GRIEP ASPRO Adenauer (vandaag85) nu machtiger dan ooit BOOM Turks kabinet is afgetreden ASPRO'5 •etiCttfoïtioeek fix/ Zijn schitterende carrière als mislukte bankbediende begonnen WIJNHANDEL SLIJTERIJ Met een enkel woord DONDERDAG 5 JANUARI 1961 Frisse wind en storm (Van onze t.v.-medewerker) De KRO trof het gisteren niet, want meer dan een uur had ze te concurreren tegen Wim Kan in herhaling. Zo zal de herinneringen aan het ellendige jaar 1942 velen ontgaan zijn en dat is hoè fragmentarisch de Pathé-joumaals ook zijn moesten tóch jammer, want veel, wat nimmer gezien noch geweten is, ont ging daarmee veel kijkers. Het was ook jammer voor de moeite, die mevrouw 'Van der Eist zich had gegeven om het vak van mannequin van alle kanten te belichten. De prentjes, die in Treslong werden geschoten, konden daarentegen zonder bezwaar bekeken worden, maar zij, die alle aandacht op Kan hadden gericht, hebben niet zo bar veel gemist. Topartiesten hadden kennelijk rond de jaarwisseling andere engagementen. In Treslong kwam de televisie althans povertjes tevoorschijn. Een frisse wind ging waaien, toen het avondcollege Nederlands werd ingezet. Een goede in zet met veel beloften, dachten we. Af gestemd op mensen, die de taal veelal uitsluitend onbewust gebruiken, kwam er toch ook iets van de gading voor rui mer kring uit, n.l. het gedicht „Maan nacht" van Marsman, waarin hij met somnabulistische helderheid zijn dood op het water in gezelschap van zijn vrouw voorzegd heeft, ongeveer tien jaar voor zijn vlucht naar de overwal vanuit vrij Frankrijk. Bentz van den Berg acht ten wij één onzer beste poëzie-zeggers, maar hij stelde bitter teleur, vooral in het eerste deel. Het slot van de uitzen ding was weer een les, maar daarbij stormde het, want rector Coppens ging onstuimig recht op zijn doel af. Een hartekreet tot ouderen gericht en dan speciaal tot hen, die voor de jeugd de ingroei naar de volwassenheid be moeilijken. Vooral had de rector het niet bepaald begrepen op hen, die dit proces verstoren door een publiciteit en daar mee de sensatiezucht prikkelen uit com merciële motieven. Film, platenindustrie en damesbladredacties kwamen er slecht af. Hoewel we hierin geen partij willen kiezen (al deed véél van het gezegde ons deugd) kwam de vraag bij ons op of ten eerste de corrqspondentierubrieken in sommige bladen, soms door serieuze mensen met een grote levenservaring ge redigeerd, (ook) niet een nuttige functie hebben en verder of over de fondant achtige produkten van Hollywood en drukpers, die in veel volwassen levens tot „escapisme" (dat is: mogelijkheid tot ontsnapping aan moeizaam leven) in staat stellen nu alleen maar boos ge sproken kan en mag worden. Wil de jeugd wel buiten de publieke belangstelling blijven tijdens het onvol wassen zijn? En wordt het geloof alleen maar verpest (het woord viel) door publi citeit? Immers neen. En het bewijs vorm de de spreker, wiens moed we bewonde ren en wiens deskundigheid we respec teren. De wassen beelden van madame Tussaud op t.v. Op woensdag 18 januari a.s. brengt de NCRV-televisie, dank zij de medewer king van de BBC een bezoek aan het vermaarde tentoonstellingsgelbouw in Londen, met de wassen beelden van Ma dame Tussaud. Marie Tussaud leefde van 17601850. Zij was tekenlerares bij de Franse Koninklijke Familie en kwam daardoor tijdens de revolutie terecht in de Conciergerie, waar zij gedwongen werd de hoofden van vooraanstaande te- rechtgestelden in was na te maken. La ter vestigde zij zich met een kleine col lectie wassen beelden in Londen. De ver zameling is na de dood van mevrouw Tussaud verder uitgebreid en momen teel treft men er ook alle belangrijke staatslieden van de laatste jaren aan. Als gids in dit unieke museum treedt op Cruys Voorbergh. De regie heeft Rob Mariouw Smit (Telerecording) Minister Cals opent Nijmeegse schouwburg De minister van O. K. en W. mr. J. M. L. Th. Cals, heeft het voornemen om op 8 april de nieuwe schouwburg in Nij megen te openen. Ter gelegenheid van de opening zal door de toneelgroep „Theater" van Shakespeare worden op gevoerd „Hendrik rv". Het Turkse kabinet is afgetreden om het staatshoofd, generaal Gursel, „be wegingsvrijheid" te geven, zo is giste ren in Ankara meegedeeld. De ministers zullen echter in func tie blijven tot het nieuwe kabinet ge vormd is. Het aftreden houdt verband met de instelling van een nieuwe grondwetge vende vergadering. Deze zal gevormd worden uit de 272 leden van de Ka mer van volksvertegenwoordigers en de leden van het comité voor nationale eenheid, dat opgericht is na de staats greep van 27 mei, toen de regering- Mendères omver werd geworpen. Bescherm U tegen neem Tien Fransen bij overstroming gedood (Van onze Parijse correspodent) Ofschoon gisteravond uit de provin cie werd gemeld dat het water weer begon te zakken, is de situatie in vele delen van Frankrijk opnieuw alarmerend geworden. Op de directe of indirecte rekening van de zware regenval der laatste dagen gepaard met stormen waar door grote delen van het land onder water staan of door overstroming wor den bedreigd, moesten gedurende deze week trouwens al tien doden worden geschreven. Bovendien zijn door diezelf de oorzaak nogmaals verschillende brug gen in midden-Frankrijk ingestort en werden tientallen huizen verwoest. In Poitiers staat een deel van de stad opnieuw blank en moest het zie kenhuis worden ontruimd. In een klein dorpje werd de postbode door een ruk wind in de rivier geworpen, waar hij verdronk. Een 7-jarig jongetje stikte in de modder onder de muren van de ouderlijke woning die in elkaar was gestort. Elders zijn fietsers door bomen gedood, die door de storm werden ont worteld. In de buurt van de stad Brive waste de rivier de Vézère gistermiddag nog met tien centimeter per uur tot 's avonds het water weer begon te dalen. Bij reddingspogingen en transporten zijn vooral weer verschillende bejaarden slachtoffer geworden doordat ze tegen de emoties niet bestand bleken te zijn. Als opgemerkt hoopte men gisteravond in Parijs dat het grootste leed voor het ogenblik weer geleden wastenzij de regens en de stormen him offensief onver wachts zouden heropenen. Samengaan van Zes en Zeven in Afrika zeer noodzakelijk „De toenadering tussen de Zes (van de Euromarkt) en de Zeven (van de Vrijhandelsassociatie) is ook voor onze toekomstige verhou dingen met Afrika van groot be lang. Als er geen vorm van samen werking komt, kunnen daardoor grote nadelen voor het Afrikaanse continent ontstaan". Dit heeft dr. Paul Rijkens, een van de oud-leden van de deskundigencommissie van de Raad van Europa over de Europees-Afrikaanse verhoudingen gistermiddag op een persconferen tie in Den Haag verklaard. In het rapport „Europa en Afrika" dat de Raad van Europa naar aanlei ding hiervan heeft gepubliceerd, worden voorstellen gedaan voor een ontwikke- lings- en investeringsfonds, alsmede voor een garantiefonds ten behoeve van de particuliere investeringen. De heer Rjjkens zei, dat het streven naar vol ledige liberalisatie van het handelsver keer tussen de beide continenten de achtergrond vormt van dit reeds in 1958 door de Raad van Europa goedgekeurde rapport. De economische banden tussen Europa en Afrika zijn zo sterk dat de kunstmatige splitsing in een frank-zone en een sterling-blok moet worden ver meden. Amerikaanse vrouw krijgt gratie De 42-jarige mevr. Edythe Klumpp, die vrijdag haar leven op de elektrische stoel in de staatsgevangenis van Ohio zou eindigen, heeft gisteravond gratie gekregen. Gouverneur Michaël Disalle van Ohio verklaarde uit een gespree met mevr. Klumpp, toen deze onder invloed van een „waarheidsserum" verkeerde, de overtuiging te hebben gekregen, dat zij onschuldig was aan de moord waarvoor zü was veroordeeld. Mevr. Klumpp was in oktober 1958 nchuldig bevonden aan de moord op ri.cvr. Louise Bergen, die evenals zij in Cinninnati woonde en met wier echt genoot zij samenleefde. Het lichaam van mevr. Bergen werd aan de oever van een meer verbrand. Als U zich maar even rillerig of onprettig voelt: De Westduitse Bondskanselier dr. Konrad Adenauer viert vandaag zijn 85ste verjaardag. Ondanks alle berichten over zijn af en toe nogal wankele gezondheid. Ondanks de druk van jongeren in zijn partij de CDU om nu eindelijk eens met een eventuele opvolger over de brug te komen. Ondanks de benoeming van de vitale 47-jarige Berlijnse burgemeester Brandt tot SPD-kandidaat voor het kanselier schap bij de aanstaande Bondsdagverkiezingen. Ondanks ziekte, achterklap, jeugdige uitdagers en een veranderende wereld is er geen enkele twijfel aan dat „Der Alte uit Rhöndorf de macht in de \Vestduitse staat vaster dan ooit in handen heeft en zich daarbij kiplekker voelt! Als burgemeester afgezet wegens „onkunde" Het 85-jarige leven van de West duitse Bondskanselier strekt zich uit van Bismarck tot Kennedy, van de Duitse eenheid via de Frans- Duitse oorlog in de zeventiger jaren van de vorige eeuw tot de Duitse gespletenheid in de zestiger jaren van onze eeuw tot de Duitse gesple tenheid in de zestiger jaren van onze eeuw. De belangrijkste stations in Ade nauers lange, bewonderenswaardige leven zijn: 5 januari 1876: in Keulen geboren als zoon van een allesbehalve welgestelde gerechtsdienaar. Bismarcks Duitse Rijk stond pas op poten, generaal Von Moltke werd nog gevierd om zijn suc cessen in de oorlog tegen Frankrijk. 1894: als 18-jarige mislukt als bankbe diende. 1901: maar nauwelijks geslaagd voor,het juristendiploma. 1906: als 30-jarige gekozen tot wethou der van de stad Keulen. 1917: als 41-jarige burgemeester van Keulen: twee jaar later ontvangt hij zijn eerste ere-doctoraat in Keulen zelf! 1926: als 50-jarige de kans voor het grij pen om Rijkskanselier van Duitsland te worden. Adenauer weigert omdat de politieke partijen in Berlijn hem on voldoende macht willen geven 1933—1945: van zijn 57ste tot zijn 69ste onderduiker, door de nazi's vervolgde, lange jaren ambteloos burger, tenslot te gevangene in kampen en tucht huizen. Hij overleeft de oorlog als Duitser met een onbevlekt verleden. Advertentie COGNAC ST.-LOUVENT trtrtr hele fles 111.95; halve fles f6.15. V.S.OJ». hele fles f 16.55, halve fles f 8.55 Produit de France. Alléén: KRAAIERSTRAAT 1 bij de brug TELEFOON 20229 VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 V. d. Jeugd. 18.30 Dans- Iportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Gevar. muz. 18.45 Spi jadoiSaaq :Sujssoido PICTOGRAM PU 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen! Idee: A. Gaykema - Oegstgeest 1945: als 69-jarige door de Amerikanen benoemd tot burgemeester van Keu len. De Britse bezetters zetten hem al gauw af - wegens „onkunde". 1949: als 73-jarige de eerste Bondskan selier van de Bondsrepubliek. De door velen afgeschreven en als uitgeblust gekarakteriseerde Adenauer begint een belangrijke rol te spelen in de Euro pese politiek. Hij bezoekt de Britse Ko ningin, Amerika, Kroesjtsjef in Mos kou, Frankrijk en Japan. 1959: als 83-jarige overleeft Adenauer een verwoede strijd in Bonn om de macht. Hij wijst het presidentschap af en „herovert" het kanselierschap. 1961als 85-jarige bereidt Adenauer zich geestdriftig en strijdlustig voor op een bezoek aan de nieuwe 43-jarige Ame rikaanse president Kennedy, de Bondsdagverkiezingen in september a.s. en, zo de kiezers het willen, zijn vierde kanselierschap Hoge Nederlandse onderscheiding Bondskanselier dr. Konrad Adenauer is door Koningin Juliana begiftigd met het Grootkruis van de Nederlandse Leeuw, een onderscheiding die gewoon lijk slechts aan staatshoofden wordt ver leend. Het programma van de ontvangsten voor degenen die de Bondskanselier hun gelukwensen zullen komen aanbieden, is op advies van de dokters van de pas van een hardnekkige kou herstelde West duitse regeringsleider over twee dagen verdeeld. Als eerste heeft reeds gisteren Joseph kardinaal Frings, de aartsbis schop van Keulen, de kanselier de goede wensen van het episcopaat overgebracht. Deze ontvangst was vervroegd daar kar dinaal Frings vandaag deelneemt aan de begrafenis van de dezer dagen over leden kardinaal Wendel, aartsbisschop van München. Op zijn verjaardag heeft Adenauer in het paleis Schaumburg in Bonn wel een twaalf uren lang duizenden handen ge drukt, kleine toespraken gehouden en is hij menigmaal toegedronken. BINNENLAND De 63-Jarige heer K. Schuitemaker. Inwoner van het hervormd rusthuis in Zaandam, is gistermiddag op tragische wijze om het leven gekomen. De man, die doofstom was, verzorgde de centrale ver warming in de .kelder van het tehuis Toen men, omdat de man te lang weg bleef, een onderzoek instelde, vond men hem levenloos in de kelder. Waarschijn lijk is hij door koolmonoxidevergiftiging om het leven gekomen. In een villa te Hengelo is ingebro ken. Tot dusver onbekend gebleven die ven hebben een complete brandkast mee genomen. Toen het gezin van vakantie terugkeerde, werd de kast gemist. De brandkast, die ruim 100 kg woog, bevatte o.m. tafelzilver en waardepapieren. De inhoud had een waarde van ruim f2000 De inbrekers hebben zich toegang ver schaft door het forceren van enkele rui ten. Gistermorgen is in Eindhoven een verkeersongeval gebeurd, waarbij de 19- jarige mej. E. A. W. Noten uit Leende om het leven is gekomen. Zij stak de Geldropseweg, tegenover de hoofdingang van het DAP-bedrijf, over en werd ge grepen door een personenwagen uit Eind hoven, die in de richting Geldrop reed. Het slachtoffer werd onmiddellijk naar het Binnenziekenhuis overgebracht. Daar is zij later aan de verwondingen overle den. Vannacht is op de Rijksweg no. 1 even buiten Diemen de 28-Jarige chauf feur Stevens uit Emmercompascuum bij een aanrijding om het leven gekomen. De heer Stevens stak. nadat hij in een kof fiehuis een kopje koffie had gedronken, de Rijksweg over om naar zijn aan de andere kant geparkeerd staande vracht wagen te gaan. HM heeft niet goed opge let en werd geschept door de uit de richting Amsterdam komende auto van een Huizense vertegenwoordiger. De chauffeur was op slag dood. BUITENLAND De radja van Perlis is gisteren ge ïnstalleerd als oppervorst van de Maleise federatie. De veertigjarige radja werd op een bijeenkomst van heersers van de ne gen Maleise staten in september gekozen als opvolger van sultan Hisamoeddin Alam Sjah van Selangor, die kort tevoren was overleden. De radja van Perlis is de derde oppervorst sinds de federatie in 1957 onafhankelijk is geworden. In Roemenië zullen op 5 maart „parlementsverkiezingen" worden gehou den, zo heeft Radio-Boekarest bekendge maakt. De vorige verkiezingen vonden vier jaar geleden plaats. De opperste raad van de Islam, be staande uit 109 oelema's heeft besloten de verspreiding van de Talmoed ter hand te nemen, omdat in Israël een Koran is gedrukt. Als antwoord op „de aanval van Israël op de Heilige Koran"zal de publlkatie van de joodse Talmoed ons in staat stellen de schandalige losbandig heid van de Joodse zeden en moraal aan de kaak te stellen", aldus werd na afloop van een bijeenkomst in Cairo meegedeeld. Charlie Chaplin en zijn gehele gezin illen in Juni of augustus een reis door de Sovjet-Unie maken, aldus bericht het persagentschap Tass .De thans 71-Jarige acteur, die reeds Jaren in het Zwitserse plaatsje Vevey woont, verklaarde tegen over een hem bezoekende Russische schrijver grote bewondering te hebben voor hetgeen op sociaal gebied in de Sovjet-Unie tot stand is gebracht. De Spaanse waarzegger Jose Maria Lopez Aparlcio heeft voor dit Jaar de val van Fidel Castro, de dood van Charlie Chaplin, de hereniging van Duitsland, een huwelijk van Maria Callas met Arls- toteles Onassls en een huwelijk van Prinses Soraja met een industrieel voor speld. Begin vorig Jaar voorspelde hi) de dood van Pasternak, het huwelijk van Koning BoudewJJn en de onafhankelijk heid van Kongo. Ex-premier Schuman van Frankrijk (een van de stichters van de Europese Gemeenschap van de „Zes") is gisteren bewusteloos op straat aangetroffen. De 74-Jarlge verklaarde later, dat hij in een kuil op het trottoir was gestapt, waarna hij viel. Van de zijde van het ziekenhuis waar hij thans verpleegd wordt, is me degedeeld, dat zijn toestand bevredigend is. De Tsjechoslowaakse grenswacht heeft een Zwitser en een 22-Jarige Tsje chisch meisje gearresteerd, op verdenking van spionage voor de Amerikaanse inlich tingendienst, aldus een bericht van het Tsjechoslowaakse persbureau Ceteka. Bij de grenscontrole werd in de auto van de Zwitser, die na een bezoek aan Tsjecho- Slowakije op de terugreis was naar Zwit serland, onder een der banken het meisje gevonden alsmede een hoeveelheid che micaliën en ander materiaal dat door Amerikaanse spionnen wordt gebruikt, zo meldde het Tsjechische persbureau. In afwachting van de resultaten van een onderzoek naar hun activiteiten in het nazi-tijdperk z(Jn 23 rechters en openbare aanklagers in de Westduitse staat Baden-Württemberg geschorst, al dus heeft het staatsministerie van Justi tie meegedeeld. Het Amerikaanse ministerie van De fensie raamt de schade van de brand op het vliegdekschlp „Constellation", eind vorige maand in de haven van Brooklyn op 48 miljoen dollar (ruim 180 miljoen gulden). De herstelwerkzaamheden zul len zeven maanden duren. De Londense acteur Ewen Macduff zegt over „onomstotelijke bewijzen" te beschikken dat Sir Francis Bacon de meeste toneelstukken van Shakespeare heeft geschreven. Macduff, die een grote collectie zestiende en zeventiende eeuwse eerste uitgaven bezit, zal deze „bewijzen" openbaar maken wanneer de tijd daartoe r()P Is. Koning Mahendra van Nepal, die on langs het bewind over z(Jn koninkrijk zelf in handen heeft genomen, heeft alle politieke partijen verboden en onwettig verklaard. Emir Feisal, de kroonprins van Saoedl-Arabië, heeft, naar van gezagheb bende zijde wordt vernomen, RIJadh ver laten om in het gebied van Taif in de Hedjaz te gaan Jagen. Men ziet hierin het bewys, dat de emir geen enkele ver antwoordelijkheid wil dragen in de nieu we crisis tussen zijn broer, Koning Saoed, en de „liberale" Prinsen, die een grondwet voor het land wensen .Emir Feisal heeft de functie van vice-premier geweigerd, die hem door Koning Saoed was aangeboden. progr. 20.00 Nws. 20.04 I Puritani, opera, 22.30 Nws., beursber. v. New York en me- ded. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Nieuwe gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Vocaal ens. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 21.50 Periodieken Parade. 22.00 Orgelconc. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.25 Volksmuz. 23.65-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Act. 20.30 Documentaire film. 21.00-22.20 Een inspecteur voor U, TV-spel. VOOR VRIJDAG 6 JANUARI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35- LEIDING DER DIRECTIE ORDENINGS VRAAGSTUKKEN In verband met de benoeming per 1 januari van mr J. C. van Alphen de Veer tot directeur-generaal van Handel en Nijverheid is de heer G. Lasseur met ingang van dezelfde datum aangewezen als hoofd van de directie ordenings- vraagstukken. De heer Lasseur was tot dusver plv. hoofd van deze directie. Hij wordt als zodanig opgevolgd door de heer W. Drechsel, tot dusver hoofd van de hoofdafdeling prijzen en agrarische ordeningszaken. De heren mr. W. L. Snijders, hoofd van de hoofdafdeling algemene en in ternationale ordeningszaken, en J. J. Walvis, hoofd van de hoofdafdeling eco nomische mededinging, zullen in deze functies optreden als adjunct-directeur. De heer mr. H. B. Engelsman zal als opvolger van de heer Drechsel optreden als hoofd van de hoofdafdeling prijzen en agrarische ordeningszaken. .40 Waterst.). VPRO: 10.00 Dit en het andere, lezing 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Viool en plano. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Carillonbespeling en draai- orgelmuz. 12.20 Regeringsuitz.: Voor de landb. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beurs ber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Zangrecital. 14.20 Boekbespr. 14.40 Fagot en plano. 15.05 Muz. blografie (herh.). VARA: 16.00 Lichte muz. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de teenagers. 17.53 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 Voor de kleuters. 19.10 Jazzmuz. VPRO: Het platteland nu, ge sprek. 19.45 VPRO-nieuws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Toneelrubr. 20.20 Volks muz. 20.35 Hoe zien zij ons?, lezing. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Gram. 21.50 Quiz. 22.15 Buitenl. week- overz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Muziek-revue. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de hulsvr. 9.40 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Gram. 14.45 Koor zang. 15.00 Metropole ork. en sol. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Zang en piano. 16.50 Gram. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Kinder koor. 17.40 Beursber. 17.45 Mil. ork. KRO: 18.15 Brabants halfuur. 18.50 Re geringsuitz.: Emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Me- mojandum. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz. -irogr. v. d. sold. 20.30 Avondcollege. 21.00 lafe chantant. 21.40 Jong - oud - eeuwig, godsd. gedachtenwisseling. 21.55 Viool, cello en plano. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Een merkwaardige geloofsverkondl- Agenda DONDERDAG St.-Antoniusclubhuis: Ver. voor Peda gogiek: Cobi Schreyer en Poppentheater Merlijn. 8 uur nam. Den Burcht: Voorlichtingsavond Ned. Spoorwegen .7-9 uur nam. Wassenaar. Verenigingsgebouw: Se minaristen met toneelstuk „De tien klei ne negertjes" t.b.v. nieuwe seminarie. 7.30 uur nam. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Restaurant Van der Heijden: C.H.U. Spr. dhr. D. van der Kwaak over kabinets formatie. 8 uur nam. ZATERDAG Doopsgez. Kerk: Adventskerk. 10-10.30 u. voorm.. bijbelstudie: 10.30-12 uur (predh king en Avondmaal), ds. K. C. van Oos- sanen. Restaurant v. d. Heijden: Nieuwjaars visite Ver. „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)„Tot Ieders Ge noegen" speelt „Het meisje van het schil derij8 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. MAANDAG De Doelen: Leidse Amateurfotografen- vereniging. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Uitvoe ring R.-K. Alma Materkoor. 8 uur nam, WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Ambachtsschool: K. en O.-werkcursus „Kleine reparaties in huis" o.l.v. D. Scheer. 7.30 uur nam. Arent Bruunstraat (5 Meibuurt)Ope ning geref. Bevrijdingskerk 8 uur nam, Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. G. D. van Wengen over muziek van het Caraïbisch gebied. 8 uur nam, Stadszaal (grote zaal): LKK „Voor Al len". Solisten Herman Krebbers en Da- niêle Dechenne. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling "The new vision centregroup" (t/m 10 lanuarl) Lakenhal: Tentoonstelling van 9 Leidse tekenaars. (Werkd.: 104 uur; 's zondags 14 uur. (Tot 23 Januari). Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie" Werk dagen 104 uur; '8 zondags 14 uur nam (tot 15 lanuarl) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 2—4 uur BIOSCOPEN Trianon: „Nooit op zondag!" (18 Jr). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; Oudejaars avond geen voorstellingen. Zond. 2 15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Alles de lucht in!" (A.l.) Werkd 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45 7.15 en 9.15 uur; Oudejaarsavond geen voorstellingen. Donderdagcyclus: „Jail House Rock". 14 jaar). Casino: Hotel „De Vrijgezel". (14 Jr). Werkd 7 en 9.15 uur; Oudejaar 7 uur; zondag: 4.45, 7 en 9.15 uur. Dagelijks: te 2.30 uur „Donald Duck en zMn vriendjes". Donderdagcyclus: 2.30, 7 en 9.15 uur: „Tosca" .(Alle leeftijden) Lldo: „Zo zal Je er een hebben". (A.l.). Werkd.: 2 30, 7 en 9.15 uur; Oudejaars avond geen voorstellingen; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Schlager-raketen". (A.l.). Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; Oudejaars avond'geen voorstellingen; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Belgisch vorsten- huwelljk. Dagelijks te 11, 12 en 1 uur; zondag: 10. 11. 12 en 1 uur. (A.l.). Studio: „Langzaam maar zeker". (A.l.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; Oudejaars avond geen voorstellingen: zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 uur (zaterdag gesloten); zondag 7 en 9.15 uur „Het wrak van de Mary Dear" (14 Ir) Maand.- dlnsd.- woensd. 8 uur „Pa krijgt de klappen" (A.l.) Zond t/m. woensdag 2.30 uur „Sissi, keizerin en moeder" (A.l.). Donderdag 2.30 uur - 4.15 uur - 7 uur - 8 uur - 9 uur „Het AVOND- EN NACHTDIENSTEN DER APOTHEKEN Te Lelden is geopend Apotheek Reljst. Steenstraat 35. tel 20136. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l(jn van 1820 uur) I: Gaetano Donizetti "La Favorita" (3e en 4e bedrijf). Uitvoerenden: Giulletta Si- monato, mezzo-sopraan als Leonora de Guzman; Gianni Poggi, tenor als Fernan do: Ettore Bastianinl, bariton, als Alfon so XI, Koning van Castllië; Jerome Hines, bas als Baldassare: Piero di Palma, tenor als Don Gaspare; Bico Magnani, sopraan, als Ines. Koor en Orkest van de Magglo Musicale Fiorentino. Dirigent: Alberto Erede. II: Antonio Salieri Ouverture „Axur, Re d'Ormus". Orchestra Allessandro Scarlatti olv. Thomas Schippers. III: Gasparo Spontini uit "La Vestale" Tu che invoco con orrore. Maria Callas, sopraan. Orkest van de Scala te Milaan olv. Tullio Seraf in. IV: Giuseppe Verdi: 1. Ouverture „Na- bucco". Rias Symphonie Orkest, Berlijn olv. Ferenc Fricsay; 2. uit "La Traviata": a. Nol slamo zingarelle. Anne Marcangeli, sopraan. Arturo la Porta, bariton. Koor en Orkest van de Opera te Rome olv. Giusep pe Morelli; b. Di Madrlde nol siam mat- tadori. Koor en Orkest van de Opera olv. Giuseppe Morelli; 3. uit „Otello Fuoco di gloia. Koor en Orkest van de Opera te Rome olv. Giuseppe Morelli. V: Alfredo Catalan!. Prelude 4e Acte "La Wally". Orkest van de Maggio Musi cale Fiorentino olv. Gianandrea Gavazzeni. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. en weeroverz. NCRV: 20.30 Documentair progr. 20.55 Licht progr. 21.30 Tekenfilmpje. 21.35 Act.' 22.15 Opdracht, een persoonlijk woord. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Kamermuz. 12.30 Hoorsp. 13.00 Re cital. 13.15 Vragenbeantw. 13.45 Meded. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoogte punten uit de progr. v. d. afgelopen week. 15.00 Zang en gitaar. 15.15 Gram. 16.00 Gevar. muz. 16.30 Geluidskron. 17.00 Ork. conc. 18.00 Voor de kind 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Wetensch. overz. 21.00 Ork. conc. (Om 21.45 Lezing). 22.30 Gevar. progr. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Pianoreci tal. 23.45 Voordr. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.45 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Dansmuz. 13.15 Pianorecital. 13.31 Gevar. muz. 14.00 Lichte muz. 14.45 V. d. kleuters 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Muz. bij het werk. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races en gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en iourn. 20.24 Sport. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.31 Discussie. 22.15 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Ouderw. dansmuz. 0.31 Orgelspel. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.00 Gevar. muz. 16.00 Liederen. 17.00 Nws. 17.40 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.35 II barbiere dl seviglia, opera. 21.45 Nws. 22.45 Dansmuz. 23.15 Amus. muz. 24.00 Nws. 0.10 Gevar. muz. 1.00 Nws. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 18.30 Nieu we gram. 19.00 Nws. 19.20 Kamermuz. 20.00 La Tosca, opera. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Ork. conc. 12.30 Weerber. 12.35 Landb. kron. 12.45 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Gram. 14.45 Idem. 15.00 Ork. conc. 16.00 Koersen. 16.06 Ork. conc. (verv.). 16.45 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Voor dracht. 18.20 Voor de sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Kron. v. d. Bond der grote gezinnen. 20.00 Ork. conc. (Om 21.00 Kunstkaleidoscoop)21.40 Gram. 22.00 Nws 22.15 Ork. conc. (verv.). 22.45 Fluit en plano. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15, 14.03, 14.30 en 15.00 Gram. 16.07 Adrlana Lecouvreur, opera. 17.00 Nws. 17.10 Adriana Lecouvreur Zang. 20.30 Strijkkwart. 22.00 Wereldnws. opera (verv.). 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 22.10 Discografie. 22.55 Nws. Bij geen gehoor b(j lecialist (of diens v dokterstelefoon 22222. Uw huisarts of WFFPGAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a a lil eS C Amsterdam licht bew. Den Helder licht bew. Ypenburg licht bew. half bew. licht bew. onbew. Vllssingen Eelde De Bilt Twente Z.-Limburg licht bew. Helsinki regen Stockholm sneeuw Oslo sneeuw Kopenhagerzwaar bew. Aberdeen half bew. Londen onbew. Brussel regenbui Luxemburg zwaar bew. Par(Js onbew. Bordeaux onbew. nw nnw -13 nnw -6 wnw -4 raw -3 nw -2 nw -5 wnw -4 w -5 zzo -5 w -4 windst. z -2 wzw -1 wzw -3 -4 5 4 14 Grenoble Nice Berlijn Frankfort München ^ürlch Genève Locarno Wenen licht bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. w -4 nnw -3 n -2 nnw -6 zzo -4 wzw -6 fnnsbruck licht bew. Belgrado zwaar bew. Athene Rome A jacclo Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew regen onweer onbew. licht bew. onbew. zzw -4 w -2 windst. wzw -4 windst. w -4 zw —2 z -5 ono -4 windst. wnw -8 nnw -5 5 3 4 3 5 3 5 2 -0 -1 F 0 2 -0 4 1 5 1 6 -1 5 2 3 0 7 1 10 1 1 6 2 13 4 4 -0 6 2 5 -3 5 1 6 1 4 -9 7 0 5 -6 14 7 10 0 0.1

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2