Met een enkel woord Agenda MAANDAG 30 JANUARI 1961 't Is lang niet alles (Van onze t.v.-medewerker) We hebben het afgelopen weekeinde niet alles bekeken, maar toch wel veel programmaonderdelen gezien. De eind conclusie moet dan luiden: 't is lang niet alles. Na de les, die de AVRO op vrijdag niet scheen te kunnen vatten, nl. dat snelle afwerking van het programma, zoals in het voornemen had gelegen, niet gediend is met lange verhalen, ver zuimde ze tijdig over te schakelen naar het boeiend gebeuren in Berlijn. De NCRV zou het zaterdag beter doen door de film te schrappen, waardoor er alleen amusement overbleef. Amusement? Het zou wat. Het ene was nog taaier dan het andere. Gewoonweg een sofavond. Ge lukkig was daar de jarige Sjoukje, die glansrijk de lauweren weghaalde. Wat ieder op zijn vingers kon natellen, maar Siebe van der Zee maar niet over zijn lippen krijgen kon door de talrijke sla gen om zijn arm. De zondag zette in met een glorieus ijsdansfestijn, waarvan vooral het win nende team een zeldzaam staaltje pres teerde. De namiddag werd onder auspi ciën van IKOR gevuld vanwege cje Doopsgezinde Sociëteit, De avond was voor de VARA, die ein delijk voor de draad kwam met een nieuwe omroepster, die haar volledige waarde nog bewijzen moet. maar zeker niet de slechtste lijkt, al zal het weder- zijdswennen zijn In „Achter het Nieuws" kwam onze oud-stadgenoot Eibert Meester iets ver tellen van het socialistische jongeren- congres, waarbij toch een beetje een naar punt opviel. De interviewer vroeg naar een kennelijk bekende weg en wel naar het initiatief voor de 1 van het nationaal inkomen voor de achterge bleven gebieden. Hij releveerde daarbij de recente AR-suggestie op dit punt. Nee, zei de heer M.dat hebben wij socialisten 6 jaar geleden al voorgesteld, in internationaal verband nog wel. Kijk, nu had de vragensteller moeten zeggen: Toen had de PvdA een vinger in de re geringspap. Waarom dat toen niet door gezet? Daar zullen wel redenen voor zijn geweest, maar nu leek het op punten- kaaierij. Goed was daarentegen zo leek het ons tenminste om de Caritas met zijn vrije lotto aan het woord te laten, maar we hadden hier nu ook graag een jurist bij geraadpleegd ge zien om te weten of de juridische be weringen hout sneden. De show van Bruce Low was over het algemeen slappe en trage geschiedenis. Geld en talent werden slordig verspild. Dr. De Jong schoot ineens uit de mid delmaat naar boven door in een zo dui delijk mogelijk verhaal de onduidelijke Kongo-situatie toe te lichten. Het bezoek aan Staphorst, waar in een boerderij een schilderes woont, die artistiek, maar ook commercieel van wanten weet, bracht weinig nieuws voor hen, die de omroepbladen hadden ge lezen. Want hetgeen zij te vertellen had. bleek grotendeels een standaardverhaal- Meer coördinatie in wegenbouwbedrijf In zijn openingsrede van de vanmor gen in Den Haag gehouden jaarverga dering van de Ned. Ver. van Wegen bouwers heeft de voorzitter, ir. H. D. Prins, gepleit voor coördinatie in het wegenbouwbedrijf. „Het huidige aanbestedingsstelsel jaagt ons, door de grote verplichtingen die wij in onze eigen ondernemingen hebben, op om zelf te zoeken naar een continue stroom van door onze onder neming te vervaardigen bouwwerken. Het huidige aanbestedingsstelsel eist de laagste prijs, terwijl de kosten door het veelvuldig verplaatsen van het machine park over grote afstanden worden opge jaagd. Een voldoende coördinatie in de aanbestedingen van alle opdrachtgevers in Nederland is er niet, maar is meer dan ooit noodzakelijk". De heer Prins achtte een systeem van coördinatie tussen de opdrachtgevers wel te verwezenlijken. Hierdoor zou een ver dere technische coördinatie en een coör dinatie van de voorwaarden kunnen worden bereikt, „Het gebrek daaraan maakt werken vaak onnodig duurder, omdat regelmatig door aannemers een andere werkwijze moet worden toege past en ander materieel in voorraad moet worden gehouden". Aan het slot van zijn rede vroeg de heer Prins om nauwkeuriger normen van de overheid voor het te leveren werk. „Laat de overheid zorgen dat wij geen risico's moeten dragen die wij als bedrijfstak niet kunnen berekenen, om dat de overheid zelf in deze risico's een beslissende invloed heeft". ONDERZOEK MOORD OP BUSCHAUFFEUR TE BIAK De „Nieuw Guinea Koeroer" meldt, dat zij naar aanleiding van de onlangs gepleegde moord te Biak op de Neder landse chauffeur van een vrachtauto van de Ned. Marine, van bevoegde zijde vernam, dat het gerechtelijke onderzoek in deze zaak zich ook zal uitstrekken tot het gedrag van de matrozen, die in de vrachtauto zaten. (Begin januari werd naar gemeld na het overrijden en dodelijk veron gelukken van een vijfjarig Papoea meisje, de burger-chauffeur van de vrachtauto door Papoea's letterlijk af geslacht) Over de houding van de inzittende Marinemensen van de auto bestaan twee lezingen: Volgens de ene wist een toe vallig passerende Papoea-agent in bur ger, een aanvaller te ontwapenen, doch kon niet verhinderen, dat de chauffeur door een andere Papoea op afschuwe lijke wijze werd vermoord. De inzitten den van de vrachtauto, ongeveer tien militairen van de Marine, bleven buiten het gevecht. Volgens de andere lezing konden de inzittenden van de auto, die aandacht besteedden aan het aangereden kind, door de snelheid waarmee een en ander zich afspeelde, niet meer tijdig ter plaatse zijn om de tweede aanvaller, die volkomen onverwacht naar voren kwam, tegen te houdeiv tje te zijn, wat ze aan ieder die het we ten wilde, had verteld. We weten van een collega dat hij het over een andere boeg wilde gooien, maar heel eenvoudig de kans niet kreeg. Voorlichting te voren is goed, maar het kan voor het nieuwselement dodend zijn. Het slot van de avond was voor Jan Cottaar en het Italiaanse Songfestival. Voor zover we het zagen en beluisterden, leverde het niets op, wat speciale ver melding waard is. Daar kan Cottaar niets aan doen, maar de film van het zaterdagse San Remo-festijn leek ons geld- en tijdverknoeierij. Ook en vooral in het land van de armoe, waar een plaats 120 gulden koste LEPRABESTRIJDING IN NED. NIEUW-GUINEA In Holiandia is opgericht de „Stich ting lepracomité Nieuw-Guinea". Zij heeft tot doel het bestrijden van de lepra in Ned. Nieuw-Guinea en zal steun verlenen aan instanties en organisaties, die werkzaam zijn op het gebied van de leprabestrijding. De stichting stelt zich daarbij ook ten doel hulp te verlenen bij de medische en de sociale zorg voor lepra-patiënten. De nieuwe stichting komt tegemoet aan een sinds lang gevoelde behoefte nl. om de totnutoe verspreide initiatieven uit verschillende kringen te bundelen. Zij zal daartoe contact zoeken met die instanties in Nederland, welke steeds een grote belangstelling aan de dag heb ben gelegd voor het verlenen van hulp aan de aan lepra lijdende medemensen, zoals de „Simavi" en de Stichting „Het Nationale Nieuw-Guinea Comité". Deze laatste voert op het ogenblik een actie voor de bouw van een leprozerie op Kai- mana. Twee zusters door gas vergiftigd In het bejaardencentrum De Blinkert in Haarlem zijn vrijdag de zusters C. en T. Mooyman resp. 76 en 74 jaar oud door gasvergiftiging om het leven gekomen. De twee dames bewoonden een huisje in het bejaardencentrum. Het was de gewoonte, dat een van haar dagelijks de krant bij een van de bewo ners kwam halen. Toen dit vrijdagmid dag niet gebeurde, belde deze bewoner aan de woning van de zusters Mooyman aan, en er deed niemand open. Hij lichtte de klep van de brievenbus op, om er de krant in te doen en rook toen een sterke gaslucht. Nadat hij zich met een loper de toegang tot het huisje had ver schaft, vond hij in de huiskamer op de grond de ontzielde lichamen van de be- jaar bewoonsters. In 't keukentje stond de gaskraan, waarop geen komfort was aangesloten, wijd open. De gaskraan was kennelijk pas gepoetst. De politie ver moedt, dat een van de zusters deze per ongeluk open heeft gezet, waarna het gas via de keuken de huiskamer is binnengestroomd. Dit is de nieuwe „proef-omroep-' ster" van de Vara-televisie, mevr. Hedda van Leeuwen uit Huizen, gefotografeerd bij haar aankomst bij de studio, waar zij gisteravond haar debuut maakte. Predikant deelde bijna 900.— uit Werk met het U toevertrouwde talent De aanwezigen koken wel heel ver baasd toen ds. J. Dirkse zondagmorgen tijdens de hervormde jeugddienst in de Grote Kerk te Enschede een zak met guldens greep, daarmee rammelde en toen van de preekstoel naar beneden kwam om deze guldens uit te deles. De predikant preekte over de gelijke nis van de talenten. „U krijgt van ochtend een talent van mij", zo zei hij, terwijl hij de zak met guldens greep. En meteen begon hy uit te delen, ge holpen door enkele medewerkers. Zo hadden in korte tijd alle aanwezigen bijna 900 personen een gulden ont vangen. Hierna maakte ds. Dirkse de 9 Vervolg van pag. 1 Delgado's rapport was felle aanklacht tegen dr. Salazar In het Engelse weekblad „The Obser ver" Is gisteren een rapport gepubli ceerd, dat door de rebellen-comman dant van het Portugese passagiersschip „Santa Maria", Henrique Galvao, zou zjjn opgesteld over de toestanden in de Portugese koloniën in Afrika. In de Ob server wordt verklaard, dat Antonio Sa lazar, premier van Portugal, het rapport, waarin scherpe kritiek wordt uitgeoefend op de toestanden in Angola, Mozambique en Portugees Guinea, in 1947 had laten verdwijnen, nadat het aan de Nationale Vergadering was voorgelegd. Het Engelse blad had een afschrift van het rapport uit Brazilië ontvangen. In het rapport werd gezegd, dat aan gezien 33 procent van de werkende be volking ln de koloniën door ziekte en andere redenen niet kan werken, .slechts de doden werkelijk zijn vrijge steld van dwangarbeid". In Angola dienden de kolonisten bij het departement van Inheemse Zaken schriftelijke verzoeken in voor „arbeids krachten". die meer als handelsgoederen dan als mensen werden beschouwd. In Mozambique, waar eenzelfde si tuatie zou heersen „zijn de kolonisten er gewend aan geraakt dat de regering de plicht heeft hun arbeidskrachten te ver schaffen". „In sommige opzichten is de toestand ernstiger dan bij echte slavernij. Bij sla vernij werd de gekochte slaaf als een aanwinst beschouwd door zyn meester, die er belang bij had hem sterk en ge zond te houden zoals hij ook zijn paard of zijn stier goed zou verzorgen. Nu wordt de inboorling niet gekocht maar eenvoudigweg gehuurd van de regering, hoewel hij wellicht een vrij man is. Het kan zijn meester niets schelen of hij ziek wordt of sterft als hij maar blijft werken zolang hij leeft Als hij niet meer kan werken of sterft kan zijn meester altijd een verzoek indienen voor andere arbeiders". „Sommige werkgevers hadden 35 pro cent van hun arbeiders verloren maar nooit was hun iets in de weg gelegd bij het verkrijgen van nieuwe „voorraden". In het rapport werd melding gemaakt van drie soorten inheemse arbeiders, vrijwilligers, gecontracteerden en zij die door de regering waren aangetrokken voor eigen gebruik. De vrijwilligers werden te werk gesteld tegen een minimum loon, zonder reke ning te houden met hun voorkeur, de ge contracteerde arbeiders werden naar de plantages gestuurd waar dikwijls 30 tot 40 procent omkwam vanwege de slechte levensomstandigheden. Inboorlingen moesten vaak .zonder loon, zonder voedsel aan wegen en op re geringsboerderijen" werken, omdat de plaatselijke departementen niet genoeg geld hadden om hen te betalen, aldus de Observer. lijkenis moet men met guldens gaan werken, opdat deze guldens vele malen vermeerderd, in de jeugddienst van 5 maart a.s. kunnen worden afgedragen. De opbrengst is bestemd voor de bouw van een tweetal hervormde kerken in Enschede. BINNENLAND Vanmorgen heeft op het Hofland ln Mijdrecht een aanrijding plaatsgehad, waarbij een 63-jarlge bromfietser, de be- tonarbelder H. Doornekamp, om het le ven is gekomen. De man. die op weg was naar zyn werk, kwam ln botsing met een wielrijder. Daarbij viel hij zo ongelukkig dat hy met ernstige verwondingen moesc worden opgenomen in een ziekenhuis te Amsterdam, waar hy kort na aankomst is overleden. De fletser werd slechts licht gewond. Ir. J. H. Bakker, directeur van het Gemeenteiyk Elektrlciteitsbedryf te Den Haag. is tijdens de zaterdag gehouden ver gadering van aandeelhouders van de N.V. Elektriciteitsbedrijf Zuid-Holland (E.Z.H.) benoemd tot directeur van deze N.V., als opvolger van ir. H. F. A. Roodenburg, die de pensioengerechtigde leeftyd heeft be reikt. Voor ongever f 18.000.- aan stoffen en kleding is vrydagavond gestolen by een inbraak ln een kleermakery annex stoffenwlnkel in de Zusterstraat te Den Haag. Men kwam binnen door verbreking van een bovenlicht boven de winkeldeur. Zaterdagmorgen is brand uitgebro ken in de glasfabriek van de N.V. Glas- maatschappij ln Heerlen. Het dak van de fabriek werd ernstig beschadigd en een kostbare machine ging verloren. De moge- lykheld bestaat dat de produktie in de fabriek ln de komende maand ernstig op onthoud zal ondervinden. De schade be draagt vermoedelijk meer dan f 60.000. De negende dirigentencursus van de Nederlandse Radio Unie wordt dit Jaar van 12 Juni tot en met 14 Juli gehouden. Deze cursus wordt georganiseerd om een bydrage te leveren tot de vorming van dirigenten voor symfonie-orkesten. Er zul len ten hoogste tien werkende cursisten aan kunnen deelnemen, van wie maxi maal vyf Nederlanders. De leiding wordt bygestaan door een raad van advies, be- staande uit de heren Willem Andriessen, j Kees van Baaren, Henk Spruit, dr. C. L. Walther Boer en Manus Wlllemsen. Mathon van het wapen der ca valerie bij bevordering benoemd tot Com mandeur in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden. De onderscheidingsteke nen zijn hem op donderdag 26 Januari uit gereikt door de minister van Defensie. BUITENLAND In St.-Nazalre is zaterdag de Franse supertankboot ..Sitala" van 74.000 ton te water gelaten. Het schip is gebouwd voor de Shell Maritime. Een man heeft zaterdagochtend de onderdirecteur van een bank te Gary in de Amerikaanse staat Indiana gedwongen de kluis te openen en is met ongeveer 400.000 gulden verdwenen. De dader wachtte de onderdirecteur voor de ope ningstijd op. trok een revolver en liet de kluis voor zich openen. Hy knevelde de onderdirecteur, stak zyn buit by zich en verliet het gebouw toen de eerste klant binnenkwam. Franse en Perzische geologen, die voor een Perzische mijnonderneming wer ken. hebben vastgesteld dat er ln de Per zische provincie Azerbeldsjan en wel ln de streek by de grens met Rusland ura niumhoudende lagen in de bodem zitten. Er is een monster naar Parys gezonden voor nader onderzoek. De streek is door politie afgezet. Zestigduizend soldaten Amerika nen, Fransen en Duitsers zullen don derdag ln actie komen ln een groot scheepse NAVO-oefenlng in het zuidwes ten van Duitsland. Deze oefening, Wln- tershield-2. duurt zeven dagen. Het is voor de eerste maal dat Franse militairen aan deze Jaariykse oefening deelnemen. Martin Hlbllng, voormalig lid van de Amerikaanse geheime dienst die ln Ber lijn opereerde en sedert 19 januari werd vermist, is terecht. HIJ is ln zi' woning in Californië. Het biykt dat Hil ling, die onlangs ontslag had genomen uit de geheime dienst, zijn auto welke in Bre merhaven was aangetroffen, voor verzen ding naar de V.S. had afgeleverd en dat hy zelf per vliegtuig was vertrokken. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Politieke le zing. 18.25 Concoursmuz. 18.55 Uitslag v. d. Van Hart tot Hart-Krant. 19.00 Ka- mermuz. 19.30 Muzlk. lezing 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nws.. beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Kerkorgel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.20 Je moet hier niet zitten dromen, hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Kamermuz. 22.00 Pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Het spel der (Ver)-gis singen. muzik. lezing. 23.35 Gram. 23.55- 24.00 Nws. BEVER-INVASIE IN MIDDEN-LIMBURG (Van onze Roermondse correspondent) De laatste weken vindt in midden Limburg een ware invasie van beverrat- ten plaats. De dieren worden voorname lijk langs de Roer waargenomen en men vermoedt dat zy vanuit Duitsland deze rivier zijn komen afzakken. Vooral door jagers wordt op de ratten, die nogal wat schade veroorzaken, druk jacht gemaakt. Zo gelukte het de heer A. Cox uit Me- lick, die regelmatig in zijn jachtgebied de rivier afspeurt, in korte tijd elf flinke exemplaren neer te leggen. De tot nu toe geschoten beverratten varieren in ge wicht van circa 7 tot 14 pond. De groot ste rat die tot dusver werd geschoten was ruim een halve meter lang. Ook vorig jaar werden reeds in de winter maanden veel beverratten langs de Roer in Limburg waargenomen. Toen heeft de heer L. Sybers uit Roermond er op zijn volkstuintje, dat aan de Roer renst, niet minder dan 12 in een val weten te vangen. Voorzitter K.V.P. naar de West Mr. H. W. van Doorn, voorzitter van de K.V.P. en lid van de Tweede Kamer, is vanmorgen van Schiphol vertrokken voor een orientatiebezoek aan Suriname en de Ned. Antillen. Mr. van Doorn maakt deze reis in overleg met het dage lijks bestuur van de K.V.P. en op uitno diging van politieke kringen in de West. In Havanna zijn zondag achttien Cu baanse contra-revolutionairen, o.w. twee vrouwen, veroordeeld tot gevangenisstraf fen van vier tot twintig Jaar. Dieven hebben ln de nacht van don derdag op vrydag te Milaan koffers, kle ding en hoeden gestolen uit de auto van de Belgische Prins Albert en Prinses Pao- la. De chauffeur van het prinselijk paar heeft aangifte gedaan. Prins Albert en De Tslechoslowaakse regering heeft zaterdag by de autoriteiten te Bern ge protesteerd tegen de arrestatie, vorige week. van twee Tslechoslowaakse diploma ten, die er van zijn beschuldigd ln Zwit serland te hebben gespioneerd. Volgens het Tsjechische persbureau Ceteka heeft de regering te Praag ln de nota uiting ge even aan haar „verontwaardiging" ove: e spionage, waaraan Zwitserse burgers zich ln Tsjecho-Slowakye schuldig zouden hebben gemaakt. Een Boelng-707 van de American Airlines ls zaterdag bij een oefenvlucht boven het strand van Long Island veron gelukt. De zes inzittenden kwamen allen om het leven. Volgens ooggetuigen ont plofte het straalvliegtuig ln de lucht, toen het zich op geringe hoogte bevond. De wrakstukken kwamen ln zee en op het strand terecht. De Inzittenden waren twee flloten en een navigator, die les gaven en wee piloten en een navigator die werden geoefend ln het besturen van het toestel. In het belang van vrede en voor spoed in het Verre Oosten zal Japan trachten dit Jaar tot een verbetering van de betrekkingen met China te komen, vooral op handelsgebied. Dit ls vandaag door premier Ikeda ln het parlement mee gedeeld. Hetzelfde gold voor de andere communistische landen. Volgens de pre mier nadert de wereld een keerpunt en wordt het tijd dat er meer aandacht wordt besteed aan een betere verstand houding tussen Oost en West. joatrBTptrBH :Sriissoido PICTOGRAM fiZÜ' 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen l Idee: C. Hakkert, Leiden MAANDAG Hotel Central: Jaarverg. Broederschap van oud-padvinders. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarverg. Kath. Middenstandsbond. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O. Causerie E. J. W. Schuller „Nederlandse helikopters boven het woelige Nabije Oosten". 8 uur nam. Oegstgeest: Zaal W. de Zwy- gerkerk. Commissie voor huishoudeiyke en gezlnsvoorllchtingVoorlichtingsavond over Hulshoudtextlel. 8 uur nam. DINSDAG De Harmonie: Expoge. Filmavond over de afsluiting van de Zuiderzee en de In poldering van het IJsselmeer. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Filmavond van We reldcoalitie tegen de vivisectie. 8 uur nam. Oude Singel 236Ledenvergadering Leldse Chr. Besturenbond. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Chr. Reis- stichting. Filmavond „Van Trondheim tot Napels" 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): K. en O.-fllm- studiekring. „Eve wants to sleep". 8 uur nam. Wassenaar. Verenlgingsgeb.Voor drachtskunstenares Willy Moret voor 't Nut. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Rapenburg 22: Jaarvergadering My. voor Toonkunst. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): KRO-revue. 8 u. nam. VRIJDAG Het Gulden Vlies: Kontaktavond Cle Kinderbescherming. Spr. dr. J. de Koek van Leeuwen over medisch opvoedkun dige bureaus. 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus letter kunde o.l.v. Ad den Besten. 8 uur nam. Restaurant v. d. Heijden: Ledenverg. Ned. Handelsreizigers Ver. 8 uur nam. ZATERDAG Doelenkazerne. Jaarvergadering afdeling Zuid-Holland Bond van Ned. Militaire Oorlogsslachtoffers. 3 uur nam. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVROt 20.20 Televizier. 20.30 Journallstenforum. 21.00 Documentaire. 21.30-22.20 Modern muzlek-mozaïek. VOOR DINSDAG 31 JANUARI Hilversum I, 204 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.60 Dagopening. AVRO: 8.00Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Water standen. 9.40 Morgenwydlng. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Hammond orgelspel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Zang en plano. 12.20 Regeringsultz.: Uitz. voor de landbouw. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Metropole-ork. 13.00 Nws. 13.15 Me ded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Kamermuz. 14.20 Sopr. en plano. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Kamermuz. 16.00 Hoe en waarom lk tot schryven kwam, lezing (3). 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Amateursprogramma. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. NATIONAAL PROGR. t.g.v. de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix. 20.00 Nws. 20.05 Geluk wens. 20.10 Progr. door universiteiten v. verschillende landen. 20.55 Liederen en melodieën uit en over het studenten leven. 21.30 Progr. over de Leldse Uni versiteit. 22.30 Nws. 22.40 Pianospel. 23.05 Omr.ork. en solist. 23.45 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.04 Ben Je zestig? 12.30 Land- en tulnbmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Platennleuws. 13.35 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 V. d. plattelandsvrou wen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken 16.30 Zlekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.: Nieuw- Guinea Kroniek, d. mr. dr. H. J. Roethof. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Polit. le zing. 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.00—24.00 NATIONAAL PROGRAMMA: Zie Hilversum I. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Fllmprogr. 20.40-22.15 Speelfilm. 22.55-23.45 Eurovi sie BBC: Symf.ork. en sol. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 16.30 Zangre cital. 17.00 Klankb. 17.30 Pianorecital. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 In our Time. 21.30 Ork.conc. 22.45 Lezing. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.31 Fllmprogr. 13.00 Gram. 13.31 Progr. v. d. arb. 14.00 Gevar. progr. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Muz. by het werk. 17.31 Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Ultsl. races. 17.48 Dansmuz. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.25 Sport. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Hersengym. 21.31 Lichte muz. 22.00 Waar verhaal. 22.31 Gram. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Gevar. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Ge var. muz. 19.00 Nws. 19.45 Lichte muz. 21.00 Ork.conc. 21.45 Nws. 23.35 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.35 Opera- muz. 14.10 Sollstenconc. 14.40 Meester werken v. d. vokale muz. 17.00 Kamer muz. 17.25 Gram. 18.30 Nwe opera-arties ten. 19.00 Nws. 20.15 Kamermuz. 23.63 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.15 Pianorecital. (Om 12.30 Weerber.). 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Klass. gram. 14 00 Schoolradio. 15.45 Klarinetrecital 16 00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.40 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 19.50 Lezing. 20.00 De Alomgellefde, operette. 22 00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.32 Gevar. muz. 13.00 Nws. 14 45 Gram. 15.30 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.38 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrye tyd. 22.55 Nws. Hoeveel sneeuw Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling van werk van Wlra Bors, Johannes van Hoften en dada-documenten (tot 5 februari). Lakenhal: Tentoonstelling „Ars Aemu- la Naturae". Werkd.: 104 uur; 's zon dags 14 uur. (t/m. 20 februari). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie vaD Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur DE BIOSCOPEN Casino „Losbandige liefde". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donder dagcyclus: „Hoffmanns vertellingen". 14 Jaar. (Zaterdag, zondag en woensdag 2.30 uur: „Dik Trom"). Lldo „Vlammen over India". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Het verhaal van Ruth". 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „De maagdenbron". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon Een stem in de mist". 18 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex „De spionne van Beriyn". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Don derdagcyclus: „Op Hoop van Zegen", 'istra-theater Wassenaar Vrydag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: „Ko ningin Zenobla, de ontembare", 14 Jaar. Maandag, dinsdag en woenslag 8 uur: „Meln Kampf", 14 Jaar. Donderdag 8 uur: „Das m&dchen Rose Marie". 18 jaar. Zondag en woensdag 2.30 uur: „Moeder wat een klap", elke leeftyd. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden is geopend Apotheek Her- dlngh en Blanken. Hogewoerd 171, telef. 20502. Bh geen gehoor by Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op (loktersteleioon 22222. cm. sneeuw in skigebied Feldberg 90 Oberstdorf 38 Garmlsch P. Braunlage Zwitserland Adelboden Arosa Davos meer dan 1 m. Engelberg m.d. 1 m. Gstaad 100 Grindelwald 70 Mürren 90 St.-Morltz Zermatt ligt er i 90 90 100 cm. sneeuw ln skigebied Berwang Kitzbühel Seefeld Igls Lech Saalbach Mallnltz FrankrUk Chamonlx Megève Val d'Isére Valloire Alpe d'Huez Feldberg 45 35 220 150 200 140 280 90 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nnr) 2> N X si s: a a EB ci3 Amsterdam regen wzw 6 8 7 22 Den Helder regen zw. 8 7 6 6 Ypenburg regen w. 5 8 7 28 Vlissingen regen zw 14 8 7 24 Eelde regen wzw 7 8 6 11 De Bilt regen w 4 8 7 20 Twente regen zw 9 8 7 20 Eindhoven regen zw 11 9 8 13 Z.-Limburg regen zzw 12 9 8 10 Helsinki sneeuw zzw 7 -0 -1 7 Stockholm geh. bew. z 7 3 2 1 Oslo geh. bew. windstil 1 0 7 Kopenhagengeh. bew. zw 11 4 3 5 Aberdeen half bew. zzw 3 5 2 2 LondeD zw. bew. nw. 6 11 6 11 Brussel regen z 11 9 8 11 Luxemburg regen zzw 12 7 5 6 Parys regen zzw 12 10 9 0.4 Bordeaux zw. bew. zzw 3 3 0 Grenoble licht bew. windstil 9 -3 0 Nice licht bew. nnw 6 12 4 0 Beriyn regen zw 9 7 6 5 Frankfort regen zw 10 6 5 1 München zw. bew. zw 3 6 -1 0 Zürlch geh. bew. zzo 1 8 -0 0 Genève zw. bew. wzw 4 9 1 0 Locarno half bew. O 1 5 -6 0 Wenen half bew. zzo 4 -4 -9 0 Innsbruck licht bew. wnw 4 7 -5 0 Belgrado onbew. ono 1 1 -6 0 Athene half bew. n 2 4 - Rome onbew. windstil 12 -1 0 AJaccio licht bew. ono 2 12 4 2 Madrid mist windstil 11 2 0 Mallorca zw. bew. widstll 15 3 0 Lissabon mist windstil 14 6 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2