SIEM STOKKEL „VADER" VAN DE LEIDSE GEWICHTHEFFERS Coen Moulijn weigert linksbuiten te spelen AUSTRALIË NEEMT 2-0 VOORSPRONG jy mm Zirkzee tweede ster van LKV TOTTENHAM HOTSPUR HAALDE VOLLE BUIT BINNEN Quicksilver S verraste door in de finale Hairos II te kloppen DINSDAG 27 DECEMBER 1960 „Ze wegen niets vanavond J WÊÊÊÊ w „Vader" Siem Stokkel Even is het stil in de gym-zaal van de VGLO-school aan de Oude Vest. Siem Stokkel buigt zich voorover en klemt zijn enorme han den zelfbewust om de halterstaaf. Eén ogenblik blijft de „vader" van de Leidse gewichthefsport zo staan. Hij concentreert zich. Dan, alsof het een peulenschilletje is, trekt hij de halter, waar zo'n slordige 125 kg aan hangt, in één ononderbro ken beweging direct naar de borst. Daar volgt een verplichte rustperiode' ivan om en nabij de 2 seconden, waarin ide zwaargewicht zijn benen en de romp lebrekit. De stootbeweging komt onver- 'wacht snel. Een fractie van een seconde Worden de benen gebogen, de aanloop, ,als het ware, vóór de explosie. Flitsend strekken de benen en armen zich, waar door het ijzeren gevaarte in één machti ge beweging omhooggestuwd wordt. Weer 2 volle seconden blijft Stokkel zo staan. De ander L.K.V.'ers, die hun training in de ongezellige zaal een moment onder broken hebben, brengen hun „zware magnesiumhanden" op elkaar. Die ouwe Stokkel kan er nog wat van! „Ze wegen niets vanavond" roept hij blij, als hij van het houten plankier [stapt en naast me op een bank komt zit ten om eens wat te kletsen over zijn [krachtsportvereniging, de L.K.V. Op les bij Bram Charifó In 1948 ben ik naar Bram Charité in Den Haag gegaan, die toen in dat jaar op de Olympische Spelen in Londen de bronzen medaille won hij is trouwens ook nog tweede van de wereld geweest Daar heb ik vier jaar lang enorm veel opgestoken en toen ben ik met verschil lende jongens Koos van Kampen, Jan de Romijn, Van de Hoed en J. Prekers, vanaf das tijd onze voorzitter zelf in Leiden begonnen. Ik was toen al zwaar gewichtkampioen van Nederland in de tweede klasse. Dat is misschien ook wel aardig om te vermelden, onderbreekt Stokkel zijn relaas. Ik woog 63 kg toen ik met deze sport begon en na drie jaar was dat al 94 kilo geworden. Tjonge, wat een spet ter was ik vroeger; als ik er nog aan terugdenk .Heb je nog meer titels behaald, Siem?" vragen wij onzeker. Onze ball-point raast weldra weer begerig over het blok- ïootpapier. „Ja een titeltje of zeven. Ik len zowel lichtgewicht, als zwaarge- vichtkampioen van Nederland geweest. Taak tegen buitenlanders „getild" en de- ftonsbr a tie pa r tij en gegeven". Siem staat op. Het is, alsof hij zich chuldig voelt zo lang gepraat te hebben. &etraind moet er worden, want 4 febru- iri vinden in Tegelen de nationale kam- lioenschappen plaats en dan zal hij zijn itel van zwaargewichtkampioen van Ne- ierland, eerste klasse heroveren! kaar. Zélf zijn ze actief aan de gang, en langzaam maar zeker lopen de jongens zelf naar de 100 kg toe." Dit is het sy steem van Stokkel en het schijnt succes te hebben, want. aldus de sympathieke Siem Stokkel, of ze zijn kampioen van Nederland, of ze laten de halter er al gauw by liggen. Een tussenweg is er bij Serieus aan het werk Er wordt serieus en intensief gewerkt In 't kleine, groezelige gymnastieklokaal. Er branden weliswaar vier lampen, maar toch is het licht slecht, akelig ongezel lig. De jongens, die op de drie houten ilankieren vele tientallen kilo's trachten te „verwerken", merken er niets van. Zweetdroppels parelen op soms ontblote bovenlichamen. Links in de zaal oefenen de nieuwe le den van L.K.V. op het eerste plankier, n het midden is de tweede ster van de ereniging, Hans Zirikzee dit jaar pas epromoveerd naar de eerste klasse der laifzwaargewichten, toen hij met een to- aal van 295 kg kampioen van Nederland veede klasse werd bezig in een fiks empo een loodzware halter een tiental eren boven zijn hoofd uit te stoten. Een roep van een man of acht staan om em heen en wacht op hun beurt. Zoals ezegd, er wordt stilzwijgend, maar met lezier getraind. Van een oefenmeester is igenlijk geen sprake. Hier trainen ze el- Herb Elliot speelde rugby Herb Elliot, wereldrecordhouder op de 1500 meter en de mijl, die sinds enige tijd in Engeland studeert, heeft zater dag zijn debuut gemaakt als rugby- speler. De Australische atleet, die als drie kwart speelde, kreeg echter slechts zel den de bal. Hij verklaarde zich niette min zeer tevreden over zijn debuut. „Ik vind het een leuke sport en ik zal er dan ook zeker mee doorgaan." ons niet. Ik mag wel zeggen, dat wij een van de sterkste verenigingen van Neder land zijn. We hebben nu al die jaren al een vaste sterke kern. „Zoon" Hans Zirkzee Temidden der kampioenen Inderdaad blijkt, dat Stokkel geen kletspraatjes staat te verkopen, als wij in gesprek komen met de andere jongens stuk voor stuk bomen van kerels. Koos van Kampen 3 maal kampioen van Nederland in de lichtgewichitklasse, verscheidene malen kampioen van Zuid- Nederland. Theo Langeveld kampioen van Neder land extra vedergewicht. In Simpelveld werd hij enkele weken geleden kampioen van Zuid-Nederland. Jan de Romijn achter Hans Zirikzee de beste van Nederland in de halfzwaar- gewichtklasse. Deze atleet valt vooral op, door de mooie manier van werken. Hij wint vaak stijlprijzen. Koos Devilee vedergewicht, 3 maal jeugdkampioen van Nederland. De tweelingbroers Dik en Nico Faas. Eerstgenoemde 1 maal jeugdkampioen van Nederland. Nico werd toen tweede. De een is drukker van zijn vak, de ander zetter. Freek van Buuren is 'n zeer sterke licht gewicht en Piet van der Louw verzet kilo's in de zwaargewichtklasse. Allen atleten, die deze sport gekozen hebben, omdat zij zich zo kunnen uitle ven en omdat zij een gezond en sterk lichaam willen hebben, waar zij trots op kunnen en mogen zijn! Davis Cup-finale in Sydney Op de eerste dag van de ontmoe ting AustraliëItalië in de Chal lenge round van de Davis Cup competitie heeft Australië een 20 voorsprong genomen. Neale Fraser won het eerste enkelspel tegen Orlando Sirola met 46, 63, 6—3, 6—3. Daarna toonde Rod Laver zich in straight sets de meer dere van Nicolo Pietranqeli: 86, 64, 6—3. Behalve in de eerste set was Sirola slechts een schaduw van de crack die op briljante wijze de Amerikaanse topsspe- ler üarry ivlacxay in ae ïnterzone fi nale had versiagen. Hij lag vaak over hoop met zijn service en sloeg 11 double fauns in de loop van nee uuei. iscaie Fraser, de Wimoiedon kampioen, werd vaster naarmate de stryd voortgang had en zijn voneren werd van superieure kwaliteit. Sirola begon zeer sterk en dank zij uitstekende ground strokes en zuivere passeersiagen van de backhand brak hij in de tienae game door ae ser vice van Fraser. Hy nam de eerste set met 6-4. Maar daarna werd de service van de Italiaan wat onvast en er ging iets verloren van de afmakende kracnt in zijn siagen. De doorbraak in de tweede set gescniedde toen Sirola, op advantage, uitgleed toen hij na een service naar het net liep en een simpele volley wou geven, nij vciiooi uü pain en net hier een aouole fault op volgen. Een prachtige passeersiag van Fraser morgue voor ae uoorpraak. In de volgende game serveerde Sirola drie double xaults, maar nij bracno die game desondanks op zijn naam. Doen Fraser, wiens volley nu een geaucht wa pen werd, kreeg geleidelijk minder moei te met de macntige sei vice van sirola. Hij brak opnieuw door en won de set. in de derae en ae vierde set verhep de strijd vrywel op dezelfde wijze en Fraser, die geen last bleek te hebben van zijn recente knieblessuur won met 3 sets tegen 1. uaverend applaus Laver en Pietrangeli, beiden van veel minder imposante structuur dan hun voorgangers op net centre court van White City, ontlokten keer op «eer da verend applaus aan het puoliek door hun schitterende demonstratie van zui vere ground strokes en nun kundige returns op services, returns die vaak zo prachtig geplaatst waren dat net voordeel van de service geheel verloren ging- Toch was de Australiër, naar de score uitwijst, altijd in de meerderheid. Na dat Pietrangeli de eerste set, waarin hij voor elk punt furieus gevochten had zonder Laver iets toe te geven, verloren had, leek het alsof de scherpe kanten van zijn spel waren afgesleten. En toen werd zijn nederlaag in snel tempo een feit. Gefluit, gejoel en boe-geroep volg den op een beslissing van een linesman waardoor de 13e game aan Laver toeviel. Pietrangeli raakte door die uitspraak uit zijn doen en kon zijn service in de 14e game niet doordrukken. Hij verloor daardoor de set. In de tweede set speelde de service een grote rol totdat Laver in de 10e game een doorbraak forceerde en ook deze set op zijn naam schreef. Piet rangeli was het niet eens en liet dat ook goed merken met een lines man die een naar zijn mening foutieve service van Laver als goed gaf. Maar de Australiër speelde nu veel vaster dan de Italiaan, die telkens net buiten de lijnen plaatste en de band raakte met wat passeersiagen hadden moeten zyn. In de derde set was het alles Laver wat de klok sloeg. Hij brak in de vierde game met drie briljante backhands door de service van zijn tegenstander. Piet rangeli verdedigde zich zo goed hy kon, maar hij moest de wet van de sterkste ondergaan en de linkshandige Laver. die zijn beste vorm van het seizoen be reikte. handhaafde zijn eigpi c rvic^s om ook de derde set te winnen, en daarmee zijn land een geducnce 2 voorsprong te geven. Australië wint ook dubbelspel Op de tweede dag heeft Australië een beslissende 30 voorsprong genomen. Ook het dubbelspel viel aan de Austra liërs ten deel. Neale Fraser en Roy Emerson versloegen Nicola Pietrangeli en Orlando Sirola in vier sets: 108, 57, 6—2, 6I. Australië, dat als afzonderlijk land pas na 1923 in de competitie uitkwam, heeft de beker thans 10 maal gewonnen, 9 maal sinds de tweede wereldoorlog. Tot en met 1923 kwam Australië samen met Nieuw-Zeeland uit onder de naam „Australasia". Deze combinatie won de beker 6 maal en had in 1910 een walk over. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: RBC 2—Excelsior 2 0—2, Haarlem 2—VSV 2 3—0, Stormvo gels 2—EDO 2 2—1, EBOH 2—Fortuna VI 2 1—2, UVS 2—Baronie 2 4—5. AMATEURS Res. 2e-klasse A: DHC 3—RVC 2 1—0, Quick 2—VCS 2 1—0, ONA 2—ADO 4 2—0, Gouda 3—SHS 4 1—2,Celerltas 2— LFC 2 0—0. Res. 3e-klasse A: WP 2—VIOS 2 1—1, GSV 2—Alphen 2 2—2. Res. 3e-klasse B: VUC 3—Te Werve 2 1—0, RVC 3—VCS 3 3—3, DONK 2— BEC 2 afg. Res. 3e-klasse C: LFC 3—Cromvliet 2 0—2, UVS 4—Archipel 2 2—0, Laakkw. 4—RA VA 2 1—1. Res. 3e-klasse D: Delft 2—Boskoop 2 1—0, Hoek van Holland 2—HBS 4 1—2, Archipel 3—Quick 4 2—1, Westerkw. 3— Celeritas 3 2—1, DHL 3—HVV 3 2—1. Voetbal in Engeland De supporters van Tottenham Hotspur kunnen terugzien op een gelukkig kerstfeest. Het gevaarlijke Westham United, dat kort geleden runner-up Wolverhampton Wan derers met 5—0 had verslagen, werd namelijk tweemaal duidelijk teruggewezen. Zaterdag zegevier den de Spurs aan White Hart Lane met 2—0 door treffers van John White en Terry Dyson en tweede kerstdag ging West Ham Grote Kerstprijs te Hilversum Tea won het amateursnummer (Van onze medewerker) Hairos II (Geersen), die buiten weddenschappen liep, heeft het in de finale van de Grote Kerstprijs niet kunnen klaren. Hy werd geklopt dor Quicksilver S. In de eerste afdeling van dit nummer stelde Ugoldman K (Eerenberg) zich aan het hoofd, gevolgd door Sunny Williams, Sjakie Scott en Jour de Java (Vergay). Deze laatste toonde veel snelheid, ging als tweede de laatste bocht in en klopte met een goede eindsprint Ugoldman K in 1.24.9 km-tyd. In de tweede afdeling was er geen twijfel aan de superioriteit van Hairos II. Deze moest de koppaarden 40 meter geven, doch na een baanronde ging Hairos in één rush over zijn tegenstanders heen en in 1.22.3 km-tyd was het beklonken. Quicksilver S (Wagenaar jr.) werd tweede en Pretty Boy derde. Jammer was het, dat in de finale Jour de Java bij de start iets te heftig was, waardoor hy fouteerde en uitgeschakeld werd, zodat deze Franse import dus niet beoordeeld kon worden. Ook Sunny Williams onder ging dit lot. Typhoon (Strooper) toonde, dat de oude vorm terugkomt en nam het commando op zich. Zijn achtervolgers lieten hem echter niet met rust en dreigend kwamen Quicksilver en Hairos nader. Kort voor de laatste bocht kreeg Hairos een fout en toen greep Quicksilver zyn kans om in 1.23.6 km-tyd een fraaie zege te behalen. Achter Hairos werd Typhoon derde en een verrassende Enterprise vierde (pl. f. 14.40). In de openingsdraverij nam Ysbran- dine (Vergay), die in vorige koersen dik wijls foutief was, de kop, in gezelschap van Yellow Rose (J. van Leeuwen) en Yucatan. Ysbrandine bleef stug het commando voeren en zegevierde in 1.32.- km.-tijd. Yucatan, die tot de laatste bocht een stem in het kapittel had, werd toen uitgeschakeld. Yellow Rose werd tweede voor Young Bonni B (Leeman). Ook de tweede koers werd een zege voor entrainement Geersen. Hier stuur de Eerenberg X Lady Hollandia G als eerste voorbij de rechter. X Bond werd uitgeschakeld. Yardley W (Wagenaar jr.), die in den beginne door fouten ter rein had verloren, bedreigde de Lady sterk, doch bleef toch met miniem ver schil tweede. Ydeal Double eindigde op de derde plaats. De strijd bij de amateurs beperkte zich in hoofdzaak tot een duel aan de kop tussen U Diena (v. Mourik), die lang het commando voerde, en Tea (v. Har- lingen). Ver voor de anderen vochten zij deze tweekamp uit, die door Tea werd gewonnen in 1.28.6 km-tijd. Rascal Ha nover eindigde als derde. De Kerstboompr ijs gaf een mooie strijd tussen de 11 deelnemers. Witty Hanover (P. Hejjnen) voerde het veld steeds aan. gevolgd door Union, terwijl Urchin Hollandia (Vergay), die 40 me ter had moeten geven, spoedig derde lag. Na twee ronden had Urchin de kop ge nomen en deze scheen de zege in de wacht te zullen slepen, doch in de rechte lijn kwam Witty Hanover sterk terug en klopte op foto Urchin in 1.31.3 km.- tyd. Winston Spencer werd derde. De Kerstklokkenprijs werd een mooie zege voor de door Piet Smit gereden Vrijbuiter. Unaniem die vrij lang de weg wees, viel op het laatst geheel terug. In de eindstrijd toonde Vrijbuiter zich de sterkste en een 1.28.2 zege werd zijn deel. Vera Hollandia (Ten Hagen), die een goede kijk op de tweede plaats had, werd kort voor de streep nog voorbij gestreefd door William Axkit (Wage naar jr.). Een verrassende zege behaalde Upupa (Siderius) in de Kerstroosprys. Van de kop vertrokken, distancieerde hij zich direct van zijn 8 tegenstanders. Tot de eindstreep bleef hij op de ereplaats. Van het achtervolgend peloton had Vrolijke Frans een prima kans op de tweede plaats, maar deze werd uitgeschakeld, zodat Uferlooper S (Wagenaar jr.) tweede werd voor Uranie (Vergay). De uitslagen luiden: Mistletoe-prijs: 1. Ysbrandine (M Ver- ;ay) (1.32); 2. Yellow Rose; 3. Young Jonnl B. Tot.: wi. f5,—, pl. f2.60, f2.30, f 2.70. gek. f23.70, cov. f 6^20. Kerstboom-prijs: 1. X. Lady Hollandia (F. J. Eerenberg) (1.29.9); 2. Yardley W; 3 Ideal Double. Tot.: wl. f 2.50, pl. fl.50, f 1.60, gek. f4,20. cov. f5.—. Grote Kerst I-prlJs: 1. Jour de Java (M. Vergay) (1.24.9); 2. Ugoldman K.; 3. Hardley. Tot.: wl. f3.50. pl. f3.20, f2.20. f2.40, gek. f6.80, cov. f5.20. Grote Kerst II-prljs: 1. Hairos II (W. H. Geersen) buiten weddenschappen (1.22.3); 2. Quicksilver S; 3. Pretty Boy. Tot.: wi. f3.10, pl. f 1.40, f 1.30, gek. f3,—, cov. f3.20. Hulst-prijs, voor amateurrijders: 1. Tea (L. J. van Harlingen) (1 28.6); 2. U. Die- na; 3. Rascal Hanover. Tot.: wi. f4.40. pl. f 1.70. f2.10. f 10.60, gek. f7.90. cov. f7.20. Kerstkrans-prijs: 1. Witty Hanover (P. Heynen) (1.31.3): 2. Urchin Hollandia; 3. Winston Spencer. Tot.: wi. f 4.70, pl. f 2.- f 2.—, f 2.10, gek. f 8.10, cov. f 6.30. Kerstklokken-prijs: 1. Vrijbuiter (P. M. Smlt) (1.28.8); 2. William Axhlt; 3. Vera Hollandia. Tot.: wl. f7.10. pl. f 2.90. f 1.90, f 2.60, gek. f 6.90. cov. f 5.70. Kerstroos-prijs: 1. Upupa S. (A. Side rius) (1.29.4); 2. Uferlooper S; 3. Uranie. Tot.: wl f 10.40. pl. f 3.20, 13.80, f 2.— gek. f 7.40. cov. f 13.90. Finale Grote Kerst-prljs: 1. Quicksilver S. (J. Wagenaar Jr.) (1.23.6); 2. Hairos II (bulten weddenschappen); 3. Typhoon; 4. Enterprise. Tot.: wl. f 4.10, pl. f 1.90, f 6.90 f 14.40. gek. f 15.20, cov. f 16,—. Totallsator omzet f 187.156, op eigen terrein met 30 ten onder. De Noord-Londenaren be hielden daardoor tien punten voor sprong op hun naaste concurrenten en bedreigen met 44 punten uit 24 ontmoetingen Arsenal's record voor de eerste divisie van 66 pun ten. Ook Wolverhampton Wanderers, Man chester United en Nottingham Forest behaalden de volle buit. De Wolves ruk ten op naar de tweede plaats met 34 punten uit 24 wedstrijden na twee zwaarbevochten overwinningen op Aston Villa. Everton, dat gisteren Burnley met 3—1 versloeg, volgt met 32 punten uit 23 ontmoetingen op de derde plaats. De topscorer van de eerste divisie, Jimmy Graeves, die in de eerste 21 wed strijden 27 doelpunten produceerde, bleek in de wedstrijden van zijn club Chelsea tegen Manchester United zijn gevreesde schot thuisgelaten te hebben. Mede daar door verloor Chelsea zaterdag op eigen terrein met 21 en in de uitwedstrijd met de rake cijfers 60. Alex Dawson was met een hattrick de held van de dag. De uitslagen van de eerste divisie luiden: Zaterdag: Aston VillaWolverhamp ton Wanderers 0—2; BlackpoolBlack burn Rovers 20; Bolton Wanderers Leicester City 20: ChelseaManches ter United 1—2; Manchester CityFul- ham 3—1; New Castle UnitedBirming ham City 2—2; Nottingham Forest Preston North End 20; Tottenham HotspurWest Ham United 20. MaandagArsenal—Sheffield Wed nesday 11; Birmingham CityNew Castle United 2—1Burnley—Everton 13; Cardiff CityWest Bromwich Al bion 3—1Fulh am—Manchester City 10; Leicester CityBolton Wanderers 20; Manchester UnitedChelsea 60; Preston North End—Nottingham Forest Hotspur 03; Wolverhampton Wande rersAston Villa 32. Argentijnse belangstelling voor Kubala en Raymond Kopa De Argentijnse club Ro River Plate (Buenos Aires) zou zich willen verzeke ren van de diensten van de Franse in ternational Raymond Kopa (Rheims) en van de Spaanse international Kubala, die speelt in F C Barcelona. Begin vol gend jaar komt de president van de Ar gentijnse club, Antonio Libertl naar Eu ropa om met beide spelers contact op te nemen. De bom is gebarsten.... Coen Moulijn weigert linksbuiten te spelen bij Feijenoord. En aange zien de technische commissie trainer Sobotka dit wel wensen, werd hij gisteren tegen Rapid JC niet op gesteld. Dit was, na alle geruchten dat Moulijn weer terug zou keren op zijn oude plaats, het verrassende nieuws. IJSHOCKEY HYC verloor tweemaal van Oostenrijkse clubs De Haagse IJshockeyclub HYC heeft tijdens de kerstdagen twee wedstrijden gespeeld. In de Oostenrijkse plaats Kla- genfurt verloren de Hagenaars met 69 van de Klagenfurter AC. De tussen standen waren: 30, 42, 24. De Haagse doelpunten werden gescoord door Campbell (4 x), Cook en Cossowan. In Innsbruck bond HYC de strijd aan met de plaatselijke vereniging IEV. On geveer 2500 toeschouwers zagen de gast heren winnen met 7—2. De tussenstan den waren: 2—0, 1—1, 4—1. Voor de Ha genaars scoorden Campbell en Litzgus. WIELRENNEN Renners van Swift in eerste gelid Van de Leidse wielervereniging „Swift- Combinatie" trokken gistermiddag een aantal renners naar Soestduinen om deel te nemen aan de eerste grote cycle-cross van dit seizoen. In alle categorieën boek ten de Swiftleden aardige successen. Bij de strijd tussen de grote specialis ten (profs, onafhankelijken en ama teurs» handhaafde Bert Zoet uit Sassen- heim zich aardig in de voorste gelede ren en legde beslag op een goede 7de plaats. Winnaar werd Jan van Dijk uit Lisse, 2. Rutgens (Hilversum), 3. Rut- tenberg (Soest), 4. M. Brinkman (Den Haag). In de categorie nieuwelingen boekte J. van Amsterdam uit Leider dorp van Swift een uitstekend succes: een derde plaats. Hier werd Verstappen (Den Haag» winnaar met Noekemeyer (Soest) op de 2e plaats. De Leidenaar C. Kloosterman haalde nog een 7e plaats weg. De adspiranten van Swift deden het nog beter want P. de Jong (Roelof- arendsveen) en Fred Leemans (Leiden) werden resp. 2e en 3e. Winnaar was hier Pierre uit Uithoorn. COEN MOULIJN voorlopig in burger Vrijdagavond na de training is de bom gebarsten. Of nee. dat kan men nauwelijks zeggen. Moulijn heeft Feijenoord heel rustig laten weten, dat hij weigert nummer elf op zijn rug te hebben. „Het is eigenlijk te kinderachtig om los te lopen, zegt Sobotka, maar het gaat om dat nummer. In het spel, tijdens de wed strijd is immers van alles te doen. Hij kan switchen met Bouwmeester, zo als de situatie zich voordoet, maar alles draait om nummer elf Het is zo jammer, vervolgt Sobotka. want Moulijn is in vorm. In het trainings partijtje van vrijdagavond was hij de beste. En de enige, die tegen MVV voor doel kwam was Moulijn. Dat we de wedstrijd gelijk speelden was de schuld van de verdediging. Uit het betoog van Sobotka kan men misschien opmaken, dat hij Moulijn wel zijn zin zou willen geven. Ande ren bij Feijenoord willen dat echter niet. Bouwmeester doet het ook al niet van harte", verzucht Sobotka. En dit zegt Moulijn „Ik héb hier thuis van tevoren ge zegd: de eerste keer zullen ze me uit fluiten, maar ik zet door. Ik heb de vaste overtuiging, dat ik als links binnen het beste tot mijn recht kom en daar brengt niemand me vanaf". Dat zei Moulijn achter zijn ontbijt van cream-crackers-met-kaas-ei-ba- naan-melk. Hij heeft nu vijf jaar lang opgekropt A gezegd en zal ook B zeggen. „Ik blijf erbij", zegt hij. „Ik ga weer met de technische commissie van Feijenoord praten. Ik hoop van harte, dat we het eens worden. En waarom zouden ze mij m'n zin niet geven? Ben ik al die jaren zo'n lastige jongen geweest? Maar goed, als ik persé linksbuiten moet blijven, dan verkopen ze me maar. Ik moet aan mijn toekomst denken. Dat doet niemand, ook niet bij Feijenoord, voor me. Vorig jaar kon ik naar Spanje, de papieren van Barcelona heb ik nog hier Vijf jaar geleden is Coen Moulijn bij Feijenoord gekomen. ,£n was ik het eerste jaar zo bijzonder?"vraagt hij. „Helemaal niet. Dombi zei, je wordt linksbuiten, maar zo gauw het gaat mag je vaar binnen. Als je 18 bent, neem je dat, maar als je wat ouder wordt (Coen is nu 23) ga je er anders over denken. ,Jk heb het honderd keer gevraagd en het maakt toch veel uit of je met overtuiging je spel speelt of met tegenzin op een linksbuitenplaats staat. Ik weet heel goed, dat het niet in één keer gaat. Na een stuk of vier, vijf wedstrijden, jnisschien nog wel langer, kun je zeggen of ik goed op een binnen plaats ben. Ik weet dat het goed zal zijn, want over de eerste keer ben ik helemaal niet ontevreden. Vergeet niet, dat mijn medespelers er ook aan moeten wennen. Nu kreeg ik een slechte pers, maar als roe die 20 voorsprong tot een kwartier voor het einde tegen MVV hadden gehouden, was het goed geweest. Maar nu vijf man in de verdediging drie man van MVV's voorhoede niet konden hou den, krijg ik de schuld. Eerlijk, ik speel graag. Maar als je weet, dat je beter kunt en je krijgt de kans niet, dan gaat het zich opkroppen. Dan worden futiliteiten, zoals rugnum mers, een obstakel. Waarom moet ik nu weer wach ten? Het is veel beter de zaak in eens op te lossen. Toen Bouwmeester werd gekocht, zeiden ze ook: „Coen nu krijg jij je kans". Wat is er van terecht gekomen? Nee, de knoop moet nu maar eens worden doorge hakt".

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9