Laatste nieuws Tuinman van „De Horsten" kreeg een Koninklijke onderscheiding AANKOOP HUYS TE WARMONT WERD MET VREUGDE BEGROET A. BOGAARDS IS VEERTIG JAAR BIJ EN WOENSDAG 4 JANUARI 1961 Huldiging A. Wesdijk in Voorschoten Het was gisteren voor de heer A. Wes- de opper-houtvester de medaille op de dyk, die op 3 januari 1936 op de Ko ninklijke landgoederen „De Horsten' aan het werk ging, een grote dag. Na mens de Koningin werd hem de medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Gisterochtend, 25 jaar na zijn in diensttreding dus, werd de tuinman van „De Horsten" van zijn huis in de Bethlehemstraat gehaald. De huldiging vond plaats in het jagershuis op De Horst, waar het voltallige personeel van de landgoereren en de jachtopzieners verzameld waren. De opper-houtvester, de heer Brand- sma, sprak de jubilaris hartelijk toe. De jubilaris heeft 20 jaar lang groente gekweekt voor de paleizen, maar de laat ste vijf jaar is hij belast met het onder houd van de bomen. Na zeer veel waar dering uitgesproken te hebben speldde borst van de heer Wesdijk. Bovendien ontving de jubilaris een geschenk onder couvert. Ook de hofmaarschalk, mr. R. J. E. M. van Zinnicq Bergmann, bood een enve loppe met inhoud aan. Namens het personeel van „De Hors ten" bood de heer Vaandring, hoofd boswachter, een enveloppe met inhoud aan, na eveneens zeer waarderende woorden te hebben gesproken. Na de dankwoorden van de jubilaris bleef men nog enige tijd bijeen, waarna het feest in de familiekring verder ge vierd werd. STADSNIEUWS Leidse metselaar voor de Haagse politierechter (Van onze Haagse redactie) „Zulke verhaaltjes kunnen heel on derhoudende lectuur opleveren voor tijd schriften, maar in dit geval gaat dat niet op", zo zei vanochtend de officier van Justitie bij de Haagse politierechter tegen een 22-jarige metselaar uit Leiden. Deze metselaar was in de nacht van 17 op 18 oktober 1959 zyn zaak was enige malen aangehouden met een vriend naar de Marthastichting te Al phen a/d Rijn gegaan, om daar con tact te zoeken met een meisje, met wie hij van haar moeder geen omgang mocht hebben. De vriend was meegegaan om de met selaar met raad bij te staan, maar deze had zich van te voren een dusdanige moed ingedronken, dat hij op een bank in de tuin van de stichting was gaan zitten en in slaap viel. De avontuurlijke metselaar was alleen verder gegaan: hij forceerde 'n deur van de Marthastich ting en kwam binnen in het gebouw, waar duisternis en stilte heerste. Voor zichtig klopte de metselaar aan een deur en riep de naam van het meisje. Hij kreeg geen antwoord. Nogmaals riep de jongeman de naam van zijn geliefde, doch zonder resultaat. Toen werd het hem angstig om het hart. Hij ging te rug naar de bank in de tuin en trachtte zijn vriend wakker te maken. Er was geen beweging in die vriend te krijgen. Teneinde raad en diep neerslachtig kroop de metselaar toen maar onder de bank, waarop zijn vriend in vaste slaap was verzonken. De volgende mor gen werd het tweetal in de tuin aan getroffen. Ter zitting kwam uit, dat de metse laar nu niet bepaald een blanco straf register had. De officier eiste f 30.- boete of zes dagen. De politierechter vonniste conform deze eis. Het Leidsch Dagblad MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. OEGSTGEEST In december werd by de Rijkspost spaarbank in Oegstgeest f. 103.586 inge legd en f. 91.761 uitbetaald. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geboren: Gert, zn v. A. Vis en A. Taal; Catharina A. M. dr v. P. de Bruin en H. M. J. Schoonens; Carolina C. M., dr v. G. P. A. Hooijmans en M. M. C. Koot; Ge- rardus P. J. zn v. P. H. Vermy en A. A. Doeswijk; Irma, dr. v. W. van der Zwan en S. G. Möllenkamp. Ondertrouwd: P. H. v. d. Lucht en H. Overduin; F. Y. van Dijk en P. Herlaar. Getrouwd: C. de Cler en N. Steenwijk; T. J. G. v. d. Hulst en A. M. Zonneveld; G. Schouten en G. van Houwellngen. Drukke receptie De nieuwjaarsreceptie van burgemees ter en mevrouw de Kool was zeer druk bezocht. Er waren er dit jaar zovelen, dat de raadzaal van het gemeentehuis ze bijna niet bergen kon. Af en toe stond er een rij wachtenden tot onder aan de trap. Uitbreiding Openbare ulo Vrijdagmiddag om vier uur zal bur gemeester L. de Kool de nieuwe vleugel van de openbare ulo aan de Prinses Marijkelaan, die reeds enige tijd in ge bruik is, officieel openen namens het gemeentebestuur. Na afloop van deze plechtigheid zal er tevens gelegenheid zijn het hoofd dezer school, de heer J. H. Brust, geluk te wensen met zijn zilveren onderwijs- jubileum, dat hij op 1 Januari Jl. her dacht. Opening Vlietschool De nieuwe openbare lagere Vlietschool, die thans nog gehuisvest is in een hou ten „noodschool" aan de Oranjeboom straat, zal vermoedelijk tegen het eind van deze maand haar nieuwe gebouw aan de Baden Powellstraat kunnen be trekken. De opening van het nieuwe ge bouw zal omstreeks de eerste februari kunnen plaats hebben. WARMOND Vuurfeest voor de jeugd De jeugd van Warmond had gisteren een fijne dag. Evenals voorgaande jaren had een massale verbranding van kerst bomen plaats aan de Beatrixlaan. Het vuurfeest werd ingeluid door de drum band van St.-Mathias, die met de kin deren en de kerstbomen en de brandweer een tocht door het dorp maakte. Affaire Socrates Ex-bankdirecteur blijft in arrest De raadkamer van de Amsterdamse rechtbank heeft vanochtend de voor lopige gevangenhouding van de gewezen directeur van de Amsterdamsche Bank de heer T. Hoving, die onder verden king van verduistering in dienstbetrek king ten voordele van de gefailleerde N.V. Socrates werd gearresteerd, met 30 dagen verlengd. Daarmee werden tevens de bedenkingen van zijn raadsman mr. A. G. Maris uit Den Haag, tegen de ver lenging van de voorlopige hechtenis van zijn cliënt afgewezen. De officier van Justitie mr. J. F. Hart suiker had op grond van het gevaar voor collusie met getuigen tegen de vrij lating van de heer Hoving gepleit. De heer Hartsuiker deelde ons mee dat de raadkamer van de rechtbank in haar overwegingen zijn bezwaren tegen de vrijlating heeft overgenomen. Over de verlenging van het voorar rest van de wegens valsheid in ge schrifte gearresteerde Goudse zaken man H. E.W. (Wijsma) zou de recht bank vanmiddag een beslissing nemen, Nieuwe arrestatie In verband met de Socrates-affaire is gistermiddag een nieuwe arrestatie verricht. Onder verdenking van vals heid in geschrifte werd aangehouden de 28-jarige kantoorbediende P. R. Boot uit Castricum. Deze zou betrokken zijn geweest bij een administratieve manoeu vre, namelijk bij een aankoop c.a. van grond in Hengelo door H. Wijsma, als directeur van de met Socrates gelieer de N.V. Gebr. Overbeek. De koopprijs bedroeg ca f. 80.000. Wijsma liet een notariële akte op maken waarin is opgenomen dat de grond aan de N.V. Dewah was verkocht voor een half miljoen. Zulks met het doel een hoge hypothecaire lening te kunnen sluiten. Die lening groot f. 750.000 is inderdaad gesloten. In deze affaire zou voorts een 71- jarige makelaar betrokken zijn. Deze moet een onjuist taxatie-rapport heb ben opgemaakt. Hij is wel gehoord, doch wegens ernstige ziekte niet aangehou den. Volmachten voor de Belgische regering? De Belgische regering overweegt de behandeling van de „eenheidswet" in het parlement op te schorten en bijzondere volmachten te vragen voor een periode van drie maanden, indien de socialisti sche oppositie zou terugkeren tot het voeren van obstructie aldus meldt „De Standaard". In het raam van 'n derge lijke volmacht zou de regering dan en kele maatregelen van dringende aard op financieel en economisch gebied tref fen, waarna de Kamers zouden worden ontbonden en nieuwe verkiezingen zou den worden gehouden. De houding van de socialistische ka merfractie, die vóór het kerstreces een normale bespreking van het wetsontwerp onmogelijk maakte, zal beslissend zijn voor de vraag, of de Belgische regering tot deze maatregel zal overgaan, aldus het blad. Het schrijft de „verrassende kalmte" van de oppositie in de Kamer van volksvertegenwoordigers van dins dag toe aan de vrees, dat het inderdaad daartoe zal komen. Voor de warenhuizen in de Brusselse binnenstad zijn vanochtend stakingspos- ten verschenen. De warenhuizen zijn echter geopend. Volgens de directies is van vijf tot twintig procent van het personeel niet aan het werk gegaan. In cidenten zijn niet gemeld. Voor het „volkshuis" in Brussel kwa men vanochtend ongeveer 600 stakers bijeen. Vakbondsleiders deelden hier me de, dat de stakingsoproep tot bij de so cialistische vakbonden aangesloten kan toor- en winkelbedienden „goed werd opgevolgd". „Gij zyt hier talrijk genoeg Zestien doden bij stormen in Japan Tengevolge van sneeuwstormen zyn de afgelopen dagen in het noorden en westen van Japan zestien mensen om het leven gekomen. Drie mensen wor den nog vermist en elf hebben verwon dingen opgelopen. Nieuwe „klok" voor archaeologen Archeologen zullen weldra tot op het uur precies de ouderdom van voorwer pen kunnen vaststellen tot een oudier- dom van 300 miljoen jaar. Dr. Willard Libby van de Universiteit van Californië te Los Angeles die vorig jaar de Nobelprijs voor scheikunde heeft gekregen voor zijn .atoomtijdklok' werkt momenteel aan een dergelijk project. Libby hoopt een draagbare koolstof tijdklok te ontwikkelen die per vracht wagen vervoerd kan worden en die de ouderdom van organische stof tot een 300 miljoen jaar kan bepalen. Zijn hui dige apparaat is slechts in staat tot een ouderdom van 50.000 jaar terug te gaan. om te weten wat u te doen staat om de verkoop in de warenhuizen te beletten". Voor alle warenhuizen stonden echter politieagenten opgesteld. Enkele stakers hebben verschillende malen geprobeerd de warenhuizen binnen te dringen om de verkoopsters te hinderen. De politie dreef hen echter de straat op en oefen de daarna een zekere mate van controle op degenen die de warenhuizen binnen gingen. Terugblik op belangrijke raadsbesluiten Onder voorzitterschap van de burge meester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Afwezig met bericht van verhindering waren de heren A. Scheepers (VVD), J. Dekker en W. Heyl (beide Pr. Chr.). In zyn nieuwjaarsrede memoreerde de voorzitter de belangrijke raadsbe sluiten, welke in het afgelopen jaar ge nomen zijn. De aankoop van het Huys te Warmont is algemeen met vreugde begroet. Helaas is de financiële positie van de gemeente dusdanig, dat diverse belangrijke werken moeten blijven lig gen. In 1960 heeft Warmond er 45 in woners bij gekregen. In totaal werden dertien woningen in uitvoering genomen, waarvan er zes ge reed zijn gekomen. Voor het komende jaar staan 28 woningen op het pro gramma. De burgemeester sprak de hoop uit, dat 1981 voor de gemeente een vrucht baar jaar zal worden. Naar aanleiding van een beroepsschrift van de heer Th. J. Leenen tegen een besluit tot weige ring van een bouwvergunning voor de bouw van een garage bij de woning Ju- lianastraat 1, had de heer Van Vliet graag gezien, dat er gezocht was naar een oplossing die voor beide partijen aanvaardbaar zou zyn. In verband hiermee werd de beslis sing van de raad op het beroep ver daagd. Bij behandeling van het vast stellen van een verordening op de hef fing en invordering van haven- en ka- degelden, informeerde de heer Van Gistermorgen werd de heer A. Bo- gaards, chef de bureau en hoofd van de afdeling inkoop bij de Inrichtingen En degeest c.a., in verband met zijn 40-ja- rig dienstverband gehuldigd. Als eerste voerde mr. Drijber het woord namens het Leidse gemeentebestuur. Hij was vol lof over de wijze waarop de heer Bogaards zich al die tijd van zijn taak had gekweten. De tweede spreker, dr. C. P. Stoitijn, geneesheer-directeur der in richtingen, sloot zich hierbij van harte aan en onderstreepte nog hoe de jubi laris zich steeds op uitnemende wijze had weten aan te passen aan de gewij zigde omstandigheden, welke zich in deze 40 jaar in de psychiatrische inrichtingen hadden voltrokken. Vervolgens voerde de heer Beekman, hoofd van de economi sche en administratiedienst het woord. Spreker ging in op de zin en beteke nis van dit jubileum, zowel voor de ju bilaris als voor diens omgeving. De heer Baekman overhandigde hem namens het gehele personeel een geschenk. De heer Koole voerde mede namens zijn colle ga's op het kantoor het woord tot zyn Het geschenk om er op uit te trek ken: een fiets. (Foto L.D./Holvast) directe chef en ook deze was vol lof over de samenwerking. Zuster Bax-Tieman bood namens het verplegend personeel een lamp aan. De heer Spiering, voorzit ter van de personeelsvereniging, voerde alsl aatste het woord. In de middaguren had nog een drukbezochte receptie plaats in de recreatiezaal. Onder de vele belangstellenden zagen we o.a. de ge- meetntesecretaris, de heren Jac. J. Vos en G. Prinsen namens het bestuur van de Oranjevereniging, de oud-administra teur, de heer J. A. Valk uit Santpoort, kapelaan Pinxter, terwijl ook een af vaardiging van leveranciers was geko men om de heer Bogaards te huldigen. Woordvoerder van deze groep was de heer J. Bosma, die de jubilaris hulde bracht voor de prettige wijze van samen werking en een sportfiets aanbood. Voorts waren er vele bloemstukken, fruitmanden, sigaren. Vliet of er ook geen abonnement voor rondvaartbedrijven ingevoerd zou kun nen worden. Dit zou ook sterk vereen voudigend werken op het systeem. De voorzitter antwoordde, dat dit zeker mogelijk is, maar stelde voor de ver ordening als hier voorgelegd eerst aan te bieden om geen lacune te verkrijgen. In bespreking kwam vervolgens de nota betreffende de suggesties van de recreatie-adviescommissie betreffende de bezittingen van het Huys te War mont. Diverse suggesties gaven wij reeds uitvoerig weer. Enkele raadsleden had den nog wat toelichting of aanvulling op de diverse voorstellen, maar konden zich met de gedane suggesties in hoofd zaak wel verenigen. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Weyers wat meer politietoezicht op het sportpark, aangezien hier door de jeugd veel wordt vernield. De heer Van Vliet wees nogeens op de noodzaak van verbreding van de He renweg in het bijzonder de trottoirs. Hij suggereerde b.v. het stuk Schrijvers- Overes op één lijn te trekken door ver korting van voortuinen en de speel plaats van de R.-K. Jongensschool. De heer Groenendijk wees op de on gelukkige oprit, die is ontstaan voor de spoorwegovergang door de werkzaam heden, welke daar worden verricht. De gevolmachtigde minister van de Nederlandse Antillende heer Lampe heeft gisteren in Den Haag de prijzen uitgereikt aan de vijf win naars van de opstellenwedstrijd over de Nederlandse Antillen. De achttienjarige Riek Mulder uit Amsterdam ontvangt de eerste prijs (een boekwerk) uit handen van de heer Lampe. HET N.S.O. BEGON MET ZIJN REPETITIES Het Ned. Studentenorkest Is vanmor gen in Bergen (N-H) aangekomen, waar het voor de negende maal zyn repetities zal houden voor zyn jaarlijkse tournee. De studenten werden door de burge meester van Bergen, de heer L. J. de Ruiter, in de raadzaal ontvangen. De voorzitter van het Studentenorkest, de heer De Haas, bood het gemeentebestuur een windwijzer in de vorm van een viool aan. De windstreken op de windwijzer zyn ter herinnering aan de schenker aangegeven met de letters N., S. en O. „Wij hebben de letter W maar weggela ten, want de Bergenaren weten wel wan neer de wind uit het westen waait.", zo zei de heer De Haas. Het Studentenorkest telt dit jaar 85 musici van verscheidene universiteiten. Het programma van het NSO vermeldt twee premières: Concertino voor orkest van de Nederlandse componist Otto Ket ting en de Symphonie in C van J. M. Kraus, hof componist van de Koningin van Zweden in de tweede helft van de 18e eeuw. Het NSO heeft deze sympho nie, die in 1783 gecomponeerd werd, in Zweden ontdekt. Voorts staan op het programma het tweede pianoconcert van Beethoven en de Symphonie 102 in bes van Haydn. De première zal 16 januari in Bergen worden gegeven. Daarna zul len concerten in vele plaatsen in Neder land worden gegeven. „Wim Scholte leverde prima werk" (Van onze Haagse correspondent) Wim Scholte, de 16-jarige jongen, die bij de relletjes in de omgeving van de Geraniumstraat te Den Haag op zo tra gische wyze om net leven kwam, behoort tot de beste leerlingen van de techni sche school voor Voorburg en omstre ken. De directeur van deze school zei, dat op deze jongen niets aan te mer ken viel." Hy was een goeie knul en le verde prima werk". Dat bewees ook zijn kerstrapport, waarop hoge cijfers als ne gens en achten prijkten. De klasseleraar kon ook niets anders dan goeds over hem vertellen. „Hij was meegaand, gehoorzaam en zijn werk vertoonde een regelmatig opgaande lijn." ,Toch was hij geen engel, want dat zijn jongens op die leeftyd nu een maal niet en hoeven zij ook niet zijn." De klas, waarin Wim zat, was een se lecte groep, die de beste prestaties van de school leverde en ook van Wim ver wachtten zijn leraren heel veel. Iets meer over zijn liefhebberijen ver telde ons een van de buren van het zwaar getroffen gezin Scholte, dat be halve Wim nog drie kinderen heeft. ,Hij had inderdaad een bromfiets, maar hij was geen jongen die daar luid knal lend mee door de Straat reed. Hij was muzikaal, speelde gitaar en zong erbij. „Ik kan alleen maar zeggen dat Wim goed kon opschieten met z'n oudere broer ep twee kleine zusjes. Het enige, waardoor hen opviel, was zijn kleding. Hij had zo'n rood jack en een helblau we broek en de rest van zijin kleren waren ook nogal kleurig." Een recente foto van ds. E. Pijl man uit Rotterdam, die het door de Gereformeerde Kerk van Wasse naar-Zuid op hem uitgebrachte be roep heeft aangenomen. BEURSOVERZICHT Internationals lager AMSTERDAM, 4 januari De stemming voor de internationale waarden was vanmiddag zwak tot tame lijk flauw. Dit laatste gold voor de Philipsaandelen die by een opening op 1157 circa 17 punten beneden het vorige slot bleven. De handel was niet in over eenstemming met de geleden koersver liezen. De zwakke stemming voor de hoofdfondsen was het gevolg van de lagere slotkoersen die Wall Street giste ren te zien had gegeven. De politieke onzekerheden in Laos speelden op de Newyorkse beurs gisteren een grote rol. KLM noteerde in Wall Street hoger. De Westduitse beurzen openden circa 5 punten lager, doch later trad een ver betering in. Men neemt op het Damrak een afwachtende houding aan. De koers van Philips trok later aan van 1157 tot 1160 door steun van Zwit serse zijde. Gisteren sloot Philips op 1174*4Aku brokkelde verder af tot 475, tegen een voorgaande slotkoers van 481%. Unilevers min 5 punten op 772. Hoogovens 4 punten lager op 778. Kon. Olie verloor op f. 123.50 circa 80 cent. De cultuursector bleef vrijwel onbewo gen. De Senembah maatschappij stelt over 1959 een dividend van f. 15.per aandeel van f. 50 nominaal voor. Over 1958 werd niets betaald. Het dividend- voorstel was niet van invloed op de koers van deze aandelen. De scheepvaart waarden konden zioh vrij goed handhaven. Aandelen Holland- Amerika Lijn waren gevraagd en op 149 circa twee punten hoger. De aanhouden de ruimte op de geldmarkt is o.a. oor zaak van de vaste stemming die de staats- fonsenmarkt de vorige beursdagen te zien heeft gegeven. Ook vandaag was de tendentie in de Staatsfondsenhoek over wegend aan de vaste kant. In de lokale afdelingen werden aan delen Van der Heem een paar punten hoger op 403 geadviseerd.. Grootbanken werden fractioneel lager geadviseerd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 4 januari Londen 10.58% —10.58%; New York 3.77A—3.77A; Mon treal 3.79%3.79% Parijs 76.91—76.96; Brussel 7.58%—7.58%Frankfort 90.39— 90.44; Stockholm 72.90—72.95; Zürich 87.57%87.62%Milaan 60.75%—60.80% Kopenhagen 54.69%—54.74%Oslo 52.80 —52.85; Wenen 14.49%—14.50%; Lissa bon 13.18—13.19%. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag 4 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 101,^ 101A Ned *59 4% 101A 101A Ned. '60-1 4% ioiA 101A Ned. '60 II 4% 101A 101A Ned. '59 4% 100% 100% Ned. '53 3% 95% 95 A Grootboek obi. 3% 81% B Ned. '47 3% (3) 94% 88H Ned. '51 3% 97 97 Ned. '53 (3%) 94% 94% Ned. '56 3% 94% 94 Yb Ned '48 3% 90% 90 GB Ned bel cert. 3% 89 B Ned '50 3% 90A 90% Ned. '54 3% 90% 90% Ned. '55 I 3% 90% 90%GB Ned. '55-11 3% 92% 92 A Ned. "37 3 91 91 Ned. grtbk obi. '46-3 92 92 Ned. doll. In '47 3 89 8811 Ned Inv. cert. 3 99Y8 99% Ned 62-64 3 99% 99% GB Indië '37 3 98A Indië '37 A 3 94% 94% Ned. won b.l. '57 6 110% 110% Ned. won b.l '58 4% 100% 100D ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 30% 30 GB Nat. Handelsbank 230 Ned. Handelmij313% 3U Amst. Rubber 116% 1171X H-V.A. 135 134% Senembah540 540 A.K.U481% 47514 Berkel's Patent (v.) 350GB 344 qb Calvé Delft cert. 760 752 Deli Mij .en (Ver.) 172 173 Kon Pap. v. Gelder 331GB 328 Hoogovens eert782 777% Müller en Co. NH. 4393/4 435^ Ned. Kabelfabr644GB 635 PMI'PS 1174% 1158 Philips pref325% 321 5??lever„ TT7V4 770% Wilton Feyenoord 207 208% Biliton 2de r421 420% Dordtse Olie gew. 579% 577 Kon. Olie f.20.—127.60 125 60 -Vm (50 f.20.—) 124.30 123.40 Holl. Amer. lijn 147% 148% Java China Paket 158% 157% K.L.M 99 99.70 Kon Ned Stmv Mij 201% 200% Kon. Paket Mij140GB 141% Stoomvaart My Ned 177% 177 Nievelt Goudr eert 155% 154 v. Ommeren eert 309% 310 GB Kot Rott Lloyd 167GB 168 Ned Scheepv Unie 156% 155% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Adam '47 (3%) 3 96% 96% idem '48 (3%) 96 96 R'dam '52-1 (4%) ..100 id. ld. -37 I-n (3%) 95% Z.-Holland '56 (4%) 99% Bankwezen Vorige Blotkoer koers v. hede Bank N.G. '58 (5%) 105% 105% id. N.W.B. '52 (4%) 99 99A BVG rspbr f.500 171 99 A BVG rspbr. '52 131% 131% Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 90% Premieleningen A'dam '53 3 106 A'dam '51 I 2% 83% 83% A'da m'56 I 2% 83% 83% A'dam '56 n 2% 89% 89% A'dam '56 III 2% 89% 89% Eindhoven '54 2% 80% 80% Enschede '54 2%81% 81 Den Haag '52 I 2% 88% 89% Idem II 2% 91 90 R'dam '52 I 2% 94 93% Idem n 2% 94 94 Idem '57 2%99% 100% Utrecht '52 2% 9444 95L Z -Holl 1957 2% 95% 95% Zuid-Holland '59 2% 101 101% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnsteliingen Robeco 237.50 236.50 Amst. Bank 390 387 HJ3.U. eert218% 218 Rott. Bank 329% 328 Twentsche Bank 311 311% Industrie Ondernemingen Albert Heyn408 L 405 BorsumiJ53% 54 Electrolasmy330 Kon. Ned Grofsm. 186 Holl. Constructie 500 502 Ing. bur. v. Bouwnljv. 319% Internatlo 156 154 Int. Kunststoff. Ind. 64 61 v. Kempen en Begeer 120 122 Leidse Wolspinnerij 544 Rott. Droogdok Mi). 492 Slkkens Groep 791 790 Ver. Touwfabrleken 320 322 Walvisvaart 110 Wernlnk's Betonmi). 168 168 Van Wijk en Heringa 123 125 Zaalberg 114 115 Spoorwegen Dell Spoorweg Mi). 3% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 22% 21 Intern Nickel 58% 57y8 ex Anaconda 46 461 ehem Steel.... 40H 42Vs Cities Service 51 50e.\ General Motors 40% 40% Kennecott77 76 ex Republic SteeJ 57 56% Shell Oil 77 75% ex Union Pacifio 27 27% Un. States Steel 75% 75%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9