VR. KANTOORBEDIENDE Moboetoe dreigt: Desnoods oorlog met VN Nederlands aandeel ruimteproject 20 miljoen gulden in vijf jaar RTC in Kamina op 17 februari Goed jaar voor Walvisvaart N.V. Functie en werkwijze van de medisch opvoedkundige bureaus Motorenhandel H. VALK ZATERDAG 4 FEBRUARI 1961 Stijkel toonde zich nog zeer gereserveerd over te formuleren regeringsstandpunt Totnutoe slechts informatief gesprek (Van onze Amsterdamse redacteur) Als de Britse en Franse plannen van het „ruimtevaartprogramma" dat de af gelopen week op de Europese conferen tie in Straatsburg is besproken volgens de voorstellen worden uitgewerk, zal Ne derland in vijf jaar tijd een kleine 20 miljoen gulden moeten bijdragen. Het Brits-Franse voorstel behelst in samenwerking met een groot aantal Europese landen een ruimteraket te ont wikkelen, die een satelliet in een baan rond de aarde kan brengen. Het ge meenschappelijk programma, dat door de Engelse minister van luchtvaart op de conferentie met vuur is verdedigd, houdt naast de ontwikkeling van het projectiel, negen lanceringen in, waar van drie met de opzet een satelliet in de ruimte te brengen. De totale kosten van dit vijfjarenplan worden geschat op ongeveer 750 miljoen gulden. Nederland is op de conferentie van Straatsburg vertegenwoordigd door de staatssecretaris van Verkeer en Water staat, mr. E. G. Stijkel. Hij keerde gisteravond op Schiphol terug, maar toonde zich zeer voorzichtig over het Nederlandse standpunt in deze affaire. „Er is in feite nog geen standpunt, want de conferentie had slechts ten doel de uitgenodigde landen te informeren. Het lijkt mij dan ook onjuist, om mijn eigen indruk weer te geven, zolang de regering zich nog geen mening heeft gevormd. Wij hebben de afgelopen dagen gehoord, wat de mogelijkheden zijn van het ont wikkelingsprogramma, voorts ook wat de voordelen zijn, maar tenslotte blijkt er ook een keerzijde te zijn." De fabricage van de satelliet zal door de landen gezamenlijk geschieden. Men heeft berekend dat een satelliet van 1250 kg op 480 km hoogte in een baan rond de aarde kan worden gebracht, een van 350 kg op 14.000 km, en een van 450 kg. op 16.000 km. „Dit is een zuiver civiele aangelegen- Amerikanen reageren koel op Duitse liulp (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse minister van Econo mische Zaken, prof. Erhard, heeft in Bonn aan de Amerikaanse am bassadeur Dowling de Westduitse voor stellen tot verlichting van de Ameri kaanse betalingsbalans overhandigd. In totaal omvat de Westduitse hulp een één keer te betalen bedrag van 4,2 mil jard mark voor na-oorlogse schulden, ontwikkelingshulp, wapenaankoop en dergelijke. Van Amerikaanse zijde staat men uiterst koel tegenover deze Duitse voor stellen, zo is gisteren te Bonn gebleken. Terwijl Erhard en de zijnen betogen, dat de crisis van de Amerikaanse betalings balans van voorbijgaande aard is en dus met een één keer te verlenen Duitse hulp volstaan kan worden, betoogt men van Amerikaanse kant precies het om gekeerde. De Amerikanen zeggen dat hun moeilijkheden structureel zijn en dat Duitse financiële hulp over een periode van zeker vier jaar nodig is. Ook zijn de Amerikanen teleurgesteld, omdat de Duitsers weigeren de Ameri kaanse militaire hulpverlening ten bedrage van 12 miljard mark aan Tur kije en Griekenland over te nemen. Ten slotte eisen de Amerikanen, dat Bonn de kosten van het Duitse burgerperso neel bij de Amerikaanse strijdkrachten in Duitsland betalen zal, waarmee een bedrag van 600 miljoen mark per jaar is gemoeid. In totaal vragen de Ame rikanen dan ook een bedrag van 1,8 miljard mark per Jaar over een periode van tenminste 4 jaar. En daarvoor voe len de Duitsers absoluut niets! Jacquot volgt Challe op in Centraal-JEuropa (Van onze Par ij se correspondent) Eerder dan verwacht werd is gisteren in Parijs de benoeming bekendgemaakt van generaal Pierre Jacquot als opvol ger van Maurice Challe, op de post van Atlantisch opperbevelhebber in Cen- traal-Europa. Zoals men weet wenste generaal Challe, die voordien het Franse leger in Algerije commandeerde, zich terug te trekken vanwege zijn menings verschillen zowel op het gebied van de militaire integratie, als van de Alge rijnse politiek met generaal De Gaulle. Hoewel Jacquot officieel door de vijftien Atlantische landen moet worden aan gesteld, mag men uit het feit dat de Franse regering hem nu al publiekelijk voor deze post heeft voorgedragen, zeker wel afleiden, dat hij spoedig metterdaad Challe's opperbevel zal kunnen over nemen. Generaal Jacquot heeft vooral wel bekendheid en roem verworven in zijn kwaliteit van militaire organisator tij dens de oorlog van de Franse maquis, toen hij optrad als adjudant en raad gever van kolonel Berger achter welk pseudoniem zich toen, de tegenwoordige minister van Cultuur, de beroemde schrijver André Malraux, verborg. Ge neraal Jacquot, die ook een paar boe ken over strategie en over de atoombom op zijn naam heeft kunnen schryten, staat, evenals de andere Franse gene raals die deze week tot de hoogste pos ten in het leger werden gepromoveerd, als een trouw bewonderaar en discipel van de president der republiek, Charles de Gaulle, aangeschreven. VOOR 15 MILJOEN MEER GROENTE OMGEZET IN '60 De groente-omzet op de veilingen is in 1960 ten opzichte van 1959 met on geveer 15 miljoen gulden gestegen tot 451,5 miljoen. Dit is gistermiddag in Utrecht medegedeeld door de heer J. P. Koop, voorzitter van de tuindersvak bond van de katholieke Ned. Doeren en Tuindersbond, op de algemene ver gadering van de Vakbond. De heer Koop voegde eraan toe, dat men zich, wil men deze cijfers op him juiste waarde beoordelen, wel moet re aliseren, dat 1960 een voortschrijden de intensivering en een gestadige uit breiding van de tuinbouwbedrijven te zien heeft gegeven, terwijl de kosten factor in de tuinbouw zich nog steeds in stijgende lijn beweegt. held," aldus de staatssecretaris. „Er is geen militaire nevenbedoeling, en de ge hele opzet is trouwens bescheidener hoewel toch praktischer dan b.v. In Amerika gebeurt. De ruimteraket kan vier belangrijke zaken dienen: de re search, de meteorologie, navigatie en de tele-communicatie." In hoeverre de Nederlandse industrie zou kunnen bijdragen aan de ontwikke ling van raket en satelliet is een vraag die nog niet aan de orde is gesteld. Mr. Stijkel meende echter dat er alle reden is, om aan te nemen, dat ons land in de produktie een passend aan deel zal krijgen. Belangrijker achtte hij dat ons land de mogelijkheid zal krij gen ingeschakeld te worden bij een pro ject dat velerlei specialistische kennis en ervaring kan kweken. Op Cuba meer dan 100 rechters ontslagen Op Cuba zjjn gisteren 132 rechters, onder wie een lid van het hooggerechts hof en zes presidenten van hoven van appél, ontslagen wegens contra-revolu tionaire activiteit. „Duidelijk immoreel gedrag", of ongeschiktheid om andere redenen. Volgens een officiële bekend making is de maatregel genomen om „de vereiste dynamiek in de Cubaanse justitie te handhaven". De zuiveringsactie onder de Cubaanse rechters begon in december, toen dertien leden van het hooggerechtshof werden ontslagen. In Santa Clara, de hoofdstad van de Cubaanse provincie Las Villas, is giste ren een proces begonnen tegen 36 leden van verschillende rooms-katholieke or ganisaties die worden verdacht van „het in gevaar brengen van de veiligheid van de staat". Zeven hunner worden bjj verstek berecht. De aanklager heeft straffen tot dertig jaar geëist. Het „re volutionaire tribunaal" van Havanna heeft zeven personen wegens het orga niseren van een terroristische groep tot twintig jaar gevangenistraf veroordeeld. „De Verenigde Naties willen het Kongolese leger ontwapenen, maar elke poging daartoe betekent oorlog". Dit heeft generaal Moboetoe, de bevelhebber van het Kongolese leger, gisteren op een persconferentie in Leopoldstad verklaard. „Wij zullen ons nooit laten ontwapenen", zo zei hij. „Hammarskjöld speelt met vuur, want ontwapening betekent oorlog tussen het Kongo lese leger en de V.N. Moboetoes verklaring was een reactie op het verzoek van Ham marskjöld aan de Veiligheidsraad om de V.N. het Kongolese leger te laten „reorganiseren". De conferentie van Kongolese leiders, die de afgelopen week in Leopoldstad is gehouden, heeft de datum voor de De geldelyke opbrengst der gehele pro duktie van de Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart N.V. in het seizoen 1959/60 bedroeg f.22 miljoen (vorig jaar f. 18 miljoen). De bedrijfskosten beliepen f. 14.4 miljoen (vorig jaar f. 11.8 miljoen) en de algemene onkosten f. 778.823 (vorig jaar f. 776.805.Vóór aftrek van af schrijvingen en interest resulteert een bedrijfsoverschot van f. 7.0 miljoen (vorig jaar f.5.4 miljoen). Besloten werd f.5.7 miljoen (vorig jaar f. 5.8 miljoen) op de vloot af te schrijven. De normale af schrijving op de „Bloemendael" werd achterwege gelaten aangezien de verkoop hiervan een feit is. Het schip is 2 januari ter oplevering zyn reis naar Japan be gonnen. Voor het eerst zal een uitkering f. 149.442.aan de staat worden gedaan. In 1958'59 droeg de staat nog 1.9 miljoen bij in het tekort Opdracht werd gegeven tot het bouwen van een derde nieuwe jager, die dit jaar afgeleverd en in dienst gesteld zal wor den. De vangst van de „Willem Barendsz" in het seizoen 1959/60 bedroeg totaal 2038 baleinwalvissen tegen 1934 in het vorige seizoen. In het thans lopende seizoen opereren 21 walvisexpedities in de Zuidelijke IJs zee: 8 Noorse, 2 Engelse, 7 Japanse, 3 Russische en 1 Nederlandse. Wreker des keizers In Japan is de zeventienjarige Ja panner Kazoetaka Komori aangehouden, omdat hij de vrouw en het dienstmeisje van een tijdschrift-uitgever messteken zou hebben toegebracht, waardoor het meisje gedood en de vrouw ernstig ge wond werd. Op hem werd een zakdoek aangetroffen waarop met inkt een lof lied op de Japanse keizer geschreven was. De aanslag zou verband houden met het verschijnen destijds in het tijd schrift „Chuo Koron" van een „droom- geschiedenis" over het vermoorden van de keizerlijke familie. Deze publikatie verwekte veel protest en achteraf wa ren er verontschuldigingen voor ge maakt en nadere verduidelijkingen over gegeven. Het gedicht op de zakdoek, luidde: „Lang leve de keizer! Wie zou aar zelen zijn leven op te offeren voor de zaak van de keizer en zijn land, daar toch het leven van de mens even vergankelijk is als een dauw drop aan een grassprietje" Naar aanleiding van de aanslag is een onderzoek ingesteld naar rechtse organisaties. Komori zou volgens mededeling van de politie een maand geleden tot de Japanse patriottische partij, een rechtse organisatie, zijn toegetreden. Hij had in Nagasaki ge studeerd. De uitgever zelf was niet thuis ten tijde van de aanslag. VRIJSPRAAK GEVRAAGD IN SCHROOTAFFAIRE „ALCU" De procureur-generaal bjj het Ge rechtshof in Arnhem, mr. A. W. IIol- steyn, heeft gisteravond aan het slot van een uitvoerig requisitoir in de Utrechtse schrootaffaire vrijspraak ge vorderd wegens gebrek aan bewys voor de beide directeuren van de N.V. „Alcu", de heren N.C.L. Welschen en J. UI. van Deursen. Daarbij vroeg hy vernietiging van het vonnis van de rechtbank in Utrecht, die de beide directeuren ver oordeeld had tot een gevangenisstraf van drie maanden. Mr. Holsteijn noemde het opvallend, dat een eenvoudig gebeuren, het over houden van hulzen door het ministerie van Oorlog, aanleiding kan zjjn tot een zo uitvoerige en belangrijke strafzaak. Het maximale percentage,, waarover in de contracten gesproken wordt, achtte hij belangrijk. Hij zei dat luitenant-ko lonel De Leeuw, sprekende namens het D.M.L., wel zou hebben kunnen bedoeld dat men bij minder dan 3% smeltverlies dat ten goede zou moeten komen aan de staat, maar het is de vraag, aldus de procureur-generaal, of de verdachten dit zo hebben opgevat. Hy betreurde het, dat de verantwoor delijke personen bij het D.M.L., die deze opdrachten verstrekten, geen idee van de smeltprocedures hadden. Bjj het slui ten van dergelijke overeenkomsten die nen, naar zijn mening, zowel de com merciële dienst, de technische dienst, als de juridische dienst van het D.M.L. aanwezig te zijn. Hij achtte de opzet tot verduistering niet bewezen en vorderde vrijspraak. Uitspraak 16 februari. MIES BOUHUYS VLOOG UIT DE BOCHT (Van onze Hilversumse correspondent) Gistermorgen is de bekende radio en televisiemedewerkster Mies Bouhuys op de provinciale weg Amsterdam-Weesp Bussum, met haar auto uit de bocht ge vlogen. Mies Bouhuys kwam uit de richting Amsterdam en had niet bemerkt dat de weg glad was, want op de Muider- straatweg, die zij zo Juist verlaten had, was dat niet het geval. Zij remde in de bocht tussen de Kroon en de Gaast krachtig, waardoor haar wagen slipte en zij door de voorruit vloog. Zij kwam vrij goed terecht. Een arts heeft haar met verwondingen aan hoofd en been naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam laten overbrengen. De auto werd vrij ernstig beschadigd. ronde-tafelconferentie waaraan alle Kongolese groeperingen zouden moeten deelnemen, vastgesteld op 15 februari. De conferentie zal in Kamina, in de afgescheiden provincie Katanga, worden gehouden. President Tsjombe van Katanga heeft dezer dagen verklaard niet aan de RTC te zullen deelnemen, als de regering in Leopoldstad zich niet aansluit bij een tussen hem en de afgescheiden provincie Zuid-Kasai gesloten verdrag tegen Loe- moemba. Herstel betrekkingen Kongo-België De diplomatieke betrekkingen tussen België en Kongo zullen hersteld wor den. Dit is gisteren meegedeeld door de correspondent van de Belgische radio en televisie in Leopoldstad. De Kongo lese minister van Buitenlandse Zaken, Bomboko, had hem verteld, dat hij van daag op een persconferentie een door Kasavoeboe ontertekend document zou laten zien over het herstel van deze betrekkingen, die sinds augustus 1960 verbroken zijn. Oud-wethouder voorkwam treinramp bij Nootdorp Door het kordaat optreden van de heer H. C. Grundel te Delft lid van de gemeenteraad en oud-wethouder, is een treinramp voorkomen bij de botsing tussen een sneltrein en een oplegger jl. maandag op de overweg aan de Veenweg te Nootdorp. De heer Grundel reed achter de oplegger, die op de overweg bleef ste ken. Met een rood licht uitstralende zaklantaarn, rende de heer Grundel tie spoorbaar op, de uit de richting Gouda aanstormende trein tegemoet. Midden op de baan ging hij met de lantaarn staan zwaaien. Dit had tot gevolg, dat de wagenvoerder de snelheid van 120 km. nog kon af remmen tot plm. 60 km. per uur. Zou de botsing hebben plaats ge had bij volle snelheid, dan zou ver moedelijk de volle personentrein uit de rails zijn gelopen met alle ern stige gevolgen van dien. De burgemeester van Nootdorp heeft de Ned. Spoorwegen van het kordate optreden van de heer Grun del in kennis gesteld. ZES EN DERTIG DODEN NA AARDVERSCHUIVING Bij een landverschuiving op Lewoba- tang (kleine Soenda eilanden) zijn 36 mensen omgekomen. Het gebied werd door storm en zware regens geteisterd. Russische ambassadeur bij Dean Rusk op bezoek De Sovjetrussische ambassadeur in Washington, Mensjikof, heeft gister middag een onderhoud van een half uur gehad met de nieuwe Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk. Dit was zijn eerste officiële be zoek aan de nieuwe minister. Na afloop van het gesprek deelde de ambassadeur mee, dat het hier een be leefdheidsbezoek betrof. In antwoord op vragen zei hij, dat de kwestie Laos en Kongo niet werden besproken. Deze vraagstukken kunnen, evenals alle an dere problemen, op vreedzame wijze worden geregeld, aldus de ambassadeur. Poging tot ontvoering van negerpredikant Onbekenden hebben gisteren in New York getracht de neger-predikant Wal ter Cavers, een krachtig voorstander van integratie van de negers, te ont voeren. Drie mannen grepen hem toen h^j het gerechtsgebouw van Long Island verliet en sleurden hem naar een wagen met een nummerbord uit Zuid-Caroli- na. Op het geschreeuw van Cavers' vrouw schoten voorbijgangers toe, die de predikant wisten te ontzetten. De drie mannen vluchtten. Cavers is in Zuid-Carolina tot an derhalf jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens een verkeersongeluk waar bij een blanke om het leven kwam. Hij is thans verwikkeld in een uitwij zingsprocedure. De Newyorkse politie heeft Cavers een lijfwacht gegeven. rB^ 7 WB BA ]%T 10 vinger syst. M MT JCd il blind ritme. o fwi w-i mj a 4 talen (130 let- STENO minuut) Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 Op een onbewaakte overweg te Gorsel in de spoorlijn Deventer Zutphen is gisteren een bestel wagen door een trein gegrepen. De auto werd 400 meter meegesleurd, waarbij de bestuurder na 70 meter uit zijn wagen werd geslingerd en op slag gedood. De resten van de ongelukswagen in de berm van de spoorbaan. Contact-commissie Kinderbescherming Leiden en omstreken bijeen „Ieder mens Is In zjjn gedrag de resultante van natuurlijke aanleg en opvoe dingsinvloeden", zo luidt de psycho-analytische theorie van Freud waarop o.m. de formele structuur en werkwijze is gebaseerd van de Medisch Opvoedkundige Bureaus. Tijdens de gisteravond, onder voorzitterschap van de heer A. J. D. van Oosten, in „Het Guldenvlies" gehouden bijeenkomst van de Contact-Commissie Kinder bescherming Leiden en Omstreken, heeft de vroegere leider van het Leidse M.O.B. dr. J. de Koek van Leeuwen (zenuwarts), gesproken over de wettelijke voorge schreven samenstelling der staf en werkwijze van M.O.B. Men hoort wel de klacht, dat de on derzoeken van M.O.B. zeer veel tijd vergen, aldus spreker, doch uitgaande van Freud's stelling moet er wel veel tijd geïnvesteerd worden bij het verza melen van materiaal hetwelk primair geschiedt door de psychiatrisch sociaal werkster, zy tracht in eerste instantie te komen tot een afgrenzing van het ge zinsprobleem en is in haar functie de as waarop het overige gespecialisteerde M.O.B.-werk draait. Aan de hand van haar rapport wordt op de stafvergadering het te behande len geval nader afgetast en vooral de urgentie bepaald, zoals uiteraard op medische wachtlijsten altijd verschil in urgentie zal blijven. De aftekening van, zoals spreker het noemde, het opvoedingspatroon ge schiedt door de natuurlijke wisselwer king in het gezin, anderzijds is het kind biologisch onderhevig aan de door erfe lijkheid bepaalde groei waardoor gesta dige differentiatie in het zenuwstelsel optreedt. Deze in feite historische ge beurtenissen in het jonge leven moeten derhalve worden opgespoord, alsmede dient men een juist inzicht te krijgen in de wijze waarop deze verschijnselen in gezinsverband werden geïnterpreteerd, een zeer tijdrovende arbeid, zoals dit door spreker met voorbeelden werd dui delijk gemaakt. Het MOB-team: psy choloog, kinderarts en psychiater, werkt hierbij geheel onafhankelijk van elkaar, de resultaten van de individuele re search wyzen later tezamen de richting der therapie. Uit de test door de psycholoog, de standaard-prikkel als vaste maat voor elk verschillend individu, resulteert een overzicht van intelligentie, vermogen tot abstraheren en combineren en ka rakterkwaliteiten Daar de geestelijke constellatie en lichamelijke conditie nauw aan elkaar verwant zijn, onderzoekt de kinderarts de biologische groei en mogelijke sto ringen, hij tracht een beeld te vormen van het erfelijk gegeven. De psychiater observeert activiteit en reactie van het kind in zijn spel en spontane handeling en analiseert fan- tasiën. De rapporten worden uitvoerig be sproken op de periodieke stafbijeenkom sten, uit de legpuzzel van factoren vormt zich dan de richtingwijzer naar b.v. een langduriger behandeling van het kind. mogelijk pedagogisch advies aan ouders, wyziging van onderwijsmethode enz. Aan de hand van praktische voorbeel den gaf dr. Koek van Leeuwen het beeld van dit voor outsiders tijdrovend werk, waarbij een jaarlijkse capaciteit van 60 patiënten per ps. soc. werkster als maxi mum gesteld moet worden. Spreker deelde mee, dat sinds de aanstelling van en tweede p.s.w. de capaciteit in Leiden weliswaar ruim is verdubbeld, doch de aanvragen verdrievoudigd, hierdoor zijn wachtlijsten nog steeds aan de orde. De cijfers van het stedelijk MOB (1958 58, 1959 62), door spreker in vijf categorieën verdeeld, tonen aan, dat daar door efficient teamwork een maxi mum capaciteit is bereikt. Na de pauze is over dit onderwerp nog uitvoerig gediscussieerd. „Johannes Passion" onder leiding van Willem Mizée Dinsdag 14 februari zal in de ver warmde Zuiderkerk aan de Lammen - schansweg een uitvoering gegeven wor den van Bach's „Johannes Passion", onder leiding van Willem Mizèe met zijn nieuw opgericht Leids Kamerkoor en met medewerking van het Residentie- Kamerorkest. Solisten zijn: Heieen Ver- kley (sopraan), Rijkje Wolleswinkel (alt), Jan Waayer (tenor), Simon v. d. Geest (tenor), Herman Schey (bas), Max van Egmond bas), Hans Schouw man (klavecimbel) en Bram Martijn (orgel) Leidenaars exposeren in Leeuwarden De Leidse schilders-tekenaars, Kees Buurman, Herman Dijkstra, Rein Dool, F. van Leeuwen en Will Tweehuysen, die in december in het museum ,X>e La kenhal" exposeerden, zullen van 7 tot en met 19 februari een deel van hun wer ktentoonstellen in de kunstzaal Van Kuisen, Nieuwestad 99 te Leeuwarden. Deze expositie zal ingeleid worden door de heer D. C. Stigter. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 3 februari. C.V. Cen trale Aalsmeerse Velling G.A. Euphor bia 100-155; Calla 70-95; Forsythia 35-52; Prunus Triloba 45-90; Amaryllis per kelk 60-82; Seringen: Stepman 4 kop per stuk 75-150; ld. 2 kop per stuk 40-55; Legray 4 kop 45-67; ld. 2 kop 30-46; Fresia per bos 175-235; Cyclamen 125-195; Iris 300- 460; Anjers: rood per stuk 25-38; roze 25- 38; wit 20-35; Rozen: Roselandia 50-75; Parel van Aalsmeer 100-135; Geh. Duls- berg 100-135; Pechtold 60-91; Edith He len 115-140; Montezuma 30-48; Stokman 100-140. KATWIJK AAN DEN RIJN, 3 februari. Groenteveiling: waspeen per kist: Al 7.20-9.00; A2 5.80-7.70; Bi 6.60-8.50; B2 1.50-2.80; Cl 3.20; C2 1.80-3.00; rodekool 7.00-10.00; gelekool 7.00-13.00; boerenkool 39.00-43.00 breekpeen per kist 1.10-1.50; witlof 1 69.00; Idem 2 55.00-59.00; sprui ten Al 61.00-63.00; ld. A2 51.00-54.00; ld. B2 25.00-29 00; uien per kist 1 3.50-4.30; ld. 2 3.20-3.60; kroten per kist 1.10-1.40; knolselderij per 100 stuks: 1 14.00-30.00; 2 1.00-7.00. Aanvoer waspeen 66.000 kg. waarvan 35.000 kg voor export werd verkocht. ROELOFARENDSVEEN, 3 februari. Bloemenveiling: Blauwe Druifjes 21-43, Krokussen 8-18; Fresia's 1.00-2.00; Ane monen 80-89; Narcissen: Early Glorie 71- 1.02; King Alfred 78-1.06; Fortuna 70-81; Buxton 69-80; Carlton 73-84 Frühllng 90- 1.04; Tulpen: Roze Copland 81-1.19; v. d. Eerden 89-1.25; Ibis 69-80; Preludium 88- 99; Edison 73-79; Copland Rival 1.00-1.19; Scarlet Wonder 88-93; Imperator 92-1.03; Apeldoorn 1.70-2.25; Lustige Wlthwe 1.13- 1.48; Winter gold 88-1.29; White Sail 1.05- 1.35; Early Queen 80-1.01 Br. Star 71-82; Golden Harvest 1.21-1.43; Purper Copland 93-1.26; Paul Richter 1.30-1.47; Pink Gem. 90-95; Kornlforus 1.25-1.31; Beatrix 1.35- 1.40; Hillegarde 80-98; Krelage 70-86; Edith Eddy 1.18-1.24;Dubb. Tulpen 73-90 per bos; Cyclamen 58-93; Am. Anjers 18- 35; Rozen 21-48 per stuk. RIJNSBURG, 3 februari. Bloemen veiling Flora. Tulpen: Copland roze 135 -140-160; Wintergold 125-135; White Sail 130-135; Preludium 120-130; Brillant Star 65-72-76; Edith Eddy 125-135; v. d. Eer de 105-120; Roland 185-190; Early Queen 95-100; Krelage 95-105; Prunus 155-160; Golden Harvest 140-145; Demeeter 200-205 Verona 125; Karei Doorman 175; Joh. Gay 140-145; per bos; Blauwe Druifjes 42-53; Narcissen: Helios 85-90; Carlton 100-105; Fortuna 100-110; Golden Harvest 105-110; l'Innocence 85; Garanium 85-95 per bos; Hyacinten 1 gemengd 22; Ostara 18-24; Pink Pearl 18-22; Lady Derby 16-18 per stuk. RIJNSBURG, 3 februari. Groente veiling: uien 5-17; rodekool 7.00; boeren kool 32-36; groenekool 26; gelekool 6.50- 8.60; waspeen 10-47 per kg. TER-AAR, 3 februari. Groenteveiling: witlof 1 69-80; ld. 2 60-71; ld. afw. 45-62 idem stek 11-39; uien 7-11; prei 14-17; kroten 11 spruiten 60, id. B 36 alles per kg; knolselderij 26 per stuk; selderij 28 per bós; boerenkool 1.20 per kist; Peren: St.-Remy 10; Appelen: Golden Delicious 3. 11-12 alles per kg. LEIDS ACADEMISCH KUNSTCENTRUM Onder auspciën van het Leids Acade misch Kunstcentrum wordt van 8 28 februari in de Academie een tentoon stelling van beeldende kunst van cives gehouden. De heer W. J. M. P. Goddijn al hier en ir. A. W. Zuidweg te Wassenaar zyn benoemd tot leden van de examen commissie 1961 Akten NK/Z en pedago gisch getuigschrift; de eerste tevens tot secretaris. Geen slipgevaar op gladde wegen, dus U zit veilig in de verwarmde en lage 3-persoons MESSERSCHMITT AUTOSCOOTER, belasting f. 3..per jaar, verbruik 2333 km. p. 1. Prijs v.a. f.2795. Rijbewijs A óf B óf zonder Rijbewijs! Overal parkeerruimte. Vraag beslist even folderset L.D. en/of MK veiligheidsbeta lingsschema (24 maanden) aan Messerschmitt Import N.V. MOTIM Maassluis, telef. 2452/01899. Showroom by station Vlaardingen-oost, zaterdagmiddag geopend. MESSERSCHMITT-dealer voor Leiden en omstreken: HAAGSCHE SCHOUW 296-300, VOORSCHOTEN, tel. 25191 Bij de TELEFOONDIENST van het ACADE MISCH ZIEKENHUIS te LEIDEN bestaat gele genheid om opgeleid te worden tot TELEFONISTE Verlangd wordt een diploma m.u.l.o. en kun nende typen. Het salaris loopt op tot een maximum van f380,16 bruto per maand (excl. huurcompen- satie), te verhogen met een toeslag voor onre gelmatige diensten. Voor jeugdigen wordt jeugdaftrek toegepast. Schriftelijke sollicitatie te richten aan het Hoofd vai de afdeling Personeelszaken van het Academisch Ziekenhuis. Op bloembollenexportkantoor te Sassenheim wordt gevraagd per I mei a.s. of eerder Niet beneden 17 jaar. Liefst in het bezit van ulo- en typediploma en by voorkeur enige kantoor ervaring. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 39008. NIEUWE AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR Mercedes, Opel Kapitan, Opel Rekord, Ford Consul, Ford Taunus 17M, Volkswagens en V.W. busjes, ook 2 C.V. AUTOVERHUUR TIP TOP ST. AAGTENSTRAAT 14 TELEF. 25709 HOTEL VERLOOP - Noordwijk aan Zee vraagt voor het a.s. seizoen, maart tot begin september: ASSISTENTE voor de huisvrouw, liefst met enige ervaring in het hotelbedryf. KOFFIEJUFFROUW SERVEERSTERS KAMER- EN KEUKENMEISJES. Aanmelden: „OVER DE BRUG" - Oude Zeeweg 61 TELEFOON 01719—2626

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 6