indertijd werden veroordeeld. Hij mag zijn werk voortzetten. Volgens een Marokkaans persbureau zijn in Rabat drie Marokkanen aangehou den, die voor een Franse spionagegroep zouden hebben gewerkt. Met het oog op het naderende car naval hebben protestant-se organisaties lop alle aanplakzuilen in de Westduitse 6tad Mannheim een affiche laten aanbrengen met de tekst van het zesde gebod: „Gij zult niet echtbreken". De Amerikaanse minister van Jus titie, Robert Kennedy, een broer van de president, heeft gisteravond op een re ceptie schertsend de Sovjetrussische am bassadeur Mensjikof uitgenodigd voor een bezoek aan zijn departement, waar „wij alle communistische spionnen opbergen". Mensjikof antwoordde glimlachend, dat hij het gebouw zou komen bekijken, „maar dan aan de buitenkant". Kenneth Rendell, ondanks zijn ze ventien jaar een bekende Amerikaanse penningkundige, is op gerechtelijk bevel uit Engeland gewezen, omdat hij getracht zou hebben munten ter waarde van ruim 40.000 gulden, die Britse verzamelaars hem in goed vertrouwen hadden geleend, te stelen. Sinds zijn dertiende jaar handelt Rendell in oude munten. Vorig Jaar was zijn omzet ruim 300.000 gulden. Voor ongeveer 1.200 gulden kan men in Parijs een souvenir uit het begin van deze eeuw kopen: de ingang van een me trostation. Deze prijs komt neer op de sloopkosten. Verscheidene ingangen zijn al naar musea gegaan. Franse olie-arbei ders in de Sahara, met helmwee naar de lichtstad, hebben er met elkaar ook een gekocht, die nu in het midden van de woestijn staat! De toegangen tot de me tro worden geleidelijk gemoderniseerd. De Westduitse Bondsdag heeft gis teren in derde lezing een wetsontwerp aangenomen dat Westduitse douanebe ambten het recht geeft brieven en post pakketten te openen, wanneer zij ver moeden, dat deze staatsvijandige propa ganda bevatten. De invoer van films die tegen de grondwet of de goede verstand houding van volkeren zijn gericht, wordt verboden. Slechts films die binnen drie weken weer worden uitgevoerd of worden vernietigd, behoeven in de toekomst niet in aanwezigheid van de Instanties te wor den vertoond. De commissie voor het bankwezen uit de Amerikaanse Senaat heeft gisteren met elf tegen vier stemmen de benoeming goedgekeurd van de 53-Jarige Robert Weaver, een neger, uit New York, tot hoofd van de federale volkshuisvesting. Het schijnt nu wel zeker te zijn, dat ook de Senaat als geheel de benoeming zal bekrachtigen. Weaver zal dan de hoogste regeringspost bezetten, die ooit een neger ln de V.S. heeft gekregen. Bij incidenten tussen groepen van verschillende gemeenschappen zijn giste ren in Jubbulpore in de centrale provin cie van India tien personen gedood en 28 gewond. Zaterdag was reeds twist uit gebroken over een studente, die door twee jongelieden zou zijn mishandeld. Toen werd een persoon gedood en liepen 25 mensen verwondingen op. Een hotel in Rigi-Kaltbad (Zwitser land) is hedenochtend vroeg door brand verwoest. Volgens de eerste berichten zijn er drie doden en verscheidene gewonden. Circa 150 van de 200 bedden waren be zet. President Leonid Brezjnef van de Sovjet-Unie is vanochtend uit Moskou vertrokken voor een officieel bezoek van vier dagen aan de Westafrlkaanse repu bliek Guinea, op uitnodiging van de re gering van dat land. Met hem reizen de onderministers van Cultuur, Buitenland se Zaken en Buitehlandse Handel. President Tito en zijn echtgenote zullen dinsdag uit Belgrado vertrekken voor officiële bezoeken aan Ghana, Togo, Liberia, Guinea, Marokko en Tunesië. Na afloop hiervan zal Tito een onoffficieel bezoek aan de VAR brengen. De Franse militaire basis in Casa blanca is volledig ontruimd, zo is woens dag in Casablanca bekendgemaakt. De ontruiming geschiedde krachtens een over eenkomst tussen Marokko en Frankrijk. In Franse kringen in Casablanca is voorts meegedeeld, dat de Franse opleidingsbasis in Agadir en de basis van de luchtmacht van de Franse Marine in Khoeribga voor 1 juni ontruimd zullen worden. De Engelse minister van Buitenland se Zaken. Lord Home, heeft gisteren in het Hogerhuis verklaard, dat wanneer de Russen hun propaganda-oorlog zullen voortzetten, het Westen „tegenaanvallen" zal doen. Enkele leden hadden hem ver weten anti-communistische redevoeringen te houden. Lord Home verklaarde dat wanneer de Russische propaganda-aan- vallen niet werden beantwoord het Wes ten de koude oorlog en zijn invloed zou verliezen. Lord Home verklaarde voorts dat communistisch-China moet worden toegelaten tot de Verenigde Naties. De regeringscrisis in Israël, die op 31 Januari in een acuut stadium kwam door de ontslagaanvrage van premier Ben Goerion, is nog steeds niet opgelost. Van welingelichte zijde is meegedeeld, dat pre sident Ben Zwi niet voor de volgende week een nieuwe premier zal aanwijzen. De houding van de voornaamste politieke partijen kan voor het ogenblik als volgt worden samengevat: of er komt een nieuwe regering met Ben Goerion als pre mier of er worden nieuwe verkiezingen gehouden. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 V. d. jeugd. 18.30 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Phil- harm. Orkest, koor en solist. 21.05 De vrouw van boven, hoorsp. 22.30 Nws., beursber. uit New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Discotaria. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Vocaal ens. 18.50 Sociaal perspectief, praatje. 19.00 Nws. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 21.50 Periodieken-parade. 22.00 Kerk orgelconcert. 22.30 Nws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Mil. kapel. 23.30 Boekbespr. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Act. 20.30 Documentaire film. 21.00 Reiziger zonder bagage, tv-spel. 22.20 Einde. THANS 800.000 GULDEN VOOR HONGEREND KONGO De Nederlandse bevolking heeft tot dusver, in het kader van de hulpactie voor Kongo f. 800.000 op giro 777 van het Ned. Roode Kruis in Den Haag gestort, f. 700.000 is nu telegrafisch overgemaakt aan de vertegenwoordiger van de Liga van Rode-Kruisverenigingen in Leo- poldstad. Deze zal, in samenwerking niet de V.N. op korte termijn de juiste levens middelen voor hongerende bevolking in Kassai aankopen. Van de meer dan 900.000 blikjes melk. die de Nederlandse schooljeugd heeft bijeengebracht, zijn inmiddels 600.000 naar Kongo verscheept. DONDERDAG Rehoboth: Ledenverg. Veron. Spr. A. A. Grimbergen. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Abonnements concert Residentie-orkest o.l.v. Dean Dixon Solist Herman Krebbers. 8 uur nam. Oegstgeest. „Irene": Propagan- da-feestavond Ver. tot Beh. v. d. Belan gen van t.b.c.-patlënten. 7.30 uur nam. VRIJDAG Gerecht 10: Viering 60-jarig bestaan afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spreekster mevr. mr. J. M. Kunst over: „Liefde als zedelijk beginsel". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed o.l.v. ds. J. Wlersma, mm.v. GJjs Reijns, hobo. 7.15- 7.50 uur nam. Prediker: Evang. Gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus letter kunde o.l.v. Ad den Besten. 8 uur nam. Leiderdorp (Dorpshuis)Le denvergadering IJsclub Leiderdorp-Zoeter- woude Rijndijk. 8 uur nam. Wassenaar. Dorpscentrum: Lode van Gent spreekt en vertoont films voor NVV- bestuurdersbond. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Carnaval „Nut en Vermaak". 9 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10 11 uur voorm., bijbelstudie; 1112 uur, ds. K. C. van Oossanen. Rehoboth: 4de landelijke Chr. Hist. Studentenconferentie. 10.30 uur voorm. Restaurant Van der Heijlen: Grunneger veurdracht-oavond. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Har moniekapel T. en D. 8 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur nam. MAANDAG De Doelen: Leidse Amateurfotografen- vereniging. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Lenteshow weekblad „Libelle". 2.30 uur nam. DINSDAG Stadszaal (grote zaal)Jeugdconcert Mij. voor Toonkunst. Tsjechisch Nonet. 2.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Concert Mij. voor Toonkunst. Tsjechisch Nonet. 8 uur nam, Zuiderkerk: Leids Kamerkoor en Resi dentie-Kamerorkest „Johannes Passion". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. ie Harmonie: Expogé. Kleurenfilms over Denemarken en Zweden. 7.30 uur nam. Rehoboth: Ver. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Spr. mevr. O. C. D. IdenburgSlegenbeek van Heukelom over een reis door Frankrijk. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing P. H. Pott over: „Musea en techni sche hulpverlening". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Uitvoering Leidsch Politie Muziekgezelschap. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Ars Aemu- la Naturae" Werkd.: 104 uur; 's zon dags 14 uur (t/m 20 februari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. BIOSCOPEN Casino: „Voor wie de klok luidt". 18 Jr Werkd.: 2.30 en 7.30 uur; zondag: 2, 5 en 8 uur. Donderdagcyclus „Gij zult niet begeren". Lido: „De Commissaris in moeilijkheden" 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: "The captain's paradise". 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De Maagdenbron". 18 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Een stem in de mist". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Op hoop van zegen". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Bittere rijst". Astra-Theater Wassenaar Vrijdag 8 uur - zaterdag 7 en 9.15 uur; "Sink the Bismarck" 14 Jaar. Maandag - dinsdag woensdag 8 uur "Seven Thiefs" 18 jr. Donderdag 8 uur „Het lied van Berna- dette" Elke leeft. Zondag en woensdag 2.30 uur „April love". Elke leeft. Geopend: Zulder-Apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553. BM geen gehoor b|j Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. VOOR VRIJDAG 10 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Schoolradio. VPRO: Dit en het andere, lezing. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleu ters. 11.15 Zangrecital. 11.40 Het Agrarisch Congres v. d. Partij van de Arbeid. AVRO 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerlngsuitz.: V. d. landb. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Carillonbe speling en draaiorgelmuz. 13.00 Nws., meded. en beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Zangrecital. 14.20 Voordr. 14.40 Pia norecital. 15.00 Litteraire quiz. VARA: 16.00 Muzikale lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Tijd v. teenagers. 17.53 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Meis jeskoor. VPRO: 19.30 De stad nu, gesprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Vrijheid in de opvoeding, lezing. 20.20 Boekbespr. 20.25 Reconstructie, hoorsp, VARA: 21.00 Quiz. 21.50 Geluid: een streling, een straf, klankb. 22.15 Buitenl. weekovérz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. le zing. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperan to. 23.10 Muzikaal gesprek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Sopr. en piano. 11.15 V. oudere luisteraars 12.00 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Orgelspel. 12.48 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.44 Gram. 13.50 Idem. 14.05 Schoolradio. 14.25 Radiophil- harm. ork. en solist. 16.00 Praatje over kamerplanten. 16.15 Gram. 16.30 Piano recital. 17.00 Voordr. 17.20 Blaastrio. 17.40 Beursber. 17.45 V. d. klèuters. NCRV: 18.00 Accordeonspel. 18.20 De hangmat. 18.50 Regerlngsuitz.: De stads wijk als gemeenschap van mensen, door dr. P. L. J. van Loon. directeur-afde lingschef bij het ministerie van Maat schappelijk Werk. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Gevar. progr. 21.30 Geestelijke liederen. 22.00 Metropole-ork. 22.30 Nws. 22.40 Int. oriëntatie in kerk, zending en oecumene. 23.00 Omr.ork. en solist. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l(jn van 1820 uur) I: Igor Strawinsky „l'Oiseau de Feu" (Ballet.) l'Orchestre de la Suisse Romande o.l.v. Ernest Ansermet. II: Peter Tsjaikowsky „Doornroosje" (ballet. 2e acte, 3e acte) l'Orchestre de la Suisse Romande olv. Ernest Ansermet. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. VARA: 20.30 15 jaar Partij van de Arbeid, korte terug blik. 20.45 Kunstrubriek. 21.15 t.v.-film. 21.40 Bijna twintig, eenakter. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Voordr. 13.15 Brie- venbeantw. 13.45 Meded. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoogtepunten uit de pro gramma's v. d. afgelopen week. 15.00 Schoolradio. 16.00 Gevar. muz. 16.30 Ge- luidskron. 17.00 Ork.conc. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Ork.conc. I. d. pauze: lezing. 21.00 Gevar. progr. 23.00 Nws. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Dansmuz. 13.15 Pianospel. 13.31 Gevar. muz. 14.00 Lichte muz. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races. 17.48 Gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.25 Sport. 20.31 Hoorsp. 21.00 Hoorsp. 21.31 Discussie. 22.15 Ge var. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Dans muz. 0.31 Orgelspel. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Pianomuz. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gevar. muz. 16.00 Orgelmuz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.15 Die verkaufte Braut, ko mische opera. 21.45 Nws. en weerber. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 16.55 Gram. 18.30 Nwe gram. 19.00 Nws. 19.20 Kamer muz. 20.00 Klass. muz. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. én weerber. 13.15 Hamqndorgelspel. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.06 Gram. 16.25 Operettemuz. 17.00 Nws. en 17 15 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Voordr. 19.00 Nws. en weerber. 19.40 Gram. 20 00 Ork.conc. 20.45 Kunstkalei- doscoop. Daarna: verv. conc. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 2.15 Liederen. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15, 14.03 en 14.30 Gram. 15.00 Kamermuz. 16.07 La Som nambule. opera (Om 17.00 Nws.) 18-38 Gram 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 20.30 Pianorecital. 22.00 Wereldnws. 22.10 Gram. 22.55 Nws. Hoeveel sneeuw ligt er? Duitsland cm. sneeuw in skigebied Feldberg 120 Oberstdorf 28 Garmisch P. 14 Braunlage 90 Zwitserland Adelboden m. d. 1 m. Arosa meer dan 1 m. Davos m. d. 1 m. Engelberg m. d. 1 m. Gstaad 100 Grlndelwald 100 Mürren m. d. 1 m. St.-Moritz m. d. 1 m. Zermatt m. d. 1 m. Oostenrijk cm. sneeuw in skigebied Berwang 65 Kitzbühel 41 Seefeld 27 Igls 43 Lech 70 Saalbach 23 Mallnltz 210 Frankrijk Chamonlx 260 Megève 120 Val d'Isère 200 Valloire 150 Alpe d'Huez 270 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) p. a Si Si S 3* weer 5 6 a X 8 sl a "5 h Amsterdam regenbui wzw 16 9 8 5 Den Heldier regen wzw 13 7 7 2 Ypemburg regenbul WZW 12 9 8 5 Vtissingen regen wzw 15 9 8 5 Eelde geh. bew. zw 10 7 7 4 De Bilt geh. bew. WZW 9 8 8 3 Twente geh. bew. zw 6 7 7 7 Eindhoven regen w 8 9 8 6 Z.-Limburg motregen WZW 8 8 7 4 Helsinki geh. bew nnw 2 2 1 0.6 Stockholm onbewolkt w-stil 0 -9 0 Oslo sneeuw nmo 2 3 -8 2 Kopenhagen regen zzo 10 5 -0 7 Aberdeen zwaar bew w 6 8 5 4 Londen regen w 9 11 10 6 Brussel regen zw 6 9 8 O Luxemburg regen zw 8 6 5 3 Parijs regen w 8 10 10 1 Bordeaux motregen zw 3 15 7 0.1 Grenoble half bew. w.stil 11 1 0 Nice half bew. nnw 6 16 6 0 Berlijn regen zw 5 2 5 Frankfort geh. bew. zw 10 8 6 1 München regen wzw 9 5 3 2 Zürlch regen wzw 2 7 6 1 Genève zwaar bew. zw 1 9 3 0 Locarno licht bew. w.stdil 12 -4 0 Wenen regen z 4 7 1 2 Innsbruck sneeuw w.stil 4 0 0.5 Belgrado onbewolkt z 2 1 -2 0 Rome geh bew. ono 2 14 -3 0 Madrid mist w^til 13 3 0 Mallorca mist w.stil 2 0 Lissabon onbewolkt n 3 16 8 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2