Clir. Oranj herdacht evereniging Leiderdorp veertigjarig bestaan India ziet Koningin Elizabeth als symbool van de Engelse democratie Meesterklasse - finale De grote waardigheidwaarmee zij haar ambt vervultspreekt tot verbeelding van het volk ZATERDAG 21 JANUARI 1961 LEIDERDORP Gisteravond was in de Geref. kerk een herdenkingssamenkomst belegd ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan van de Leiderdorpse Chr. Oranjevereniging. De voorzitter, W. D. C. van de Wijn gaard heette allereerst de genodigden welkom: burgemeester, wethouders, ge meente-secretaris met hun dames, afge vaardigden van de raden der Hervormde en Gerf. Kerk, Culturele Raad, buurt verenigingen, politie, padvinders, hoof den der scholen en de oud-voorzitters de heren A. J. van de Wijngaard en S. A. Reyerse. Van de oudste oud-voorzitter in jaren, de heer G. Los, was een brief ontvangen. De voorzitter gewaagde in z'n openingswoord van de dankbaarheid, die in aller hart leeft bij de herdenking van deze 40-jaren. Hij memoreerde de overleden bestuursleden H. D. van Os- nabrugge en P. van der Kwaak, die bei den vele jaren zeer actief werkzaam zijn geweest voor de C.Ó.V. De heer J. v. d. Hoek sprak een her denkingsrede uit naar aanleiding van een tekst uit Prediker 10 17a over „De zegen van het Koningschap". De pasbenoemde cantor-organist aan de St.-Laurenskerk te Rotterdam, de heer Addie de Jong speelde twee prach tige orgelsolo's. De Chr. Gemengde Zangvereniging .Excelsior" onder leiding van Hans Boe- lee zong enige liederen, met orgelbege leiding door Huug Boer. We hoorden mej. Leida Verdoes die al enige malen in ons blad een gunstige re- censeie ontving met „Dank sei dir Herr,, van G. F. Handel. Tot slot-zongen de aanwezigen twee coupletten van het Wilhelmus. Amateurvoetbal afgelast De KNVB heeft alle voor morgen vastgestelde wedstrijden in de amateur sector afgelast. De beslissing over de semiprofwedstrqden werd hedenmor gen om 11 uur nog even aangehou den. Ook alle hockeywedstrijden zijn afge last. BRAND IN WAGON HUISVUIL Vannacht omstreeks half vijf is er brand ontstaan in een wagon met huis vuil. De wagon maakte deel uit van een goederentrein uit Den Haag, welke op het stations-emplacement Haagweg stond. De wagon werd afgehaakt. De brandweer bluste het vuur. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Nunspeet (vac. N. Kleer maker) J. Wieman te Oude water te 's-Gravenhage (wijkgemeente XII, vac. H. J. Drost) J. W. Coenraad te Goes. Aangenomen naar Amsterdam-Water- graafameer (vac. W. Glashouwer) G. C. Tromp te Alkmaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Scheveningen (vac. G. C. Donner), A. C. Scherpenisse te Baren- drecht. Aangenomen naar Onnen H. Steendam, kand. te Groningen, die be dankte voor Westerlee (Gron.) en voor Woudsend. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Lelden K. de Gier te 's-Gra venhage. Medische dienst Oegstgeest: dokter Van Walchren, tel. 22030; dokter Lanen-Baron, tel. 21610. Leiderdorp: dokter H A. Blaauwen- draad, Hogewoerd 4, Koudekerk, tel. 01714—208. Voorschoten: dokter James, Leidseweg 51, tel. 2520. Wijkverpleging: Gezond heidscentrum, tel. 2177. Warmond: dokter H. A. G. M. Walen kamp. tel. 01711—220. Wijkverpleging: zuster Muilerman, Herenweg 57, tel. 01711—879. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Marcellius Antonlus, zn van J. H. Kui pers en M. M. G. C. Roosen; Marcellnus Adrianus en Martinus Hermanus, zns van J. C. de Krulff en W. J. Koekkoek; Wil lem Frederlk, zn van L. W. Neuteboom en H. c. Jongeleen; Elisabeth Johanna, dr v. E. Jonker en J. Rosbergen; Johanna Petra Wilhelmina. dr van P. F. Vlnkesteijn en H. J. ten Donkelaar; Maria Hammy. dr v. D. Bol en H. D. Ooms; Caroline Ingrid, dr. van A. J. v. d. Veld en W. A. Schen- keveld. ONDERTROUWD I. Monfils en L. de Voogd; G. de Bruin en C. C. S. Hansen; L. Cornet en A. J. Brussee; J. J. Omtzigt en A. S. van Ko peren; A. Schreuder en M. Verhoeven; G. J. van der Hoeven en W. Paaauw; K. B. Brandt en J. G. E. Verhoog. OVERLEDEN J. C. van Kan, 88 Jaar, wed. van A. J. van den_ Akker; C. M. Velu, 70 Jaar, e v De organist, de heer de Jong speelde na afloop, waarnaar velen geruime tqd bleven luisteren. Dit was al met al een mooie herden kingssamenkomst, waarvoor, het heel jammer het te moeten vermelden, de belangstelling zeer, zeer minimaal was. Zittend v.l.n.r. J. de Dood, burg. K. van Diepingen, W. D. C. v. d. Wijngaard en E. Kronenburg, staande v.l.n.r. W. Chr. Hendrik- sen, L. v. d. Sijp en M. A. v. Groeningen. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina P. G., dr van A. van Evert E. de Munnlk; Eric J.. zn van J. de Ruiter en M. M. J. de Gooljer; Jeroen J. zn van G. C. Smlnk en G. W. M. Dagelet; Franciscus C. R., zn van P. L. H. Ebs- kamp en P. A. Berg. Ondertrouwd: Fr. W. Lultwieler, 23 Jr en M. E. Burgerjon, 17 Jr. Getrouwd: E. A. T. oVnk. 67 Jr en M. van Winkel, 59 Jr. VERKLARING VAN HET BESTUUR „IJSSPORT" Het bestuur van de ijsvereniging „IJs. sport" heeft ons verzocht het volgende mede te delen: er doen geruchten en berichten de ronde als zou de openstel ling van de ijsbaan zijn opgeschort om te bereiken, dat de baan voor de op vandaag vastgestelde provinciale wed strijden in goede conditie zou verkeren. Het bestuur wenst dit ten stelligste tegen te spreken. Voor hen komt in de eerste plaats de schaatssport voor de le den van de vereniging; de wedstrijdsport komt pas in de tweede plaats. Om de ijsbaan open te kunnen stellen is voor het ijs een dikte van tenminste 8 cm vereist. Metingen hebben donder dag j.l. uitgewezen, dat het ijs nog geen 6 cm dik was, zodat het niet verant woord geweest zou zijn de baan open te stellen. Had het echter in de nacht van donderdag op vrijdag ook nog gevroren, inplaats van te regenen, dan zou de ijsbaan, zoals aangekondigd pas gister morgen voor de leden opengesteld zijn. OEGSTGEEST SCHOOLLOKALEN De Inspecteur van het lager onderwijs kan zich verenigen met de bouw van 2 theorielokalen van de vg.l.o.-afdeling van de r.-k. meisjesschool Duinzicht. De kosten zijn begroot op f94.000. Raadsagenda (Van onze Londense correspondent) De uitstekende betrekkingen tussen Engeland en India (^Ismede Pakistan) vormen een lichtpunt in de duisternis waardoor de verhou ding tussen het Westen en zijn vroegere koloniale bezittingen vaak wordt beheerst. Dat in India de dingen betrekkelijk vlot zijn verlopen de afslachting van meer dan 1 miljoen mensen ten tijde van de machtsoverdracht en de splitsing van het land in twee delen buiten beschouwing gelaten is toe te schrijven aan het feit, dat er voor de overneming van de Britse taak een vrij brede en politiek rijpe inheemse middenlaag aanwezig was en ook, dat het land gevrijwaard is gebleven voor een Japanse bezetting. ven als „een van ons". Vandaar dat na het bezoek van Eisenhower en Kroesj- tsjef aan India, Engeland thans een nog beter beurt zal maken dan deze te gen elkaar concurrerende staatslieden. De politieke betekenis van het Engelse bezoek is daarom niet gering. „Een van ons" Het wordt algemeen erkend als een vooruitziende daad van staatmanschap, dat Lord Attlee in 1947 als Brits premier India de vrijheid gaf aan de voorbe reiding waarvan vele anderen met name Lord Mountbatten en zijn echtgenote wijlen Lady Mountbatten actief hebben meegewerkt. Natuurlijk speelde ook Gandhi's pacifistische invloed bij de wij ze waarop India zelfstandig werd, een enorme rol. Nu Koningin Elizabeth op het punt staat voet op Indiase bodem te zetten, is India er zelf verbaasd over dat de herinnering aan de bittere haat van nauwelijks 50 jaar geleden volko men verdwenen schijnt! Een Indiase hoofdredacteur gewaagde voor de BBC van de ..oprechte geest drift over dit koninklijk bezoek". Er heerst werkelijke vreugde en de algehele drang om hulde te brengen aan de vroe gere heersersnatie is ongeveinsd. Konin gin Elizabeth komt niet als keizerin van India maar als een Engels vorstin, die tevens puur formeel aan het hoofd staat van het Britse Gemenebest waarvan In dia als republiek deel uitmaakt. Het was een geniale oplossing hoewel consti tutioneel hokuspokus toen het in het Gemenebest begon te rommelen en lan den als India en Zuid-Afrika te kennen gaven dat zij met de kroon wilden bre ken. Ofschoon het Britse staatshoofd geen werkelijke functie in India vervult is het bezoek van Koningin Elizabeth het tegendeel van een formaliteit. Men huldigt haar als het symbool van de so lide, democratische en liberale gezind heid van het Engelse volk. Dat het een vrouw is die opnieuw deze functies be kleedt, spreekt uiteraard eveneens sterk tot de verbeelding van bet volk, dat vooral ook onder de indruk is van de grote waardigheid waarmee Koningin Elizabeth haar ambt vervult. Daarom heeft India getuigd dat zij meer is dan een gast en haar beschre- Niet onderschatten! Malcolm MacDonald, de zoon van En- gelands premier uit de jaren-'30. die na de oorlog een grote rol heeft gespeeld als hoogste vertegenwoordiger van zijn land in verschillende delen van Zuid- oost-Azië, heeft in verband met het be zoek het Westen gewaarschuwd, dat het meer aandacht aan Azië zal moeten besteden en zich niet door de gebeur tenissen in Afrika en elders mag laten afleiden. Wat er in de volgende tien of twintig jaar in Azië gebeurt, het tehuis van meer dan de helft der wereldbe volking, is volgens MacDonald van be slissende betekenis voor de gehele mens heid. Niet alleen door hun aantal maar vooral hun creatieve kwaliteit en de culturele tradities van sommige Azia tische volken zal hun invloed groot zijn. Dat geld met name voor India. Door overschatting van de V.S. in de moderne wereld heeft men neutralis- tische landen als India vaak onder schat, die zich over het algemeen eer verwant voelen met het Westen dan met de totalitaire landen. Maar indien het Westen te weinig positief en construc tief optreedt, hetgeen volgens MacDonald het geval is, dan zullen zq in de com munistische armen vallen welke naar hen uitgestrekt zijn om hen eerst als kameraden te omhelzen en daarna te wurgen. De raad der gemeente Oegstgeest, ver gadert op woensdag 25 januari a.s. te 19.30 uur. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: Voorstel van B. en W. tot wijziging van de bouw- en woningverordening: voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor verbetering van de afraste ring langs de Abtspoel weg-westzyde voorstel tot verbetering van het toe gangspad naar het korfbalveld van „Fiks"; voorstel tot overname van grond behorende bij het pand Prins Hendrik laan 2; voorstel tot het opnieuw ver klaren dat voor de Hoge Morsweg en de Overveerpolder de herziening van het uitbreidigsplan wordt voorbereid. Voor stel tot definitieve onteigening van en kele panden aan de Geversstraat-west- zijde. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het geven van op- drachten voor het ontwerpen van plan nen in verband met straataanleg enz. in het Universiteitsplan. Voorstel tot be schikbaarstelling van gelden voor: aan vulling van materiaal in het gymnas tieklokaal van de Terweeschoolomrui ling van materiaal in het tijdelijke gym nastieklokaal Irene en regelmatig toe- zicht op het gebruik van de gymnastiek lokalen. Voorstel tot beschikbaarstelling van 'n krediet voor het aanbrengen van een geiser en aanrecht in de Terwee school. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten ingevolge artikel 101 der L.O.-wet 1920 voor het lager en voort gezet lager onderwijs voor het Jaar 1961. Voorstel tot vaststelling van de voor schotten ingevolge artikel 101 bis der L.O.-wet 1920 voor het vakonderwijs voor het Jaar 1961. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten over 1960 op de ex ploitatievergoedingen voor het kleuter onderwijs. Voorstel tot verhoging van het subsidie voor de kraamcentra. Voorstel met betrekking tot de subsidieaanvragen van de bureaus voor levens- en gezins moeilijkheden. Voorstel tot wijziging van de wedderegeling voor vakonderwijzers. SUBSIDIES Door verscheidene bureaus voor le vens- en gezinsmoeilijkheden is het ge meentebestuur benaderd in verband met het ontvangen ener subsidie. Dit heeft er toe geleid een onderzoek in te stellen naar de werkzaamheden dezer bureaus t.w. het Katholiek Bureau voor Huwe- lijksaangelegenheden, de Stichting Bu reau voor Levens- en Gezinsmoeilijk heden op Humanistische Grondslag en de Hervormde Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid te 's-Gravenhage en omgeving. In deze bureaus wordt met een teamsysteem gewerkt. In de regel zijn een psychiater, sociaal geschoold maatschappelijk werkster, geestelijke, Jurist en een arts aan de instellingen verbonden B. en W. zijn bereid om de raad voor te stellen tot subsidie over te gaan, rekening houdend met het aan tal gevallen uit de gemeente. Geschat wordt een bedrag van f 500,voor de begroting 1960 en 1961. WARMOND Onze Bridgerubriek Bridgevraag van deze week: Pa renwedstrijd, noord gever. Noord opent 1 schoppen, ow passen, zuid antwoordt met 2 klaveren en noord herhaalt dan 2 schoppen. Wat moet zuid thans bieden op: Sch. B 10 Ha. H B 7 Ru. H 5 KI. A 9 7 6 4 3 Antwoord elders op deze pagina. gevoel voor de situatie komt men niet ver. Een sprekend voorbeeld uit deze span nende slotronden: de vraagtekens in het diagram zijn er geplaatst om U in de gelegenheid te stellen de problemen te zien zoals de speler ze zag: Sch B 10 7 3 Ha A 6 4 3 Ru 8 KI A H V 6 Raadsagenda Moordenaar meldt zich te Amsterdam Van „Magere Josje" en „Chinese Annie" (Van onze Amsterdamse correspondent) De man, die gisteravond (vrijdag) tegen middernacht het politiebureau Warmoesstraat te Amsterdam binnen stapte en verklaarde dat hjj de moorde naar is van de publieke vrouwen „Chi nese Annie" en Magere Josje" had ver wacht dat hij onmiddellijk in de boeien zou worden geslagen. Maar de politie mannen dachten dat zq in het ootje werden genomen en het kostte de 24- jarige man wel enige moeite om duide lijk te maken, dat het hem ernst was en dat hU uit gewetenswroeging was geko men om deze geruchtmakende wurg- moorden te bekennen. „Dan zul je het eerst moeten bewij zen", was tenslotte de laconieke conclu sie van de wachtcommandant, want het is echt niet zo eenvoudig om zich te laten opsluiten. De man die overigens geen onbekende is in donker Amsterdam, is echter naar een cel gebracht. Vanmorgen zijn de rechercheurs, die destijds het onderzoek hebben verricht in de beide moordzaken, begonnen hem uitvoerig te verhoren. Naar wij verne men was hU bij zijn aangifte niet dron ken. H(J had weliswaar enkele borrels gedronken, maar zijn bekentenis was, naar de indruk van de wachtcomman dant. zeker geen dronkemanspraat. „Chinese Annie" werd op de oudejaars avond van 1956 met een nylonkous ge wurgd in haar kamertje aan de oude ZJJds Achterburgwal. Ondanks het diep gaande onderzoek heeft de politie nim mer enig licht in deze zaak kunnen brengen. Een half Jaar nadien werd in een keldertje aan de Oude Zijds Voorburg wal „Magere Josje" gewurgd. Enige tqd later werd haar echtgenoot Joop S. ge arresteerd. Na een opzienbarend proces heeft de Amsterdamse rechtbank hem schuldig bevonden aan deze moord. In hoger beroep werd Joop S. echter door het Gerechtshof vrijgesproken. Advertentie Verkoudheidsbacillen zijn als de dood voor - fTLi n,T.,oi virVouo..— Jf. 110) „Ut* w 11 Dit doosje betekent: protektie tegen infekti* De gemeenteraad van Warmond komt dinsdag 24 januari a.s. in openbare ver gadering bijeen. Op de agenda staat de benoeming van de leden van de commis sie tot wering van schoolverzuim. Be handeling van een bezwaarschrift van de heer L. v. d. Meq tegen het besluit tot weigering van een bouwvergunning voor het wijzigen en uitbreiden van de werkruimte behorende bij zijn winkel, in het pre-advies delen B. en W. mee, nu aanleiding te hebben gevonden, als nog medewerking aan dit bouwplan te verlenen. Voorts is er een voorstel tot het be schikbaar stellen van een krediet voor de verbetering van de Herenweg en voor de gelijktijdige bestrating en riolering van de Kaarsenmakersdam. Ook wordt voorgesteld een krediet voor de bestra ting van het plein voor het Wit-Gele- Kruis gebouw te verstrekken. B. en W. stellen voor een commissie ad hoe te benoemen ter voorbereiding van een algemene politieverordening. Zij stellen voor in deze commissie te benoemen de burgemeester, de gemeen tesecretaris, mr. V. C. Groenendijk (raadslid) en de heer J. Vervloet, post- commandant der Rijkspolitie. De spanning was zondagmiddag j.l. voelbaar in Utrecht, waar de meesterklassers van de Ned. Brid gebond een bittere strijd voerden. Soms ontlaadde deze spanning zich in daverend gelach bij de min der goede verliezers soms in een bitse opmerking tegenover partner lief. Maar er wérd goed bridge gespeeld, tot het einde toe en met steeds fellere belustheid op het winnen der kostbare matchpunten. In zulke ogenblikken leert men ook hoe groot de waarde der inspiratie in dit nobele denkspel is; men mag technisch .nóg zo'n bedreven meester zijn, zónder Sch 6 Ha 8 7 5 Ru B 9 5 2 KI B 7 5 W O Sch 4 Ha 9 2 RU A V 10 6 4 Z KI 9 8 3 Sch H 9 8 5 2 Ha V 10 Ru H 7 3 KI 10 4 2 West was gever - niemand kwetsbaar. Het bieden ging: west pas - noord 1 klaveren - oost 1 ruiten - zuid 1 schoppen - west 2 ruiten - noord 3 schoppen - oost pas - zuid 4 schoppen - allen passen. West kwam uit met ru 2 welke oost nam met ru aas. In slag 2 speelde oost de harten 2 na - en ik zou U thans de volgende twee vragen willen stellen: a welke harten zoudt U in zuid bij spelen? b) indien - uit onderstaand commen- ln Duitsland werd bij oefeningen tuigje, dat een snelheid van 300 km. voor het eerst gebruik gemaakt van I per uur kan bereiken, door één man dit Amerikaanse verkenningsvlieg- kan worden gelanceerden radio grafisch kan worden bestuurd. Het toestel is met foto-apparatuur uit gerust. taar - U zou blijken dat U in harten de „verkeerde" honneur had bijgespeeld, hoe zoudt U dan later de troefkleur be handelen? Zoudt U op de vrouw in troef snijden, of op aas-tweede bij oost spelen??? Uw denkpauze zal ik benutten, om eerst de resultaten van dit spel te om schrijven. De Haarlemmers Ligthart Zijlstra bleven tegen de Friese combi natie UbbinkPlinsinga aan de voor zichtige kant met 2 schoppen - 4 ge maakt. Kaiserv. d. Velde boden tegen Cats—Verboog 4 schoppen en maakten een overslag: hetzelfde werd verricht door BoenderNieman, die Slavenburg Kreyns daarmee een slechte score ga ven. KaterSchreuder boden ook 4 schoppen, doch maakten precies 4 aan trek tegen Weyl-Kornalynslqper, waar voor deze paren elk 2 matchpunten- middenscore) verkregen. Slechts één paar ging down, - en op vrij onfortuinlijke wijze. Zuid, W. Ouds hoorn, moest het spel spelen (F. Pels Rqcken was noord) en nam in slag 2 aan, dat oost (Filarski) hartenheer er wel voor zijn volgbod bq moest hebben: hij legde ha. vrouw - Kramer als west speelde ha. heer en noord won met ha. aas. Troefboer werd uit noord na gespeeld - oost een kleine; gezien oosts dunne volgbod, veronderstelde de leider troefaas bij oost en legde de schoppen heer. Wéér mis - want west had troef aas en oost troef vrouw; resultaat één down. Slecht gespeeld? Dat niet eens, want oost staat bekend als een solide volgbieder en was bepaald óók wel in staat om ónder hartenheer uit te spelen. Was het U als zuidspeler beter ver gaan? 5 schoppen gemaakt - of slechts 4? Of óók eentje down?! U hebt wel gezien, dat het méér met inspiratie dan met techniek te maken had. Antwoord op wekelijkse bridgevraag: Dit is het speltype, waarop menig speler 3 Sansatout nabiedt - en als regel down gaat. De vrij zwakke herbieding maakt n.l de aanwezigheid van voldoende dek king in de rode kleuren zéér twijfel achtig. Vermoedelijk zal zuid wéér van slag gaan, voor hij aan 9 slagen toe is. Men diene te bedenken, dat noord alle kansen had iets énders dan 2 schoppen te herbieden of het 2-klaverenbod. In volgorde van voorkeur: 3 schoppen 10 punten; 4 schoppen 8; 3 harten (forcing) 3; 2 Sansatout 2 pun ten. De reden dat 2 SA laag genoteerd staat is, dat wanneer noord hierover 3 schoppen herbiedt, zuid nóg niet weet wat hij verder moet doen. H. W. FILARSKI Tentoonstelling P.V. Warmond De Postduivenvereniging „Warmond" hield in Den Burcht haar clubtentoon stelling. Deze tentoonstelling is een groot succes geworden. Keurmeester Heer schop uit Haarlem had een moeilijke taak. De uitslagen zijn als volgt: 1. J. Smeets 3675 pnt.; 2. C. Korte- kaas 366,5 pnt.; 3. B. Oskam 366,2 pnt.; 4. P. Vogelezang 365,5 pnt 5 C. de Zwart 365,5 pnt.; 6. J. de Weert 365 pnt; 7. Q. Beugelsdijk 365 pnt.; 8. J. Kortekaas 365 pnt.; 9. J. Venker 364.5 pnt.; 10. J. v. Seggelen 364,5 pnt.; 11. J. Roest 354,5 pnt. De mooiste oude doffer: C. de Zwart 1 pnt.; de mooiste oude duivln: J. v. Seggelen 93 pnt.; de mooiste Jonge doffer: J. de Weerd 92 pnt.; de mooiste jonge duivin: C. Kortekaas 92 pnt. WASSENAAR Magazijnmeester V. d. Plas vierde zilveren jubileum Gisteren heeft de heer P. W. van der Plas, magazijnmeester van de Was- senaarse gemeentebedrijven, zijn zilve ren ambtsjubileum gevierd. In het kan toorgebouw van de bedreven in de Schoolstraat werd de jubilaris gehul digd tijdens een samenkomst van het personeel, waarbq ook tegenwoordig wa ren het kringhoofd van de B.B„ de heer K. D. Gerth van Wijk, de commissa ris van politie, de heer J. J. Maandag, de directeur van gemeentewerken, de heer A. J. Bolten. De directeur van de Centrale Boek houding, de heer B. P. de Kousemaeker, herinnerde aan de loopbaan van de ju bilaris bij de bedrijven. Een kwart eeuw geleden begon hij als meteropnemer- ïcasseerder, en na enkele jaren een administratieve functie te hebben ver vuld werd hij 15 jaar geleden aange steld als magazijnmeester. Aan de hand van enkele cijfers toonde de heer de Kousemaeker de betekenis van het werk in het magazijn aan. Uit de cijfers blykt bovendien dat het rendement van 't Wassenaarse magazijn boven het gemiddelde ligt. De directeur sprak waarderende woorden over de vakbe kwaamheid. het organisatietalent en het plichtsbesef van de jubilaris. Hij overhandigde de heer van der Plas na mens het gemeentebestuur de gebruike lijke gratificatie. De heer C. P. Weber, voorzitter van de personeelsvereniging van de Centra le Boekhouding bood de geschenken na mens het personeel aan: een staande schemerlamp en een televisietafel. De heren Gerth van Wqk en Maandag we zen in korte toespraken op de verdien sten van de jubilaris als beheerder van de materialen der BB. In Wassenaar. Nadat de heer v. d. Plas een dank woord gesproken had. was er gelegen heid hem en zijn echtgenote en kinde ren persoonlijk geluk te wensen. Onderhoud van plantsoenen Evenals in vorige jaren het geval was zal het gemeentebestuur ook voor 1961 het onderhoud van de gemeente plantsoenen aan particulieren uitbeste den. De openbare aanbesteding wordt gehouden op vrijdag 3 februari a.s. Het werk is verdeeld in een zestal percelen, resp. De Paauw met Bospark Ruys, Park de Kieviet. Kerkehout, Nieuw Wasse naar, Oostdorp en het maaien van ber men. Burgerlijke Stand Geboren: Monica J., dr van J. H. Zweeg- man en S. Lammers; Jolanda E., dr van B. A. W Snelderwaard en L. C. Nqp Ondertrouwd: J. J. van der Peet en G. A. M Wisse; J. C. van Domelen en M. J. Bellersbergen. Getrouwd: L. W van Gent en E. A M. Noord; A. T. van Ewljk en A. J van der Meer; F T. Westgeest en M G Konlngs. Overleden; M. H des Bouvrle-de RoolJ, 76 Jaar; G. Straver. 83 Jaar; P. Dlrkse. 82 iaar; J Ch. Hesse. 55 Jaar; C. LagerwelJ- tamerbeek, 57 Jaar; A Stempels-Beellng, 69 Jaar; K. F. Polman, 73 Jaar.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11