COLIA SERBAN CENTRALISME Café Rest. „ZOMERZORG Met een enkel woord Agenda ZATERDAG 24 DECEMBER 1960 Twee Afrikaanse staten hebben gedu rende de afgelopen dagen in het dagelijks nieuws de aandacht ge trokken: Kongo en Ethiopië. Hoe para doxaal het klinken moge: beide lijden aan dezelfde ziekte. Want Kongo gaat nog altijd gebukt onder de gevolgen van Loemoemba's rampzalige zucht naar centralisme (natuurlijk onder zijn leiding!) en de Keizer van Ethiopië moest tot de ontdekking komen, dat ook zijn centralistisch bewind hoe goedbedoeld en patriarchaal van opzet niet algemeen gewaardeerd wordt, omdat het niet meer tegemoetkomt aan de eisen van deze tijd. Ethiopië en Kon go bewijzen, dat zowel het feodale „één- mansbedrijf" van Haile Selassie als de „progressieve dictatuur" van de nu gelukkig uitgeschakelde Loemoemba ernstige gevaren opleveren voor het wel zijn van het volk, als men dat welzijn meet aan de maatstaven van de twin tigste eeuw. Men heeft dezer dagen kun. nen lezen, wat er zich in Zuid-Kasal alspeelt: driehonderdduizend Kongo lezen dreigen daar de hongerdood te sterven, elke dag komen tweehonderd mannen .vrouwen en kinderen door ge brek aan voedsel om, de overigen slepen hun door honger-oedeem gezwollen lichamen naar plaatsen, waar zij hopen nog iets van voedsel te vinden of zijn al zo ver, dat zij in armzalige hutten of zomaar langs de weg op de verlossende dood zitten te wachten. De dwaas, die deze misdaad beging, geniet het mede lijden van rode intellectuelen in het Westen en de openlijke steun van de teleurgesteld - afgedropen communisten uit het Oosten... Vooral Kongo is een teken aan de wand, dat staatkundige binding in een grotere eenheid theoretisch misschien verkieslijk is, maar te allen tijde zal dienen te wijken voor het alles overheersende motief van de welstand der enkelingen. Wat kan het die ster vende Kongolezen tenslotte schelen of zij uit de ene stad of uit de andere ge regeerd worden! Het gaat hun, zeker de stakkers in Zuid-Kasai. om brood en water, waar dat dan vandaan moge ko men. De doldrieste ex-bankbediende Loemoemba heeft hiervoor nooit enig begrip gehad. Hem ging het, desnoods op gevaar of van een internationale botsing, om het doordrijven van dat monomane denkbeeld: één, vooral gróte Kongo-staat! De hongerlijders in Kasai voelen thans aan den lijve waar dat op uitloopt. En die afschuwelijke hongers nood is dan tot op heden nog 't ergste symptoom van Loemoemba's waanidee. Maar elders in de Kongo al is het daar nog niet tot een catastrofe geko men ontbreken de dokters en tech nici, die bij duizenden verjaagd of ge vlucht zijn, omdat de primitieve bevol king tegen hen opgehitst werd door po litieke raddraaiers of quasi-vooruitstre- vende fanatici. Het ls een van de ergste kwalen van deze tijd, dat velen niet alleen op politiek, maar ook op ander ge bied! een jammerlijke angst hebben voor differentiatie, een woord, dat men in dit verband het beste zou kunnen vertalen met: veelkleurigheid. Alles moet met hetzelfde eenheidssop worden overgoten. Allerlei fijne nuanceringen gaan teloor, de cultuur verarmt of komt niet verder tot ontplooiing. Wat de poli tiek betreft deed het eerste geval zich voor in Kongo, waar de eenheidsmaniak Loemoemba de mogelijkheden, die in federatie van de verschillende gebieden opgesloten lagen, tot stukken trachtte te slaan, hetgeen hem helaas voor een goed deel is gelukt. In Kongo dus ver arming, ook in de letterlijke zin des woords. In Ethiopië: gemis aan ont plooiing. Keizer Haile Selassie heeft on getwijfeld zijn verdiensten. Hij is de man, die destijds krachtig weerstand bood aan de invasie der Italianen, al moest hij van 1936 tot 1941 het veld rui men. Maar hij was, ook voor de buiten wereld, het symbool van het verzet. Na zijn terugkeer de Britten slaagden er in het begin van de oorlog in Ethio pië op de Italianen te veroveren stond hij voor een uiterst moeilijke taak. Maakt men thans de balans op, dan kan niet gezegd worden, dat Ethiopië „bij de tijd" is. In dit land, dat dertig maal zo groot is als Ne. derland en bewoond wordt door naar schatting 19 miljoen mensen, valt nog veel op te knappen. Er heersen nog tal van archaïsche toestanden. De feodale heren maken de dienst uit, dat is altijd zo geweest en het overgrote deel van het volk weet niet beter en wenst op het ogenblik niet anders. De Keizer heeft wel een grondwet ingevoerd maar van normale partijvorming is geen sprake, evenmin als van de vorming van vak bonden. Zoals hierboven al gezegd: het land is een soort „één-mansbedrijf", waar Haile Selassie niet alleen het laat ste, maar in feite ook het enige woord heeft. Nu kan dat, in achtergebleven ge bieden. tijdelijk een zeker voordeel be tekenen. Er zijn tal van democratieën, waar men teruggevallen is op een „sterk bewind", veelal van de militairen. Bovendien doet Ethiopië's Keizer wat hij. voorzover zijn inzicht reikt, in mo dernistische zin kan doen. De slavernij is afgeschaft, het onderwijs wordt be vorderd evenals de gezondsheidszorg, er is veel aandacht besteed aan wegenbouw er dank zij de koffie-export alsmede door uitvoer van suiker (de Nederlandse HVAvloeit er heel wat geld in de schatkist. De remmende krachten in Ethiopië zijn echter sterk. In de eerste plaats wil de Keizer alles zelf in de hand houden, waardoor veel verbete ringen achterwege blijven, al heeft hij zich omringd door Amerikaanse, Britse, Zweedse, Duitse, Nederlandse en zelfs Italiaanse adviseurs Maar alles wordt centraal, dus uit Addis Abeba, bedisseld. Bovendien zijn de feodale heren er tot- nutoe nog steeds in geslaagd de plannen voor een landhervorming te torpederen, zodat de boeren uitsluitend pachters zijn, vrijwel nooit eigenaars. Een kracht, die zich in dit opzicht sterk reactionair betoont, is de Koptische kerk, die ongeveer éénderde van de bo dem in eigendom heeft. Nu verkeert die kerk in een defensieve positie, namelijk tegenover de mohammedaanse minder heid van de bevolking. Die moslims op hun beurt hebben contacten met andere Afrikaanse staten, waar het mohamme danisme de boventoon voert. Het zal niemand verbazen, dat in dit verband de Verenigde Arabische Republiek (Egypte -Syrië) moet worden genoemd. De VAR en bijv. ook een jong land als Ghana (premier Nkroemah) beschouwen Ethio pië als een soort middeleeuwse monar chie. zodat de leidende figuren in Addis Abeba het gevoel hebben gekregen, dat nationaal en kerkelijk belang temnaas- tenbij samenvallen. Ook dit draagt er toe bij, dat de lust tot modernisering niet zeer groot is. Nu zijn er in Ethiopië ook in de hoogste kringen personen, die er anders over dénken, zoals Ras Im- roe, die zijn landgoederen onder de boe ren verdeeld heeft, kennelijk als voor- Aantrekkelijk - aangrijpend (Van onze t.v.-medewerker) Kans voor Jans om na een leven van ongeveer 40 jaar het land zijner vaderen voor de eerste maal te aanschouwen, die heeft hij gegrepen, de Chileen uit Ne derlandse ouders. Hij heeft in Toltèn het VPRO-team geholpen en helpt nu weer de NTS-inzameling door te komen, te verschijnen en zich door Mieke Verstraete moederlijk te laten uitvragen. Daarbij werd de aangrijpende Chili-filmy weer vertoond. Nu is het maar te hopen, dat de 300 huizen er snel komen of liever gezegd dat het geld op gironummer 250.000 Hilversum, dat daarvoor nodig is. Mevrouw ScholtenLips kon komen meedelen, dat de KRO haar 600.000ste lid had ingeschreven, maar „haar" Ka merfractie heeft grote zorgen, die door voorzitter Andriessen werden vertolkt, maar waaraan nu ook niet loodzwaar werd getild. Het was overigens wel een zware beschuldiging tussen neus en lip pen, dat mr. Roosjes de NCRV-camera's naar het Binnenhof had gedirigeerd, toen er nog geen loodzwarte wolken zich boven 's Landsvergaderzaal hadden samenge pakt. Erger nog: de heer Bruins Slot als hoofdredacteur van „Trouw" in zijn blad iceds had doen weten, dat er een rege ringscrisis bestond en zulks nog vóór de stemming had plaats gevonden. Elegant is anders. Door dit aan de kaak stellen kan de t.v. misschien bijdragen aan beter politieke moraal, zij het dan, dat het correctie-element wordt gevormd door vrees voor een onbewimpelde publiciteit op grote schaal. Aantrekkelijk werd het programma, dat intussen een uur op het tijdschema was achtergeraakt, toen de alleraardig ste film over „Kindeke wiegen" aan de beurt kwam. Een charmant gevalletje met al die kinderen, die zich eerst als duveltjes gedroegen, maar daarna muis stil genoten van hetgeen zich bij „Ons Lieve Heer op solder" afspeelde. Niet al leen qua beeld was dit een aantrekkelyk geheel, ook de muzikale illustraties, die door het geheel waren heengeweven, deden het uitstekend. Daarop bleek ook „Beschuit met muis jes" een schot in de roos. De directrice was heel wat beter voor de t.v. geschikt dan dokter en pater, maar verder niets dan lof voor tekeningen, foto's en het attractief en waardevol mensenmateriaal. Waar had men een zo voor de hand lig gende en zuiverder voordracht van Van Duinkerken's „Maria en Elisabeth" kun nen vinden dan hier? Georgette Hagedoorn heeft haar illusie kunnen realiseren: een gelegenheid om een eigen programmaatje te presenteren, Haar start pakte niet. Na de navrante vertolking van Corrie Brokken of zeg Edith Piaf van „Milord" deed haar ver tolking van een lichte vrouw te sentimen teel beschaafd aan. Het was overjarig. Maar toen ze daarna wat zwieriger en inniger aan het werk toog in balladen en legenden, toonde zij haar oude kracht stellig niet alleen gebaseerd op de ge voelige vertalingen van wijlen Martinus Nijhoff, wier weduwe zij is gebaseerd op eigen kunnen en kunstenaarschap. Daarna kwam Albert van Dalsurn ons wederom vasgasten op zijn grandioze ver tolking van Eliot's Tussenspel uit zijn „Moord in de kathedraal". De telerecor- ding moge wat vaag en vlak zijn, de grote acteur bloeide er levensgroot en -echt in op. Pater Leopold Verhagen was na een te lange afwezigheid weer eens present en sprak naar zijn hart en ongetwijfeld naar dat van veel anderen. Een prima avond, de grootste omroepvereniging waardig. K.R.O. heeft 600.000 leden De KRO heeft gisteren in Enschede het 600.000ste lid ingeschreven. Het is de heer J. B. B. Kamphuis, Drienerweg 50, hoofdcontroleur bij de Twentse Electri- sche Tramwegmaatschappij, die van de dekenaal vertegenwoordiger van deze omroepvereniging, de heer E. F. Oost vogel, een cheque van 600 gulden en sigaren kreeg aangeboden. 95 Stationsweg 35a - Telefoon 21444 EERSTE EN TWEEDE KERSTDAG aan de vleugel. KERSTDINERS 17.50. f 1.0.-, 112.50; Speciaal kindermenu a f 3.-. BINNENLAND De 16-Jarlge Van der Weijden uit Rotterdam ls bij Zelzate (Belgle) in het kanaal van Terneuzen naar Gent ver dronken. Gistermiddag is de 8-jarige Fokke van Dam uit Rutten in de Noordoostpol der verdronken in de Ruttense Vaart. Hij was bij het spelen te water geraakt en po gingen van vriendjes om hem te redden met een eind touw bleven vruchteloos. Een landbouwer die aan de overkant van het kanaal het ongeluk had zien gebeuren, kwam te laat om het kind te redden. Toen het jongetje op het droge was gebracht, bleek hij overleden. De staatssecretaris van Defensie, mr. R. H. Calmeyer zal op 6 januari de ka- derschool van de Kon. Luchtmacht in Schaarsbergen bij Arnhem officieel ope nen. Op deze nieuwe school zal de toe komstige adspirant-onderofficier bij de luchtmacht zijn militaire training krijgen. Daarna zullen zij op andere instituten een technische opleiding ontvangen. Comman dant van de schooi is kolonel P. J. Ma ters. De 61-jarige H. van der Kooi is gis teravond om het leven gekomen, nadat hij. toen hij uit een bus was gestapt en de Lange Dreef te Emmeloord overstak, door een personenauto werd aangereden. De heer Van der Kooi overleed onderweg naar het ziekenhuis. Voor de Amsterdamse haven is het een druk Jaar geweest. Het aantal bin nengekomen schepen zal waarschijnlijk circa 7500 bedragen, dus ongeveer 250 meer dan in 1959. Het was tevens een zeer belangrijk jaar omdat een begin werd ge maakt met het grote uitbreidingspro gramma. dat voorziet in de verandering van 1500 ha. poldergrond in havenbekkens kaden, opslagterreinen en industriegebie den". Dit verklaarde jhr. H. van Lennep, voorzitter van de vereniging „De Amster- damsche Haven", aan het gisteravond in de zalen van Hotel Krasnapolsky gehou den vijftiende jaarlijkse diner van het Ha- vengilde. Dr. A. Poslasky geneesheer-directeur bij de Willem Arntsz Stichting te Utrecht is benoemd tot bijzonder hoogleraar van wege de vereniging Utrechts Universiteits fonds om bij ae faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Utrecht onderwijs te geven in de patho psychology. BUITENLAND Drie vuurtorenwachters hebben be nauwde ogenblikken doorgemaakt op de top van hun vuurtoren bij Chiken Rock, in de nabijheid van het eiland Man. Een grote hoeveelheid paraffine die in de vuurtoren was opgeslagen was in brand geraakt en de mannen dreigden te wor den geroosterd. Zij konden niet door een helikopter van boord worden gehaald om dat het toestel vanwege de rotorbladen niet dichtbij kon komen. Zij slaagden er ten slotte in zich langs een touw in vei ligheid te brengen en werden met een reddingboot naar het vasteland vervoerd. beeld voor de andere feodale heren. Maar Imroe werd daarop ijlings tot am bassadeur in India gepromoveerd en iets dergelijks overkwam Ethiopië's verte genwoordiger in Washington, een man, die eveneens te vooruitstrevend was om nog langer in het land geduld te wor den... Zo liggen de kaarten dus in deze aloude Afrikaanse monarchie, waar wel iets aan modenisering gedaan wordt maar veel te weinig en veel te langzaam in vergelijking met wat er thans elders in Afrika gebeurt. De groei wordt ge remd. voorai door het overmatig-centra listische systeem, waarvan de Keizer de hoofdpersoon is. Zeker, de opstand tij dens de afwezigheid van Haile Selassie is neergeslagen en men weet zelfs niet of het inderdaad een rebellie van voor uitstrevende elementen is geweest. Het kan een doodgewone paleisrevolutie zijn geweest, die zich alleen maar van de leuzen van deze tijd heeft bediend. Dit neemt niet weg, dat Haile Selassie nog altijd de sympathieke drager van het aureool van het Ethiopische verzet tegen Mussolini er verstandig aan doet zijn macht te gebruiken om het tempo in zijn land op te voeren. Deze tijd stelt nu eenmaal andere eisen dan een kwart eeuw geleden! ZATERDAG Pieterskerk: Kerstnachtdienst. Spr. dr. P. J. Schoonheim. Medewerking „Ex Ani mo". 11 uur nam. Marekerk: Kerstnachtdienst. Spr. ds. J. Groot. Medewerking Herv. Kerkkoor. 11 uur nam. Vrije Kath. Kerk (Vreewljkstr. 19): Lof van het Allerheiligst Sacrament. 9 uur nam. Zuiderkerk: Kerstnachtdienst. Voorgan ger ds. Kappers, m.m.v. koor en solist. 10.30 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Wijdingsdienst Soefi-bewe- ging. Spr. mevr. J. M. Kunst. 11 u. voorm. Prediker: Kerstfeest Stichting Volle Ev. zending. 10 uur voorm. Luxor-theater. Bijzonder Kerkewerk. Vertoning film „Shalom". 10.30 uur voorm. Stadsgehoorzaal: Kerstnachtdienst Le ger des Hells. Opv. van „De weg naar Bethlehem". 6 uur voorm. MAANDAG Leidse Volkshuis: Kerstviering Zondags school Ver. Vrijz. Herv. Lelden/Oegstgeest. 3.30 uur nam. Prediker: Bijzonder Kerkewerk. Kerst feest voor eenzamen. 10.30 uur vorm. Schouwburg: „De Schouwspelers" spe len „Boefje". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Festival m.m.v. Willy Albert! e.a. 8 uur nam. Oegstgeest (Ontspanningsge bouw Endegeest): Kerstviering. 3 uur nam. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Maasbach. 8 uur nam. Een kleine longen heeft door hard en aanhoudend schreeuwen een roofoverval verhinderd. De jongen zag hoe in een straat in Bevenson, Neder Saksen, een man een ander een tas trachtte te ontrukken. De tas bevatte 16.000 mark, die een za kenman naar de bank wilde brengen, ken nelijk zenuwachtig door het geschreeuw van de Jongen nam de overvaller zonder de tas de vlucht. De taart voor het feest van de ambtsaanvaarding van president Kennedy is het onderwerp van een twist tussen de leden van de feestcommissie en de lei ding van de vakbond van suikerwerkers Deze maakt er namelijk bezwaar tegen dat de meer dan 200 kg zware taart zal wor den opgemaakt door arbeiders die geen lid zijn van de bond. Dit Jaar hebben Westduitsers ter ge legenheid van Kerstmis ruim twaalf mil joen pakketten aan verwanten in Oost- Duitsland gezonden, hetgeen zeker tien procent meer is dan het vorige jaar. De Westduitse minister van Buiten landse Zaken, Von Brentano, zal eind januari een officieel bezoek aan de Ma- leise federatie brengen. Op 30 januari wordt hij in Koeala Loempoer verwacht. Een inwoner van Düsseldorf die sinds twaalf Jaar trouw de vergaderingen van de gemeenteraad bijwoont, vaak als enige van zijn 700.000 stadgenoten, heeft giste ren van de burgemeester uit erkentelijk heid voor zijn belangstelling een fles Je never gekregen. De 20-Jarige Alexander Robbilard, die in de Californische gevangenis van San Quentln het resultaat afwacht van zijn beroep tegen het doodvonnis dat wegens moord op een politieman is uitgesproken, heeft van gouverneur Brown een kerst kaart gekregen, waar op hem „prettige feestdagen" werden toegewenst. Robbi lard die vorig jaar ook al gevangen zat. had de gouverneur toen een kerstkaart gezonden. Hierdoor was zijn naam op de lijst van relaties van de gouverneur ge komen. De 150 arbeiders van een katoenfa- briek in de Engelse plaats Accrington heb ben donderdag het werk verlaten uit pro test tegen de schorsing van 5 vrouwelijke collega s, die er op waren betrapt dat zij de mannen kusten. Toen bleek dat de vrouwen dit hadden gedaan tegen beta ling van een shilling per kus in een cam pagne om geld voor een weeshuis bijeen te brengen, was het conflict spoedig opge lost. Vrijdag was het hele personeel weer aan het werk. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. KRO: 14.00 Mandollne-ork. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Lichte muz. 15.10 Prosper van Langendonck. klankb. 15.40 Dameskoor. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Kerstlieden ren m. gitaarbegeleiding. 16.50 Sportprei- scoop. 17.00 Voor de Jeugd. 18.00 Meisjes koor. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Lichte muz. 18.45 En nu mün geval, vra- f;enbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Lichtbaken, ezing. 20.00 Radio Filharm. ork. en sol. 21.05 Kerstprogr. d. Vlaamse artiesten. 21.55 Kerstliederen. 22.10 Voordr. 22.30 Nws. 22.40 Er is altijd plaats, vluchtelin- fen-progr. 23.20 Klavecimbelrecital. 23.55 nleiding Nachtmis. 00.01-01.30 Plechtige Nachtmis. Hilversum II, 298 m. VARA: 14.00 V. d. Jeugd. 14.35 Dames koor. 14.45 Op hoop van zegen, hoorsp. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws en comm.. 18.20 Jazzmuz. 18.35 Zigeuner- muz. 19.00 Kunstact. VPRO: 19.30 Actie Toltèn. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Promenade-ork. en solist. 20.40 De klokken luiden luid en luider, documentaire. 21.00 Citerspel. 21.15 Soc. comm. 21.30 Dansmuz. 22.00 Scaramouche, hoorsp. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.55 Ka- merork. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 17.00-17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Kerst liederen. 21.05 Film. 21.20 Het lange Kerstdiner, TV-spel. Eurovisie: 23.55 Nachtmis uit Volendam. VOOR ZONDAG 25 DECEMBER Hilversum 1, 402 m. KRO: 24.00-1.30 Plechtige Nachtmis. NCRV: 7.00 Kerstzangdienst 1960. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Kerstliederen. 8.25 Inlei ding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Geestelijke liederen. 10.00 Convent Van Kerken: Geref. kerkd. NCRV: 11.30 Kerstconc. KRO: 12.15 Gram, (event, onderbroken door herh. toe spraak Z.H. de Paus). 13.00 Nationaal Programma: Toespr. door H. M. de Konin gin. Daarna: nws. KRO: 13.20 Kerstlie deren. 13.40 Gram. 14.00 Gram. 14.05 Symf. conc. I.d. pauze: voordr. 15.30 Wenteling der tijden, klankbeeld. 16.00 V. d. kind. 16.30 Kerstliederen. 3KOR: 17.00 Kerst mis i. h. skikamp. IKOR: 18.00 Het geladen schip. 18.30 De kerk aan het werk, lezing. 18.40 Kerst- muz. 18.50 Mensen, lezing. NCRV: 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Vocaal ens. en orgel. 19.30 Weg en werk der kerkhervor mers: Melanchton, Luther's vriend en me dewerker, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Cabaret. 20.30 Gram. 21.30 Geen plaats in de herberg?, hoorsp. 22.10 Intern, kerst- Oegstgeest (Witte Huls)Aan deelhoudersvergadering N.V. Hotel-, Café- Restaurant „Het Witte Huis". 8 uur nam. Oegstgeest: (H. Morsweg) Aandeelhoudersverg. N.V. Ingenieurs-Bu reau voor Bouwnijverheid. 11.30 u. voorm. WOENSDAG Academisch Ziekenhuis (Kerkzaal) Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Gulden Vlies: Ledenverg. „De Leidsche Buitenschool". 9 uur nam. Restaurant Van der Heyden: Afscheids receptie dhr. M. Eek Ir., directeur Ned. Middenstandsbank. 3—4.30 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W.): Met K. en O. naar Snip en Snap-revue. (Vertrek 7 uur van Stationsplein). DONDERDAG Gewestelijk Arbeidsbureau: Afscheid di recteur H. Hazelhoff. 3.30 uur nam. StadsgehoorzaalJeugdvoorstellingen L.J.A. „De schaduw van de Koning". 10.30 uur voorm. en 2.30 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W.): Met K. en O. naar Snip en Snap-revue. (Vertrek 7 uur van Stationsplein). VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. „Een uur met Wim Kan alleen". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Jeugdvoorstelling L.J.A. ,De schaduw van de Koning". 2.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling "The new vision centregroup" (t/m 10 Januari) Lakenhal: Tentoonstelling van 9 Leidse tekenaars. (Werkd.: 104 uur; 's zondags -4 uur. (Tot 23 Januari). Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie". Werk dagen 104 uur; 's zondags 1—4 uur nam. (tot 15 lanuarl). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Alles de lucht in". (A.I.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; beide kerst dagen: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Tarzans verbanning" (14 Jaar). Werkd.: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; belde kerstdagen: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdagcyclus „Het komplot der min derjarigen". Casino: "The fire pennies". (A.I.). Werkd.: 7 en 9.15 uur; beide kerstdagen 4.45, 7 en 9.15 uur; dagelijks te 2.30 u. „De sneeuwkoningin". (A.I.). Lldo: „Conny en Peter maken muziek". A.l.)Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; bei de kerstdagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jerry, hou Je roer recht". (A.l.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; beide kerst dagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Maak 't niet te bont!" (A.l.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; beide kerst dagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur "Cap tain's table. (18 Jaar). Maandag 7 en 9.15 uur - dinsdag - woensdag - donder dag 8 uur „Kolonel Hyde contra Scot land Yard". (14 Jaar). Zondag t/m donderdag: 2.30 uur "Golden age of co medy". (A.l.). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend tot maandagmor- fen 8 uur (2e kerstdag) Apotheek Cen- raal, Breestraat 74, tel. 20552. Bovendien is geopend tot zaterdagmid dag 6 uur Doeza-apotheek. Doezastraat 31, tel. 21313, en Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. Vanaf maandagochtend (2e kerstdag) 8 uur ls geopend Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. De Oegstgeester Apotheek. Wilhelmlna- park 8. tel. 26274 is op beide kerstdagen geopend van 12-13 en 's avonds na 18 uur. WEEKEINDEDIENST DER TANDARTSEN Zaterdag en zondag neemt voor spoed- ;evallen waar tandarts R. Schreuder, tel. 2828 en op 2de kerstdag tandarts W. G. van Leeuwen, tel. 32095. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren: Teeuwen. tel. 23752, Gaasbeek, tel. 20266, Kortmann, tel. 21491, Brand, tel. 26946. en Schaefer. tel. 21481. Van maandagmorgen 8 uur tot dinsdag morgen 8 uur nemen waar de doktoren: Mastenbroek, tel. 25046, Veldhuyzen. tel. 20617. Van Wingerden, tel. 30791, '6-Gra- vesande, tel. 31919 en de Jong, tel. 32877. Te Oegstgeest van hedenmiddag 2 uur tot zondagnacht 12 uur dokter Hugen- holtz, tel. 20390 en van zondagnacht 12 uur tot dinsdagmorgen 7 uur, dokter Meissner, tel. 24865. BIJ geen gehoor by Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op doktcrsteleioon 23222, liederen. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Radiokoor. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 00.00-01.00 Nachtdienst. VARA: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.45 Gevar. progr. 9.35 Kerstzang. VPRO: 10.00 Ned. Herv. Kerkdnst. 11.15 Kamermuz. AVRO: 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nationaal Programma: Toespr. d. H.M. de Koningin. Daarna: Nws. AVRO: 13.20 Meded. en gram. 13.30 Kerstliederen. 14.00 Kerstbeschouwing. 14.30 Kerstliederen. 14.55 Voordr. 15.10 Gitaarmuz. 15.40 Kerstprogr. VARA: 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Kerstliederen. VARA: 18.00 Gram. 18.15 Nws. VPRO: 18.30 Voordr. en muz. IKOR: 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 De open deur, lezing. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Planorecital. 20.40 Mijn kleine jongen, hoorsp. 21.10 Gram. 21.25 Gram. 21.45 Operettemuz. 22.30 Nws. en meded. 22.45 Journ. 23.00 Gevar. Kerst progr. 23.55-24.00 Nws. Radlo-Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. N. Korenhoff te Amsterdam-Slotervaart - uitzending van dienst voor belangstellenden op 18-12- 1960; 2.45 uur Kinderdienst - uitzending Kerstfeestviering; 3.30 uur ds. G. Toorn vliet. TELEVISIEPROGRAMMA'S Besluit, TV-spel. 21.50 Dagslui- BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 ni. 11.15 Gram. 13.00 Kersttoespr. door H.M. de Koningin. 13.10 Ork. conc. 13.55 Weer- ber. 14.00 Kersttoespr. door H.M. de Ko ningin en nws. 14.15 Gevar. muz. 15.15 Klankb. 15.45 Ork. conc. 16.45 Lezing. 17.05 Ork. conc. (dl. 2) 17.30 Voordr. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Ultz. v. d. blinden. 19.20 Lichte muz. 20.00 Brief uit Amerika. 20.15 kerstliede ren. 21.30 Hoorspel. 22.00 Gevar. progr. 23.00 Nws. 23.10 Kerst-klankb. 23.40 Gram 23.50 Epiloog. 24.00 Nws. en weerber. 0.06- 0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.30 Kerkd. 13.00 Toespr. door H.M. de Koningin. 13.10 Verz. progr. 14.15 Gevar. muz. 14.45 Hoorsp. 15.15 Gevar. progr. 15.45 Gevar. muz. 17.15 Gevar. kerstprogr. 18.00 Gram. 19.00 Lichte muz. 19.30 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Popul. muz. 21.30 Samenzang. 22.00 Uitz. voor de blinden. 20.05 Gevar. progr. 23.00 Lichte muz. 23.30 nws. 23.35 Gram. 0.50- 1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.15 Kerstliederen. 13.00 Nws. en weerber. 13.10 Balletmuz. 16.10 Kamermuz. 17.55 Hoorsp. 19.00 Nws. en weerber. 19.15 Mu zikaal zelfportret. 21.45 Nws. en weerber. 21.55 Koorzang. 22.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.05 Jazzmuz. 1.00 Weer ber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Kamerork. 12.40 Kerk koor. 13.45 Hoorsp. 15.55 Cousin-Cousine, operette. 17.45 Festival v. Berlijn: ork. conc. 18.60 Gram. 19.20 Ork. conc. 20.00 Kamermuz. 21.00 Hoorsp. 2235 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 325 en 484 m. 324 m.: 12.15 Nws. 12.17 Amus. ork. (Om 12.30 Weerber.) 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram 15.15 Sportprogr. 17.00 Sport en nws. 17.05 Gram. 17.45 Sportuitsl. 17.50 Pianorecital. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Kerstliederen. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.05 Dans muz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.00 V. d. land. en lichte muz. 12.20 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Nerz. progr. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 17.45 Or- felrecital. 18.30 Kerstconc. 19.30 Nws. 0.00 Chansons. 21.45 Gram. 22.00 Wereld- nws. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. efUjpuag sifnaq rSuissoido PICTOGRAM v na— 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezenl'j VOOR MAANDAG 26 DECEMBER Hilversum 1, 204 m. NCRV: 8.00 Nws. 8.15 Kerstliederen. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Herv. kerkkoren, kin derkoor en orgel. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Hoog mis. 11.30 Limburgs symf. ork. koor en solist 12.10 Gram. NCRV: 12.15 Kerst conc. 12.40 Gram. 13.00 Nws. 13.05 Klass. muz. 13.55 Gram. 14.04 Les enfants a Bethlehem, Bijbelse tragedie. 15.10 Kerst feest Molukken. 15.40 Gram. 15.45 Kerst feest kinderen. 16.30 Vocaal ens. en sol. 17.00 V. v. kleuters. 17.15 Weihnachtslie- der. 17.45 Regeringsuitz.Het geestelijk lied in Suriname, door Dr. G. D. van Wengen. ■NCRV: 18.00 Kerkorgel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radio krant. 19.50 Strijkkwart. 20.51 Kerstconc. 21.10 Nu zijt wellecomelezing. 21.30 Kerstconc. (verv.). 22.00 Pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Kerstliederen. 23.35 Strijkork. uit het Promenade ork. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.30 Kin derkoor. 9.00 Verhaal v. kind. 9.20 Kamer muz. 9.45 Geestelijk leven, toespr. AVRO: 10.00 Volkskerstzang. 11.15 Tussen welvaart en geluk?, discussie. VARA: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Fanfaremuz. 13.00 Nws. 13.10 Gram. m. comm. 14.00 In de stem weerklinkt het hart, klankb. 14.45 Gevar. muz. act, en sportverslagen. 17.10 V. d. Jeugd. 17.30 Lichte muz. VARA: 18.00 Nws. en sportuitsl. 18.15 Jazzmuz. 18.50 Openb. kunstbezit, lezing. 19.00 Pianorecital. 19.35 Licht progr. 20.00 Nws. 20.05 Metropole-ork. en zang. 20.50 Auguste, blijspel. 21.50 Kamermuz. 22 30 Nws. 22.40 Marimba. 23.15 Gram. 23.55- 4.00 nws Radio-Bloemendaal 9.30 uur ds. L. Kuiper te Amsterdam. (Over de 4e iyn van 1820 uur) I: Henry Purcell. Pavane en Chaconne §kl. t. Festival Strings Lucerne olv. Ru- olf Baumgartner. II: Georg Friedrich Handel Concerto grosso in df gr. t. op. 6 nr. 5. Grave - Al legro - Presto - Largo - Allegro - Menuet: Un poco larghetto. Festival Strings Lu cerne olv. Rudolf Baumgartner. en strijkorkest nr. 2 in d gr. t. Allegro moderato - Adagio - Allegro. Rolf Lind, hoorn. Strijkers van het Symphonie Or kest van de Norddeutsche Rundfunk olv. Christoph Stepp. IV: Ludwig van Beethoven. 11 Mödlin- ger Dansen. Orkest van de Weense Staats- opera olv. Franz Litschauer. V. Gabriel Fauré. Élégie voor cello en orkest op. 24. Gaspar Cassado, cello. Sym phonie Orkest van Bamberg olv. Jonel Perlea. VI: Camllle Saint Sans Havanaise op. 83. Alfredo Campoli, viool. Londens Sym phonie Orkest olv. Anatole Fistoularl. VII: Richard Strauss. Till Eulenspiegels lustige Streiche op. 28 Sachsische Staats- kapelle, Dresden olv. Karl Böhm. VIII: Anatole Liadow. 8 Russische Volksliederen op. 58. Chant rellgieux - Chant de Noël - Plalnte du village - Danse du moustique - Légende des oiseaux - Berceuse - Air de danse - Danse villageoise. Symphonie Orkest van Bam berg olv. Jonel Perlea. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 15.30 Jeugdjourn. 15.45 Teken films. 16.30-17.00 Schotse volksdansen. 17.00-18.30 Internationaal zaalhandbal. Kersttoernooi. KRO: 20.00 Overn. v. d. Duitse TV: Der Vogelhandier, operette. NTS: 22.30 Sport in beeld. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Lichte muz. 12.45 Kerstprogr. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gram. 14.40 I remember. 15.30 Lichte muz. 16.00 Hoorsp. 17.30 Muzikale lezing. 17.45 Indian Summer. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws 19.15 Sportuitz. 19.35 Straatmuzikanten. 20.00 Gram. 20.30 Gevar. pogr. 21.30 Komedie. 23.00 Nws. en comm. 23.30 Recital. 23.45 Voordr. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Gram. 13.45 Sport- parade. 14.05 Lichte muz. 14.55 Races. 15.15 Milit. ork. 16.00 Circus. 16.30 Gram. 16.45 Voetbal. 17.45 Gram. 18.00 Sport verslagen. 19.00 Zang. 19.40 Sportnws 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.24 Voetbal. 20.31 Latijns-Amerikaanse muz. 21.00 Ge var. progr. 21.31 Gevar. muz. 22.31 Gram. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. en weerber. 13.10 Amus. muz. (verv.). 14.45 Kerstlie deren. 15.00 Klass. muz. 16.00 Lichte muz. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.20 Kerstmuz. 19.35 Der Freischutz, opera. 21.45 Nws. en weerber. 21.55 Dans muz. 23.25 Ork.conc. 24.00 Nws. en weer ber. 0.05 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankr(jk 3, 280 en 235 m. - 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.30 Gram. 13.50 Gram. 14.25 Gram. 14.30 Gewijde muz. 15.00 Gram. 15.30 Ork. conc. 16.15 Ork. conc. 17.00 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.00 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.15 Gram. 23.10 Sol. conc. 23.35 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. - 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Le mystère de la passion, oratorium. 15.15 Gram. 15.30 Le mystère de la passion (voortz.) 16.00 Koersen. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.55 Orgelconc. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Kamerork. en sol. (I. d. pauze: 20.40-20.55 Kunstkaleidos- coop). 22.00 Nws. 22.15 Amus. ork. 23.00 Nws. 23.05 Kerstconc. 23.50 Walsmuz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.02 Lichte muz. 12.40 Gram. 13.00 Nws. 13.15 en 14.03 Gram. 15.00 Lichte muz. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.35 Kerstliederen. 18.02 Gram. 18.45 Opera- muz. 19.00 Kerstliederen. 19.30 Nws. 20.00 Popul. klassieken. 21.15 Le Nain du Hasli, opera. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. VOOR DINSDAG 27 DECEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Pianorecital. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing (herh.) 10.25 Gram. 10.30 Klassieke en moderne meesterwerken. 11.00 V. d. vr. 11.30 Gram. 11.50 Volaan.... vooruit, le zing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Ben je zestig? 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Pla- tennws. 13.30 Lichte muz. 14.05 Liederen van Franse componisten. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Promenade ork. 15.35 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de leugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Nieuw- Guinea kron. door mr. dr. H. J. Roethof. KRO: 18.00 Mannenkoor. 18.30 Voor de jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Omr. ork. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Koor zang. 21.00 Filharm. ork. en solist. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Cabaret. 23.25 Kamerkoor. 23.50 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Orgelspel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Jazzmuz. 12.20 Regerings uitz.: Voor de landb. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.30 Act. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Zangrecital. 16.00 Voordr. 16.15 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, le zing. 17.30 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.25 A.A.A. moet U horenpraatje. 18.30 Lichte muz. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 De Kerstvlucht van de Pelikaan, hoorspel. 21.45 Zang en piano. 22.00 Viool en piano. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. 20.20 Film. 20.55- 22.25 Le pays d'oü Je viens, speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMDIA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gevar. progr. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Gram. 15.45 Lezing. 16.00 Hoorsp. 16.40 Gevar. muz. 17.00 Reisverhalen. 17.45 Le zing. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Gevar. muz. 21.30 Ork. conc. 22.45 Lezing. 23.00 Nws. en comm. 23.30 Gram. 23.45 Voordr. 24.00 Nws. en weerber. 0.06- 0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programma. 1500 en 247 m. 11.31 Muzik. kaleldoscoop. 13.00 Gram. 13.31 Gevar. progr. 14.45 S'Wonderful. 15.30 Lichte muz. 16.15 Latijns-Ameri kaanse muz. 16.45 Voetbal. 17.45 Sport. 18.00 Lichte muz. 19.00 Licht progr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.24 Voet bal. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.31 Lichte muz. 22.00 Hoorsp. 22.31 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Gevar. muz. 14.15 Filmmuz. 14.45 Gevar. muz. 15.05 Gram. 16.00 Ka mermuz. 17.20 Pianorecital. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. en weerber. 20.00 Gevar. muz. 21.45 Nws. en weerber. 23.35 Ork. conc. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Dans muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.35 Opera- muz. 14.10 Sol. conc. 17.00 Kamermuz. 19.00 Nws. 20.15 Kamermuz. 23.53-24.00 Nv:s. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.15 Pianorecital. (Om 12.30 Weerber.). 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.30 Kerstoratorium. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gewijde liederen. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.25 Gram. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 Voor de sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Voor de vrouw. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Zang- recital. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.32 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.03, 14.45 en 15.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.00 Wereldnws. Hli Joseph Haydn, Concert voor hoorn 22.10 Vrije tijd, 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2