Vijftien jarenplan voor rijkswegen RUIM 20.000 KINDEREN IN KONGO LOPEN GEVAAR VAN HONGER OM TE KOMEN Agenda Modernisering van Schiphol RECHTZAKEN Met een enkel woord S!fl5 WOENSDAG 11 JANUARI 1961 Binnenkort bouw van Coen- en IJ-tunuel De minister van Verkeer en Waterstaat streeft er naar zo spoedig mogelijk, nadat de nieuwe wet op de wegenfinanciering van kracht zal zijn geworden, een volledig uitgewerkt nieuw vijftien-jarenplan voor de aanleg van Rijkswegen vast te stellen. De financiering van deze werken zal moeten worden gevonden binnen het raam van de jaarlijkse begroting, doch er wordt naar ge streefd de omvang van investeringen in wegen, bruggen en tunnels geleidelijk op te voeren. Tenslotte verklaart de minister, dat hij niet beoogt het verkeersfonds weer in werking te doen stellen. Dit blijkt uit de Memorie van Antwoord op de Rijksbegroting voor 1961, hoofdstuk Verkeer en Waterstaat, waarin de minister op niet minder dan 252 vragen en opmerkingen van leden der Tweede Kamer nader ingaat. Met betrekking tot de stand van za ken van de allerwegen zo urgent ge achte modernisering van Schiphol merkt de minister op, dat het zich laat aan zien, dat het aantal passagiers en de hoeveelheid vracht en post, die via Schiphol zullen worden vervoerd, in het komende decennium tot boven het twee voudige van het huidige niveau zullen stijgen. Het gereedmaken van Schiphol voor deze zo zeer vergrote omvang van het luchtvervoer eist meer dan kan wor den aangeduid met het woord „moder nisering". Een grotendeels nieuwe lucht haven, zich organisch aansluitend bij datgene wat bestaat, wordt ontworpen en gebouwd. Een nieuw stationgebouw heeft de hoogste urgentie, met de bouw zal ver moedelijk in het begin van 1962 wor den begonnen. Vervoerscoördinatie Het vraagstuk van de kosten van de weg voor de verschillende vervoerstak ken noemt de minister van grote bete kenis voor de vervoerscoördinatie. Het rapport van de verkeerscoördinatiecom- missie over de toerekening van deze kos ten en heffingen aan de afzonderlijke categorieën motorvoertuigen zal overi gens niet eerder dan begin 1962 kunnen worden uitgebracht, daar de bestude ring van de problematiek traag vor dert, gezien het feit dat nog niet vol doende inzicht kan worden verkregen. Met betrekking tot de plannen voor een mogelijke spoorwegverbinding Am sterdamDen Haag via Schiphol zegt de minister dat de studie hieromtrent niet op korte termijn kan worden afge sloten. Over de binnenscheepvaart wordt o.m. opgemerkt, dat het streven er op is ge richt de beursregeling in handen te leg gen van het georganiseerde bedrijfsle ven, terwijl met betrekking tot het rij tijden-besluit wordt gezegd dat in de pe riode januari t/m augustus '60 2402 pro cessen-verbaal werden opgemaakt ter zake van overtredingen. De voortgang der activiteiten terzake van de Euro pese integratie op vervoersgebied acht de regering afgelopen jaar weinig be vredigend te zijn geweest. Tunnels Inzake verkeerstunnels Is de minister van oordeel, dat sedert de beslissing van de regering, dat met de bouw van de Coentunnel een aanvang zal worden gemaakt, niet meer van een controverse ten aanzien van de prioriteit Coentun nel versus IJtunnel kan worden gespro ken. Het is de bedoeling der regering, dat dit jaar met de bouw van de Coen tunnel een aanvang zal worden ge maakt, terwijl de gemeente Amsterdam binnen afzienbare tijd de bouw van de IJ tunnel weder ter hand zal kunnen nemen. De gemeente Rotterdam treft voor bereidingen voor de bouw van de Wil lemstunnel, die de Willembrug zal moe- Jhr. mr. J. D. van Karnebeek ambassadeur in Bagdad De regeringen van Nederland en Irak zijn overeengekomen hun wederzijdse vertegenwoordigingen te bevorderen tot ambassades. De vertegenwoordiging van Irak blijft overigens, zoals tot dusver, in Bonn gevestigd. Tot buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur van Nederland te Bagdad zal binnenkort jhir. mr. J. D. van Karne beek, sinds 1956 ambassadeur in Colum bia, worden benoemd. Vervolg van pag. 1 Optocht in Brussel had weinig bekijks De dag van gisteren is in België nog al rustig verlopen. In Brussel had zich des middags weer een stoet van ongeveer 3000 stakers en vooral staaksters gevormd, die van Icel- les via de Naamse Poort afzakte naar de grote boulevards. Van tevoren hadden de leiders, blijkbaar reeds op de hoogte van het verzoek van Van Acker tot een eervolle nederlaag, met nadruk bevel ge geven alle daden van sabotage en ge weld achterwege te laten. Er was boven dien een politiemacht op de been, gro ter dan men bij de vorige betogingen had gezien. Er is niets bijzonders ge beurd en de stoet van „Eyskens aan de galg" roepende mannen en verhitte vrouwenpersonen had weinig bekijks. In Antwerpen hebben tussen de 12 en 15 duizend man wederom optochten gehouden. Eerst gingen die nogal rus tig door de straten. Bij het ontbinden op het Stuyvenberg- plein werd echter de vakbondsleider Reyntjes, een waardige oude heer met een wapperende witte baard (een soort Blaricumse socialist anno 1910), uitge jouwd. Velen riepen: wij willen Renard, weg met Reyntjes. Een groep van twee duizend man trok daarop verder en plun derden een met flessen bier beladen auto!! De straat lag onder de scherven en het bier en velen verschalkten snel een flesje tegen de van het schreeuwen waarschijnlijk droge keel. Daarna kregen de betogers er plezier in. Ze smeten vuilnisemmers omver, vertrapten ze of gooiden ze tegen de huizen. Daar aan maakte de rijkswacht toen snel op nogal hardhandige manier een eind, NOG GEEN BESLISSING OVER PARKEERMETERS Daar de minister van Verkeer en Waterstaat geen persoonlijke voor keur heeft voor parkeermeters of parkeerschijf, en de verkeersborden en vele politiefunctionarissen geen eensluidend standpunt innemen, heeft hij gemeend, zo blijkt uit de Memorie van Antwoord, thans nog géén beslissing te moeten nemen, doch hij stelt zich voor dit wèl bin nenkort te doen. ten vervangen. De brug bij Brienenoord zal zonder twijfel aan het oeververkeer te Rotterdam verlichting geven, doch 't daar thans reeds bestaande oeverver bindingsprobleem niet kunnen oplossen. In onderzoek is dan ook de mogelijk heid om aan een vervroegde bouw van DE MAXIMUM SNELHEID Een wetswijziging inzake het invoeren van algemene maximum snelheden voor wegen buiten de be bouwde kommen zal vooralsnog niet worden aanhangig gemaakt. De minister van Verkeer en Wa terstaat wil zich over dit vraagstuk nog nader beraden. Wel zal een wijziging van de we genverkeerswet aanhangig worden gemaakt, welke het mogelijk zal maken op bepaalde wegen buiten de bebouwde kom een maximum snelheid vast te stellen. de Vlaardinger tunnel (Beneluxtunnel) als toltunnel in het belang van het streek verkeer medewerking te verlenen. De minister ziet tenslotte de urgentie van andere dan de genpemde tunnels niet zodanig, dat het nódig zou zijn de bouw van die zeer kostbare werken thans in een programma op te nemen. Nasoetion „Aankoop zware Sovjet-wapens" „Wij sturen onze jongens" De Indonesische minister van De fensie, generaal Nasoetion, heeft giste ren op een persconferentie in Nieuw- Delhi verklaard, dat de in Moskou gete kende overeenkomst voor wapenleve ranties gericht is op de versterking van het defensiepotentieel van Indonesië in verband met het geschil tussen Indone sië en Nederland over Nieuw-Guinea. Indonesië zal zwaar Russisch materiaal kopen voor zijn leger, marine en lucht macht. Op de vraag of er ook Russische tech nici naar Indonesië zullen komen, ant woordde Nasoetion „dat is niet nodig, wij sturen onze jongens naar de Sovjet- Unie". Ruim 20.000 Kongolese kinderen lopen gevaar van honger te zullen sterven, aldus de directeur van de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties. De heer B. R. Sen deed deze ontstellende mededeling in het hoofdkwartier van de wereldorganisatie in Rome. Hij zei, dat de Voedsel- en Landbouworganisatie reeds een hulp dienst had ingesteld. In de provincie Kasai was de toestand het ergst, aldus Sen. Diverse regeringen om hnlp gevraagd De organisatie heeft vertegenwoordi gers uit alle aangesloten landen uitge nodigd om morgen in Rome een spoed zitting te komen bijwonen over de be strijding van de hongersnood in Kongo. Ook uit andere delen van de republiek Kongo komen berichten over moeilijk heden in de voedselvoorziening en als gevolg daarvan toenemende hongers nood en het optreden van ziekten als honger-oedeem. Naar schatting sterven elke dag nog 200 personen in Kongo, aldus een mede deling van andere leden van de wereld organisatie in Rome. „De toestand is zeer dringend," zei dr. K .V. L. Kesteven, die dezer dagen na een bezoek aan Kongo terugkeerde. „Er is tenminste 70 ton voedsel per dag nodig om alle hongerenden een schraal maal te geven." De onder-directeur van de organisatie, dr. N. Wright, zei, dat ambtenaren van zyn dienst reeds contact hadden opge nomen met verschillende regeringen, op dat deze de helpende hand zouden bie den. Tot dusver hebben de Verenigde Sta ten beloofd 6000 ton mais en 750 ton melk in poedervorm te zullen zenden. Engeland heeft zaaizaden ter waarde van 5000 pond sterling beloofd, en Noor wegen heeft reeds 46 ton .gedroogde vis verscheept. Aan zaaizaden verwachtten men no dig te hebben: 300 ton mais, 200 ton Nieuwsuitwisseling via Eurovisienet Op 15 februari zal in Europa worden begonnen met een georganiseerde uitwis seling van beeldnieuws voor de televisie. In principe geschiedt deze uitwisseling tussen de vjjf organisaties, die de eerste experimenten op dit gebied hebben uit gevoerd, t.w. de BBC (Engeland), de BRT (België), de RAI (Italië), de RTF (Frankrijk) en de NTS, maar verder kunnen alle organisaties die aangeslo ten zijn bij de Europese Radio Unie hieraan deelnemen. De organisatie van deze nieuwsuitwis seling is erop gericht in gevallen van belangrijk nieuws het Eurovisienet voor transport van dit gefilmde of direct uit gezonden nieuws binnen de kortst moge lijke tijd te kunnen inschakelen. Dit geldt ook voor belangrijk nieuws van buiten Europa, waarbij de nieuwsfilm per vliegtuig arriveert bij een der op het net aangesloten organisaties. Tot de verwezenlijking van dit versnelde nieuwstransport was reeds eerder door de Europese Radio Unie besloten. Een in Parijs gehouden vergadering van tele visienieuwsdiensten heeft nu de redac tionele en operationele details uitge werkt. Behalve de hoofdredacteuren van vrijwel alle Westeuropese landen namen ook vertegenwoordigers van televisieor ganisaties in Canada, de Ver. Staten en Japan aan de vergadering deel. Ten behoeve van deze nieuwsuitwisse ling zijn een „trafficmanager", die de redactionele informatie zal verstrekken en een „newscoordinator", die de redac tionele verantwoordelijkheid voor de operaties zal dragen, benoemd. Laatst genoemde functie zal de eerste maan den bij toerbeurt worden uitgeoefend door een hoofdredacteur of diens plaats vervanger vanaf zijn eigen redactie, ter wijl de trafficmanager voorlopig gesta tioneerd wordt in Genève. Na vijf maan den zullen deze voorzieningen aan de praktijk worden getoetst. Soldaat deserteerde uit La Courtine Het Hoof Militair Gerechtshof in Den Haag heeft het vonnis van de Krijgs raad bevestigd, dat tegen een 19-jarige dienstplichtig soldaat uit Delft was uit gesproken wegens desertie uit het Neder lands oefenkamp in La Courtine. In augustus vorig jaar was de soldaat, bevangen door heimwee, met een mede soldaat uit het kamp gevlucht, had een auto gestolen in het plaatsje Feniers, maar werd op weg naar Nederland door de Franse gendarmerie in Gentious aangehouden. Het vonnis' luidde 2 maanden gevan genisstraf, waarvan 1 maand voorwaar delijk met een proeftijd van 1 jaar een straf die mild genoeg is met het oog op de geestestoestand van de soldaat, die in een uitvoerig psychiatrisch rapport naar voren is gebracht, aldus had de advocaat-fiscaal bij het Hof verklaard. bonen en 500 ton aardnoten. Het Inter nationale fonds voor kinderen van de Verenigde Naties zal ter waarde van 90.000 dollar zaaizaden kopen. V-raad over Kongo Op verzoek van de Sovjet-Unie zal de Veiligheidsraad donderdag bijeenkomen om de „ernstige bedreiging van de vrede en veiligheid in Konge, veroorzaakt door de agressie van de Belgen" te bespreken, zo is in New York vernomen. Katanga is maandag begonnen eigen valuta in omloop te brengen. De bank biljetten uitgegeven door de centrale bank van de Belgische Kongo en Roe- anda Oeroendi hebben opgehouden wet tig betaalmiddel te zyn in Katanga. Volgens kringen in Elisabethstad zal het in omloop brengen van eigen valuta de economische en politieke onafhankelijk heid van Katanga van de rest van Kon go versterken. BINNENLAND De Nederlandse dansparodiste Cili Wang is gistermiddag met de „Rijndam" van de Holland-Amerika Lijn naar Ame rika vertrokken voor haar vierde toernee op het westelijke halfrond. De reis duurt ditmaal drie maanden. Op 2 mei a.s. keert zy met de „Statendam" uit New York terug. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy, heeft de door hem ingestelde com missie, welke tot taak heeft voorlich ting te geven omtrent het vraagstuk van de fluordering van drinkwater, geïnstal leerd. De commissie staat onder voorzit terschap van de directeur-generaal van de Volksgezondheid, prof. dr. P. Mun tendam. Het secretariaat is in handen van de heer P. L. de Weever. Het is ge vestigd Zeestraat 73 te 's-Gravenhage. De Nationale Reclasseringsdag, waar aan verbonden de landeiyke inzameling ten behoeve van de reclasseringsarbeid van en voor alle gezindten, georganiseerd door het Nationaal Bureau voor Reclas sering te 's-Gravenhage, zal dit jaar worden gehouden op of omstreeks zater dag 30 september. De Stichting Nederlands Instituut voor Elektrowarmte en Elektrochemie (NIVEE) houdt haar 12e nationale elek- trowarmtecongres op 23 en 24 februari 1961 in gebouw Tlvoli te Utrecht onder voorzitterschap van prof. dr. ir. H. C. J. H. Gell8sen. De minister van Verkeer en Water staat heeft aan de Tweede Kamer mee gedeeld, dat een wetsontwerp-waterver ontreiniging in het laatste stadium van voorbereiding is. Het bestuur van het Bedrijfschap voor het Schoenherstellers-, het Maat schoenmakers- en het Orthopedisch Schoenmakersbedryf heeft, in zijn gis termiddag in het gebouw van de SER in Den Haag gehouden openbare vergadering in principe besloten het thans nog te Nymegen gevestigde technische centrum voor schoenmakerij te handhaven. Gistermiddag werd de 27-Jarige vee houder A. van Dyk te Hoornsterzwaag (Pr.) door hulsgenoten met ernstige brandwonden aan gezicht en boven lichaam achter zijn boerderij aangetrof fen. In het Academisch Ziekenhuis te Groningen is hy vanmorgen aan de ver wondingen bezweken. De heer Van Dyk was afval gaan verbranden achter zijn woning en heeft daarbij vermoedelijk te veel benzine gebruikt. Op de Heemraadssingel te Rotter dam is vannacht de 67-jarige directeur van een NV, de heer J. Merbis, met zijn auto tegen een geparkeerde vrachtwagen gebotst. De heer Merbis werd dood uit zyn zwaar beschadigde auto gehaald. BUITENLAND Het gevaar voor een boycot tegen Franse schepen en vliegtuigen door de Arabische vakbonden is voorlopig afge wend. Het bestuur van de Federatie van Arabische vakbonden heeft gisteravond, na vier dagen bijeen te zyn geweest, be sloten de beslissing omtrent een boycot uit te stellen om haar leden gelegenheid te geven met de regeringen der aange sloten bonden overleg te plegen. Naar verluidt za 1de federatie zich over deze kwestie „zo spoedig mogeiyk opnieuw beraden" Een woordvoerder van het Mayo- ziekenhuls te Rochester in de Ameri kaanse staat Minnesota heeft gisteren meegedeeld, dat de bekende schrijver Ernest Hemingway reeds twee maanden in dat ziekenhuis wordt behandeld. Hemingway wil niet dat de aard van zyn ziekte bekend wordt gemaakt. De woord voerder zei dat de schryver thans lopend patiënt is en over ongeveer een week uit het ziekenhuis zal worden ontslagen. Toen de woordvoerder werd gevraagd of Hemingway geopereerd was. antwoordde de woordvoerder dat daarvoor geen plan nen hebben bestaan. Op een zolderkamertje in Napels leeft de 87-Jarige Don Gennaro Canale, die meer dan 30 Jaar chef-kok van de Italiaanse koninkiyke familie is geweest, van een onderdomspensioen van nog geen zestig gulden in de maand. „Ik lijd hon ger", zegt hij. „Koning Victor Emanuel schreef my steeds met myn verjaardag en sloot wat geld in. Sinds zijn dood zorgt ex-Koning Umberto voor de Jaar lijkse brief, maar geld doet hij er niet in". Volgens in Rangoon ontvangen persberichten hebben Birmaanse troepen Chinees-nationalistische militairen van hun basis in de staat Kengtoeng ver dreven en naar de grenzen van Siam en Laos gedreven: 200 Kwomintang-militai- ren zouden gesneuveld en 400 gevangen genomen zyn, Het Franse vliegdekschip „La Fay ette" en de meeste andere oorlogsbodems, die enkele dagen voor het begin van de volksstemming in Algerije op de vloot- basis Mers el Kebir (by Oran) arriveer den, zyn gisteren vertrokken. Enkele tor- pedobootjagers zyn achtergebleven. De Westduitse gevolmachtigde voor handel tussen de twee delen van Duits land, dr. Leopold, heeft gisteren te Bonn gezegd, dat nog nooit tevoren het ver keer tussen West-Beriyn en West-Duits- land zo vlot is verlopen en zo weinig is gehinderd als in december van het afge lopen jaar. De communistische autoritei ten hebben geen goederen in beslag ge nomen of boeten opgelegd wegens on regelmatigheden bij het vervoer in deze maand. In november waren in totaal vijf tig van dergelijke gevallen gemeld. Leo pold weer er op een persconferentie op, dat Oost-Duitsland Westduitse goederen meer nodig heeft dan West-Duitsland Oostdultse. Voor de derde achtereenvolgende maal is vanaf de oefenbasis te Cape Ca naveral in Florida met succes een Pola- ris-raket van het type A-2 gelanceerd. De raket legde in eèn kwartier een af stand van 2.575 km. af. Het grensverkeer op het drielanden punt by Aken is de laatste zes Jaar bijna verdubbeld. In 1955 passeerden 23.8 mil joen mensen de grens, in 1960 43,3 mil joen. Het recordjaar was 1958, toen 46,3 miljoen personen de grens overstaken. Het grote aantal grensoverschreidingen was voornameiyk het gevolg van de Expo in Brussel en een religieuze manifesta tie in Aken. Israël zal Ghana, Guinea en Mali vragen waarom zy op de Afrikaanse con ferentie te Casablanca een resolutie over Israël hebben goedgekeurd, zo heeft een woordvoerder van het Israëlische minis terie van Buitenlandse Zaken gisteren in Jeruzalem meegedeeld. In deze resolutie werd Israël „een Instrument van het Im perialisme en kolonialisme" genoemd. De Russische posteryen hebben een nieuwe serie postzegels, van waarden in de zgn. „zware roebel" uitgegeven. Een van de zegels geeft een afbeelding van een ruimteschip, aldus bericht het pers agentschap Tass. De „zware roebel", die tienmaal zo veel waard is als de oude, is sinds 1 januari in omloop. De Westduitse minister van Buiten landse Zaken. Heinrich von Brentano, zal deze maand bezoeken brengen aan zes Aziatische landen, aldus een mededeling van zyn ministerie te Bonn. Von Bren tano zal 22 Januari vertrekken en offi ciële bezoeken brengen aan Perzië, Birma, Siam, Malakka, Indonesië en Ceylon. Het gemeentebestuur van de Duitse stad Schwabisch-Gemünd heeft een eeuwenoude gemeente-verordening dat de gemeentenaren zelf het stukje stoep voor hun woningen moeten schoonhouden, op nieuw van kracht verklaard. Door ge brek aan werkkrachten in West-Duits land is er onder de 36.000 inwoners van Schwabisch-Gemünd geen animo voor het beroep van straatveger. Het proces tegen de Jodenvervolger Adolf Elchmann zal waarschijniyk op 14 maart in Jeruzalem beginnen. De Is raëlische minister van Justitie heeft n.l. besloten het gerechtshof, dat de zaak- Eichmann zal behandelen, te verzoeken het proces tegen de Jodenvervolger op die datum te laten beginnen. De Italiaanse bedelaar Saverio de Astro kwam gisteren by thuiskomst tot de ontdekking dat zyn oude matras ver dwenen was met daarin 1 miljoen lire (zesduizend gulden), zyn zoon had in de afwezigheid van zyn vader in een bui van netheid de matras het raam uitge gooid, niet wetend dat zyn vader hierin al zijn spaarcentjes had verborgen. Iemand had kennelijk nog iets in de oude matras gezien, want hij was nergens meer te bekennen toen de oude baas het verlies merkte. De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties. Dag Hammarskjöld, zou hedenavond in verband met de zitting van de Veiligheidsraad uit Zuld-Afrika naar New York terugkeren. De raad komt vrydagochtend op verzoek van de Sovjet-Unie bijeen om de toestand in Kongo te bespreken. De voorgenomen be zoeken aan Cairo, Gaza, Beiroet, Bombay en Nieuw-Delhi komen hierdoor te ver vallen. Volgens het Oostenrijkse persbureau Apa heeft een vliegtuigongeluk in de omgeving van Praag vorige week aan tien mensen het leven gekost. Een IlJoesjln-14 van de Tsjechoslowaakse luchtvaartmaat- schappy CSA vloog kort na de start van het vliegveld Praag voor een oefenvlucht naar Ruzln tegen een hoogspannings kabel. Het toestel stortte brandend neer. Vyf leden van de bemanning en vyf pas sagiers vonden de dood. Miss Emily Greene Balch, een vurig paclflste en winnares van de Nobelprys voor de vrede 1946, is dinsdag, 95 Jaar oud, in een tehuis voor ouden van dagen in Cambridge. Massachusetts, overleden. Met miss Jane Adams, eveneens een win nares van de Nobelprys voor de vrede, richtte zij in 1915 in Den Haag de In ternationale Vrouwenliga voor vrede en vrijheid op. zy was sterk gekant tegen deelneming van de Verenigde Staten aan de eerst© wereldoorlog. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en com. 18.20 Re- gerlngsultz.Ultwissellngsprogr. over de Philippijnen in samenwerking met radio Nederland Wereldomroep 18.30 RVU: Techniek in de samenleving: techniek en muziek, I, door ir. H. H. Badings. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kanttekeningen, praatje 19.20 Act. en VARA-Varia. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Ach ter gesloten deuren, hoorsp. 22.05 Gram. 22.20 Zestig Jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Strykork. 23.05 Tussen mens en nevelvlek, praatje .23.20 Gram. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Kamerkoor en orgel. 18.20 18.20 Het spectrum, lezing 18.35 Gram. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Resi- dentie-ork. en solist, plm. 21.00 Het ap pèl van de Pinksterbeweging, lezing. 22.00 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Platennleuws. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Jeugdjourn VPRO: 17.10— 17.40 V. d Jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizier. 20.40 Sportpanorama. 21.10 Misschien hoor Je my, t.v.-spel. 21.5522.20 Gedachtenwis- seling. (u)a7.irej,x9g :Sinssoido PICTOGRAM ca 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof seconde om de oplossing te lezen l Minister Luns van vakantie terug De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, die op de eerste dag van de kabinetscrisis vlak voor Kerstmis samen met zijn echtgenote met vakantie ging, zoails hij al lang van tevoren van plan was geweest, is gister avond per vliegtuig op Schiphol terug gekeerd. Hij heeft met mevrouw Luns ruim twee weken van de zon genoten op de Oanarische eilanden. WOENSDAG AmbachtsschoolK. en O.-werkcursus „Kleine reparaties ln huis" o.l.v. D. Scheer. 7.30 uur nam. Arent Bruunstraat (5 Meibuurt)Ope ning geref. Bevrydingskerk 8 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. G. D. van Wengen over muziek van het Caraïblsch gebied. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): LKK „Voor Al len". Solisten Herman Krebbers en Da- nièle Dechenne. 8 uur nam. DONDERDAG Gerecht 10: Soefibeweging: Spr.. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huis vrouwen. Mevrouw Harriët Freeser be spreekt hartige hapjes ln de litteratuur. 2.30 uur nam. De Kleine Burcht (Nieuwe Ryn)Jaar vergadering Selskip Frysl&n. 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Regionale Werkplaats (Rooseveltstraat) Openbare les met bezichtiging werk plaats 9 uur voorm.4 uur nam. Rehoboth: Veron. Lezing H. Grimber gen over meetinstrumenten. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O.: Haags Studen tencabaret „Met huid en Hagenaar". 8 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W)Met K. en O. naar Snip en Snaprevue. (7 uur van Stationsplein). Wassenaar. Achterzaal Ger. Kerk, Zyilaan: Lezing over „Weet je weetje" van NCVB. 2.30 uur nam. VRIJDAG Kweekschool Voorb. Onderwijs: K. en O.-werkcursus „Wat handen kunnen ma ken o.l.v. mej. W de Jager. 8 uur. PredikerEvangelisatie Christengem. „Ecclesia" 8 uur nam. Regionale Werkplaats (Rooseveltstraat) Openbare les met bezichtiging werk plaats 9 uur voorm.4 uur nam. en 6.309.30 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W.)Met K. en O. naar Snip en Snap-revue (7 uur van Stationsplein). ZATERDAG Stadszaal (grote zaal)Alg. vergade ring. Land- en Tulnbouwjongeren. 9.30 uur voorm. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk: geen dienst. ZONDAG St.-Antoniusclubhuls: Ned. Instituut voor Volksontwikkeling .Wielen door de woestijn". 10.30 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG Den Burchtgrote zaal): Propaganda- avond Leldse Bond van Volkstulndersver- enlgingen 8 uur nam. Middelstegracht 5Heropening Chr. Kleuterschool. 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84)Vrou wenbond NW. Spr. mej. De Lange over Australië. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur nam. Steenschuur 6: Ledenvergadering „De Natuurvriend". 8 uur nam. DINSDAG Stadszaal (foyer)Ledenverg. Ned. Chr. Reisvereniglng. 7 30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal Tentoonstelling van 9 Leldse tekenaars iWerkd 104 uur; 's zondags 14 uur (Tot 23 Januari) Ryksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie". Werk dagen 104 uur; 's zon a a gs 14 uur nam (tot 15 lanuarl) Rijksmuseum Geulugle en Mineralogie v d. Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 21. Zon- en feestdagen 2—4 uur. VOOR DONDERDAG 12 JANUARI Hilversum I, 402 m. AVRO: 700 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgenwyding10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Gram. 11.45 Handen vertellen een boeiend verhaal, praatje .12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gr. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Kamermuz. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 So- fraan en plano. 15.35 Voordr. 16.00 Gr. 7.00 V. d. Jeugd. 17.30 Jazzmuz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 V. d. Jeugd. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief 19.00 V. d. kleuters 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Radiophilharm. ork. en solist. 21.35 Uitverkoop!, hoorsp. 22.15 Pianospel. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Discotarla. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok 12.04 Pianospel. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb. meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Promande ork. en solist. NCRV: 14.00 Lichte muz. 14.30 Radiofilharm. ork. en soliste. 15.45 Gram. 16.00 Bybeloverdenklng 16.20 Gram. 16.55 Idem. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 13.15 Sportrubr. 18.30 Volks liederen. 18.50 Soc. perspectief, praatje. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op ae man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 21.50 Periodieken Parade. 22.00 Or- gelconc. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverdenking .22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.30 Nobelprijswinnaars ln ver taling, lezing. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Act. 20.30 Filmbespr. 20.50 De waaierpatience, t.v.-spel. 22.30 Dagsluiting BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC, Home Service, 330 m. 12.00 Popul. liedjes v. vroeger. 12.30 In terview. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Voordr. 15.00 Zangrecital. 15.30 Muzlk. vragen 16.00 Lichte muz. 16.45 Kritieken 17.30 Latyns- Amerikaanse muz. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 20.00 Gram. 20.30 Hoorsp. 21.30 Operamuz. 22.00 Gesprekken. 22.30 Gr. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Gram. 23.45 Voordr. 24.00 Nws. en weerber. 0.06 0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programma 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Da le's dagb. 12.31 Lichte muz. 13.00 Popul. muz. 13.31 V .d. arb. 14.00 Amus. muz. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz 16.45 Muz. bij het werk. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Ultsl. races en gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Quizprogr. 21.00 Samenzang. 21.31 Vragenbeantw. 22.00 Gevar. progr. 22.31 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Jazzmuz. 0.31 Lichte muz, 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. - 1200 Volksliederen. 13.00 Nws. 13.15 Ope ramuz. 16.00 Balletmuz. 16.30 Kamer muz. 17.00 Nws. 17.50 Carnavalsmuz. 19.00 Nws. 19.15 Pianospel. 21.45 Nws. 22.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Jazz muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. - 12.00 Nws. 12.10 Opera- en operettemuz. 14.05 Ka mermuz. 17.15 Orgelrecital. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 20.00 Ork.conc. 21.27 Gram. 22.25 Gram. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Ka mermuz. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koer sen. 16.06 Franse les. 16.21 Kamermuz. 16.50 Gram. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Pol. lezing. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Omr. ork. en sol. 22.00 Nws. 22.15 Radio-Universiteit. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gevar. muz. 12.30 Ham mondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Dans muz. 14.13 Belg. muz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.07 Chansons. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.30 Planorecital. 18.30 Gram. 19.30 Nws. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. BIOSCOPEN Trianon „Nooit op zondag!" (18 Jaar). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Dreigende heuvels" (14 Jaar). Werkd. 2.30. 7.15 en 9.15 uur, zond. 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: „Babette op het oorlogspad". Casino „Wir Wunderkinder" (alle lft.) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo „Hier is Lemmy Caution" (18 Jr.) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor ..Rear window" (18 Jr). Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Iwan de verschrikkeiyke" (14 jaar). Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 445, 7 en 9.15 uur. Astra-tlieater (Wassenaar) Van vry- dag te.m. woensd. 8 uur; zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: „Makkers staakt uw wild geraas" (14 Jaar). Donderdag 8 uur „Come prima" (a.l.). Zond. en woensd. 2.30 uur „SJors van de rebel lenclub" (alle leeft.). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden ls geopend Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. B(| geen gehoor bij Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERR APPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) s s8 S =1 g3 Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhager Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Tnnsbruck Belgrado Athene Rome Alacclo MadTid Mallorca Lissabon onbew. nnw -4 licht bew. n -6 onbew. n -3 onbew. n -2 licht bew. n -2 onbew. nw -1 onbew. windst. onbew. n -2 zwaar bew.n -7 sneeuw zzw -5 geh. bew. nnw -2 onbew. w -1 zwaar bew nnw -6 sneeuwbui nw -2 onbew. nw -3 onbew. n -4 regenbul nno -4 gen. bew. n -10 zwaar bew nnw -3 regen windst. regen nnw -4 regen wzw -2 zwaar bewno -1 geh. bew. z -1 geh. bew. windst. sneeuw wzw -1 sneeuw wnw -1 geh. bew. ozo onbew. onbew. onbew. regen onweer no -5 -1 ono -2 zzw -12 ono -3 1 2 fcr 9-0 7 5 3 4 8 2 3 7 2 0.4 4 -1 18 8-13 6-13 8 16 3 2 12 8 4 4 9 5 6 8 0 19 7 6 47 4 2 0.6 5 13 2-4 0 3 -1 0.1 1 -1 16 1 -1 18 0 0 -3 X -0 half bew. windst. onbew. windst. licht bew. nnw -6 14 3 2 14 6 0.1

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2