GRIEP! uantaiiamo is op z'n lioede, zonder i alarmtoestand te verkeren.... „Schema van rassenbeginsel bij de Zuidafrikaanse kerken doorbroken" Chefarine ,4 CUBA IN DE POLITIEKE BRANDING (2) ant de Amerikaanse mariniers blijven rusti n liun vrije tijd hun partijtjes rugby spelen 8 astro goochelt met dollars ii pesos en vaart er wel bij ttbanen worden gefouilleerd Thorneycroft lanceert in Bonn plan voor bouw van Europees straalpassagiersvliegtuig Prof. Niesel over resultaat van conferentie van de Wereldraad Haanstra voorzitter jury filmfestival ericht 1 maart 1860 Dinsdag 10 januari 1961 Vierde blad no. 30250 (Door Jlm Bishop) KORT GEDING OM BOEK Vrijdag a.s. dient voor de president van de rechtbank in Den Haag een kort geding, dat een uitgeverij (Ten Ha gen) en een auteur (F. W. van Gulick) hebben aangespannen tegen drie jour nalisten, die bezwaren hebben gemaakt tegen een boek over Nederlandse kaste len en landhuizen, dat is ui tgegeven door de eisende uitgeverij en verschenen is onder de naam van de eisende auteur. De drie gedagvaarde journalisten heb ben namelijk in een brief aan een aan tal Nederlandse dag- en weekbladen be weerd, dat niet de auteur, onder wiens naam het boek is verschenen, maar zij - zelve de artikelen hebben geschreven die in dit boek zijn opgenomen. Eisers in het kort geding willen her roeping van deze brief en eerherstel voor de auteur wiens naam op het boek staat. tr Cubaanse kooplieden liepen tegen twaalf I middags de officiersclub van Guantanamo n. Ze spraken te vlug en te luid, zoals ner en bezorgde mensen soms doen. Twee jaar jn waren ze nog rijk. De 26 juli aan de gekomen revolutionaire regering confis- t echter alles, behalve armoede, zodat deze pannen thans met scheermesjes, drank en lentten. el, Raul en Che (Raul, Fidel Cairo's broer, er van Financiën, en Che Guevara, minister van Economische Zaken) zaten in een bootje", zei de dikste van het viertal, die hevig transpireerde. „Een storm stak op en het bootje zonk. En wie werd gered?" Voordat iemand kon antwoorden, riep hij luid: „Cuba!" Iedereen lachte. Het is natuurlijk bést mogelijk, dat hij 't zelfde grapje ook in Havanna vertelt en dat dan Eisen hower, Kennedy en Nixon in de boot zitten omstreeks het middaguur is het meestal rustig op de basis als irpedojagers zijn uitgevaren. Lange, slanke raketten worden de jngeschoten om even later met hun neus naar beneden in de ie zee terecht te komen, op zoek naar zich schuil houdende leeërs. Nabij de haven wedijvert de eeuwige vlam met de zon. jt twee sterren getooide vlag van admiraal Allan Smith wappert 't hoge vlaggemast bij het administratiegebouw. Bamo lijkt op een hoekig stuk- token jade. De basis is onge il tot zes mijl in het vierkant. Cis in 'tmidden, waar de hel- uwe Caraibische zee het land Iringt. De baai is één van 's .beste open havens. De gemid- lepte is 33 voet (10 meter), ter- i vaargeulen tenminste 40 voet n. Zelfs de Queen Elizabeth zou anker kunnen gaan! Pal bui- smalle haveningang duikt de m 3.400 voet naar beneden, üna ligt aan 't ene einde van Cu- tatanamo ligt er 725 mijl zuid- t van, grenzend aan de zee teen Cuba en Haiti, op Guantanamo, heeft niemand Int betrokken bij een kanon. Hjden over zachtglooiende heu- •Jne kinderen worden naar school t, de Victory Hill lagere school, •tere kinderen gaan naar de I T. Sampson High school. •rane Hill staren officieren en fcppen naar de radarschermen, i op puntjes, die uit het gebied t Sierra Maestra gebergte zou- pnen naderen. Er valt echter feel puntje te ontwaren. Mariniers patrouilleren Ids is op z'n hoede, zonder in bestand te verkeren. Soldaten m 't licht van schijnwerpers en vrije uren voetbal of rugby. Merd mariniers patrouilleren <4 mijl draadversperring. moeilijkheden mochten komen, Wtanamo van zich afslaan en Angers verdrijven met kruisers pedobootjagers, bewapend met met Jet-bommenwerpers en M. eenzame groep van twee- I mariniers onder bevel van ko- Belman. èrkelijke tegenaanval een ge lvuurkracht vanuit de lucht en w zee en het land zal ge- fden vanuit het hoofdkwartier fairaal Robert Dennison in Nor- tennison, een man met zwart 1 met een brede glimlach, heeft pon en is onder andere Atlan- Pperbevelhebber van de NAVO. poft niet, dat Castro een oorlog «tenen. Maar toch, toen de ad- met zijn Convair, die vier ster tel?. Guantanamo verliet, escor- I enkele jagers hem tot buiten 8 territoir. Hij verdenkt de Cu- cr namelijk ook van, dat zij Imele Russische MIG 15's be ft. Het vernederend ouilleren van de Cubaanse arbeidersdie dit gelaten ondergaan. Guantanamo zelf en Norfolk, het hoofdkwartier van de Atlantische vloot. De admiraals en hun staven hebben ln het geheim op Guantanamo beraad slaagd. Zij zoeken de vriendschap met Cuba, maar zij zijn vastbesloten ook maar geen spoor van verraad, sabotage of andere onaangenaamheden te aan vaarden. Guantanamo verkeert in rust. Zorg vuldig heeft men de mensen geteld: 2.500 officieren en manschappen, 2.500 vrouwen en kinderen, 2.300 Cubaanse werklieden in de haven en op de post kantoren, 700 Cubaanse huisbedienden. Er zijn twee vliegstrips, Mc Calla en Leeward Point, aan iedere zijde van de haven één. BU Radio-Point glanzen de puntdaken van de officierswonin gen in de zon. Bij Phillips Park dui ken vier mannen, gestoken in een duikersuitrusting, in het groenige wa ter, Hun club wordt de „reef raiders", de „rifkapers", genoemd. Vlak naast net McCalla-veld ligt een parkje. Een sierlijk Spaans stuk veld geschut prijkt op een blok beton. De woorden op het voetstuk zijn met bron zen letters geschreven: „Ter herinne ring aan het bataljon Amerikaanse ma riniers onder bevel van luitenant-kolo nel Robert W. Huntington, dat op dit punt op 10 juni 1898 landde, de eerste Amerikaanse militairen, geland op Cu baans grondgebied". De eerste man, die bij de gevechten sneuvelde, was de soldaat William Dum- phy. Matrozen, die walverlof hebben, hu ren een bootje en 'zeilen er mee tot aan het anti-dulkbotennet om dan weer terug te keren. Pro en contra De Cubanen op de basis zijn ge tint van het diepste Afrikaanse zwart tot het bleekste blank. Geen hunner draagt een baard. Toch wordt aan genomen, dat 25 procent van de 2.300 man aanhanger van Castro Is. Zij, die voor Castro zijn, zijn bevreesd hun mond open te doen, bang hun baantje te verliezen. Zij, die tegen Castro zijn, zijn echter ook bevreesd iets te zeggen, omdat in nachtelijke uren de commu nistische baas dit wel eens ter ore zou kunnen komen. Velen van deze Cubaanse arbeiders werken hier al 35 jaar of nog lan ger. Ze staan onder bescherming van de Amerikaanse wetten voor de burge- lijke ambtenaren. Hoog ls hun sala ris niet: gemiddeld een dollar per uur bU een 48-urige werkweek. Ze wonen in één van de vier stadjes, gelegen in de blauwe schaduwen van het Sierra Maestra gebergte: Caimanera, Boque- ron, Glorieta en Guantanamo City. De plaatsjes waren sedert 1903 toen het verdrag inzake de basis Guanta namo voor de eerste keer ondertekend werd tot voor kort verlofcentra voor het Amerikaanse marinepersoneel. Een serie ongelukkige incidenten was er oorzaak van dat het verlof, de basis te mogen verlaten, werd Ingetrokken. De belangrijkste reden was wel, dat te veel Amerikaanse matrozen met een venerische ziekte naar de basis terug keerden. De tweede reden was, dat een groep van Castro's vrijbuiters het wel amu sant vond een hele autobus vol Ameri kaanse matrozen te ontvoeren. Ameri kaanse admiraals hebben echter helaas weinig gevoel voor humor. De laatste druppel Een paar maanden geleden kwam echter de druppel die de emmer deed overlopen, 's Zaterdags werden er dans avonden georganiseerd op de basis en al enkele jaren lang bracht een echt paar van middelbare leeftijd aardige meisjes naar deze avondjes om ze na afloop naar huis te chaperonneren. De verhoudingen tussen Cuba en de Verenigde Staten waren al enige tijd gespannen. Op zekere avond waren de meisjes op weg naar huis, toen ze door Castro's soldaten gearresteerd werden op beschuldiging contrabande te smok kelen. Ze werden naar een politiepost overgebracht en daar geheel ontkleed voor een zogenaamde fouillering. De ge hele nacht werden de meisjes vastge houden, terwijl de soldaten hen toe schreeuwden: „Jullie zijn lichtekooien, die je liefde verkoopt aan de Amerika- en". De volgende ochtend waren de ouders van de meisjes zeer ontstemd, toen zij hoorden, dat het Castro-bewind hun namen per radio had uitgezonden en had laten doorschemeren dat ze moreel laag gezonken waren. Van die dag af wordt niemand meer op Guantanamo toegelaten, die er niets mee te maken heeft, terwijl niemand de basis meer mag verlaten. Twee uitgangen Er zijn twee uitgangen. De één wordt de waterpoort genoemd en ligt in het havengebied. Cubaanse veerbootjes, getooid met verschoten vlaggen en met hele reeksen oude autobanden als stootkussen, bren gen om half negen 's ochtends arbeiders van Caimanera naar de basis om hen om half vijf 's middags weer op te ha len en naar huis te brengen. De andere uitgang is de noord-ooste- Vergelding lijke poort. Deze leidt naar Boqueron, Glorieta en Guantanamo City. Schild wachten van het corps mariniers zitten op de heuvels weerszijden van de poort, de weg beneden hen in de gaten hou dend. De poort wordt ingesloten door een hoog hek en prikkeldraad. Buiten de hekken verkopen twee haveloze jon gens Cubaanse couranten en één jon gen nog groene sinaasappels. Nauwelijks twintig meter van de poort verwijderd bouwen metselaars een bij- kantoortje voor de Banquo de Cuba. Fidel Castro wil wel dat Amerika zich terugtrekt van Guantanamo, maar zo lang zij er nog is, int hij graag de 125.000 dollar, die de Amerikanen iedere week aan de Cubaanse arbeiders uitbe talen. De bank wisselt één dollar tegen één peso. Op de internationale markt wordt echter twee pesos gegeven voor iedere dollar, terwijl op de zwarte markt de peso slechts 28 dollarcent waard is. Het minste dat Castro hierdoor bij de noord-oostelijke poort iedere vrijdag kan verdienen, is 62.500 dollar, 3.250.000 dollar per jaar. De gedachte is daarom bij my opge komen dat Amerika nog even moet wachten tgtdat het bankgebouwtje klaar ls, alvorens de arbeiders in pesos te gaan uitbetalen. Van top tot teen gefouilleerd Schuin achter de bank staat een bouwvallig geheel dat veel weg heeft van een verlaten hot dog-tentje. Er wappert echter een Cubaanse vlag en men heeft mij verteld, dat 't het kantoor van de Cubaanse douane is. De Cubaan se arbeiders moeten hier alles, wat zij op de basis hebben gekocht, aangeven. En dit iedere dag opnieuw. Als dit alles 'tnog niet moeilijk ge noeg maakt admiraal Allan Smith, de commandant van de basis, heeft de deur wel dicht gedaan. Hij werd zó ge- irriteerd door het rondzwerven van Cu baanse gelegenheidsdiefjes nabij de ma gazijnen, dat hij de order uitvaardigde dat alle Cubanen, die de basis verlaten, gefouilleerd dienen te worden. Het is een deprimerend gezicht. Man nen die al vele jaren lang voor de Ame rikanen hebben gewerkt, moeten bU de poort wijdbeens voor een Amerikaanse marinier gaan staan en hun hoed af nemen om te laten zien, dat er niets tussen de voering verborgen ls terwijl ze het moeten toestaan, dat ze van top tot teen gefouilleerd worden. De vrouwe lijke arbeiders moeten hun tasje of mand openen. Ze glimlachen maar wat als de mariniers in hun persoonlijke bezittingen rommelen. Een forse sergeant staat bij de uit gang met z'n rug naar de poort handen op de heupen en kijkend naar de oude Pontiacs, Fords en Chevrolets, die de basis afhobbelen. Alle inzittenden, behalve de bestuur der, moeten uitstappen. Een marinier controleert de chauffeurs, de hand schoenenkastjes en bagageruimten. De andere inzittenden moeten na de fouil lering te voet de basis verlaten. Pas buiten de hekken kunnen ze weer in stappen. Amerika als schietschijf De jongetjes daar schreeuwen .La Calle" (de straat). Het is een krant uit Havanna die, zoals alle andere kranten op Cuba. precies schrijft wat Castro wil. Ik heb zo'n krant gekocht. Op de voor pagina prijkte een grote foto van de baardige Fidel Castro en onderaan de pagina stond een tekening van een schietschijf. In de roos was een arend getekend, die het merkteken ,U.S." droeg, terwyl zy doorboord was met een pijl „reforma urbana" (stadshervor- ming) genoemd. Dit is de wet, die Castro kort voor dien had uitgevaardigd. Zij heeft be trekking op de steden. Wetten voor de landhervorming waren al uitgevaardigd. Eén van de mannen, die met my naar de tekening keek, begreep er al even weinig van als ik. H|j keek er nog eens naar, glimlachte niet-begrypend en haalde z'n schouders op. „Si comino?" (Ja, waarom niet?) (Copyright 1960, King Features Syndicate Inc.). (Van onze correspondent in Bonn) De Britse minister van Luchtvaart Peter Thorneycroft zal vandaag en morgen met Westduitse regeringsleden niet slechts onderhandelen over de bouw van een Europese aardsatelliet, maar ook over de bouw van een Europees straalpassagiersvliegtuig; het toestel van qua grootte, reikwijdte en passagierscapaciteit te vergelijken moeten zijn met de modernste Amerikaanse of Russische vliegtuigen. Thorneycroft kan reeds thans rekenen op principiële Westduitse instemming met dit plan. de deelneming aan de bouw van een Europese aardsatelliet concreet als volgt te regelen: de eerste etappe voor het wegschieten van de satelliet zou kunnen geschieden met de reeds geconstrueerde Engelse raket Blue Streak; ten tweede door een door Fransen te bouwen raket en de derde etappe zouden de Duitser» dan voor hun rekening moeten nemen. Daarna zou Europa ten koste van circa 700 k 1000 miljoen gulden, een eigen aardsatelliet hebben I De definitieve Duitse Instemming met de Britse plannen zal ln de eerste plaate afhangen van de wUze waarop de wils krachtige en voor geen conflict uit de weg gaande Thorneycroft, hier vandaag en morgen zijn project ter tafel zal brengen. Daarvan hangt ook de West duitse toetreding tot het verdrag van Genève af, want aarzeling bestaat er in Bonn nog altyd Bondsrepubliek in principe ermee eens Thorneycroft confereert vandaag, zo als gistermiddag op een persconferen tie in Bonn werd bekend gemaakt, met de Westduitse minister van Verkeer Seebohm over dit straalpassagiersvlieg- tuigproject en over zyn plan voor de bouw van een Europese aardsatelliet. Morgen zet hij hier zijn onderhande lingen voort met de minister Strauss (Defensie), Erhard (Economische Za ken), Von Brentano (Buitenlandse Za ken) en met de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken Carstens. Dat Bonn zoveel interesse heeft voor belde projecten vloeit uit het volgen de voort. Minister van Economische Za ken Erhard en minister van Verkeer Seebohm geloven, evenals Thorneycroft. niet dat het nog mogelijk is dat een Europees land zich de luxe van het bouwen van een eigen groot straalpas sagiersvliegtuig kan permitteren. Erhard heeft reeds in december, zo als wij dëstyds meldden, het plan van de Hamburgse vliegtuigfabriek Hambur ger Flugzeugbau G.m.b.H. tot de bouw van een Duits straalpassagiersvliegtuig volgens het project H.F.B.-314 als het ware getorpedeerd. De fabriek kreeg na melijk geen regeringssubsidie. Het ls. aldus Erhard en de zijnen, voor een land als Duitsland veel te duur om de wedloop met de Amerikaanse en Rus sische fabrieken en op dit terrein vol te houden. Hier moet op Europees niveau worden samengewerkt. Dat Europese niveau is op 1 decem ber j.l. in Genève duidelijk getekend: NEDERLAND. België, Engeland, Frank rijk. Denemarken, Zweden. Spanje. Zwitserland, Italië en Oostenryk on dertekenden daar namelijk het Europese verdrag tot samenwerking op het ge bied van het ruimtevaartonderzoek. Bonn aarzelde omdat niet vaststond dat dit verdrag alleen economische doel einden had! Thans lijkt het er op of de West duitse regering door Thorneycroft te vreden gesteld zal worden over het zui ver economische aspect van dit ver drag, dat ook de bouw van een Euro pees straalpassagiersvliegtuig zal inslui ten. Bonn zal dan ook waarschijnlijk ondertekenen. Tegen versnippering De Westduitse regering heeft ook ge aarzeld om het verdrag van Genève te ondertekenen omdat zij vreest dat het zal uitdraaien op een Westelijke versnippering van de schaarse, techni sche en wetenschappelijke krachten op het gebied van aardsatellleten, raket ten en dergelijke hiermee verband hou dende zaken. Er bestaat In Bonn een duidelijke neiging tot samenbundeling van de ge hele Westeuropese mogelijkheden met de Amerikaanse onderzoekingen. Zoals het Hamburger dagblad „Die Welt" gis teren schreef: „Een versnippering van de wetenschappelyk-technische capaci teit en de financiële krachten van het Westen kunnen wfj ons op dit gebied niet permitteren". Maar het commentaar dat de West duitse regeringsperschef Von Eckardt gistermiddag op een persconferentie in Bonn gaf was heel wat positiever. Hl) zei namelijk: „Het Britse plan is zeer duidelijk commercieel gericht. De aard- satellieten krijgen trouwens steeds meer commerciële aspecten door de mogelijk heden op het gebied van het doorge ven van nieuws van telegrafie en tele visie. Dit commerciële effect is veel be langrijker dan wij tot voor kort aan namen. Drie etappes Nauwkeurig vermijdt men in Bonn te spreken over een of ander militair aspect van deze zaak: men wil een voudigweg niets te maken hebben met die zijde van dit probleem en legt daarom alle nadruk op de wetenschap pelijk-commerciële kant. Duidelijk is in ieder geval dat Thor neycroft de Duitsers wil voorstellen of Vier werkelijk beirouwbere middelen helpen eikeer en doen wonderen I 4 geneesmiddelen, tik afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één tabla! verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nég krach tiger is dan kon worden verwacht. Dn combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt vaak beat weer andere middelen falen I J Tegen piineo en griep. GeichfM voor de gevoeligste n wam die wordt beichermd door tiet bestanddeel Ctisfaroi. 20 tabL 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 UbL I&60. Universiteit van Georgia deze week gesloten Een jonge neger en een Jonge negerin, die maandag de formaliteiten voor toe lating tot de universiteit van Georgia (V.8.) hadden vervuld, mogden de col leges aan deze universiteit echter nog niet volgen. De federale rechter van Macon heeft bepaald dat de autoriteiten van de staat Georgia de tijd moeten hebben tegen zijn besluit om de neger en de negerin tot de universiteit toe te laten in beroep te kunnen gaan en dat het parlement van deze staat zich rustig over deze zaak moet kunnen uitspreken. De federale rechter had de leiding van de universiteit bevolen de neger en negerin toe te laten op straffe van slui ting der universiteit; 200 blanke studen ten namen maandag een vijandige hou ding aan tegen de neger en negerin, toen dezen zich bij het universiteitsge bouw meldden. Een federaal hof van beroep in Atlan ta bepaalde echter later, dat de twee negerstudenten al vandaag de colleges zouden mogen volgen. Op last van de gouverneur van Georgia, Ernest Van- diver, zal de universiteit evenwel voor de rest van de week gesloten zijn. Het bu reau van de gouverneur maakte dit aan de pers bekend. Naar verluidt zou Vandiver van plan zijn het congres van de staat te vragen de subsidies voor geintegreerde openba re onderwijsinstellingen ln te houden, i n afwachting van een uitspraak van het federale opperste gerechtshof over de rassenintegratie op de scholen van Georgia. Maandag tekenden bijna 3.000 van de 7.400 ingeschreven studenten een verzoekschrift aan het congres van de staat om de universiteit niet te sluiten, ook als de negerstudenten zouden moe ten worden toegelaten. Prof. Wilhelm Niesel, president van de „Reformierter Bund ln Deutschland", die als enige gedelegeerde van de kerken in Europa aan de zevendaagse conferentie van de Wereldraad en zijn acht Zuldafrikaanse leden-kerken (over het standpunt van de kerk ten aanzien van de rassenvraagstukken) heeft deelgenomen, heeft bij zijn terugkeer in Diisseldorf verklaard zeer tevreden te zijn over het verloop van deze conferentie, die is afgesloten met een vrij lange gemeenschappelijke ver klaring. „Geen deelnemer heeft van te voren maar in de verte durven hopen, dat een dergelyk resultaat uit de bus zou komen", aldus ds. Niesel over dit document. Een gemeenschappelijke verklaring heeft men van te voren noch voorbereid noch beoogd, zo zei Niesel. Het besluit daartoe was veeleer van uit de conferentie ontstaan, die in vier werkgroepen de problemen op open wyze en in goede atmosfeer had behandeld. Het ls de eerste keer geweest aldus prof. Niesel dat Afrikaans- en Engelssprekende kerken op deze wyze byeen zijn geweest. pt Castro-bewind een oorlog zou p om de aandacht van binnen- peroeringen af te lelden, dan zal leiding komen uit Key West, pnebasis Jacksonville, de Ame- steunpunten op Puerto Rico, Buiten de noord-oostelijke uitgang van Guantanamo wordt druk met couranten uit Havanna geventdie vaak anti-Amerikaanse tekeningen bevatten* Volledige verzoening van Anglikaanse en Geref. kerken De beslissende stap vooruit, noemde ds. Niesel het feit, dat in de beschou wing van de rassenvraagstukken bU de Zuidafrikaanse kerken bet starre schema van het rassenbeginsel doorbro ken is. Het positie kiezen van de Heilige Schrift uit heeft volgens hem een be vrijdende werking gehad en geleid tot erkenning van de grondregel, dat de huidkleur iemand niet mag uitsluiten van het deelnemen aan een kerkdienst. Op de conferentie zijn toekomstige „meetings" tussen leden van zwarte en van blanke kerken onder ogen gezien. BU het vraagstuk van de gemengde huwelUken heeft de opvatting de over hand gekregen, dat tegen een gemengd huwelUk tussen leden van het zwarte en van het blanke ras geen bUbelse argumenten aangevoerd kunnen wor den; in het concrete ga val zal men niettemin pastoraal-praktische gezichts punten in acht moeten nemen, zo meen de men ter conferentie. Bovenal bevat de gemeenschappelijke verklaring van de conferentie de belangrUke zin, dat men de nlet-blanken deelneming aan de regering en aan de burgeUJke rech ten niet mag onthouden wanneer ze met blanken samenwonen. Bijzonder In drukwekkend was het volgens ds. Nie sel geweest, dat het tot besluit van de conferentie op instigatie van de Anglikaanse aartsbisschop van Kaap stad tot een volledige verzoening is gekomen tussen de daar vertegenwoor digde Anglikaanse en gereformeerde kerken. Voor het festival van documentaire films, dat van 6—11 februari ln Ober- hausen zal worden gehouden, is een in ternationale jury samengesteld. De Ne derlandse cineast Bert Haanstra ls ge vraagd dit Jaar als voorzitter hiervan op te treden. Haanstra neemt hiermede de plaats in van John Grierson, weieens „de vader van de documentaire" ge noemd, die twee jaren achtereen het voorzitterschap van deze jury heeft be kleed Door Nederland zal aan dit fes tival worden deelgenomen met de films: ..Dagen mUner Jaren" van Max de Haas. „Het gerucht" van Kees Brusse en „Wadlopers" van E. van Moerkerken.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7