Fanta 't smaakt fantastisch H. Hazellioff nam afscheid als directeur van Gew. Arbeidsbureau Leidse veemarkt begroette vandaag liet 200.000ste dier Sympathieke figuur verliet gisteren 's Rijksdienst osier Ipgericht 1 maart 1860 Vrijdag 30 december 1960 Tweede blad no. 30241 „Vriend van zijn ambtenaren Advertentie Gisteren was voor de heer H. Hazelhoff, directeur van het Gew. Arbeidsbureau, tt moment aangebroken, dat hij in verband met het bereiken van de pensioen- rechtigde leeftyd, afscheid moest nemen uit 's Rijksdienst. Het is niet te verwon- ren, dat zeer velen verschenen om de heer Hazelhoff bjj dit afscheid de hand drukken. Door zijn vriendschappelijke omgang had hij in brede kring vele laties en vrienden verworven, die hem node zien vertrekken. Niet alleen was hij deze brede kring geliefd, maar en juist vooral was hij zeer bemind in de ing van zijn collega's en ambtenaren. Daarvan werd op overtuigende wijze blijk geven in de afscheidswoorden welke in verschillende afscheidsbijeenkomsten in tt G.A.B. werden gesproken. Afscheid van ambtenarenkorps les morgens had het afscheid plaats het ambtenarencorps van het Gew. eidsbureau. Daarbij waren als geno- ien aanwezig mr. H. J. Vermeulen, fd Inspecteur Directeur voor de Ar- Isvoorziening en de heer C. Reijerse, lecteur bij de Arbeidsvoorziening, adat koffie was rondgediend voerde eerst het woord de H.I.D. mr. H. J. meulen, die op een bijzondere wijze heer Hazelhoff voor het voetlicht te halen door hem eens even in de flaagdenbank" te doen plaats ne- De heer Hazelhoff moest het tot ergaan van een „rechterlijk vonnis", alvorens het vonnis uitgesproken gaf de heer Vermeulen een op ining van een aantal feiten uit het itelijk leven van de heer Hazelhoff. irtoe was het dossier van de heer elhoff gelicht, waaruit de heer Ver- ilen op zeer kernachtige wijze stil bij verschillende omstandigheden het leven van beklaagde, de heer elhoff. „Verdachte" kreeg veel te ho- van de Magistraat, die inderdaad „bewijsstukken" zijn vonnis wilde itvaardigen, waarbij hij de heer Ha- off gelegenheid wilde geven om zich n een en ander te verdedigen. Ge- ïoreerd werd het feit, dat de heer elhoff eerst bij het onderwijs dienst om deze dienst later te verwisselen een dienst bij de Rijksdienst voor Werkverschaffing en Arbeidsbemid- ïg, om in 1941 over te gaan in de st bij het Rijksarbeidsbureau als deur van het Gew. Arbeidsbureau en. Brieven werden voorgelezen ruit „beklaagde nog eens kon ver en hoe hy aan het Ned. Arbeids- t in 1942 schreef, dat hij van het F. geen lid wenst te worden, voorts schrijven waaruit bleek, dat hij niet e meewerken aan de macht van de Kers bij de arbeidsinzet. In 1955 de heer Hazelhoff tot Ridder in Orde van Oranje Nassau benoemd, het einde van zijn speech sprak S.I.D. het „vonnis" uit, dat hij de Hazelhoff, thans op grond van het dat hij op 1 december 1895 geboren ,op staande voet uit 's Rijksdienst 1st ontslaan en hem veroordeelde tot verlenen van liefdediensten aan zijn genote als ambteloos burger, (t de ernst overgaande zeide de heer neulen, dat de heer Hazelhoff vooral iardeerd is, omdat zijn liefde uitging le economisch zwakkeren. Uw sociale igenheid siert U. Bij veel afscheids- enheden hangt er een waas van e gedachte van heengaan. Ik heb, s spreker, echter nooit iemand ge- die zo klaar is om het nieuwe het leven van de welverdiende tegen te gaan als de heer Hazel- de scheidende directeur zal zijn mde vrije tijd op uitstekende wijze n te benutten. Zijn boekenschat zal daarbij grote diensten bewijzen, irekende namens het gehele ambte nkorps en persoonlijk als adjunct- cteur, sprak de heer C. R. L. Oost- i hierna hartelijke woord van af- id. directeur van het G.A.B. hebt U in Uw taak enthousiast aangevangen veel activiteiten. U kon U niet ont- en door de bezettende macht en ig de tijd van ontslag komen door lezetter. Maar in 1945 was u weer t op de bres voor de opbouw van G.A.B. Uw ambtsperiode is niet be- i rustig verlopen. Er zijn helaas itoffers gevallen. Wij hebben ons, spreker, met groot genoegen ge it onder Uw leiding. Een dictator U nooit geweest. Door Uw vriende- sid wist U sfeer te scheppen. U was lljks onder de ambtenaren en be- directeur was U ook een vriend Uw ambtenaren. Hulde bracht de Oostveen ook aan mevr. Hazelhoff, tiaar man trouw heeft bijgestaan, willen als ambtenaren de traditie houden en een stoffelijk blijk waardering aanbieden in de vorm een verrekijker, waarmede de heer llhoff zeer verrast bleek te zijn. Afscheid personeelsvereniging j. H. van der Meij sprak namens de meelsvereniging een kort woord. ZD Mr. D. J. Gorter, voorzitter van de Raad van Arbeid, (rechts) neemt af scheid van de heer en mevrouw H. Hazelhoff. (Foto LJD./Holvast) schetste de heer Hazelhoff als een „aar dige baas". We hebben diep respect ge kregen voor Uw arbeid als directeur van ons bureau. U was voor allen een zeer goede directeur, die als levens devies heeft: „Beidt uw tijd", welke regel ook op de klok staat van uw kamer. Begrip voor anderen De oudste onder de collega's, de heer G. de Munnik, een bij uitstek kenner van het „Voorschriftenboek", had dit boek nageslagen om te zien hoe een jubileum gevierd moest worden, maar het woord „afscheid" komt er niet in voor, ook niet in talloze circulaires, die we elke maand ontvangen. We willen echter ook bij dit afscheid de balans opmaken. We mogen dan zeggen, dat we een directeurskamer hadden, waar iemand achter het bureau „zat" en niet „troonde". U had begrip voor anderen en bezat de grote gave van vriendelijkheid en medeleven met anderen. Mocht een terechtwijzing nodig zijn, deze was al tijd in fluweel verpakt! Uw loopbaan als ambtenaar is nu ten einde. De weg was niet altijd vlak. Veel krommingen en bij de laatste kromming staat nu het bordje: „einde van de loopbaan". Wij allen wensen U met Uw vrouw een mooie tijd toe, aldus spreker Mej. R. H. Pallache, die het langst met de scheidende directeur heeft samenge werkt, wees op de dienende taak, die allen hebben. Moeilijkheden wist U op te lossen of te voorkomen. Wij wisten altijd dat U achter ons stond. De beroepskeuze-adviseur, de heer P. J. Hes, zeide, dat de heer Hazelhoff door de ambtenaren „de baas" genoemd werd, zonder dat hij zich als „baas" deed ge voelen. Hij bracht dank voor zijn kri tische zin en humaan optreden. Als laatste spreker in de morgen sprak de heer M. van Gogh te Zoetermeer, die als chef van het bureau Zoetermeer vele jaren met de heer Hazelhoff heeft mo gen samenwerken. Vertrek groot verlies In de middag werd afscheid genomen van de collega's directeuren van G.A.B.'s in Zuid-Holland- Daarbij voerde het woord de heer Hertzinger, directeur van Dordrecht, die wees op de prettige omgang met de heer Hazelhoff. U nam in onze kring een centrale plaats in, niet omdat U de oudste was, maar om dat Uw woord altijd weloverwogen was. U was in de kring der elven het mid delpunt en het zal ons vreemd zijn U te missen. Het was altijd, wanneer er moei lijke zaken waren, „wat zegt Hazelhoff ervan?" Uw weggaan is een verlies en uw opvolger zal de handen vol heb ben om Uw plaats in te nemen. Een behoorlijk mens is die, die het eerst denkt om andermans gevoelens en eerst daarna aan zijn eigen rechten. Dat von den wij in u, aldus spreker. Namens de ambtenaren van de vroe gere bijkantoren van het G.A.B. Leiden sprak de heer J. Pluymgraaff, van Kat wijk. Hij deed dit niet uit beleefdheid, maar uit sympathie. U bent niet onze directeur gebleven door de reorganisatie maar de sympathie bleef wel en dat zegt veel. Dank voor uw prettige samen werking De heer Hazelhoff dankte alle sprekers voor hun woorden en geschenken. De lof was werkelijk teveel toegezwaaid meende hy. Zeer velen namen afscheid Na dit afscheid maakten zeer velen, met name uit de kring van het bedrijfs. en organisatieleven, tijdens een receptie van de gelegenheid gebruik om van de heer Hazelhoff afscheid te nemen en hem te danken voor zijn medewerking en gegeven advies. Onder de velen die hier aanwezig waren, waren om. de wet. houders A. J. Jongeleen en J. C. van Schaik, de directeur van de Raad van Arbeid, mr. D. J. Gorter, een afvaardi ging van de Leidsche Chr. Besturenbond en de afdeling Leiden van het N.V.V. en de KA..B., de directeur en adj. directeur van het Gem. Administratiekantoor, de heer G. Wilterdink. hoofd van de open bare V.G.L.O.-school, mr. dr. S. Roze- mond, oud-directeur van de Dienst voor Sociale Zaken, van welke dienst ook de adj. directeur, de heer Pley aanwezig was, ir. J. J. G. van Hoek en mr. H. A. C. Branderhorst, resp. voorzitter en se cretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rynland, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt, secretaris van de Leidsche Vereeniging voor Industrieel en. En voorts de burgemeester van Leider dorp. de heer K. van Diepeningen, de heer B. S. A. Klop, hoofd van de Belas tingdienst (1ste inspectie), de heer F. Verstegen namens het Instituut Hoof den van Dienst der gemeente Leiden, ds. D. J. Vossers, een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Alkemade. de G.G. en G.D., het Doezastraatcomité, de a£d. Leiden van de Alg. Metaalbe- dryfsbond, de adviescommissie Beroeps keuze. de Vakopleiding Bouwbedrijf en de Stichting opleiding Soc. Arbeid, de heer H. van Cittert, voorzitter van de Commissie By zonder Bemiddeling, dok ter C. L. Zyerveld, oud-directeur G.G. en G.D., de heer Mabesoone, hoofd van de Gem. Bedrij fstechnische School, de heer W. C. van Zwieten. chef afdeling Bevolking, mr. P. A. van Toornburg. oud secretaris van de Sociale Raad, de heer B. Swanenburg. gem. inspecteur voor het onderwijs, dr. L. D. Brongersma, direc teur van het Rijksmuseum voor Na tuurlijke Historie, de directeur van de R.K. Technische School „Don Bosco", de heer G. Steinbach namens de Leidse Jeugd Actie, de heer P C. Veer, voor zitter van de afdeling Leiden van de Ned. Aannemerspatroonsbond, de heer H. Bassie,directeur van de Gem. Werk plaats en voorts vele vrienden en ken nissen van de heer en mevr. Hazelhoff, aan wie ook vele geschenken werden aangeboden. EEN NIEUW GELUID! EEN NIEUW GENOT! GEDEP HANDELSMERK Erlend bottelaar van „Fanta" en „Coca-Cola" Botlelo N.V. Verkoopkontoor 'j-Gravenhage 3e van der Kunstraat 18 Tel. 070-117848-180586 Advertentie Ummmen dan Prosit Nieuwjaar met wijnen en een borrel van <~lÖynen en ediótilleerd PI PO komt terug De by de jeugd zo populaire televi sieheid Pipo de Clown (Cor Witschge) en vier van zün vrienden-in-het-avon- tuur - Mammaloe (Christel Adelaar), de Indiaan Klukkluk (Herbert Joeks), de Dikke Deur (Rob Milton) en het ver dwaalde „domme prinsesje" (Marijke Jonker) - hebben gisteren opnieuw hon derden kinderen in een uitverkochte Leidse Schouwburg een vrolyk span nende middag bezorgd. Weer laaide het enthousiasme by de jeugd hoog op en weer werd intensief meegeleefd met de door Wim Meuldyk geschreven avontu ren op het toneed. Na het succes van gisteren is een voor de jongeren, die geen van de twee ge geven voorstellingen konden bewonen. A. W. Vermeulen neemt afscheid als inkoper De heer A. W. Vermeulen, sedert 36 jaar inkoper van de textielafdeling by V D Leide.i en Alphen. heeft wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftyd het bedryf verlaten. Gistermiddag nam de heer Vermeulen in „Het Gulden Vlies" afscheid van vrienden, kennissen en relaties. De vele geschenken, die de heer Ver meulen mocht ontvangen, onderstreepte de dank voor de goede verstandhouding. Tot de aanwezigen behoorde verder de heer A. C. C. Kerckhoff, directeur van V D, Leiden. Tydens de receptie was ook gelegen heid tot kennismaken met de opvolger van de heer Vermeulen, de heer J. M. van den Ingh. 's Avonds namen collega inkopers en afdelingschefs afscheid van de heer Vermeulen. VEERTIG JAAR BIJ L.D.M. Dinsdag 3 januari as. hoopt de heer P. J. v.d. Walle, technicus van de me terwerkplaats van de L.D.M., het feit te gedenken dat hij veertig jaar ge leden in dienst trad by deze maatschap- py. Hy zal die dag in de ochtend uren ten kantore worden gehuldigd. prettig besluit genomen. Onder auspiciën van het Leidsch Dagblad zullen Pipo en de zynen nog eens naar de Sleutelstad terugkeren. Wanneer precies is nog niet bekend. Het zal wel half januari wor den. Maar één ding staat vast: Pipo komt terug! Opening Gansoordbrug De opening van de nieuwe Gansoord brug zal op vrijdag 6 januari om 3.30 uur plaats vinden. De opening zal wor den verricht door de heer A. J. Jonge leen, wethouder van Openbare Werken. Na de opening zullen de besturen van de buurtverenigingen Hooigracht, Nieu we Rijn en Hogewoerd in het gebouw van de SL.F. aan de Nieuwe Ryn 52 een ontvangst houden. Catalogus voor bibliotheek Sociale Raad verschenen Reeds geruime tyd is by het bestuur van de Sociale Raad de behoefte ge voeld aan een uitgave van een catalo gus van de bibliotheek. Thans is deze uitgave verschenen. Een iedar, die op het terrein van het maatschappelijk werk een taak vervult, kan -zich nu oriënteren ten aanzien van de verschil lende facetten van dit werk. De Sociale Raad beschikt nJ. over een bibliotheek, waarin de belangrijkste boekwerken, ge schriften en tydschriften, die betrekking hebben op het maatschappelyk werk, zyn te vinden. Prof. H. van de Waal, alhier, is be noemd tot voorzitter van de examencom missie tekenen M.O. 1961; de heer B. Th. de Hey uit Wassenaar tot eerste ondervoorzitter en de heer A. J. M. Han- ders, eveneens te Wassenaar, tot secre taris. Op de Hooigracht, bij de ingang van de Korpszaal van het Leger des Heils, zullen padvinders ten behoeve van hun kampkas op oudejaarsdag van 10 uur tot 5 uur oliebollen verkopen. I oor het eerst sinds dertig jaar Twee kleine meisjes aaiden eens voorzichtig over de met rood krijt bestreken ruggen van de schapen. Zij waren helemaal niet bang. Een eindje verderop waren handelaren in druk gesprek gewikkeld over de verkoop van hun dieren. Driftig stampten zij met hun wandelstok ken op de grond. Met kracht sloe gen zij de handen op elkaar bij het afdingen. Vrachtauto's met loeiende koeien baanden zich een weg door de drukte. Af en toe klonk de stem van de omroepster op de markt door de microfoon. „Telefoon „5fmWaS.*al!e!naal *}s relH® vrUdag. De JOOi wc 11U. wai gezellige drukte op de Leidse veemarkt, meer ruimte te krijgen voor de vette het blaten, loeien, mekkeren en knorren van de aangevoerde dieren. Maar plot seling schalde er vroiyke marsmuziek over het marktterrein. Er werden vlag gen gehesen: de vaderlandse driekleur en de roodwitte vlag met de sleutels. De boeren, handelaren, vervoerders en dierenartsen, keken alkaar eens aan. „Wat nu Even later kondigde de omroepster aan, dat de wethouder mr. J. Drijber iets te zeggen had. Een heuglyke tyding had de Leidse wethouder van de Be- dryven voor de honderden bezoekers op de markt. Het 200.000ste dier in 1960 was deze ochtend begroet. Dertig jaar geleden werd voor de laatste maal dit getal bereikt. Het was ditmaal niet in de eerste plaats te danken aan het schaap, waar de Leidse veemarkt bekend heid mee heeft verworven. Neen. deze recordaanvoer werd bereikt dankzy het rund. „Hieruit blykt wel hoe evenwich tig onze veemarkt is", zei de heer Drij- ber. „Volgend jaar hopen we n.l. wat kalveren, zodat het aanvoer-getal nog groter zal worden." De plannen voor de nieuwe veemarkt in Leiden liggen bestekklaar in Den Haag. Een dag als deze is daarom van 't grootste belang. Immers niemand wil geld op tafel leggen voor een zaak, die kwijnt. Het geld voor een bloeiende on derneming. dat is de moeite waard. Een nieuwe markt met een overdekte hal kan een sterke opbloei van de Leidse veemarkt teweeg brengen. Mr. Dryber richtte tenslotte een spe ciaal woord van dank tot de directeur van de Markt- en Havendienst, de heer M. Weima, en zyn mannen. De handelaren, die enkele minuten het „handjeklap" hadden onderbroken, gingen weer verder. De auto's reden af en aan. De meisjes aaiden verder. Het marktleven kreeg weer zyn normale gang. Op naar de méér dan 200.000ste in het volgende jaar! Wethouder mr. J. Drijber (rechts) wenst de directeur van Markt- en Havendienst, de heer M. Weima, ge luk met de record-aanvoer op de Leidse markt. (Foto L.D./Holvast) Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Amsterdam-Watergraafs- meer (vac. W. Glashouwer) G. C. Tromp te Alkmaar. Bedankt voor Dlrksland J. C. Schuurman te Bleskensgraaf voor Waddlnxveen (vac. J. v. d. Haar) G. Vos te Bennekom. Tweede evangelie van Marcus? Professor Morton Smith die geschie denis doceert aan de Columbia univer siteit. heeft gisteren op een by eenkomst van de Vereniging voor Bybelse geschie denis te New York een kopie overge legd van een oud manuscript, waarin melding wordt gemaakt van een tweede evangelie van Marcus. Prof. Smith zei. dat er alle aanleiding is te geloven dat het origineel tussen 180 en 202 is geschreven door Clemens van Alex an drie. Hy deelde mee, dat de kopie, die hy twee jaar geleden in het klooster van Mar Saba by Jeruzalem had gevonden, uit de zeventiende of achttiende eeuw zou dateren. In het manuscript wordt gesproken over het wonder van Jezus die Lazerus uit de dood opwekt. Dit wonder wordt alleen vermeld in het evangelie van Johannes. Indien vaststaat dat het do cument echt is, moeten, aldus prof. Smith, bepaalde theorieën over de evan- gelieën worden herzien. ZENDING GAAT INDONESISCHE KERKEN HELPEN Naar het Zendingscentrum van de Geref. Kerken meedeelt wordt het steeds moeilyker om Nederlandse zendings arbeiders in het zendingswerk van de kerken in Indonesië te blyven inschake- le, zodat een beroep moet worden ge daan op andere buitenlandse kerken. Uit Indonesië heeft het Zendingscen trum vernomen, dat de laatste tyd reeds visa verstrekt zyn aan zendings arbeiders uit de Verenigde Staten, Australië, Nieuw-Zeeland, Duitsland en Japan. In het Waaggebouw In de Waag boden diverse sprekers hun gelukwensen aan voor het bereiken van deze recordaanvoer. Allereerst gaf de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot een overzicht van de groei van de markt. Vanaf 1949 is een regelmatige styging in de aanvoer te bespeuren, in 1960 bedroeg de omzet gemiddeld per marktdag f. 1 miljoen. Wat vooral uit de toespraken naar voren kwam, was de wens een nieuwe overdekte veemarkt te bezitten. De heer Weima hoopte het volgend jaar een stap dichter te zyn by een overdekte markt. Ook de heer N. Com mandeur, vee-artsenykundig-inspecteur zag vol verlangen uit naar de nieuwe markt. Verder spraken nog woorden van gelukwensen de heren P. de Vry, voor zitter van de samenwerkende veever voerders in Zuid-Holland, de heer J. Karens, voorzitter van de marktcommis- sie en van de Zuidhollandse Bond van Veehandelaren. Het voltallig gemeentebestuur, de directeur van het slachthuis, dr. K. Reitsma, de voorzitter van de Leidse Middenstandscentrale, de heer J. C. J. Lambermont waren in de Waag aan wezig. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Marianne, dr. v. J. C. E. Lankheet en C. v. d. Reyden; Catharina Elisabeth, dr. W. v. Duyvenvoorde en J. van Ryn; Ro nald Johannes, zn. van A. Maas en J. A. Groothoff; Florentine Catharina Johan na, dr. v. M. A. J. Visser en C. J. Rijs- bergen; Lucia Johanna Maria, dr. v. P. J. de Goede en J. M. Remie; Peter Mar cel, zn. v. P. N. de Kwaasteniet en H. Bootsma. GEHUWD F. J. M. van Oudenhoven en R. M. A. Bernsen; L. Lensveldten M. H. Neukirch; A. Bronmeyer en A. W. P. van der Raadt; L. Tisseur en E. C. Gottenbos; J. Steen bergen en E. C. van Haasterecht; W. T. Bik eri A. J. M. van Haasteren; J. Tau- sent en M. van der Zeeuw; M. B. Jans- sen en E. Mulder; G. Staritsky en J. T. van der Scheer; C. van den Oever en M. van der Maas; J. J. Staats en J. A M. E. Zwetsloot;A. Fakkel en J. F. Ruhe, G. M. Tollenaar en W. F. H. Vermont A. Naves en G. A. Overbeeke. OVERLEDEN P. Crispyn, 84 jaar, vrouw; A. J. Dis- telvelt, 52 Jaar, echtgen. v. J. van Tonge ren; W. M. van der Woerd, 77 jaar, echt gen. v. B. Bink.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3