Venkcdk KOEK Scandinavische pers opgetogen over Van der Grifts rijden WOENSDAG 8 FEBRUARI 1961 Meemvisse vervangt Lourens in Götenburg Yele gelukwensen (Van onze speciale verslaggever) Henk van der Grift heeft talloze telegrammen en gelukwensen ont vangen uit Nederland (o.a. van het N.O.C.) en uit Fagerness, naar aanleiding van zijn prachtige prestatie te Helsinki. Wij reisden met de Nederlandse ploeg (zonder Lourens en De Graaff, die enkele wedstrijden rijden in Finland) naar Stockholm en uiteraard was de stemming voortreffelijk. De Scan dinavische bladen gingen van hand tot hand. De lofuitingen spreken uit koppen en uit onderschriften van foto's en waar twijfel rees ver taalden Noorse en Zweedse mede reizigers, aangestoken door het enthousiasme van de Nederlanders, met graagte het nodige. De pas 20 jaar geworden Rudi Lei- brechts vroeg, hoe hoog iemand in het klassement moest eindigen om in de buitenlandse bladen besproken te wor den. Maar Klaas Schenk maande hem tot geduld. Zijn dag komt nog wel. Liebrechts verkeert in het onzekere of hij het volgend jaar kan trainen. Hij moet in militaire dienst. Van der Grift ondergaat de toegezwaaide lof heel la- koniek. Sterallures zijn hem volkomen vreemd. Hij wil in actie blijven en neemt nog deel aan wedstrijden in Noorwegen voor hij naar Götenburg voor de wereldkampioenschappen gaat. Ploegleider Klaas Schenk en official Henny Roos zijn het daar niet van harte mee eens. „Als hij wil rijden zullen we hem er niet van afhouden, maar hij heeft de „forme" te pakken en daarop moet een sportman zeer, zeer zuinig zijn", meende Klaas Schenk. Niemand twijfelt eraan of Kositsjkin zal wereldkampioen wor den. De klassering van Van der Grift te Götenburg is een zaak, waarover op het ogenblik nog niemand van de Ne derlandse ploeg durft spreken. In Götenburg is de ploeg enigszins gewijzigd. Daar doet Meeuwisse mee in plaats van Lourens. De persstemmen Nya Pressen schrijft onder meer als volgt: een sprinter als Van der Grift heeft beter gereden op de lange afstand dan hij zelfs maar had durven vermoeden. Hy biedt verrassende moge lijkheden als stayer. Was Kositsjkin de soevereine kampioen. Van der Grift was de openbaring van de Europese kampi oenschappen. Meer nog dan Koupria- noff. Aldus het in de Zweedse taal ver schijnende Finse blad. Ita-Sanomet laat de beroemde Claes Thunberg (meervoudig wereldkampioen) zijn spijt betuigen over de teleurstellende Finse prestaties. Het blad laat niet na, bij een opgetogen beschouwing over de nieuwe kampioen Kositsjkin, zijn leeftijd (22 jaar), zijn gewicht (77,5 kilo) en zijn lengte (1 meter 85) te vermelden. En besteedt vervolgens veel aandacht aan de fastasi Hollannin, „Hank" van der Grift. Svenska Dagbladet geeft een levendi ge beschrijving van Van der Grift. De enthousiaste Zweedse journalist heeft zijn gegevens ontleend aan inlichtingen van Nederlandse journalisten. Zodra er weer eens een Nederlander op de schaats iets bijzonders presteert, halen de Noor se bladen herinneringen op aan Jaap Eden uit de vorige eeuw en zij maken die lauweren pasklaar voor de nieuwe man. Dat is destyds met Broekman gebeurd en nu wordt Van der Grift vergeleken met de legendarisch Hollan der. Avtonbladet is, na Jaap Eden te heb ben gememoreerd, wel een beetje be droefd omdat Knut Johannesen teleur stelde, maar de glorie van Van der Grift straalt ook wel op Noorwegen af. Hij is immers een „Noorse Hollander", al dus het Oslose blad. Van der Grift traint niet alleen in Fagerness bjj Ha- mar, hij werkt daar ook als automon teur en heeft een Noors meisje. De Uusi Suomi tenslotte publiceerde een foto van Van der Grift, gemon teerd op een doos met een veer, daarmee zijn mening illustrerend dat onze land genoot als een duveltje uit een doosje omhoog is gesprongen. SCHAATSEN De Graaff en Lourens reden in Imatra Wim de Graaff en Geale Lourens heb ben gisteren zonder veel succes deelgenomen aan schaatswedstrijden in de Finse plaats Imatra. In een wedstrijd over 500 en 3000 meter bezetten zij resp. de vijfde en zesde plaats. De resultaten waren: 500 meter: 1. Toivo Salonen (Finland) 44,4 sec.; 2. Jorma Jokinen 46.5 sec.; 3. en 4. Mario Gins (Italië) en Geaie Lourens (Ned.) beiden 46.6 sec.; 5. Renato de Riva (Ita lië) 46.9 sec.; 6. en 7. Kurt Stille (Dene marken) en Wim de Graaff (Ned.) bei den 47,0 sec. 3000 meter: 1. Salonen 5.00.8; 2. Gios 5.05.3; 3. Stille 5.07.8; 4. De Riva 5.08.1; 5. De Graaff 5.09.6; 6. Lourens 5.14.8. Eindklassement: 1. Salonen 94.533; 2. Gios 97.567 3. De Riva 98.250; 4. Stille 98.300 5. De Graaff 98.600; 6. Lourens 99.067. Lawine in Joego-Slavië: een dode, twee vermisten Nabij Pristina in het zuiden van Joego-Slavië is gisteren een lawine neergekomen op een groep van twaalf jeugdige skilopers. Eén jongen kwam om het leven en twee andere werden bedol ven en zyn nog niet teruggevonden. Reddingsploegen zijn begonnen naar de vermiste jongens te zoeken. Feijenoord wil Merkel als trainer Feijenoord wil in de plaats van Sobot- ka de Oostenrijker en ex-trainer van het Nederlandse elftal Hans Merkel engage ren. De KNVB heeft de Rotterdamse club e ah ter laten weten dat de terug komst van deze trainer „niet gewenst" is. Een deputatie van Feijenoord wil hierover een dezer dagen nog eens met de KNVB van gedachten wisselen. WIELRENNEN Jan van Dijk naar wereldkampioenschap De sportcommissie van de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie heeft besloten de renners H. Brinkman (Rot terdam), J. van Dijk (Lisse) en J. Frak- king (Naarden) af de vaardigen naar het wereldkampioenschap Cyclo-cross, dat zondag 19 februari a.s. te Hannover wordt gehouden. (Men zie ook het „Sportief Portret") TOENEMING ZEDENDELICTEN De zedendelicten en moorden, al dan niet gecombineerd, gepleegd door per sonen. al dan niet ontvlucht uit inrich tingen voor geestesgestoorden, hebben ongerustheid teweeg gebracht. Het ka tholiek sociaal tijdschrift vroeg dr. P. A. F. van der Spek, geneesheer-di recteur van de psychiatrische inrich ting „St.-Bavo" te Noordwijkerhout, naar zijn mening over dit verschijn sel. Deze stelde, dat een maatschappij de misdadigers heeft, die ze waard is. Als in film, televisie, beeldroman, geillu- lustreerde en ongeïllustreerde lectuur de misdaad als de gewoonste zaak van de wereld wordt behandeld en dan nog in hoge frequentie, dan zal ook de enkeling er gemakkelijk toe overgaan. Als men instructie over feilloos moorden op de televisie geeft dan behoeft men zich niet over het toenemen van het aan tal moorden te verbazen. „Wie is verantwoordelijk voor de com municatiemiddelen? zo vraagt hy zich af. De zedendelicten worden ook door de grotere seksualisering van het open bare leven in de hand gewerkt. Toch moet men niet te snel deze mentaliteit grote waarde toekennen want opvallend is toch telkens weer de sterk gestoor de persoonlijkheidsstructuur van de de linquent. Er is echter een verheugende worste ling, zo constateert hij verder, van wet gever, departement, rechter, reclassering inrichtingen en psychiaters om de mis dadiger een andere levenshouding te ge ven als dit mogelijk is. De wet biedt een scala van straffen en maatregelen, waarvan de waarde voor de verschil lende geestesgestoorden in verband met de moderne psychiatrische therapieën nog onvoldoende onderzocht is. /POTTER'S „L,NIA"*pP Mf NTHOLPCLietS'. - TejJen hoest en Keelpijn Uitwerking frappant Engelse arbeider wint IV2 miljoen in voetbalpool (Van onze Londense correspondent) Een 47-jarige spoorwegarbeider heeft gisteren ruim 160.000 pond sterling (ongeveer 1.6 miljoen gul den) in een Engelse voetbalpool ge wonnen. Dit bedrag is een wereld record. De inleg was 2V2 shilling (ongeveer f.1.30). De man heeft nooit meer dan 8 pond per week verdiend. De baanwerker, die „diep reli gieus" genoemd wordt, kreeg de schok van zijn leven te verwerken, toen hem verteld werd, dat hij zoveel geld had gewonnen. Even aarzelde de man, of hij het resultaat van zijn „vermaledijde" goklust wel mocht accepteren; toen kwam zijn ant woord: ,J)it is een vingerwijzing Gods". V olley-pr ognoses Deze week komen van de Leidse over gangsklasse-ploegen alleen de dames in het veld, te weten Kangeroes en P.W. De heren hebben vrijaf gekregen i.v.b. met de erewedstrijd Leids zestal-Libanon '50, die vrijdag a.s. wordt gespeeld ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de afdeling Leiden van de NeVoBo. Het is te hopen dat de Leidse formatie er in zal slagen de sterke Rotterdammers eni ge tegenstand van betekenis te bieden. Het moet ons echter van het hart dat wij van mening zijn dat men met de keuze van Libanon '50 als tegenstander van het Leidse zestal wel wat hoog heeft gegrepen. Wat de kansen van de dames van Kangeroes en PW in hun uitwedstrijden tegen resp. MVC en PVC betreft, we zien voor PW meer winstmogelijkheden dan voor Kangeroes. Op eigen terrein is, dat schreven we al eens, MVC bijzonder moeilijk te kloppen. Voeg daarbij het feit dat het spel van MVC de Kangeroes j beslist niet ligt en men weet onze ver wachting van dit duel. Geen revanche voor mej. Vrielinck c.s.! PW moet, als het zich ten volle geeft, van PVC kun nen winnen. Technisch bekeken slaat de balans zeker naar PW-zijde door. Veel plaatsballen in het achterveld en zuinig met de smash, dat lijkt ons het recept voor een zege. Klaverjascompetitie In de ereafdeling bleef DSB de baas over Oosthoek en kwam daardoor gelijk met deze ploeg. KNG blijft op de loer liggen. In de eerste klasse is de spanning nog groter. Het centrum versloeg ook kop loper Groenoord en moest haar plaats afstaan aan MDS. Zelfs Sportief kwam naast Groenoord. Deze week ontmoeten de vier koplopers elkaar. In de tweede klasse vergrootte Oosthoek haar voorsprong. Uitslagen Ereafdeling: T. en D.SLF 5-7; DSB —Oosthoek 7-5; KNG—Zaalberg 7%-4% Eerste klasse: 't CentrumGroenoord 7-5; AWS—Sportief 5^-6% DVSMDH 4-8; regl. MDS—PvH 6-6. Tweede klasse: KNGGroenoord 7-5; SportiefMDS 8-4; ZaalbergT. en D. 7-5; PvH—DSB 6%-5%; Zaalberg—KNG 3-9. Derde klasse: SportiefOosthoek 4 8-4 GroenoordDSB 7-5; SLFOosthoek 4 6-6; Oosthoek 3DSB 3 n.b. Advertentie PAARDESPORT Nederlandse dravers in Grand Prix d'Hiver Voor de internationale draverij om de Grand Prix d' Hiver, die op dinsdag 14 februari op de Brusselse baan Sterre- beek wordt gehouden, zijn de Neder landse dravers Vrijdag en Upie Scott P ingeschreven. Beide paarden, die resp. gereden zullen worden door A. R. Nottel- man en A. G. Heskes, starten over het 2300 meter lange parcours inde kop groep. Behalve de bekende Franse paar den Marseille en Kracovie, die nog een belangrijke rol speelde in de Prix d' Amérique, behoren tot de deelnemers de Russische cracks Priatel en Bezza-Bot- ny. Het totale prijzenbedrag is f30.000, waarvan f 16.500 voor de winnaar is bestemd In deze voor België belang rijkste draverij hebben Nederlandse rij ders met hun paarden al meer dan eens de eerste viool gespeeld. Willem H. Geer- sen won dit nummer reeds drie keer; de Nederlandse stal Arctic, die met For ges en Jousko Williams in 1958 en 1960 won, gaat thans Upie Scott P een kans wagen. Europees kampioenschap op Mereveld en Duindigt Op de te Parijs gehouden vergadering van de Europese Federatie voor Ama teurrijders (draven) is besloten het Europees kampioenschap in Nederland te laten verrijden. Dit kampioenschap bestaat uit twee draverijen, waaraan twee paarden uit ieder van de zeven aangesloten landen Italië, Frankrijk, België, Duitsland, Zweden, Denemarken en ons land mogen deelnemen. De lste draverij wordt op donderdag 11 mei Hemelvaartsdag op de Utrechtse baan Mereveld gehouden en de tweede op zondag 14 mei op de renbaan Duindigt. In totaal zal in beide draverijen f 12.000 aan prijzen worden verreden; de af standen bedragen in beide nummers 2100 meter. In tegenstelling met andere grote in ternationale nummers zullen de deelne mende paarden niet naar hun gewon nen bedragen worden gehandicapt, doch naar hun k.m.-records over af standen van 2000 meter en langer. yenJuut&ü'UHaa£ SPURTSPLINTERS Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Duitse bond van tennis- leraren zal op vrijdag 10 en zaterdag 11 maart a.s. in Wiesbaden een wed strijd worden gespeeld tussen de tennis- leraren van Duitsland en Nederland. De Nederlandse ploeg voor deze ontmoeting bestaat uit W. Hemmes (aanvoerder), J. de Mos, S. G. Parlevliet, Th. Dekkers en M. C. A. Buytelaar. Op 22 en 23 april worden ter ge legenheid van het veertigjarig bestaan van de zweminrichting De Regentes te Den Haag internationale wedstrijden gehouden. De Oostduitse jeugdploeg die deel zou nemen aan het jeugdtoernooi van de Europese voetbal unie, dat van 30 maart tot 8 april a.s. in Portugal wordt gehouden, heeft geen inreis-visa voor dit land gekregen. De secretaris van de E.V.U., de Zwitser Bangerter, heeft dit in een brief aan de Oostduitse Voetbal Bond meegedeeld. Oost-Duitsland was met Turkije, Oos tenrijk en Spanje ingedeeld in groep drie van het toernooi. De lichtwedstrijd die S.C. Enschede hedenavond in Essen zou spelen tegen Rot Weiss Essen de oude club van de tegenwoordige Enschede-speler Hel mut Rahn is wegens de slechte weersomstandigheden afgelast. t (Van een onzer verslaggevers) I AN VAN DIJK werd zaterdag 25 jaar! Normaal viert men zijn verjaardag in de huiselijke kring, maar in de Buurtschap ,,De Engel" (gemeente Lisse) waar Jans ouderlijke woning aan het Engelplein nummer 20 staat, was niets aan de hand, Jan van Dijk is namelijk een specialist op het gebied van cycle cross, een bijzonder zwaar onderdeel van de wielersport. Alleen de héél sterken met een in blakende welstand verkerende lichamelijke conditie, tellen in dit ..beulenwerk" mee. De man uit ,,De Engel" is ook een van de weinige uitblinkers, kortom: een ,,aas" in elke koers. Dikwijls óók nog troefaas"! „Nooit meer" In de jaren 1956-1957 droeg Jan 's Konings wapenrok en zorgde - hij is bakker van beroep - als kok, ge legerd in een kazerne in Den Haag, voor het inwendige van de strijders. Met het oog op de militaire wieler kampioenschappen kreeg Jan volop de gelegenheid van zijn comman dant om zich op dit wielergebeuren terdege voor te bereiden. Serieus als hij is, werd de geboden vrijheid dan ook tenvolle benut en Jan zegt nu nóg: „Ik kwam in Woerden (de plaats waar het kampioenschap werd verreden) in puike conditie aan de start en dacht zélf een kans te maken op één van de ere plaatsen". Hoe anders liep alles af. Nauwe- lijks was de koers enkele minuten Zo kwam het dat Jan op zijn ver jaardag niet thuis was, maar ergens op het traject LisseElsloo met en kele van zijn supporters vertoefde. Met in gedachten de komende cross, die in dit Zuidlimburgse plaatsje onder het alziend oog van de Sport commissie van de KNWU zou wor den verreden. Een beslissende cross, want aan de hand van de verrich tingen zou de Nederlandse afvaar diging naar de wereldkampioen schappen in Hannover op 19 fe bruari worden bekendgemaakt. Beloond De opofferingen, die de sterke man uit Lisse zich de laatste jaren heeft getroost, werden beloond: Jan van Dük gaat naar Duitsland ten einde daar zyn krachteu te meten met de besten van de wereld. Zijn liefste wens is in vervulling gegaan. Een mooier verjaarsgeschenk was niet mogelijk geweest! De voorzitter van Jans supportersvereniging, de heer S. v. d. Aart, vertrouwde ons nog een geheim toe: „Als de KNWU hem niet had afgevaardigd, had Jan op onze kosten tóch naar de we reldkampioenschappen gegaan!" Dit was vorig jaar óók bijna ge beurd. In 1960 namelijk werden de wereldkampioenschappen in Tolosa (Spanje) verreden. Ook toen waren de prestaties in de Nederlandse crossen te Wassenaar (le), Acht maal (le), Elslo (le) en Kralingen (2e) van dien aard, dat Jan v. Dijk in aanmerking kwam om naar Spanje te gaan. De KNWU -aardig- de echter niemand af en toen viel na toestemming van de Wielerbond het besluit om op eigen kosten de verre reis te gaan maken. De pr(js bedroeg f. 2500. Dit enorme bedrag en gezien het feit, dat de tijd van voorbereiding aan de krappe kant was, deed het kloeke voornemen mislukken. Op een damesfiets „Hoe ik met fietsen begon?" „Dat ging zo" en Jan vertelde ons hoe hö in 1950 op een oude dames fiets met een racestuur gezeten, deelnam aan de ronde rond het En gelplein. Het beviel hem wel en hy werd adsp.-lid van de Wielervereni ging „De Bollenstreek". Zijn eerste sportfiets werd in elkaar gezet, maar als adspirant kwam Jan er niet aan te pas. „Ik reed altijd al léén, want als ze een beetje hard vertrokken, was ik gelyk gelost", zegt hy nu nog ronduit. In 1954 werd hy „nieuweling" en reed zich op Duinhorst naar zyn eerste suc ces: Jan werd vierde. „Veel heb ik later geleerd van myn vriend Arie van Houwelingen wereldkam pioen amateurstayer en thans pro fessional. Ik trok altyd met hem op Trainde véél en intensief. Momen teel in het cross-seizoen train ik 2 3 maal per week. En heus niet alleen op de fiets, want óók hard lopen vormt een belangryk onder deel van de cycle-cross. Verder ryd ik minsten één terreinrit per week Na afloop van het seizoen maart de weg op. Maar al héél vroeg stop ik daar weer mee en dan be gint de dagelykse zware training in het Reigersbos om in oktober klaar te zyn als de eerste crossen in Bel gië beginnen. Voor de rest vroeg naar bed, niet roken en op tyd naar de bekende sportarts dr. Rolink te Beverwyk, naar wiens recept de speciale voeding wordt gebruikt", aldus vertelde Jan ons in het byzyn van zyn masseur Herman Slinger land. oud of Jan raakte betrokken by een valpartij. Kwam lelyk terecht en zyn fiets kon naar de schroothoop. Maar wat erger was: Jan van Dyk kwam eerst véél later by kennis in het hospitaal in Den Haag. Zyn eer ste reactie: „Ik fiets nooit meer!". Doch toen later zyn vader met een nieuwe fiets op de proppen kwam, was Jan zyn besluit weer spoedig vergeten! Lopend naar huis Evenals vele andere renners is óók Jan van Dyk een enthousiaste beoefenaar van de schaatssport. Bo vendien nog een goed ryder ook en gedurende 4 jaar had hy speciale schaatstraining onder leiding van de heer Slingerland. „Het is tevens een prima training voor wielren ners", zegt hij vol vuur. Toen Jan - als militair - dan ook op 14 februari 1956 daartoe in de gelegenheid was, trok hij naar Leeuwarden en meldde zich als deelnemer voor de „Elfstedentocht". Om 7 uur 's ochtends bond hy de Deze zomerachter de motoren De foto boven toont de sterke crosser uit „De Engel" in vol le actie in het Reigersbos. Hiernaast zit Jan al blade rend in zijn plakboek zijn ge heugen wat op te frissen ten einde ons te kunnen vertellen van zijn wieier-lief-en-leed. Véél hebben we daarover reeds gememoreerd, maar om volledig te zijn diepte Jan aan de hand van de verza melde verslagen er nog de volgende gebeurtenissen uit op: werd amateur op 1 jan. 1957 en haalde in Zandvoort ditzelfde jaar uit een veld van 175 renners een 8e plaats weg; 1958: Ronde van Lisse 3e; 1959: boekte zijn eerste grote succes als crosser en won het criterium van Driel bij Arnhem; 1960: begon met 3 overwinningen in bekende terreinritten t.w. Duinhorst, Achtmaal, Elslo en iverd 2de te Kralingen. Had ook véél succes in België en was daar een graag geziene gast. Be gon dit cross-seizoen (tweede kerstdag) met een zege te Soestduinen, doch een onge luk op oudejaarsdag 1960 (Jan werd op zijn bakfiets -net nmod gegrepen door 'n auto) schakelde hem enkele weken uit. kwam terug te Achtmaal met een 4e plaats en eindigde te Kra lingen als derde. Al deze successen crosst hij bij elkaar op een speciaal aangemetenfiets. Zijn plannen? Jan gaat komende zomer zijn vriend Arie van Houwelingen nadoen. Hij gaat de baan op en zijn geluk achter de motoren beproeven. „Het is maar een proberen", zegt Jan, „maar wie weet wat er uit de bus komt"! Doch dit wil niet zeggen, dat het afgelopen is met crossen, want daar heeft Jan van Dijk zijn hart aan verpand! gladde yzers onder en om - héél toevallig - 7 uur in de avond strek te Jan zijn rug. De 200 kilometers zaten erop en het „kruisje" was ver diend. Die zelfde avond trok hy huiswaarts en arriveerde met de laatste trein in Leiden. Tot Jans grote teleurstelling ging er echter géén bus meer naar Lisse. Keihard als deze knaap is besloot hy te gaan lopen. Zo gezegd, zo ge daan en dat terwjjl er flink wat sneeuw lag. Onderweg keek de in uniform geklede knaap uiteraard uit naar een „lift", want de kilometers gingen steeds zwaarder wegen. De weinige auto's, die hem achterop kwamen, reden echter door, doch gelukkig kwam Lisse in zicht. En juist toen Jan dacht: „ziezo ik ben er bijna", stopte er plotseling een personenwagen naast hem, waarvan de bestuurder hem node in te stap pen. Jan prefereerde toen het klei ne stukje, dat hem nog restte óók maar te lopen. Diep in de nacht belde hjj aan de ouderlijke woning In „De Engel" aan. Het avontuur zat erop. Héél anders Geniet Jan de volle medewerking van de overige gezinsleden en uiter aard van „zijn" supportersclub, óók zyn verloofde, mej. Annie Warmen - dam, is wieler-minded. Gaat dik- wyis naar de vele koersen die haar aanstaande rydt kyken, behalve de heel verre. Met deze koersen bedoel de Jan de ritten in België in het cross-seizoen. „Hoe gaat het daar in België?", vragen we, omdat er in ons iets leeft, dat zegt: héél anders dan in Nederland! De stem in ons binnen ste krygt geiyk, want Jan van Dijk zei het aldus: „Véél zwaarder, véél sterkere bezetting, ieder weekeinde zyn er twee crossen ènde pry- zen lopen knap in de papieren. Je bent als buitenlander al een hele piet als er een 7e plaats uit de bus komt". Met twee fietsen O ja, zei Jan nog, over België ge sproken: Daar kwam ik In december 1960 In een cross in de omgeving van Antwerpen met twee fietsen over de finish en zat nog in de pry- zen ook. Eigenaardig, maar een feit. „In de laatste ronde kreeg ik nl. pech en pikte na een halve ronde gelopen te hebben zo maar een fiets. Stapte op en nam myn eigen racefiets toen op de nek. Kwam dus zo met 2 fietsen over de eindstreep".

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9