Alpheuse Boys neemt de leiding over van Z.L.C., dat van M.M.O. verloor HVL klopt concurrent DES in fraai gevecht Zuidslaviër Ivkov is blakend van strijdlust SCYLLA-SPELERS KONDEN NIET VOLDOENDE OEFENEN J. V. Dijk vierde Achtmaal" te Auto kruiste weg van Olympisch skikampioen 1 MAANDAG 16 JANUARI 1961 Voetbal in de afdeling Leiden (Van onze LVB-medewerker) Alphense Boys heeft gisteren de leiding overgenomen van Z.L.C. De Alphenaren wonnen zelf met veel pijn en moeite in Katwijk met 2 van K.R.V., terwijl de Leidenaars bij M.M.O. met 43 in het Hoog- madese zand beten. In Voorschoten zal men ook wei dankbaar geweest zijn voor deze misstap van Z.L.C.want daardoor en door de 0-5 pildie het zelf L.D.W.S. te slikken gaf, kon S.V. L.V. zich in de hoogste regionen handhaven. Op de tweede plaats! In de onderste regionen bleef de si tuatie ongewijzigd, mede door de 02 nederlaag, waarmee St.-Bernardus nog wel op eigen terrein tegen Rijp- wetering genoegen moest nemen. De stand was al met de rust bereikt. De thuisclub was niet beslist de mindere, maar de afwerking ontbrak. Wellicht omdat schutter Bosch nu als spil zijn krachten aan de verdediging moest wij den. Bovendien stonden paal en lat enkele malen succes voor de thuisclub in de weg. KJt.V. blijft echter op de onderste sport van de ladder staan, daar de Kat- w ij kers er niet in slaagden Alphense Boys te verslaan. Toch is het verschil kleiner geweest dan men met het oog op de ranglijst zou mogen verwachten. K.R.V. was in de eerste helft zelfs iets meer in de aanval en wist dat dankzij linksbuiten De Goey ook in een doel punt uit te drukken. In de tweede helft waren de Alphense gasten sterker, maar het duurde toch nog tot de 22ste mi nuut eer Wim van Rijn gelijk kon ma ken. En zes minuten voor het einde werd het vonnis over K.R.V. geveld. Rechtsbuiten Sluijs produceerde toen het doelpunt, dat Alphense Boys volle winst en de bovenste plaats bezorgde. Het „grote" treffen Het „grote" treffen in deze afdeling speelde zich in Hoogmade af, waar Z.L.C. al meteen een uiterst zure appel kreeg gepresenteerd, want reeds in de tweede minuut stond de Leidse doelman met een triest gezicht naar de ba lte vissen, die Peter Witteman in het net had ge deponeerd. Z.L.C. voelde er echter niets voor zich zomaar gewonnen te geven en voor de Leidenaars scheen de zon weer toen Jan Aberhand en Henk de Bolster de balans in hun voordeel hadden ge bracht (12). Het stuivertje wisselen duurde voort, want de thee werd dank zij Witteman en Nico de Dubbelde met een 32 voor de thuisclub bereikt, die daarna de winst niet meer uit handen gaf. Jan Jansen maakte er na de rust nog 42 van. Op het zware, moeilijk be gaanbare terrein ploegden de beide teams zich vermoeid naar het eindsig naal, dat door toedoen van Aberhand met 4—3 bereikt werd. Voorschotense successen LJ5.W.S. heeft het S.V.L.V niet moei lijk kunnen maken. Door H. Kooijman en G. Roodakker liepen de Voorscho tense gasten al spoedig uit naar een 0-2 voorsprong. Zelfs een strafschop, die Van Hal mocht nemen, toen Lam boo de bal uit het doel haalde, nadat doelman Weenink was gepasseerd, kon LJD.W.S. niet aan een doelpunt helpen. J. Kooij man (2 x) en Hakker brachten de gas ten naar een zeker verdiende, maar niettemin geflatteerde 0—5 zege. De andere Voorschotense ploeg in deze afdeling Rouwkoop deel het ook goed. In Stompwijk bleef het de Boys met 13 de baas. Uit een strafschop kon Verhagen de Voorschotenaren aan de leiding brengen, rechtsbuiten Wedu- wer vergrootte de afstand tot 0—3. In de tweede helft verdedigden de gasten hun voorsprong met succes. Alleen Olie hoek slaagde erin een bres in hun hechte defensie te knallen (13). Alph. Boys 712 Rouwkoop 86 SVLV 812 Stompw. B. 75 ZLC 8—12 LDWS 8—4 MMO 7—10 St.-Bern. 6—3 Rijpweter. 7— 8 KRV 8—2 Woubrugge liet zich verrassen door NS A Rouwkoop had nog moeite met onvolledig Sleutels Slechts twee ontmoetingen zaterdag middag j.l. in de eersteklas van de af deling Leiden, maar toch nog één ver rassende uitslag. Tenminste, niet veel ingewijden zullen een zege van NSA bij Woubrugge verwacht hebben. In de eer ste helft zag het er ook niet naar uit. De gastheren speelden beter en drukten dat via een fraaie kopbal van Bas de Wit in een 10 voorsprong uit. Maar na de thee daalde het spelpeil aanzienlijk. Aanvankelijk bleef Woubrugge nog wel sterker, maar toen de aandacht van de defensie even verslapte, maakte Boxma daar handig gebruik van (11). Wou brugge zette toen alles op alles om als nog volle winst te forceren, maar de klap kwam daar waar hij niet verwacht werd en eigelijk ook niet verdiend was: Redegeld passeerde de verdediging van de thuisclub, inclusief doelman Wijs man (1—2). De punten gingen naar Alphen aan den Rijn... Rouwkoop heeft zich zo niet laten verrassen maar de 21 zege op Sleutels was bepaald niet imponerend. De gas ten begonnen met negen man. Logisch, dat Rouwkoop sterker was. Maar de doelpunten bleven uit. Zo konden de negen gasten zelfs door hun linksbinnen de leiding nemen (01). Maar Rad- staake zorgde er toch voor, dat deze blamage voor de rust was uitgewist. In de rust was er nog een Leidenaar bijge. komen ,maar die tien man konden toch niet verhinderen, dat Rouwkoop druk bleef uitoefenen. Maar het was pas kort voor het einde, dat Pim van Ommen met een hard schot eindelijk de zege veilig kon stellen. Hazersw. B. 7—12 TAW 6—6 Koudekerk 7—12 Alphia 5—5 Rouwkoop 812 VVSB 73 Woubrugge 7— 8 Sleutels 83 NSA 6— 6 Kagia 7—1 Teijlingen in opmars In de tweedeklasse ziet het er naar uit, dat Teijlingen een hartig woordje zal gaan meespreken in de Strijd om de bovenste plaats. Gisteren wonnen de Sassemmers de uitwedstrijd tegen Leid se Boys met overtuigende cijfers 04. Unitas stelde bij VTL teleur door met 11 gelijkspel uit de bus te komen. Ook Weteringse Boys zorgde voor een teleur stelling door voor eigen publiek met 13 van het Zoeterwoudse SJZ te ver liezen. VVOA verbeterde de positie door met 32 van hekkesluiter VNL te win nen. UDO 813 Leidse Boys 87 Teylingen 7—11 VN A 7—6 Unitas <L) 9—11 WOA 7—5 Weter. Boys 8— 9 VTL 7—2* SJZ 7— 8 VNL 8—2 Twee winstpunten in mindering we gens staken van een wedstrijd. Wassenaar-defensie was niet op dreef (Van onze correspondent) Vijfmaal heeft Wassenaar-doelman Pesch gisteren de bal uit het net moe ten halen. Daar zorgde de schutterij van Westerkwartier voor en ook hijzelf. Want de overigens over prima kwalitei ten beschikkende doelman, ging bij en kele treffers niet geheel vrij uit. Boven dien schoot Dik Verboon nog een keer in eigen doel, hetgeen niet bepaald stimu lerend werkte voor het zelfvertrouwen van de Wassenaarse verdedigers. Al vrij spoedig namen de Hagenaars het spel in handen. Zij sneden met de eerste aanvallen al gemakkelijk door de onzekere Wassenaar-defensie. De Haag se midvoor liet Pesch de eerste treurige gang naar het net maken. Voor de twee de treffer zorgde de Westerkwartier- rechtsbuiten. Toch kwam Wassenaar voor rust nog op gelijke hoogte. Van Eijk maakte de beide doelpunten: 22. En zowaar direct na de thee schoot Heins zijn ploeg naar een 23 voor sprong. Uit een strafschop werd de stand op 33 gebracht. Dit bracht de Wassenaar-verdedigers zo van hun stuk, dat Wester kwartier gevaarlijk tot voor het heiligdom van Pesch kon opdringen. Boon zorgde er toen voor, dat de gastheren de leiding heroverden: 43. De Haagse aanvals leider voerde die stand op tot 53. Klinkhamer maakte tenslotte de neder laag draaglijker door het vierde Was senaarse doelpunt voor zijn rekening te nemen. De spelers van DOS en Enschede kijken in gespannen aandacht naar doelman Frans de Munck: zal hij het leer stoppen Tafeltenniscompetitie ....en verloren kansloos van Smash met 8—2 Het feit, dat de Scylla-spelers door een zaalverbouwing niet be hoorlijk hebben kunnen oefenen, is van invloed gebleken op de ont moeting in de ereklasse tegen Smash. Alleen Van der Laken kon in de enkelspelen de Leidse eer redden. Een overwinning in het dubbelspel leverde het tweede punt op. Verkerk verloor van Schonemeyer, Van Zoelen liep vergeefs storm op het hechte defensie-bolwerk van Kenter en Van der Laken was te onvast om de aanval van de bijzonder goed op slag zijnde Habes te kunnen overnemen. De Am sterdammer Kenter liet het in de partij tegen Verkerk lakoniek tot een prik- duel aankomen en met 21-17-21-14 streek de Leidenaar de vlag. Uit pure wanhoop probeerde Van der Laken het tegen Schonemeyer eens met verdedigen, maar ook dit bracht geen winst (21-16, 21-12). Vrij snel was de helft van de partijen gespeeld en Smash had zonder al te veel moeite reeds de halve winst bereikt: 5-0. Ook de taaie vechter Van Zoelen kon het getij niet doen keren. Habes was ongenaakbaar en bracht de stand op 6-0. Het enige Leidse tegen- punt kwam voort uit een fraai duel tussen de consequente verdediger Ken ter en de aanvaller pur sang Van der Laken. Het lage tempo van de Amster dammer gaf Van der Laken de gele genheid rustig zijn aanval op te bouwen in de zekerheid, dat een minder zuivere slag niet meteen met een rake smash zou worden afgestraft. Bij de stand 20-20 drukte de Scylla- speler door. Hij won de game met 22-20. De tweede game won Kenter onbedreigd met 21-11, maar Van der Laken liet er in de derde en beslissende game geen gras over groeien. De eer was gered: 6-1. Habes voerde de stand op tot 7-1 ten koste van Verkerk en Schonemeyer klop te Van Zoelen met 15-21, 21-18, 21-15. Van Zoelen en Van der Laken bepaalden de eindstand op 8-2 door een zege in het dubbelspel tegen het duo Schone- meyer-Kenter. TreffersDecos 4—6 Docos begon de tweede competitiehelft met een benauwde zege op Treffers: 6-4. Mart van Dijk grote man bij Foreholte (Van onze correspondent) Een feller op winst spelend Foreholte heeft de kans op een betere toekomst tegen het bezoekende Alphia met beide handen aangegrepen. Onbetwist was het dit keer de grote dag van Mart van Dijk, die met zijn vier treffers een bijzonder groot aandeel had in de 51 zege van de Voorhouters. Toegegeven moet wor den, dat de Alphia-doelman Rietveld het hem enkele keren niet al te moeilijk heeft gemaakt. Spoedig na de aftrap kwam Foreholte fel in de aanval en moesten Uithol c.s. alle zeilen bijzetten om erger te voor komen. Dit gelukte tot in de twintigste minuut. Toen trok linksbinnen Mart van Dijk de bal scherp in de richting van het Alphia-doel. waar Rietveld volko men verrast werd: 10. Even later werd het 20, toen een kopbal van Van Dijk opnieuw doelman Rietveld te machtig was. Alphia bleef dapper volhouden. Toen het echter nog voor de rust, opnieuw na een zwak ogenblik van doelman Rietveld, 30 werd (hij liet de bal na een tam schot van Mart van Dijk on der zijn lichaam doorrollen) leek de zaak voor de Heulbewoners hopeloos. Het werd in de tweede helft nog er ger, doordat de gastheren, dank zij een mooi maar houdbaar schot van Mart van Dijk, aan een 40 voorsprong kwa men. Pas daarna redde Klos voor Alphia met een vleugelschot de eer. Piet van Wouw zag zijn harde werken tenslotte nog met een doelpunt beloond, waarmee hij de eindstand op 51 bepaalde. Ook spil Piet van Dijk had dit keer een groot aandeel in de Voorhoutse overwin ning. Hoogovenschaaktoernooi De Zuidslavische grootmeester Ivkov, die destijds uit Berg en Dal werd teruggeroepen in verband met de kwestie Uhlmann, is blakend van strijdlust naar Bever wijk getrokken om daar eens te laten zien, wat het zone-toernooi door zijn afwezigheid aan kwaliteit heeft gemist. Uhlmann zelf mocht dan met officieel vertoon worden ingehaald, de lauweren zouden voor Ivkov zijn. De Zuidslaviër maakte dit weekeinde een fors begin met de uitvoering van zijn Uitslagen Derde ronde, grootmeestergroepUhl- man (O.-Dld.)— Larsen (Den.) 0-1; Don- ner (Ned.)Olafsson (IJsland) 0-1; Van Scheltinga (Ned.)Barendregt (Ned.) VzVz\ Gereben (Israël)Gruenfeld (Oostenrijk)VzIvkov (Z.-Slavië) Van den Berg (Ned.) 10. Mees ter groepWade (Nieuw-Zeeland) De Rooi (Ned.) 0-1; Kottnauer (G.-B.) Bink (Ned.) afgebr.; Tan (Indonesië) Bozic (Z.-Slavië) Vz\ Kramer (Ned.) Langeweg (Ned.) 01; Perez (Spanje) Durao (Portugal) 01. Damesgroep: mevr. Vreeken (Ned.) mej. Muller (Ned.) 10; mevr. Heems kerk (Ned.)mej. Sinka (Hong.) 10; mevr. Timmer (Ned.)mej. Broerse (Ned.) 10; mevr. Van Aalst (Ned.) - j mej. Jovanovic (Z.-Slavië) 01; mevr. eerzuchtige plannen. Zaterdag versloegVan der Veen (Ned.)_mevr Chaude de hij met wit Van den Berg en zondag j silans (Fr.) 0—1. moest de Oostenrijkse veteraan Gruen-j vierde ronde: Grootmeestergroep: Lar- Toen Van Veen in de openingspartij na veel inspanning toch van Heemskerk had gewonnen (14-21, 21-19, 18-21), leek alle vechtlust bjj de gastheren geweken. Van Ruiten verloor van de niet byster op slag zijnde Steenbergen en 1' Amie van Bakker. De stand werd 5-0 in het voordeel van de Leidenaren door over winningen van Van Veen op Van Rui ten en Bakker op Heemskerk. l'Amie gaf het echter niet op. In een fel driegames- duel bracht hij Steenbergen op de knie ën en hield zo de kans open op een gelijkspel. Bakker maakte een einde aan die illusie. Van Ruiten was het slacht offer. Treffer kwam nu opeens los. l'Amie overtroefde het vastheidsspel van Van Veen, Heemskerk verdedigde elke kleine voorsprong hardnekkig en ook in het dubbelspel trokken de gastheren aan het langste eind. Maar Docos keerde met de volle buit terug. Amateurs gaan zich ook voorbereiden op interlandprogramma Ook de Nederlandse amateurs gaan zich voorbereiden op het komende in terlandprogramma. Zestien amateurspe lers zijn uitgenodigd om vandaag in Utrecht een contactbijeenkomst en woensdag 25 januari in een nader aan te wijzen plaats een centrale training onder leiding van Pepi Gruber bij te wonen. De spelers zyn: Doel verdedigers: Hooymans (Blauw Zwart) en Van Zanten (ZAC)achter- spelers: Potter (PSV), Quadackers (Hoensbroek) en Werdens (Sittardia); middenspelers: Molenaar (KFC), Mul (NAC) en Treuren (CW)voorhoede spelers: Tabeln (CEC), Geraats (Sp.cl. Irene), Bart Hainje (Heerenveen), Li- bregts (Excelsior), Lukken (De Spech ten), Roovers (TSC), Roseboom (Ede) en Sollner (Alcides). De eerste interland, die voor de Ne derlandse amateurploeg op het program ma staat, is de wedstrijd tegen Frank rijk, op 3 april (2e paasdag) in Amiens. Vreemde arbiter Arbiter Tokkie uit Den Haag, de aangewezen arbiter voor de wed strijd Lugdunum 2Archipel 2 (res. 3e-klasse A) had er gistermorgen kennelijk niet veel zin in. Toen hij 's morgens om 10 uur op de Haar lemmervaart arriveerde vond hij het hoofdterrein „geen veld om op te spelen". Toch was het veld prima bespeelbaar. Na lang praten werd er gespeeld, zij het dat de heer Tokkie de verantwoording daarvoor op de schouders legde van Lugdunum Direct na de rust wees hij Archipel een strafschop toe, waartegen de heer Ruitenbeek, de grensrechter van Lugdunum, protesteerde. Hier in vond de heer Tokkie vervolgens aanleiding om de wedstrijd te sta ken. Toch werd de wedstrijd in de beste verstandhouding gespeeld. Wéér werd er gepraat, met het ge volg dat de wedstrijd alsnog werd uitgespeeld. Alleen de heer Ruiten beek mocht niet meer meedoen. De eindscore werd 33. Er is niets ge beurd, alleen de houding van de heer Tokkie deed wat vreemd aan! feld eraan geloven, zodat Ivkov na vier ronden de leiding heeft met drie punten en een afgebroken partij. Veilig is die koppositie echter niet, want ook de Deense Bent Larsen wil hoge ogen gooien na zyn teleurstellend optreden in Berg en Dal. En juist de afgebroken par ty LarsenIvkov uit de tweede ronde staat slecht voor de Zuidslaviër, zodat deze wellicht nog wordt voorbijgestreefd door zijn Deense tegenstander, die ook nog een hangpartij heeft tegen Van den Berg. Over de kansen in deze laatste partij zyn de meningen verdeeld, het geen inhoudt dat Van den Berg niet be hoeft te verliezen. Volleybalcompetitie In een aantrekkelijke en zeer spannende strijd zijn onze stadge noten erin geslaagd een 13 overwinning te behalen op één van de medegegadigden voor de titel, DES 2. Uitgezonderd een ernstige inzinking in de derde set heeft HVL uitstekend gespeeld. Het zou dan ook onredelijk zijn één of meerdere spelers te noemen, daar HVL de uiteindelijke zege juist aan haar ploegverband te danken had. Direct na het begin namen de Hage naars een 30 voorsprong, maar lang zamerhand kwam HVL er beter in en nam geleidelijk aan het initiatief over. Met gevarieerd aanvalsspel werd de DES-verdediging uit positie gespeeld, hetgeen in een 913 voorsprong resul teerde. De Haagse ploeg gaf de stryd nog niet op en liep punt voor punt in. DES kwam op 1313, waarna zich een minutenlange strijd ontspon om de lei ding. Het was HVL, dat een 1314 voor sprong nam en ook een time-out kon DES toen niet meer redden (1315). Ook in de tweede set moest HVL een aanvankelijke 64 achterstand weg werken. Tot 611 liepen onze stadge noten uit, waarna DES weer een gewel dig offensief lanceerden, De Hagenaars, die de HVL-verdediging deze avond in topvorm ontmoetten, schakelden meer en meer over op de tactische smash en dat leverde punten op. Het werd 1111, voordat HVL haar verdediging had kunnen reorganiseren, die nu weer haar aanval van uitstekende passes en set ups voorzag. Met 12—15 schreef HVL ook deze set op haar naam. In de derde set kreeg HVL na een aanvankelijk ge- lijkopgaande stand (22) een flinke in zinking. Met harde zijdelingse opslagen stelden de Hagenaars HVL voor te grote problemen. Bij de stand 102 pas lukte het de rood-witten de service te door breken. En vol elan begon HVL te trach ten haar achterstand weg te werken. Tot 117 liep HVL in; de achterstand was echter te groot en met 158 won DES de set. De vierde en beslissende set was ver reweg het spannendst. Om ieder punt werd gestreden, maar het lukte geen van beide ploegen om een voorsprong groter dan twee punten te nemen. We noteerden 77, 99 en zelfs 1212. Nog had geen van beide ploegen beslissend voordeel weten te krijgen. Twee floater- services brachten HVL op 1214. Nog éénmaal kwam DES terug tot 1314, waarna HVL de stryd in haar voordeel besliste (1315). Een daverend applaus van het heus toch wel wat gewend zijnde Haagse publiek was voor beide ploegen een ten volle verdiende belo ning. senVan den Berg afg.; GruenfeldIv kov 01; BarendregtGereben OlafssonVan Scheltinga VaUhl mannDonner Meestergroep: De RooiDurao 10; LangewegPerez afg.; BozicKramer 01; BinkTan 01; WadeKottnauer 0—1. Damesgroep; mej. Muller-mevr. Chau de Silans 01; mej. Jovanovicmevr. Van der Veen 10; mej. Broersemevr. Van Aalst Vi—Vz\ mej. Sinka—mevr. Timmer afg.; mevr. Vreekenmevr. Heemskerk Vz. Standen 1. Ivkov 3 punten en 1 afg. partij; 2. Larsen 2 punten en 2 afg. part.; 3. 4. en 5. Olafsson, Van Scheltinga en Gruen feld allen 2 punten; 6. Van den Berg VJ> punten en 1 afg. part.; 7. Donner 1M> punten; 8. en 9. Uhlmann en Barendregt beiden 1 punt uit 3 partijen; 10. Gereben 1 punt. Meestergroep: 1. De Rooi 3 punten; 2. en 3. Tan en Durao beiden 2J/£ punten; 4. Kottauer 2 punten en 1 afg. partij uit 3; 5. Kramer 2 punten; 6. Wade IV2 pnt; 7. Langeweg 1 pnt en 1 afg. p. uit 3; 8. Perez 1 pnt en 1 afg. p.; 9. Bozic 1 pnt; 10. Bink U pnt en 1 afg. partij. Damesgroep: 1. mej. Jovanovic 3Vz pnt; 2. 3. 4. mevr. Chaude de Silans. mevr. Vreeken en mevr. Heemskerk allen 3 pnt; 5. en 6. mej. Sinka en mevr. Timmer bei den 1 Vz pnt en 1 afg. party; 7. mevr. Van Aalst 1% pnt; 8. mevr. Van der Veen 1 pnt; 9. en 10 mej. Broerse en mej. Mul ler beiden punt. Van het ivielerfront VOLLEYBAL RE VA zegevierde in Luxemburg Het Amsterdamse „Reva" heeft de za terdagavond te Luxemburg gespeelde volleybalwedstrijd in het toernooi om de Europese beker tegen de Luxemburgse kampioensploeg CAL gewonnen met 30 (15—7, 15—8, 15—3). De Nederlanders, die door hun betere techniek zowel aanvallend als verdedi gend superieur waren aan hun tegen standers, veegden al spoedig de vraagte kens over het mogelyke eindresultaat weg. Zy namen het initiatief in handen en alle pogingen, die de Luxemburgers mochten aanwenden om 't spel tot zich te trekken, stuitten af. De Amsterdammers zegevierden ook zondag, in de tweede wedstrijd, met 30 over de Luxemburgers, die, hoewel de cij fers het niet uitwijzen (15—2, 152, '154) ditmaal beter partij gaven. Bert Zoet had pech en werd vijfde Op een zéér zwaar parkoers (20 km.) werd te „Achtmaal" in Noord-Brabant een internationale cycle-cross verreden waaraan o.m. werd deelgenomen door de Swift-renners Bert Zoet en Nol Kloos terman. Laatstgenoemde deed het als pas tot amateur gepromoveerde renner niet slecht en in dit geselecteerde gezel schap - er mochten slechts 30 renners aan de start verschijnen - eindigde hij op de zevende plaats. De comingman uit Sassenheim (Bert Zoet) reed een voortreffelijke koers en slechts door het feit, dat hy vier ronden vóór het einde band- en pedaalbreuk kreeg, verspeelde Zoet de leiderspositie. In de vele minuten nodig voor reparatie gingen hem vier renners voorbij, Lw. Van Looyen, Ruttenberg, Michielsen en de weer herstelde Jan van Dyk uit Lisse, die óók in deze volgorde over de meet gingen. De onfortuinlijke Sassenheimer werd vijfde, gevolgd door G. Post en zyn clubgenoot Kloosterman. De nieuwelingen reden 16 km. Hier was de uitslag: 1. Verstappen (Den Haag), 2. Goud (Dordrecht) en 3. de 17- jarige Swiftrenner Bert Smit uit Sassen heim. Ook bij de adspiranten (8 km.) was er een Leids succes want Peter de Jong werd hier winnaar. SELECTIEWEDSTRIJD Zondag a.s. wordt in Rotterdam (Kra- lingse Bos) een internationale cross ver reden. Hier starten alle favorieten op cross-gebied. Deze wedstryd geldt tevens als selectie voor de Nederlandse afvaar diging naar de wereldkampioenschappen cycle-cross in Duitsland. Van de Leidse Swift-Combinatie ko men aan de start B. Zoet, N. Klooster man, A. Prangers, W. v. d. Berg en P. v. d. Berg. Verder starten nog bij de nieuwelingen B. Smit, C. Kloosterman. B. Wolswijk, P. v. Engelen, C. v. d. Hulst en B. Kerkvliet, terwijl de adspiranten vertegenwoordigd zullen worden door Peter de Jong, J. van Beek en Wessel- man. 6e COMPETITIERIT De 6e competitierit cycle-cross in Noordwijkerhout had het volgende re sultaat: Amateurs (16 km.) 1. W. v. d. Berg 44.08 sec., 2. P. v. d. Berg; Nieuwe lingen: 1. G. v. d. Hulst 43.22 sec., 2. A. Wolswijk, 3. 13v. Engelen, 4. B. Kerk vliet, 5. C. Kloosterman; Adspiranten (8 km.) 1. Wesselman, 2. J. van Beek, 3. B. Bakvis. Een wel zeer merkwaardig onge val, waarvan de Olympische kam pioen in de Noorse combinatie, de Duitser George Thoma de dupe werd, had plaats tydens de trai- ningswedstryden op de schans van Le Brassus. George Thoma, die bezig was met enkele proefsprongetjes, zag op het moment dat hij de schans verlaten had en met zyn skies de bodem van de uitloop beroerde, zijn weg ge- kruisd door een auto. Het gevolg van de flinke botsing waren tal rijke lichte verwondingen aan ge laat en lichaam en een zware ver stuiking aan de rechter voet, hetgeen de onfortuinlijke skispringer op een maand rust komt te staan. DTTC-toernooi trok 400 deelnemers Het tafeltennistoernooi van de ver eniging DTTC, dat gisteren in de bui tensociëteit te Deventer werd gehouden, heeft ongeveer 400 deelnemers getrok ken. De Belgische topspelers en -speel sters lieten verstek gaan in verband met moeilijke treinverbindingen. De uitslagen van de finales zyn: da mesenkelspel Rosemarie Gomolla (Did) wint van Aukje Wynia (Rotterdam) 218, 2119, 2115; herenenkelspel Bert Onnes (Amsterdam) wint van Herbert Gomolla (Did) 21—16, 21—19, 1721, 2523; dames dubbelspel Nellie Visser en Aukje Wynia (Rotterdam) winnen van Rosemarie en Sylvia Go molla 2118, 2110; heren dubbelspel Herbert Gomolla en Jaap van Hummel winnen van Frans Schoofs en Bert On nes 19—21, 21—18, 21—18; gemengd dubbelspel Marian Perton en Bert On nes winnen van Rosemarie en Herbert Gomolla 21—17, 21—17. Tafeltennis-uitslagen Ereklasse: AMVJ 2—AMVJ 1 2—8; BatswingersElan 82Maasstad- Treffers 7—3; PSV—Nedlloyd 5—5; SmashScylla 82. De stand is: AMVJ 1 11—19; Nedlloyd 11—18 Smash 11—18; Wibo 10—14; Bat swingers 1112; Maasstad 1110; Scylla 11—9; AMVJ 2 11—8; PSV 11—8; Tref fers 11—4; Elan 11—0. Hoofdklasse A: OTTCMaasbree 37; DDC—Luck Raek 3—7; UBTV—Bat swingers 3 82. Hoofdklasse B: TreffersDOCOS 46; OlympiaNedlloyd 2 73; Batswingers 2 —DTTC 0—10; UBTV 2—Smash 2 6—4. Overgangsklasse G: A VGATYBB 2—8; AMVJ 3—Disnie 9—1; Nedlloyd 3 Smash 3 73; VTCMaccabi 64. SCHAATSENRIJDEN Henk van der Grift derde in Drontheim Onder byzonder slechte weersomstan digheden regen en een harde wind zyn in Drontheim schaatswedstrijden gehouden, waaraan de Nederlanders Wim de Graaf en Henk van der Grift deelnamen. Na de 1500 meter besloot de scheidsrechter de strijd te staken. Van der Grift, die derde werd op de 500 meter in 44.2, verraste op de 5000 meter. Hij werd achter de Noor Roald Aas tweede in de tijd van 8.52.7. De Graaf werd op beide afstanden respec tievelijk zevende en vijfde. De 1500 me ter, die verreden werd bij een tempera tuur van 6 tot 7 graden boven nul, werd gewonnen door Wim de Graaf in 2.51.6. Henk van der Grift eindigde hier als zesde. In het eindklassement staat de Noor Thomassen op de eerste plaats met 155.161 punten, gevolgd door zijn land genoot Aas (155.253 pnt.) en Henk van der Grift (155. 377 pnt.). ZWEMMEN Zeer matige tijden in Dordrecht De jaarlijkse wedstrijden om de Mer- wede-schalen, zaterdagavond in het Dordtse Sportfondsenbad gehouden, zijn gewonnen door de Amsterdamse verenigingen HDZ (dames) en het IJ (heren). De tijden waren bijzonder ma tig, zoals uit de voornaamste uitslagen blijkt: Dames: IOO meter schoolslag 1. Gretta Kok (HDZ) 1.20.9; 100 meter vlinderslag 1. Atie Voorbij (Naarden) 1.15.1; 100 m. vrije slag 1. Adrie Lasterie, (Naarden) 105.; 100 meter rugslag 1. Ria van Vel- sen (Zian) 1.12.2. Heren: 100 meter vrije slag 1. Linde mans (PSV) 60.0; 100 meter rugslag 1. Jiskoot (Merwede) 1.05-5; 100 meter schoolslag 1. Vriends (Surae) 1.15.6; 100 meter vlinderslag 1. Jiskoot (Mer wede) 1.05.5. Eindstanden dames: 1. HDZ; 2. Rob ben (Hilversum); 3. Naarden. Heren: 1. IJ; 2. Merwede; 3. RZC. Paul Peiuler behoudt zijn wereldtitel De 30-jarige ex-brandweerman Paul Pender heeft zaterdagavond met succes zyn wereldtitel in het middengewicht verdedigd tegen de 24-jarige Londense bokser en houder van de Britse titel, Terry Downes. Na 57 seconden in de zevende ronde stopte de scheidsrechter de ongelijke stryd om Downes voor een grotere afstraffing te behoeden. Downes moest zich in een ziekenhuis voor een diepe wond op de rug van zijn neus la ten behandelen. Pender, die alleen in de staten New York en Massachusetts, alsmede in Europa, als wereldkampioen wordt er kend, wil nu een gevecht tegen de win naar van de wedstrijd Gene Fullmer (de door de National Boxing Association er kende wereldkampioen)Ray „Sugar" Robinson, die 25 februari te Las Vegas wordt gehouden met de titel als inzet.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 10