Jvoml u voor het zwemmen of voor het hardrijden?" vroeg Klaas Schenk Onfortuinlijke start van Bert Teegelaar Eerste nederlaag voor de Kangeroes-dames Kennedy schetst hoe hij economie van Amerika wil aanzwengelen Meer voorlichting over oorlog met kernwapens Ongekende dooi in Helsinki witte tanden dropi Een soort driejarenplan: Eerst opheffing recessie, dan krachtiger expansie Stafschool B.B. bestaat 10 jaar VRIJDAG 3 FEBRUARI 1961 Europese kampioenschappen (Van onze speciale verslaggever) Helsinki is gewoonlijk een der koudste steden van de wereld in februari. Het vriest daar dan mees tal meer dan 10 graden Celsius. Dertig graden vorst is geen zeld zaamheid. Als het dooit in februari dan is dat een verschijnsel waar de Fin van opkijkt. En het dooide donderdag 3 a 4 graden. De Fin hield 's morgens wan trouwig zijn bontmuts op in de buitenlucht dragen alleen stand beelden en vreemdelingen geen hoofddeksel, zegt hij maar vol gens onze Nederlandse begrippen was dat bont een volkomen over bodige luxe. Helsinki, met donkere, vochtige stra ten, deed denken aan een Nederlandse stad op een milde april-dag. En het scheen bijna belachelijk, dat in dit aan dooi ten prooi zijnde Helsinki schaats wedstrijden worden beraamd. Donderdagmiddag kreeg de Fin met zijn bontmus toch nog een beetje ge lijk. De wind stak op en het begon te sneeuwen. Natte, Nederlandse sneeuw. En de dooi hield aan. Finnen zijn optimistische mensen. Sprekend over de „Em Pikaluistelun", de Europese schaatskampioenschappen, zeggen ze: „Morgen gaat het vriezen". Dit is in strijd met de weerberichten, ATLETIEK Nationale Bosloop in Leidse Hout In de Leidse Hout vindt zondag de eerste atletiekwedstrijd van het nieuwe seizoen plaats. De Bataven organiseert de traditionele Nationale Bosloop. Ging verleden jaar de strijd by de topatleten tussen de Hagenaar Blankenstein en de A.V. Holland-loper Piet de Haas, ditmaal zullen dat bij voorbaat al anderen zijn. Blankenstein en De Haas hebben name lijk niet ingeschreven.... Doch er prijkt sinds tijden weer een naam op de deelnemerslijst, die voor een interessante race borg staat: Albert van der Linden! Ongetwijfeld zal hij ook nu weer direct na het startschot naar de leiderspositie willen. En het ziet er naar uit, dat hij het daar langer uithoudt dan insiders de laatste tijd van hem gewend zijn! Alleen de Bataaf Gijs Rewijk zien wij als een ernstige bedreiging. De af stand bedraagt in deze klasse 4500 m. Gerda Kraan neemt het bij de dames op tegen al haar sterke clubgenoten, t.w. zuster Wil Kraan, Ton Homan en Ria de Winter. En daarnaast komt dan ook weer uit Breda Toos Aadriaanse (Sprint). Suomo uit Den Haag moet de wissel beker verdedigen, die verleden jaar als de sterkst vertegenwoordigde vereniging in de C- en D-klasse in de wacht ge sleept werd. Maar er zijn dit jaar ge vaarlijke kapers op de kust. Wij noemen De Bataven zélf, Trekvogels (Den Haag) en A.V. Holland. Aanvang 12 uur, wandelpark De Leidse Hout. GEWICHTHEFFEN Gewichtheffers naar Tegelen Zondag is het een belangrijke dag voor de Leidse gewichtheffers. Te Tegelen vinden de Nederlandse kampioenschap pen plaats voor de tweedeklassers. LKV trekt met een veelbelovende ploeg, on der leiding van „grootmeester" Siem Stokkel, naar het zuiden. In de extra vedergewichtklasse vertegenwoordigt Th. Langeveld de Leidse kleuren, en zal dat op waardige wijze doen. Van Buuren (lichtgew.) - tweede bij de kampioen schappen van Zuid-Nederland - gaat tot de prijswinnaars behoren. Van de Berg gaat aan het werk in de middenge- wichtklasse. Jan de Romijn (halfzwaar) moet tot de tweede plaat? kunnen door dringen. En dé grote troef is Koos van Kampen (lichtzwaar), die zijn kam pioenstitel moet verdedigen en ook dit jaar weer hoge ogen gooit. Piet van der Louw verwerkt kilo's in de zwaarge wichtklasse. SPORTSPLINTERS In een internationale dressuurproef voor rijpaarden, die deel uitmaakte van het internationale indoorconcours hippi- que in Berlijn, eindigde onze landgenote mevrouw SiemRoderwald gisteren op de eerste plaats. Mevrouw Benedictus werd derde achter de Zweedse mevrouw Sevelius. Het Nederlandse amateur elftal zal woensdag a.s. een wedstrijd spelen te gen het Nederlandse militaire team. De ontmoeting zal in het Goffert-stadion in Nymegen worden gehouden. Voor de tenniswedstrijd tussen de I.C. Nederland en de I.C. België, die op 11 februari a.s. in Brussel plaatsvindt, is de Nederlandse equipe samengesteld uit Willem Maris, Piet van Eysden, Henk Goris en vermoedelijk Hans van de Weg. Het Zweedse nationale Ushockey- „eam heeft donderdag te Stockholm een verrassende 40 overwinning behaald op de Trail Smoke Eaters, de club die Canada zal vertegenwoordigen op de weri want die spreken vaag over de moge lijkheid van vorst voor aanstaande zon dag. We hebben misschien niet de juiste Finnen gesproken. Volgens een bekend gezegde in dit aan de Sovjet republiek grenzende land, leert de optimistische Fin Engels en de pessimistische Fin Russisch En we hebben uiteraard alleen vertegenwoordigers van de opti mistische groep gesproken. Morgen we ten we wie gelijk heeft. Zij of de weer berichten. «Komt u voor het zwemmen of voor het schaatsenrfjden?" vroeg Klaas Schenk ons 's morgens. De Nederlandse ploegleider heeft barre herinneringen aan barbaars koude wedstrijden in de Finse hoofdstad, maar hij kijkt liever met tintelende oren naar zijn op glij- Us rondjes rijdende jongens dan ze te zien ploeteren door de plassen. „Aan water heeft niemand wat", zei Klaas Schenk. Het zal niet by water blijven. De laatste stukjes blauwe lucht geven de strijd op tegen de vuilgrauwe wolken. Helsinki werd somberder en grijzer en 's middags was er dan die natte sneeuw. Het belette Klaas Schenk niet zijn ploeg onder leiding van Piet Zwanen burg door de buien te sturen voor een marsje naar de trainingsbaan achter het stadion. „Laten ze zich maar eens los gooien, even de sfeer proeven hier." De treinreis van Hamar naar Stock holm was nogal vermoeiend geweest. Daarna was de vliegtocht naar Helsinki een verademing. Rijders en leiders heb ben heel lang uitgeslapen donderdag. Starters De baan was al één witte vlakte met hier en daar zwarte plekken, toen Lie- brechts, Lourens, Zee, De Graaff en Van der Grift rustig de zwarte plek ken vermijdend wat rondjes gingen rijden. Ook het starten werd onder han den genoemen. Er was bezoek, een ge lukkige omstandigheid. De twee Finse starters van zaterdag en zondag had den de Nederlandse ploeg toevallig op het bureau van de Finse schaatsenrij- dersbond ontmoet en toen de wens te kennen gegeven zich te willen inspelen op het starten met de Engelse termen. Klaas Schenk verklaarde zich onmiddel lijk bereid hun die gelegenheid te ge ven. „Take your marks" en „ready" ver tegenwoordigen hun enige kennis van de Engelse taal en het kostte de heren wel wat moeite zich begrijpelijk te ma ken en zich aan te passen. Een Finse journalist fungeerde als tolk. Tenslotte was deze oefening voor de starters heel nuttig. Ook voor de Nederlanders. Ze weten nu precies met welke methode van starten zij te doen krijgen. Er zijn wat moeilijkheden in verschil lende ploegen. Zweden heeft ter elfer ure zijn ploeg willen wijzigen, doch de Russen zullen daar wel niet mee ak koord gaan. En Finland heeft de oud wereldkampioen Jaervinen en Niemi bui ten de ploeg gelaten. Zij zouden lid van een groepering zijn geworden, waarmee de officiële organisatie overhoop ligt. Volgens Klaas Schenk moet men voor al op de Zweden letten deze keer. Die zijn tot verrassingen ln staat. En wat onze jongeren aangaat. De ploegleider wenst alleen in het algemeen te spre ken. „Ze zijn nog zo Jong, nog zo pas". „Er zit alles in en er zit niets in. Maar zou het resultaat tegenvallen dan zou één ding toch vaststaan: die jon geren komen er". En de dooi houdt aan. Zoals de om standigheden nu zijn: „Het ijs dient niet en het weder dient niet". Maar wat er ook gebeurt de „Pikaluistelun" gaat door. Quick Boys thuis tegen Zwart Wit In verband met de slechte gesteldheid van het terrein van Zwart Wit heeft deze vereniging in overleg met het bestuur van Quick Boys besloten de voor zater dag vastgestelde wedstrijd Zwart Wit Quick Boys uit te stellen tot een latere datum en op die dag de beide ploegen in Katwijk tegen elkaar te laten uitko men. Om half vier begint dus in het Kat- wykse sportpark de belangrijke ontmoe ting Quick BoysZwart Wit. Dit is de enige wijziging in het pro gramma, dat wij reeds eerder publiceer den. Voor de goede orde laten wy echter nogmaals de voor de clubs uit Leiden en omgeving vastgestelde wedstrijden vol gen: Quick BoysZwart Wit; Spijkenisse Ter Leede, Hoogvliet—Rijnsburgse Boys, Ornas—ARC, CSVD—Noordwyk, Alphen Loosduinen, RASRCL, Jodan Boys Oegstgeest, VWS—DEVJO, Lisser Boys— Zandv. Meeuwen. KORFBAL Leidse Korfbalbond le-klasse: Fluks 4De Algemene 3 (2 uur); Crescendo 2—K.N.S. 3 <2 uur); Vic. Oriëntis 4De Danaiden 2 (12 uur) MorskwartierDe Danaiden 3 (terrein Zuiderkwartier, (12 uur). 2e-klasse: Vic. Oriëntis 6Noorder kwartier (10 uur); Vitesse 1Vitesse 2 (zaterdag 2.30 uur); Vic. Oriëntis 5 Zijlkwartier (zaterdag 2.30 uur). 2e-klasse B: De Algemene AVicus Oriëntis A (2 uur)Fluks AKNS 4 (12 uur); Crescendo 3Fluks 5 (12 uur). Junioren: De Danaiden BFluks B (2 uur)De Algemene BK.N.S. A 12 uur) Morskwartier AVitesse A (zaterdag 2.30 uur, terrein Montgomerystraat) Christelijke Korfbalbond Het programma voor morgen luidt: Hoofdkl. West I: V.E.S.—Merwede; Kinderdijk—V.E.O.Vriendenschaar— Excelsior; PernixR'dam Zuid; P.K.C. D.E.S.. le-klasse: Ons Eiland 2Ons Eiland 1; TonegoPernix 2. 2e-klasse A: VelocitasV.E.S. 4. 2e-klasse B: WarmondA.S.S.O.; V.E.S. 3—Fiks 2; D.E.S. 3—O.D.O. Driebandenstrijd in Breda Oranjeteam oefent tegen Roemenen Het Nederlandse elftal zal in zijn eerste oefenwedstrijd voor de in terland tegen België (22 maart te Rotterdam), Hongarije (30 april te Rotterdam) en Oost-Duitsland (14 mei te Leipzig) in het Diekman- stadion te Enschede hoogstwaar schijnlijk uitkomen tegen het team van Roemenië, dat dezer dagen een tournee door Zuid-Amerika heeft beëindigd. De wedstrijd wordt woensdag 22 februari bij kunstlicht gespeeld. Hoewel de Roemenen nog niet defini tief hebben bevestigd dat zij akkoord gaan met de door de KNVB voorgestelde condities, kan gezien de interesse van de Roemenen voor deze wedstrijd als vrijwel zekgr worden aangenomen, dat de ontmoeting inderdaad doorgaat. Zoals bekend heeft het Roemeense elftal, in afwachting van visa voor Zuid- amerikaanse landen, begin van dit jaar in Den Haag onder de naam „Boekarest" tegen de eredivisie-club ADO gespeeld. In een voortreffelijke wedstrijd verloren de Hagenaars toen met 21. Volley ba Iconipetitie Door de verrassend grote 03 nederlaag, die Kangeroes gister avond leed tegen MVC, zijn de kansen op het kampioenschap aan zienlijk verkleind. Vooral ook, omdat de volgende week MVC opnieuw bestreden moet worden, nu echter in Gouda. In de eerste game leek het er zeker niet op dat Kangeroes zou gaan verlie zen. Een snel genomen voorsprong van enkele punten werd tot 129 bewaard. Daarna echter vlotte het bij Kangeroes niet meer. Het feit, dat Netty Nolle niet aanwezig was - overigens verdienstelijk door Selma v. d. Broek vervangen - kan geen excuus zijn. Het opvangen van de service, vroeger één van de sterkste pun ten van de Kangeroes, was nu bijzonder slecht. MVC liep gemakkelijk naar 12-14, voordat er eindelijk weer eens een goede aanval bij Kangeroes werd opgebouwd. De verkregen service ging echter weer verloren en MVC won zo nog onver wachts de eerste set (12—15). Het is een bekend feit, dat beide ploegen het van hun services moeten hebben en kon de tweede game een bijzonder grillig ver loop krijgen. MVC liep eerst zeer gemak kelijk tot 19 uit, waarna voor Kange roes Loes v. d. Eist aan service kwam, die Kangeroes weer aan de positieve zijde van de score bracht (109'. Onze stadgenotes liepen zelfs verder uit. Maar zelfs de 1210 voorsprong bleek niet voldoende te zijn. Het werd wederom 12-15. In de derde set liep Kangeroes weer gemakkelijk uit door twee grote servicebeurten van Selma v. d. Broek en Ilonka Kruts (9—3). Het door MVC in gezette tegenoffensief kon Kangeroes kennelijk niet verwerken. Nog gaf Kan geroes het echter niet op. De 912 achterstand werd omgebogen in 12—12, waarna MVC de strijd verdiend ln haar voordeel besliste (1215). Wil Kangeroes het kampioenschap, dat door velen al haar was toebedacht, nog behalen, dan zal het vooral feller moeten spelen. Behalve de Nederlandse titel in het driebanden staan de komende dagen in Breda ook een aantrekke lijk reisje naar het Europees kam pioenschap in Triest voor de nieuwe kampioen en twee plaatsen in het wereldkampioenschap, dat van 19^24 april in Amsterdam ge speeld wordt, op het spel. Dat was duidelijk te merken aan de felheid waarmee gistermiddag in de eerste ronde werd gestreden. Vooral in de partij tussen de clubgenoten Teegelaar en Popeyus, beiden oud kampioen, werden in de tweede helft de ballen steeds zorgvuldig „opgeborgen". Met een keiharde verdediging wapende zich trouwens ook titelhouder Hennie de Ruyter toen het hem aanvankelijk tegen Lorist niet goed ging. Eigenlijk werd al leen in de ontmoeting tussen de plaatse lijke favoriet Cees van Oosterhout en de veteraan Jan Broekhuizen met volkomen open vizier gestreden. Cees van Ooster hout, die nu twee jaar achtereen tever geefs geprobeerd heeft aan de top van de driebanderfj te komen, heeft zich dit maal extra serieus voorbereid. De Bre- danaar trok zich van de reputatie van de Arnhemmer niets aan, liep al spoe dig van hem weg en speelde geruime tijd met een prachtig gemiddelde. HU kreeg daarna wel een inzinking maar herstelde met een serie van 6 zUn fraaie positie. (2440 in 36 beurten). In precies 60 beurten maakte Van Ooster hout tenslotte de partU uit. Broekhuizen haalde 44 punten en wac met een gemid delde van 0.733 een opperbeste verliezer In de eerste tophit van dit toernooi tussen Teegelaar en Popeyus ging het heet toe. Beiden hadden een sterke atari (IS—IB *S haurUri maar naar mate de spanning steeg (3029 en ver volgens 4142) ging het wapen van de carotte steeds sterker meespreken waar door de gemiddelden zakten. Met een se rie van vyf brak Popeyus uiteindelyk de tegenstand van Teegelaar, die 13 punten achter was toen Popeyus de party in de 75e beurt beëindigde. De grootste verrassing van de eerste dag viel in de laatste avondparty. Jan Sweering zette zijn 30-jarige ervaring in tegen Popeyus, die onder de listen en la gen van de Amsterdammer bezweek. Na een 4545 stand in de 68ste beurt poedelde Popeyus zevenmaal, terwijl Sweering met series van vier en rijf maar liefst elf punten uitliep. Dat was teveel voor de Rotterdammer, die in de 81e beurt capituleerde (5160). Uitslagen Doggen 60 85 5 0.705 Sweering 59 85 5 0.694 Broekhuizen 44 60 4 0.733 Van Oosterhout 60 60 6 1.000 Teegelaar 47 75 4 0.626 Popeyus 60 75 5 0.800 Lorist 42 79 5 0.531 Hennie de Ruyter 60 79 5 0.759 Teegelaar 36 52 4 0.692 De Ruyter 60 52 6 1.153 Broekhuizen 23 50 3 0.460 Doggen 60 50 9 1.200 v. Oosterhout 60 72 5 0.833 Lorist 52 72 7 0.722 Popeyus 51 82 5 0.621 Sweering 60 82 5 0.731 Na de eerste dag luidt de stand: h.s. alg. gem. De Ruyter Van Oosterhout Doggen Sweering Popeyus Teegelaar Lorist Broekhulzen m.p. 4 4 4 2 2 0 0 0 0.916 0.909 0.888 0.712 0.707 0.653 0.622 0.609 (Van onze Amerikaanse correspondent) Kennedy heeft thans bekend gemaakt hoe hij de Amerikaanse economie wil aanzwengelen. Hierover heeft de president gisteren zijn eerste boodschap naar het Congres gezonden. De president is van plan wel tien van dergelijke boodschappen naar het Congres te zenden, maar de twintig pagina's lange beschouwing over de economie kreeg de voorrang. De bedoeling van zulke boodschappen is doel en middelen aan te geven, die de regering op een bepaald terrein wenselijk acht. De wets voorstellen en besluiten van de uitvoerende macht moeten dan later de spieren worden, waardoor het skelet van de boodschap in actie kan komen. Kennedy heeft het Congres een schets gegeven van een soort driejarenplan. Allereerst heeft hy de maatregelen aangeduid, die moeten leiden tot herstel van de economie en opheffing van de recessie, waarin het land nu verkeert, doch daarna laat de president aanwijzingen volgen om te komen tot een krachtiger economische groei dan de te mager geachte expansie der laatste jaren. Om de huidige recessie te boven te komen, beveelt de president twaalf mid delen aan. Bovenaan de lyst plaatste hy een monetaire politiek, die moet stre ven naar verlaging van de interest op lange termyn, terwyl de interest op kor te termijn niet naar beneden mag, om dat dit het wegvloeien van fondsen naar het buitenland verder zou stimuleren en de betalingsbalans nog meer in gevaar zou brengen. Deskundigen op het terrein van de monetaire politiek zien .evenwel een sa menhang in de interest van lang en kort papier en zouden het als een knap kunststuk beschouwen, indien de rege ring zal kunnen volvoeren wat beoogd wordt. Als andere anti-recessie middelen noemt Kennedy o.a. meer huizenbouw, langere uitkeringen aan werklozen, ver hoging van de minimumlonen, distri butie van het surplusvoedsel, hogere uit keringen aan ouden van dagen, defen sieorders voor gebieden waar grote werkloosheid heerst. Opvoering produktiviteit Nadat aldus de economie uit de put zal zijn geholpen, moet zy bergopwaarts gestuwd worden. De maatregelen voor beide doeleinden zyn natuurlijk niet strikt te scheiden, maar voor de sti mulering van de groei en de stabiliteit van de pryzen doet Kennedy o.a. de volgende aanbevelingen: bedrijven, die bereid zUn tot investeren, zullen door de belasting minder hard worden aan gepakt en verder moet Afrika zorgvul diger omgaan met grondstoffen en mensenmateriaal en moet de produkti viteit worden opgevoerd, zonder dat in flatie wordt veroorzaakt. Blijkt na 75 dagen dat de economie nog niet vol doende is gestimuleerd, dan zal de presi dent verdere voorstellen doen aan het Congres. Het is mogelUk dat hU in dat geval een tydeiyke belastingverlaging zal suggereren. Het ziet er naar uit, dat in Congres het nodige verzet tegen Kennedy's voor- Opnieuw heeft de Afdeling Limburg van de K.N.V.B. voetbalspelers bestraft, die in competitie-wedstrijden zyn uitge komen zonder in het bezit te zyn van een verplicht voorgeschreven medische verklaring. Gisteren werden er in Maastricht hier voor 72, behorende tot zeven verenigin gen. beboet. Kees Ryvers, de linksbinnen van Saint Etienne zondag nog bijzonder goed op dreef in de wedstryd tegen Troyes is in een ziekenhuis te Saint Etienne opgenomen. De Nederlandse in ternational zal dezer dagen een blinde darm-operatie moeten ondergaan, zodat zyn club het enkele weken zonder de steun van de ex-Bredanaar moet stellen. stellen zal ryzen. De oppositie zal de populaire vraag stellen: „Wie zal dat betalen?" Maar Kennedy is ervan over tuigd dat Amerika zowel de grondstof fen als de mensen bezit om tot een gro tere produktie in staat te zyn. Indien Amerika's capaciteit ten vollge ware ge bruikt, zou in 1960 voor 32 miljard dol lar méér zijn geproduceerd. De bedrijfs winst had vyf miljard dollar hoger kun nen zyn. Het programma dat hU aan beveelt zal zyns inziens de begroting niet uit haar evenwicht brengen. Het programma beoogt de nood te lenigen en het herstel te verhaasten. Persconferentie van KcNmara De Amerikaanse minister van Defen sie, Robert McNamara, heeft gisteren zyn eerste persconferentie gehouden. voor de bouw van met Polaris-raketten uitgeruste onderzeeboten zal worden versneld, zodat verschillende van deze schepen negen A tien maanden eerder in dienst zullen kunnen worden gesteld dan aanvankebjk het plan was. Het programma zal echter niet worden uit gebreid. De bestaande luchtvloot voor troepen en vrachtvervoer zal met 53 toestellen worden uitgebreid. Het ministerie van Defensie verwacht, dat de Amerikaanse militairen en hun gezinsleden in het buitenland jaarlijks ieder tachtig dollar zullen sparen, en aldus zullen helpen het huidige tekort op de betalingsbalans terug te brengen. Hierdoor zullen de bezuinigingen, die werden verwacht uit de woensdag door president Kennedy ingetrokken order van president Eisenhower dat 200.000 gezinsleden van Amerikaanse militairen ln het buitenland naar de Verenigde Staten moesten terugkeren, kunnen worden opgevangen. Aan de leidende militaire en burger- lUke functionarissen van het ministerie van Defensie, alsmede aan de chefs van staven is instructie gegeven om in het openbaar geen verklaringen af te leg gen, die ln strUd zijn met politieke be slissingen der regering. In antwoord op een vraag zei minister McNamara nog, dat kortgeleden gelan ceerde „Samos"-spionagesatelliet niet hetzelfde werk zal doen als vroeger door de U-2-vliegtuigen werd uitgevoerd. Nors tad blijft aan President Kennedy heeft generaal Lauris Norstad verzocht aan te blUven als opperbevelhebber van de Navo in Europa, zo heeft de woordvoerder van het Witte Huis, Salinger, gisteren mee gedeeld nadat de president met de ge neraal een gedachtenwisseling had ge had. Norstad zal voor onbepaalde tijd bU de Navo blUven. Reeds enige tUd deed het gerucht de ronde, dat de generaal wilde aftreden me* het oog op de hnrt- Hij deelde mee, dat het programma aanval, die hU vorig jaar heeft gehad. Minister Toxopeus te Barneveld Het Nederlandse volk zal in de toekomst meer dan voorheen ge wezen worden op de consequenties van een oorlogvoering met kern wapens en welke beschermings maatregelen nodig en mogelijk zijn. Bij deze voorlichting zal men zo ver gaan als mogelijk is. maar het is nu eenmaal uitgesloten alle mili taire veronderstellingen publiek te maken, die dienen tot uitgangspunt voor de verdedigingsmaatregelen tegen aanvallen met atoomwapens. Minister mr. E. H. Toxopeus van Bin nenlandse Zaken heeft hierop de na druk gelegd in de redevoering, die hU te Barneveld hield by het tienjarig be staan van de stafschool B. B.: „De kern, waaruit alle Instructeurs komen en waaruit alle burgemeesters hun BB- kennis putten". De minister noemde de wyzigingen, die zich de afgelopen jaren in de op zet van de nog piepjonge B.B hebben voorgedaan, allerminst een bewijs van fouten, die in de opzet zouden zyn ge maakt. „Men is zich bewust gebleven van de noodzaak niet met een achtergeble ven apparaat de eventuele stoot te moe ten opvangen", zei hy. „De stafschool is bygebleven. De hele B.B.-organisatie is by gebleven". „De B B. baseert zich op N.A.V O.-ge- gevens, uitgewerkt door het comité van chefs van staven, goedgekeurd door de algemene verdedigingsraden, een en an der onder toezicht van het parlement. De burgerU moet het kunnen opbrengen vertrouwen te hebben in hen. die de veronderstellingen maken, keuren en we gen", aldus de minister. HU sprak zynerzyds zyn vertrouwen uit in het BB.-apparaat en in het Ne derlandse volk, dat by alle gevaren nuch ter blUft. De heer M. C. H. de Reede, directeur van de stafschool, gaf op deze byeen- komst, waar de topleiding van de B.B. byeen was, een overzicht van het werk, dat de stafschool sinds zyn oprichting in 1951 gedaan heeft ln totaal zyn 920 cursussen van verschillende duur gegeven.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9