Ronde-tafelconferentie over Roeanda Oeroendi Methodiek van K.M.A. meer gericht op de eigen verantwoordelijkheid Officiershotel buiten de wallen Nieuw soort nerveuze symptomen door „vrees voor de ruimte" Wetgevende verkiezingen zullen over enkele weken plaatsvinden a Kritiek op revuevaren tijdens *'de Vlaggetjesdag te Scheveningen Hamhurgs weekblad Der Spiegel woelt in verleden van Adenauer DINSDAG 10 JANUARI 1961 De 92 kadetten, die in september 1, een studie aan de Koninklijke Militaire Academie in Breda zijn iegonnen, zullen een gewijzigd. inderwijssysteem volgen. De be- angrijkste wijzigingen in het [.M.A.-onderwijs zijn, dat de stu- lietijd van drie op vier jaar is -gebracht en dat met het nieuwe Systeem „scherf klasjes" tot het •erleden zullen behoren. .EIDING NATIONALE FRONT IN INDONESIË 'm\ Gisteren is president Soekarno te teruggekeerd na op Bali twee agen overleg te hebben gepleegd\ met e belangrijkste leiders van Indonesische partijen, hl. de nationalisten, de joslems, en de communisten. Er werden erschillende besluiten genomen, waar- -yin een was, dat het dagelijkse bestuur ^in het Nationale Front zal worden Ugebreid met zes leden en op 70 leden ordt gebracht. 3 Uit dat dagelijkse bestuur werd een >ntraal bestuur gevormd. Hiervan is resident Soekarno voorzitter. Zitting er V") i hebben Ali Sastroamidjojo voor de N.I., Idham Chalid voor de Nahdatoel «lama, Dipa Noesantara Aidit voor de KI. (communisten) en enige leiders in de functionele groepen, o.w. gene- lal Nasoetion, de minister voor de na- onale veiligheid, voor het leger. Er werden zeven plaatsvervangende jorzitters benoemd in het dagelijks be iuur van het Nationale Front, gekozen it leiders van de functionele en de poli- eke groeperingen. Het dagelijkse béstuur van het Natio- ale Front zal voor het eerst bijeenko men op 20 januari, ten paleize te Dja- prta, en te Bogor. Na afloop van de Dnferentie op Bali hebben de er bij be- fokken leiders der functionele en poli- ieke groeperingen met het resultaat un ingenomenheid betuigd. OUDE MAN TE ALKMAAR (OOR f 11.000 OPGELICHT De politie te Alkmaar heeft gisteren en 54-jarige vrouw uit Alkmaar en laar 58jar. zuster uit A'dam gearres- :erd, verdacht van oplichting van een i-jarige bewoner van een bejaarden- irichting in Alkmaar. De man heeft dames in vijf maanden tyds f 11.000 'k. eleend, waarvan nooit een cent is te- 11 igbetaald. De vrouwen zijn ingesloten vei het Huis van Bewaring en zijn van- laag voor de officier van justitie tteleid. but Ex-KNIL-militairen ook °"cf na beroep geen pensioen Twee onderofficieren, die bij het unbtenarengcrecht in beroep zijn ge- tegen het besluit van de minister Defensie om hun niet onmiddellijk ensioen toe te kennen na hun ontslag, ditjebben gisteren vernomen, dat hun be- pep als „ongegrond" is afgewezen. De beide sergeanten-majoor een .Jan de Luchtmacht, de ander van de vJandmacht hebben bij het voorma- Jge K.N.I.L. gediend. Toen zij naar het Z(|ederlandse leger overgingen hadden enlj moeten kiezen tussen onmiddellijk Vervroegd pensioen en een dienstver band! met recht op pensioen na 30 dienstjaren, waarbij de dienstjaren in Je tropen dubbel zouden tellen. Zij verkozen de laatste mogelijkheid - zegden, toen zij de bewuste datum -Jadden bereikt, hun dienstverband op. !0 Het pensioen kan volgens de desbe- freffende reglementen echter pas wor- en toegekend, wanneer de betrokkene m# ontslagen en niet als hij ontslag op tjigen verzoek krijgt. Volgens deze bepa- diing was het dus niet mogelijk de twee pilitairen het pensioen toe te kennen, werd door het ministerie betoogd. kl De verdediger voerde echter aan, dat geen sprake is van ontslag op eigen [erzoek, aangezien het ontslag aan een fermyn was gebonden en in feite de ieëindiging 'van een wettelijk vastge dienstperiode was. De gemachtigde van de minister van grcDefensie ontkende hiertegenover echter ig !en verschil tussen een verzoek om ont slag en de opzegging van een dienstver end. 9 l 3ei- Dit is gistermiddag medegedeeld tij dens een persconferentie, die onder lei ding stond van de staatssecretaris van Defensie, de heer M. R. H. Calmeyer. De voorzitter van de commissie, die ad vies over deze reorganisatie heeft uit gebracht, generaal-majoor der generale staf, A.V. van den Wall Bake, deelde mede, dat van deze 92 kadetten hun eerste keus als volgt hebben gedaan: 38 volgen thans het eerste deel van de technische propaedeuse van hen zijn 27 bestemd voor de vierjarige opleiding en elf voor de vijfjarige vijftig vol gen de sociaal-economische studierich ting en vier de administratief-econo- mische richting. Voorzieningen Er zal een aantal voorzieningen nodig zijn voor de onderbrenging van de toe komstige vierdejaars kadetten-vaandrigs en leerlingen van de applicatiecursussen. Voor de leerlingen van het vijfde jaar dat verplicht is voor kadetten der genie, verbindingsdienst, technische dienst en de technisch en elektronische dienst van de Koninklijke Luchtmacht zal een officiershotel buiten de wal len of niet ver van de K.M.A. worden gebouwd. Dit hotel zal een capaciteit van 150 bedden krijgen. Al deze K.M.A.- ers zullen daarin een éénpersoons zit- studeer-slaapkamer krijgen. Dit zal ge beuren om hun grotere zelfstandigheid en vrijheid te geven. In het tweede en derde studiejaar zullen zij steeds meer vrije uren van zelfwerkzaamheid krijgen. In het vierde jaar zullen zij dus extern gaan wonen. Over de plaats waar dit hotel zal worden gebouwd, wordt reeds overleg gespleegd met het gemeentebe stuur van Breda. Uitbreiding Voorts zullen binnenkort plannen wor den ingediend, welke meer legering, col legezalen, studieruimten en een uitbrei ding van laboratoria, tekenzalen en sport zalen beogen. De hiervoor nodige nieuw bouw is gedacht aan het om het K.M.A.- plein nog beschikbare ruimte. De meest ingrijpende wijziging in het studiepro gramma is eigenlijk, zo zei generaal- majoor Van den Wall Bake, de nieuwe aanpak van de persoonlijkheidsontplooi ing. De methodiek van het onderwijs zal in toenemende mate gericht zijn op ,'t inschakelen van de zelfwerkzaam heid en de eigen verantwoordelijkheid. Hierin past de per studiejaar toenemende vrije tijd voor zelfstudie en zelfstandig uitwerken der opdrachten. In het tweede en derde studiejaar zal geleidelijke over gang van sterke gebondenheid de strikte discipline van het eerste jaar naar grotere zelfstandigheid en vrijheid voorkomen. Deels door het inschakelen van kadetten als verantwoordelijke func tionarissen bij de inwendige dienst in het kadettenbataljon, deels door in toe nemende mate vrijstelling van bepaalde diensten en verplichtingen te verlenen. Bejaarde man stierf door gasvergiftiging In zijn woning aan de Johan Idastraat te Rotterdam is gisteravond de 74-jarige alleenwonende W. M. de Swart door gas vergiftiging overleden. Buren roken een gaslucht en waarschuwden de politie. De heer De Swart lag dood in de kamer, waaraan de keuken grenst. De hoofd kraan van het gasstel in de keuken stond open en de slang was gescheurd. Uit de scheur stroomde het gas de wo ning binnen. De heer De Swart is, zo heeft men kunnen nagaan, terwijl hij in de keuken was onwel geworden, waarna hij naar de woonkamer is gegaan. Daar is hij in elkaar gezakt. GEEN GOUDLADING OP DE „RENATE LEONHARDT" Naar de „commissie van drie", ge vormd uit 500 van de 3300 aandeel houders van de coöperatieve bergings vereniging „Renate Leonhardt" U.A., me dedeelt, heeft de initiatiefnemer de heer P. Visser te Wijdewormer voor de rech- ter-commissaris van de rechtbank te Alkmaar, niet alleen bekend zich schul dig te hebben gemaakt aan misleiding in een persoonlijke brief aan het com missielid de heer J. Keyl jr. te Gor- kum, maar thans ook bekend niet in het bezit te zijn van de „bewijzen", waarvan sprake was in zijn algemene circulaire van juni 1956. Genoemde commissie van drie heeft een omstandig onderzoek ingesteld naar de beweringen van de heer Visser in zake de goudlading, die de op 20 augus tus 1917 door de Engelsen voor de Ne derlandse kust getorpedeerde „Renate Leonhardt" zou hebben bevat. Hiertoe stelde men zich o.m. met de Britse ad miraliteit en het openbaar archief in Londen in verbinding. Het resultaat hiervan is geweest, dat niet anders kon worden vastgesteld dan dat het schip zonder meer is getorpedeerd. Enig ver moeden omtrent een goudlading bestond niet. Britse onderwijzer heeft soms het gevoel dat hij in een baan om de aarde zweeft Het moest er van ko men een Brits psychiater, dr. Raphael Kerry, heeft gerapporteerd, dat hij pa tiënten heeft gehad, die in een toestand van ner vositeit verkeerden als gevolg van hun vrees voor de ruimte. Dr. Kerry noemt de ziekte voorlopig maar „ruimtefobie". De conditie van de patiënten loopt nogal uiteen. Er zijn mensen, die plotseling het gevoel krijgen van de aarde af te vallen, er zijn mensen die zomaar angst hebben voor ruimte-bot singen met satellieten, kunstmatige dan wel echte. Een van de pa- tienten, een onderwijzer klaagde, dat hij soms het gevoel had, in een baan om de aarde te zweven. Hij vond, dat de ronde vorm van de aarde hem een gevoel van onbeha gen gaf, en voorts het ge voel gaf, dat de aarde aan alle kanten omringd wordt door „vijandige ele menten". Een vrouw klaagde, dat zij zich zo bezorgd maak te over het „maar in het wilde weg" lanceren van kunstmanen, waardoor de kans op botsingen in de ruimte zoveel groter wordt. Weer een andere pa tiënt vreesde, dat de aarde op een kwade dag uit zijn baan gestoten kan worden, door een zwaar voorwerp uit de ruimte. De psychiater merkte op, dat al zijn patiënten geregeld hadden gelezen over het lanceren van ra ketten en voorts ook tele visieprogramma's hadden gezien, die handelden over de ruimtevaart, het zij wetenschappelijk, het zij fictief. De Britse psychiater constateerde, dat het een van de typische dingen van onze tijd is, dat men zich druk maakt over ruimtevaart en dergelijke en dat het in het minst niet verwonderlijk is, dat dit bepaalde neurotische symptomen heeft gewekt. Hoewel dr. Kerry de eerste arts is, die heeft gemeld onder zijn patiën ten ruimte-zieken te tel len, zijn andere psychia ters reeds geruime tijd geïnteresseerd in het doen en laten van verenigin gen, die zich wijden aan hetgeen zij „ruimte-oul- tus" noemen. Een van deze groepen, die zegt honderden leden te tellen, maakt geregeld excursies naar een berg top in Engeland om daar te bidden om betere betrekkingen met de we zens uit het heelal. Ter gelegenheid van de 329-ste dies natalis van de Gemeente-universi teit van Amsterdam werd in het Rijksmuseum een receptie gehou den, waarbij onder meer aanwezig waren v.l.n.r.) minister mr. J. M. L. Th. Cals. prof. dr. L. M. Beel en burgemeester Van Hall. Douglas vloog te snel By het onderzoek naar de oorzaken van de vliegtuigramp boven New York, waarby vorige maand 136 mensen zyn omgekomen, is maandag gebleken dat een van de twee verkeersvliegtuigen, de Douglas DC-8 van de United Airlines, met een ongebruikeiyke hoge snelheid in het luchtgebied by New York vloog, nameiyk 560 kilometer per uur. De aan bevolen snelheid voor straalverkeers- vliegtuigen die rondcirkelen om op hun beurt van landen te wachten is niet meer dan 468 kilometer per uur. Zoals bekend, was het andere toestel een Lockheed „Super Constellation" van de Trans World Airlines. DE SOEP KOOKTE Een Arnhemse dame die zon dag op reis was gegaan kwam in de trein plotseling tot de ont dekking dat zij het gas onder de soep had laten branden. Op het station Driebergen aangekomen onderbrak zij haar treinreis om de chef van het lastige geval op de hoogte te brengen. Deze wist raad. Hij gaf de boodschap op zijn beurt door aan de Arnhem se politie. Een agent begaf zich naar het opgegeven adres en verschafte zich toegang tot de woning met een sleutel van de buurvrouw. Hij constateerde dat de soep inderdaajt kookte en dat er verder geen onheil was aan gericht. Hij draaide het gas uit Drie afwijkende bevolkingsgroepen (Van onze Brusselse correspondent) In Oostende is de ronde-tafelconferen tie over Roeanda Oeroendi geopend. Er wordt aan deelgenomen door de afge vaardigden van het gebied, door de lei- G*ch' ven p Schippers hielden zich niet aan instructie „Het zogenaamde revuevaren van de Scheveningse haringvloot op 21 mei 1960 een zeer onbevredigend verloop gehad". Tot deze conclusie is de Raad voor |de Scheepvaart gekomen na een onderzoek, dat hij instelde inzake de aanvaring tfvan de motorlogger „Dirk" Sch. 233 met de motorlogger „Oceaan 6" Sch. 121 ®tydens het revuevaren op genoemde vlaggetjesdag op de Noordzee voor Scheve- Dingen. De Sch. 121 werd hierbij slechts licht beschadigd. De Raad is van oordeel dat aan ie schippers van beide schepen mede- chuld aan de aanvaring moet worden 'erweten. De schipper van de SCH-121, 34-jarige W. Dijkhuizen uit Sche veningen straft de raad daarom met jyflet uitspreken van een berisping en eude 57-jarige D. Pronk uit Scheveningen, viiEchipper van de SCH-233, wordt ge- mfitraft door hem de bevoegdheid om als «chipper op zeevissersvaartuigen te va ren voor de tyd van twee weken te pïontnemen. Nadat in 1954, zo geeft de Raad in litBjjn oordeel nog te kennen, zich op Vlaggetjesdag ongeregeldheden hadden doorgedaan, is in 1955 een regeling op gesteld met de bedoeling de revue or- lelijk en zonder onaanvaardbare risi- a.co's te doen verlopen, waarby voor de oroetrokken schippers betaalde instructies werden gegeven. Ook in 1960 zyn der- instructies twee dagen tevoren °or de havenmeester aan de schippers «'jgegeven in tegenwoordigheid van de in specteur voor de scheepvaart. Daarby werd o.m. uitdrukkelijk voorgeschreven, dat de betrokken schippers met hun schepen in een bepaalde volgorde de haven van Scheveningen zouden verla ten en vervolgens in kiellinie de SCH- 97 als konvooileider zouden volgen, waarby de volgorde gehandhaafd moest blijven. Aan deze instructies hebben enige schippers zich niet gehouden, zy hebben de kiellinie verlaten, zyn andere schepen opgelopen en voorby gevaren, waardoor het geheel een onordebjk en verward verloop kreeg. De gevolgen hier van bleven niet uit en twee aanva ringen, waarvan de onderhavige de minst ernstige is, zyn daarvan het ge volg geweest. Toegegeven moet worden, aldus de Raad, dat de voorschriften wel simplis tisch aandoen en onvoldoende een or delijk verloop waarborgen. De Raad meent dan ook dat de scheepvaartin spectie juist zal handelen door gelyk de hoofdinspecteur ter zitting heeft mee gedeeld, zich van medewerking aan de vlaggetjesdag in de vorm, waarin deze tot nu toe werd gegeven, in het ver volg te onthouden zolang een beter en ordelijk verloop van de revue niet is gewaarborgd. ders van de politieke partyen en hun naaste medewerkers, door de waarne mers van de voogdij-autoriteiten, hun ministers en anderen. Ook wordt de conferentie uiteraard bijgewoond door de Belgische minis ter van Afrikaanse Zaken ,en de hoge functionarissen van zijn departement. In totaal nemen tegen de honderd per sonen aan de besprekingen, die met gesloten deuren zullen plaatsvinden, deel. Roeanda en Oeroendi vormen het dichtstbevolkte deel van het gehele Afri kaanse vasteland. Er wonen ongeveer viereneenhalf miljoen mensen, van wie nog geen tienduizend blanken. Se dert de jaren na de eerst wereldoor log, toen de Duitsers vaste voet in het gebied hadden gehad, staan de landen onder Belgisch beheer. In 1949 heeft België een zogenaamd voogdy-mandaat geaccepteerd en dat had tot doel de bevolkingen op te leiden tot de on afhankelykheid. In 1949 werd een stu diegroep gesticht, die onderzoekingen heeft ingesteld naar de politieke as- peraties van de volken. Hierby onder vond men direct moeilykheden omdat de bevolking bestaat uit drie sterk van elkaar afwykende etnische groepen: de Batwa (1 procent van het totaal), de Bahoetoe (9 procent) en de Watoetsi (90 procent). De laatsten zyn sedert onheuglijke tyden een geboren heer sersvolk, dat oorspronkeiyk de beide koninkrijken Roeanda en Oereoendi heeft gesticht. Volgend jaar onafhankelijk Een eerste gevolg van de werkzaam heden van de studiegroep-1949 is ge weest het instellen van een voorlopige speciale raad in Roeanda en van in terimcommissies en gemeenteraden in Oeroendi. Ook is sedertdien besloten in Januari van dit jaar wetgevende ver kiezingen te houden ter voorbereiding van een bepaalde autonomie, waarvan België zegt, dat zy progressief zal zyn. De ronde- tafelconferentie van thans zal deze problemen nader bezien even als een mogehjke politieke en economi sche unie tussen de beide landen. De Belgische regering, zo heeft de Belgi sche minister van Afrikaanse zaken by de opening van de conferentie gezegd, voorziet dat de onafhankelykheid in 1962 een feit zal kunnen worden. Voor- Somalia staakt doorvoer van petroleum naar Ethiopië De regering van de republiek Somalia (het vroegere Italiaans en Brits Somali- land) heeft de doorvoer van petroleum uit noord-Somalia naar Ethiopië ge staakt omdat Ethiopië deze olie „bU agressie tegen Somalia gebruikt". Dit heeft de minister van Binnen landse Zaken van Somalia, Abdi Hoes- sain, op een persconferentie in Moga dishu meegedeeld. Enige tyd geleden kwam het in het gebied van Dahot, noordeiyk Somalia, tot gevechten tussen Somalische her ders en Ethioposche troepen, waarby Somali's werden gedood en velen ver wondingen opliepen. Van, het Ethiopische antwoord op een Somalische protestnota zal het afhan gen of Somalia de kwestie aanhangig zal maken by de Verenigde Naties, al dus Hussain. Hij ontkende ten stelligste Ethiopische berichten dat Somalia 3.000 als herders vermomde soldaten naar de grens heeft gezonden. Roofoverval in Volendam gefingeerd Het verhaal van de 64-jarige me vrouw Snoek-Prat uit Volendam over een zondagochtend op haar gepleegde roofoverval blykt gefingeerd te zyn. Tot deze conclusie is de rykspolitie Edam gistermiddag gekomen, na een door haar in samenwerking met de rykspolitie Am sterdam ingesteld onderzoek in deze zaak. Mevrouw Snoek werd zondagoch tend door haar man, toen deze thuis kwam uit de kerk, geheel overstuur aan getroffen. Zy vertelde hem dat een haar onbekende man de woning was binnengedrongen. Deze had uit een geldkistje met een inhoud van f 3300 een bedrag van ongeveer f 2200 meege nomen. De politie vermoedt „dat de reeds tien jaar durende ziekte van de vrouw haar mogelyk zeer fantasieryk heeft gemaakt". waarde is echter, dat orde en rust heer sen, dat de administratieve machten in de landen tot overeenstemming ko men met de Verenigde Naties over de datum van het inwerking treden van de onafhankelykheid. De wetgevende verkiezingen zullen plaatsvinden op 18 januari van dit jaar in Oeroendi en op 23 januari in Roean da. De verenigde Naties hebben Bel gië verzocht een gunstige atmosfeer te scheppen door een algemene amnestie, opheffing van de noodtoestand, het doen terugkeren van vluchtelingen als mede het beperken van de omvang van de Belgische troepen. Wat deze laatsten betreft zyn er echter slechts 1200 Bel gische militairen in het land. Vroegere burgemeester van Keulen zou één miljoen mark niet hebben terugbetaald (Van onze correspondent in Bonn) Met het naderen van de Westduitse verkiezingen en zeker ook in verband met het feit, dat de Westduitse Bondskanselier Adenauer een volkomen schoon blad heeft waar het zyn verhouding met Hitier-Duitsland aangaat, wordt op byzondere wyze naarstig in het verleden van de 85-jarige regeringschef gewoeld. Het van sensationele onthullingen en nogal eens gewaagde uitspraken levende grote Duitse weekblad Der Spiegel lanceerde gisteren een mededeling, die de kanselier bepaald onaangenaam kan treffen. Het blad beweert nameiyk, dat Adenauer rond 19281929 tegenover de toenmalige directeur van de Vereinigte Glanzstoff-fabriken in Wuppertal-Elberfeld, dr. Fritz Blüthgen, een totale schuld heeft gemaakt van meer dan 1 miljoen mark. De toenmalige burgemeester van Keulen en huidige kanselier zou dit bedrag nimmer hebben terugbetaald. Proces van Blüthgen tegen de Glanzstoff? Volgens Der Spiegel procedeert dr. Blüthgen binnenkort te Dusseldorf te gen ae Glanzstoff-Fabriken over een directeurs-pensioen van 2500 mark per maand. De ex-directeur van Glanzstoff had in 1953 een compromis-pensioen van 1250 mark per maand geaccepteerd, dat hy thans niet langer wil aanvaarden, omdat het zyns inziens niets anders is dan „zwyggeld" voor zyn kennis van Adenauers verleden. Mag men Der Spie gel geloven, dan zou Adenauer in 1928 aandelen van de Amerikaanse tak van de Glanzstoff, via krediet van de Deut sche Bank, waarvan hij commissaris was, ter waarde van 3 miljoen Reichsmark hebben gekocht. Deze aandelen kelder den in april 1929 40 pet., waardoor Adenauer verplicht zou zyn geweest, ten einde zyn schuld by de Deutsche Bank te beta-len, Blüthgen om hulp te vra gen. De Glanzstoff-directeur zou de Keulse burgemeester, die vlak voor een burgemeestersverkiezing stond, daarop een pakket Glanzstoffaandelen met een koerswaarde van 600.000 mark hebben geleend. Adenauer won de strijd om het burgemeestersambt. Nadrukkeiyk zou Blüthgen toen gesteld hebben, dat om een lening ging. Blüthgens bank, H. van Peski en Co. te Amsterdam, had H. van Peski en co. te Amsterdam, had daarvan het bewys in handen, dat de Duitse troepen by de inval in ons land in 1940 in handen zou zyn gevallen. Onderste uit de kan Adenauer, zo vervolgt Der Spiegel, had evenwel ook verder pech: de aandelen Glanzstoff-Amerika bleven nameiyk da len, en opnieuw kwam Bliithgen Ade nauer te hulp, via Van Peski en Co. te Amsterdam. Ditmaal met Glanzstoff-A. K.U.-aandelen met een koerswaarde van 490.000 mark. Een derde maal kon Blüthgen, in 1933, Adenauer niet meer helpen: hy zat toen zelf In financiële moeilykheden. Tydens de oorlog waren Blüthgen, als nazi-tegenstander, de handen gebon den. Blüthgen trachtte na 1945 Glanzstoff- pensioen te krygen. Wat hem op for mele gronden kon worden geweigerd. Daarop dreigden Blüthgen met 'n aan klacht tegen Adenauer wegens de aan- delenschuld uit 1928-'29. waarna via de Deutsche Bank de pensioenovereenkomst met Blüthgen tot stand kwam 1250 mark in de maand en laatstgenoemde afzag van zyn vorderingen op Adenauer. Thans wil Blüthgen biykbaar het on derste uit de kan, en deinst er niet voor terug, biykbaar samen met Der Spiegel, om Adenauers „twintiger jaren" te besmeuren, zyn pensioen van 1250 mark beschouwt hy kenneiyk als een schadeloosstelling voor de schuld, die Adenauer in 1928-1929 bij hem zou heb ben gemaakt. Blüthgen wil nu daarnaast een echt directeurs-pensioen voor zyn Glanzstoff-directiejaren. Of de Bonds kanselier hierdoor beroerd zal worden in dit voor iedere politicus zo moeiiyke verkiezingsjaar? Bonn zweeg gisteren. Soebandrio in Belgrado De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, dr. Soebandrio, is gisteren in Belgrado aangekomen. „Ik hoop", zo zei hy by aankomst, met president Tlto en andere leden van de Zuldslavische regering van gedachten te kunnen wis selen over de jongste gebeurtenissen in de wereld. Ik meen dat deze uitwisse ling van gedachten van groot nut zal zyn, daar wy op deze wyze de politiek van onze landen zullen kunnen coör dineren", aldus Soebandrio. Uitbreiding Militaire Academie

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9