Hondenfeest in de Stadsgehoorzaal P9 Kapaan wint L.D.-wisselplacfiiette „Jeugd en openluchtrecreatie'''; een vraagstuk van groot belang Grandioze clubmateh van de Kynologenvereniging Rijnland Definitief einde gemaakt aan alle onenigheden Opgericht 1 maart 1860 Maandag 30 januari 1961 Tweede blad no. 30267 Speelt uin-streekconferen tie JONGENS EN MEISJES WILLEN ZICH OP EEN EIGEN PLEKJE UITLEVEN SAMEN UIT De clubmatch van de plaatselijke kynologenvereniging is uitgegroeid tot een kynologisch evenement, dat niet alleen de belangstelling trok van talrijke honden- liefhebbers in Leiden en omgeving, doch ook van kynologen uit het gehele land. Onder de aanwezigen merkten we op de burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot en echtgenote en de heer en mevrouw Rey, consul-generaal van Monaco in Den Haag. De voorzitter dr. ir. P. C. Lindenbergh opende de clubmatch met een hartelijk welkom aan de deelnemers en de bezoe kers, die de Stadsgehoorzaal tot de nok toe vulden. Hij bracht hulde aan het se cretariaat, dat het omvangrijke voorbe reidende werk met het bekende enthou siasme en accuratesse weer heeft ver richt. Daarna begonnen gerenommeerde keurmeesters aan hun vaak moeilijke taak om niet minder dan 135 rashonden op hun hondse schoonheid te beoorde len. Er waren honden by, die stuk voor stuk in staat waren om de grootste ten toonstellingen te winnen. Een aardig moment was het toen twee Kampioen- Airedale-terriers met 7 nakomelingen uit één nest op de planken kwamen. De lof van de keurmeester ontlokte aan het talrijke publiek een hartelijk applaus voor deze fraaie collectie Airedales. De resultaten van de voornaamste keuringen waren: Dogachtigen: 1. Boxer „Hodur v. Cy- nodictia", D. L. Onderwater, Voorscho ten; 2. New-Foundlander „Joeke", dr. H. G. Ruhaak, Leiden; 3. Franse Bulldog van Mrs. v. Berckel, Den Haag; 4. Mops hond van mevr. W. A. v. Meggelen-Ba- ronesse v. Knobelsdorff, Den Haag. Herdershonden: 1. Welsh Corgi, mevr. M. N. v. Gelderen-Parker, Poortugal; 2. Collie, mrs. B. Kat, Den Haag, 3. Shel- tie„ mevr. A. H. v. Kinschot-Stheeman, Leiden; 4. Duitse herder, P. Melis, Lei den. Jachthonden: 1. Amerikaanse Cocker Spaniel, mevr. M. J. Wosthoff-Stoker, Voorschoten; 2. Dashond, mevr. D. P. Wijnans-Damsté, Oegstgeest; 3. Engelse Cocker, mevr. M. J. Woesthoff-Stoker, Voorschoten; 4. Middenslagpoedel, mevr. Y. v. d. Laan—Elling, Den Haag; 5. Dal- matische hond, mevr. C. Oppelaar, Voor burg; 6. Grote poedel, mevr. Nicolette Versteegh-Steinmetz, Leiden; 7. Golden Retriever, D. L. v. d. Berg, Schevenin- gen; 8. Heidewachtel, C. N. Boot, Leider dorp; 9. Dashond (korthaar), mevr. O. J. H. Kronenberg-Hanegraaff, Oegstgeest, 10. Eng. Springer Spaniel, G. M. Balk, Wassenaar. Terriers: 1. Schotse terrier, mevr. J. C. Sarlet-Schulmayer, Wassenaar; 2. Aire dale-terrier, W. F. Louwrier, Leiden; 3. Skye-terrier, mevr. E. de Jongv. d. Broek, Den Haag; 4. Borderterrier, Hé- lène Lefeber, Leiden; 5. Bedlington, mej. B. v. d. Voort, Heemstede; 6. Ierse-ter- rier, J. Blanken, Leiden; 7. West High- land White terrier, mevr. J. A. jC. van Aken-Taanman. Leiden; 8. Welsh-ter- rier, Hans v. d. Berg, Oegstgeest. Dameshondjes: 1. Dwergpoedel, mevr. N. L. Busser-v. d. Kasteele, Wassenaar; 2. Dwergkeesje, mevr. S. v. Dijk, Heem stede; 3. Pekingees, mevr. W. den Boer- Knijff, Den Haag; 4. Japanse Spaniel, mevr. B. Pfeiffer-v. Riet, Den Haag. Kampioensklasse: 1. Bobtail .Jteeu- wijk's Honest To Goodness", mevr. F. Backx-Bennink; 2. Airedale-terrier „Kamp. Bonnie Boy of Airwelsea", B. v. Dijk, Voorburg; 3. Dwergpoedel „Kamp. Castle Yard's White Prince", mevr. N. L. Busser-v. d. Kasteele, Wassenaar; 4. Drie kampioenen: van links naar rechts: de Old English Sheepdog van mevr. F. Backx-Benninkde Airedale-terrier van de heer B. van Dijk uit Voorburg en de dwerg poedel van mevr. N. L. Busser-van de Kasteele uit Wassenaar, die te vens de door ons Blad uitgeloofde legpenning won. (Foto L.D./Holvast) Welsh Corgi, mevr. dr. J. H. C. Brooy- mans-Schallenberg, Den Haag; 5. Duit se Dog, dr. mr. L. P. van der Does, Am sterdam; 6. Cocker-Spaniel, mevr. M. Woesthoff-Stoker, Voorschoten, 7. Mops hond. mevr. W. A. v. Meggelen-Barones- se v. Knobelsdorff, Den Haag. Beste hond van de clubmatch: 1. Schotse-terrier „Dumbarton Davy", me vrouw J. C. Sarlet-Schulmayer, Wasse naar; 2. Dwergpoedel, mevr. N. L. Bus ser-v. d. Kasteele, Wassenaar; 3. Welsh- Corgi, mevr. M. N. v. Gelderen-Parker, Poortugal, 4. Am. Cocker Spaniel, mevr. M. Woesthoff-Stoker, Voorschoten; 5. Boxer, D. L. Onderwater, Voorschoten; 6. Afghaanse Windhond, dr. W. Macken zie, Oegstgeest; 7. Dobermann Pinscher, J. G. v. Zwieten, Oegstgeest. Zaterdag omstreeks drie uur is de 54-jarige mevrouw H. StraathofBoot met de fiets tegen een autoportier gere den, dat plotseling werd geopend. De dame viel en klaagde over pyn aan haar hand en been. De bestuurster van de auto bekommerde zich niet om het ge beurde. Zij reed weg, maar het ken tekennummer van haar auto is bekend. De wielrydster werd voor onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. Zaterdagmiddag heeft de N.U.S.O. in samenwerking met de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen in het clubhuis „Oosterkwartier" een zeer goed bezochte streekconferentie gehouden, ter gelegenheid waarvan de heer A. van Moock, ambtenaar van de afdeling Jeugdzaken van het Bureau L.O. te Haarlem een inleiding hield getiteld: „De jeugd en openluchtcreatie". De heer H. de Ruiter, bestuurslid van de NUSO en voorzitter van de conferentie, richtte in zyn openingswoord een bijzonder woord van welkom tot de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schalk, die 't gemeentebestuur vertegenwoordigde alsmede tot de heren dr. J. M. Roo sense hoon, chef afdeling Onderwys, en G. Steinbach, die namens de L.J.A. van zyn belangstelling blijk gaf. Hoewel het onderhavige onderwerp naar de doorgaans overvolle centra voe- eigenlijk ver boven het speeltuinwerk I ren. De met het ruimtegebrek gepaard uitging, wees de heer Van Moock met gaande verordeningen, bepalingen, af- nadruk op het feit, dat dit werk toch rasteringen e.d. wordt vooral door de een zeer belangrijk onderdeel uitmaakt jeugd niet gewaardeerd van de openluchtrecreatie in het alge meen. Voor de rijpere jeugd spelen de week- einde - tochten, gepaard gaande met een verblijf in kampen en jeugd herbergen, alsmede het doorbrengen van de vakanties een zeer belangrijke Volgens spreker moest de oorzaak hiervan voornamelijk worden gezocht in het feit, dat de jeugd grote behoefte heeft aan levensruimte en een eigen plek om zich te kunnen uitleven, iets dat vooral bij de moderne stedenbouw tot de rol. Hierbij treedt de worsteling met het 1h^Z hl™ ÏAi a riiimfc" onmoecl(jkheden behoort. Indien de begrip „ruimte" steeds meer op de voor grond In tegenstelling tot zo'n 30 jaar geleden, viert het „bermtoerisme" van daag aan de dag hoogtij en trekt de stedeling er per rijwiel of bromfiets op uit. Voor bezoeken aan gerenommeerde recreatiecentra in ons land, laat men zich gaarne leiden door reisbureaus, die de gegadigden in groten getale per bus Niemv bestuur ivandelkring Leiden Volgens de verwachtingen was de belangstelling voor de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de „Wandelkring Leiden e.o.", welke zaterdagmiddag in „De Kleine Burcht" plaats had, bijzonder groot. De bestuursverkiezing vormde het voornaamste agendapunt, dat tot uit voerige discussies leidde. Hoewel tijdens de algemene ledenvergadering in september j.l. de strijdbijl begraven werd, mede dankzij de bemidde ling van het hoofdbestuur, was het daarna in Leidse wandelkringen reeds spoedig geen geheim meer, dat in het kringbestuur de onderlinge controverse allerminst opgelost was. Unaniem was men dan ook de mening toegedaan, dat tydens de algemene jaar vergadering van zaterdag, die werd bij gewoond door het hoofdbestuurslid Wa genaar en de heer J. de Vries, voorzitter van de Haagse Wandelkring, de crisis Inzake de interne beleidskwesties niet alleen het hoogtepunt zou bereiken, maar tevens een definitief einde moest worden gemaakt aan de onenigheden, „Onze tuinreikt prijzen uit overheden om die redenen wat minder angstvallig waren met h?t openstellen van meerdere recreatiegebieden en daarbij niet al te veel reglementeerden, Voor bezoeken aan gerenommeerde h<* J1' e""aaku- balda- in itnH W men d'Sheid van de JeuSd. hc"S »el meeval- Met enkele voorbeelden gaf spreker duidelijk aan. dat hij geen voorstander van een ongelimiteerde uitleving van de jeugd, maar evenmin bijzonder gesteld was op al te mooi aangelegde speelparken e.d. Ook de speeltuinen gaan aan dit euvel vaak al te veel mank, aangezien de jeugdige bezoekers van deze tuinen maar al te vaak de voorkeur geven aan een hoop zand. een oude autoband e.d. boven een prachtig ge construeerde glijbaan, wip of schommel. Waarom? De jeugd heeft t.a.v. het vermaak veelal een andere opvatting dan de vol wassenen en mag bij de ontplooiing van eigen initiatief niet al te veel worden belemmerd door de economische in zichten, die bij de speeltuinbouw te vaak primair worden gesteld. Waarom worden stukken grond, die bestemd zijn voor een vaak verre toekomstige hui zenbouw niet opengesteld voor de"Jeugd? Waarom wordt de jeugd niet in de ge legenheid gesteld om ook lang na de schooltijden nog van de schoolspeel- plaatsen gebruik te maken? Waarom begint men pas enige jaren na de af bouw van een stadswijk te denken aan de aanleg van een speeltuin? Deze en nog enkele aanverwante vragen achtte spreker dermate belangrijk, dat de be antwoording c.q verwezenlijking hier van niet al te lang mag worden uitge steld. Voor de overheden en allen, die de jeugd een warm hart toedragen zijn in deze nog vele grootse taken in de, ho pelijk zeer nabije, toekomst weggelegd". Nadat van de gelegenheid tot het stel len van vragen een druk gebruik was ge maakt, sloot de voorzitter dit officiële gedeelte van de conferentie. Na de pauze sprak mej. C. G. Goudriaan, bestuurslid van de NUSO, in besloten kring over het onderwerp; „Speeltuinwerk en open bare speelgelegenheden". Ouders op bezoek bij Ewout Joppenszgroep Er bestond zaterdag veel belangstel ling voor de ouderavond van de Ewout- Joppenszgroep van de N.P.V. uit Lei den in gebouw Prediker. Na de opening en het hijsen van de vlag sprak oubaas W. J. Buytendorp een kort welkomst woord. In het bijzonder werden welkom geheten de districts-commissaris oubaas A. Beekes, de O.D.C. oubaas J. W. Cor- nelisse en de heren L. Questroo en G. W. Buijtendorp, oud-groeps-leiders van de Ewout-Joppensgroep. Onder leiding van akeela J. P. Taf fen voerden de welpen toneelstukjes op. Een korte show van verschillende in ternationale padvindersuniformen be sloot het eerste gedeelte van het pro gramma. In de pauze werden ouders en be langstellenden in de gelegenheid gesteld een door de padvinders verzorgde expo sitie van werkstukken, foto's, materia len e.d. te bezichtigen. Op kostelyke wijze werd de avond verder gevuld. By zonder aardig waren de door enkele verkenners en voortrek kers uitgevoerde demonstraties eerste hulp en yakardraaien. Een door de oudste jongens aangeboden voordracht, van een installatie van een voortrekker, vormde wel het meest indrukwekkende gedeelte van het programma. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Hendrik, zn van H. Harteveld en M. A. C. de Water; Maria Louise Jacoba, dr van C. Schrama en M. W. Reeuwijk; Allda, dr van T. van Rossum en C. Barnhoorn; Margaretha Elisabeth, dr van G. de Jong en M. Kret; Robertus Hendrlcus, zn van W. Moerer en M. de Heiden; Lenie Johan na, dr van P. J. Hoogervorst en J. van der Niet; Johanna Nicollne, dr van F. Kals- beek en J. N. Jans; WUhelmina Theodora, dr van P. Vos en A. Spaargaren. OVERLEDEN D. Baars. 71 Jaar, echtgen. van C. van Stokkum. „Onze Tuin", die de vrye tijdsbesteding sterk propageert, hield zaterdag in de „Kleine Burcht" een geanimeerde feestavond. En daarvoor was alle reden, want niet minder dan 46 prijzen, w.o. de L.D.-wisselplaquette, werden uitgereikt aan hen, die het vorig jaar in de wedstrijden voor de aanleg en het onderhoud van voor- en achtertuinen een prijs hadden gewonnen. Voor de tweede maal kwam de door ons blad beschikbaar gestelde wisselplaquette (met eerste prijs) in handen van de heer P. Kaapaan, Lindestraat 34, die met de aanleg van zijn voortuin het hoogst aantal punten (79) in de wacht sleepte. Het was een grote prestatie, want 56 tuinen, w.o. negen voortuinen* waren aan het deskundig oordeel van de jury de heren Joh. Jonker, P. Verver en J. v. d. Berg onderworpen. Bovendien liep in de eerste groep de eerste prijs- winnaars de puntenwaardering weinig uiteen. De voorzitter van „Onze Tuin", de heer P. Verver, heette de vele aanwezi gen, o.w. een deputatie van de Woning bouwvereniging „Ons Doel", hartelijk welkom en wees er o.m. op, dat de strijd zwaar is geweest. In totaal moest het tuinierswerk van 48 deelnemers worden beoordeeld. Dankzy een royale geste van het bestuur van de W.B.V. „Ons Doel", dat vele pryzen beschikbaar stelde kon aan 46 deelnemers een prys worden toegekend. De heer C. A. v. d. Woerd, voorzitter van „Ons Doel" zei het werk van „Onze Tuin" zeer op prys te stellen. Naast een nuttige vryetydsbesteding, wordt de liefde tot planten en bloemen sterk ge stimuleerd, waardoor de tuinen een beter aanzien krijgen. Spreker, die zich van de resultaten van deze jaarlyks terugkerende wedstryd op de hoogte had gesteld, gaf als zyn oordeel, dat de tuinen er in het algemeen zeer goed uitzien. Teneinde dit werk nog meer te stimuleren bood de heer Van der Woerd het bestuur van „Onze Tuin" namens „Ons Doel twee grasmaaimachines aan. Een geschenk, waarvoor voorzitter Verver harteiyk dankte. De prijsuitreiking De voorzitter van de jury, de heer Joh. Jonker, die in de loop van de avond de pryzen uitreikte en daaraan een korte bespreking van de inrichting der tuinen verbond, had eveneens een goede indruk gekregen van de gele verde prestaties, hoewel er altijd nog iets te verbeteren blyft. De eerste pryzen vielen ten deel aan de heren P. Kaa paan (met wisselplaquette). De La Court, Kanaalstraat 10 (72 pnt. voor achtertuin), J. Sinteur, Boshof 14 (70 pnt voor achtertuin), J. v d. Meyden, Lindestraat 19 (69 pnt voor voortuin) en J. Hoven, Meerburgerkade 6 (69 prf ..or achtertuin). Bovendien wer den deze avond 13 tweede pryzen, 22 derde en 6 vierde pryzen uitgereikt. De heer Joh. Jonker (links) reikt de L.D.-iwisselplaquette uit aan de heer P. Kapaan. (Foto LD./Holvast) Onder leiding van Johnny Massaar, die o.a. een aardige imitatie gaf van Willy Vervoort en Tom Manders, werd deze avond een vrolyk, gevarieerd caba retprogramma gepresenteerd „The Rijn- shons" zorgden daarbij voor opgewekte muziek, terwyl Sinaleiding de aanwe zigen versteld deed staan met zyn goocheltrucs en René Miël zich ontpopte als een uitstekend parodist. Een geanimeerd bal besloot deze fees- telyke prysuiteriking. Onderlinge wedstrijden „De Spartaan" Daar „Sandow" uit Delft niet opkwam voor de ontmoeting tegen „De Spar taan", heeft deze Leidse vereniging on derlinge wedstrijden gehouden. Na se lectiewedstrijden zullen de volgende at leten aan de kampioenschappen van Ne derland te Tegelen (2e-klasse>, op 5 fe bruari, deelnemen: J. Tegelaar, totaal 215 kg.. J. de Vink 220 kg. De jeugd kampioen, D. van 't Riet, kwam meteen totaal van 247,5 kg. boven zijn beste prestatie. Voor de eersteklasse, op 19 februari, zullen deelnemen A. J. Koppe, totaal 275 kg. en M. Anneeze, 300 kg. De uit- die de wandelsport allerminst ten goede komen. Het Jaarverslag van de secretaris, de heer C. van Latesteyn, werd onveran derd goedgekeurd en aan de penning meester, de heer M. Janse, décharge verleend voor zyn financieel beleid. In zyn inleidend woord tot de hierna vol gende bestuursverkiezing, stelde voor zitter C. v. d. Ende voor het aantal be stuursleden terug te brengen tot hoog stens vyf (thans zeven) teneinde een betere taakverdeling te bevorderen. Na dat de vergadering hiermee akkoord was gegaan, stelde de WSV „Hyacintha" (Noordwyk) als tegenkandidaat voor de periodiek aftredende voorzitter, de heer C. Godthelp (WSV „De Vlam") voor. De heer H. Laman (DSB) ondersteunde dit voorstel direct, maar was tevens de me ning toegedaan, dat het huidige bestuur „en bloc" diende af treden, omdat het overduideiyk zelf had bewezen geen hecht team te vormen. Dit voorstel werd door de heer Chr. v. d. Holst (De Vlam) krachtig ondersteund en had dan ook tot gevolg, dat bij de hierna volgende hoofdelyke stemming de overgrote meer derheid zich voor de aftreding „en bloc" uitsprak. Nadat de heer Godthelp by acclamatie tot voorzitter was gekozen, moest een schrifteiyke stemming uitma ken welke van de negen kandidaten o.w. alle aftredende bestuursleden en al len voorgesteld door de verenigingsafge vaardigden het bestuur tot vyf leden zouden completeren. Het resultaat was, dat de heren A. van Heusden (DSB), K Sebel (individueel kringlid). J. P. Woor- des (W.I.K., Alphen) en W. van Eist (DVO) met grote meerderheid werden gekozen. Herkozen werden dus de heren Woordes en Van Eist. De verdeling van de functies zal eerstdaags plaats vin den. Nadat de scheidende voorzitter op symbolische wyze door overreiking van het KNVBv.LO-vaantje zijn op volger had geïnstalleerd, sprak de heer Godthelp nog een korte rede uit. Hierin legde spreker om. de nadruk op het feit. dat. hy en zyn medebestuurders met krachtige hand hun adviserende coördinerende taken zullen trachten te voeren in het belang van de wandelsport in het algemeen en die van de kring- Leiden in het byzonder. Alphen gaat liet zelf doen Tydens een dezer dagen gehouden bij eenkomst is door een aantal wandel sportenthousiasten opgericht de „Wan delkring Alphen en Omstreken", waar voor pogingen in het werk worden ge steld aansluiting te krijgen by de Ko- ninkiyke Nederlandse Bond voor Licha- melyke Opvoeding. Tot voorheen behoorde Alphen aan den Ryn met de daarom gegroepeerde plaatsen by de kring Leiden. Deze kring organiseerde ook de wandeltochten in Alphen aan den Ryn. In het bestuur van deze kring namen enkele personen zit ting, die. naar het oordeel van de Alphe- naren, de wandelsport niet opbouwen maar afbreken. De verenigingen uit Alphen en omge ving hadden voor de kring Leiden op de hierboven genoemde vergadering belegd, teneinde een zuivering in het bestuur te krygen. De Alpheuse wandelaars willen ook meer onafhankeiyk zyn van Leiden, meer zelfstandig dus, ook al omdat het ,jioolt goed heeft gezeten" in Leiden. Een der Alphense wandelsportver enigingen heeft zich met verscheidene individuelen voor een nieuwe kring Al phen en omstreken uitgesproken. Het secretariaat van de commissie wordt waargenomen door de heer Jac Rooda, Gaslaan 7, Alphen aan den Ryn. slagen van de onderlinge worstelwed strijden zyn: Leeftydgroep 1113 jaar: 1. G. Rietbergen, 2. P. Moenen, 3. N. Fi- lippo; 13—15 jaar: 1. L. Brittyn, 2. J. Halvemaan, 3. S. Brandt. Uitslagen bo dy-building: 1. C. Ligtvoet, totaal 327,5 kg., 2. J. Tegelaar 355 kg., F. Pieters 365 kg., S. Holswilder 390 kg. De leiding was in handen van trainer Th. Brandt, bygestaan door voorzitter J. Anlba en secretaris G. Mieremet. Mej. A. E. Smit 25 jaar kleuterleidster Een by kleuterleerlingen en ouders zeer sympathieke figuur, mej. A. E. Smit, herdenkt woensdag het feit. dat zy voor een kwart eeuw werd benoemd tot leidster van de hervormde kleuterschool aan het Plantsoen, welke school in 1957 werd overgeplaatst naar de Asserstraat. In deze thans zo moderne school is heel haar persoonlykheid ingesteld op het jeugdige leven van de kleuter. Ook in de kring van de Ver. voor Chr. Onderwys is zy een bekende figuur, wier onderwysmethoden en omgang met de kleuters op hoge prys worden gesteld. J. Barends plotseling overleden BEKEND RECHERCHEUR VAN POLITIE Een algemeen geacht en bekend re chercheur van politie, de heer J. Barends, die gisterochtend een kerk dienst bywoonde in de aula van de school aan de Timorstraat, voelde zich plotseling onwel worden. Hy keerde naar huis terug, waar hy even later aan een hartverlamming is overleden. De heer Barends, die 53 jaar is ge worden. was voorzitter van de afdeling Leiden van de Alg. Ned. Politiebond, in welke kwaliteit hij grote activiteit voor het organisatieleven aan de dag legde. Op 1 maart 1931 trad hy in dienst van de Leidse politie en in 1941 werd hy by de recherche ingedeeld. By de politie was hy een zeer geziene persoonlykheid, die zyn taak op zeer goede wyze ver vulde en veelal met byzonder ingewik kelde opdrachten werd belast. De teraardebestelling van het stoffe- ïyk overschot vindt donderdagmiddag om half een op „Rhynhof" plaats. „LANDBOUW'FEEST De personeelsvereniging van „De Landbouw" vierde zaterdagavond feest. In de grote zaal van „Den Burcht" was geen stoel meer onbezet toen het doek open ging voor de Rens van Dorth-revue „Tararaboemdiee". Tevoren had de voor zitter van de P.V., de heer L. G. Stryk, een kort inleidend woord gesproken. In het byzonder begroette hy de directeur van de melkinrichting, de heer A. Wit- mus, die met de adjunct-directeur en enkele commissarissen de feestavond bywoonde. De kennismaking met Rens van Dorth en zyn ensemble was prettig zonder meer. Er werd op het podium met veel enthousiasme gezongen, gedanst en ge schertst. Kleurryke kostuums en décors ontbraken op dit feest niet. Hartelyk hebben „De Landbouwers" moeten lachen om de grapjes van Rens, terwyl zy ook met grote bewondering de acro batische verrichtingen van de lenige Valco's hebben gadegeslagen De dans meisjes zorgden voor veel afwisseling. Na afloop was er bal onder leiding van de heer J. Alphenaar. Er werd gedanst op muziek van „The Rhythm Club". In de koffiekamer speelden „The Comets

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3