HAAGSE AGENDA Café-Rest. „Zomerzorg" Met een enkel woord PICTOGRAM m- Agenda VRIJDAG 30 DECEMBER 1960 Wreed als liet leven (Van onze t.v.-medewerker) Van het voorprogramma, dat de KRO gisteren de kijkers bood, is niet veel (goeds) te vertellen. De serie over ker ken, die zwak begon, later een enkele uitstekende uitzending opleverde, ver toonde aan het slot een terugval. „Vade mecum", het troetelkind van Hofstra, wordt beëindigd en deze laatste met één Handel tussen Bonn en Oost-Duitsland gaat gewoon door (Van onze correspondent in Bonn) Amper twee dagen voor het Oostduits- Westduitse handelsakkoord zou verlopen, bereikten gisteravond in Berlijn de Westduitse en Oostduitse onderhande laars na dagenlang overleg toch nog een compromis. Zij maakten bekend, dat het handelsakkoord op 1 januari nor maal zal worden voortgezet. Op 30 september zegde de Westduitse regering, daarbij gesteund door de oppo sitiepartijen te Bonn en de regering van West-Berljjn, het handelsakkoord met communistisch Oost-Duitsland per 31 december op. Het motief voor deze stap was de Oostduitse actie tegen Westberlyners en Westduitsers, die gehinderd zouden wor den in hun bewegingen naar en van Berlijn. In de praktijk is van deze Oost duitse paspoortmaatregel niet veel te recht gekomen. De Westduitse regering eiste desondanks de formele intrekking van de paspoortmaatregel als voorwaar de voor het weer in werking treden van het handelsakkoord. De beide onderhandelaars over het akkoord, de Westduitser Leopold en de Oostduitser Behrendt maakten gister avond niet bekend wat de nieuwe over eenkomst nu inhoud. Men geloofde gis teravond te Bonn niet dat de Oostduitse regering de Westduitse eis heeft ingewil ligd en dus de paspoortmaatregel for meel zou hebben ingetrokken. Dat zou een politieke nederlaag voor de Oost duitse communisten zijn geweest. Veel eer gelooft men dat Leopold en Behrendt, met toestemming van hun regeringen, hebben besloten de paspoort maatregel maar te laten zoals zij is. Daardoor vervalt ook de Oostduitse tegeneis om een geheel nieuwe handels overeenkomst, maar dan afzonderlijk voor Bonn en voor West-Berlijn, op te stellen. Men houdt het dus bij de oude overeenkomst, die reeds van 1951 da teert, waarbij Oost-Duitsland een han delsakkoord sluit met het gehel mone taire gebied van de D-mark, dus met de Bondsrepubliek èn West-Berlijn! Aantal Oostduitse vluchtelingen dit jaar sterk gestegen (Van onze correspondent in Bonn) In 1960, tot en met vandaag, hebben rond 200.000 inwoners van Oost-Duits land dit communistisch geregeerde land verlaten: 150.000 van hen meldden zich in West-Berlijn aan. Niet voor niets kondigde men juist gisteren te Oost- Berlijn strengere maatreglen aan om aan deze massale vlucht uit de zogenaamde arbeiders- en boerenrepubliek een einde te maken Officieel staat vast dat in de periode januari-september 1960 147.212 Oost duitsers om asiel in Westduitsland of Westberlijn hebben gevraagd. Daarbij komen 37.577 vluchtelingen in de maan den oktober en november en circa 14.000 vluchtelingen in december, het geen in totaal meer dan 198.000 maakt! Dat zijn circa 560 mensen per dag werkdagen, zondagen en feestdagen! die Oost-Duitsland om politieke rede nen anno 1960 hebben verlaten. In 1959 waren het er in totaal 143.917. Sedert 1949 kwamen rond 2,6 miljoen Oost duitse vluchtelingen West-Berlijn en West-Duitsland binnen, van wie de helft jonger was dan 25 jaar. Nasoetion c.s. voor wapenkoop naar S.U. De Indonesische minister van Defen sie, generaal Nasoetion, heeft voor zijn vertrek naar de Sovjet-Unie gezegd dat Indonesië nog altijd Westelijk Nieuw- Guinea met vreedzame middelen in zijn bezit wil krijgen. Maar, zo voegde hij hieraan toe, „de diplomatie moet wor den gesteund door macht". Generaal Nasoetion, luchtmaarschalk Soeryadarma en een groep hoge officie ren van leger, marine en luchtmacht zijn vandaag naar Moskou vertrokken om wapens in de Sovjet-Unie te kopen. De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, Soebandrio, zal de mili tairen in Rome ontmoeten. Generaal Nasoetion zei niet wat voor wapens Indonesië van Rusland zal ko pen. Een hoge luchtmacht officier ver klaarde dat de Sovjet-Unie Indonesië heeft beloofd alle materieel te leveren dat Indonesië voor zijn defensie nodig heeft en dat de Indonesische luchtmacht binnenkort van de VS 50 eenmotorige „Mentor"-lesvliegtuigen zal ontvangen. Indonesië heeft een desbetreffend Amerikaans aanbod aanvaard. Thans worden de details van een akkoord be sproken. De .Mentors" zullen de „Har- vards" van de Indonesische luchtmacht vervangen. Ben Goerion wil immigratie van Westelijke jongeren David Ben Goerion, de Israëlische eerste minister, heeft gepleit voor gro tere immigratie naar Israël, voorname lijk van jongeren uit de welvarende joodse gemeenschappen in de Westelijke wereld. In een toespraak tot het Zionis tische congres in Jeruzalem zei Ben Goerion. dat twee voorwaarden noodza kelijk zijn voor het voortbestaan van de joodse staat en voor de oplossing van de vraagstukken van de joodse ver strooiing: grotere immigratie naar Is raël en joods onderwijs voor de jongere generatie in de landen van de diaspora. der boeiendste partners, die Nederland oplevert, was één der zwakste en minste, die we zagen. Maar mannelijk-krachtig, en diep aangrijpend was het stuk van de voor treffelijke Iain MacCormick. Hij hono reerde zijn reputatie met een boeiend gegeven, aan de werkelijkheid ontleend. De keuze behalve dan van de titel kan men een plus vinden voor de KRO, maar daarmee is men er niet. Het komt in de beoordeling tevens aan op spel en regie. Er was een bezetting gekozen van verschillende acteurs, die we zelden of nooit zien. Luc van Gent heeft ze sa mengesmeed tot een goed ingespeeld team, dat met overgave het werk vol bracht. Het was welhaast puntgaaf. We hebben geboeid gekeken en we zullen het niet vlug vergeten. De hoofdrol-dames waren rechtuit subliem, Borel een half overwerkte, maar harde baas en Ton Kuyl, die nogal eens wat „zachte" rol len toebedeeld krijgt, toonde zich een commandant, die precies wist wat hij wilde en dat duidelijk blijken liet. But- selaar was geknipt (ook letterlijk) voor (en als) de Amerikaanse sergeant. Dat zat dus allemaal goed, zeer goed. Maar toen we zaten te bekomen van de el lende, kwam er een slot aan de uitzen ding, dat een zo onpsychologische in druk maakte, dat we ons afvroegen, waar de interne coödinatie gebleven was. Er waren stellig aardige momenten in Sportspot, maar daaraan hadden we geen behoefte. Het leven had zijn loop nog niet hernomen en daardoor werd de wreedheid ervan geaccentueerd. Godfried Boomans had de tekst ge leverd, die door Dick de Vree werd ge zegd. Dat was natuurlijk fout. Boomans möet zijn eigen werk zeggen met pau zes en aarzelingen. Het was goed voor een amusante zaterdagavond, maar mis stond na het drama. De KRO maakte het stuk, waaraan zoveel zorg was be steed, kapot en de spelers, als ze nog be langstelling zouden hebben kunnen op brengen om iets van het staartje te zien, zullen diep verslagen zijn geweest. WIM IBO in dienst van VPRO-televisie Wim lbo heeft een contract met de VPRO getekend. Hij zal volgend jaar een aantal televisie-ontspanningspro gramma's produceren. De data zullen nog nader worden vastgesteld. Kees Brosse zal in datzelfde jaar een aantal afleveringen van het bekende programma „De oude draaidoos" regis seren. Simon van Collem houdt de pre sentatie van deze programma's echter in handen. Zoals gemeld, zal Herman Kuiphof na 1 maart voor de VPRO de sport In de televisie gaan behandelen. 8 uur. NEDERLANDS ELFTAL IN „TIERELANTIJNEN" In het Oudejaarsavond-radioprogram ma van de KRO heeft Tonny Schiffer- stein zaterdagavond te 22.40 uur in .Tierelantijnen" de ditmaal muzikale medewerking van het Nederlands elftal. Ingeleid door Leo Pagano, zullen de elf spelers, plus een reservespeler, el kaar op muzikale wijze de bal toespelen in liedjes op tekst van Jan Blaaser en Jaap Molenaar. Jan de Cler geeft de gebruikelijke mu zikale nabeschouwing, begeleid door het dansorkest van Klaas van Beeck. Voor deze bijzondere wedstrijd is het elftal als volgt samengesteld: R. Wiers- ma, P. v. d. Kuil, H. Groot, G. Bergholz, P. Kruiver, C. Kuys, W. Bekkering, C. v. d. Hart, H. Boskamp, B. Muller, J. Jongbloed en A. van Wissen. Advertentie TELEFOON 21444 Weekeind menu's f3.50, f4.50, f6.— Menu f4.50 ASPERGE SOBP DUITSE BIEFSTUK SPERZIEBONEN GEB. AARDAPPELEN CHIPOLATA PUDDING VOOR KINDEREN hebben wij een speciaal menu a f 3. Zes zwaargewonden te Soestduinen Chauffeur tien meter weggeslingerd Met grote snelheid is gistermiddag een auto, bestuurd door pastoor S. T. Visser uit Soest, op de Veld maarschalk Montgomeryweg te Soestduinen op een geparkeerde politie-auto gebotst. De politie chauffeur G. van Groningen was juist uit de auto gestapt om aan de Utrechtenaar G. Jager en diens verloofde uit Rhodesia - die met hun auto een lichtmast omver hadden gereden de eerste hulp te bieden. Hij kreeg van zijn eigen auto zo'n duw dat hij 10 meter werd weggeslingerd. De auto van de pastoor kwam na de botsing tegen een boom tot stilstand en werd totaal vernield. De politie-chauffeur liep een schedel- basisfractuur op, de heer Jager kreeg een hersenschudding en een hoofdwon de, zijn verloofde een ontwrichte schou der, de pastoor kreeg inwendige kneu zingen, zijn mede passagiere, mej. Beelen een hersenschudding en een armfractuur terwijl zijn zuster die naast hem had gezeten een heupfractuur en een schou derfractuur opliep, alsmede een hersen schudding. Zij werden naar de zieken huizen „Sint-Elizabeth" en „De Lichten berg" te Amersfoort overgebracht. De drie auto's zijn totaal vernield. VOOR HEDENAVOND: NCRV: 18.00 Christelijke muz. ver. 18.20 Licht progr. 18.50 Regerlngsultz.: Surinam me en de Nederlandse Antillen ln I960, door Zijne Excellentie de vlce-mlnlster- president drs. H. A. Korthals. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af. praat- Je. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Gevar. progr. 21.10 Smederij in de eeuwigheid, spel bij de jaarwisseling. 22.00 Samenzang. 22.30 Nws. 22.40 Wild als de wereld, godsd. progr. 23.05 Filharm. ork. en solist. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pollt. lezing. 18.25 Orgel en mondharmonica. 18.50 De luntjes op de 1, praatje. 19.00 Voor de :lnd. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 De stad nu, lezing. 19.45 VPRO-nleuws. 20.00 Nws. 20.05 Ontmoeting met Szcesny, le zing. 20.15 Litt. progr. 20.30 Actie Kruis en munt. VARA: 21.00 Quizprogr. 21.50 Geen tijd klankb. 22.15 Buitenlands weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Kamerork. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Weekjourn. en weeroverz. AVRO: 20.30 Blik in het Nieuwe Jaar, le zing. 21.00 Flits. 21.30 Perry Como-Show. 22.10-22.15 Met het oog op VRIJDAG 30 DECEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Lieve leugenaar" 8 uur. Gebouw voor K. en W. Revue „Tot vanavond" 8 uur. ZATERDAG 31 DECEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Een mal meisje" 7.30 uur. ZONDAG 1 JANUARI Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Richard III" (première) 8 uur Dlligentla Haags Studenten Cabaret 8 uur. Gebouw voor K. en W. Revue vanavond" 8 uur. MAANDAG 2 JANUARI Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Richard III" 8 uur. Gebouw voor K. en W. Revue „Tot vanavond" 8 uur. DINSDAG 3 JANUARI Kon. Schouwburg Rotterdams To neel met „De Spaansche Brabander" WOENSDAG 4 JANUARI Kon. Schouwburg Nederlands Ballet (besl. voorstelling) 8 uur. Gebouw voor K. en W. Revue „Tot vanavond" 8 uur. DONDERDAG 5 JANUARI Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Richard III" 8 uur. Dlligentla Planorecital Engelse pia nist Hubert Harry 8 uur. Gebouw voor K. en W. Revue „Tot vanavond" 8 uur. VRIJDAG 6 JANUARI Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Becket of de eer van God" (besl. voorst.) 8 uur. Dlligentla Recital Egyptische pianist Edward Filus 8 uur. Gebouw voor K. en W. Revue „Tot vanavond" 8 uur. BIOSCOPEN Apollo „Conny en Peter machen mu- slk" (A.I.). Dagelijks 12.15, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta „De miljonairsdochter" (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 1.30, 4, 7 en 9.15 upur. Bijou „Carlton Browne van Buitenland se Zaken" (A.I.). Dagelijks 2, 7.15 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.15, 7.15 en 9.30 u. Camera "To be or not to be" (14 Jaar). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonaag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol „En dat we toffe Jongens zijn" A.l.)Dagelijks 2 en 8 uur. Zaterdag 2 en 6.30 uur. Zondag 4, 6.30 en 9.15 u. Woensd. 8 uur, donderd 2 uur. City „Ssst m'n dochter weet er meer van" (14 Jaar). Dagelijks 2.30, 6.45 en 9.15 uur. Oudejaarsdag 1.45, 4.15 en 7 uur. Nieuwjaarsdag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Corso „De koe en de gevangene" .(A.l.) Dagelijks 2.15 en 8.15 uur. Zaterdag 2.15 en 7 uur. Zondag 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Du Midi „De koe en de gevangene". (A.l.). Dagelijks 2.30 en 8.15 uur. Za terdag 2.30 en 7 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Flora „Michigan Kid" (14 Jaar). Da gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood „Blake helpt een handje". (18 Jaar). Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2.30, 4.30 en 7 uur. Zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. BINNENLAND Op verzoek van de betrokken orga nisaties van werkgevers en werknemers heeft de staatssecretaris van Sociale Za ken en Volksgezondheid deelneming in het bedrijfspensioenfonds voor de kleine metaalnijverheid per 1 Januari 1961 ver plicht gesteld voor de manlijke werk nemers van 18 tot 65 jr in de diamant- Industrie. Het aantal werknemers, dat onder deze ve draagt ongeveer Gistermiddag omstreeks kwart over I vier ls de 69-Jarige wielrijder C. de Vries 1 uit de Abeelstraat in Haarlem-noord by het oversteken van de Verspronckweg door een bestelauto aangereden. Hij is ter plaatse overleden. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, staan tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ts. Argentina (2/1); ms. Gooiland (5/1); Australië: ss Oronsay (5/1); Brazilië: ms. Alhena (3/1; ms. Gooiland (5/1); ss. Amazon (5/1); Brlts- Oost-Afrlka: ss. Ferdinand de Lesseps (5/1); Canada: ss. Bremen (2/1); Chili: ms. Ceres (5/1); Indonesië: ms. Braun schweig (1/1); Ned. Antillen: ss. Baarn (2/1); Nleuw-Zeeland: ss. Rangitlkl (5/1); Suriname: ms. Ladon (4/1); Unie van Z. Afrika en Z.W.-Afrika: ms. Pendennis Castle (1/1); ms. Jagersfontein (3/1). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de postkan toren. In Soest is op 67-Jarlge leeftijd over leden dr. J. Chr. Hubach oud-hoofd van de afdeling vllegerkeurlngen van de stichting Nationaal luchtvaart-genees kundig centrum ln Soesterberg. De 72-Jarige A. van Gils ls gister avond, toen hij van familiebezoek te Geertruidenberg naar huis, de Adrianus Stichting te Raamsdonk terugkeerde, op de oprit van de Dongebrug dodelijk ver ongelukt. Doordat hij op zyn rijwiel plotseling naar links zwenkte, werd hij door een achteroprijdende autobus aan gereden. Hij kwam onder de bus terecht en was vrijwel op slag dood. Dr. J. F. E. Elnaar uit Suriname, die als consul-generaal het Koninkrijk ln New York vertegenwoordigde, is gister middag met een DC-8 van de KLM op Schiphol aangekomen. Hy zal ln ons land de nieuwe functie van directeur kabinet van de gevolmachtigde minister van Suriname vervullen. Het hoofd van de afdeling muziek van de Zuldafrlkaanse omroep te Jo hannesburg (de Suldafrikaanse Ultsaal- korporasle SAUK) de heer Anton Hart man, zal van 1 tot 16 Januari a.s. ln ons land vertoeven ten einde te trachten Ne derlandse musici aan te trekken voor het ln de Unie van Zuid-Afrika in oprich ting zijnde radio-symfonieorkest. De heer Hartman zal zich tevens oriënteren op het radiomuziekleven in ons land. Morgen zal van IJmuiden uit de zeesleepboot „Upesl", die door de Ver enigde Nederlandse Scheepvaartmaat schappijen in Den Haag is verkocht naar Basrah in Iran, voor een 6800 mijl lan ge sleepreis vertrekken. Op deze reis neemt de „Uesl' vier lichters op sleep touw, die ook voor Basrah zijn bestemd. De reis zal ongeveer twee maanllen du ren BUITENLAND Een Franse krijgsraad heeft gisteren in Oran negen leden van de Algerijnse verzetsbeweging ter dood veroordeeld op beschuldiging van een reeks aanvallen, waarbij vier mensen werden gedood en vijf ernstig gewond. De Deense militaire autoriteiten heb ben zich bereid verklaard, een oefenter rein voor raketten van het type-Honest John te vestigen in een gebied in Jut land, waar vissers geen last van de oefe ningen zullen hebben. Aanvankelijk was een plaats uitgezocht, waar dit wel het geval zou zijn. Op vijftien km. ten noordwesten van Saigon zijn ln drie kullen overblijfselen gevonden van ruim honderd mensen, die, naar men aanneemt, slachtoffer zijn ge worden van communistische aanvallen. In Parijs zijn per vliegtuig duizend witte ratten, eenentwintig geiten en der tig konijnen aangekomen, die bij het tot ontploffing brengen van de derde Franse atoombom in Reggane aan radlo-actleve straling hebben blootgestaan. De dieren zullen naar de militaire laboratoria ln Complègne worden doorgestuurd, waar de eventuele gevolgen ervan zullen worden onderzocht. Vijfendertig acteurs en actrices, als mede veertien technici van de befaamde Britse toneelgroep „Old Vic" zullen op 3 Januari per vliegtuig naar Moskou ver trekken voor een tournee van drie maan den door Rusland en Polen. Het is de eerste maal, dat de groep deze belde landen zal bezoeken. De tournee werd gearrangeerd door de British Council, op uitnodiging van het Russische departe ment voor Culturele Zaken. Het reper toire, dat te Moskou, Leningrad en War schau wordt gespeeld, omvat Shake- speares ..Macbeth", „Saint Joan" van George Bernard Shaw en „The Impor tance of being earnest" van Oscar Wil de. De Chinese autoriteiten hebben de aanduiding „rechts" laten vervallen door een groep van meer dan 1270 personen, ln overeenstemming met een besluit van 1959, degenen vergiffenis te schenken, die er biyk van gegeven heben „werke lijk bekeerd' te zijn. Volgens het „Pe- klngse Volksdagblad" bevinden zich on der de „bekeerden" de schilder Klang Feng, die ln 1958 als vice-voorzitter van de Chinese artlestenbond werd ontsla gen en Wang Fel-Jan, ex-presldent van het Pekingse hooggerechtshof, die ln au gustus 1958 een „antl-communlstische" verrader werd genoemd. In Columbia, ln de Amerikaanse staat Zuld-Carollna, ls een voormalige employé van het Amerikaanse ministe rie van Defensie wegens diefstal van ge heime stukken gearresteerd. De 38-jarlge geheime documenten mee naar huls ge- Arthur Rogers Roddey had ongeveer 200 nomen, toen hy ln augustus JJ. wegens inkrimping van het personeel was ont slagen. De pasgekozen president van de Verenigde Staten, John Kennedy, heeft Robert V. Roosa, vice-president van de Federal Reserve Bank of New York aan gewezen tot onder-minister van Finan ciën in de toekomstige regerng. Hij is een deskundige op het gebied van In ternationale financiële vraagstukken en van de staatsfondsenmarkt. Labourlelder Hugh Gaitskell heeft ln een nieuwjaarsboodschap aan de partijleden gezegd, dat er by de regering „een oorverdovende stilte" over het bui tenlandse beleid heerst. Hy vindt het tyd worden besprekingen te beginnen over een toelating van China tot de Ver enigde Naties en over een ontwapende zone ln Centraal-Europa, „opdat de nieuwe betekenis van de Aziatische en Afrikaanse landen erin wordt weerspie geld". Het bureau van de Arabische Liga voor de boycot van Israël te Damascus heeft gisteren bekendgemaakt dat het 4 Nederlandse schepen en één Duits schip heeft geplaatst op zijn zwarte iy6t omdat deze schepen zich niet hebben gehouden aan de Arabische boycotvoorschriften. De Nederlandse schepen zyn de „Atlas" (487 ton), de .Aeneas" (496 ton), de „Boreas' (500 ton) en de „Mitropa" (499 ton). Reeds dagenlang heeft men niets meer vernomen van het 424-ton meten de Westduitse vrachtschip „Ann Chris tin", dat op 21 december van Miami naar Kingston op Jamaica ls vertrok ken. Het schip dat een bemanning van elf leden heeft, had vyf dagen geleaen al ln Kingston moeten aankomen. Gisteren zijn elf personen, die be trokken waren bij de bomaanslag, die ln augustus jl .ln het gebouw van de Jor daanse premier ls gepleegd, te Amman ter dood veroordeeld. By de aanslag werden eerste minister Hazza Madjall en elf andere Jordanlërs gedood. De Russische minister van Land bouw, Wladimlr Matskewltsj. ls van zyn functie ontheven omdat hij ander werk krijgt, meldt Tass. Als zyn opvolger ls benoemd Michall Olshansky. vice-presi dent van de Lenin-Academle van Land bouw. De 70-jarlge Erie Louw, de Zuld afrlkaanse minister van Buitenlandse Za ken, moet nog enige tyd ln het zieken huls te Kaapstad blijven, waar hh enige tijd geleden aan een dubbele breuk werd geopereerd. Van deze operatie ls hy vol ledig hersteld, maar hy ïydt nog aan een blaaskwaaL au^saASinH :8ujssoido 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen! Krlterion "On n'enterre pas le diman- che". (18 jaar). Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 1.45, 4 en 7 uur. Zondag 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole-Tuschlnski „Ben Hur". (14 jaar). Dagelijks 1.30 en 7.30 uur. Muslca "Voulez-vous danser avec mol?" (18 Jaar). Dageiyks 2.15 en 8 uur. Za terdag 7 uur. Zondag 3, 7 en 9.30 uur. Odeon „Een stem ln de mist". (18 Jaar) Dageiyks 2.30 en 8 uur. Oudejaarsdag 2.30 en 7 uur. Nieuwjaarsdag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Olympla "Some like It hot". (18 Jaar). Dageiyks 2 en 8 uur. Oudejaarsdag 2.30 7.30 uur. Nieuwjaarsdag 2, 5 en 8 uur. Passage „Alles de lucht in". (A.l.). Da geiyks 2 en 8 uur. Zaterdag 2 en 6.45 uur. Zondag 4, 6.45 en 9.15 uur. Rex „Winden waaien om de rotsen". (14 jaar). Dagelijks 9.30. 11.30, 1.30, 3.30 5.30, 7.30, 9.30 uur. Oudejaarsavond 7.30 uur. Nieuwjaarsdag van 1.30 uur af. Roxy „De vyand kwam 's nachts". (14 Jaar). Maand, t/m donderd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2.30, 4.30 en 7 uur. VrlJd. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Seinpost „De reis om de wereld in 80 dagen". (A.l.). Dagelijks 2 en 8 uur. Geen voorstelling op oudejaarsavond. Studio „Jacht op ontvoerde vrouwen". (18 Jaar). Dagelijks 2, 4, 7 en 9.15 uur. Thalia "The last Blitzkrieg". (14 Jaar). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Oudejaars dag 2.30 en 7 uur. Zondag 3, 5, 7 en 9.15 uur. •e Ultkyk „Ballade van een soldaat". (14 jaar). Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur. Za terdag 2 en 7.30 uur. Zondag 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 3 Januari alleen 2 uur. West-End „Nooit op zondag". (18 Jaar). Dageiyks 2.15 en 8.15 uur. Zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Cineac Nieuws uit binnen- en buiten land. Dagelijks van 9-24 uur. Oude jaarsavond om 9.30 uur gesloten. Nieuw jaarsdag van 11.3024 uur. Prediker: Evangelisatie Christengem. .Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. „Een uur met Wim Kan alleen". 8 en 10 uur. ZATERDAG Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm., bybelstudie; 11 uur voorm., ds. K. C. van Oossanen. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 u. voorm. DINSDAG In den Vergulden Turk: Buitengewone aandeelhoudersverg. N.V. Leldsche Wol- spinnery. 11 uur voorm. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. DONDERDAG Lakenhal: Nieuwjaarsbijeenkomst Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land. 3.30 uur nam. LakenhalNieuwjaarsvergadering Ka mer van Koophandel. 2 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O.-fllmvoor- stellingen voor de Jeugd „De Sneeuw koningin". 2 en 4 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling "The new vision centregroup" (t/m 10 Januari) Lakenhal: Tentoonstelling van 9 Leldse tekenaars. (Werkd.: 104 uur; 's zondags 14 uur. (Tot 23 Januari). Ryksrauseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie" Werk dagen 104 uur; 's zondags 14 uur nam. (tot 15 lanuarl) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werf park 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Trianon: „Nooit op zondag!" (18 Jr). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; Oudejaars avond geen voorstellingen. Zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Alles de lucht ln!" (A.l.) Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45 7.15 en 9.15 uur; Oudejaarsavond geen voorstellingen. Donderdagcyclus: „Jall House Rock", 14 Jaar). Casino: Hotel „De Vrygezel". (14 Jr). Werkd.: 7 en 9.15 uur; Oudejaar 7 uur; zondag: 4.45, 7 en 9 15 uur. Dagelijks: te 2.30 uur „Donald Duck en zyn vriendjes". VOOR ZATERDAG 31 DECEMBER Hilversum I, 402 ni. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewyde muz. 7.30 Voor de Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.35 Chansons. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Promenade ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.50 Voor de Jeugd. 14.00 Amateursmuz. 14.20 Lichte muz. 15.10 Gram. 15.30 Va ticaanse act. 15.45 Gram. 16.00 Grego riaanse zang. 16.30 Klass. muz. 16.50 Sportuitz. 17.00 Voor de Jeugd. KRO: 18.00 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Sple- ghel hlstoriael 1960, klankb. 20.00 Licht progr. 21.00 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. progr. 23.40 Gram. 23.50 Gebed voor oude jaarsavond en Te Deum. 24.00 Toespr. 0.05 Gram. NCRV: 0.30 Toespr. 1.00 Gram. 1.30-2.00 Gram. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 1.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw ?ezln. lezing. 9.00 Gym. voor de vrouw. .10 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, le zing. 10.05 Morgenwyding. VARA: 10.20 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Hammond orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Sportuitz. 13.45 Gram. VARA: 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Omr. ork. (Om 15.30-15.50 Boekbespr.) 16.45 Vragenbeantw. 17.00 Gram. 17.15 60 mi nuten 1960, klankb. 18.15 Nws. 18.30 Lich te muz. VPRO: 19.00 Actie Toltèn. 19.30 Kerkdnst. 20.45 Dit Jaar, lezing. 20.55 Nws. VARA: 21.00 Oudejaarsavondprogr. 22.00 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Gevar. muz. 23.45 Uren, dagen, maanden, Jaren 24.00 Klokgelui. 00.01 Nleuwjaarstoespr. 00.10 Gram. AVRO: 00.30 Nieuwjaarstoespr. 00.32-02.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 17.00-17.30 Voor de kind. 20.30 Cabaretprogr. NTS: 21.00 Jaaroverz. NCRV: 21.35 Film. 21.45 Filmprogr. 22.00 Jaar overz. 22.10 Zwaan kleef aan, TV-musical. NTS: 23.05 Blnnenl. Jaaroverz. 23.35 Muz. progr. 00.00-00.15 Pauze. 00.15-01.00 Nleuwjaarsprogr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.30 Ooggetulgeversl. 13.00 Automobilistenkron. 13.30 Lichte muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 In terviews. 14.40 Gram. 15.10 Hoorsp. 16.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelopen week. 17.00 Wetenschappehjke quiz. 17.30 Zangrecital. 17.45 Voor de kleuters. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sportuitz. 19.45 Gevar. muz. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Hoorsp. 23.00 Nws. 23.10 Hoog tepunten uit de progr. van 1960. 23.40 Gram. 24.00 Nws. en weerber. 0.06 Kamer- muz. 0.45 Oudenaarsavonddlenst. 01.00 Nieuwjaarswensen en nws. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 11.00 Gevar. progr. 13.00 Wedstr. tussen scholen. 13.31 Sportparade. 14.00 Gevar. muz. 15.30 Lichte muz. 16.15 Lichte muz. 16.45 Voetbal. 17.45 Pianorecital. 18.00 Sportverslagen. 19.00 Samenzang. 19.30 Ge var. progr. 20.00 Nws. en journ. 20.24 Voetbal. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Gram. 22.00 Gram. 23.00 Jazzmuz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Dansmuz. 0.55 Nws. 01.01 Nieuwjaarswensen. 01.03-02.00 Gevar. muz. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgelspel. 13.30 Kamermuz. 14.00 Gram. 15.00 Gevar. muz. 17.00 Jazzmuz. 17.45 Dansmuz. 19.00 Nws. 19.10 Kamer muz. 20.45 Die Fledermaus, operette. 23.20 Dansmuz. 23.57 Klokgelui. 00.05 Dansmuz. 01.10 Dansmuz. 02.00 Dansmuz. 03.00 Ge var. muz. 04.00-05.00 Dansmuz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.40 Kamer muz. 15.45 Hoorsp. 19.30 Ork. conc. 21.00 Nws. 21.05 Hoorsp. 23.05 Lichte muz. 23.52- 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.30 Gram. 15.00 Akkordeonmüz. (Om 15.15 Gram.) 16.00 Liedjes. 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Volks liederen. 17.45 Engelse les. 18.00 Ballet- muz. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Dansmuz. 20.00 Ork. conc. 21.15 Amus. ork. 22.00 Toespr. en nws. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Nws. 23.05 Gevar. muz. 24.00 Nws. 24.05-01.00 Gevar. muz. 484 m.: 12.17 Lichte muz. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 14.50 Vrije tijd. 16.02 Gevar. muz. 17.00 Nws. 18.38 en 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Wereldnws. 22.10 Dansmuz. 22.55 Nws. 23.00-01.00 Dansmuz. Lido: „Zo zal Je er een hebben". (A.l.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; Oudejaars avond geen voorstellingen; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Schlager-raketen". (A.l.). Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; Oudejaars avond geen voorstellingen; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Belgisch vorsten- huwelijk. Dagelijks te 11, 12 en 1 uur; zondag: 10^ 11, 12 en 1 uur. (A.I.). Studio: „Langzaam maar zeker". (A.l.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; Oudejaars avond geen voorstellingen; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 uur (zaterdag gesloten); zondag 7 en 9.15 uur „Het wrak van de Mary Dear". (14 jr). Maand.- dlnsd.- woensd. 8 uur „Pa krijgt de klappen". (A.l.) Zond. t/m. woensdag 2.30 uur „Slssi, keizerin en moeder". (A.I.). Donderdag 2.30 uur - 4.15 uur - 7 uur - 8 uur - 9 uur „Het huwelijk van Koning Boudewijn en Do- na Fabiola". Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend „Apotheek „Tot Hulp der Menschheid". Hooigracht 48. tel. 21060. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) P. tb 1 sS *t s «g s! f k 80 6M c* Amsterdam mist zzo 6 2 -1 0 Den Held.er geh. bew. z 6 2 -1 0.2 Ypenburg geh. bew. z 4 2 -1 0 Vllsslngen geh. bew. z 7 4 2 0 Eelde onbewolkt zo 4 2 -5 0.3 De Bilt geh. bew. zo 3 3 -2 0 Twente onbewolkt zo 2 3 -3 0.1 Eindhoven geh. bew. zzo 4 3 1 0 Z.-Limburg geh. bew. zzo 6 3 2 0 Helsinki geh. bew. O 4 -1 -3 0 Stockholm motregen ono 2 3 1 1 Oslo geh. bew. O 1 2 -0 0.5 Kopenhagen geh. bew. ozo 2 4 2 0.4 Aberdeen regen z 6 4 2 2 Londen regen z 8 7 1 1 Brussel zwaar bew. z 6 4 2 0 Luxemburg mist z 3 1 -1 1 Parijs zwaar bew. z 2 6 1 1 Bordeaux motregen zzo 2 9 6 15 Grenoble geh. bew. w.stil 2 -0 8 Nice onbewolkt nw 8 12 3 0 Beriyn motregen zzo 1 2 0 0.1 Frankfort geh. bew. w.stf 2 -3 0 München geh. bew. w 2 -0 -4 1 Zürlch geh. bew. no 3 3 -3 0 Genève geh. bew. ono 1 3 -1 0 Locarno onbewolkt zw 1 6 -5 0 Wenen geh. bew. nw 6 0 -0 3 Innsbruck zwaar bew w.stil 0 -5 1 Athene geh. bew. wzw 2 - 1 Belgrado regen O 2 16 - Rome licht bew. no 2 8 1 4 Ajacclo onbewolkt O 3 8 -0 6 Madrid licht bew. z 4 - 7 Mallorca zwaar bew w.stil 11 5 0 Lissabon niet ontv. -

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2