weekreclame ra GRUYTER vmn halvepitijs Eisenhower zendt brief over Laos aan Neliroe Een landgenote bood vervalste „meesterwerken" te koop aan KIPPESOEP CUSTARD Altijd een kassabon voor 10°/o korting. Oók bij de weekreclames WOENSDAG 11 JANUARI 1961 President Eisenhower heeft een boodschap gezonden aan de Indiase premier Nehroe, waarin hij deze ervan op de hoogte stelt, dat hij een vreedzame oplossing wenst te vinden voor de kwestie-Laos, zo is gisteren in welingelichte kringen in Washington vernomen. Wat precies de inhoud van de boodschap was, wilden de zegslieden niet bekendmaken. Wel zeiden zij, dat het Amerikaanse standpunt erin werd bevestigd, dat de V.S. streefden naar een zodanige oplossing, dat de onafhankelijkheid van het vorstendom Laos ongeschonden zou blijven. Zijn er wel of geen Russen in Laos? in De onthulling van dit nieuws viel ongeveer samen met het be zoek van de Russische ambassa deur Mensjikof aan minister Herter van Buitenlandse Zaken. Het ge sprek, dat ongeveer drie kwartier duurde, ging over Laos. Het onder houd was door Mensjikof aange vraagd. De Russische ambassadeur weigerde te zeggen of hij voorstel len had gedaan. Hij zei slechts dat het een rustig gesprek was ge weest. De minister van Voorlichting van de pro-Westerse regering van Prins Boen Oem, Boeavan Norasing, heeft gisteren tijdens een persconferentie in Vientiane gezegd, dat Russische en Noord Vietna mese troepen tezamen met de troepen van de Pathet Lao in de buurt van de plaats Ban Nale in actie waren geko men. Deze mededelingen van de regering van Laos zijn echter in strijd met het geen leden van een Franse militaire missie op de Vlakte der Kruiken zou hebben waargenomen. Een woordvoer der van het Amerikaanse State Depart ment verklaarde, dat volgens de gege vens die het ministerie ten dienste staan zich geen Russische troepen in Laos be vinden. In Londen heeft een woord voerder van het ministerie van Buiten landse Zaken gezegd, dat er geen bewij zen waren voor de beschuldigingen van de Laotische regering. Generaal-majoor Poun Cout Sani- chan, opperbevelhebber van het Ko ninklijk Laotiaans leger, heeft gisteren verklaard dat tijdens het voorbije week einde twee regimenten Vietminh-sol- daten de Laotiaans-Noordvietnamese grens zijn overgestoken. Generaal Poun zei dat Vietminh- troepen hadden deelgenomen aan de aanval die hem en zijn soldaten uit de stad Nam Boe verdreven hadden. Nam Boe, gelegen aan de rivier de Nam Phoe, was een van de belangrijk ste stellingen van het Koninklijk Lao tiaans leger ter verdediging van de Ko ninklijke residentie Loeang Prabang. Voorstel van Cambodja Cambodja heeft voorgesteld een con ferentie over Laos te houden. Hieraan zou dan moeten worden deelgenomen door de ondertekenaars van de over eenkomst van Genève van 1954, de drie leden van de internationale commissie van toezicht, de V.S. en de buurlanden van Laos, in totaal 14 landen. De conferentie zou gehouden moeten worden in een neutraal Aziatisch land. De landen, die het Geneefse akkoord van 1954 hebben ondertekend zijn Frankrijk, de Sovjet-Unie, Noord-Viet- nam, China, Engeland, Cambodja en Laos. De leden van de internationale commissie van toezicht zijn India, Polen en Canada. Thailand, Zuid-Vietnam en Birma zijn de buurlanden van Laos. Retourtje MARS over 12 jaar Met atoom-raketten Dr. Albert Hall, technisch vice-pre sident van „Martin Co" heeft verklaard, dat de proefnemingen met door kern energie aangedreven raketten veel vlot ter z^n verlopen dan werd verwacht en dat het geen overdreven optimisme is om er van uit te gaan. dat daar om in een jaar of twaalf de men9 in staat zal zyn een reis naar Mars te maken en weer terug. Hij zei ook, dat het in een jaar of tien mogelijk zal zijn ruimtestations te bouwen, die op 500 km afstand van de aarde een baan zullen beschrijven die groot genoeg zijn op 50 mensen te herbergen. Martin Company is de bouwer van de gigantische Titan-raket en heeft voorts nog 50 andere contracten lopen voor diverse ruimteprojecten onder wel ke een programma tot bestudering van de uitvoerbaarheid van de veiligheids maatregelen die noodzakelijk zijn bij het gebruik van kernenergie als aan drijving voor raketten. Ook de bestu dering van de kosten van door atoom kracht aangedreven raketten en de con structie programma's er voor, worden door Martin bestudeerd. Dr. Hall zette een plan uiteen voor de bouw van een kern-raket, die de tweede trap zou vormen van een com binatie, waarvan de eerste trap een gewone chemische raket is. Deze kern raket zou een stuwdruk hebben van 700.000 pond, zodat er een nuttige la- Kongolese RTC zal waarschijnlijk géén oplossing brengen Er wordt hoe langer hoe meer aan getwijfeld of de ronde-tafelconferentie van Kongolese leiders, die op 25 januari is vastgesteld, in staat zal zijn de crisis in het land tot een oplossing te brengen, en of de conferentie nog gehouden zal worden in de vorm die president Kasa- voeboe zich voorstelt. Kasavoeboe's lievelingsplan zou geen enkel effect sorteren indien de samen stelling van de conferentie niet repre sentatief is voor geheel Kongo. Om deze reden heeft hij Joseph Ileo, de benoemde premier, naar president Albert Kalonji van Zuid-Kasal, en Al- bert Delvaux, een minister in het kabi- net-IIeo, naar de Katangese president, Moise Tsjombe, gezonden om deze twee over te halen aan de conferentie deel te nemen. De uitbreidende macht van Loemoem- ba-gezinde heersers in het oostelijk deel des lands zal zeker een belangrijk argu ment vormen om Kalonji en Tsjombe voor de conferentie te winnen. Maar tegelijkertijd wordt het twijfelachtig of vertegenwoordigers van de door Loe- moembisten beheerste gebieden de con ferentie zullen bijwonen. Hun geslaagde overneming van de provide Kivoe eind december heeft de Loemoembisten gewaagder ondernemin gen gedreven, zoals 't zenden van troe pen naar Manono, een stad in Noord- Katanga. Zij zijn thans meester in de helft van het land en het uitblijven van een succesvolle tegen-actie van de heersers in Leopoldstad heeft hen onge twijfeld het gevoel gegeven dat de macht van Kasavoeboe en Moboetoe aan het tanen is. ding van 15 ton mee zou kunnen wor den vervoerd met een snelheid die veel groter is, dan die welke voor kunst manen nodig is. Deze raket zou op Mars kunnen lan den, vandaar weer op kunnen stijgen, en kunnen landen op aarde. De originelen in Nederlandse collecties In het kunstschandaal, dat eind vorig jaar in Neurenberg is ontdekt, is thans het vermoeden bevestigd, dat hier sprake is geweest van vervalsing van schilde rden van Nederlandse meesters. In verband met deze aangelegenheid heeft de politie van Neurenberg kortge leden de 62-jarige Nederlandse, een in Bulgarije geboren kunsthandelaarster en haar zoon, een 39-jarige Oostenrijkse handelsvertegenwoordiger aangehouden. Van de zijde der Neurenbergse politie is thans medegedeeld, dat experts van Beierse staatsmusea hebben vastgesteld, dat het grootste deel van de 23 in beslag genomen schilderijen, waaronder z.g. werken van Van Gogh, Van Dijck, Corot en Terborgh vervalst was. De rest be stond uit onbelangrijke schilderijen. ZWARE STRAF VOOR POGING TOT MOORD De 19-jarige Nederlander Hans Be zembinder is door de jeugdrechter van Neurenberg-Fürth veroordeeld tot een verblijf van 8 jaar in een verbeterings gesticht, wegens poging tot moord en beroving. Bezembinder, die al een aantal malen met de wet in aanraking was gekomen, heeft bekend op 10 juli 1960 te hebben gepoogd de 53-jarige Johann Lang, een taxichauffeur in Neurenberg, te bero ven. Volgens het politierapport was de chauffeur door zijn aanvaller in de hals gestoken en ernstig verwond. Toen Lang op de claxon drukte om hulp te krijgen, nam Bezembinder de vlucht. Hij liftte naar Würzburg. Daar stal hij een motorfiets en reed ermee naar Frankfort, waar zijn benzine op was. Hij slaagde erin Hamburg te bereiken, waar hij, hongerig en zonder geld, zich bij de politie meldde. Bij zijn verhoor gaf hij de aanval op de taxichauffeur vlot toe. Hij werd naar Neurenberg overgebracht om daar te worden be recht. In de herfst van vorig jaar had de kunsthandelaarster zich, gelijk gemeld, tezamen met haar in Neurenberg wonen de zoon, in verbinding gesteld met be langstellende kunstminnaars in Neuren berg en hun de schilderijen als „orginele werken" aangeboden. Daartoe behoorde „De aardappeleters" van Van Gogh, dat zjj voor 250.000 mark (ongeveer 225.000 gulden) aanbood. „Bloemenveld", even eens van Van Gogh, en drie andere schilderijen kwamen voor 160.000 mark (f. 145.000) in het bezit van een Neuren- berger kunstverzamelaar. Twee van de zes Neurenberger kopers, die 17 van de 23 stukken verwierven, lieten hun aanwinsten door Nederlandse experts onderzoeken en schakelden, na een vernietigend rapport, de politie in. Moeder en zoon werden gearresteerd, toen zij op het punt stonden Neurenberg en de Bondsrepubliek te verlaten. Zij hadden nog vier schilderijen, waaronder „De aardappeleters" bij zich. De Amsterdamse handelaarster had tegenover de politie verklaard, dat alle door haar aangeboden schilderijen uit familiebezit afkomstig waren, doch de Neurenberger politie heeft in samenwer king met de Amsterdamse politie kun nen vaststellen, dat zy vyf der schilde rijen, waaronder Van Gogh's „Bloemen veld" voor een paar duizend gulden had gekocht. De originelen van de betrokken werken bevinden zich in Nederlandse I collecties. DEZE AANBIEDINGEN ZIJN GELDIG VAN 11 T/M 17 JANUARI 1961. WÊ^ WÊÊk HI M Elk derde pak Een van de meest gevraagde biscuits uit De Gruyter's bakkerij. Verse voor raad wacht op U In de winkeL Handige pakjes. Deze week 10 cent goedkoper. Leg wat geurige stukken In de linnen kast Kies uit Goudstreep, Bloemenzeep af Overvette zeep. Of neem Rody om Uzelf te verwennen I Dit is die heel bijzondere kippesoep, met het oplosbare krppevet-eitje. Een spedolitelt uit De Gruyter's soepfabriek. In 7 minuten kippesoep klaar op tafelI Voordeel 55 cent Elk iweede pak of CHOC. VLAPOEDER De fijne De Gruyter's Custard, die U zeker wel kent Giet eens Custard en Choc, vfapoeder naast elkaar in één vlaschaaL Dat staat zo leuk! SLEUTELTJES GEVRAAGD woongelegenheid of 2 kamers met keuken ln Lelden of om geving. Brieven bur. van dit blad onder no. 9746k. Poedeltje, tackel, keesje of ander rashondje gevraagd. Ook Siamese kater. Telef. 070-72793. Student zoekt werk voor zaterdagen. Br. onder no. 9803k bur. van dit blad. Katwijk aan Zee. Gevraagd 17 t/m 30 lunl kamers met kookgelegenheid voor 3 bejaar de personen. Aanb. met prijs opgave aan R. Westerveld. Bessemerlaan 58. Utrecht. Gevraagd thuiswerk, geeft niet wat. Heb geen kleine kin deren. Brieven bur. van dit blad onder no. 9764k. Jong artsengezin (1 kind) met verlof, zoekt voor enige maanden (on)gemeub. woon ruimte. Brieven p/a Haertgrink, Karei Doormanlaan 18, Oegstgeest, telef. 33625. Gevraagd voorkomend werk voor de woensdagmiddag. Za terdags de gehele dag door flin ke 1o] 20793 B RU-lnstructeur gevraagd, efst gepens. politieman of militair, voor enkele uren per dag. Aanmelden alleen heden avond. Rijschool Hendriks, Mare- 6lngel 37. Flink meisje gevraagd, dat zelfstandig kan werken van 9- 12 uur. Behalve zaterdag. Mevr. Veerman. Nassaulaan 48. Oegstgeest. Bus 1 of 2 halte Nassaulaan. Net meisje gevraagd voor halve dagen ln doktersgezin te Oegstgeest. 14-16 jr. Meerdere hulp aanwezig. Geen praktijk aan huls. Mevr. Goslings. Griethuysen- pleln 8, telef. 25678. Oudere weduwe, r.-k., zoekt voor direct op goede stand ka mers met of zonder pension ln Lelden of omg. Noordwijk, Kat wijk. Brieven met prijsopgaaf bur. van dit blad no. 18227k. Flinke werkster of net dag meisje gevraagd. Aanmelden: Kamperfoellepleln 6, Katwijk aan Zee. Gevraagd Jongen, 16 jaar, voor brood- en banketbakkerij. Coöp. „Ons Doel", v. d. Werf- straat 25. Geroutineerde gordynen- naaister vraagt thuiswerk. Br. bur. van dit blad onder no. 9804k. Nette liulp In de huishou ding voor 1 of 2 ochtenden per week gevraagd. Verdamstraat 58, Lelden. Aquarium gevraagd. Lengte 80 tot 100 cm. Opgave van prijs afmetingen, onderdelen enz. aan A. v. d. Oord, Maredijk 46- 48. telef. 22507. Rustige med. studente zoekt kamer omgeving Acad. Zieken huis met Kookgelegenheid. Per 1 febr. Telef. 21697. B| Wy kopen alle soorten oeken, romans, tijdschriften, enz. J Borsboom, Oude Rijn 23. Leiden, tel. (0'710) 21876 Inkoop goud, zilver en Ju welen tegen de hoogste waar de. Het adres waartoe D zich met het volste vertrouwen kunt wenden. Het Ringenhuis, Mors- straat 9, Lelden. Voor Oegst geest: Geversstraat 47 E Geroutineerde typistes en stenotypistes voor uitzending gevraagd. Gehuwd geen be zwaar .Snelle wekelijkse afre kening. Type-. Kopieer- en Adresseerlnrichtlng Van der Linden, Laminenschansweg 53. Lelden, tel 30065 Heeft U timmerwerk? Ook kleine reparaties. Vooraf vrljbl. prijsopgaaf. Telef. 31218. Bremmer vraagt antieke meubelen, koperwerk, krlstai, Saksische groepen, goud, zil ver, verder alle soorten an tiek Bremmer. Goegerrltst 1. Hoorngrammofoon, Speel doos Pathe, Edison e.a. te koop 154, Voorburg. Vrl. adm. personeel voor enige maanden gevraagd. Ook gehuwde dames komen in aan merking. Br. bur. van dit blad onder no. 18236k. B Nette bediende gevraagd, eftljd 18 Jaar. Automatiek Van Egmond, Heerenweg 5A, telef. 4597, Rijnsburg. R Gevraagd een verpleeghulp i 't Sonnehuys, Zoeterwoud- se Singel 67. Gevraagd eerste of tweede kapster, beslist goed kunnende werken. Voorschoten, telef. 2386 P. Boef, Schoolstraat 44. Na 6 uur Papelaan 41. S| Woonark of salonwagen te uur gevraagd. 2 slaapk. of 1 grote, 1 kamer, 1 keuken en w.c. Brieven onder no. 18233k bur. van dit blad. Leiderdorp. Te huur gevr. bedrijfs- of andere ruimte aan straatzijde, groot 20m2. Brieven -bur. van dit blad no. 9836k. Gedlpl. naaister vraagt naai werk buitenshuis of ln Inrich ting. Liefst voor halve dagen. Brieven bur. van dit blad. no. 9839k. Te koop gevraagd met spoed 2 tafeltennistafels. Moeten be slist wedstrijdformaat zijn. H.P.V. Katwijkerweg 5. Valken burg Z.-H., telef. 01718-3400. Na 17.00 uur telef. 01718-4445. Gevraagd 1 februari zelfst. vriendelijk meisje ln klein ge zin voor hele dagen (8.30-6 u.) zaterdag vrij. In staat om huis vrouw te vervangen en baby te verzorgen. Aanmelding na 19 uur. Mevr. W. Vriend-Vermeer, Burggravenlaan 147, telef. 31977 Jongeman tydeiyk werk zaam ln Leiden, zoekt kamer met pension op goede stand. Brieven onder no. 18235k bur. van dit blad. AANGEBODEN Dames, Uw hakken laten bekleden is niet meer nodig, mits U Uw hakken laat voor zien van de nieuwste hakbe- schermers. Het bespaart U veel geld en zijn ln 3 seconden klaar. De Concurrent. Noord einde 2 B. BPr(Jzen der schoenreparaties erenzolen en -hakken 4.50. Herenzolen 3.50. Herenhakkeu I.Uitgevoerd ln de beste kwaliteiten leder en rubber. De Concurrent. Noordelnde 2 B B Prijzen der schoenreparaties ameszolen en -hakken 3.50. Dameszolen 3.00. Dameshakken 50. 75. 1.00. Ook nylonhakken voor bovenstaande prijzen. De Concurrent. Noordeinde 2 B B Dameshakken, geheel nieu we, met bekleding, alle mo dekleuren f 5.Alleen be kleding, ook ln alle modekleu ren. De Concurrent, Noordeln de 2 B. Dames! Laat nu Uw schoe nen spulten ln de komende nalaarstlnten, f 3.50 per paar. Alleen voor gladiederen schoe nen. „De Concurrent". Noord einde 2 B. Verf nu zelf Uw schoenen met onze diverse najaarstlnten. o.a. koffiebruin, cognac en Tana gitzwart. De Concurrent. Noordelnde 2 B. Babycommodes, 16 stalen klapstoelen, 30 café- of zaal- stoelen, lnzinknaalmachlne, 2 armstoelen, bankje, 4 stoelen en schuiftafel, bureaus, ledi kanten, spiralen, opklapbedden tafels, linnenkasten, enz. Pluym, Morsstraat 54, Telef. 30008. Veel geld geven w|j voor al Uw gebruikte meubelen, tegen aankoop van een bankstel, hulskamer, woningtextiel enz. rechtstreeks van fabriek lever baar. enorme sortering. Be taling eventueel ln overleg. Postbus 353, Den Haag. Door de Bank tnheslaggeno- men wasmachines w.o. zeer be kende merken, worden tegen lage prijs met volle garantie aangeboden. Inlichtingen Post bus 2, Zoeterwoude. Te huur aangeboden een ge- stoff. zit-slaapk. m. vaste was tafel voor dame. B.h.b.h. Cen trum stad (NJ3t.). Brieven bus. van &tt Wad onder te let, Te koop Duitse herder met stamboom, pl.m. 7 maanden. Te bevr.: Parkstraat 32, Lelden Billijk te koop: 2-pits buta- gasstel, wit, weinig gebruikt. Telef. 31086 na 5 uur. Te huur: zonnige kamer, 4V2x3mtr. serre, gebruik van keuken met badkamer, voorzien van centr. verw. Prijs nader overeen te komen. Brieven bur. van dit blad onder no. 9756k. H Aangeboden te Oegstgeest per 1 februari grote gemeubi leerde zit-slaapk. met stromend water en centr. verwarming. Brieven bur. van dit blad on der no. 18224k. H Aangeboden salonkast met platenwisselaar en platen. Te zien na 6 uur. Langegracht 171, Lelden. Ervaren verkoper heren- kinderkost., biedt zich aan, leeft. 22 Jaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 9770k. Een bruidsjapon met toe behoren, maat 38-40. Tegen elk aannemelijk bod. Te bevragen: W. van Weeren, Levendaal 94. Aangeboden garage Heeren- steeg 23. Bevragen Zeemanlaan telef. 20793 Solex de Luxe 1959 In zeer goede staat. Dahliastraat IA, bij de Lammenschansweg, Lel den. B Inwoning aangeboden aan alleenstaande of buitenmeisje, als tegenprestatie, taak van huisvrouw tijdelijk overnemen, vrij kamertje en vergoeding. Brieven bur. van dit blad no. 9792k. B Vlasveld, aardappelen. Zeeuwse, niet afkokend, 16 ct per kg„ Eigenheimers, Drielin gen 15 ct. per kg, Meerlanders, gehaald 5 kg 90 ct. Thuisbe zorgd 25 kg f4.50. Telef. 20719 B Vlasveld, aardappelen. Wor den op bestellingen of weke lijks thuisbezorgd in zakjes v. 10 kg of meer. Ook Leiderdorp, B Goedkoop autorijden. Nu Citroen 2 cv. geheel nieuw. Mo del 1961. Deze verhuren wij tegen zeer laag tarief. Alle risk. Verz. Geenjaar Autoverhuur. Goejestraat 34, telef. 30794. Garage Hoge Rijndijk 4A, telef. 25259. B Aangeboden: Van Delft's kinderwagen, z.g.a.n. Ultneem- bare bak. Hugo de Vrlesstr. 80. B Kleine zonn. gemeub. zit- slaapk.. gebruik van keuken, badfc.. goede stand, tegenover hbs, bushalte voor de deur. Uitsluitend voor Jongedame. Vrij per 1 febr. Brieven bur. van dit blad onder no. 9813k. B Gratis op zicht bi) U thuis! Bontmantels, kort en lang. reeds vanaf f 2.- per week. Vraagt vrijblijvend Inlichtin gen. Strikte geheimhouding. Brieven onder no. 18219k bur. van dit blad. Stenografie (4 talen), snel le grondige opleiding. Kon. Erk. Pltmanschool, Plantsoen 65». wagentje. B Te koop aangeboden een prima butagashaard, 7-staafs. Met fles en drukregelaar f 70.-. Commandeurslaan 43, Katwijk aan den Rijn. B Aangeboden radiotoestel, pr. spelend slechts f 35, grote Phi lips bandrecorder compleet, spotprijs. Wasmachine f 25, luxe boxkast. damesfiets f 5. Hedenavond (alles moet weg). Waardgracht 126, Leiden. Austin A40 bestel 1955. benz. 1 14. Nieuwe accu en verwarming. Keurii Door Inruil spotpri. Van Riebeeckhof 8, Kooi, B Wie helpt? Vijftig Jarige man, gehuwd, zoekt betrekking als nuntius of custos. Brieven bur. van dit blad no. 9830k. Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24, reparatie-Inrichting, telef 30534 B Heren verzekert u tegen re gen en kou. Wij hebben voor u regenbroeken met wol gevoerd voor slechts f 8.95. In de maten 46-48-50. De Concurrent, Noordeinde 2B B Aangeboden winkelhuls met grote woning ln Janvossensteeg voor heel huls centrum. Brie ven bur. van dit blad onder no. 9834k. B Te koop een Siamese poes. Brieven bur. van dit blad no. 9835k. B Wegens vertrek herenfiets, compleet met licht enz., in staat van nieuw f 50, Jongens- flets van 7 t/m 12 Jaar f 45. Ru ton sleestof zuiger 125 volt f 45, Philips radio, prachtgeluid f 45. Alloëlaan 18. B Aangeboden Marklintrein, wagens, enz., compleet 5 banen ±10 mtr rails, stations, hulzen wissels, bel, enz. geheel compl. gekost f 250, nu voor f 150, we- 5ens plaatsgebrek. Z.g.a.n. M. de Bruvn, v. Veenstr. 8 telef. 01713-369, Oude-Wete- rlng. B Reparatie aan alle merken tv en radio. Telef. 33973. Voor ledereen. Dag- en avondservice. B Marklezenfabrlek Melohers stelt alles ln de schaduw. Mar kiezen, rolschermen, terraszon wering. Al. Jaloezlën, zonne schermdoek. schlmmelwerend. dus langere levensduur. Prima afwerking. Verkoopkantoor C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 23. Oegstgeest Telef. 01710-31165. B Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel, Slmca, V.W. en D.A.F. Blerman's Automobielbedrijf, - -telef. B Goedkoop en vakkundig Uw gouden en zilveren sieraden gerepareerd b(| Tom Brinks. Haarl straat 13 t/o Voortman cafétaria Autorijschool AUaart, Van 't Hoffstraat 46 A, Lelden, leert U snel autorijden. Telef. 01710 B Grote uitverkoop! A.s. maandag houdt Pluym gro te uitverkoop. Zie zondag de etalages. Spotprijzen. Alles moet weg! Ameublementen, ta fels, stoelen, divans, ledikanten, enz. Hogewoerd 41, telef. 21266. B Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen, Ass. kantoor C. W. Betcke, Kanaal- weg 11. Lelden, telef. 26785. B „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en Ju welen. GTOte keuze ln verlo vingsringen. gouden zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16. te lefoon 26854. B Ook U kunt ln het bezit komen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds vanaf f 5 per week. Komt U eens praten bhP. J. v. Stehn, Nieuwe RIJn 46 B B Rijbewijs? Bondsrljscbool Hendriks geeft U vlugge, vei lige en goedkope lessen ln de nieuwste Dauphine 1961. Maresingel 37, tel. 33623. Televisie: Erres, Philips cn Loewe Opta, vanaf f 695. Beta ling te regelen. J. Seis en Zn.. Noordelnde 53. tel. 22592. B T.V.C., Vijf Meiplein 16, Lelden .tel. 25100. Adres voor wereldbekende Novak auto radio, vanaf f 159. Tevens ook voor reparatie aan alle merken auto- en transistorradio's B Een grootbeeld Novak t.v. voor f 698.-, Indien gewenst, zeer prettige betallngssprel- dlng. Vraagt demonstratie aan bij T V C Vijf Meiplein 16. tel 25100, Lelden. B Wasmachines f 135. Nog enkele dure machines, Iets be schadigd f 155. Centrifuges. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 13. tel 24409 B Gulf smeerstatlon. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto. Gulf Service. Verdam straat 6. B Accu batterijen, eerste kwa liteit, grote voorraad. Gebr. v. Ulden, Verdamstr. 6, telef. 23041. B Leert D.A.F. rijden. Een voudiger, goedkoper. Inlich tingen bij Gebr. van Ulden, D.A.F.-dealer Verdamstraat 6 Telef. 23401. B Rooijackers en naaimachi nes een begrip! Levenslange garantie en gratis service. Geen woorden maar daden. Lelden. Leemansstraat 31, telef. 21324, Alphen a" tel. 3753. 8 Houthandel „Morspoort". ezellige eethoeken, le kwali teit tafels en stoelen, bergmeu belen. diverse modellen. Oo* naar eigen ontwerp Speciale stokkenkasten voor studenten B A.s. bruidsparen Uw bruids stoet wordt le klas verzorgd door het TrouwautobedriJ: 12a. Dir. De Jong. Tel. 23055. 7-per8. auto's met verwarming. Keuze uit: zwart, zilvergrijs of witte bruidscoupé. B Loewe Opta 100% service en garantie. Ook andere Duitse topmerken. Speciale financie ringsmethoden f 75 tot f 300 voordeliger; TV 53 cm beeld, vanaf f750. Ook bandrecorders, vanaf f3.- per week. J. Mitterham, Juffermansstr. 12, Oegstgeest. B Overhemdenreparatie. Boor den en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie. Ook no-iron. Vanaf heden ook de pot. Self-Service Express sto men en verven. „Smits" over hemden- en kousenreparatie bedrijf. Nieuwe Rijn 94, telef. 25391. B Moderne mensen willen een moderne stalen slaapkamer. De grootste sortering ledikanten, divanbedden enz. vlnclt U bij De Kleine Winst, Haarlemmer straat 51. Leiden. B Auto's in goede staat. Wy leveren U elk gewenst merk 10.000 km. garantie. Financie ring mogelijk. Van den Berg. Hoogl Kerkgr. 42. telef. 30692 B Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag. te lefoon 11.45.01. B Iedereen is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, eenpers vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smit's bedden-taplj tenmagazij n. Mare 98. Vrouwensteeg 9, tel. 23913. B Voor goede rijlessen met resultaat bij autorijschool T. Kleyn Utr. Jaagpad 56 b, telef. 20667 Ook op dit adres luxe autoverhuur Te huur: klapstoelen, bak fietsen en handwagens. M. J. v. d. Reek. Oude Vest 169, tel. 25248. B Al brandt het maagzuur nog zo fel Een Rlep-tabletje blust het well B 't Huren van automobielen ls een vertrouwenszaak. Tlp- Top heeft Mercedes, Consul, Taunus, V.W., V.W -busje en 2 C.v. St.-Aagtenstraat 14. Lei den. Telef. 25709. Laat nu Uw kamers op nieuw behangen. J. Weber, be hanger en stoffeerder-woning inrichting. Lange Dlefsteeg 14, Leiden. Tel. 24338. B In iedere luiermand een plasticbroekje S.GA.. B Honde- en kattebrood. Pri ma vers hondebrood met 30 of 50% vlees, hondemopjes, hondebotjes, voermout. Voor Uw poes hebben wy prima kattebrood, Fellx, Holst. Den Holder, Janvossenst. 75/77 by de Hema. B Voor nieuwe en gecoverde banden: Tip-Top garage. Sint- Aagtenstraat 14, tel. 25709. fHout, board en triplex. angkasten, legkasten en keu kenkasten. „Wienese" ladders, trappen en steigers voor lood gieters, schilders, aannemers en timmerlieden. Fabrieksprij zen. Komt vrijblijvend eens prtjs vragen en kyfcen. „De Houthal", Hogewoerd 99, telef. 22536, B Rotan speciaalzaken Hacb- mer bieden U een enorme col lectie rotanmeubelen, mand werk. tassen, dekjes voor stoe len enz. Schelpstoeltjes reeds vanaf f 16.75. Kraaierstraat 15; 5 Meiplein 96, tel. 31500. B Nieuwe auto's zonder chauf- ur 4-, 5-, 6- en 9-pers. Werkhoven's garagebedr., Ma redijk 34a. tel. 22300-32735. B f 195. Grote gebogen 3-zlts bankstellen met zuiver wollen bekleding ln de nieuwste mo dellen, tijdig bestellen, f 2.75 per week. Eigen werk. Jac. v. d. Doesstraat 106, Den Haag, tel. 070-322675. DIVERSEN B Wonlngrull. Aangeboden royale benedenwoning met flinke voor- en achtertuin te Oegstgeest. Tegen een heel huisje. Liefst ln Oegstgeest. Brieven bur. van dit blad no. 9761k. B Wonlngrull. Een kleine, vrye benedenwoning met tuintje, rullen voor wat groter. Mag ook bovenhuis zijn. Brieven bur. van dit blad on der no. 9766k. B Beloning. Verloren op 5 jan. 1961 herenpolshorloge. Merk Prisma. Erg gedupeerd, een ge dachtenis van mijn zoon uit Nieuw-Zeeland. Terug te be zorgen Billtonstraat 8. B Woningruil. Aangeboden mooi bovenhuis, bestaande uit 2 kamers en suite, 2 slaapk., keuken, balkon enz. Op nette stand; gevraagd een beneden- of bovenhuis, of een 4-kamer- flat omgeving Kool. Brieven bur. van dit blad no. 9775k. 1000 woningen In aanbouw. Gegadigden, vraagt deelnemers kaart en U koopt met 10% korting alles voor Uw woning, huwelijksuitzet, of gezin. Enor me besparing. Leiase Inkoop combinatie. Postbus 158, An- tlllenstraat 180, Lelden. B Aangeboden Amsterdam: 5- kamerwonlng le en 2e etage, bestaande uit zitk., eetkamer, 3 slaapk., keuken, badk., huur f88.75 p.m. Gevr.: dito woon ruimte (benedenhuis) Lelden, Oegstgeest of omgeving. Brie ven onder no. 18223k bur. van dit blad. B Dansen, Iedere donderdag vanaf 8 uur ln „Den Burcht" (Jacobazaal). Mm.v. "The Mad. Caps". B Verloren te Lelden In de cember gouden schakelarm- bandle. Gaarne terug te bezor gen legen beloning by mej. H. de la Hayze, Groenhoven- straat 6, of Rapenburg 65. B R--k. werkman zoekt nette vrouw met woongelegenheid, leeftijd 60 tot 65 jaar. Doel bu- weiyk. Brieven bur. van dit blad onder no. 9833k. B Haarwerken. Atelier voor het maken van alle haarwerken. Wy maken ook vlechten van uw afgeknipt haar. De Roo, Janvossensteeg 65, Lelden. 2x bellen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 6