w NW maal balans o Handel en prijzen nagenoeg stab Russische klacht over hinderen van schepen op niets gebaseerd NYV: geen bewondering voor stakingsleider ANDRE RENARD Nigeriaans meisje bekent schuld aan vermoorden van 68 mensen MAANDAG 16 JANUARI 1961 Maar vele activiteiten van communisten kunnen het daglicht niet verdragen Geneefse conventie van betekenis (Van onze Londen se correspondent) In Londen wordt naar aanlei- ding van de Russische klachten over het hinderlijk volgen door Amerikanen en Britten van Russi sche schepen nog opgemerkt, dat de beschuldigingen van Moskou beoordeeld dienen te worden in het licht van de conventie van Genève van 1958 betreffende de open zee. Deze conventie is ondertekend en geratificeerd door Engeland, doch de Sovjetrussische regering heeft haar alleen ondertekend en nog niet geratificeerd. De conventie bepaalt, dat de open zee door schepen van alle landen kan wor den bevaren en dat deze vrijheid eveneens iedereen het recht geeft om over schepen te vliegen. By de uitoefening van dit recht moet echter rekening worden gehouden met dezelfde uitoefening ervan door andere staten. Vliegtuigen van een land bezit ten onmiskenbaar het recht om over en nabü de schepen van een ander land te vliegen en er is geen standaardafstand voorgeschreven waarbinnen zy niet mo gen vliegen. Indien echter een vliegtuig zo dicht by' een schip komt. dat het uit veiligheidsoverwegingen verplicht is Dieckmann („Sorry") vertrekt met stille trom uit Marburg (Van onze correspondent in Bonn) De president van het Oostduitse schijnparlement, Dieckmann, koos za terdag het hazepad. Uit angst voor nieuwe demonstraties tegen zyn ver schijnen in een Westduitse stad verliet hy Marburg, met achterlating van een zeer merkwaardig briefje voor de voor zitter van de organiserende liberale stu dentenvereniging, Klaus Horn. Dieckmann beweert in dat briefje, dat ook 's nachts het gejoel van proteste rende studenten, die hem vrijdagavond „feestelijk" hadden ontvangen en zelfs stenen naar zyn auto hadden gegooid, was voortgezet. Daarvan was evenwel geen sprake: er waren nog slechts een paar studenten geweest, die niet meer dan twee keer hadden geroepen: „Dieck mann eruit". Vergezeld van zes begeleiders in twee auto's reed Dieckmann zaterdagmorgen heel vroeg zonder licht van de parkeer plaats achter zyn hotel naar de grote Wegen, welke naar de Oost-Westduitse grens voeren. Nadat alle zeven zich in het donker van hun hotelkamer hadden aangekleed, geen ontbyt hadden geno men en waarschynlyk met de schoenen in de hand op hun kousen naar buiten geslopen. In het briefje aan Klaus Horn had Dieckmann geschreven: „Er is ook van nacht nog gejoeld. Daarom zyn we maar weggegaan. Sorry". Dat Engelse woordje „sorry" in dit briefje van een hoge Oostduitse func tionaris heeft in Marburg, een zeer be kende Westduitse universiteitsstad, enor me hilariteit veroorzaakt omdat men zich hier niet kan voorstellen, dat een Oostduitse voor het communistische re gime werkende functionaris ooit in Oost- Berlyn een dergelijk excuus zal uitspre ken RussischIndonesisch akkoord kernreactors Gisteren is in Djakarta een Russisch - Indonesisch akkoord getekend voor de bouw van twee kernreactors voor vreed zame doelen. Op grond van deze over eenkomst zal de Sovjet-Unie deskundi gen naar Indonesië zenden voor het toorbereidende werk in verband met de bouw van de reactors en zal de Sovjet- Unie Indonesiërs in de Sovjet-Unie op leiden in het vreedzaam gebruik van kernenergie. koers te wyzigen, zou dit waarschynlyk in stryd met de conventie zyn. Indien een schip zich echter op vreemde wijze gedraagt, afwijkend van de normale gang van zaken voor dat bepaalde type schip, kan zulks aanlei ding geven om het nader gade te slaan. Het is bijv. herhaaldelyk waargenomen dat Sovjetrussische schepen zonder be paald doel ronddobberen in het gebied van NAVO-oefeningen!Het is ook be kend dat een aantal vermomde Sovjet russische treilers gebruikt wordt voor radar- en verkenningsdoeleinden. Sche pen in de Perzische Golf worden soms door Engeland in de gaten gehouden omdat er altyd een mogelykheid is dat wapens of explosieven aan de kust ge smokkeld worden, byv. voor de opstan delingen van Omani. Vorige zomer klaagden de Russen eveneens over vlieg tuigincidenten. Londen heeft hun toen verteld, dat het geen hindering was van schepen of navigatie en dat de Britse luchtmacht haar wettig recht uitoefen de om over de open zeeën te vliegen. Invoer Franse tarwe Binnenkort weer overleg (Van onze Haagse correspondent) Binnen afzienbare tijd is opnieuw overleg tussen Frankrijk en Nederland te verwachten over het sluiten van een meerjaren-contract voor de levering van Franse tarwe aan Nederland. In het verleden hebben de Fransen reeds aangedrongen op een dergelijke overeenkomst welke zy als uitvloeisel van het E.E.G.-verdrag beschouwen. De Nederlandse regering stelde zich toen echter op het standpunt dat dit soort contracten op lange termijn geen ver dragsverplichting, doch slechts een door het verdrag genoemde mogelykheid vormden. Het is thans echter wel duidelijk ge worden, dat ook de Europese commissie zich op het standpunt stelt, dat meer jaren-contracten een wezenlyke bijdra ge dienen te zyn tot het gemeenschap- peiyk landbouwbeleid, zodat Nederland zich moeilyk langer aan de Franse wen sen kan blyven onttrekken. Daarby komt dat de Fransen op de vergadering van de raad van ministers van de E.E.G. op 19 en 20 december in Brussel steun hebben verleend aan de Nederlandse op vattingen tegenover die van de Duitse vertegenwoordigers. Tenslotte ziet men thans in Den Haag wel in, dat het af sluiten van meerjaren-contracten ten behoeve van een der E.E.G.-partners de eigen positie in een overeenkomstig ge val kan versterken. DE GELDBUIDEL RAMMELT WEER Zoals bekend zyn deze week de nieuwe zilveren rijksdaalders in omloop geko men. Hiermede is dan ons oude vooroor logse muntenstelsel weer compleet, zy het met uitzondering van de halve cent en de halve stuiver die voor goed uit de circulatie zijn verdwenen. Wy geven in deze afbeelding een overzicht van de gehele serie munten N.O.V.I.B. GEEFT f50.000 VOOR KONGO De Nederlandse Organisatie voor In ternationale Bystand heeft f, 50.000, aan de FAO, de voedsel- en landbouw organisatie van de V.N., geschonken, te besteden in het hulpprogramma ter be- stryding van de hongersnood in Kongo. Reeds eerder werd aan de FAO een bedrag van f. 400.000 aangeboden, te be steden in een graanverbeteringsproject in het Midden-Oosten. Advertentie SAMEN UIT f SAMEN die wy thans in gebruik hebben met de daarby behorende data van de eerste muntslag. Hellwege bedankt als voorzitter DP (Van onze correspondent in Bonn) Heinrich Hellwege, de voorzitter van de kleine Deutsche Partei, heeft gisteren zeer verrassend ontslag uit deze en an dere partijfuncties genomen. Daarmee verdwijnt .althans voorlopig, een heel bij zonder figuur van het Westduitse poli tieke toneel. Hellwege was sedert 1946 onafgebroken voorzitter van de Deutsche Partei. Deze groepering onderging sedert de afgelo pen zomer enige ernstige amputaties: enkele minister en Bondsdagleden liepen namelyk over naar de CDU. Men besloot voorts enige dagen ge leden tot een fusie met een andere klei ne Duitse party, de vluchtelingenparty BHE. Dat deed by Hellwege de deur dicht: hy verklaarde gisteren voor een fusie van de DP met de BHE te zyn als men er ook de FDP, de liberale party, by zou halen voor de-vorming van een derde macht naast de CDU en de socialisten. Zyn vertrouwen in de Deutsche Partei zou thans verdwenen zyn, hoewel hy wel lid van zyn party tje blyft. Men vraagt zioh in Bonn df of Hellwege thans iets anders voorheeft: of hy nu namelyk met bepaalde trouwe aanhangers eveneens zou willen overlopen naar de CDU Hellwege was in de eerste kabinetten van Adenauer, van 1949 tot 1955. de Westduitse minister voor Bondsraadza ken. Daarna werd hij minister-president van Neder-Saksen. In de Deutsche Par tei moest hij 't vorige jaar een hard ge vecht leveren om het presidentsschap met de later tot vice-voorzitter gekozen Bondsdagafgevaardigde Schneider, die nog altyd een vooraanstaande rol in de Deutsche Partei speelde. Nieuwe militaire alliantie in Azië? Op een conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken in Baguyo, Philip- pynen, zal waarschynlyk worden gespro ken over de vorming van een militair bondgenootschap dat Zuid-Korea, For mosa, de Philippynen, Zuid-Vietnam en Siam omvat, aldus is van doorgaans goed ingelichte zyde in Seoel vernomen. Ook de militaire leiders van deze landen zul len deelnemen aan de conferentie, die woensdag en donderdag wordt gehouden. In het by zonder ten gevolge van de crisis in Laos zouden deze landen tot de con clusie zyn gekomen, dat een krachtiger defensieve organisatie dan de ZOAVO Zuidoostaziatische Verdragsorganisatie noodzakelyk is om communistische agressie te weerstaan. Ondanks andere maatstaven Aanhangers van de geheime Joejoe-cultus organiseerden feesten en plundertochten De politie weet niet wat zij er eigenlijk mee aan moet.... In de redactiekantoren van de .Lagos Daily Express" kwam vorige week don derdag een 19-jarig meisje binnenwan delen met de mededeling: ,Ik ben een heks en ik heb geholpen bij het doden van 68 mensen". De journalisten, die in Lagos toch al Iets meer gewend zijn op dit gebied dan hun Europese vakbroeders gingen er even voor zitten en noteerden zorgvuldig het verhaal van Lydia Abodunde. Lydia komt uit het westelyk deel van het dorp Somoloe, een stad in het grens gebied van west-Lagos, die volgens iedereen die er iets van weet, een cen trum is van Joejoe-riten. Lydia was de lieveling van haar groot moeder. voor wie zy met koopwaar vent te. Toen haar grootmoeder stervende was, werd Lydia aan haar bed geroepen, waar zy ingewyd werd in de geheime cultus door haar iets uit haar eigen mond te eten te geven. Dat was vier jaar geleden. Tot drie maanden terug maakte Lydia deel uit van een Joejoe-cultus in Gbon- gan, elke negen dagen was er vergade ring, waar men feesten en plundertoch ten organiseerde. De cultus gebruikte drie dingen om mensen te doden: een hangslot, een sleutel en een dolkvormige stok, de sleutel en het hangslot dienden om de slachtoffers bewusteloos te ma ken en de stok om te doden. Het meisje vertelde ook, dat zy een conflict had gehad met de „hogepries ters", die opdracht hadden gegeven haar tante te doden. Zy hield van deze tante en bood daarom in haar plaats tantes dochter aan. Daarmee gingen de pries ters akkoord en dat regelde het conflict. Het meisje vertelde vervolgens, dat de toverkracht van de Joejoe „als een rookwolk om het hart" sloot, zodat de geest verdoofd werd. Drie maanden geleden was zy onder invloed gekomen van de grote stad en langzaamaan was zy de cultus ont groeid. Ze had besloten een leven te leiden vol goede daden. Maar de pries ters hadden daar protest tegen aange tekend en hadden haar ter dood ver oordeeld. Het vonnis zal volgens het meisje voltrokken worden op 3 april. De politie in Lagos heeft een onder zoek ingesteld, maar weet verder ook niet wat voor stappen er genomen moe ten worden. Er zyn vele moorden-door-toverkracht gerapporteerd bij de politie, maar Lydia's verhaal is het eerste van een .erkende" heks, die bovendien schuld verklaard aan de dood van zoveel men sen. De leiding van het NVV heeft geen enkele bewondering voor het optreden van de adjunct-secretaris generaal van het Algemeen Bel gisch Vakverbond André Renard „in zijn burcht Luik", omdat de Belgische democratie dientengevol ge in gevaar wordt gebracht „en onze Belgische zusterorganisatie in de armen van het extremisme dreigt te worden gedreven". Deze mening verkondigt de NW-voor- zitter, de heer D. Roemers in een artikel onder de titel „De politieke staking" in het vandaag verschenen nummer van „De Vakbeweging", het kaderblad van het NVV. De heer Roemers, die in dit artikel de door het NW aan het ABW verstrekte renteloze lening van een half miljoen gulden rechtvaardigt, merkt voorts om op, dat het NW de gebeurtenissen in België met grote bezorgdheid gadeslaat By de NW-leiding bestaat volgens de beer Roemers ernstige twijfel of de weg. „die onze Belgische vrienden zyn inge gaan, principieel aanvaardbaar en tac tisch verstandig is". Deze bezorgdheid is volgens de NW-voorzitter in aanzien- ïyke mate gestegen door het optreden van André Renard. Desondanks meent het NW een defintief oordeel over de Belgische staking te moeten voorbehou den. Andere maatstaven De Belgische verhoudingen kunnen niet met Nederlandse maatstaven wor den gemeent, zo meent de heer Roemers: „De tegenstellingen zijn daar feller, die strijdmethoden rauwer dan hier te lande, De tegenstelling tussen clericalen en an- ti-clericalen is er weinig vruchtbaar voor een progressieve politiek. Ook de andere party is niet wars van buitenparlemen taire middelen," aldus de heer Roemers, die in dit verband herinnert aan de schoolstrijd. Wanneer later de geschiedenis van deze staking zal worden geschreven, lykt het het NVV waarschynlijk, dat naast Renard ook premer Eyskens op het be- klaagendenbankje zal komen te zitten. „Onder die omstandigheden leek het ons niet verantwoord het beroep van het IWV onbeantwoord te laten", zo ver volgt het artikel. „Een botte weigering of zelfs het onbeantwoord laten van de op roep van het IWV door de Westeuro- pese zusterorganisaties zou de rechter vleugel van de CVP rechtstreeks in de kaart spelen, omdat dientengevolge het ABW in de internationale vakbeweging geïsoleerd zou worden. Het ABW kan voldoende steun van achter het yzeren gordyn ontvangen, doch het heeft geluk, kig alle communistische steun principieel geweigerd. Zouden de IWV-organisaties het ABW isoleren, dan zouden de extre misten in het ABW wel eens het hele maal het heft in handen kunnen krygen en dit vakverbond in de armen van het communisme kunnen drijven," zo meent de heer Roemers. Gematigde krachten Het NVV meende volgens de heer Roe mers beter te doen de gematigde krach ten in de Belgische vakbeweging te ver sterken. Daarom verklaarde het zich be reid een renteloze lening van f500.000 te verstrekken ter versterking van de fi nanciële positie van het ABVV, teneinde dit vakverbond in staat te stellen ziln arbeid na de staking zo goed mogeluk voort te zetten. „Ook wanneer uw broeder door eigen schuld in het water is gevallen, dan duwt men hem niet onder, maar steekt men hem de hand toe." zo schrijft de heer Roemers, die voorts opmerkt, dat het schuldvraag in België. „Wy twijfelen niet aan de democratische gezindheid van ve le leiders van het ABVV. Zouden wy hen dan op het kritieke moment in de steek laten? Het zou misschien logisch en ver standig zyn geweest voor onze positie in Nederland. Wanneer wy de Belgische si tuatie mede in aanmerking nemen, dan zou zulk een beslissing van weinig wys- heid hebben getuigd. Het zou bovendien harteloos zyn geweest jegens dat deel van de Belgische vakbeweging, dat ons het naast staat," zo besluit de heer Roe mers. Advertentie! B X Binnen 24 uur van uw griep af! Enorme belangstelling voor begrafenis van de heer C. P. Hazenboseh Op de begraafplaats „Den en Rust" in Bilthoven werd zaterdamiddag onder overweldigende belangstelling het stof felijk overschot van het in de afge lopen week in België verongelukte twee- de-kamerlid, de heer C. P. Hazenboseh, ter aarde besteld. In de aula van „Den en Rust" werd een korte rouwdienst gehouden. Velen, onder wie de ministers Van Aartsen Verkoop inventaris tier Socrates-villa (Van onze Amsterdamse correspondent) De inboedel van de villa aan de Amersfoortse Straatweg te Bussum, die aan de NV Socrates heeft toebehoord, zal binnenkort op last van de curator in het faillissement van de directeur van deze nv, Nicolaas den Besten, in het openbaar worden verkocht. Ook het meubilair van het vroegere woonhuis van Den Besten in de Prins Hendrik laan te Amsterdam zal worden geveild. In de Bussumse villa nam verleden jaar de zich ambassadeur van het ge nootschap „heilige daad" noemende Jol- le Jansma zyn intrek. Toen Nicolaas den Besten zijn faillissement zag nade ren, zou hy de inboedel van de villa alsmede die van zijn woning te Amster dam hebben overgedaan aan Jansma. Het koopcontract was echter niet gere gistreerd en de geldigheid hiervan is later door de curator in het persoon- lyk faillissement van de Socrates-direc teur mr. N. J. C. Kappeyne van de Coppello bestreden, temeer omdat de overdracht van het meubilair zou zyn verrekend en door Jansma dus niet in contanten is betaald. Jansma bevindt zich sinds november in voorarrest wegens zijn financiële ma nipulaties met de „heilige daad". PLAN NED. SPOORWEGEN Betaling freinkosten per giro (Van onze correspondent) Als middel om de service aan het pu bliek steeds uit te breiden, laten de Ned. Spoorwegen thans onderzoeken of het in de toekomst mogelijk zal zyn, regelma tig gebruikers van de trein per giro te laten betalen. Hierbij wordt speciaal gedacht aan het bedrijfsleven, waar veel personeelsleden zijn, die veelvuldig voor hun zaak moeten reizen. In opdracht van de Spoorwegen on derzoekt thans het Nederlandse insti tuut voor motigation en market-research te Amsterdam de mogelijkheden van dit proect. Het instituut houdt een enquête onder de rekeninghouders van de giro en de telefoonabonnee's in de hoofdstad. Mocht het plan worden gerealiseerd, dan zal het uiteraard niet zo worden, dat een toevallige reiziger aan het loket kan zeggen het verschuldigde wel te zullen gireren. Voor het vrachtvervoer is het nu al zo. dat regelmatige verladers hun reke ningen per giro overmaken. en Klompé, vertegenwoordigers van Eu ropese organen waarin de heer Hazen boseh een belangryke rol vervulde, de president van de Hoge Raad, prof. Don- ner, voorzitters en leden van verschil lende kamerfracties, hoofdbestuursleden van de A.R. party, hoofdbestuursleden van het C.N.V. en vertegenwoordigers van tal van organen op sociaal-econo misch gebied woonden deze korte plech tigheid by. Namens mevrouw Hazenboseh sprak de ere-voorzitter van de A.R.-party, dr. J. Schouten, een kort dankwoord. Mevr. Smit te Ter Apel, de inwoonster van ons land, i) terdag op 107-jarige leeflj overleden. Secretaris W. F van Tilburg i N.V.V. heeft tydens de gewestelj dervergadering in het Rotterdam hotel herinnerd aan wat sinds vrij ding tot de regeringswisseling aan sociale wetten en voorzieni tot stand gekomen. Maar nog invaliditeitsvoorziening dringend tering. En wat de kinderbyslagi treft, die moet z.i. om met Wi te spreken niet zover gaan, dat het derde kind als het ware ks rentenieren. Bij de oudersdomsi slechts een bodempensioen wa zal een aanvullend bedrijf spensio nen te worden toegevoegd. Het baar en hoger onderwys achtte nog altijd voor de werknemers afgesloten. Wat betreft de huidige loot meende de heer Van Tilburg te vaststellen, dat het produktivii terium economisch gezien onjuii technisch gezien onhandelbaar. I gering is zowel op de stoel van lege van Ryksbemiddelaars gaat als op die van de Stichting van beid. Primair moet volgens worden uitgegaan van de ondei lingsvrijheid van de bedryfs waarbij de taak van de regering dient te blijven tot bescherming algemeen belang. Er zal een pri en vooral een stevig kartelbele de overheid moeten worden geve Spreker deelde in dit verbat dat er in beginsel zeer vergaand eenstemmig bestaat tussen de dt centrales, hetgeen een hernieuw gezind optreden betekent. Hij bei aandrang om tussentyds een pende CAO te herzien, nu de p viteit onvoorzien hoog is gestt kan het N.V.V. zich dan moeilijk een staking scharen, wanneer d uitgesproken politiek karakter Maar men zal in het oog moelf den, dat een loonpolitiek samen* sen regering en bedrijfsleven alk gelyk is, indien er wederzyds wen bestaat. De heer Van waarschuwde de regering niet ti gaan in haar pogen de levensa de vakbeweging dicht te knype Pokkenepidemie in J» In Wongiri in Midden-Java zj verluidt 70 mensen aan pokkei leden en hebben 700 anderen di opgelopen. De gouverneur van de prov met 59 dokters en medisch person het getroffen gebied gegaan. In andere streken van Middj heerst dysentrie. 21 van de 800 p» zouden aan de ziekte bezweken! Rondom de veemarkt Op de gebruiksveeafdelingen was in de afgelopen week de toestand vry sta biel. Het aanbod van vers gekalfde koeien nam wat toe en de goede produktie- beesten konden behoorlyk en minstens pryshoudend worden geplaatst. Met de minder geschikte soorten bleef de markt in het algemeen een stroef verloop hou den, doch voor lagere pryzen kon men niets kopen. Ook niet op de vare markt, waar de vraag echter zeer kalm was en men heel weinig bepaald beste exempla ren toonde. Het zoeken is naar een niet te oud beest, waar nog flink wat melk onder zit, zodat het vóór het de vetweiden in gaat, op zyn minst het kostgeld betaalt. Bij de jonge dieren was de stemming ook vrij rustig, doch ook daar kon men voor lage prijzen niet terecht. In de noordelijke provincies is de vraag naar kalfvee en jonge beesten voor export vry levendig, waardoor het goede kalfdragende vee bepaald duur is, voornamelijk het stamboekvee. Het aanbod van slachtvee was in de eerste helft van de week vrij groot. Vooral Rotterdam was men meer dan 1300 stuks op de maandagmarkt te ruim voorzien voor een vlotte handel. De be tere kwaliteiten kon men echter wel goed verkopen, doch voor de rest liepen de pryzen gemiddeld 5 cent per kg. lager af dan de week tevoren. In de loop van de week was de vraag .echter even williger. Vooral hier op de NVVnog "geen oordeel heeft over de Leidse markt werd het slachtvee goed en wat duurder opgenomen. De vlees groothandel is deze week even beter ge weest dan de voorgaande, zodat vrywel alle voorraden werden opgenomen en de prijzen een tikje aantrokken. Op de vette kalverenmarkt was het aanbod redely k en in overeenstemming met de vraag, welke zowel voor export als voor het binnenland behoorlijk kon worden genoemd, zodat de pryzen op het niveau van de vorige week bleven staan. Ook de prijzen voor nuchtere kalve ren vertoonden vrywel geen wyziging. In de wolveesector was zulks echter wel het geval. De inzet was deze week goed pryshoudend en de latere markten gaven duidelyk hogere pryzen te zien. Vooral op de Leidse markt was de wol- veemarkt zeer willig en lagen onze no teringen zeker van f. 3.- tot f. 5.- per stuk boven die van de week tevoren. Voor export werd in hoofdzaak voor Frankrijk gekocht, waar dit najaar aan merkelijk meer werd gekocht dan an ders. Ook voor België was men aan de markt, zodat de pryzen voor de binnen landse consumptie momenteel in feite te hoog liggen en aan de grote slacht huizen dan ook voor binnenlandse be stemming niet veel wordt geslacht. De varkenspryzen zyn deze week een tikje onder druk gekomen, hetgeen ech ter van weinig betekenis was. We no teerden voor de slagersvarkens rond f. 1.90 en voor zeer beste kwaliteit een paar cent er boven, terwijl voor de zwaardere soorten tussen f. 1.80 en f. 1.86 per kg. levend gewicht taald. Zouters f. 1.72 - f. 1.80 en si) gen f. 1.60 - f. 1.70 per kg. gewicht. De geslachte pryzen va: van f. 2.25 - f. 2.36 per kg. als delde. Lopers en biggen konden prijzen worden opgenomen, met delijke handel. De paardenmarkt was voor d paarden vast, overigens vrijwel anderd. Weer varkens naar Fre Na slechts enkele dagen van ten zyn de pryzen van vaf Frankryk weer op voldoende ba komen om de import van dit toe te laten, waardoor de U beurs j.l. zaterdag aanzienlijk en duurder was. Ook was het zeer kort, zodat de prijzen ga> opliepen. Men besteedde op levering va den voor de slagersvarkens in slacht gewicht van 69—90 kg. f. 2,42. In het geslacht ge wie 91—100 kg f. 2.35—f. 2.36 en in slacht gewicht van 101110 kg f. 2,31 franco levering slachthuis De zwaardere soorten werden uitsluitend per kg. levend gewic kocht tegen f. 1,93f. 1,95 en de zeugen tussen f. 1.64 en f. 1,7" met 4 kg. tarra.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 8